VOW-nee op Sasse „spiekerskornei „Advertenties lezen, wachten op de post Omwonenden klagen over verkeer bij winkelbedrijf Bank in Hulst bekogeld met „verfbommen" ZOETEVAART IN HULST )E STEM DOOR „AUTONOMEN" Go/ ELASTIEKEN KOUSEN v.d. Walle Blommaert DINSDAG 3 MAART 1981 PAGINA ZEELAND 1 iedereen leest de krant altijd en overal. iedereen leest de krant altijd en overal.I IN MIDDELBURG: Vijf mille buit bij overval op taxicentrale* OOGST VIJF GOUDEN MEDAILLES MIDDELBURG - Met een oogst van vijf gouden medailles en de beker voor het bes te team in de landen wedstrijd is de Zeeuwse afvaardi ging van het chef-koks uit het Ier se Dublin terugge keerd. Wil de Vente uit Goes: Manifestatie EHBO in Kamperland A 54 Tevens SUPP HOSE Drogisterij Parfumerie Stationsweg 9 Hulst Tel.nr. 13093. VAN ZEELAND HET WEER - Veel bevolking en af en toe regen. Middagtemperatuur onge veer 6 graden. Matige wind, wind kracht 4, draaiend van zuidoost naar noordoost. yan een onzer verslagge vers) HULST - Bewoners van hulzen langs de Zoetevaart In juist vinden dat er in hun [straat sprake is van een on verantwoorde verkeerssi tuatie. De situering van uit ritten en een bezinestation bij het winkelbedrijf Torro .orgen volgens hen voor on veiligheid. Een drietal omwonenden wam gistermiddag met de iUezwaren voor de dag tijdens leen hinderwetszitting. De' hinderwetszitting zelf ging over een wijziging van de in deling van het bedrijf. Daar tegen bestonden geen bezwa ren. Volgens een van de om wonenden, de heer R. Koole zouden de uitritten ver plaatst moeten worden en zou een fietspad aangelegd moeten worden. Om het fietspad te realiseren zou echter het bezinestation ver plaatst moeten worden. Dat staat volgens de heer Kooole te dicht op de weg. Hij vond het onbegrijpelijk dat de ge meente destijds niet beter op de situering van het pomp station had gelet. Verder maakte hij de ge meente er op attent, dat de Torro te weinig activiteiten ontplooid om door klanten achtergelaten rommel te ver- wij deren. CDA-wethouder G. van de Voorde (milieu) zei dat de verkeerssituatie bekeken zal worden bij de opstelling van een gemeentelijk verkeers circulatieplan. Hij wees erop, dat de Torro zelf al aan het bekijken is hoe een betere verkeersafwikkeling van en naar het bedrijfsterrein kan worden gerealiseerd. Hij zeg de toe dat over de aanwezig heid van rommel bij de Torro aan de bel zal worden getrok ken. Van het winkelbedrijf zelf kwam gistermiddag nie mand op dagen, een tegen valler voor de omwonenden, want die hadden liever iemand van het bedrijf aan de tand gevoeld. (Van onze correspondente) MIDDELBURG - Twee uannen hebben maandag- jchtend bij een overval op liet kantoor van de taidcen- rale in Middelburg ongeveer ijlduizend gulden buit ge naakt. Om tien voor half zes dron gen zij het kantoor aan de nesteinweg binnen, waar dat moment alleen de !-jarige telefonist J. de H. Aanwezig was. Ze bedreigden Ide man met een pistool of iets wat daarop leek en dwongen [hem de bergplaats van het pgeld aan te wijzen. Met vijf duizend gulden in een plastic Iraagtas maakten de twee [overvallers, die grijs-blauwe stoffen kappen met ooggaten 'over het hoofd hadden ge- Itrokken, zich uit de voeten. mobilofooninstallatie van iet kantoor hadden ze ver leid. Van de daders ont- ireekt elk spoor. De recher- :he heeft de zaak in onder- loek. (Van onze correspondente) KAMPERLAND - Bij de 'anjaard kreeg een vracht- [utobestuurder de 26-jarige J- C een klapband aan het ïchtervoorwiel. De auto, die leladen was met puin, be idde in een sloot. De be urder en een 8-jarige j on ion, die eveneens in de auto t, zaten beiden bekneld en 'oosten door de brandweer wijd worden. Beide zijn 'ot gebroken benen over ge dacht naar het Gasthuiszie- 'onhuis te Middelburg. IWERENIGING 01155- 1253. ïaar elders roept het voor onderstaande en hoofdzakelijk be- arkzaamheden, type werken met een off- ;au en type-diploma, rvaring. eze functie is werken logelijk. ndaire voorzieningen CAO der Woningcor- hriftelijke sollicitaties art a.s. wenden tot de te Axel (tel. 01155 - 3LAQ VQQR ZUOWEST NEDERLAND .Kantoren in Temeuzen, foist en Goes. Adressen en |"efoonnummersoppagina2. radactie (O'ieuzen; Rein van der Helm ®e-chef), Jan Jansen (plv. .lat), Frank Dey, Paul de '"hipper, Gor de Boer (foto). Henk Postma, Eugéne ÏO'straeten. |oes: Gé van Berkel. Ans van footi, Co Meertens. vicepunten 161 boekh. Passage, Passa- s 13. 01155-1208. Biervliet: Duyserinck, Schoollaan 9. s: mevr. Baas, Ro- «Str. 13, 01172-1269. [wsterzande: mevr. Neve, Alexanderstr. 4, '148-2250. Koewacht: bak- Fï Otto, Nieuwstraat 39. P'46-242. Oostburg: sig. P9 Dhaenens, Burchtstr. 11, R1170-25 32. Sas van Gent: fa. Pfecken, Poeldijk 18, P'58-1300. Terneuzen: su- riarkt v.'d. Velde, winkel- Ptrunri Zuid-Polder, 50-13950. Averts nt ie-expl. fspecteur Zeeland: C Menu, pon 50-95839. Zeeuwse chef-koks winnen Ierse cup Chef-kok Piet Haak toont de koks uit Ierland terugkeerden. .buit" waarmee de Zeeuwse (Van een onzer verslagge vers) Het „gouden" team bestond uit teamleider Piet Haak, Theo Francke, Pierre Schmetz, allen uit Middel burg en Jan Komdeur uit Veere. Uit vijftien landen ploegen die aan de culinaire wedstrijd in de Ierse hoofd- stan deelnamen, toonden de Zeeuwse keukenmeesters zich de eerste onder huns ge- lij ken. Piet Haak, chef-kok van het Middelburgse schouw- burgrestaurant: „naast vak manschap hebben vooral ons teamwork en harde werken de doorslag bij de jury gege ven. Die inzet stond bijvoor beeld in schrille tegenstelling tot die van het Westduitse team, dat het wel een beetje geloofde". Op de eerste dag van de culinaire show be haalden de Zeeuwen vier gouden „plakken" met hun koude schotel „My fair lady". Later werd daaraan nog een vijfde gouden medaille voor een visschotel, met als hoofd ingrediënt Zeeduivelstaart toegevoerd. Voor hun opval lende prestaties werden alle Zeeuwse chef-koks verheven tot het ere-lidmaatschap van de Ierse club van chef-koks. Piet Haak: „We hebben op deze internationale wed strijd weer veel geleerd. Bij voorbeeld van de Zwitsers, die met een schitterende vleesschotel terecht met een gouden medaille werden be loond. Die ervaring, komt ons goed van pas bij de in novem ber in Middelburg te houden internationale culinaire show van de Nederlandse club van chef-koks. Onder de deeelnemers rekenen we de Canadezen tot onze gevaar lijkste concurrenten" De uit slag van de landenwedstrijd luidt: 1. Nederland, 2. West-Duitlsand, 3. Frankrijk en 4. Engeland. De sprekershoek bij café Rijnvaart trok zowel de nodige sprekers als toehoorders. (Van een onzer verslagge vers) SAS VAN GENT - „Bur gers van Sas van Gent, zijn er onder U nog die een vaste oeververbinding willen?". Een massaal "nee" klonk gisteren over de Sasse Westkade toen deze vraag te berde kwam tijdens een speciaal carnavals "spie- kerskorner". Het van oorsprong En gelse gebeuren speelde zich af bij café De Rijnvaart. Een flink aantal spreek- vaardige carnavalsvierende Sassenaren maakte er ge bruik van. Wie wat al te veel van z'n neus maakte, werd afgeblazen door de boeren- kapel. Alvorens met de "spiekerskorner" te starten namen de aanwezige boe ren, burgers en buitenlui nog besluit van orde: er zouden geen Belgenmoppen worden verteld. Een klein Turks jongetje zorgde voor een daverend applaus van de omstanders toen hij in onvervalst "Sas" sprak: „Ikke vind het hier hardstikke fijn in Sas". Het optreden van lokaal geneesheer Frank Puylaert riep ongetwijfeld de meeste reacties los. Met een vuur dat herinnerde aan de be faamde vrije veren-voor vechter Honoré Colsen peilde hij de VOW-menin- gen. Geen brug-tunnel voor deze nieuwe "Colsen" maar wel een ander kunstwerk: „een brug over het oude ka naal bij Sas van Gent". Allemaal tegen een VOW?" iiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin GOES - „Wij delen u hierbij mede dat in de vacature reeds is voorzien. Wij danken u voor uw sollicitatie". Dit stereotiepe zinnetje kan Wil de Vente uit Goes onderhand wel dromen. Ze is 30 jaar, niet meer getrouwd en al vijf jaar zonder vaste baan. Dagen vol spanning, wachten op de post, uren vol verveling, het napluizen van advertenties en elke maan dagochtend de gang naar de sociale dienst om het werk- briefje in te leveren. Zie hier de dagindeling van een vrouw zonder werk. Wil de Vente zit bepaald niet te springen om die uit kering van de sociale dienst. „Ik werk veel liever dan dat ik van de sociale dienst trek. Ik zie het als een, een aal moes. Ik schaamde me dood toen ik naar de gsd moest om een uitkering te vragen". Maar ja, ze heeft net als die ongeveer 300.000 lotgenoten in Nederland die "aalmoes" van de sociale dienst bitter nodig. De afgelopen vijf jaar waren voor haar een voort durende afwisseling van spanning, hoop en teleur stelling. Vele tientallen solli citaties voor een baan als te lefoniste/receptioniste gin gen in die tijd de deur uit. Soms namen de bedrijven niet eens de moeite om haar brieven te beantwoorden. In andere gevallen: de hoop; er viel een uitnodiging in de brievenbus voor een gesprek. Maar de kansen op een baan werden minimaal vanwege haar leeftijd en het daarmee samenhangende salaris: Wil de Vente is te duur voor een bedrijf. En dan later het briefje in de bus: „Wij delen u mede dat in de vacature is voorzien". Nou heeft Wil de Vente de afgelopen vijf jaar niet met de handen in haar schoot stilgezeten. „Ik heb af en toe eens ingevallen bij een be drijf en ik ben ook eens een keer ingeschreven als reser ve. Je weet wel, als er iemand ziek is, mag ik opdraven. Maar een keer heb ik een kans gehad op een vaste Wil de Vente: misschien de verpleging in aanstelling m een winkel, maar dat kon toen vanwege familieomstandigheden niet doorgaan. Voordat Wil zonder werk kwam te zitten, heeft ze vier jaar in een bibliotheek in haar vorige woonplaats ge werkt. Een massa ervaring opgedaan, maar...geen di ploma. Gevolg: ook geen baan in een andere biblio theek. „Ik heb ook nog een cursus typen en steno gevolgd", vertelt Wil de Vente, om meer kansen te hebben. Maar toen ik ziek werd, hebben ze me uitgesloten, ik was te ver achterop geraakt en toen ben ik ermee gestopt. Overigens biedt de toe komst wel enig perspectief voor Wil de Vente uit Goes. „Ik ben nu bezig met een schriftelijke cursus voor zie kenverzorging. En als ik het examen in april volgend jaar heb gehaald, dan kan ik misschien de verpleging in, de leerlingenopleiding daar volgen. En dat is altijd een van mijn liefste wensen ge weest". (Van een onzer verslaggevers) HULST Bij Slavenburgs Bank in Hulst zijn het afgelo pen weekeinde enkele „verf bommen" tegen de gevel ge worpen. Ook werd een hek werk bij de bank omver ge duwd. Volgens een anoniem pam flet, verspreid door „De Hul ster Autonomen", gaat het om een doelbewuste actie ge richt tegen de financiering van speculanten op de wo ningmarkt en het verstrek ken van leningen aan het re gime in Argentinië, waarmee Slavenburgs Bank zich in Nederland zou bezighouden. Drs. G. Verstraeten, woordvoerder van het be smeurde Hulster bankfiliaal, noemde de actie gisteren laf en „een grote schande". „Waar bemoeien ze zich mee, wat heeft dit nou voor zin in Hulst", zcAfei hij. „Ze weten niet eens waar wij ons hier mee bezighou den". Met het verwij deren van de verf werd gistermiddag een begin gemaakt. Dat bleek een moeilijk karwei. Men betwij felde zelfs of de verf wel hele maal te verwijderen is. Aan de politie is gevraagd om een extra oogje in het zeil te hou den. (Van een onzer verslaggevers) KAMPERLAND - De EH BO-organisaties in Zeeland bereiden zich weer voor op de tweejaarlijkse jubileum wedstrijd tussen ploegen van de drie grote EHBO-organi saties in Zeeland. Het gebeuren vindt dit maal plaats op 2 mei in Kam perland. De manifestatie vindt dan voor de tiende keer plaats. Het gaat om een be kerwedstrijd genoemd naar dr. D. N. van Gelderen. Tijdens het evenement wordt de kennis van de deel nemende ploegen getoetst op het gebied van de historie, de theorie en de praktij k. De Lo tus-groep Midden-Zeeland zal de ongevallen ensceneren en spelen.

de Stem | 1981 | | pagina 9