-JARIG AMBTSJUBILEUM estdorpse koster illissen gehuldigd lenten Sasse harmonie haalt fel uit naar De Speye Kerstbomen verbrand Succesvol concert Asaf Gevarieerd programma Vrouwengilde Hulst Levendige handel in prentbrief kaarten 5 JANUARI 1981 VAN ZEELAND OHANNES S BOLDER a van Turnhout f)riekoningen- I optocht Hulst I ffriekoningen-optoch I merden meegebracht I hadden veel kinderen óch ook verkleed. De- 't lampionoptocht iing door de Dullaert- u.jj fc. Door de harde I ujnd was het soms moeilijk om de lamp ions aan te houden, ivrschillende gingen I ook uit, maar dit kon je pret niet drukken. Ha afloop werden de deelnemers in Den Dullaert getracteerd op chocolademelk met gevulde koek. JSTDORPE jt grote belang- Jng heeft de paro- igemeenschap van istdorpe zondag 45-jarige ambts- Jileum van koster- rganist Wim Gillis- ii gevierd. NDERWIJS- NXIX Sasse harmonie had goed jaar Hulst politierapport Uitgaan in Zeeland OP0 -v/£i Hi" Mt *t*ib uw ew^ 01155-1208 choollaan 9 01172-1269 Jexanderstr 4, 01146-242 01170-2532 158-1300 de Ipoider 50-17920 40-3751 I-28030 1184-19910 l der sterken is, voor- nt der Zieken, na een ran ons heengegaan, >n onze lieve opa aille in brons verbon- an Oranje Nassau aar van a 89 jaar. van der Smissen - U. Bolder Bolder-Luyten H. Bolder Bolder Bolder-Rollé Bolder Bolder-Joosen Bolder Solder-Hermans Bolder Bolder-Becx Bolder Bolder-Quaytaal leinkinderen ari 1981 de Chapelle Ardente ilaan 38 te Breda; be an 16.00 tot 17.00 uur. er om 19.15 uur een 'van de H. Laurentius, a. tdienst zal gehouden januari om 10.30 uur waarna de teraarde- dnden op de r.k. be- gelenzanglaan te Bre- ling is er gelegenheid Marckendael, Bouvig- rk. ir feilloos in ffljLST-Hoewel het I zaterdagavond („iet best was, waren I !0Ch sen honderdtal I itinderen, waarvan Ljen vergezeld van ouders, naar Den Dullaert in Hulst geto- I oen, om mee te doen j jan II van de buurtvereni ging Den Dullaert. Be halve dat lampions [Van onze correspondent) de hulde werd ook vrouw Gillissen be kken. Zondagmorgen werd in 01. V Visitatiekerk een stelijke eucharistievie- I gevierd, waarbij de Kngen werden uitge- !rd door het parochieel nengd koor, dat bij deze (geilheid op het orgel rd begeleid door gast- ani-st J. Neeteson uit Bippine. <ath. School voor HN0 Struyckenstraat 100 te ing van februari 1981 ursus fijne keuken eek (dinsdagavond) poedig mogelijk te rich- estuur van de school. 4801 LE Breda de directrice: Wganger in de dienst pastoor Jos Thiellier die feestpreek een uiteen- ®j! gaf over de stiekeme 'bereidingen voor deze ™ag. De pastoor bracht enkele kwajongensstre- de jeugdjaren van de 'Gillissen in herinnering, een opleiding in Wern- en Zelzate kwam de r op 1 januari 1936 naar ™orpe. In de oorlogsja- TOoest hij onderduiken, lris toch nog naar Berlijn ansporteerd. Na zijn te keer heeft hij de verwoes- van de Westdorpse kerk Setnaakt. De heer Gillis- Jam daarbij zijn harmo- °P een kruiwagen mee een inderhaast inge- noodkerk. In zijn je loopbaan als kos- organist heeft hij flink Pastoors en kapelaans temaakt. Ktoor Thiellier bracht i aan het echtpaar voor vele werk dat zij verzet- voor de parochie. Hij •M in herinnering dat de ®is ooit nog gemeente- »ud is geweest van de fialige gemeente West- Voorts heeft hij veel dragen aan het cultu- ;n ontspanningsleven in 'orP- Hij was lid van vele «gingen. „Willem, je 'e'genlijk een begrip ge- üen in W7r.~4.rlx Pastoor Thiellier overhandigt de heer Gillissen de enveloppe: rechts de echtgenote van de jubilaris receptie in de kerk. Onder de aanwezigen waren ook bur gemeester W. Dusarduijn va Sas van Gent en wethouder De Beleir. Daarna bracht de Westdorpse muziekvereni ging „Eikels worden Bomen" een muzikale hulde en werd het feest voortgezet in de zaal van het „Oud Raedhuys". (Van onze correspondent) SAS VAN GENT - Bij monde van voorzitter J. de Rij k heeft het bestuur van de harmonie De Verenigde Vrienden uit Sas van Gent een felle aanval gedaan op het reilen en zeilen van het cultureel centrum De Speye en de gemeente Sas van Gent. Aanleiding was de staat van de zaal waarin de Sasse harmonie te zamen met Hulst op 30 november j.l. een kof fieconcert organiseerde. Voorzitter J. de Rijk; „Ik heb me toen diep geschaamd, we hebben onze naam als Sasse- naar weggegooid". Volgens de harmonievoor zitter, hij deed deze uitlatin gen op de jaarvergadering, was de zaal niet schoonge maakt en moest het bestuur zelf de toiletten schoonma ken en alle stoelen een sopje geven. Schriftelijk heeft het har- moniebestuur zijn ongenoe gen kenbaar gemaakt bij het stichtingsbestuur van De Speye en bij de gemeente. „Van de gemeente hebben we zelfs geen antwoord ge had", zei de harmonievoor zitter bitter. In die brieven heeft de harmonie duidelijk laten uitkomen in de toe komst niet te schromen uit te wijken naar een andere plaats, waar wel zalen zijn met een behoorlijke accom modatie en waar de plaatse lijke harmonieën geen huur hoeven te betalen. Waar de harmonie ook bit ter over is gestemd, is het tegenvallend bezoek van dit laatste koffieconcert en dat vooral van de zijde van het gemeentebestuur. (Alleen wethouder Colsen met echt genote was aanwezig). De Rijk: „Wel zichzelf op de borst kloppen tijdens een concert in broedergemeente Belle en ons alle eer geven op een galaconcert ter gelegen heid van het tienjarig be staan van de gemeente, maar we misten ze wel op ons eigen koffieconcert". Voorzitter J. de Rijk be sloot zijn aanval als volgt: „Als de belangstelling zo klein blijft, zullen wij onze consequenties daaruit wel moeten trekken". De voorzitter van de stich ting De Speye, Jan Slock, had geen commentaar te geven op het gebeuren. Wethouder Colsen schoof de verantwoordelijkheid verder af op het stichtingsbe stuur, die volgens hem alle verantwoordelijkheden voor De Speye moet dragen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii (Van onze correspondent) SAS VAN GENT- De harmonie De Verenigde Vrienden uit Sas van Gent heeft een goed jaar achter de rug. Zowel de harmonie als de drumband gaan steeds in leden aantal Vooruit. Het muzikale peil is uitstekend te noemen en de financiële positie is dank zij een uitkering van 3500.- van het Anjerfonds redelijk. Tijdens de jaarvergadering, afgelopen zaterdag in zaal Engelenroos gehouden, is ook het bestuur aangevuld en werd Victor Kieboom gekozen als negende bestuurslid. Met alge mene stemmen werden ook Jo de Rijk (voorzitter) en Cees Smits herkozen en werd Robby Neyt gekozen als vertegen woordiger van de muzikanten in het bestuur. Tijdens de druk bezochte jaarvergadering werd onder-di recteur Roger Neyt gehuldigd wegens zijn 25-jarig lidmaat schap. Uit handen van voorzitter De Rij k kreeg hij de zilveren KNF-speld uitgereikt. Na afloop volgde een muzikale rond gang door de gemeente en werd de dag afgesloten met een gezellige feestavond. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll (Van onze correspondent) AXEL - Afgelopen zater dagavond verzorgde de christelijke gemengde zang vereniging Asaf een concert in de gereformeerde kerk te Axel. Het koor, dat sinds een jaar onder leiding staat van de dirigent Anton de Kort, bracht een zeer afwisselend programma ten gehore. Men zong A Capellawerk uit diverse stijlperioden: vooral de kerstliederen van Hassper, Schröter en Scheidt werden erg fraai uitgevoerd. Hoogtepunt voor de pauze was de koorcantate „Wass Gott tut, das ist wohlgetan" van Pachelbel, voor gemengd koor, strijkorkest en conti nuo. Na de pauze opende Jan Oppeneer, organist van de kerk, met werk van Walther Buxtehude en het strijker sensemble speelde onder an dere het kwartet nr. 68 in f van J. Haydn. Met begelei ding van organist Jos Ver poorten zong het koor het ko raal Jesu bleibt meine Freu- de" uit cantate 147 van J.S. Bach. Met de kerstcanate „Das neugêborene Kinde- lein" van Buxtehude voor koor en orkest besloot men op feestelijke wijze dit succes volle concert. De talrijkse aanwezigen dankten de uit voerende met een enthou siast applaus. Seworden, we zijn blij yezo'n koster hebben", Ge pastoor. »K?a ovei-handigde hij "Garis een geschenk on- couvert. Bij een '"an-huis inzameling en de parochianen maar ,l,® gulden bijeenge- •Jt. Na de eucharistievie- 1 °lgde een drukbezochte HULST - Met het oog op het 30* jarig bestaan, dat dit jaar wordt gevierd, heeft de Hulster Katholieke Vrouwengilde voor de tweede helft van het seizoen een zo gevarieerd en aantrekkelijk mogelijk programma samengesteld. Op donderdag 8 januari van 14.00-16.00 uur en vrij dagochtend 9 januari a.s. van 10.00-12.00 uur zijn alle leden welkom in het restaurant „Het Bonte Hert", voor het uitwisselen van nieuwjaars wensen en om nader met el kaar kennis te maken. Maan dag 9 j anuari zal de heer Bou- ter in samenwerking met mevrouw Jirka, een lezing houden over het actuele on derwerp homeopathie. De le zing is getiteld: „Juiste zelf medicatie met homeopathie". Aanvang 20.00 uur in Den Dullaert. Op maandag 16 februari viert het vrouwengilde haar 30-jarig jubileum. Het be drijfschap slagersbedrijf komt in maart een dia- en snackdemonstratie geven. De avond in april zal nog nader worden ingevuld. In mei maken fietsenthou- siastelingen onder de leden hun traditionele fietstocht door de polders. Op het programma staat verder nog een bezoek aan een opera of operette, een eendaagse voorjaarsreis naar Thorn in Limburg en een driedaagse buitenlandse reis. In mei is er een acht daagse reis naar Wenen, die reeds is volgeboekt. Voordat het seizoen wordt afgesloten, organiseert men in mei weer een gezellige middag voor de kinderen. Het katholieke vrouwengilde heeft, als daarvoor voldoende belangstelling bestaat, weer een viertal cursussen op het programma staan. Het zijn drie cursussen Duitse, Engel se en Franse conversatie en een cursus bloemschikken. BRESKENS - Zaterdagmiddag zijn op het strand van Breskens tussen de handels- en de veerhaven kerstbomen verbrand. De organisatie van deze kerstboomverbranding was in handen van de dorpsraad Breskens. Reeds 's ochtends had men in het dorp vele bomen opgehaald. Een groot aantal jeugdigen alsook ouderen waren naar het strand en naar de boulevard gekomen om het festijn gade te slaan. De brandweer van Breskens was ook ter plaatse om een oogje in het zeil te houden. TERNEUZEN - De eerste ruilbeurs die dit jaar in het Zuidlandtheater werd ge houden, Onderscheidde zich door de aanwezigheid van' verzamelaars van prent briefkaarten. Na de oproep om dit keer vooral aandacht hieraan te besteden - naast de gebruike- lijke postzegels, munten en sigarenbandjes en dergelijke - zij n er heel wat mensen met prentbriefkaarten uit geheel Zeeland maar ook uit België gekomen, aldus Ronnie Ver- berkmoes, die met de heer Dees de ruilbeurzen in het Zuidlandtheater organiseert. Maar ook voor de overige ruilartikelen was er weer een grote belangstelling. Tijdens de beurs was er een veiling (ook voor de jeugd) en een verloting. Nieuwjaarsreceptie - De traditionele nieuwjaarsre ceptie van het college van burgemeester en wethouders van Hulst wordt vanavond (maandag) van 19 tot 20.30 uur gehouden in de burger zaal van het stadhuis. De hoorzitting voor de welzijns planning, die vanavond in het Heike te Heikant zou worden gehouden, is in ver band daarmee verschoven naar een nog nader te bepa len datum. KAPELLEBRUG - Be stuurder M. van D. uit Clinge reed gisteren om 13.30 uur met zij n auto over de Gentse- vaart te Kapellebrug rich ting grens. Vanaf een par keerterrein van een super markt kwam een auto de Gentsevaart oprijden. De be stuurder ervan gaf geen voorrang aan Van D. Na de daarop volgende aanrijding, waarbij vrij veel materiële schade ontstond, is de be stuurder van de tweede auto doorgereden. Vermoedelijk betreft het een VW Passat, kleur groen. De politie verzoekt eventuele getuigen zich te melden op het bureau te Hulst. NIEUWVLIET - Zondag middag is op het strand van Nieuwvliet een flesje gevon den met medicijnen. Bij na der onderzoek bleek het peni cilline te zijn. Men heeft het flesje naar het ziekenhuis te Oostburg overgebracht, waar het vernietigd zal wor den. ST. JANSTEEN - Onbe kenden hebben gisteroch tend tussen 02.00 en 10.00 uur van het erf bij de woning van H. van W. te St. Jansteen een aanhangwagen gestolen. De politie stelt een onderzoek in. TERNEUZEN - Door vuurwerk af te steken in een telefooncel aan de Aart van Neslaan onstond brand, waarbij enkele telefoongid sen verloren gingen. De buur bewoners blusten het, vuur. ZAAMSLAG - De op 20 de cember gestolen auto van A.A.P. werd zondagmorgen vijwel onbeschadigd terug gevonden op de val. Er was weinig schade aan toege bracht. BERGEN OP ZOOM Roxytheater 1 - 20.15 u. The shining 16 jr. Roxytheater 2- 20 u. Once upon a time in the west. Cinemactueel 1 - 20 u. Life of Brian 12 jr. Cinemac tueel 2 - 20 u. Flash Gordon a.l. Cinemactueel 3-20 u. The Blues brothers a.l. GOES Grandtheater - 20 u. Con voy a.l. HULST De koning van Engeland - 14.30 u. Teenagers op het por no pad 18 jr. 20 u. The sea wolves a.l. 20 u. The long ri ders 16 jr. 20.15 uur. De tijger karate superstar 16 jr. W. Blomaaert - 14.30 u. Schie ting. St. Liduinaziekenhuis - Radio Nightingale, vrijdag 20.00-21.00 uur, zaterdag 15.00-17.00 uur, dinsdag 19.45-22.00 uur en woensdag 19.45-21.45 uur. KNOKKE (B) Cultureel Centrum Schar- poort - World Press foto's en humorfoto's 1980. Geopend: 10.00-12.00 uur en 14.30-18.30 uur. (T/m. 10 jan. 1981). MIDDELBURG Zeeuws Kunstenaarscen trum - Gebouw Openbare Bibiotheek, Molstr. 13 (in gang Spuistr.) Expositie van Leonard Snelders. Geopend: di. t/m vrijd. 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 u, wo. en vrijd. 19.00-21.00 uur, zat. 9.00-12.30 u. en 14.00-16.00 uur. (t/m 14 jan. 1981). OOSTBURG Ledeltheater - 20 u. Wild Zweeds blondje 18 jr. TERNEUZEN Luxortheater - 20 u. Bru- baker 16 jr. 20 u. De tijger van Shaolin 12 jr. Stadhuis - 17 u. Nieuw jaarsreceptie B. en W. VLISSINGEN Alhambratheater 1 - 20 u. Empire strikes back a.l. Al hambratheater 2 - 20 u. De linkshandige uitzendkracht a.l. De Piek - 21 u. Film „Im- posters". Galerie Marquis - Nieu- wendijk 15. Expositie van Marjo van Soest en Inge van Haastert met schilderijen. Geopend wo. t/m zo. 13-18 uur.

de Stem | 1981 | | pagina 9