i'liU uu ZLZ-Z' *Hiu> iwU* GOEDE PRESTATIE JOHN DE LEEUW Topvolleybal in Sas van Gent Unieke strijd in De Vlaanderen Sluis opnieuw in de problemen hké terug uit Israël Tussenstanden crosscompetitie Op Oudejaarsdamtoernooi PAGINA SPORT 2~ IINSPAG 30 DECEMBER 1980 PAGINA SPORT 3 ItÜ I. *1 tsti mmmm. a»1**1* ^bw» ♦«SM** %w»mm-»***■■ .Mlf. v MfBIT— *-""«»»■ JW» ->■ Itt.;*-. «-""-••* weer de oorzaak van veel onJ gelukken. De rijders moeteij terdege beseffen waar ze me bezig zijn. Ze moeten er het| nodige voor over hebben. Ben je conditioneel niet sterk daii raak je te snel vermoeid eii lopen de reflexen terug. Een grotere kans op ongelukkerj is daarvan het gevolg. En ho gaat het, een beginneling ziel mij hoog over een springH schans vliegen en denkt, da^ doe ik ook. Hij vergeet da hoeveel jaar ik al heb gere den voordat ik zover ben ge komen. Veel jongens zijn 1 overmoedig, willen stoei doen voor de vrienden dia erbij zijn. En dan gaat he( vaak fout". i Johnny de Leeuw: winnaar in groep 4. t v Ü«MÜ1 (Van onze sportmedewerker) KWADENDAMME-Het derde „Oudejaarsdamtoer nooi" dat zaterdag in Kwadendamme werd gehouden kreeg opnieuw een sterke bezetting. Er werd gespeeld in tien groepen van vier. De speeltijd was zestig zetten per uur. Drie spelers incasseerden maximale puntenwinst uit de drie gespeelde partijen. Dat waren de 15-jarige Goesenaar Johnny de Leeuw (winnaar in groep vier) en üens stadgenoten Wouter de Leeuw (groep acht) en David van Dalen (groep tien). Voor alle veertig deelnemers was er een prijs, die werd uitgereikt door organisator Gerrit Blom. Boven dien werden onder de groepswinnaars nog prijzen verloot. De Brabantse en tevens gewestelijk kampioen fToine Brouwers uit Roosendaal, die eerste werd in troep één, konder onder hilariteit van de aanwezigen met een levende big huiswaarts keren. Eindstanden: groep 1:1. A. Brouwers (Roosendaal) 5 punten, 2. C. Rijk (Lewedorp) 3,3. J. Bom (IJsselstein) 3, l J. Veerhoek ('s-Gravenpolder) 1; groep 2: 1. C. van Rijswijk (Vlissingen) 5, 2. H. Vrolijk (Krimpen a/d IJssel) 4,3. B. den Hartog (Utrecht) 3,4. P. Jongeneelen (Kruiningen) 0; groep 3: 1. J. Meenks (Utrecht) 5 (na loting), 2. D. v.d. Velde (Krimpen a/d IJssel) 5, 3. E. Schuitema (Vlissingen) 1,4. N. de Winter ('s-Gravenpol der) 1; groep 4: 1. J. de Leeuw (Goes) 6, 2. J. van Beek fs-Gravenpolder) 3, 3. W. Koppejan (Souburg) 2, 4. P. Allaart (Ritthem) 1; groep 5:1. H. Noomen (Utrecht) 5,2. H. de Vlieger (Vlissingen) 4,3. C. Boot (Nieuwerkerk) 2, 1. L. van Hekke (Gent) 1groep 6:1. A. Zeegers (Kapelle) 5,2. C. Hollestelle (Goes) 3,3. P. Maas (Roosendaal) 2,4. P. Fiiius (Souburg) 2; groep 7:1. J. Boone (Vlissinge) 4,2. M. de Wild (Zierikzee) 3, 3. J. v.d. Hage (Nisse) 3, 4. P. Geelhoed (Kortgene) 2; groep 8:1. W. de Leeuw (Goes) 6, 2. M. Quakkelaar (Goes) 3,3. F. Boewar (Souburg) 2,4. M. Janmaat (Gent) 1; groep 0: 1. J. Tilroe (Goes) 5, 2. J. Houmes (Westkapelle) 4,3. M. v.d. Hage (Nisse) 3,4. W. ran Hulle (Gent) 0; groep 10:1. D. van Dalen (Goes) 6,2. A. Francke (Vlissingen) 4,3. W. van Hekke (Gent) 2,4. A. Janse (Goes) 0. (Van onze volleybalmedewerker) SAS VAN GENT - Vrijdagavond (2 januari) zal volley balmin- ded Zeeuwsch- Vlaanderen en België waarschijnlijk kunnen ge nieten van een waar volleybalspektakel. Op deze avond treden in sporthal De Vlaanderen te Sas van Gent de herenteams van het Voorburgse Starlift en de Belgische nationale ploeg tegen elkaar in het strijdperk. Als voorwedstrijd spelen een selectie van Zeeuwsch-Vlaanderen en Belgische Oostvlaamse teams tegen elkaar. Dit evenement is georganiseerd door de volleybalvereni ging Savok in het kader van het 10-jarig bestaan. Natuurlijk is hier veel werk aan vooraf gegaan. Een werk groep, bestaande uit Herman van Dorst, Theo Sarneel, Gerard Gillisen en Rudi Clemminck heeft eerst doorgenomen of alles wel haalbaar was, voordat men tot de organisatie overging. De con tracten werden getekend en de werkgroep kon verder aan de slag. Starlift heeft momenteel weinig kansen meer in de competitie en wilde graag naar Sas van Gent komen. Gerard Gillisen had con tact met de Belgische ploegen en deze waren bereid als sparring partner te fungeren. Na deze wedstrijd reist Starlift verder door naar België waar nog een wedstrijd wordt afgewerkt. De voorwedstrijd begint om 18.30 uur en wordt geleid door de heren Hageman en Winne. In de ploeg van Zeeusch-Vlaanderen zijn gekozen: Wilmar Wullems (Scheldesport), Ko de Ruiter (Scheldesport), Jos le Clercq (De Sterre), Michel Everaert (Mor- res), William Taelman (Morres), Ronald Reunis (Morres), Kees Jan van Haelst (Morres), Frank Audenaerd (De Sterre), Tonnie Begheyn (Savok) en mogelijk nog Guido de Beule. Coach van deze ploeg is Jan Schut. Om 20.30 uur begint dan het grote spektakel Starlift-België, geleid door de Belg Callebout, bijgestaan door Hoff uit Bergen op Zoom. Pikant detail bij deze wedstrijd is ook de onderlinge riva liteit tussen de trainers Matthieu en Hernon. Starlift komt op volle sterkte naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Het team bestaat uit: Loek Willemstein (71 interlands), Frank Constandse (170), Joop Kuipers (10), Rob van Zweeden (7), Rob van Prooijen (B-interna- tional), Arjan Smit (jeugdinternational), Richard van de Kloos ter, Hans Krieger (33), Jan Clardey (B-international), Rob Lants- heer (31), Pieter de Leeuw (B-international) en Rob Kampman (81 interlands). Trainer-coach is Pierre Matthieu. De Belgische ploeg bestaat uit de volgende spelers: Jan de Brandt (Kruikenburg), Dominique Baaijens (Kruikenburg), Jo- han de Meesman (Kruikenburg), Patrick van Meen beek (Meche- len), Luc Willen (Sparvoc), Kurt Heyninck (St. Niklaas), Camile Bogemans (Deinze), Hugo Colpaert (Ruisbroek), Rene Dufour (Asub), Stefan Verhoogen (Asub), Jos Kempen (Herentals) en Eddie Staelen (Turnhout). Coach van deze ploeg is de alom be kende Vic Hernon. De werkgroep heeft het echt groots aangepakt. Zowel Studio Sport als Sportweekend werden benaderd. Duidelijk een teken dat men iets mag verwachten. De voorverkoop is gecentraliseerd op één adres: café De Rijnvaart te Sas van Gent, waar men voor ƒ7,50 een kaartje kan bemachtigen. Als extra service aan het publiek is de werkgroep erin geslaagd om voor de eerste maal in de geschiedenis een tribune in de sporthal te plaatsen. Er zullen dus genoeg zitplaatsen te verdelen zijn. Savok is er dus weer in geslaagd om een uniek evenement te organiseren. Het woord is nu aan het Zeeuwse publiek dat kan aantonen of men dergelijke evenementen kan herhalen. Het belooft toch een groot spektakel te worden. WILLY VAN LEEUWEN Routine in degradatievoetbal (Van onze sportmedewerker) SLUIS - Het clubblad van zaterdagvierdeklasser Sluis draagt de naam „De optimist". Een titel die in het verleden zeker zijn waarde heeft bewezen. Immers twee jaar achtereen hielp het optimisme de Sluizenaren overeind. Vorig seizoen gaf niemand buiten het Bel fortstadje met de jaarwisseling de rood witten nog eens kans op behoud. Als herboren kwamen de mannen uit de winterstop te voorschijn en via een ijzersterke eindspurt werd de zwarte piet in handen van Rillandia gespeeld. Ook dit jaar lijkt de situatie hopeloos. Na negen wedstrijden had men één schamel puntje wetey te bemachtigen. Overigens is men in Sluis niet in paniek. Men weet dat het moeilijk wordt, maar de eerste tekenen van de weder geboorte zijn er. Uit tegen Chrislandia, waar men ove rigens slechts met tien man aan de start verscheen, werd het tiende duel zowaar in winst omgezet. De kloof met de rest bleef overigens nog altijd vijf punten, want ooknSKNWK pakte winst. Toch had men in Sluis ge hoopt dit jaar eens een keer niet met het mes op de keel te moeten spelen. Niet dat men met titelaspiraties rondliep, maar wel achtte men een plaats in de middenmoot van een rangtabel binnen de mo gelijkheden. Jerome Boer- jan, 34 jaar woonachtig in Knokke en volgend jaar mei waarschij nlij k de eerste trai ner in het West-Zeeuwsch-Vlaamse met een A-diploma op zak had vorig jaar de Sluizena ren een aantal malen zien spelen en zag beslist meer MAATSCHAPPIJ "HET GOOI'' (Van onze sportmedewerker) 5CHOONDIJKE - Hoger Ocké kijkt met lts terug op zijn eerste deelname aan de «r door Israël. „In het begin was het tonder zwaar. De eerste twee ritten stond 'tg veel wind en was de temperatuur erg "g. Daarna ben ik er doorheen gevallen, twas overigens af en toe flink afzien. Aan lodge beklimmingen leek geen einde te Ben", vertelt de Schoondijkenaar. Samen John Gillissen uit Sas van Gent en nog 'santa'. Nederlanders pakten ze de koffers kwamen via Schiphol in Tel Aviv terecht racefearretjes werden gepoetst en het #|e spel kon beginnen. fet waren overigens niet de eersten de sten die aan deze meerdaagse trimtocht 6®amen. Namen als Piet Rentmeester, Swinkels, Bennie Ceulen, maakten nog e' uit van de ploeg van Hinault, en "■Tour de France-overwinnaar Jan Jam il fietsten in hetzelfde peloton mee. In moesten er zo'n dertienhonderd lood- 'are kilometers afgelegd worden. Soms iren de wegen amper te berijden en klap- 1 de dunne tubes achter elkaar. Vooral de door de Negevwoestijn kostte de renners o s vocht. „Daar ben ik zo'n acht liter vocht "oren Stampen tot je niet meer kunt", i1 Ocké. Het evenement werd op de voet o'gd door de Israëlische televisie. Sasse- Gillissen heeft er nog een inter- voor de camera weggegeven. „Die was r met z'n gesprek toen ik boven- rit van de Dode Zee naar Arath was ndor lastig. Er moest een „bult" van 27 Jjeter beklommen worden. „Er bleven fien man in de strijd tijdens die rit. Ik d elfde. De rit werd gewonnen door Rent ier en Swinkels. Gillissen had een goede s daar om met de eersten te eindigen, - soESf «"dr kroeg op een bijzonder slecht moment 'ekke band". Ocké doet zelf nooit mee aan trimkoersen. „Fietsen is echt mijn hobby, maar echt koer sen doe ik niet. Het valt daarom niet mee om met gerodeerde renners aan een dergelijk evenement te beginnen. Toch heb ik er wei nig last mee gehad, ik kan redelijk goed klimmen en op een vlakke weg fietsen is wel wat anders. In de bergen sta ik mijn man netje wel en komt het op kracht aan", zegt Ocké. Het opvallendste wat Ocké zich kan herin neren van de veertiendaagse rittenwedstrijd zijn de soldaten. „Ja, die hebben op mij veel indruk gemaakt. Overal zie je mensen met geweren rondlopen. Wij werden trouwens ook door veiligheidsmensen bewaakt". Voordat Ocké afreisde naar Tel Aviv moesten er heel wat trainingskilometers on der de wielen worden gereden. „Ik heb me behoorlijk voorbereid, want ongetraind is het een gevaarlijke zaak. Toch zie je nog steeds ongetrainde mensen aan zo'n zware tocht meedoen. Dat is eigenlijk onverant woord. Elk weekeinde heb ik zo'n tweehon derd kilometer gefietst. Verder kregen we tevoren nuttige tips van een ervaren rot als Jan Janssen". Het eten in Israël was aangepast aan de omstandigheden waaronder de renners hun taak moesten vervullen. „Veel rauwkost, koude kip en olijven. Honger heb ik in elk geval niet geleden", aldus Ocké. Volgend jaar zal de toerrijder uit Schoon- dijke niet terugkeren naar Israël. „Nee, ik vind het genoeg. Misschien dat ik later nog eens terug ga. Maar dan wel voor de beziens waardigheden. Nee, ik richt me volgend sei zoen op de monsterrace Parijs-Brest-Parijs. Die wordt om de vijf j aar gehouden en samen met een stel makkers uit Oostburg zal ik daar aan de start verschijnen. Als het een maal maart is en de zon begint te schijnen, dan werkt het stalen ros als een soort versla vingsmiddel. Daar kan ik ook niets aan ver anderen", besluit hij. EDDY DE SCHRIJVER mogelij kheden dan het knok ken tegen de degradatie. Ook nu nog stelt hij dat er in Sluis beslikt talent genoeg binnen de gelederen huist. „Het grote probleem is echter iemand die ze erin kan schoppen en een figuur die op het midden veld de zaak kan dirigeren. Geef me twee spelers en het loopt heel anders". In oktober leek het erop dat men in Sluis uit de brand was. Immers, Dirk Amijs en Mare Storme, beiden woon achtig in het vlak over de grens gelegen Westkapelle en spelend in het Belgische De Panne wilden dolgraag in Sluis komen voetballen. Toe vallig een middenvelder en een spits. Men kreeg beiden echter niet los. Na veelvuldi ge contacten met de Belgi sche vereniging bleef het nee. Het gevolg is dat beiden niet meer actief voetballen en zo wel Sluis als De Panne gedu peerd zijn. Een onbegrijpelijke zaak, noemt Herman Bogaert, wedstrijdsecretaris en iemand waar het woord clu bliefde hoog genoteerd staat, dit geval. Jammer of niet, het tweetal is er niet dus moet Sluis verder. Naast dit geval bleef Boer jan niets gespaard. Jaap Ras, de man die in Sluis voor de doelpunten moet zor gen, viel na drieëneenhalve wedstrijd weg. Een nierope ratie met gevolg maanden lange afwezigheid. Cor Len- sen die dit seizoen zijn ren tree maakte, raakte eveneens een beetje in de versukke ling. „Twee jongens", aldus Boerjan, „die aanvallend erg gemist worden". Bovendien speelt de Sluisse midden stand zoals bekend de vereni ging parten. Immers veel jongens moeten in het week end werken. Het gevolg is onder andere dat Reggie d'Hoore en Eddy Spelier niet als vaste waar den in de boeken staan. „Be grijpelijk", aldus Bogaert, „maar jammer voor de vere niging. In Sluis barst het al- tij d van het talent in de A-j u- nioren. Alleen wat daar van overblijft is bedroevend wei nig. Die goede voetballers zouden allemaal in de bouw moeten zitten", aldus Bo gaert. Desondanks staan er dit seizoen drie jongens uit het A-juniorenelftal in dat een paar jaar terug de ster ren van de hemel speelde. Raoul du Fossé, Theo Schram en Patrick Scherbeyn zijn vaste waarden geworden. Bovendien loopter op dit mo ment in de A-junioren een jongen rond die het spitspro- bleem tot een oplossing kan .brengen. Egbert Versprille, negentien jaar, scoort bij de A's aan de lopende band. Ook Frank Verschorre, die on langs in de huwelijksboot plaatsnam en van Breskens naar Sluis kwam, is een ver sterking. „Het moet dus mogelijk zijn om opnieuw de degrada tie te ontlopen", aldus Boer jan, die de mentaliteit hier ten opzichte van België, waar hij trainer was van Bassevel- de nogal verschillend vindt. „Vergeet niet dat in België zelfs tot in de laagste reeksen wordt betaald. Moesten ze dat hier doen, dan ben ik er van overtuigd dat er meer strij d zou zij n. In België wor den ook de trainingsopkom sten met geld beloond. Het zou hier de trainingsopkomst zeker verdubbelen. Ik heb nu elke keer maar een man of zeven van de vaste kern en dat is voor verbetering vat baar. Overigens moet ik. wel zeggen dat de jongens die er wel zijn enorm goed wer ken." Problemen dus bij SV Sluis, maar het had slechts vier goals nodig om drie pun ten te pakken. Op zich een prestatie van groot formaat. „Daarom", aldus Herman Bogaert, „zitten we beslist niet in de put. Het is tien voor twaalf, maar tien minuten kunnen onder bepaalde om standigheden lang duren". Routine in het degradatie voetbal en optimisme kan de Sluizenaren bepaald niet ontzegd worden. Herman Bogaert: „Middenstand speelt vereniging parten". (Van onze atletiekmedewerker) GOES - Na drie wedstrijden in de Zeeuwse crosscompetitie in het seizoen 1980-1981, georganiseerd door de Koninklijke Ne derlandse Atletiek Unie afdeling Zeeland in samenwerking met de zeven bestaande atletiekverenigingen, is de tussenstand be kend gemaakt. Zoals bekend telt de competitie in totaal zeven wedstrijden. Voor de individuele klassementen gelden de beste vijf prestaties. De leidersplaats bij de oudste deelnemers, de veteranen, wordt nu ingenomen door de Vlissingse Marathon-loper Helmuth Ver- cammen. Weliswaar won hij geen van de drie wedstrijden, maar behaalde toch resultaat door zich driemaal als tweede te plaatsen en scoorde zo 298 punten. Louw Dingemanse van Zeelandsport (Vlissingen) bezet de vierde plaats in de rangschikking met 220 punten. Deze veteraan eindigde wel tweemaal als eerste, maar liet bij de Heidecross in Heikant verstek gaan. Relatief gezien staat Dingemanse er het beste voor bij de veteranen. Bij de senioren bezet Middelburger Dynamo'70-atleet Kim Reijnierse met 321 punten de eerste plaats. Hij sloot de laatste cross in 1980, de Middelburgse St.-Nicolaascross, winnend af. Hij verdrong leider Johan Breel van het Vlissingse Marathon die twee crossen op zijn naam bracht, maar in de laatste cross niet aan de start verscheen, van de eerste plaats. Johan Breel heeft hier de beste papieren in handen. Op de tweede plaats met 297 punten staat Deltsport-atleet Kees Verkerk en AV'56-loper Frans Krijnsen volgt als derde met 292 punten. TUSSENSTAND: Veteranen: 1. Helmuth Vercammen (Marathon) 298 punten, 2. Bram Melis (Zeelandsport) 232, 3. Rein Swint (AV'56) 231, 4. Louw Dingemanse (Zeelandsport) 220, 5. Jaap Sturm (Dyna mo'70) 210. Senioren: 1. Kim Reijnierse (Dynamo'70) 321, 2. Kees Verkerk port) 297, 3. Frans Krijnsen (AV'56) 292, 4. Frank Kooman (Dy namo'70) 279, 5. Simon Blom (Deltasport) 264. Jongens A: 1. Kees Goosen (AV'56) 210, 2. Edward de Leng (Zeelandsport) 184, 3. Henk P. de Jonge (Scheldesport) 171, 4. Patrick Suij (Scheldesport) 169, 5. Jan P. van de Sande (Mara thon) 166. Jongens B: 1. Laurens Hamelink (RKHAV) 321, 2. Frits Bolle (AV'56) 296,3. Jan Vermeule (Dynamo'70) 295,4. Mark Vierroert (Dynamo'70) 258, 5. Jan Konijnenburg (Deltasport) 228. Jongens C: 1. Ivar Schutte (Dynamo'70) 355, 2. Erik Stigter (AV'56) 328, 3. André Verwey (AV'56) 304, 4. Frank Zweedijk (AV'56) 277, 5. Hans Verhaagen (AV'56) 271. Jongens d: 1. Ingmar Bergman (AV'56) 360, 2. Ronnie Lege- mate (AV'56) 297, 3. Edwin Hamelink (RKHAV) 276, 4. Remy Verhage (Deltasport) 249, 5. Jacco Stigter (AV'56) 235. Jongens pupillen A: 1. Erwin de Vos (Scheldesport) 350, 2. Stephan Grondman (RKHAV) 323, 3. Jean PsElice (Dynamo'70) 258, 4. Wilco Franken (RKHAV) 253, 5. Niek Natte (Dynamo'70) 245. Jongens pupillen B: 1. Arjan de Feyter (AV'56) 316, 2. Ingmar Hofman (Marathon) 299, 3. Bas Schlettorer (Dynamo'70) 243, 4. Valentino Valk (Dynamo'70) 217, 5. Guido Pruimboom (Mara thon) 213. Dames: 1. Joke van de Kasteele (Deltasport) 286, 2. Suus Ver- stelle (AV'56) 261, 3. Suzanne Mannaert (RKHAV) 224, 4. Pia Verstelle (AV'56) 219, 5. Marleen van de Broeke (Marathon) 205. Meisjes B: 1. Jacqueline van Gastel (Deltasport) 320,2. Marjo lein Hartogh (Deltasport) 270, 3. Brigit van Avezaath (Dyna mo'70) 255, 4. Sandra van Waes (RKHAV) 231, 5. Nicolette de Waal (Scheldesport) 215. Meisjes C: 1. Muriel Grondman (RKHAV) 345, 2. Renate Bak ker (Scheldesport) 280, 3. Melissa Schouten (Dynamo'70) 276, 4. Suzan Kok (RKHAV) 261, 5. Ilse Murre (Scheldesport) 241. Meisjes D: 1. Jolanda de Nijs (RKHAV) 355,2. Ingrid de Feyter (Scheldesport) 302, 3. Christel van Waes (RKHAV) 284, 4. Jolan- Krijnssen (AV'56) 254, 5. Yvette Vuijk (Dynamo'70) 251. Meisjes A: 1. Jacqueline Vermeule (Dynamo'70) 305, 2. Ma- nette Zoutewelle (Dynamo'70) 273, 3. Jacqueline Mol (Dyna mo'70) 177,4. Ella Vader (Dynamo'70) 149, 5. Madeleine Brasser (Marathon) 88. Meisjes pupillen A: 1. Ingrid Pul (Dynamo'70) 321, 2. Marielle Lamain (AV'56) 304, 3. Wendy Schaarman (Marathon) 28, 4. Lonneke Versluys (AV'56) 265, 5. Fijne Vluggen (Dynamo'70) 235. Meisjes pupillen B: 1. Karin Meeuwse (Scheldesport) 315, 2. Miranda Schaarman (Marathon) 257, 3. Ellen Schrijver (AV'56) 244, 4. Cindy Vogelzang (RKHAV) 219, 5. Kitty van Waes (RKHAV) 198. VERENIGINGSKLASSEMENT: Veteranen: 1. Dynamo'70 540 punten, 2. Zeelandsport 516,3. AV'56 443. Senioren: 1. AV'56 886, 2. Dynamo'70 850, 3. Marathon 814. Jongens B/C: 1. AV'56 931, 2. AV'56 2 791, 3. RKHAV 737. Jongens D: 1. AV'56 948, 2. AV'56 2 699, 3. Dynamo'70 692. Jongens pupillen: 1. Schelde sport 798, 2. Dynamo'70 796, 3. Marathon 748. Meisjes B/C: 1. Dynamo'70 859, 2. RKHAV 844, 3. Deltasport 789. Meisjes D: 1. RKHAV 878, 2. Marathon 682, 3. Dynamo'70 672. Meisjes pupil len: 1. AV'56 841, 2. Dynamo'70 758, 3. Marathon 637 punten.

de Stem | 1980 | | pagina 9