ISTRATIEF ERKER m/V ELAND fan Zwartkruis twijfelt weer RUMMENIGE DE BESTE Deze week werkt de Post 'n beetje anders Ria Visser: tijdelijk rust Ivan Lendl uitgeschakeld ItDEN Zwartkruis verwacht uittocht Nederlandse voetballers Theo Custers wil naar NAC Havelange waarschuwt voetbalbond Ver. Staten ZESDE PARTIJ REMISE MIDDELBURG 80 MONTEVIDEO - Op de zwoele vooravond an Oranje's duel tegen Uruguay, met als zet een finaleplaats om de COPA te Oro in ontevideo, wist Jan Zwartkruis nog niet hoe lij over enkele uren zijn formatie gestalte zal Wen. [alse geruchten ter fo unding Mini-WK Theo Vaessen Neem dit overzichtje even over in uw eigen agenda. Da's makkelijk als u deze week iets op het postkantoor moet afhandelen, iets wilt versturen of post verwacht WELZIJN VOOR WEST- AANDEREN DINSDAG 30 DECEMBER 1980 PAGINA SPORT 1 A 58 14 uur per week ehoren: en van algemeen secretariaats hoeve van het bestuur ten van administratief werk ten rt de twee bij de stichting werkende I srs en van een werkarchief ten van werkzaamheden ten be- ie administrateur MAVO-diploma ichineschrijven ukkingsvaardigheid kunnen werken soortgelijke werkzaamheden van leeftijd, opleiding en ervaring Lten aan het secretariaat van de Rj.AJ. Boekhout, Boeg 8 te Bres- llagen na het verschijnen van dit Ie stichting Is gevestigd In het „Goedertljt", Burg. van e Breskens. bureau Reiniging, kan bij de veeg- en huisvuilophaal- 35 jaar. 53.- max. 2.187.- met diensttijduit- tot 2.394 - excl. j 26.- wettelijke lere inlichtingen omtrent deze funktie den tot de heer W. Osinga, tel. el 48. jemeentelijke rechtspositieregelingen g. Een vertegenwoordiging van het iken bij de selektieprocedure. 10 dagen na verschijning van dit blad ;ollege van burgemeester en wethou- irg, t.a.v. het hoofd van het bureau 3ostbus 6000, 4330 LA Middelburg. net een medeverzekerd hierboven onder c, d of rieën gelden dezelfde ;N de leeftijd ideverzekerd 68,60 5 JAAR EN OUDER met je toelatingsgrens voor ing bestaan de volgen met maandpremie 92,10 110,30 (per verzekerde) >10,00 128,10 (per verzekerde) S/oor ongehuwde perso- op een A.A.W.-uitkering ar68,60 ar110,30 jari 1981 vastgesteld op: Dremie 50 10 70 00 (gehuwden) 70 (ongehuwden) irzekering en de daarop bij de opstelling van deze rden deze onder voorbe- Het Bestuur. MONTEVIDEO - Tussen de dertig en tachtig gulden I moet de Zuidamerikaanse voetballiefhebber betalen om met eigen ogen getuige te kunnen zijn van het voetbalge- beuren in het stadion Centenario. Prijzen, die in Europa nog ongekend zijn. In een land, waar men voor luxe, drank en eten exorbitant hoge prijzen vraagt, tenminste voor de inwoners zelf, ligt men echter niet wakker van de hoge entreeprijzen voor de voetbalduels. De verwachting is dat alle zeven wedstrijden, inclusief de finale, uitverkocht tullen zijn. Vele voetballiefhebbers in en buiten Montevi deo hebben zich al verzekerd van een passe-partout, dat driehonderd gulden kost en recht geeft op alle wedstrijden. MONTEVIDEO-Jan Zwartkruis, die gistermorgen opge- I schrikt werd door een telefoontje vanuit Nederland, waarin werd medegedeeld dat de beste vriend van zijn zoon op 18-jarige leeftijd is overleden, verwacht na het mini- WK-toernooi in Montevideo een nieuwe uittocht van Nederlandse voetballers naar het buitenland. „Ik heb al voldoende schrikbarende berichten ontvangen dat talloze clubs uit Italië, Spanje, Engeland en België opnieuw de Nederlandse voetbalmarkt zullen afstropen op zoek naar jong talent. Laten we zeker Amerika niet vergeten. Ook daar gaat men steeds jongere spelers selecteren. Ik verwacht dat jongens als Jan Poortvliet, Ernie Brandts, Piet Wild schut, Michel Valke en Pier Tol in de loop van het jaar, nog gek genoeg gemaakt worden". MONTEVIDEO - Gisterochtend om negen uur arriveer de het Westduitse team in Montevideo. Ook voor „der Mannschaft" een vermoeiende reis. Direct na aankomst in hotel Olympia Pallas in Montevideo gingen alle spelers onder zeil. Gisteravond trainden ze voor het eerst. West-Duitsland speelt morgenavond om zes uur zijn eer ste duel tegen Brazilië, dat door blessures niet met zijn allersterkste ploeg zal uitkomen. Wel zijn inmiddels al 1200 Braziliaanse journalisten in Montevideo neergestreken en verwacht men uit het buurland ongeveer 25.000 supporters. MONTEVIDEO - Uruguay, Oranjes tegenstander van vanavond, heeft de laatste weken, sinds het in La Paloma zijn trainingskamp heeft opgeslagen, aardige resultaten geboekt in de oefenduels die het tot nu toe speelde. Uruguay begon met een 3-1-zege op Bolivia, speelde 1-1 gelijk tegen Peru, won met 4-0 van Zwitserland in Buenos Aires. Vorige week oefende Uruguay, dat vanavond zijn beste speler Orales moet missen, tegen een team van Uruguayanen, die in het buitenland spelen. Ook dit treffen won Uruguay met 4-0. iranje rekent op finaleplaats |Ms altijd wordt de bonds- door twijfels gekweld, zijn onzekere optreden een doorn in het oog van upelers. Zij zeggen tijd no te hebben om zich goed te bereiden op het ope- luel, van het l-WK-toernooi. Zwart wit daarentegen de te- itelling voor de niet-uit- torenen zo kort mogelijk duren. |In het Cottage-hotel was gisteren een drukte van telste. Het tijdelijke ver-' van Oranje, door vele (akers afgeschermd van buitenwereld, werd be- irmd door Uruguyaanse- taziliaanse journalisten i Zwartkruis en de gebroe- van de Kerkhof, mo- nteel de meest bekende tiers in Zuid-Amerika, rkelijk het hemd van het vroegen. Gelaten onder werpen ze zich aan het sper- van vragen en spraken zichzelf moed in voor de •tv-camera's. Sportver- iggeving wordt in dit deel de wereld bepaald an- bedreven dan in Neder- De Zuid-Amerikanen len werkelijk alles weten de acteurs, die met vra- geconfronteerd worden tarop ze in Nederland itens met hun vinger tr hun voorhoofd zouden izen. Een apart sfeertje in een temperamentvol telddeel. Wellicht daarom tven Jan Peters, Ronald tlbos, Hugo Hovenkamp John Metgod rustig en en legden tijdens Oran- [MONTKVIDEO/HILVER 1 (ANP) - In Montevideo Preidde het Nederlandse Isbestuurslid Herman Moer maandag het be st dat de voetbalwedstrij- 5 om de mini-wereldbeker 1 Nederland) toch nog in )pa op de televisie zouden en. Choufoer, in Monte- aanwezig als begelei- van het Nederlands elf- verspreidde geruchten er enige grond, jjees Boerhout, chef sport «-televisie, bevestigde Ndagavond met klem dat Seen sprake zal zijn van Re tv-uitzending uit Uru- V' ..Wij hebben onlangs in fepees verband de onder- "delingen afgebroken en «tntee was voor ons het %werp afgesloten". Richten over televisiere- «ges van de vriendsch- e'ijke voetbalwedstrij- vverden zondag al in st-Duitsland verspreid. schijnt dat Herman Neu- Ser, de voorzitter van de stduitse voetbalbond in Jtevideo een lijmpoging ^gedaan in verband met L uizendingen. Hij zou de p voor de tv-rechten om- Ijs hebben gehaald. Boer- ..Ik heb ook gehoord Neuberger. Die man fcrt alleen maar wat in- 1 te maken. Nogmaals, de u-wereldbeker komt niet ftelevisie". je's vragenuurtje een kaartje, hetgeen uiteraard voor de tientallen fotografen koren op de molen was. Hoe wel er vanavond in het sta dion Centenario, waar men 70.000 toeschouwers ver wacht (uitverkocht) alleen maar voetbalprestige op het spel staat met als einddoel een plaats in de finale die 20.000 gulden oplevert voor elke Oranje-speler) wordt het duel tegen Uruguay be langrijker gemaakt dan het is. Natuurlijk wil geen van beide iets verliezen en blijven de Nederlandse internatio nals optimistisch in hun voorspellingen. Daarin voor afgegaan door Jan Zwart kruis zelf die slechts voor één facet bevreesd is: „Wanneer komt de man met de hamer? „Ik zal mijn elftal samenstel len op grond van uithou- dings- en aanpassingsver mogen. Van mijn jonge spe lers weet ik niet of ze in staat zij n aan te voelen wanneer en hoeveel gas we moeten geven of terug te nemen. Een aantal jaren geleden had Oranje zo veel routine in zijn elftal, ook op grond van de vele Europa-cupduels, dat het zich aan welke omstandighe den ook, kon aanpassen. Het is nog altijd zo dat de beste kennis zelfkennis is. Dus vraag ik: In hoeverre kennen de huidige internationals zichzelf? Zijn wij in staat om het tempo dat de Uruguya- nen ons zullen opdringen, te doorbreken"? Jan Zwart kruis zegt alles te weten over de sterke en zwakke punten van tegenstander Uruguay. Hij heeft deze ploeg de laatste jaren nooit zelf aan het werk gezien, maar op studiobeel- den en berichten van zijn raadgevers heeft hij zich een beeld kunnen vormen van (Van onze sportredactie) ANTWERPEN - Theo Custers, de voormalige doelman van het Belgi sche nationale elftal, heeft interesse om bij NAC te gaan voetballen. Custers heeft voor de aanvang van het duel NAC - FC Den Haag een gesprek gehad met NAC-manager Tom van der Meer. Op dit moment kan NAC Custers niet inlijven omdat de finan ciële middelen daartoe ontbreken. Slechts wan neer een speler van het huidige bestand zou ver trekken, hetgeen niet onmogelijk is, zou het ontstane gat kunnen worden opgevuld door Custers. Nederland bereidt zich voor op het duel dat vanavond tegen gastland Uruguay wordt gespeeld. V.l.n.r. Jan Peters, Ronald Spelbos, Kees Kist, Jan Zwartkruis en Johnny Metgod. het Uruguay van 1980. Een beeld waarvan hij niet onder de indruk is geraakt en dat heeft hij ook overgebracht op de spelersgroep. Willy van de Kerkhof bijvoorbeeld reken de gisteren in al zijn eerlijk heid op een finaleplaats voor Nederland. „Allereerst om dat de huidige groep veel be ter met elkaar kan opschie ten dan de groep die in Italië samen was, vervolgens dat wij nu, zonder de echte ve detten, ook homogener blij ken. Beter dan een half jaar geleden in Italië. Ik kijk dan ook met veel vertrouwen uit naar onze afloop van dit toer nooi. Wij willen de finale per se bereiken en die stemming heerst bij alle jongens. On danks de warmte, ondanks het grote aanpassingsvermo gen dat van je wordt ge vraagd, ondanks de fysieke dreun die we zeker nog zullen krijgen na zo'n vermoeiende reis, denk ik toch dat we zo wel Uruguay als Italië vol gende week kunnen over troeven. Zwartkruis heeft ons het vertrouwen gegeven en dat zullen we niet bescha men". Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllimilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliiiiiiiiiiiiigillllllllllllllllllllllllllllllllll MELBOURNE - Na Vitas Gerulaitis (vierde geplaatst) en José-Luis Clerc (derde) is ook de als tweede gerang schikte Tsjechoslowaak Ivan Lendl uitgeschakeld in het tennistoernooi om de open Australische titels, dat in Melbourne wordt gehouden. Lendl verloor in de tweede ronde met 5-7 3—6 6—3 6—2 6—7 van de Amerikaan Pat Du- pré. De partij was een dag eer der na vier sets wegens de invallende duisternis onder broken. In de tie break van de vijfde set kreeg Lendl op 6-5 nog een matchpoint. Hij ver loor echter de volgende twee punten en Dupré kreeg de overwinning in de schoot ge worpen door een dubbele fout van Lendl (6-8 in de tie break). Ook de geplaatste Para- guayaan Victor Pecci beleef de zijn ondergang. Tegen de Zuidafrikaan Kevin Curren kwam hij er niet aan te pas: 4-6 2-6 3-6. De als eerste ge plaatste Argentijn Guiller- mo Vilas plaatste zich wel voor de derde ronde. Hij ver sloeg de Australiër Steve Do- cherty in vier sets3-6 6-4 6-2 6-1. De voornaamste resultaten van maandag zijn: Tweede ronde herenenkelspel: Brad Drewett (Aus) - Sandy Mayer (Vst) 3-6 6-3 6-3 6-3, Pat Dupré (Vst) - Ivan Lendl (Tsj) 7-5 6-3 3-6 2-6 7-6, Guil- lermo Vilas (Arg) - Steve Do- cherty (Aus) 3-6 6-4 6-2 6-1, Kevin Curren (Zaf) - Victor Pecci Par) 6-4 6-2 6-3, Paul McNamee (Aus) - Chris Johnstone (Aus) 6-2 7-5 6-7 6-2, Kim Warwick (Aus) - John Fitzgerald (Aus) 6-7 6-4 6-7 6-2 6-4, John Sadri (Vst) - Jonathan Smith (Gbr) 7-61-6 6-1 6-0, Peter Rennert (Vst) - Pascal Portes (Fra) 6-3 3-66-7 6-4 6-4, Peter McNamara (Aus) - Mike Estep (Vst) 7-6 3-6 6-1 6-1, Phil Dent (Aus) - Shlomo Glickstein (Isr) 6-7 7-6 6-3 7-6, Bill Scanion (Vst) - Scott Mcgain (Vst) 3-6 7-6 6-7 6-3 6-3, Victor Amaya (Vst) - Ferdi Taygan (Vst) 6-3 7-6 7-5. I lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilllllll PARIJS (ANP)- Zoals te verwachten was is de West duitser Karl-Heinz Rumme- nlgge, de spits van Bayern München ook door France Football uitgeroepen tot Europees voetballer van het jaar. De verkiezing door France Football wordt alge meen als de enige officiële erkend. Rummenlgge verza melde het recordaantal van 122 stemmen. Rummenigges landgenoot Bernd Förster (FC Barcelona) eindigde met 34 stemmen op de tweede plaats voor de Fransman Mi chel Platini (Saint-Etienne) met 33 stemmen. De Europese voetballer van het jaar wordt sinds 1956 gekozen. De erelijst ziet er als volgt uit: 1956: Stanley Mat thews (Neg). 1957: Alfredo di Stefano (Spa). 1958: Raymond Kopa (Fra). 1959: Alfredo di Stefano (Spa). 1960: Luis Sua- rez. (Spa). 1961Omar Sivori (Ita). 1962: Josef Masopust (Tsj). 1963: Lev Yashin (Sov). 1964: Denis Law (Schot). 1965: Eusebio (Por). 1966: Bobby Charlton (Eng). 1967: Florian Albert (Hon). 1968: George Best (N-Ier). 1969: Gianni Ri vera (Ita). 1970: Gerd Müller (Wdl). 1971: Johan Cruijff (Ned). 1972: Franz Becken- bauer (Wdl). 1973: Johan Cruijff (Ned). 1974: Johan Cruijff (Ned.). 1975: Oleg Blokhin (Sov). 1976: Franz Beckenbauer (Wdl). 1977 Alan Simonsen (Den). 1978 Kevin Keegan (Eng). 1979 Kevin Keegan (Eng). 1980 Karl-Heinz Rummenigge (Wdl). MONTEVIDEO - Joao Havelange, voorzitter van de fede ratie van internationale voetbal federaties (FIFA), heeft zondag de bond van de Verenigde Staten gewaarschuwd. De Braziliaan verklaarde in Montevideo dat de Amerikanen uit de FIFA zullen worden geweerd indien zij zich niet beter houden aan de wedstrijdreglementen, zoals die door de FIFA zijn voorgeschreven. Havelange zei dat de FIFA de Ameri kaanse voetbalbond had laten weten niet akkoord te kunnen gaan met de in de Verenigde Staten doorgevoerde verande ringen in de spelregels om de voetbalsport te populariseren. „Als een lid zich niet aan de regels wenst te houden van de FIFA moet hij verdwijnen", aldus Havelange. De Zuidameri kaan, die in Montevideo verblijft voor het toernooi om de mini-wereldbeker, zei dat de FIFA eerder al technische adviseurs naar de Verenigde Staten had gestuurd om de FIFA-voorschriften te prediken, maar dat deze missie kenne- lijk zonder resultaat was gebleven. „Als de Amerikanen in hun houding volharden zullen zij eind maart als lid van de FIFA worden geschrapt", aldus Havelange. „Ze krijgen ne gentig dagen de tijd te reageren". Verschillen met de gangba re spelregels, zoals die in de Verenigde Staten optreden, zijn onder meer: afschaffing van gelijke spelen, shoot-outs in plaats van strafschoopen en na verlengingen, wijziging van de buitenspelregel en een ander puntensysteem. nteuv*Saa' ,sfcell«"9; vertrek van de huidige mede- langstellenden uitgenodigd te funktie van DE STEM (Door Rob van Deursen) INZELL - Ria Visser, de Zuidhollandse schaatsster heeft gisteren besloten tot aan het Nederlandse kam pioenschap op 10 en 11 janua ri van het volgend jaar in Assen geen wedstrijden meer te rijden. Dat betekent dat de winna res van de zilveren medaille op de 1500 meter tijdens de winterspelen in Lale Placid komend weekeinde tijdens een internationale hoogge waardeerde schaatsontmoe- ting in het Zuidduitse Inzeil langs de kant zal blijven, ter wijl de andere Nederlandse dames juist hebben besloten deze wedstrijd te gebruiken als laatste test voor de natio nale titelstrijd. Ria Visser nam deze beslissing omdat zij afgelopen weekeinde tot de conclusie kwam dat zij aan rust toe is. Na de interland tegen Noorwegen in Kongs- berg van iets meer dan een week terug voelde Ria Visser dat haar vorm verminderde. En dat terwijl zij door per soonlijke omstandigheden al een maand later startte met haar voorbereidingen op het lopende seizoen. Bekend is dat de samenwerking tussen de Zuidhollandse schaatsster en damescach Henk Boer niet optimaal is. Maar gisteren stelde Ria Visser dat dit niets te maken had met haar be sluit om het de komende da gen rustiger aan te doen. Vol gens Boer en Visser zelf was er zelfs niets aan de hand. Opmerkelijk daarbij is ech ter dat Ria Visser afgelopen weekeinde in Inzeil aan Leen Pfrommer, daar aanwezig als persoonlijke trainer van de Zwitserse Sylvia Brunner, vroeg haar te coachen. Pfrommer weigerde dat, om dat hij zich niet wilde be moeien met de problematiek binnen de Nederlandse da meskernploeg. Verder staat vast dat Ria Visser nog steeds veel waardering heeft voor de trainingsaanpak van Ab Krook, haar coach van afge lopen seizoen, die deze zomer in dienst trad van de West duitse schaatsbond. In het Nederlandse schaatswereld- je is het een publiek geheim dat Ria Visser aan het begin van het huidige ijsseizoen naar Inzeil ging om daar 14 dagen lang onder leiding van Krook te trainen. Aan te ne men valt dat Ria Visser bin nen afzienbare tijd uit de Ne derlandse dameskernploeg zal stappen. Het valt haar namelijk erg moeilijk om de combinatie van haar werk - leerling-journaliste op de sportredactie van een Haags dagblad - en haar sport te combineren. Henk Boer wil de daar gisteren geen ant woord op geven, maar na af loop van de interland Noor wegen - Nederland liet hij toch ook weten dat hij bang was dat Ria Visser dat besluit zou nemen. Ria Visser zelf wil eerst de Nederlandse kampioenschappen afwach ten alvorens zij bij zich zelf te rade gaat in hoeverre zij de het de komende weken nog kan opbrengen om topsport te bedrijven. MERANO (ANP) - De zes de partij tussen Viktor Kortsjnoi en Robert Nübner in de finale van het kandida tentoernooi, die in Merano (Italië) wordt gespeeld, is na 88 zetten in remise geëindigd. Door dit resultaat werd de stand 3,5-2,5 voor Hübner. De zevende partij wordt dinsdag gespeeld. Kortsjnoi speelt dan weer met zwart. (ADVERTENTIES)

de Stem | 1980 | | pagina 7