ogf specialist Schuitema nv ABN Bank Aan onze verzekerden prijsknaller (aardappelen, groente en fruit specialist) vrijdag 2 januari 1981 Boek 'n andere wereld. U.S.A. f 1.530,- Mexico City f1.779,- Kenia. f1.822,- Indonesië. f2.549,- Bahama's. f 1.550,- Merijntje DINSDAG 30 DECEMBER 1980 STRIPS Onderling Algemeen Ziekenfonds In verband met de feestdagen zijn onze kantoren te Breda Bergen op Zoom Ginnekenweg 139 St. Josephstraat 31 alsmede de rijdende kantoren op de gehele dag gesloten. Piet Kerkhof zegt: College schoentje Lage Ham Dongen tel. 01623-13645 Kraai Suske en Wiske: De Perenprins Bang De Gracieuse Oubollig Bij de ABN start uw reis naar verre, vreemde landen. Naar een andere wereld. U kiest uit de programma's van geselecteerde reisorganisaties, waaronder Holland Inter national en Arke. Kom even uw gidsen halen. Plus een betrouwbaar reisadvies. 9 Dagen Florida. Overnachtingen in hotel Thunderbird. Vanaf p.p. logies. 9 Dagen appartementen Cadiz, 2 tot 4 personen. Vanaf p.p. logies. Nairobi. 10 Dagen hotel Grosvenor. Vanaf p.p. logies/ontbijt. Schuitema Zuid b.v. (Onderneming van Schuitema n.v.) te Son is een regionaal groothandelsbedrijf in levensmiddelen. Wij zijn een bedrijf met 160 medewerkers gelegen in het industrie terrein van de Gemeente Son en zijn o.a. leverancier van kruidenierswaren, vleeswaren/diepvriesproducten en groenten/fruit aan enerzijds de vrijwillig filiaalbedrijven Centra, Mikromarkt en Paraat en anderzijds de zusterorganisaties Massamarkt en Famila, met als leveringsgebied de provincies Noord-Brabant, Limburg en Zeeland. Naast goederen, leveren wij vanuit het groothandelsbedrijf ook diensten aan de bij ons aangesloten zelfstandige ondernemers. Een van de vele diensten wordt verzorgd door de AGF begeleiding. Door het vertrek van de huidige functionaris hebben zowel de collega's als het bedrijf op korte termijn behoefte aan een: De werkzaamheden omvatten: het begeleiden van de AGF chefs in de supermarkt bij assorti- mentsbeheer, calculatie, winstbewaking en presentatie; het mede werven en selecteren van AGF chefs in nieuwe en bestaande supermarkten; het opleiden en instrueren van de medewerkers in de AGF afdeling van de supermarkten; het bijhouden en vertalen van nieuwe ontwikkelingen op de markt met betrekking tot AGF. Vereisten: voor deze afwisselende en verantwoordelijke functie, denken wij aan een medewerker in de leeftijd van 25 tot 40 jaar; een opleiding op LBO niveau; in het bezit van de vereiste vakdiploma's; kennis van moderne presentatiemethoden en calculatietechnieken; ervaring op dit vakgebied; zodanige contactuele eigenschappen, dat men in staat is de nodige kennis op plezierige, maar doeltreffende wijze over te brengen; bij voorkeur woonachtig in het zuiden van het land. Wat bieden wij: Naast goede primaire en secondaire arbeidsvoorwaarden, bieden wij u een goede sfeer om in te werken met ruime ontplooiings mogelijkheden. Wie zich kan herkennen in bovengenoemde functie, kan zich schriftelijk-en telefonisch.wenden tot: Schuitema Zuid b.v. t.a.v. de heer R. Krommendam, afdeling Personeelszaken, Industrieweg 6, 5691 NN Son, telefoon 04990-4545. De door onze onderneming aangeboden functies zijn in principe zowel door mannen als vrouwen vervulbaar. 15 Dagen Bali. Verb lijf in Alifs Beach Bungalows. Vanaf p.p. logies/ontbijt 9 Dagen appartementen Saraband Court voor 6 personen in Nassau. 3-Kamer- appartementen, vanaf p.p. logies. voor west brabant en zeeuwsch Vlaanderen Bij exploit van onder getekende d.d. 24 december 1980 is ten verzoeke van de ven nootschap naar het recht van België Diners Club Benelux N.V., gevestigd te Brussel (België), mede kan- toorhoudende te Am sterdam aan Piet van der Graaf, zonder bekende woon- en verblijfplaats in het Koninkrijk en zonder bekende woonplaats elders, betekend een door mijn requirante ingediend verzoek schrift tot failliet verklaring van de ge- requireerde en bij welk exploit gerequireerde tevens werd opge roepen om op vrijdag 16 januari 1981 des voormiddags te 10.00 uur te verschijnen ter Raadkamer van de Arrondissements rechtbank te Breda, alsdan en aldaar ge houden wordende in het Gerechtsgebouw aan de Kloosterlaan 46, teneinde naar aan leiding van het door requirante inge diend verzoekschrift tot faillietverklaring te worden gehoord. Y.W.C.M. v.d. Heuvel, tgv. knd. dw. t.k.v. VV.C.J. Rosmalen, gerechtsdeurwaarder, Koninginnestr. 104, 4818 HE Breda. Kosteloos Bij exploit van onder getekende d.d. 22 de cember 1980 is ten verzoeke van Renate Gisela Lowitz, wo nende te Breda (pro cureur Mr. H. de Ruij- ter) aan Erich Bolte, zonder bekende woonplaats elders, betekend een vonnis op 25 november 1980 gewezen en uitge sproken door de ar rondissementsrecht bank te Breda, in de zaak van mijn requi rante als eiseres en ge requireerde als ge daagde, bij welk vonnis onder andere de echt scheiding is uitgespro ken en waarbij de gere quireerde voornoemd werd opgeroepen om op donderdag 22 j anua- ri 1981 des namiddags te 15.15 uur te verschij nen ter terechtzitting - met gesloten deuren - van de arrondisse mentsrechtbank te Breda, alsdan en al daar gehouden wor dende in het gerechts gebouw aan de Kloos terlaan 46, teneinde te worden gehoord om trent de voorziening in de voogdij en de toe ziende voogdij van der partijen minderjarig kind. Y.W.C.M. van den Heuvel, tgv. knd. dw. t.k.v. W.C.J. Rosmalen, Gerechtsdeur waarder, Koninginne straat 104 4818 HE Breda Diverse kleuren leer. Maten 30-35. Winkelprijs 5©?- knolprlls Maten 36-41. Winkelprijs 50?- knolprUs Bij beschikking van de Arrondissements rechtbank te Breda d.d. 12 december 1980 is het faillissement van de Besloten Ven nootschap Trois Points Groupe B.V., beheer en exploitatie van horecabedrijven, gevestigd en kantoor- houdende te Hooge en Lage Zwaluwe, Gans- hoeksingel 45, filiaal, Lan Bonne Auberge, te Slenaken, Water straat 7 en Hotel Wijcker Centraal te Maastricht, Brug straat 54, vernietigd, na gedaan verzet. Mr. A.J.M. Lotstra, advocaat en procureur Stationsstraat 33, Postbus 104, 4760 AC Zevenbergen, curator. Bij exploit van onder getekende d.d. 22 de cember 1980 is ten verzoeke van de ge meente Breda, ze telende te Breda aan M. van Gooi, zon der bekende woon- en verblijfplaats in het Koninkrijk en zonder bekende woonplaats elders, betekend een vonnis op 5 november 1980 gewezen en uit gesproken door de edelachtbare heer kantonrechter te Bre da in de zaak van mijn requirante als eiseres en gerequi reerde als gedaagde, waarbij ondermeer bevel werd gedaan het perceel nummer 6 aan Henri Beyaert- straat te Breda te ver laten en te ontruimen alsmede de in gemeld vonnis vermelde ver schuldigde bedragen te voldoen aan mijn requirante. Y.W.C.M. van Heuvel, tgv. knd. dw. t.k.v. W.C.J. Rosma len, Gerechtsdeur waarder, Koninginne straat 104, 4818 HE Breda. r AUG IK DE PA G/A/A\ oa/TSE>AA/A//A/G I EVEN HEBBE Af J (Odt is (kopiosm^ ItMTERf) nhnhpfi yniifiHÏJitlif uit tip htrirleren VAti die imtP o^5^ll// ss - uxv7 vptntantfin imtfrrakkm In de roman „Niet meer bang zijn" van Adriaan van der Veen draait eigenlijk al les om het moeizame en pij n- lijke zoeken naar een eigen persoonlijkheid. Sylvia, de hoofdpersoon van het ver haal, staat zwaar onder de druk van haar dominerende moeder en moet leven met nooit geheel verwerkte erva ringen in Jappenkampen. Stapje voor stapje weet zij zich, door allerlei conflic tueuze situaties met haar omgeving heen worstelend, te bevrijden van haar ang sten en haatgevoelens en weer de zonzijde van het le ven te zien. Een boek dat de aandacht weet vast te hou den. „Niet meer bang zijn" door Adriaan van der Veen. Uit gave: Elsevier Manieau, Am sterdam/Antwerpen. Prijs 19,50 „De Gracieuse" - Geïllu streerde Agiaja (Uitgeverij Van Hoeve, gebonden 98,50). Het gaat hier om een foto mechanische herdruk, die helemaal gelijk is aan de oor spronkelijke uitgp.ve, gepu bliceerd als tijdschrift in 1879-1880 bij Sijthof in Lei den. Het overigens prachtige boekwerk kon vervaardigd worden door de medewer king van „Het Nederlands Costuummuseum", Kabinet van Mode en Smaak te Den Haag. Het Kostuummuseum beschikt over een volledige uitgave van De Gracieuse en het is een onuitputtelijke bron van informatie over de Nederlandse mode van 1865 tot 1936. In deze uitgave staat erg veel over letterlijk alles wat te maken heeft met bor duren, zowel wat kleding aangaat als wat huishoude lijke voorwerpen betreft MdJ. Titel: Speels, palet, auteur: Olaf de LandelL Uitg.: De Kern, Baarn. Prijs 24,90 - 203 bladz. waarschijnlijkheid die vermoeden dat delen en werkelijk gebeurd zijn. Ik weet niet wanneer verhaaltjes die nu onder titel Speels Palet versche zijn, geschreven werd maar van een groot aai denk ik toch dat ze zeker «i tien jaar oud zijn en toen1 al aan de oubollige kant weest moeten zijn. De ge' de sprookjessfeer van aantal situaties pakt me lemaal niet. Als op de flap van betl* staat dat De Landell gel' is om zijn lichtvoetige mans dan zal dat wel. All ben ik geneigd om die 11' voetigheid hier en daar r« te zien als gemakzucht, arts in een van schetsjes Onder de titel Speels Palet is pas bij De Kern een bundel met 75 verhalen van Olaf de Landell verschenen. De man heeft jaren een wekelijks daarom een mensenkerr causerietje gehad op de radio en nog wel een milde is. in het programma Palet. Die stukjes gingen steeds over kleine voorvallen in dit le ven, duidelijk verzonnen aan de schrijftafel maar met een soort beelden ontstaan tuurlijk alleen als je niet reid bent zo'n figuur in verhaaltje uit te werken (Van onze parlj DEN HAAG - Wat van 1981 Meer of i woningen, Den Uyl of j drempel van het nieuv aantal politieke en niet-j Minister Wil Albeda] (Sociale Zaken) sluit niet| uit dat er eind '81 begin '82 een licht economisch her stel optreedt. „Dat zal niet direct weerspiegeld wor den in een groot aantal vacatures, maar met de werkgelegenheid zal het er toch iets gunstiger voor komen te staan. Als we ons maar niet overgeven aan doemdenken en bereid zijn er tegenaan te gaan, kunnen we het redden", aldus Albeda, die ver wacht dat we in '82 vrij willig kunnen matigen in plaats van verplicht, zoals nu. Volgens Staatssecreta ris Gerrit Brokx (Volks huisvesting) is het zo dat er nogal verschil is tussen hoop en verwachting, ook al is verwachting dan vol gens hem altijd wel met hoop omgeven. Drie pun ten moeten volgend jaar de woningnood de wereld uit helpen: veel actie in de bouw, ook en vooral in de sociale sector, een stukje wetgeving (Brokx noemt met name de leegstands- wet) eh succesvolle be sprekingen met de Vere niging van Nederlandse Gemeenten over een bete re woonruimteverdeling. En dan snijdt Brokx zelf de verkiezingen aan. Zijn hoop en verwachting: „Dat de mensen ook kij ken naar de inspanningen die dit kabinet zich op het punt van vooral de volks huisvesting, ook in de so ciale sector, heeft getroost. En dat moet wel, want werkgelegenheid en volkshuisvesting scoren in alle ontwerpprogram ma's het hoogst". Joop Zoveel mensen zoveel zinnen natuurlijk, want Liesbeth den Uyl, echtge note van oppositieleider Joop den Uyl, hoopt voor het land dat de verkiezin gen zo eindigen dat haar man weer aan het hoofd van het kabinet komt. „Omdat hij het daar het beste doet. Verder hoop ik op meer solidariteit, maar voorzichtigheid in het verkeer en vrede op aarde. En persoonlijk hoop ik dat het mijn kinderen, klein kinderen en mijn man goed gaat". Volgens Lies beth sluit een premier schap voor haar Joop - piet toch nogal wat extra kopzorg - allerminst uit nat het hem goed gaat, Want „een vis moet in het Water zijn". Marcus Bakker, fractie voorzitter van de CPN, houdt überhaupt niet van Wagen over verwachtin gen „Dat is mij te passief. Het gaat erom wat je zelf Wilt bereiken, niet wat je verwacht dat vanzelf ge beurt". Tegenpartij Een flinke winst voor de fVcLA en een goed kabinet °at snel een heleboel goe- Ik verwacht u in 1981

de Stem | 1980 | | pagina 20