Steense jeugd nam bezit van Warande cepunt VOGELWAARDE EN MOERSCHANS WINNEN KERSTTOERNOOI PLAATSELIJK NIEUWS Mirakelmakers" stoppen leegloop Absdale STEM w Stad Hulst VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 3 2 JANUAR11981 ele dag gesloten Schietingen 1 Philippine - zaai Mari jk 70 schutters: hoge vogel: van Hevelen, Bouchaute; frste zijvogel: N. van Wijns- Fgen. Bouchaute; tweede ftvogel: A. van de Putten, As- Jnede; grootste aantal (2): M. laalman, Philippine. [BOSCHKAPELLE - Zaal J. f'Schaick, 19 schutters; ho lt vogel: P. Palmkoek, Steke- l(;eerste zijvogel: A. van Dijk, l'Selwaarde; tweede zijvogel: f vanSchaick, Boschkapelle; Bootste aantal (3): A. van der F'jden, Boschkapelle. IMMs WAARDE - Zaal De let Jaargetijden, 61 schut- I's Wip l: hoge vogel: J. de Cursus politieke scholing voor Zeeuwse vrouwen Axel Nieuw Namen Boschkapelle Hulst Graauw Blijspel St. Jan ten Steen Herwonnen Levenskracht stopt ermee Burgemeester St. Philips- land nam afscheid Kloosterzande Sint Jansteen ONTDEK DE VERSCHILLEN DINSDAG 30 UtoLniuw. clën ter gemeentesecretarie kan ITER) BEGROTINGSZAKEN iet diverse begrotingswerkzaamhe- enaar; 3.A. of Gem. Financiën deel II. an opleiding en ervaring min. - excl. 26.- wettelijke toeslag, e inlichtingen omtrent deze funktie in tot de heer S. Wisse, tel. 150. ling Algemene Zaken ter gemeente- jlaatst een EF MEDEWERKER(STER) ast zal worden met de volgende itratie; ting; nde voor het diploma Bestuurs- bestuurlijke richting; raring bij de overheid; dere vakgerichte studie strekt tot van opleiding en ervaring min. J excl. 26 - wettelijke toeslag, met ilijkheden tot 2.666.-. re inlichtingen omtrent deze funktie n tot de heer Y.P. Wiersma, tel. 127. ging van het personeel is betrokken jure. De gebruikelijke gemeentelijke len zijn van toepassing. 0 dagen na verschijning van dit blad allege van burgemeester en wethou- g, t.a.v. het hoofd van het bureau pstbus 6000, 4330 LA Middelburg. HULST int en &eutvsdi Vlaanderen ïkerden. de feestdagen is ons kantoor te ostelijk Bolwerk 1 op Onderling Algemeen Ziekenfonds kbij uw deur ;khantJ©i Passage sage 13. tel 01155-1208 'uyserinck. Schoollaan 9 r Baas enstr 13. tel 01172-1269 Neve W. Alexanders» 4, 01148-2250 kenj Otto jwstr 39. tel 01146-242 Dhaenens chtstr 11 tel 01170-2532 Vereecken Idijk 18. tel 01158-1300 ►erm v d Velde kelcentr Zutdpolder 50-13950 onkantoren: jwstr 9 01150-17920 jnstr 14 01140-3751 cstr 1 01100-28030 tnstraat 5 01184-19910 SINT JANSTEEN - „Wij willen een paar poppen om mee te spe len", „Meisjesboeken over meisjes en sprook jes", „Rollerwedstrij den", JEen bustocht naar de schaatsbaan in Brug ge". Zomaar wat wen sen, die de initiatiefne mers van de kerstinstuif voor de Sint Jansteense jeugd gisteren uit de ideeënbus haalden. De organisators, die in Sint Jansteen activiteiten voor de jeugd van de grond willen krijgen, putten er moed genoeg uit om voorlo pig met het jeugdwerk ver der te gaan. Een paar hon derd j eugdigen en j ongeren, voornamelijk tussen de zes en zestien jaar maakten gisteren naar hartelust ge bruik van de vele spelmo- gelijkheden, die de kerstin stuif hun in het gemeen schapscentrum De Waran de bood. Er was van alles te doen. Tafeltennis, televisiespe len, biljarten, pieren en strips lezen om maar wat te noemen. Ook de ouderen kwamen af en toe een kij kj e nemen. Een tiental vrijwil ligers hield een oogje in het zeil. Op verzoek van de jeugd liet men gistermid dag spontaan nog een tele visietoestel aanrukken, waardoor de bezoekertjes van de instuif tussen de be drijven door naar de show van Abba konden kijken. In de avonduren werden de tafeltennistafels opzij gezet om plaats te maken voor een disco-bal. Voorzit ter P. Polstoel van het ge meenschapscentrum was niet uit het gebouw weg te slaan. Tussen het gewoel van de jeugd legde hij op zijn gemak een kaartje met vrienden en bekenden. „Fantastisch allemaal, een heel gezellige boel", zo was zijn commentaar op het verloop van deze eerste open dag voor de jeugd in De Warande. „Ik heb al eer der gezegd", zo vertelde hij, „dat ook de jeugd in dit ge bouw terecht kan, als er maar een goede begeleiding is. Dit soort activiteiten mo gen hier van mij best veel meer plaatsvinden". R. Eeman, een van de mannen achter de initia tiefgroep, was ook goed te spreken over het gebeuren. De initiatiefgroep gaf al eerder de aanzet voor de oprichting van een tafel tennisclub in Sint Jansteen. De club heeft in enkele maanden tijd nu al zo'n tachtig leden, reden om de club op eigen benen verder te laten gaan. Op 16 januari wordt daarom een officieel bestuur gevormd. Het is de bedoeling om zowel in com petitie- als in recreatief verband te gaan spelen. Vanuit de initiatiefgroep gaat men verder om te. pro- Deelnemers aan de instuif in De Warande spelen het „pier"-spel. beren weer andere activi teiten van de grond te krij gen. Daarbij behelpt men zich voorlopig met giften en eigen bijdragen van de deelnemers. „Pas als iets levensvat baar blijkt wordt er subsi die voor aangevraagd", zegt Eeman. Wat de tafeltennis club betreft is het bijna zover. Want op korte ter mijn kan het gemeentebe stuur een verzoek om een startsubsidie verwachten. 1180-1980 ie van dit bijzondere jaar een - zonder uitzondering - edewerking en belangstelling bben geleid, dat 1980 een getelijk jaar is geworden. ik u allen sterkte, vrede en geluk Namens het gemeente bestuur en het Bestuur van de Stichting Hulst 800 jaar Stad P. Molthoff KOEWACHT - Zaal de iGuchteneire/Van Rumste, iweede kerstdag, 78 schut- J'ers. Wip 1; hoogvogel D. van Éoethem Hellestraat, eerste lijvogel Om. Saman Koe- [wacht, tweede R. de Smet lekene, meeste vogels (vier) i.de Guchteneire Koewacht. I KOEWACHT - Zaal van itumste, tweede kerstdag, 75 putters. Hoogvogel en bei- zij vogels P. de Clerck St. liiklaas, meeste vogels (vijf) li van de Starre Hulst. KOEWACHT - Zaal van Sumste, eerste kerstdag, 54 putters. Hoogvogel E. Ver biest Zelzate, eerste zij vogel t, tweede meeste Jogels (Vier) 4BLVerbiest Zel- ate. J SINT JANSTEEN-Zaal de iïarande, schieting voor be iaarden, 47 deelnemers. Hoge el L. Preemon Hulst, eer- zij vogel P. Schelfhout |Bulst, tweede J. van Dorsse- llaer Kapellebrug. Meeste ideine vogels (vier) J. van Berkhoven St. Jansteen. Bejaarden [HULST - De Blaauwe Hoe ft,50 schutters: hoge vogel:. P. l'Hondt, Kloosterzande; eer- feede zij vogel: P. Schelfhout; Bootste aantal (5): P. Schelf- put, beiden Hulst. [hulst.- Zaal W. Blom- iaert, 50 schutters: hoge vo lei; F Roelands, Temsé; eerste ■vogel: R. Boon, Hulst; twee- te zijvogel: J. Dobbelaar, Jfschkapelle; grootste aantal W. Blommaert, Hulst. ferste KERSTDAG [hulst - OZO-velden, De pdsherberg, 40 schutters: t vogel: E. de Bakker, St. J'nsteen; eerste zijvogelH. de |°s, Heikant; tweede zijvogel: van Zeele, Meerdonk; Bootste aantal (5): P. Verstig- l'l en A. van Ietegem, beiden fust FEEDE KERSTDAG [Hulst - zaai W. Biom- lsert, 30 schutters: eerste ho pvogel: P. Verstiggel, Hulst; Rede hoge vogel: W. Blom- Pert, Hulst; eerste zijvogel: Hoppe, St. Jansteen; tweede lvogel: R. Boon, Hulst; |°otste aantal (5): Fr. Reunis, r lansteen. I KAPELLEBRUG - Zaal Fa- li. 71 schutters: eerste hoge IW: J. Leeraert, Hulst; piede hoge vogel: J. Vetter, Ppellebrug; eerste zijvogel: I He Kint, Kemzeke; tweede P°gel: R. van Marke, St. BUwels; derde zijvogel: G. rlheyt, Kapellebrug; vierde iVogel: J. Maas, St. Jansteen; Botste aantal (6): Mark loeris, Kemzeke. Waal, Koewacht; eerste zijvo- gel: P. Pauwels, Kloosterzan de; tweede zijvogel: J. van Leuven, Rapenburg; grootste aantal (5): P. Boogaert, Wij- chen. Wip 2: hoge vogel: G. Rottier, Hulst; eerste zijvogel: Th. Asselman, Groenendijk; tweede zijvogel: J. de Waal, Koewacht; grootste aantal (5): J. Boogaert, Kloosterzande. KLOOSTERZANDE - Zaal De Reizende Man, 40 schut ters: eerste hoge vogel: Eddy de kort; tweede hoge vogel: A. de Kort; eerste zijvogel: Emery de Kort; tweede zijvogel: J. de Kort; grootste aantal (5): me vrouw Verhoeven, allen Kloosterzande. ZATERDAG HULST - Zaal W. Blom maert, 30 schutters: hoge vo- Ctötgeèi P. de Koster, St. Jansteen; eerste zijvogel: A. de Maayer; tweede zijvogel: P. de Maayer, beiden Prosperpolder; groot ste aantal (5): A. Nijs, Hulst. KLOOSTERZANDE - Zaal R. van Kruyssen, 30 schutters: hoge vogel: Erik de Kort, Os- senisse; eerste zijvogel: R. Verschoten, Kloosterzande; tweede zijvogel: P. van Goe- them, Noordstraat; grootste aantal (6): mewrouw Hermans, Ossenisse. BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 43 schutters: Wip 1: hoge vogel: P. Boogaert, Wijchen; eerste zijvogel: A. de Bakker, Hengstdijk; tweede zijvogel: A. de Guytenaere, Stoppeldijk; grootste anatal (6): J. Mei, Boschkapelle. Wip 2: hoge vogel: P. Boogaert, Wijchen; eerste zijvogel: R. van Esbroeck, Lamswaarde; tweede zijvogel: A. Fassaert, Boschkapelle. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 53 schutters: hoge vogel: J. Verstiggel, Hulst; eerste zijvogel: A. van Over loop; tweede zij vogel: A. Seg- hers, beiden Koewacht; grootste aantal (4): M. de Block, Zuiddoroe IllllllllllllllllIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIMIIIIIMII1IIIIIIIIIIIIIIIIMMIIIIIIIIIIIIIMMIKIIIlll (Van een onzer verslaggevers) GOES - De provinciale werkgroep „politieke scho ling" organiseert volgend jaar op verschillende plaat sen cursussen over politiek, waaraan alle Zeeuwse vrou wen kunnen deelnemen. Tijdens de eerste les wordt aandacht besteed aan de ver schillende bestuursvormen. De tweede les gaat over so cialisme en liberalisme, ter wij 1 in de derde les de confes sionele en kleinere partijen aan bod komen. Een en ander wordt tijdens de vierde les herhaald, en met de aldus opgedane kennis wordt er tij - dens de vijfde les een discus sieavond met vertegenwoor digers van politieke partijen gehouden. Cursussen worden gehouden in de Prins van Oranje in Goes, in cultureel centrum „De Halle" in Axel en in de Getuigeniskerk in Middelburg. Belangstellen den kunnen zich opgeven bij mevrouw A. v.d. Leeden, Grote Markt 28 in Goes, tel. 01100-21010. De lessen zullen begin februari aanvangen. Schoolzaalvoetbaltoernooi in Den Dullaert. (Van een onzer verslaggevers) HULST- De teams van de lagere school uit Vogelwaarde en de Moerschansschool uit Hulst hebben gisteren het jaarlijkse kerstzaalvoetbaltoeraooi voor de lagere scholen uit de ge meenten Hulst en Hontenisse gewonnen. In de voormiddag traden tien teams in de A-afdeling in Den Dullaert tegen elkaar in het strijdperk. In de finale bleef de Moerschansschool de voetballertjes uit Graauw met 1-0 de baas en de wedstrijd om de derde en vierde plaats tussen Nobelhorst 3 en Nieuw-Namen eindigde in een 2-0-overwin- ning voor Nieuw-Namen. Moerschans promoveert naar de B-afdeling, De teams in die B-afdeling gingen in de namiddag met "■■■■Iuimmhihiiminimmmmminiminiinn elkaar in de slag. Het bleef tot de laatste seconde spannend, want in de finale wist Vogelwaarde 1 pas na tien strafschop pen de strijd in zijn voordeel te beslissen. Tweede werd Nobelhorst 1, derde Steen 1 (ook al na strafschoppen) en vierde de Willibrordusschool uit Hulst. In de B-afdeling eindigde Steen 2 als laatste en degradeert naar de A-afdeling. In Den Dullaert hing er gisteren heel de dag een sfeer als ging het om een Europacupwedstrijd. Vele tientallen suppor ters probeerden met zoveel mogelijk kabaal hun favoriete team naar de overwinning te schreeuwen. De finalisten kregen een beker mee naar huis en de teams die streden om de derde en vierde plaats mochten een medaille in ontvangst nemen. Nieuwjaarsbal - Zaterdag 3 januari houdt de soos voor al leenstaanden Axel en omstre ken een nieuwjaarsbal in De Halle te Axel. Aanvang 20 uur. De muziek op deze feestelijke avond wordt verzorgd door het dansorkest The Williams. Kaarting - In de kantine van de voetbalvereniging Axel werd een prijskaarting gehou den waarvan de opbrengst be stemd was voor de jeugdafde ling. Er waren 85 deelnemers. De kaarting werd goed geleid door Willy Strijdonk. De voor zitter van de jeugdcommissie, Johan Schelleman, reikte de prijzen uit. Uitslag: 1. Jan Koevoets, 2. Michiel Kayser, 3. Rudy Witte, 4. Kojak Ris- seeuw, 5. Frank Groothaert. Kerstconcert - Het kerst concert in de parochiekerk te Nieuw Namen werd door on geveer tweehonderd belang stellenden bezocht. De fanfa re de Scheldezonen en het ge mengde koor St. Cecilia brachten verschillende wer ken ten gehore. Dirigent G. Pollet van het koor vertolkte het lied Mary's Boy Child. Twee gastmuzikanten H. Steketee en A. Brouwer tra den twee keer gezamenlijk op. De aanwezigen deden uit volle borst mee met de sa menzang. Pastoor Ruyloft sprak na afloop een dank woord. Expositie - De expositie van schilderstukken van de Nieuw Namense schilder Jacky Blommaert in zaal Thilleman werd de afgelopen dagen druk bezocht. Naast olieverfschilderijen viel de natuurgetrouwe weergave van de verschillende bloe men op. Bij de landschappen werden vele bekende plekjes ontdekt zoals de Kieldrechtse kreek, de Molenhoek en het grensstraatje te Nieuw Na men. De pasteltekeningen lieten vooral boerderijtjes zien, die met hun zachte kleu ren de aandacht trokken. Baaibolling - In café J. van Schaick werd tweede kerstdag een gaaibolling gehouden, waaraan 20 personen deelna men. Uitslag; hoge vogel: me vrouw Otjes, Boschkapelle; linker zijvogel: J. Cappendijk; rechter zijvogel: Th. Crom- been; grootste aantal (9): J. Mei, allen Vogelwaarde. Prijskaarting - Aan een prijskaarting in zaal R. de Vilder te Hulst namen 36 be langstellenden deel. Uitslag: 1 L. Blommaert, 2 K. Kaijzer, 3 P. van Kerkhoven. KPJ-toernooi - De kring Hulst van de katholieke plat telandsjongeren (KPJ) hield afgelopen zondag het jaar lijkse voetbaltoernooi. Veer tien teams van de verschil lende afdelingen wierpen zich in de strijd. Uitslagen: heren: 1. Koewacht 1, 2. Phi lippine 1, 3. Westdorpe 2, 4. Koewacht 2, 5. Westdorpe 1. Dames: 1. Graauw, 2. St. Jan steen, 3. Philippine, 4. Koe wacht. Badminton - Donderdag 8 januari start de sportvereni ging St. Aloy in het gemeen schapshuis met badminton voor dames en heren. De aan vang is 19.30 uur. St. Aloy - Door de sportver eniging St. Aloy werden op de wekelijkse ontspannings avond diverse sporten beoe fend, waaronder pieken, schieten, sjoelen, touwsprin- gen en tafeltennis. Uitslag: 1. Bas kint, 2. Erik Kint, 3. P. (Van onze correspondent) ST. JANSTEEN - Vrijdag 26 december bracht de Camere van Rhetorica „St. Jan ten Steene" de Nederlandse première van de volkse klucht „De Mirakelmakers van Absdale". Het is een Steense bewerking van het door Roger Pieters ge schreven en zich in Vlaanderen afspelende blijspel „De Mira kelmakers". Het is het verhaal van een klein dorpje wat langzaam leegloopt. Ook in Zeeuwsch- Vlaanderen geen onbekend verschijnsel. Het zijn dingen waar de mensen over praten en dan nog liefst bij een stevig glas bier. Zo ook in „Absdale" daar gebeurt dat dan in het enige nog overgebleven café De Helle, van waard Wiester en dochter Treeske. Het is nog vroeg in de och tend als de meester er binnen stapt met als verklaring voor zijn aanwezigheid: ,,'t Is geen school vandaag, mijne leerling is ziek". De koster die even la ter binnenkomt heeft het al niet veel drukker, geen brui loften, geen geboorten en één klant in de hoogmis: kwezel Filomene. Nee, 't gaat niet goed in Absdale, maar wat valt er aan te doen? Er een fabriek neerzetten? Nee, zegt de kos ter, want dan krijgen we net als in Sluiskil dat het vee staat te verrotten op de velden. Het enige wat Absdale nog zou kunnen redden is een wonder, een „Mirakel". De vraag is natuurlijk: Hoe kom je aan een mirakel? En daar gaat dan het stuk over, het spreekt vanzelf dat we hier niet uit de keuken van de „Mirakelmakers" mo gen klappen. Voor de liefhebbers van blijspelen is de Steense uit voering best de moeite waard om naar toe te gaan. Want hoewel de uitvoerenden ama teurs zijn, er wordt behoorlijk vakwerk geleverd. Dit wordt vooral duidelijk in het tweede en derde bedrijf, deze missen de spitse teksten van het eerste bedrijf. Gelukkig geeft het spel en de vondsten van de uitvoe renden zelf voldoende com pensatie. Onverbeterlijk is bij voorbeeld de scène waarin ra dioreporter Jaak waard Wies ten interviewt. Wiesten die niet gewend is om in een mi crofoon te spreken, brult er zo hard ïii "dat de koptelefoon op Jaak z'n hoofd een polonaise danst. Medespelenden zijn: Wies ten de waard-George Martens, Treeske zijn dochter-Linda Buys-Smet, de veldwachter- Peter de Cock, de meester- Henk van den Branden, de koster-Paul Strums, juffrouw Filomene-Christian Sturms- van Eek, Zulma-Annie Cop- pieters-Pieters en Jaak-Frans de Schepper. Samen met zo'n vijf muzikanten van muziek vereniging St. Jan zorgen zij, onder een goede regie van Piet Verwer, voor meer dan drie uur lachplezier. Verdere medewerkers: gri me: Corrie Voet-van den Branden, Jenny de Schepper- Orlebeke en Christian Verwer. Techniek: Roland Merckx. De cor: Juliën Coppieters, Roger Cleyman, Camiel Nachtegaal, Jo de Potter en H. Wöginger. Rekwisieten: Willy Dobbelaer en tot slot als soufleuse: Lilian Merckx-deBot. Voorstellingen zijn er nog zaterdag 10 en zon dag 11 januari in de Warande en zaterdag 14 februari in Den Dullaert. Telkens om 20 uur. Voorverkoop: telefoon: 1140-12692 (kapsalon Wil- fried). WESTDORPE - In een cir culaire heeft het bestuur van het comité Herwonnen Le venskracht te Westdorpe mee gedeeld, dat het werk van deze vereniging met ingang van 1 januari ophoudt te bestaan. Het comité zal vanaf die datum geen inzamelingen of andere activiteiten meer organiseren. In het rondschrijven wordt meegedeeld dat aanvragen om hulpverlening kunnen worden gericht tot de vakcentrale; fi nanciële hulp is vandaar uit nog tot en met 1982 mogelijk, mits men lid is van een aange sloten bondsafdeling. Tot slot dankt het bestuur van het Westdorpse comité Herwon nen Levenskracht allen die hebben bijgedragen hulp te bieden aan ernstig zieken en gehandicapten. (Van een onzer verslaggevers) SINT PHILIPSLAND - Burgemeester G. van de Berg heeft zaterdag afscheid ge nomen van de gemeente Sint Philipsland waar hij 7,5 jaar in functie is geweest. Hij is benoemd tot eerste burger van het Overijsselse Gene- muiden, waar hij 6 januari zal worden geïnstalleerd. Tijdens zijn afscheidsrede brak de vertrekkende burge meester een lans voor de in tergemeentelijke samenwer king in de vorm van streek- gewesten of gemeenschappe- lijke regelingen. Hij wees daarbij op de samenwerking tussen de gemeenten op Schouwen en St. Philipsland, wat heeft geleid tot een ge meenschappelijke sociale dienst en archiefdienst. Waarnemend burgemees ter L. Walpot zwaaide Van den Berg lof toe en noemde hem „een prima pleitbezor ger van gemeentelijke belan gen bij de hogere overheden". Ook memoreerde hij wat me de door de inspanningen van de scheidende burgemeester in St. Philipsland tot stand was gekomen, zoals de toege nomen woningbouw waar door de teruggang van het aantal inwoners tot staan was gebracht. Bruggeman, 4. Guido de Calu- we, 5. Jo Buys. Kaarting - In café De Rei zende Man werd tweede kerst dag een prijskaarting gehou den, waaraan 80 personen deelnamen. Uitslag: 1. P. Pau wels, Kloosterzande; 2. P. van Kerkhoven, Hulst; 3. C. de Deyn, Kruispolder; 4. Th. de Rijk, Kuitaart; 5. H. Sorber, Graauw. De volgende club- kaarting is vrijdag 2 januari. Topbiijart - De topbiljart- club Zondagsvermaak heeft met 11-9 gewonnen van de Oude Molen uit Koewacht. De inzet was een beker. Topbiijart - Vrijdag 2 ja nuari wordt er in café Bigo- des een topbiljartprijskamp gehouden. Alle spelers die aan de Zeeuwse kampioen schappen hebben meegedaan mogen aan deze prijskamp deelnemen. Men begint om 20.00 uur en de deelnemers kunnen zich tussen 19.00 en 20.00 uur laten inschrijven. De prijskamp wordt georga niseerd door de topbiljart- club De Steense Toep. uaAoqsquq ag-iapeiqaS 'gjaq uba toodjagqae 'qjeq gueqjapuo 'sgqoaj jroav 'ueui uba Sooqaqa 'ubui uba jBBq 'sbC uba juBq -aapuo 'qjBq uba jaajs 'qep uba qou 'uiooq uba qej.

de Stem | 1980 | | pagina 13