LANDMASSA OP DRIFT De „brein-trein wordt onder stoom gezet rts cti nt EVEN UITBLAZEN AF EN UIT COMPENSATIE DE STEM OMBUDSMA: „UITSLOVE1 VAN HET h |n navolgij Ingelse col] Laatste voorbereidingen jeugdjournaal uilnisbelt lijkt veel iftiger ZATERDAG 27 DECEMBER 1980 PAGINA 2 PAGINA TWEE EVEN PIEKEREN MET WIM KOCK Thema Ramp geflest Positief DOOR CORN. VERHOEVEN hoogwater IEI: minder erlies voor Jas tuinders ZON EN MAAI* DE BOER OP Jaargang 120 Nr. 19.364 Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem bv Directie Dr. W.A.J.M. Harkx Drs. J.H.M. Brader Hoofdredacteur L. Leijendekker Breda - Hoofdkantoor Spinveld 55 Postadres, postbus 3229 4800 MB Breda Telefoon: voor dircte verbinding zie onder betreffende afdeling Algemeen nr. 076-236911 Telex: 54176. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.16-17.00 uur. Bankrelaties Postgiro 1114111 ABN rek. 520538447 NCB rek. 230301584 Rabo rek. 101053738 Handelsregister 27420. Centrale redactie Breda Nieuwsdienst 076-236883 Stadsredactie 076-236880 Sportredactie 076-236884 Lezersservice Inlichtingen over Stemreizen en promotie: 076-236911 Fotoservice 076-236573 Abonnementen Betalingen 076-236347 15.51 per maand 46.20 per kwartaal 179.- per jaar Nieuwe abonnees: opgave bij elk rayonkantoor en servicepunt. Ook telefonisch of dmv. bon in de krant Bezorgklachten Voor telefonische meldingen zie onder betreffend rayonkantoor. Rubriek 't Kleintje Opgaven 076-236882 TOT 17.00uur g dagen voor plaatsing Grote advertenties Algemene informatie over mogelijkheden en tarieven: 076-236881 Regionale informatie: alle kantoren. Postadres: postbus 3229, 4800 MB Breda. Afsluittijd adv.: 9.00 uur één dag voor plaatsing: maandagkrant vrijdag 12.00 uur in Breda. Overlijdensberichten Buiten kantooruren ma. t/m vr. van 18.30-20.30 uur en zo. van 18.30-21.30 uur 076-236394/236911. Advertentie debiteuren Administratie 076-236227 Rayonkantoren 9 Breda - Stadskantoor Nwe. Ginnekenstraat 41 4811 NN. Abonnementen 076-236322. Overige afd. 236326. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur. Bezorgklachten 076-236888 ma. t/m vr. 8.15-19.00 uur, za. 8.15-17.00 uur. Bergen op Zoom Zuivelstraat 26, 4611 PJ Tel. (alle afd.) 01640-36850. Telex 78457. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur. Etten-Leur Markt 28, 4875 CE Tel. (alle afd.) 01608-21550. Telex 54430. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Goes Klokstraat 14661 IK Tel. (alle afd.) 01100-28030. Telex 55215. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur. Hulst Steenstraat 14, 4561 AS. Tel. (alle afd.) 01140-13751. Telex 55203. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur. Oosterhout Arendstraat 14, 4901 JK. Tel. abonn. en adv. 01620-54957 Tel. redactie 01620-51800. Telex 54408. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur. Roosendaal Molenstraat 45, 4701 JN. Tel. (alle afd.) 01650-37150. Telex 54459. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur. Terneuzen Nieuwstraat 9, 4531 CV Tel. (alle afd.) 01150-17920. Telex 55033. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur. Vllssfngen Torenstraat 5, 4381 ET Tel. (alle afd.) 01184-19910. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. EEN GROOT STUK van de aardkorst dat zich langs de San-Andreasbreuk verplaatst die de aardbevingen in Califor- nië veroorzaakt gaat zesmaal zo snel als gedacht werd, zo is onlangs voor de Amerikaanse geofysische vereniging meege deeld. Het gebied van Californië en de baai van Californië dat ten westen van de breuk ligt blijkt 1.200 km te zijn opgeschoven en niet slechts 645, zoals aan vankelijk gedacht werd. Dat be tekent dat de westkust van zui delijk Californië afkomstig is uit een gebied ten zuiden van Ma- zatlan in Mexico. Tot deze conclusie is men in een afdeling van de geologie gekomen die paleomagnetisme genoemd wordt, het onderzoek van de magnetische velden in afzonderlijke rotsen. Wanneer nieuw gevormde rotsen afkoelen worden magne tische kristallen parallel aan het magnetisch veld van de aarde ingesloten. Verplaatsen die ge steenten zich daarna dan heeft hun magnetisme een andere richting dan die van de aarde. Door deze afwijking te meten en door andere gegevens kan de afstand die een rotsmassa heeft afgelegd en de draaiing ervan worden vastgesteld. Het verrassende van de be weging langs de San-Andreas breuk is nu dat die zich binnen de laatste 15 miljoen jaren heeft afgespeeld en niet geleidelijk over een periode van 100 mil joen jaren sinds de vorming van het gesteente, zoals eerder was berekend. Voor een geoloog „is dit heel vlug",. De landmassa ten westen van de breuk blijft zich ongeveer tien centimeter per jaar ver plaatsen en tenslotte zal Los Angeles ten noorden van San Francisco komen te liggen. Dat wordt veroorzaakt door de noordwaartse beweging van het pacificplateau ten opzichte van het Noordamerikaanse pla teau. De schurende werking van die twee langs elkaar ver- oorzaakt de aardbevingen die Californië geregeld doen schudden. In het noordoosten van de Stille Oceaan botst een oceaan plateau op het vasteland en wordt daaronder gedrukt, waar door de vulkanische activiteit ontstaat zoals de uitbarsting van de berg St. Helens (UPI). In ieder vakje komt een letter te staan. Sommige woorden dienen achterstevoren te worden ingevuld. Welke woorden dat zijn, is niet gegeven. Horizontaal: 1. dun stuk hout, 3. ongebonden, 5. ad viesraad, 7. Technische Dienst, 9. en andere, 10. mu zieknoot, 11. errore excepto, 12. aankomend, 14. en der gelijke, 16. boom, 18. insect, 19. insect. Verticaal: 1. speelgoed, 2. telegraaf restant, 3. de Le zer Heil, 4. schop, 6. plus, 8. spoedig, 9. rivier in Schot land, 12. toiletgerei, 13. lui tenant, 15. bar, 16. bijbel- deel, 17. millimeter. 'tuur 'LI '10 '9T 'Sja 'SI 'II 'Et 'mei) zi 'P» '6 'eap '8 'ua '9 'eds 'si g 'i% z 'loi i :ieeDiijaA'Snui '61 'toui'81 'uiio 91 'ap 'H 'en gi 'aa'U 'aa '01 'B3 '6 'PI 'A 'S3J 'S 'soi 'lBI 'I :ieeiuozuOH:8tnssoido DE KANS is niet gering, dat de Nederlandse forens binnenkort in de trein op school kan gaan. Dat wordt - buiten het spoorkaartje uiteraard - een gratis kwestie. Aan het project om deze treinreizigers cursussen te ge ven, wordt momenteel hard ge dokterd door twee Amsterdam se universiteitslectoren, Mattieu Karei en Bert Bakker van de subfaculteit Andragogie. Wat dat is, kunt u mogelijk ook bin nenkort tussen de stalen wielen leren kennen. Het tweetal heeft zijn idee opgedaan in Engeland en daar werd het geboren in het brein van de antropologe, luis terend naar de fraaie naam van Pamela Ie Pelley. Deze dame vond het maar wat zonde, dat er zoveel mensen, die buiten hun woonplaats werken, soms vele uren per dag alleen maar aan reizen verspillen. Zij ging er ook van uit, dat vooral in deze tijd voor massa's mensen bijscho ling een bittere noodzaak is, maar dat forensen meestal niet in de gelegenheid zijn een avondschool te bezoeken. Vas te lezers van deze rubriek heb ben maanden geleden al eens kennis kunnen nemen van Miss Ie Pelley's experiment. De heren Karei en Bakker brachten het idee naar Neder land over via een oproep in het maandblad „Tussen de rails". Mattieu Karei: „Dat blad ligt vanaf half november in de trei nen en we hebben er een twin tigtal reacties op gehad". De heer Karei vindt dat niet gering: „Eerstens zijn er de laatste we ken minder reacties gekomen, omdat het blad altijd zo snel uit de treinen verdwenen is en op de tweede plaats werken de mensen die met ons contact hebben opgenomen, als kataly sators: Zij zijn bereid om in hun treinen zelf groepjes van leer gierigen te vormen". Volgens de heer Karei is het de bedoeling, dat de reizigers elkaar 's morgens in alle vroeg te op weg naar hun werk les gaan geven in het vak, waarin zijzelf bedreven zijn. Dat kan een taal zijn, de computertech niek of welk ander thema dan ook. Zo kan het ook gebeuren, dat degene, die de ene dag leerling is de andere dag als leraar optreedt. Maar niet ieder een hoeft natuurlijk te doceren om te kunnen meedoen. Nu de eerste steen gelegd is, willen Karei en Bakker een of meer trajecten uitzoeken, waar ze de reizigers rechtstreeks om hun belangstelling gaan peilen. Op deze wijze moet het volgens hen zeker lukken groepjes van maximaal zes personen te vor men. Bij de Nederlandse Spoor wegen wil men de verdere ont wikkeling aan het particuliere initiatief overlaten, maar men heeft er zeker wel oren naar; al was het alleen maar om meer reizigers naar de trein te lokken. Medewerking van de NS is trou wens ook wel nodig, omdat er speciale wagons voor nodig zijn, zoals er in Engeland drie SCHEPEN in een fles zijn niet nieuw: het is een vrije tijdsbe steding, die al enkele honder den jaren wordt beoefend. Maar een scheepsramp in een fles is weer heel iets anders: In het „schepen in een fles"-museum in het Noordduitse Neuhariin- gersiel kan men deze zinkende Titanic bekijken. Voor de leek blijft altijd de vraag: hoe krij gen ze zo'n schip in die fles?", maar voor de kenners is het de grote vraag: Waar krijg ik zo'n grote fles....?". jaar na het ontstaan van het idee al zeventien op Londen rijden. Woordvoerder Binnendijk van de NS: „Wij willen daar best over praten, maar we geven wel de waarschuwing niet al te en thousiast te zijn, omdat een fo-i rens bij ons heel wat korter in de trein zit dan in het buitenland". Volgens hem is dat gemiddeld 40-42 kilometer per dag, terwijl de leerlingreiziger minstens drie kwartier in de trein moet zitten. De heer Karei: „Het kan best zijn, dat we de zaak wat anders moeten aanpakken dan in En geland, maar dat hopen we via gesprekken met forensen te achterhalen". In elk geval zal hij aan het einde van het experi ment een handleiding uitgeven, waarin geïnteresseerden kun nen lezen hoe hijzelf een groep je samen kunnen stellen. Dat neemt niet weg, dat hij nu al bereid is alle mogelijke inlichtin gen aan leergierigen en docen- ten-in-Spé te geven. Men kan dat telefonisch doen via num mer 020-5&5&Q? en dan naar de heer Karei of de heer Bakker vragen. Schrijven kan ook: Sub faculteit Andragogie, Grote Bic- kerstraat 72, Amsterdam. DOOR HET gat dat de kerstdagen in de atgelopen week hebben geslagen, ziet de krant er vandaag anders uit dan een normale zaterdagkrant. Daardoor kon Cornelis Verhoeven zijn vaste plaats niet vinden, reden waarom pagina twee hem vandaag gastvrijheid verleent. HET JAAR is weer bijna voorbij, maar ik heb niet het gevoel dat het af is. Natuur lijk is het niet af, want een jaar is geen afgerond geheel, maar een afgesproken en dus willekeurige tijdseen heid. Op elke seconde en elk onderdeel daarvan zou een jaar voorbij kunnen zijn, maar omdat daarover geen afspraken zijn, voelen we geen overgang en hebben we niet de neiging terug te blikken en ons af te vragen of we in die afgeronde pe riode ook zelf iets hebben afgerond of afgeleverd. Afronden, afspreken, af leveren: we ondernemen van alles om ergens af tezijn en iets definitiefs te regelen. We willen allerlei dingen achter ons hebben om voor uit te kunnen, alsof wemeer toekomst verwachten naar gelang we een groter en be ter ingedeeld verleden heb ben. De illusie die hieraan ten grondslag ligt, is waar schijnlijk niet dat we hoger kunnen stijgen naar gelang we meer ballast hebben - tenzij we die meenemen om ons ervan te ontdoen - maar dat we pas iets van onszelf kunnen verwachten als we bewezen hebben iets te kun nen produceren en dus kun nen terugzien op een afge rond produkt. We zijn over geleverd aan een veelheid omdat we eenheid pas ach teraf, dus na het einde en dus niet zelf, kunnen over zien. Soms bepaalt de tijd wan neer iets af is. Wat wij in 1980 hebben gedaan is bijna af en als werk van 1980afge rond. Er kan niets meer worden veranderd aan wat voorbij is. De willekeur van de tijdsindeling deelt ook ons werk in, maakt het tel baar en overzichtelijk. Geh oorzamend aan die wille keur ronden wij zelf ons werk af, tellen verlies en winst en sluiten de boeken. Zonder willekeur maken mensen niets af en moeten ze jaloers blijven op een kip die een ei aflevert, een gaaf en rond produkt en monu ment van voltooidheid. Soms denk ik bij een schil derij dat het af is, rond en volmaakt, maar ik vermoed dat de schilder zelf zo'n ge voel niet heeft. Er is altijd nog wel iets aan te vervol maken en af te ronden. Die mogelijkheden horen bij het produkt in zijn geheel en eigenlijk ook de schetsen en voorstudies van het schilderij. Sommige van die voorstudies zijn misschien weer op een ander schilderij uitgewerkt. Het werk is een heel dossier en dat zit in een harmoniemap. Er zijn, van uit de schilder gezien - ik kan het ook bezien vanuit een schrijver - geen aparte en afgeronde werkstukken. Er is alleen een stroom van pogingen en een permanen te bezigheid. De willekeur en de kippigheid van de buitenstaander, de koper van het schilderij of de uit gever van het boek, maken het afzonderlijke werk los uit de stroom en bepalen het moment waarop het als een zelfstandig, afgerond ding beschouwd en als ei gelegd wordt. De maker doet er af stand van en heeft er alleen nog omzien naar; voor hem wordt een periode afgeslo ten en aanzijn verleden toe gevoegd. Misschien zou zon der het ingrijpen van de an der nooit iets uit zijn han den komen en zou hij jaren bezig zijn met de onmoge lijke opgave op eigen kracht iets af te ronden. Wij rekenen in jaren van wege de oogst, om te kunnen terugzien op iets dat vol tooid is, al is het maar een periode van ons leven, een fase in ons werk of een pro dukt dat ons uit handen is genomen. Jaren vormen een bezit daf wij pas hebben als het voorbij is: we bezitten ze als verleden. We worden rijk door wat we afstaan, niet omdat we zo slecht zijn dat we rijk willen worden of zo nobel dat we alles wil len afstaan, maar omdat we altijd dat zijn wat er met ons is gebeurd en wat we in de loop van de jaren zijn ge worden. We tellen onze jaarringen en weten wie we zijn. CORN. VERHOEVEN BIJ DE presentatie van een televisieprogramma komt heel wat kijken. Daar zal Leontien Ceulemans, actri ce en binnenkort ook pre sentatrice van het NOS-jeugdjournaal, het best over mee kunnen pra ten. Het journaal voor de jongere kijkers gaat 5 ja nuari van start, maar voor die dag zijn er nog een hoop gesprekken, repetities en discussies nodig om in ieder geval het debuut vlekkeloos te laten verlopen. Hier neemt Leontien met de hoofdredacteur van het NOS-volwassenjournaal, Ed van Westerloo, enkele za ken door. Morgen, zondag 28 dec. B. op Zoom 8.03 en 20,i Hans weert 7.32 en 20.1 Terneuzen 6.49 en 19.1 Vlissingen 6.22enl8.S Wemeldinge 8.06 en 20! Morgen, maandag 29 dec. fan onze redactie binnen land) DEN HAAG - Volgens het jndbouw Economisch In- Ituut (LEI) zullen de glas- oente te telers in ons land it jaar heel wat betere re- iltaten boeken dan vorig ur.maar de glasgroentebe- rijven blijven nog verlies- Irend. jln de groenteteelt zal het egatieve ondernemersover- jhot dit jaar uitkomen op gulden tegen 34.000 gul- 1 vorig jaar. Bij de snij- loementelers zal het nega- «ve ondernemersinkomen Jrder toenemen tot 57.700 lilden (vorig jaar was dat 1.400 gulden). De potplan- jntelers, die vorig jaar nog i positief overschot boek- n van 20.200 gulden, komen It jaar volgens het LEI uit op n negatief overschot van lüO gulden. B. op Zoom Hansweert Terneuzen Vlissingen Wemeldinge 8.54 en 21. '8.15en20i 7.37 en 28,1 7.13 en 19,1 8.51 en21! (Van onze redactie Zon onder Zon op Maan op Maan onder Zondag Zon onder Zon op Maan op Maan onder L.K. 29 dec. DEN HAAG (ANP) - Ais wateren waarin wordt zwommen moeten uiterltl 1985 schoon zin. Als dat nl( als uitsloverij bestempeld. lukt, dan moeten de provii cies voor het betreffende ml le water een zwem verbod ii stellen, behalve wanneer uitzondelijke gevallen den nister van Volksgezond]» de termijn verlengt. Dat staat in het wetson werp over de kwaliteit vi het zwemwater, dat miniit Ginjaar van Volksgezos heid bij de Tweede Kan» heeft ingediend. In dat werp heeft de bewindsffl de provincies een centrale» toebedeeld. MET DE smoes dat het boerenjaar veelal niet pa rallel loopt aan het kalen derjaar kan ik er in deze bijdrage onderuit om voor spellingen te doen over het 'nieuwe jaar. Over het alge meen komt er van die ver wachtingen en voornemens toch weinig of niets terecht en dat geldt zeker voor boer en tuinder omdat die in overwegende mate afhan kelijk zijn van onvoorspel bare factoren zoals bijvoor beeld van het weer, zowel hier als elders. Zo is de re cente betere aardappelprijs die onze boeren beuren te danken aan sterk tegenval lende oogsten in Oost-Euro pa waarvoor er onder ande re vanuit Nederland grote hoeveelheden aardappels konden worden geëxpor teerd naar een markt die we anders niet hebben. Was dat niet gebeurd dan zouden de aardappeltelers hier waar schijnlijk weer een mislukt jaar tegemoet zijn gegaan. Verder is het houden wn bespiegelingen over de land- en tuinbouw vanuit de individuele boer gezien in feite een onmogelijk zaak omdat deze sector immers bestaat uit tienduizenden kleine zelfstandige bedrij ven waarop man, en dik wijls vrouw en kinderen proberen rond te komen op een manier zoals hen die, gegeven de omstandighe den, het beste lijkt. Bij dat alles moet dan ook nog bedacht worden dat door de economische terug gang ook de speelruimte voor de boer is verkleind. Vooral voor de boeren bui ten de land- en tuinbouw nauwelijks nog terecht kunnen. De oplossingen worden eerst dicht bij huis gevonden door de intensi veren in tuinbouwproduk- ten of dierlijke veredeling. Daarna komt de zgn. huis verkoop van landbouwpro- dukten waarvan de bond van groenteboeren vindt dat de regering dat moet verbieden. Als de overheid daarop ingaat is dat overigens een slechte zaak voor de afge topte consument die zo op door Jan Oggel ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii1 Wie moeite heeft met «1 deze, soms landbouwvreem- de, rijwegen die de boer is ingeslagen, moet wel be denken dat het hier gaat om mensen die zich, ondanks moeilijke omstandigheden zelf willen blijven bedrui pen door het ontwikkelen van nieuwe activiteiten. De zuiverheid van de leer komt dan begrijpelijkerwijs op de tweede plaats. Trouwens de tegenwerping ligt vod de hand: ook het landbouw beleid is niet zuiver op de graat. Wanneer de boeren voor het komende jaar ruim 15prijsaanpassing vragen wordt daar schande van ge sproken terwijl het toch uitsluitend gaat om com' pensatie van de kostenstij gingen wat buiten de land bouw toch al jaren de ge woonste zaak van de wereld is maar voor de boeren noj steeds een wens. Om dan tenslotte toch iets over 1981 te zeggen: hoe dan ook zullen we er weer op kunnen rekenen dat boeren tuinder ook volgend jaat weer voor voldoende voed sel zullen zorgen. En dat is bij alle beperkingen toch een hele geruststelling. OGGEL een prettige manier de maag en het loonzakje ge vuld kan houden. Naast de huisverkoop is inmiddels ook part-time boeren een normale zaak geworden: nu al bijna een kwart van de boeren. Een variatie is het kamperen op de boerderij waarover al zeer veel te doen is geweest. Nu ook de prijs compensatie en het vakan tiegeld van de (hogerè) loontrekkers niet aan het snoeimes ontkomen zal het kamperen bij de boer wel licht weer populaider wor den. Als tenminste het weer goed is in ons landje: waar uit opnieuw blijkt dat de boer hoe dan ook van het weer afhankelijk is. IlllllllllllllllllllllllllllimillllllllllllliHIIHIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIINIIIinillMllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllimillllllllllllllllillllllllllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIII!111"11 MONTFOORT- VARA's omb zes andere personen uitgeroepe jaar" door het comité „Uitsla onderscheiding eert het comit pressie weerstreven in hun soci] drag. Hoewel de prijs „Uitslover vd alteen is bedoeld voor binnen la] comité ook de Pool Lech Walt scheiden wegens rijn toonaange. gen in Polen en de oprichting Solidariteit. Aanleiding tot oprichting was de „afstraffing" die jour begin dit jaar kreeg van de poli1 comité op het Damrak in Amste% gestrande automobilisten. De t Tot „Uitslover van het jaar" uitgeroepen mevr. Klazien Syh ijvert voor vrijwillige euthana Jonge die zijn populariteit steed rechten, en officier van jus justif inzet om „sociaal corvee" ingev natief voor celstraf voor lichtgel IMSTERDAM/SCHIJND 1 (ANP) Op de vuilstort- Ws Volgermeerpolder bij in Waterland liggen 4 meer van Philips Du- 4r afkomstige vaten met toiisch afval dan aanvan- was aangenomen. Vol- drs. j. Kleij van de afde- t hinderwet van de ge ënte Amsterdam heeft de fetie van Philips Duphar onlangs laten weten, dat hoeveelheid afval waar- "hinlijk dichter bij de ^eduizend dan bij de dui- id ton ligt, zoals tot nu toe fd aangenomen. verontreiniging van het ihnalige terrein van va- ®cho{>nmaakbedrjjf De terlj in Schijndel is groter i omvang, dan na een eer- onderzoek werd gedacht. blijkt uit de woensdag publiceerde resultaten van Ver"olgonderzoek. Jedio vorig jaar is vastge- u, dat zich in de grond en "ot bodemwater tolueen, een en benzeen bevinden, oens het vervolgonder- *is komen vast te staan, 'het verontreingde grond- rr grotere oppervlak- heeft dan aanvankelijk era aangenomen. Ge

de Stem | 1980 | | pagina 2