éél id •eitje n osten- iderde Nieuwdorp opnieuw gemakkelijk naar crosszege >rgelijk. «beitjes let- OOSTEUROPEES TOPTEAM TEGEN ZEELAND >ud-Sluis wint pittige dalvoetbalderby Oostburg Belgische overwinning in Hulst OPMARS CORN BOYS DAG 27 DECEMBER 1980 PAGINA 3 ie!/Jordanië ai/Egypte ne/Assisië rdes/Lisienx VAI,EGYPTE [SIË SIEUX manning in )ostburgse fcerste lasse weg errassingen Terneuzen Olympia's Tour nog niet in Axel Demonstratie biljarten in Sluis Weinig succes tennisjeugd en naar heilige plaatsen, ^makkelijker kan irgde vlieg-, bus- of trein- uitgezocht )/9 7,1/9, 22/9 en 13/10 aï, Israël op 14/7 eis wordt het hele land besteed aan de Sinaï de voet van de s in Israël een rustige g klimaat). Vertrekdata: 12/4, 22/5 bus, trein, bus/trein en 27/7 dg): 2/6 24/7, 29/7, 3/8 en 8/8 kunnen ook gehandicap jgeven, om hen op deze ar. Israël* Israël/Jordanië sisië* Lourdes/Lisieux") DS ook kiest, voor elke geldt neden de 16 jaar premie be- n de 16 jaar zijn premievrij. 27 jaar? !S. bij toetreding boven de 45 linge zonder winstoogmerk" len. de binnen 2 weken betaald. ft Z.H.V. unieke g op genoemde premies. ngsmaatschappij leer Elsdorpweg 12, 3610. Jw dokumentatie. Ln onze sportmedewerker) OOSTBURG - In de eerste van het Oostburgse (VB-zaalvoetbal heeft >pvries ook het laatste ob- ,el uit de weg geruimd. Het tweede geklasseerde Uw mg werd keurig terugge- jen. Het werd 11-3 voor ipvTies en de prolongatie de titel is slechts een tstie van tijd. Onderaan thet lot van Bron bezegeld. pe mannen van 't Kerkje ven ook na het treffen tegen guit op drie schamele den staan want de Bres- anders wonnen met 4-2. jnnend is het echter wel sen de kop- en staartposi- ïn. Skandia en Tem Boys den allebei de volle winst jestelden zich op de tweede ats naast Uw Belang, andia stopte de opmars van tlandia en Tem Boys dat dit toen voortreffelijk draait, pte De Tol. Ook Raes bleef race. In de tweede klas idslechts één wedstrijd af- verkt. Casino speelde zich ikzij een 5-1-zege tegen itenïust in de sub-top. BISLAGEN: Zeelandia- andia 3-5, Oude Raedthuys- ss 2-4, Tem Boys 1-De Tol 1, Uw Belang-Diepvries ,1, Vooruit-Bron 4-2, Bui- lust-Casino 5-1. HANDENEerste klas: ipvries 12-22, Skandia 14, Uw Belang 11-14, Tem isl 11-14, Vooruit 11-11, M11-10, Raes 11-10, Oude sdthuys 11-7, Zeelandia ■l,Bron 12-3. Tweede klas: iirican Jeans House 11-19, iBoys 2 12-18, Diepvries 2 ■17, Eksakt 11-16, Casino ■14, SV Sluis 13-12, Slaven- rgll-10, Sikkels 11-9, Hof- U12-8, Du Commerce 12-8, Oostburg 12-5, Buitenlust woonplaats: d: verzekering: et eigen risico) lak geen postzegel. eloppe aan: in onze sportmedewerker) EtNEUZEN - Het gaat list niet goed met de kam- van vorig jaar in de Ter- izense zaalvoetbalcompti- Gemeente heeft al diverse tn verlies moeten lijden en tlopen week werd het tien- ■erliespunt een feit toen er NHI/De Kuyper met 2-4 lorren werd. iemeente bezet nu de vijfde lts en kan de titel wel ver in, want de achterstand op 'loper Van der Poel bedraag 'punten en Gemeente heeft één wedstrijd meer ge ld. lok in de tweede klas deden énkele verrassingen voor. verloor medetitelkandidaat gen na een uitzonder- spannende wedstrijd van Hoekse Instuif met 2-1. ielantaarndrager Excelsior 'te de eerste winst van de npetitie door het net boven staande RWS met 2-0 te laan. HKC 2 bewees nog Memaal afgeschreven te als titelkandidaat, want ^gevierde met forse 7-1- over Philips. TANDEN: Eerste klas: Van Poel 10-16, Terneuzen 1 i HKC 1 10-12, ABN '2, Gemeente 11-12, Ter- 2 11-11, NHI/De Kuy- '1-8, Dow 1 10-6, PZEM ^Tweede klas: AZVV 8-13, *2 9-11, Belastingen 9-11, 818-9, Instuif 9-8, Philips "WS 9-6, Excelsior 9-3. 4460 VB GOES. 27/1^ .IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII||||||||||||||||||||||lllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllilllilllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllll!lllllllllllllllllillllll!lllllllll>illlllllllllllllllllllllllllli>'llllllllll||IIIINMIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII! (Van onze sportmedewerker) AXEL Heddy Nieuwdorp, de kleine professional uit We- meldinge, was in Axel tijdens de kerstcross weer de sterkste. Er kan eigenlijk weinig meer gebeuren met hem, want za terdag (vandaag) wordt de laatste cross verreden die meetelt voor het officieuse Zeeuwse crosskampioenschap. Nieuwdorp „lapte" iedereen een ronde aan de laars en won vrij gemakkelijk. De enige renner die Nieuwdorp nog kon volgen was Jaak de Kok. Lange tijd bleef hij dapper volgen in z'n spoor, zodat hij de eerste plaats veorverde bij de lief hebbers. Ben Zaan uit Zuid- dorpe werd eerste bij de ama teurs. In Axel werd de vierde cyclocross verreden voor het officieuse Zeeuwse crosskam pioenschap. Er was maar één prof op komen dagen hetgeen voor het organiserend wieier- comité Axel een schrale troost was. Niemand stond er dan ook versteld van dat Nieuwdorp al vanaf de eerste pedaalstoot de klappen uitdeelde. Naarmate de wedstrijd vorderde liep hij steeds verder weg van zijn con currenten, die eigenlijk alleen op papier tegenstanders ge noemd konden worden. De enige renner die daar niet toe behoorde was Jaak de Kok, die verbluffend sterk reed. Op nieuw bewees deze renner zijn mannetje op dit onderdeel van de wielersport te kunnen staan. Na half koers Jiad hij slechts een achterstand van vijftien seconden op Nieuwdorp. Net als vorig jaar was amateur Ben Zaan in staat Nieuwdorp nog wat verzet te bieden. In de voorlaatste ronde moest Zaan er echter ook aan geloven. Op dat moment kreeg hij één ron de aan zijn besmeurde koers- broek. Jan Poley streed ook lang ebtijd in de voorste gele deren. Poley kreeg echter met het pechduiveltje af te rekenen en werd dan ook ver terugge slagen. Met een tiende plaats moest hij tevreden zijn. Ko Tolhoek liet Ben Zaan op een gegeven moment in de steek en hij ging op zoek naar Jaak de Kok die echter deze aanval keurig wist af te slaan. Tolhoek naderde halfweg tot op veertig seconden maar daarna zette De Kok een tandje bij en liep verder weg. Bij de profs en amateurs kwamen ook een aantal be kende namen aan het vertrek zoals Ad Polak, Cor Vervaet, Dirk Uil, Ab de Feijter en Ad 't Gilde uit Hoek. Voor deze renners is .deelne men aan een cyclocross meer ontspanning dan deelnemen aan een echte wedstrijd. Op het appèl in Axel ontbraken Jos Schipper, Ko Blok en Adrie van de Poel. Juist deze renners hadden de wedstrijd wat meer glans kunnen geven, maar zij kozen voor de kalkoenen ach ter de tafel of voor een beter belegde boterham elders. Cor Vervaet kwam uit de achterhoede en wist nog een keurige vijfde plaats in de wacht te slepen. Bij de junio ren ging de overwinning naar Bruggeman uit Goes die zich in dit onderdeel een meester toonde. Vrij gemakkelijk klopte hij De kok uit Lewe- dorp. Verplancke uit IJzendij- ke werd derde en Ronnie Ka- relse vierde. Bij de nieuwelin gen was Patrick Tolhoek, zoon van Ko Tolhoek, de sterkste. Blok werd tweede en Gunst klasseerde zich als derde. Van de Sande uit IJzendijke sleepte hier een vijfde plaats in de wacht. Bij de liefhebbers was Jaak de kok de sterkste. Ko Tolhoek moest in hem zijn meester erkennen en werd tweede, terwijl Boshuizen der de werd. Uitslagen: Profs en amateurs: 45 mi nuten en één ronde: 1. Heddy Nieuwdorp (Wemeldinge), 2. Ben Zaan (Zuiddorpe), 3. Ad Polak (Heinkenszand), 4. Cees Sinke (Kloosterzande), 5. Cor Vervaet (Walsoorden), 6. Dirk Uil (Poortvliet), 7. Ab de Feij ter (Axel), 8. Ad 't Gilde (Hoek), 9. Henk Remeynissen (Zaamslag), 10. Jan Poley (Kruiningen). Liefhebbers en veteranen: 1. Jaak de Kok, 2. Ko Tolhoek, 3. Jan Boshuizen. Nieuwelingen: 1. Patrick Tolhoek (Yerseke), 2. J. Blok (Kruiningen), 3. Marcel Gunst (Yerseke), 4. Jan de Jonge (Le- wedorp), 5. Conno van de San- de (IJzendijke),. Junioren: 1. R. Bruggeman (Goes), 2. J.' de Kok (Lewe- dorp), 3. A. Verplancke (IJzen dijke), 4. R. Karelse (Kruinin gen), 5. N. Tolleman (Hoede- kenskerke), 6. C. Goeree (Kruiningen). iiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii (Van onze handbalmedewer ker) TERNEUZEN - Maandag 29 december speelt het Zeeuwse herenteam een zaalhandbal wedstrijd tegen het Tsjechi sche Tatra Koprivnice. De oorspronkelijke tegenstander, de huidige nummer één van Tsjecho Slowakije, Lokomoti- va Trnava kreeg geen uitreis visum. Tatra, momenteel derde op de ranglijst a ch ter nummer één Lokomotiva en nummer twee Dukla Praag, heeft de be schikking over drie interna tionals (Vit, Bruna en Dobes) en drie jeugdinternationals (Neuman, Marek en Skopera). Deze Tsjechische ploegt wordt getraind door de bekende Tsje chische trainer-coach Bernd König. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllll JEUGDT0ERN00I GESLAAGD (Van onze sportmedewerker) GOES - Tijdens het nationale jeugd indoortennistoernooi te Goes, in de leeftijdscate gorie tot en met 15-jarigen, bleek duidelijk de achterstand die de Zeeuwse toptennissers hebben in vergelijking tot de rest van Nederland. De beste prestatie van de Zeeuwse afvaardiging werd geleverd door Mario Titiheru die pas in de kwartfinale sneuvelde tegen Paul de Haan uit Rotterdam. Winnaar bij de jongens werd de 14-jarige Rob Simon. Margo Vlasschaert won bij de meisjes. Ondanks het niet in aanmer king komen voor de ereplaat sen van de Zeeuwse deelne- mers(sters), kunnen de toer- nooileiders Cees Zuidweg en Arno van Tricht terugzien op een bijzonder geslaagde ten- nisgebeurtenis. Het spelpeil was van een dermate goed ni veau, dat voor de toekomst het tennis in Nederland niet on gerust hoeft te zijn. De opzet van dit soort wedstrijden is de jeugdspelers zoveel mogelijk te laten spelen. De indeling in poules van vier, hield in dat er altijd drie wedstrijden mini maal door de spelers verwerkt moest worden. Dit met het oogmerk ervaring op te doen. Na het spelen van de poules werd er verder gespeeld via het knock-out-systeem, om uit te gaan maken wie er uiteindelijk in de finale uit mochten ko men. Van de vier ingeschreven Zeeuwse jongens, waarvan er maar drie verschenen, omdat de Axelaar Menno van der Hout wegens een knieblessure, opgelopen bij het volleyballen, verstek moest laten gaan, be haalde de Middelburger Mario, Titiheru de beste klassering. Verrassend werd hij kwart finalist door in de achtste fi nale de sterke Groninger Tjerk Bogtstra te verslaan. Tegen Paul de Haan ging hij met tweemaal 6-4 de boot in. Geen schande overigens, want De Haan haalde de finalewed strijd en besloot het toernooi als tweede. De tweede Zeeuw was de uit Oostburg afkomsti ge Serge Carpentier. Hij werd derde in zijn poule door twee maal te verliezen en eenmaal te winnen. Onvoldoende om nog voor verdere deelname in aanmerking te komen. De laatste Zeeuwse deelnemer was Peter Willemsen uit Ka- pelle, die ondanks zijn veertien jaar toch mee mocht doen. Een deelname die gebaseerd was op zijn beloftevol spelen in andere toernooien. Toch kon hij in dit geweld niet meekomen en verloor alle partijen, hoog moest gaan houden was Marjolein Cysouw uit Westka- pelle, die uitkomt voor MLTC Middelburg. In haar poule moest zij in Henriëtte Knols uit Limburg en Birgit Pardoel uit Den Haag haar meerderen er kennen. De winst op Caroline Woldring bleek te weinig voor een hoge klassering. De meis jes die uiteindelijk in de finale om de hoogste eer mochten gaan strijden waren Margo Vlasschaert en Liedwien Loo- nen. Na de geweldige lange rally's in de voorgaande duels bleek de Brabantse Vlas schaert net iets meer in huis te hebben dan Loonen. Met 7-6 en 6-3 werd zij winnares. Al met al een toernooi -waarvan de organisatie in handen was van het district Zeeland- dat geslaagd mag worden ge noemd. Dat er op 14-jarige leeftijd toch wel goede prestaties mo gelijk zijn, bewees de winnaar bij de jongens. De uit Brabant afkomstige Rob Simon klopte in de finale de een jaar oudere en als eerste geklasseerde De Haan met 7-5 6-2 verrassend. Bij de meisjes waren er voor de categorie tot en met 15-jarigen slechts twee Zeeuwse deel neemsters. De Oostburgse Gonny Baarends, speelster van Animo uit Terneuzen, werd winnares in haar poule door zeges p de Limburgse Anette Huiskamp en Natascha Veth De finalisten in het enkelspel Rob Simon (links) en Paul den Haan. uit Utrecht. In de strijd om een plaats in de kwartfinales moest zij opgeven wegens hy- perventwilatie. De tweede digster die de vertegenwoor- Zeeuwse eer SAS VAN GENT - Fabricom 1 stevent recht op de titel af in de Sasse zaaivoetbalcomptitie. Het won overtuigend van het als derde staande RRS met 5-1 en zag belangrijktse concur rent Racing White 1 met 3-2 verliezen van een bijzonder sterk spelend RIA Veteranen 1. Daardoor is het verschil tussen Fabricom 1 en het als tweede gerangschikte Racing White 1 vijf punten geworden. Opmerkelijk in die eerste klas is de sterke opkomst van Corn Boys 1. Deze ploeg die bijzonder zwak van start ging pakte de laatszte weken pun ten van tegenstanders, waar van dat niet verwacht werd. Nu werd tegen Philippine Ve teranen 1 een punt in de wacht gesleept na een verdiend 2-2- gelijk spel. UITSLAGEN: Eerste kias: Corn Boys 1-Philippine 1 2-2, Corn Boys 2-ONA/SU 1-10, RIA 1-Racing White 1 3-2, CPC l-DEHO'80/Maas 1 1-4, Fa bricom 1-FC RRS 5-1, Corn Boys Veteranen-FC Molen kreek 1-6. Tweede klas: CSM- Philippine 2 0-4, Fabricom 2- FC Molenkreek 2 2-1, DE- HO'80/Maas 2-Scheidsrech- ters 2-1, CPC 2-Raeing White 2 0-2, Corn Boys 3-Racing White 3 2-2, RIA 2-FC Reseda 0-5. STANDENEerste klas: Fa bricom 115-28, Racing White 1 15-23, FC RRS 15-22, RIA 1 15-22, Philippine 1 15-18, ONA/SU 15-18, DEHO'80 15-15, FC Molenkreek 15-13, Corn Boys 1 15-10, CPC 1 15-7, Corn Boys Veteranen 15-2, Corn Boys 2 15-2. Tweedeklas: Fabricom 2 15-25, FC Reseda 15-22, Racing White 2 15-19, Scheidsrechters 15-18, FC Molenkreek 2 15-18, RIA 2 15-16, CSM 15-13, DEHO'80 15-12, Philippine 2 15-10, Corn Boys 3 15-9, Racing White 3 15-8, CPC 2 15-8. (Van onze sportmedewerker) °°STBURG - In de A-poule van het Oost- 'pe recreatievoetbal bleef Oud Sluis aan |'°P van de ranglijst. De leider won de •v tegen Paul's Musiuc met 4-3. Een wedstrijd die nogal pittig was en Jrin de muziekmannen halverwege met 'Je Hans leidden. De gemoederen raakten P'verloop van de strijd dusdanig verhit, een van de muziekmannen wegens com- aar op de leiding een vijftal minuten op j mocht uitblazen, gepost bleef in de race. De postjongens c°ach Boone klopten in een spectacu- Pot Aers en volgen op één punt. Aers daarentegen duikelde door het verlies uit de kop van de ranglijst weg en zag OBV voorbij schuiven. De biljarters wonnen met 6-4 van Veteranen en gaan in de tweede competitie helft ongetwijfeld nog potten breken. Ook Alheo is aan een indrukwekkende opmars bezig. Via een 7-1-zege op Rabo 1 rukten ze op naar een gedeelde vierde plaats. Kombuis en Van Looy/Groosman kwamen afgelopen week niet in actie. UITSLAGEN: Veteranen-OBV 4-6, Oud Luis-Paul's Music 4-3, Telepost-Aers 3-2, Rabo 1-Alheo 1-7. STAND: A-poule: Oud Sluis 9-14, Tele- post 9-13, OBV 9-12, Alheo 9-11, Aers 9-11, Paul's Music 8-8, Rabo 1 9-8, Veteranen 9-6, Kombuis 9-3, Van Looy/Groosman 8-2. (Van onze sportmedewer ker) AXEL - Het wielerco- mité Axel krijgt het vol gend jaar Olympia's Tour niet op bezoek. Het lag in de bedoeling om Axel als etappeplaats te laten fun geren om het gat dat on- staan was tussen Roosen daal en Limburg op te vullen. Het wielercomité Axel stond hier positief tegenover. „De financiën waren al rond", aldus Fred Baart van het wie lercomité Axel. Walter van Acker sprak onlangs Joop Middelink op een KNWU-vergade- ring en daar deelden de organisatoren van Olym pia's Tour door Neder land de Zeeuwsch-Vla- ming mee, dat er gezocht werd naar een Zeeuwsch- Vlaamse wielercomité, dat de organiatie wilde opnemen voor een etap peplaats voor volgend jaar. Axel toonde zich onmiddellijk bereid, maar dit feest gaat niet door. De organisatie heeft inmid dels al een andere etappe plaats gevonden, die gunstiger uitkomt. Voor 1982 is Axel echter kandidaat voor de pro loog van Olympia's Ron de. De organisatie wil in dat jaar twee etappes la ten verrijden in Zeeland en één daarvan zou dan plaatsvinden in Zeeuwsch-Vlaanderen. Het wielercomité staat hier ook positief tegen over en is inmiddels op zoek naar sponsors. „Ik denk dat we daar voldoende sponsors warm voor kunnen maken en aan ons zal het dan ook niet liggen. Als Olympia's Tour niet naar Zeeuwsch- Vlaanderen komt is het onze schuld niet. Wij zijn bereid de organisatie op ons te nemen", verklaarde de heer Baart. Theo Tas, beker-kader. winnaar van het districtskampioenschap (Van onze sportmedewerker) SLUIS - Op dinsdag 30 de cember verzorgen de twee sterke Zeeuwsch-Vlaamse biljarters Theo Platjouw uit Axel en Theo Tas uit Sluis een biljartdemonstratie in café „Brouwershuis" te Sluis. Op deze avond, die om halfnegen begint, zullen de spelsoorten libre, kader, bandstoten en driebanden en mogelijk enkele kunststoten aan de orde komen. Tas veroverde in het afge lopen weekeinde nog het dis trictskampioenschap beker-kader en Theo Plat jouw kwam op datzelfde mo ment in actie in het Neder lands kampioenschap hoofd klasse bandstoten groot bil jart in Rotterdam. Het Zeeuwse herenteam beschikt over één internatio nal, namelijk doelverdediger Ron de Jonge, die momenteel uitkomt voor het Haagse Her mes. Verder bestaat het groot ste deel van de kern uit spelers van EMM. Trainers-coach is Cees de Ridder, die via be vriende relaties deze Oost- Europese topploeg kon strik ken om tegen de top van Zee land te spelen. Het belooft voor de echte handballiefhebbers een ware propagandawedstrijd te wor den, want Oost-Europese ploegen en zeker van het kali ber van Tatra Kaprivnice staan borg voor handbal van Europese klasse. Trainer- coach Cees de Ridder verwacht een zeer moeilijke wedstrijd voor de Zeeuwen, maar is er van overtuigd dat de Zeeuwse heren alles op alles zullen zet ten om goed tegenstand te bie den: „Natuurlijk zullen we te kort komen. De Tsjechen heb ben een ingespeeld team en hebben erg veel klasse in huis met veel internationale erva ring. Wij zullen het klassever- schil moeaten compenseren met veel inzet en samenwer king. Ik ben ervan overtuigd dat een geladen Zeeuwse ploeg binnen de lijnen zal staan om zich te ontpoppen als een lasti ge tegenstander, waardoor er voor het publiek een aantrek kelijke partij handbal zal ont staan". De wedstrijd begint om 20 uur in sporthal Baskenburg te Vlisisngen en staat onder lei ding van het Zeeuwse duo Willy de Klerk en Theo Hou- mes. Spelers Tatra Koprivnice met rugnummers: Pikulic (1), Mickal (12), Vit (2), Vendolsky (16), Chinelic (3), Marek (4), Odstrcilek (5), Neuman (7), Pakstefl (8), Bruna (10), Dobes (13), Muntlein (11), Skopera (14), Benes (15) en Solek (17). Het Zeeuwse herenteam met rugnummers: Ron Jonge (1), Jos Aertsen (12), Klaas Altenburg (2), Rob de Groot (3), Rob de Vos (4), Jaap Quintens (5), Bert de Jon ge (6), Hans Schuitema (7), Jan du Pont (8), Ronald Roosevelt (9), Peter Eeman (10) en Maarten Kapelle (11). De me dische begeleiding is in handen van Mar ja Versprille. (Van onze sportmedewerker) AXEL - De grqoep jeugdige Zeeuwse tennissers die onder leiding van Hans Felius in Zuidlaren deelnam aan een sterk bezet tennistoernooi, is niet erg succesvol geweest. De pechduivel sloeg al bij het vertrek toe. Eén van de beste Zeeuwse speelsters, Barbara du Fossé, was ziek thuis geble ven. Hierdoor viel de Zeeuwse afvaardiging bij de meisjes tot dertien jaar weg. Bij dse jongens in dezelfde leeftijdsgroep eindigde Art Breure uit Goes op de dertien de plaats. Ralph Albers was de minst gelukkige afgevaardigde in de groep tot elf jaar. Hij verloor alle wedstrijden. De beste Zeeuwse prestatie werd geleverd door de Axelse Mar- tine van Maarleveld, die uit eindelijk op de negende plaats eindigde bij de meisjes tot elf jaar. (Van onze atletiekmedewerker) HULST - De Hulsterse atletiekvereniging RKHAV hield voor de eerste keer een Liniecross op de Liniedijk voor scholieren uit Hulst en omstreken en koppelde daar een prestieloop aan vast voor heren en dames. Ondanks het slechte weer namen toch nog 172 scholieren deel aan de wedstrijden. Opvallend was dat naast de goede deelname van de basisscholen de meeste scholieren afkomstig waren van het Jansenius Lyceum. Verreweg in de meeste leeftijdsklassen ging de overwinning naar een deelnemer(ster) die reeds actief in de atletieksport is en als zodanig ook aangesloten is bij de atletiekverenigintg RKHAV. De prestatieloop voor de dames over één ronde van 2600 meter werd een aangelegenheid tussen twee dappere dames. Me vrouw Van de Walle uit Hulst en mevrouw Dekker uit Terneuzen" liepen zich hier in de kijker. Bij de heren, die maar liefst drie grote ronden of 7800 meter moesten afleggen, werd Willie Lau- reijs van de atletiekclub Waasland uit België winnaar. De tweede tot en met de vierde plaats werden bezet door leden van de organiserende vereniging te weten Jan van Laarhoven, Hugo van Duijse en Jack de Booij. Al met al kan de atletiekvereniging RKHAV met tevredenheid terugzien op deze eerste Liniecross. UITSLAGEN: Meisjes 8 en 9 jaar 1200 meter: 1. Chantalvan Waes, 2. Mireille Piessens, 3. Anja de Loos. Jongens 8 en 9 jaar 1200 meter: 1. Wilco Franken, 2. Raoul Schauwaert, 3. Erwin van Dorsselaer. Meisjes 10 en 11 jaar 1200 meter: 1. Jolanda de Nijs, 2. Christel van Waes, 3. Heidi Paelinck. Jongens 10 en 11 jaar 1200 meter: 1. Frans van Eeden, 2. Stephen Grondman, 3. Stefan de Booij. Meisjes 12 en 13 jaar 1200 meter: 1. Muriel Grondman, 2. Suzan de Koek, 3. Esmeralda Linting. Jongens 12 en 13 jaar 1200 meter: 1. Mario Schouten, 2. Paul Lauwers, 3. Edwin Hamelink. Meisjes 14 en 15 jaar 2600 meter: 1. Sandra van Waes, 2. Carla Dhondt, 3. Petra Paelinck. Jongens 14 en 15 jaar 2600 meter: 1. Evert Ivens, 2. E. Vereec- ken, 3. Patrick Dobbelaar. Meisjes 16 en 17 jaar 2600 meter: 1. Karin Raes, 2. Anja van Pamelen, 3. Jeanine Niesten. JONGENS 16 en 17 jaar 2600 meter: 1. Laurens Hamelink, 2. Mark Arens, 3. Arthur de Winkel. Heren 780Ometer: 1. W. laureijs,2. Jan van Laarhoven, 3. Hugo van Duijse, 4. Jack de Booij, 5. J. Hamelinck, 6. G. Warrens, 7. George Valckx.

de Stem | 1980 | | pagina 11