3 85r |59r TEIT BIJ HULSTERSE HVH Marathon definitief op laatste plaats PuurzISver voor nieuwe Anno- spaardtrs. dekrU, vine®. rheo Platjouw in [oorwedstr ij den E' SUCCES VOOR A T.BERT HARMS KALENDER VOOR PAARDESPORT EniLspaartualbide Amro Bank? districtscompetitie m fweede plaats Verwey d0nderdag 20 NOVEMBER 1980 WEE® PAGINA SPORT 3 A 61 Black Decker kruimeldief, irenBondprijs 95,- riendenprijs r Geschikt voor tzagen, in grillige ormen zagen en r de verstelbare ooi ook in hoeken jagen. Kompleet met zaagblad voor hout. Black Decker DN 131 decoupeer- zaagmachine- Sterk gecou peerde prijs Een betrouwbaar g klus. n. 830 mm. ite, ghuren maar met Black Decker, fermogen 180 watt. Luroppervlak 193 x 195 mm. luurcirkel 1,6 mm. Ilack Decker llakschuur- machine D 5555 Glad- geschuurde prijs B5r hf (Van onze handbalmedewerker) milST-Heeft het Hulsterse HVH als handbalvereniging j„ levensvatbaarheid is een vraag, die het bestuur, bij v'ie van voorzitter Peter Tijssen en bestuurslid Bob Hman, ziek stelt- »We SEtfn ongeveer vijf jaar geleden Int Vooral de heer en mevrouw Schijf hebben toen veel k verricht. Zij grepen in 1976 de gelegenheid aan om een abalvereniging op te richten. Er was net een handbaltoer- I voor lagere scholen geweest en het grote enthousiasme j„ foued tijdens dit toernooi was het duwtje om te starten 5 deze „nieuwe" sport voor Hulst". was voldoende animo en HVH ging de competitie in met li dames- en één herenteam en tevens twee jeugdteams. Na loop van tijd verliep het stroever. Volgens voorzitter Peter sen te wijten aan een tekort aan kader en de mentaliteit „deHulsterse bevolking. ie groei ging in eerste instantie te snel en dat is natuurlij k koor een beginnende vereniging van één kant prettig, maar je moet wel zorgen voor een juiste opvang en daar ontbrak het aan. We hadden nog niet voldoende kader. Tevens het feit dat vele mensen denken dat handbal een harde sport is en de onverklaarbare maar aanwezige achterdocht van de Hulster se bevolking tegenover buitenstanders, die initiatieven ne men, hebben ertoe geleid dat HVH in ledental terugliep". Toch kwam er weer een opleving. Er kwamen weer op nieuw leden bij en die bleven lid. „Ja, gelukkig wel. Vooral in de periode van de handbaltoernooien voor lager- en middel baar onderwijs wordt men enthousiast en dan kunnen we de nodige leden noteren, die nu inderdaad ook meestal lid blijven en niet gauw weer stoppen. Dat komt wel omdat HVH nu steviger onderbouwd is", aldus Bob Grondman. Momenteel kent HVH inderdaad niet veel verloop meer en is een vorm van stabiliteit ingetreden. Op dit moment het beste voor de vereniging volgens Peter Tijssen, maar of het voor de toekomst haalbaar blijft is de vraag ,„We kunnen nu de zaak beter overzien, omdat we nu als kader sterker zijn en meer inzicht hebben. Het kan natuurlijk altijd beter, maar er is nu een vorm van continuïteit, waar door een ieder weet waar hij of zij aan toe is. De taken zijn nu veel beter verdeeld. Ook op het technische vlak. De heren hebben in de persoon van Udo Lehman een eigen trainer, maar ook de dames en de jeugd hebben in de personen van Erik Verstraeten en Bob Grondman een eigen trainer. Bob Grondman krijgt daarnaast de nodige hulp van de overige leden, want we hebben u 40 jeugdleden en dat is teveel voor één persoon. Ondanks deze positieve kanten leeft handbal te weinig in Hulst en dat is toch funest voor onze vereniging. We blijven momenteel toch teveel steken en het gevaar van verzadiging en dat het steeds dezelfde mensen zijn die iets moeten doen gaat steeds meer de kop opsteken. We zoeken nu een sponsor, die samen met ons een toekomstige lijn uit kan gaan zetten, zodat we meer mogelijkheden hebben en daar door de handbalsport in Hulst beter kunnen verkopen. Het zou toch triest zijn als Hulst geen behoorlijke handbalvereni ging op de been kan houden. De komende twee jaren worden belangrij k voor ons. We zijn nu sterk genoeg om uit te groeien. We hebben een goed kader, organisatorisch zijn we nu ook sterk, alleen moeten we meer leden en met name jeugdleden krijgen, anders ontstaat er in de toekomst een vorm van „vergrijzing". HVH heeft wel degelijk een bestaansrecht en het zou inderdaad triest zijn, als in een plaats als Hulst geen behoor lijke handbalvereniging zou kunnen bestaan. Aan het huidige bestuur zal het niet liggen. Mal: geen eeuwse derby's (Van onze korfbalmedewerker) IERNEUZEN - Na de start van de zaalcompetitie in de afdeling Zeeland afgelopen Interdag barst nu ook de districtscompetitie los. Opvallend is het dat de competitie- Itiding in Zeist opnieuw besloten heeft geen Zeeuwse ploegen bij elkaar te plaatsen, ■inde tweede en derde klassen zijn respectievelijk 4 en 3 ploegen uit Zeeland telkens ]{i andere klassen ingedeeld. Over het algemeen vindt men dat jammer, al betreurt hen dat vooral bij ONDO en Zuidwesters niet. Men verwacht wel dat de strijd nog harder zal worden dan vorig seizoen. In een intal oefenwedstrijden was deze tendens al te ontdekken. Bij Tjoba wordt een stevige om de bovenste plaats itrwacht, waarin men mee al doen. Trainer-coach Rob Schijndel heeft gekozen ween vaste ploeg, waarin djn opgenomen: Ger Philip- Johan Harink, Hans de iiiipper.Wim Harink, Janet Ejnsbergen, Janneke de ta, Carla de Schipper en opie Rijn. Verrassend is het il de boot vallen van Resi fetelle, hoewél de ver- Ulenerg klein waren. Dat jota thuis opent vindt Van Schijndel een voordeel, maar srder speelt Tjoba in het ïgin erg veel uitwedstrij- si Hij ziet GKV, VES en >r als belangrijkste incurrenten. Bij Animo is Ko Crucq bui sde boot gevallen. Dat mag verrassend worden ge- i, maar trainer-coach drie van de Berge vindt dat Ad Vos op dit moment beter in de selectie past. De selectie bestaat uit Peter, Aarnout Crucq, Adrie Dieleman, Ad Vos, Krina Wind, Mattie de Groote, Hennie de Nooijer en Marijke Donker. Hoewel hij gelooft dat Animo zwaarder is ingedeeld dan vorig sei zoen, ziet hij toch mogelijk heden, al weet hij nog niet direct wat er van uitkomt Van de Berge maakt wel dui delijk dat de mentaliteit van de spelers achteruit gaat. De scheidsrechter zal het vol gens hem erg moeilijk krij gen om zich in het geweld staande te houden. Bij ONDO kan het haast niet beter dan vorig seizoen, toen het op een haar na de eerste klas miste. Ook voor zitter Rens Riemens vindt de indeling wat zwaaarder, maar hij vindt dat een goede Vin onze sportredactie) |®L - De Axelse biljart- k Theo Platjouw zal op isï 21. zaterdag 22 en 23 november deelne- aan de voorwedstrijden hel Nederlands karn ap eerste klasse loten groot-biljart. voorwedstrijden ten gehouden in biljart- centrum Nieuw Rubroek in Rotterdam. Platjouw krijgt het hier op te nemen tegen de Rotterdammers Hendriks, Maasman, Korevaar, Van Krimpen en Quist. De partij- lengte bedraagt in deze klas se 150 caramboles en de. moyennegrenzen schomme len tussen de 3.00 en 6.50. De finale zal in december wor den gespeeld. (Van «W De G06S6 André Verwey van Liij. een crosswed- JJ ln het Belgische Duffel I «omgeving van Meche- Tiijk Seworden in de I Me C-jongens (cadet- f leboren in i967). Hij legde [wo meter af in 3 minuten Jenden, en dat was n seconde meer dan "e'gische winnaar. P%noot Eric Stigter - em° «en C-jongen - startte bij de cadetten gebo ren in 1966. Hij bereikte een negende plaats in de eind rangschikking. Bij de junio ren, senioren en veteranen werd er gelopen om de 28e Grote Prijs van de gemeente Duffel over een afstand van 7000 meter. Hier ging de plaatselijke favoriet en te vens Belgisch kampioen op de 1500 meter en vorige week nog verrassend winnaar van de Heikan tse Heidecross, Mare Nevens als eerste over de finish in 21 minuten en 34 seconden. (ADVERTENTIE) £oene Betaalcheque en de Groene Betaalpas. 'ftk e^ant^ecrc'tot 1100,- per cheque. Zonder kosten KS&aar bij alle banken en spaarbanken van Nederland. klassering mogelijk moet zijn. De selectie bestaat uit: Lou, Johan en Ko Wisse, An- dré de Bree, Sjaak Mesu, Ri- na en Ellie Bogaard, Lia en Ina Gideonse en Sikita den Engelsman. Dezelfde opstel ling als vorig seizoen. Bij Stormvogels is er één wijziging. Daan Hengst speelt in het tweede, maar dat is op het veld ook al het geval. De selectie, die uit Daan de Pagter, André Fi- lius, Han van Sighem. Piet en Lies Gabriëlse, Rina Mara- nus, Ina Lievense en Sonja Cysouw bestaat zal het vol gens secretaris Joost van Rooijen, erg zwaar krijgen. De oefenwedstrijden geven moed, maar handhaving is het enige waar men op dit moment op gokt Bij Swift komt een zeer jonge ploeg in het veld. Van de oudere garde is alleen Ton Neve overgebleven. Coach Adrie Geelhoed ziet TOP een heel eind komen, maar als het bij Swift pakt moet het even eens ver kunnen komen, al zijn de andere ploegen onbe kend. Hij start met een vaste basis; de wissels zullen al naar gelang de behoefte wor den ingezet met een roulatie systeem. Hij start met Ton Neve, Gert Geelhoed, Sika Geldof, Mieke Karman, An dré Geelhoed, Erik en Karin Maljers, Lia de Vries, Eugene Jansen en Ploni Pouwelse. All Ready heeft dezelfde opstelling als vorig seizoen: Piet de Ronde Leo Fonteijne, Jaap en Frans van Gastel, Ada van Tiggelhoven, Corrie Stoutjesdijk, Corrie en Gerda Kloet. Coach Rinus Kloet vindt dat het spel beter gaat dan vorig jaar; er is vertrou wen en de oefenwedstrijden gingen goed. De invloed van de nieuwe trainer krijgt ge stalte. Bij TOGO gaat men onbe vangen het avontuur begin nen. Alle ploegen zijn 'onbe kend en de spelers kennen het district niet Coach Ge rard Harting wil dan ook spelen voor wat TOGO waard is. De vraag of de da mes het sterkste deel van de ploeg vormen, pareert hij met het feit dat de heren wel de meeste doelpunten voor hun rekening nemen. De ba sis wordt gevormd uit Pieter Hillebrand, Kees Visser, Dick Moelker, Sjaak Jozias- se, Peter Huijbregtse, Ineke Hulshof, Janet Schouten, Marian Hillebrand, Francis van Tilburg en Diane Cor- stanje. Francis van Tilburg zal door haar werk er niet altijd bij kunnen zijn. Bij Zuidwesters heeft men er veel zin in; dat is wel eens anders geweest. Er wordt flink aangepakt, maar wat er uitkomt valt volgens voorzit ter Johan van Sluis niet te voorspellen, omdat er nogal wat vreemde ploegen in de klas zitten. De selectie be staat uit vier dames en vijf heren, omdat de totale verde ling in de vereniging zo uit pakt. In het selectieteam zit ten: Judith en Marja Koud- ijzer, Corrie Wisse, Joke Schat, Harrie Buijs, Chiel van Schijndel, Ko de Jonge, Rolf Kamphuis en Frans Koudijzer. Wethouder Apers biedt de heer en mevrouw Verschuuren (Van onze sportredactie) KOEWACHT - In zaal de Anjer te Koewacht is de bekende nestor in de wielersport Jo Verschuuren ge huldigd. Aanleiding tot deze zeer geanimeerde avond was het feit dat Jo Verschuuren 50 jaar in de wieler sport zit, waarvan de laatste 25 jaar als voorzitter van het wielercomité en de supportersclub Koewacht. Na een welkomstwoord en een korte schets van zijn loopbaan, overhandigde secretaris André Mattelee de jubilaris een oorkonde. het wandbord aan. Wethouder Piet Apers van sportzaken van de ge meente Axel, was vervolgens de tolk van de vele aanwezigen. Hij ging uitvoerig in op de vele activitei ten, die vooral in de laatste 25 jaar door Verschuuren en zijn comitéleden zijn ontplooid. Waaronder in de vijfti ger jaren de grote sportavonden in het Koewachts Patronaat met vele beroemde namen als Jan Janssen, Rik van Looy, Gerrit Schulte en Rik van Steenbergen. Mevrouw Verschuuren werd in deze hulde zeker niet vergeten. (Van onze sportmedewer- ker) AXEL - De Terneuze- naar Albert Harms heeft bij de Nederlandse kam pioenschappen power-lif ting in Scheveningen een fraaie tweede plaats ge haald. Zijn totaal op drie onderdelen bedroeg 635 kilo. Op het onderdeel kniebui- gen verbeterde Harms zijn persoonlijk record en bracht dit op 250 kilo. Door deze prestatie is Harms de tweede Nederlander geworden die dit gewicht haalde. Op het onderdeel bankdrukken kwam de Terneuzenaar tot 165 kilo en bij de discipline deadlift behaalde hij 220 kilo. Nederlands kampioen in de zwaargewichtklasse werd De Otter uit Zwijndrecht en het brons was voor Greveling uit Alkmaar. (ADVERTENTIE) (Van onze basketalmedewerker) HULST - Na de derde Zeeuwse derby in de eerste klas van de basketbalcompe titie lijkt Marathon definitief door de basket gevallen. Ook tegen Dynamo was het kans loos en nog zonder punten wordt het steeds steviger op de weinig benijdenswaardi ge laatste plaats vastgepind. BV Hulst verloor een goede wedstrijd van Buoyancy, dat samen met Condor de dienst uitmaakt Voorwaarts boek te zowel bj de dames als bij de heren winst In Den Dullaert heeft BV Hulst de vergissingen van de mindere kwaliteit van de laatste wedstrijden hersteld. Het was natuurlijk jammer dat dit herstel niet de glans van een overwinning mee kon krij gen. De Drunense be zoekers hebben echter een zeer sterk team, dat niet voor niets aan de top van de lijst staat Ze hebben zelfs een ge middelde score van boven de 70 per wedstrijd. De grote verdienste van de Hulstenaars was, dat ze zich daaraan probleemloos aan pasten, hoewel dat omiddel- lijk ook de nederlaag met zich meebracht. Het goede spel werd het duidelijkst be nadrukt door Tonnie de Booy (28 punten) en Johnny van Rie. Vorige week nog werd een scoringspercentage van 15 procent genoteerd, nu lag dat plots boven de 50 procent. Vrijwel de hele eerste helft ging de strijd gelijk op met vele en regelmatig fraaie sco res. Vooral de grote sprong kracht van Van Rie in de rebounds was opvallend en nuttig. Op het eind van de eerste helft namen de bezoe kers ee kleine voorsprong, die bij de pauze 31-40 bedroeg. Direct na rust zakte het ritme van Hulst terug. Dat kwam vooral door de verrassende en in zeer hoog tempo uitge voerde fast-breaks van Buoyancy, telkens weer met succes beloond. Gebrek aan ervaring deed Hulst in deze periode de das om, want in deze periode betekende elke gemiste doelpoging een ver schil van twee punten meer. Zo werd het snel 41-59 en zelfs 52-76: een beslissende marge. Wel kwam de BV Hulst nog even terug via De Booy, Den Hamer en Doolae- ge, maar de bezoekers kwa men (terecht) niet meer in gevaar. Toch zal men in Hulst toverden zijn. Er was sprake van een goede, snelle, echte basketbalwedstrijd, die het aankijken dan ook volle dig waard was. Ook uit de hoge eindstand blijkt dat:63-84. De derby Dynamo-Mara thon was een makkie voor Dynamo. Via 18-0 werd het halverwege 46-25. Vooral Ron Josiassen en Bart Aarts zorgden voor de duidelijke 80-45-cijfers. In Axel alleen winst voor de heren; zij gin gen bij Matador winnen. Vooral tijdens de eerste helft waren de Axelaars veel be ter. Co Harms (13 punten) was weer goed op dreef en Rinus Sijs (8) deed daarvoor nauwelijks onder. Via een reeds beslissende 7-22 bij rust, werd het tenslotte 13-34. Ook de dames wonnen. Hun ongeslagen positie aan de kop van de ranglijst werd deze keer bevestigd door Val- kenisse 3 kansloos in te ma ken. Heieen van Espen maakte de helft van de Axel- se punten, waardoor de eind stand 76-24 werd. De Hulster dames bakten er daarente gen niets van. Op bezoek bij Jumping Crabs in Bergen op Zoom mislukte werkelijk al les. De afwezigheid van Cari na Serrarens en Truus Du- cheine mag geen voldoende excuus zijn voor de schamele 9-8-eindstand na de 4-2 bij rust. In de hoofdklas is tenslotte de uiterst nipte nederlaag van BV Souburg bij Bragg arts vermeldenswaard. In een spannende strijd met een goede Tom Josiassen werd het bij de pauze 33-32. Daar na bleef het gelij k opgaan. Op 10 seconden voor het einde stond het nog 70-70. In het eindsignaal scoorde Bragg arts de beslissende punten zwaar aangevochten door de Souburgers. Het bleef echter 72-70. Zie ook Viditel pag. 753038. (Van onze paardes portni edewerker) TERNEUZEN - In Zeeland worden er in bet komende winterseizoen weer vrij veel indoor-springconcoursen en dressuurwedstrijden gehou den voor paarden en pony's. Die kalender ziet er als volgt uit: 22 november: springconcours hippique voor paarden en pony's in Kapelle; 29 november: springwedstrijden in de B-, L-, M- en Z-klasse voor paarden en pony's in manege Margrette; 13 december: springwedstrijden in B-, L-, M- en Z-klasse voor paarden en pony's in Serooskerke; 20 december: springwedstrij den in de B-, L-, M- en Z-klasse voor paarden en po ny's in manege Magrette; 26 december: dressuurwed strijden in de L-, M- en Z-klasse voor pony's in ma nege Absdale; dressuurwed strijden in de L-, M- en Z-klasse voor paarden in manege Nieuwvliet; 2 janua ri: springwedstrijden in de B-, L-, M- en Z-klasse in Ka pelle; 3 januari: springwed strijden in de B-, L-, M- en Z-klasse in Kapelle; 10 ja nuari: dressuurwedstrijden in de B-klasse voor paarden en pony's in manege Heikant; 17 januari: dressuurwed strijden In de L-, M- en Z-klasse in manege Absdale; 24 januari: dressuurwed strijden in de L-, M- en Z-klasse voor paarden en po ny's in Serooskerke; 31 ja nuari: dressuurwedstrijden in de B-klasse voor paarden en pony's in manege Mar grette; 7 februari: dressuur wedstrijden in de L-, M- en Z-klasse voor pony's in ma nege Nieuwvliet; 21 februari: dressuurwedstrijden in de B-klasse voor paarden en po ny's in manege Absdale; 28 februari: springwedstrijden in de B-, L-, M- en Z-klasse voor paarden en pony's in manege Margrette. Voor nieuwe Amro-spaarders slechts f 15,- (voor niet-Amro-spaarders f 30,-). Spaart u nog niet bij de Amro Bank? Dan verschaft de Amro Bank u nu een goede extra reden om een spaarrekening te openen: een plaatje van 10 gram gegarandeerd 999,0 fine silver (de aanduiding voor puur zilver). Hoe komt u aan zo'n waardevol kleinood? U opent een spaarrekening bij de Amro Bank en stort minimaal 50 gulden. Dan stellen wij u van onze kant in de gelegenheid het zilveren plaatje te kopen voor het speciale bedrag van f 15,- (prijs voor niet-Amro- spaarders f 30,-). Voor het zilveren plaatje geldt het devies: zolang de voorraad strekt. Ontvangt u liever een spaarpremie i.p.v. een plaatje puur zilver, dan doet de Amro Bank als aanmoedigingspremie f 7,50 bij uw eerste inleg. Deze premie is gedurende één maand niet opvraagbaar. Deze unieke aanbieding van de Amro Bank geldt vanaf 4 november tot en met 5 december. Zorg dus dat u er snel bij bent. 10 gram fine silver 999,0. Afmetingen 1V2 x 2'/i cm. Dikte: 3 mm Gegarandeerd door de Amro Bank met een genummerd ..certificaat van echtheid"

de Stem | 1980 | | pagina 15