i Ekias Jo Jansen: ,Er moeten hoe dan ook punten 11 11 Jan van Deinsen over Feyenoord INDOOR HOEVEN SPEKTAKEL (AanklachtCanadezen tegen de Russische turnbond Kist verdringt Tol IEDEWERKER lATISERING „Swanenburgh", [Martin Lips negende in Boekelo 665.- 700.- IBURG'S BANK NBURG'S BANK, iraar/lerares A.V.Ol VOLENDAMMER BOOS (Van onze sportredactie) ROTTERDAM - Het gebeurt niet elke dag dat een profvoetballer misstanden bij een club signaleert en de mening is toegedaan die ook aan de leiding te moeten melden. Toch is dat gebeurd met Feyenoord-speler Jan van Dein sen die momenteel enorm ontevreden is over de huidige gang van zaken bij de Rotterdamse vereniging. Leon Noliet volgt Knobel op Willy Jansen in Bestuur BSBV Thurau en Frank leiden Deen Bastrup wacht nog ZATERDAG 25 OKTOBER 1980 puin |||lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllfllillllll!llll[lll(ll((IIIIIIillllllllllIlllill(lilllll{U slwandig brand kolen - hout )0 DIA'S [eigen studiebureau en I Hulst Nederland Expresweg Kemzeke St -Pauwels 3rte termijn bak zal behoren: de kontrole It toezicht op de in- en output j Imputerstaten. hgstellenden wordt verwacht: Iddelbare schoolopleiding |/uld met praktijkdiploma Duden [ote belangstelling te hebben 1 automatisering in het algemesj j zijn verder te studeren Jen in deze funktie, gelieven 1e i de direktie van luis. Gemeentelijke Scholengemeenschap beroepsonderwijs Vlissingen neentelijke Scholengemeensctó| derwijs „Swanenburgh", Zat te Vlissingen wordt gevraagd: [orkeur met akte L.O.-Engels of |rende daarvoor. Jige betrekking, nsttreding januari 1981 |n worden verstrekt door de ditet rfe Scholengemeenschap, de W )e(tel. 01184-68051). Penden worden verzocht hun sol ren 8 dagen na het verschijnen richten aan burgemeester en w{J an Vlissingen, p/a afdeling pe<* n en organisatie, Stadhuisplein' Vlissingen, onder vermelding "I ummer 80-28 in de linkerbo^ de enveloppe. BREDA - Er zijn in de voetballerij voldoende uitdrukkingen die moeiteloos aan de wedstrijd NAC-Go Ahead Eagles verbonden kunnen worden. Echter, uitdrukkingen als sleutelduel, vierpuntenwedstrijd slaan in dit geval niet op de bovenste helft van de eredivisieranglijst. Integendeel. Pas bij de onderste sporten van de eredivisieladder komen NAC en ook Go Ahead Eagles in het vizier. Met de aantekening dat de kloof tussen NAC en de ploeg van manager Bob Maaskant drie punten bedraagt. Van daar, NAC-Go Ahead Eagles, een sleutelduel. Zegt zelfs de vrijwel altijd optimistische NAC-trainer Jo Jansen: „Ik zeg het niet vlug, maar ais er vanavond punten verloren gaan wordt het wel erg moeilijk. Dan dreigen we namelijk de aansluiting met de ove rige staartclubs te verlie zen. Er moet hoe dan ook gewonnen worden". Vorig seizoen duurde het erg lang eer NAC het de gradatiespook van zich af geschud had. Pas in het laatste duel tegen Sparta kon NAC een plaatsje in de eredivisie voor een jaartje veilig stellen. Volgens Jo Jansen met betere vooruit zichten. Na negen wedstrij den vindt NAC zich echter terug op de laatste plaats, slechts twee punten met zich meetorsend. „Ik had meer verwacht", erkent Jo Jansen, „maar op de eerste plaats moeten we de hand in eigen boezem steken. We hebben teveel kansen onbe nut gelaten. Punt twee vor men de arbiters die ons ook door Romain van Damme wat punten gekost hebben en punt drie is dat ieder moet spelen vanuit zijn eigen kwaliteiten." Vooral op dat laatste wordt door Jo Jansen her haaldelijk gehamerd. Ver duidelijkt hij: „We zijn er vorig seizoen op het nip pertje in gebleven. Onbe wust is er toch wat ingeslo pen, nu maken we het wel. Je zit dan op de verkeerde weg. Daarom, iedereen moet uitgaan van zijn eigen kwaliteiten. Als iemand al tijd op karakter goed ge presteerd heeft, moet hij op karakter blijven spelen. Overigens, ik merk wel steevast dat de tegenstan der tegen NAC nog altij d de mouwen opstroopt. NAC staat dan wel onderaan maar geldt nog altijd als een gevaarlijke tegenstan der die kan uitschieten. En verder moeten we er voor waken dat het zelfvertrou wen niet verdwijnt. NAC staat laatste dan krijg je uit diverse hoeken negatieve uitlatingen. We moeten er voor uitkijken dat dat niet doorwerk in de groep. Daarom is de wedstrijd te gen Go Ahead zo belang rijk. We moeten dat duel winnen." Jo Jansen kan vanavond met een complete selectie aan het karwei tegen de formatie uit de koekstad beginnen. Martien Vreijsen die met een geblesseerde enkel terugkwam van het uitstapje met Oranje, is weer speelklaar en inge past. Ten koste van Ton Sprangers, die buiten het elftal gelaten is. Aankoop Koos Waslander schuift daardoor op papier een li nie op. „Maar", zegt Jo Jan sen, „hoe of wat we spelen. Er moeten punten komen. Dat beseft de spelersgroep donders goed. Iedereen staat op scherp. Verster kingen? Zal na vanavond moeten blijken. Al geloof ik er niet zo in. Deze groep moet het kunnen bolwer ken. Met W aslander hebben we er een vinnige speler bij Ons is nog Cornelis van De Graafschap aangeboden maar dat zal wel afsprin gen. Momenteel telt de wedstrijd tegen Go Ahead echter". Tegenstander Go Ahead kent voor vanavond trou wens nog twee twijfelge vallen. Voorhoedespeler Jo Körver is nog niet helemaal fit terwijl middenvelder Leen de Goey herstellende is van een stevige griep. Manager Bos Maaskant: „De rest is fit. Dat werd tijd ook. We hebben erg veel blessures gehad. Een van de Jo Jansen: kwaliteiten". oorzaken waarom we zo veel lager staan dan ver wacht werd. Er zijn bij voorbeeld wedstrijden ge weest dat we met een com pleet alternatieve achter hoede speelden. We hebben veel goals tegen. Toch zit er de laatste wedstrijden een stijgende lijn in ons spel. Ieder moet uitgaan an van zijn eigen Hopelijk zet zich dat tegen NAC voort al beseffen we drommels goed dat het moeilijk wordt. De opstelling van NAC:» Van Eenennaam; Dekker, Krijnen, Joore, Neeskens; Quaars, De Schepper, Lok- hoff; Vreijsen, Waslander, Smits. l^iiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiffiiiiiiiiiiiifiifiiiiiiiiiiiifiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiufiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiUiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiimiHtiiiiiiiiiiifiitiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiii^ TORONTO (ANP) - De organisators van de turnwedstrij- den om de wereldbeker, die zaterdag in Toronto beginnen, hebben vrijdag bij de internationale gymnastiekfederatie (FIG) een aanklacht ingediend tegen de Sovjet-Unie. De Russen trokken op het niet op bezwaren van de or- laatste moment twee van hun „sterren" terug. Colin Wackett, de voorzit ter van het organiserende co mité, zei dat de absentie van i Alexander Tkatsjev en Na- talja Sjaposjnikovaniet viel te rechtvaardigen. De Russi sche trainers hebben ver klaard, dat de beide atleten rust nodig hebben en dat een ploeg het recht heeft wijzi gingen aan te brengen in de samenstelling, indien de noodzaak daartoe aanwezig I is. De afwezigheid van Ale- I xander Diljatin, de winnaar van de Olympische gouden medaille in Moskou, stuitte ganisatie, omdat als reden werd opgegeven dat hij ge blesseerd is aan een hand en de rechterschouder. De organisatie heeft trou wens te kampen met een groot aantal afzeggingen. Nadat reeds eerder bekend was dat de Roemeense turn- sters Melita Ruhn en Rodica Dunce niet meededen wegens blessures, haakten Bart Con ner, de beste Amerikaan, en de Bulgaar Stojan Delchev (goud in Moskou op het on derdeel brug) ook af. Deson danks heeft de organisatie de indruk, dat deze afzeggingen de wereldbekerstrijd en het imago ervan niet benadelen. BOEIUILO (ANP) - Eddie I Stibbe is op de tweede dag van de military in Boekelo Zljn eerste positie kwijt ge- I raakt. Zeer verrassend werd hij SJjPasseerd door de Engelse Clarissa Strachan met het P®.®rd Merry Soervereign. ötibbe die tweede staat heeft 45,2.20 strafpunten. De En gelse 44.40. De stand in dp military is, nadat zeventig ruiters de dressuur hebben afgewerkt: 1. Clarissa Stra chan (Eng), met Merry So- vereigh 44,90. strafp., 2. Eddie, stibbe (Ned). Autumn Haze en Sandy Plueger (VS), Tree acot beiden met 45.20,4. Horst harsten (WD1), Takar 46.00,5. Nancy Lindroth (VS), Auchinbark, 46.20, 6. Horst *ar'st?n (Wdl), Strömer, 017I?! Helmuth Rethemaier 1 (WDl), Ruwer, 47.00, 8. Niels Haagensen (Den), Cheers Denheat, 48.20,9. Martin Lips Wed), Babyface en Vladimir Lagunin (Sov), Sputnik bei den met 48.80 strafpunten. BUENOS AIRES (ANP) - De partij tussen Jan Timman en de Argentijn Sergio Giar- delli in de zesde ronde van het internationale schaaktoer nooi in Buenos Aires is don derdagavond afgebroken. Timman heeft twee wed- strijdpunten, maat moet nog drie partijen uit voorgaande ronden uitspelen. Het aantal afgebroken partijen is overi gens erg groot in dit toernooi in zes ronden kwamen 22 duels nog niet tot een beslis sing. De Zweed Ulf Anders- son heeft na zes ronden de leiding met 3,5 punten. De uitslagen van de partij en uit de zesde ronde zijn: Miguel Najdorf (Arg) - Ana toli Karpov (Sov) V2--V2, Ulf Andersson (Zwe) - Vlastimil Hort (Tsj) (4-44. Vijf partijen werden afgebroken: Jan Timman (Ned) - Sergio Giar- delli (Arg), Bent Larsen (Den) - Oscar Panno (Arg), Ljubomir Kavalek (Vst) - Joeri Balasjov (Sov), Lev Ljubojevic (Joe) - Walter Browne (Vst), Fridrik Olafs- son (IJs) - Miguel Quinteros (Arg). (ADVERTENTIE) DE INTERNATIONALE ZUID NEDERLANDSE BEURS EINDHOVEN inde Philips Jubileumhallen De 29e Familie-Beurs voor zuidelijk-Nederland Dagelijks t/m 26 oktober, dóórlopend van half 2 tot 11 uur; op de zondagen van 11 tot 18 uu« TURNEN: Ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van de gymnastiekvereni ging DOS te Schoonhoven turnt de Nederlandse dames- ploeg op 1 november in sport hal De Meent een interland wedstrijd tegen Hongarije. Voor Hongarije komen onder anderen uit Martha Egerva- ry en Erika Flander. In de Nederlandse ploeg zijn In- grid Bolleboom, Debby Am- son, Marja Huiting en Inge Wulz zeker van een plaats. (Van onze sportredactie) ALKMAAR - Twee weken nadat hij zijn eerste inter land speelde in Eindhoven zit Pier Tol op de bank bij AZ. De 21-jarige international, die door Zwartkruis als in valler werd opgeroepen in de interland tegen West-Duits- iand, werd na de UEFA cup wedstrijd tegen Levski Spar- tak Sofia door George Kess- ler gewogen en te licht be vonden. Kees kist zal vanavond te gen MW vanaf de eerste mi nuut in de basisformatie van AZ staan. Ik vind onbegrij pelijk", stelde de Voiendam- mer in een eerste reactie, na dat George Kessler zijn pupil dit had laten weten. Kessler: „onbegrijpelijk, waarom? Juist in Sofia kwam Kess ler tot de ontdekking dat hij in de komende weken toch moet vast houden aan zijn zo beproefde 4-4-2 systeem. Nu Jonker weer volledig fit is verklaard door de medische staf van AZ heeft de coach van de Alkmaarders gekozen voor Kist.Kessler: „Mijn team is uitstekend geschikt om met vier middenveldspe lers te opereren. In dat is Jonker een belangrijke scha kel. Dan moet ik naar andere oplossingen zoeken". Pier Tol Er moet snel iets gebeuren „Wanneer ik bepaalde za- ken signaleer die de club niet ten goede komen, dan zie ik het als een plicht dat kenbaar te maken aan de mensen die dat aangaat. Op zich is dat toch niets bijzonders. Ik doe het alleen maar in het belang van Feyenoord". Volgens Jan van Deinsen maakt trainer Jezek fouten op het technische en tactische vlak, waardoor de verrich tingen van het elftal onder de maat blijven. „De redelijke resultaten verdoezelen ons slechte spel"licht de Fey eno- order toe. „Maar het feit ligt er dat we momenteel vrese lijk lopen te voetballen. Maar zolang we aan de top blijven meedraaien vindt iedereen het kennelijk wel best. Maar ik leg me daar niet bij neer. Wil Feyenoord weer een vol stadion trekken, dan zullen we toch iets anders moeten laten zien. Kijk, wat ik nu naar buiten breng, dat zijn geen ontwikkelingen van de ene op de andere dag. Dat loopt al zolang. Maar. het wordt hoog tijd dat e einde lijk eens ingegrepen wordt. cussie stond. Omdat toen geen eensgezindheid te be speuren viel, hebben de ini tiatiefnemers de zaak maar laten rusten. Maar Jan van Deinsen voelt daar niets voor. „Misschien komt het dat ik al zo'n vijf jaar bij die club ben", zegt hij. „Maar ik trek me het enorm aan dat het zo rommelt bij Feye noord. Echt, ik ben geen ego tripper. Ik sta hier niet voor mezelf te praten. Maar het gaat om het belang van de hele club". Jan van Deinsen: praat in het belang Feyenoord". Laten gaan Aanpak „Let wel", zegt Jan van Deinsen, „ik heb niets tegen de mens Jezek. Maar zijn aanpak spreekt niet meer aan. En dan heb ik het niet eens over motivatie. Want wat dat betreft vind ik dat een profvoetballer daar zelf maar voor moet zorgen. Maar Feyenoord moet weer attrac tief voetbal gaan spelen. Zo lang Jezek het echter voor het zeggen heeft, zal daar weinig van terechtkomen". Jan van Deinsen staat ove rigens niet alleen in zijn kri tiek op de handelwijze van Jezek. Eerder al heeft de spe lersgroep een vergadering belegd, waarin de positie van de Feyenoord-coach ter dis- Jan van Deinsen heeft tot dusver niet de indruk dat zij n kritische kanttekeningen erg serieus worden genomen door de Feyenoord-leiding. „Wanneer men niet genegen is rekening te houden met mijn inbreng, dan kunnen ze me beter laten gaan", oor deelt de momenteel gebles seerde Oranje-debutant. „Dat heb ik de mensen ook laten weten", zegt Jan van Deinsen. „Maar ze voelen er ook weinig voor mij van de hand te doen. Wat rest me dan nog? Ik heb nog een con tract tot aan het einde van het seizoen. Vermoedelijk zit er niets anders op dan d nor maal uit te dienen en me vol ledig in te zetten voor het elftal". Jan van Deinsen ge looft niet dat hij door zijn collega-spelers op een zij spoor is gezet, nu hij zeer nadrukkelijk op de voor grond is getreden. „Hie en daar is gesuggereerd dat ik helemaal overhoop zou lig gen met Bennie Wijnstekers. Maar dat is grote flauwekul. Wij denken allebei zo'n beetje hetzelfde over het be drijven van de voetballerij. Natuurlijk zijn er wel eens wrijvingen, maar dat is toch heel normaal. Dat komt toch overal voor". ANTWERPEN - Leon Nollet volgt bij de Ant werpse voetbalvereniging Beerschot George Knobel op als trainer. Zoals we reeds gisteren meldden nam George Knobel die anderhalf jaar geleden in dienst kwam bij Beer schot na een emotionele vergadering zelf ontslag. Knobel kon zich niet lan ger meer verenigen met het gevoerde beleid. Leon Nollet was enkele weken geleden door AA Gent, dat hij naar de eer- George Knobel. ste divisie gebracht had, de laan uitgestuurd. Han Grijzenhout bij Club Brugge ontslagen, volgde hem daarop. (Van onze sportredactie) DEN HAAG - Wüly Jan sen, de voormalige manager van eredivisieclub NEC uit Nijmegen, is op de onlangs gehouden jaarvergadering toegetreden als lid tot het be stuur van de belangenvere niging scheidsrechters be taald voetbal (BSBV). Deze organisatie had al een tijdlang het streven in heti bestuur iemand van buiten de directe scheidsrechterss- feer op te nemen. Jansen is bereid geweest hieraan ge volg te geven. FRANKFURT (ANP) De Westduitser Didi Thurau en de Deen Gert Frank hebben in de zesdaagse van Frank furt de leiding. Het duo heeft een punt voorsprong op het Neder- lands-Westduitse koppel Re- né Pijnen/Gregor Braun. De Westduitsers Albert Fritz en Wilfried Peffgen zijn derde en rijden ook nog in dezelfde ronde. De andere koppels hebben minimaal al een ron de achterstand. ROTTERDAM - De Deen Bastrup zal pas in de loop van volgende week onderhande len met Feyenoord. De Rotterdamse club zou aanvankelijk gistermiddag een gesprek met Bastrup hebben. Peter Stephan, de di recteur van Feyenoord: „Ba strup moet dit weekend in- Kopenhagen spelen. Daarom was het niet wenselijk naar Rotterdam te komen. Er zal echter weer contact opgeno men worden". Ajax, dat na de ruime ne derlaag in München, gecon fronteerd is met een niet zo opgewekte voorzitter Ton Harmsen heeft opties op de jeugdige Deen Olsen en Kool hof van Vitesse. Op korte ter mijn vallen er echter geen aankopen te verwachten. iiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiniiiiiHiimiiiiiuiiiiiimiimiiiiiiiiiinmmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiMiHimiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii HOEVEN - De ambiance en de sfeer was geweldig op de tweede dag van het gigan tische hippische spektakel stuk, dat luistert naar de naam Indoor West-Brabant. Er werd ook verschrikkelijk goed gesprongen. De par koersbouwers Theo van Vugt en Cor Reynders konden zo zwaar niet bouwen of in elke rubriek was het aantal bar rageklanten legio. Nadat donderdagavond eerst Arno Neessen met Okay Jumper van meet af aan had geleid in het progressief springconcours, waarin streekf avoriet Ine Beukelaar met San Angelo kans zae de tweede plaats te pakken, werd op vrijdagmorgen in al le vroegte begonnen. In het springconcours tabel A was het opnieuw Henk Nooren die in de barrage kor te metten maakte met de con currentie. Opstalans Wien was nu zijn troef die hij uit speelde. In de barrage van het springconcours tabel A 1.40 meter moest Henk Noo ren een aardig robbertje vechten om .de zege met de kersverse NKB-kampioen Henk van de Broek. Het enerverende duel werd met minimale voorsprong beslist in het voordeel van de Lim burgse NKB-kampioen. De tweede plaats was voor Henk Nooren met Opstalans Lin- ky. Met de komst der lande lijke ruiters begon het mas- savertoon. Liefst 140 combi naties traden aan in het klas siek parcours tabel A. Dat leverde meteen al 50 barra geklanten op. Spektakel vol op dus. Opnieuw was het Henk Nooren die grote in druk maakte. Nu met WPN-hengst Pele waarmee hij zijn barragerit winnend afsloot. Hetzelfde deden ove rigens Ad van MensVoort met Baltimore en Peter Kommers Woensdrecht met Oelewap per. De belangrijkste uitslagen luiden: progressief spring concours op tijd - 1. Arno Neessen (Voorthuizen) met Okay Jumper, 2. Ine Beuke laar (Halsteren) met San An gelo, 3. Albert Voorn (Waar den) met No Limit, 4. Dion van Groesen (Erp) met Sal vador G, 5. Ton Olsmeyer (Doorwerth) met Last Order. Springconcours tabel A 1.30 nieter met een eenmalige barrage op tijd -1. Henk Noo ren (Hoeven) met Opstalans Wien, 2. Kees van Nieuwen- huizen (Rotterdam) met NSW Hillsider, 3. Kees van Opstal (Moergestel) met Olaf Game, 4. A. de Bruyn (Rotter dam) met Fidelio, 5. Peter Hoving (Driebergen) met Harrex. Springconcours ta bel A 1.40 meter met een een malige barrage op tijd - 1. Henk v.d. Broek (Sevenum) met Moestafa, 2. Henk Noo ren (Hoeven) met Opstalans Linky, 3. Royal Palm met Piet Jacobs uit Deurne, 4. Mej. Irma Smulders (Loos- drecht) met Mister Ecke, 5. Henk Nooren (Hoeven) met Opstalans Lizzy. Kennisma kingsspringconcours klasse midden - 1. Ad van Hens voort met Baltimore, 2. Piet van Stiphout met Carla, 3. Ludy Dekkers met Ravel, 4. A. Peeters met Tilders Ferdi nand, 5. Henk van de Broek met Golden Boy. Tweede se rie -1. Henk Nooren met Op stalans Pele, 2. Thijs Neessen met Jan Maat, 3. Rob Ehrens, 4. M. van de Valk met Natja, 5. Frank Kommers met La Furiosa. Derde serie-1. Peter Kommers met Oelewapper, 2. Cor Loeffen met Space Man, 3. Henk v.d. Berkmortel met Pendoloks. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii<iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii::uiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^

de Stem | 1980 | | pagina 9