L VIER UUR FILM OVER 800 JAAR HULST Miel Saman legt Hulst vast in beeld en geluid Steense fanfare krap bij kas T Voorlopig geen fietspad langs Fruitlaan Goes )RT MIDDEN" -ZEEUWS Even met mijn buurvrouw tokkelen Dievenbende opgerold in Terneuzen Oostburgs college komt PvdA tegemoet 7&TERDAG 25 OKTOBER 1980 BIBTIM VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 3 Plaatselijk nieuws amswaarde root Hulst Energieweek in Hansweert (Van een onzer verslaggevers) HULST - Amateurfilmer Miel Saman is dit jaar een bekende verschijning geworden in Hulst. Gewapend met een uit de kluiten ge wassen filmcamera, geluidsapparatuur en schijnwerper duikt hij overal op waar activi teiten op touw worden gezet in het kader van de feestviering rond 800 jaar Hulst. Schieting MEERDERHEID COLLEGE: Kloosterzande Plannen voor 81 aangepast ONTDEK DE VERSCHILLEN iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiuiiniiiiiimüiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ziekvereniging financieel niet onderhouden. Dat blijkt wel uit de opbrengst van do naties en collecten. „Daarom ziet de fanfare zich genood- illllllllllllllll (Van onze correspondent) SINT JANSTEEN - Hoe- el de Steense fanfare St. an het aantal muzikanten laatste jaren met enige ugde gestaag ziet groeien art deze uitbreiding de anfare toch grote zorgen. Dit 'oor de steeds hogere kosten, "e niet alleen de uitbreiding, aar ook de instandhouding an het muziekgezelschap et zich meebrengt. Volgens rzitter C. van Hecke van de fanfare kost alleen de aan schaf van een uniform en muziekinstrument al meer dan 2600 gulden per muzi kant. Daarbij komen dan ook nog de opleidingskosten, waarin de adspirant-muzi- kanten overigens zelf ook een steentje bij moeten dragen. De heer Van Hecke becijfert dat er aan reserveringen voor te vervangen uniformen en instrumenten jaarlijks zo'n 14.000 gulden op tafel moet komen. Hoewel de fan fare mag rekenen op ruime gemeentelijke subsidie, blijft er toch nog een flink „gat" over. De fanfare tracht dat op te vullen door het geven van een concertavond, het op touw zetten van rommel markten en het vragen van vergoedingen voor muzikale uitstappen. Dit niet alleen buiten maar ook binnen de gemeenschap St. Jansteen. De vaak gehoorde opmerkin gen dat muzikale opluisteren in het dorp gratis zouden moeten zijn wordt door voor zitter Van Hecke bestreden. „Weliswaar is het muziekge zelschap er voor de gemeen schap", stelt hij, „maar de gemeenschap kan de mu- zaakt om geld te vragen voor optredens. Men hoopt door „goed op de kleintjes" te let ten, maar ook door medewer king van de Steense bevol king, de fanfare voldoende levensvatbaar te kunnen houden, in het belang van de gemeenschap St. Jansteen. :||||h„„mi,miliummmiiiiiiiiiiiiiiiiminiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimuilminuimiminu vo - De KVO-afdeling mswaarde heeft de alge- ene ledenvergadering in e Luifel gehouden. Naast de ebruikelijke jaarverslagen as er ook een bestuursver- ezing aan de orde. Me- ouw van Rooyen mevrouw e Hertog en mevrouw Stal- aert werden voor een nieu- e zittingsperiode gekozen, "oorts kwamen de program a's van de KVO-kringen ulst en Lamswaarde aan de rde en de bijeenkomst werd esloten met een lezing door e heer Bleyenbergh over de aeftinghe. oerenbond - De Noord- rabantse Christelijke Boe- nbond afdeling Hulst oudt maandag 3 november e algemene ledenvergade- ing. De bijeenkomst begint m half acht in Den Dullaert. p het programma staan preekbeurten door geeste- "k adviseur A. Merckx, over e sociale activiteiten binnen e NCB, ir. A. Latij nhouwers, e algemeen secretaris, over inanciele en organisatori- che aspecten en prof. Dr. F. "riellaars, die het zal hebben ver de algemene situatie in "e landbouw. TRAGELSTEEN - De Hui ter stichting gemeenschaps- erk heeft een werkverslag, oorzien van kranteartike- en gepubliceerd over de in- praakprocedure voor de ieuwe woonwijken ragel-Steen. Men hoopt met dit verslag een inzicht te heb ben gegeven in de gang van zaken bij de inspraakproce dure. De inspraakresultaten zijn inmiddels ter hand ge steld aan het gemeentebe stuur, dat zich - zoals staat ivoorgeschreven in het ge- jmeentelijk handvest voor in- ispraak - nog zal uitspreken lover de representativiteit van het hele gebeuren. Vol gendjaar hoopt het gemeen- jtebestuur voor Tragel-Steen een bestemmingsplan vast te stellen, waarin de plannen voor het gebied wettelijk worden vastgelegd. Vorig jaar al werd vooruitlopend I op een bestemmingsplan een voorbereidingsbesluit geno men, waarmee men onge wenste ontwikkelingen in het gebied kan voorkomen. Deze maand kan de gemeen teraad dit besluit nog met een jaar verlengen. (Van een onzer verslaggevers) HANSWEERT - De Coör dinatiegroep Energiebespa ring Zeeland (CEZ) wordt woensdag officieel geïnstal leerd door gedeputeerde W. Don in Hansweert. Tevens begint dan in die plaats de Energieweek. In de CEZ werken een aan tal instanties samen. Door middel van lokale acties pro beren dezen de energiebe sparing te bevorderen. Het startsein voor de energiebe sparingscampagne wordt eveneens in Hansweert gege ven met het begin van de Energieweek. In zaal Thalia aan de Schoolstraat in Hans weert is daartoe een energie- centrum ingericht. Hier kan informatie verkregen wor den over het werk van de PZEM, maar ook over wo- bingisolatie en de subsidies daarvoor gelden, over energiebesparende appara ten en over energiebesparen de maatregelen voor bedrii- ven. man al ter hand heeft geno men behoort onder meer een film met alle examenroutes en een documentaire over de Saeftinghe. Zijn grote wens is om met wat andere film liefhebbers te komen tot de heroprichting van een film club in Hulst. De vorige ging een tijd geleden ter ziele we gens gebrek aan belangstel ling, maar Miel Saman ziet er best kans van slagen in. Amateurfilmers die wel voor het idee voelen kunnen met hem contact opnemen, even als verenigingen die alvast een voorproefje van de film over 800-jaar Hulst willen zien. Talloze super-8-cassettes heeft hij al volgeschoten. Alles bij elkaar zit ik nu al aan zo'n vier uur film", zegt Miel, wijzend op een fiks sta peltje filmblikken in zijn tot studio omgetoverde boven kamer. Het idee om het hele 800-j aar-Hulst-gebeuren voor het nageslacht vast te leggen ontstond uit de wens om eens iets anders te filmen dan de gebruikelijke familie tafereeltjes. „Ik dacht als ik een film wil maken om aan de mensen te laten zien", zegt Miel Saman, „dan moet dat dit jaar gebeuren". Toen zijn besluit eenmaal vaststond nam hij de activiteitenkalen der ter hand, zette een soort draaiboek in elkaar en toog aan de slag. De regelmatige verschijning van Miel tijdens de evenementen die dit jaar op touw zijn gezet liep al snel in de gaten. „Iedereen ziet je natuurlijk overal met die camera op je nek rondsjouwen", zegt hij, en binnen de kortste keren weten ze wat je aan het doen bent". Zodoende heeft hij al veel reacties gehad van aller lei verenigingen om het film materiaal eens te komen ver tonen. Hoewel de rolprent bij lange na nog niet gereed is, is Miel dan ook regelmatig op zijn vrije avonden met pro jector en filmblik op pad om zijn opnamen te laten zien, en heeft hij voor de medewer kers van de Reynaertstoet een anderhalf uur durende registratie van dit evene ment afgedraaid. Het film materiaal dat hij tot nu toe heeft verzameld is nog niet compleet. Alle onderdelen moeten namelijk nog voor zien worden van titels. Dat is geen kleinigheid, want Miel tekent alles met de hand en dat in oude schrifttekens. Voorts moeten de filmbeel den voorzien worden van passend commentaar. Dat wordt gedaan door Franklin de Maat, disc-jockey van de Hulster ziekenomroep radio Nightingale. Inmiddels kost het aan de lopende band vol schieten van filmcassettes een aardige smak geld. „Ik zou natuurlijk wel wat van die kosten terug willen krij gen", zegt Miel Saman, „ik hoef er niet aan te winnen, maar als ik het materiaal er uit krijg dat zou toch mooi zijn". Het is de bedoeling dat alle inwoners uit de gemeen te Hulst ruimschoots de gele genheid krijgen om via deze rolprent nog eens op het feestjaar terug te blikken, want Miel Saman wil ermee langs alle kernen trekken. Inmiddels heeft ook de stich ting 800-jaar Hulst stad al blijken van belangstelling getoond en zijn er afspraken gemaakt om de film te kopië ren. Overigens ligt de filmca mera bij Miel, van beroep rij - schoolhouder, altijd achter in de auto. „Als ik iets leuks tegenkom", zegt hij, „dan ben ik er meteen bij". Tot de an dere projecten die Miel Sa- Miel Saman met zijn filmcamera. SINT-JANSTEEN - Be- jaardenschieting. De Waran de. 37 schutters. Hoge vogel: C. Mahu, Hulst; eerste zijvo gel: F. Impens, Zuiddorpe; tweede hoge vogel: A. Herre- wegh, Heikant; meeste kleine vogels (4 stuks): A. Herre- wegh, Heikant. De volgende bejaardenschieting in de Warande is op 26 november. (Van een onzer verslaggevers) OVEZANDE-„Even met mijn buur vrouw tokkelen, dan kan ik meteen even vragen of ze koffie komt drin ken". Zou hetzendamateurisme inder daad zo'n hoge vlucht nemen, dat dit inderdaad zo gaat gebeuren? De voor zitter van de Communicatie Vereni ging Zuid-Beveland, Jos Rentmeester, vindt dit niet eens zo onwaarschijn lijk. Dat is toch gezellig, zo'n bakkie, zegt ie. Bakkie is echter een wel erg simpele benaming voor de apparatuur die er voor 's lands nieuwste hobby komt kijken. Tijdens de eerste CB-show die gisteren en vandaag in. zaal R2 in Ovezande wordt gehouden, kunnen de belangstellenden eens zien waar de 27MC-ers mee werken. Daar naast staan er ook enkele andere toe passingen van de ontvangen- en zend- communicatie. Zo is er een stand met modelvliegtuigjes, -autotjes en -heli copters, een kraampje met scanners in alle soorten en maten en apparatuur voor de luisteramateurs. Deze voor 27MC-ers interessante show is gister avond officieel geopend door MC idool Lady Mispoes, voor ingewijden be kend van een radioprogramma spei- caal voor 27MC-ers. (Van een onzer verslaggevers) GOES - De meerderheid van het college van burge meester en wethouders van Goes vindt dat er met de aan leg van een fietspad langs de Fruitlaan moet worden ver wacht Het werk is wel aan besteed, maar met de gun ning wil men wachten totdat beslist is over het subsidie verzoek voor de aanleg van een fietspad dat 2.10 meter breed is. Volgens een minderheid van het college echter, kan het raadsbesluit voor de aan leg van een fietspad nu al uitgevoerd worden en dan wordt gedacht aan een pad met een breedte van 1.80 me ter. De bestuurders van Goes zijn het overigens wel allen eens over de aanleg van een voetgangersoversteekplaats bij de Stenen Brug, Jacob Valckestraat, Voorstad. Eveneens zijn zij van oordeel dat de blauwe zone in Goes moet worden uitgebreid tot (het Koepoortgebied. Een en ander werd besloten tijdens de vergadering van B en W deze week. De schade die door balda digheid in en rond de ge meentelijke gebouwen was aangebracht was in het derde kwartaal niet zo groot ais werd gevreesd. Er werd in de maanden juli tot en met sep tember voor een bedrag van 6640 gulden vernield, in beide voorgaande kwartalen was de schade beduidend hoger. In de loop van november zal door de gemeente Goes een brochure worden uitge bracht over de verordening openbaarheid van bestuur Goes en de Wet Openbaar heid van Bestuur (WOB) zal daarin worden toegelicht. TERNEUZEN - Tijdens het verdere onderzoek naar de talrijke inbraken, dief stallen en vernielingen door de Terneuzense gemeentepo litie en de rijkspolitie te Axel werden de afgelopen dagen in totaal een 20-tal Axelse jongens in de leeftijd van 13 tot 15 jaar aangehouden. De hoofddaders bleken te zijn E.S. en P. v.d. W. en een derde jongen, de 13-jarige P.K., die later werd aange houden. Bovendien werden aangehouden de 38-jarige F.W.S. en de 50-jarige J.S., beiden uit Sluiskil, verdacht van heling van de gestolen goederen. Beiden werden, nadat proces-verbaal was opgemaakt, weer vrij gelaten. MIDDELBURG - Henk Waltmans - De PPR Zeeland houdt zaterdag 1 november haar algemene ledenverga dering in de concert en geh oorzaal aan de Singelstraat in Middelburg. Het Tweede-Kamerlid Henk Waltmans zal bij die gele genheid een inleiding houden over de algemene beschou wingen en het toekomstper spectief. De financiën van deze partij worden daarna doorgelicht, en ook komt de vertegenwoordiging van de PPR in het energiecomité Zëeland ter sprake, 's Mid dags wordt de film „Paul Ja cobs en de atoommaffia" ge draaid en daarna een rol prent over de opkomst van het fascisme in Nederland. Alle belangstellenden zijn welkom op deze bijeenkomst die om 10.00 uur begint. 's HEERENHOEK Ouderavond De peuterzaal Dreumesland in 's Heeren- hoek houdt dinsdagavond om 20.00 uur een ouderavond, in de Jeugdhoeve. Na het be stuurlijke gedeelte zal er een diaserie over kinderen en het ziekenhuis worden gedraaid. Naast de ouders zijn ook an dere belangstellenden wel kom. GOES - Koopochtend - De Goese Vrouwenraad organi seert woensdag 29 oktober de jaarlijkse koopochtend voor bejaarden en gehandicapten. Belangstellenden hiervoor kunnen zich opgeven maan dag 27 oktober bij Mw. Dijk graaf, Van Dusseldorpstraat 33 in Goes, tel. 27656 of bij Mw. De Bondt, Berkenstraat 80, Goes. tel. 16992. MIDDELBURG - Huma nistisch verbond - Het huma nistisch verbond afdeling Zeeland is onlangs gestart met een geestelijke hulpver leningsdienst. Deze wordt gerund door vrijwilligers. Het telefoonnummer van de ze hulpdienst is 01180-36339. MIDDELBURG - Gevon den - In de periode van 15 t/m 21 oktober 1980 werden de volgende voorwerpen als ge vonden aangegeven: zak zaaizaad; parkerpen; diverse handschoenen; palingfuik; stopwatch; portemonnee met inhoud; parker vulpen; lin nen tasje met inhoud; sleu telbos; dames- c.q. kinder horloge; Dieren: poes, zwart met witte bef en -pootjes; hond, teef, Dalmatiër, grijs gevlekt met zwart. Nadere inlichtin gen hierover bij het bureau gevonden voorwerpen van de gemeentepolitie Middelburg, Achter de Houttuinen 10, te lefoon 01180-27251. BEJAARDENMIDDAG - Een bomvolle zaal bij hotel Van Leuven genoot van zang en voordrachten door de „Zingende Non" uit Boxtel. Deze zuster Blommaert, die oorspronkelijk uit Clinge komt, trad niet alleen op vóór de bejaarden, maar ook mét de bejaarden. Verscheidene keren haalde ze de oudjes op het podium. Veel succes oogstte zij met haar voor drachtles „Pastoor" en „Adam en Eva". (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG - De PvdA-fractie in de Oost- burgse gemeenteraad heeft aardig succes geboekt met de poging om het urgentiesche ma van investeringen die de gemeente volgend jaar moet doen, aan te passen. In een recente vergadering van de financiële commissie deed de fractie een serie voorsteilen. De commissie stond er posi tief tegenover en ook B. en W. hebben er „lering uit getrok ken", zo blijkt uit de nieuwe schema's die het college aan de raadsleden heeft verzon den. Belangrijke punten, waar op B. en W. de PvdA en de commissie tegemoet zijn ge komen, zijn: - een verhoging van de post renovatie van 50.000 naar 200.000 gulden, - het uitsmeren van de recon structie van de weg Groede-Oostburg over drie in plaats van twee jaar, - aankoop van een stuk grond bij de BLO-school in Oost burg, waar een kinderboer derij kan verrijzen, - de aan leg van een fietspad bij „Parkzicht" in IJzenijke (in plaats van een reconstructie van de Mauritsweg aldaar), - de aanleg van twee tennisba nen op het Breskense sport complex (in plaats van de aanvankelijke geplande ene baan), - de voorbereiding van een gymzaal, al in 1981, in plaats van pas een jaar later. B. en W. blijven er wel op staan om volgend jaar al ruim twee ton vast te zetten voor de verbouwing van het gemeentehuis en de bouw van een sociaal-cultureel centrum. Door een aantal plannen te schrappen en er andere voor in de plaats te stellen, blijft het totaalbe drag aan investeringen en kapïtaalslasten volgend jaar overigens ongeveer gelijk aan dat uit het eerste urgen tieschema. •pjooq 'squii uaajs 'lijq 'dopiaiM 'sjqoaj uiaojq 'atssf lueqjajqoe 'sjqaaj aSejeS qep qaajsuiazaq 'jeeiapueM. pueq 'sejuajqv V

de Stem | 1980 | | pagina 19