eerste medewerker (m/v) financieringenadmimstratie even zon! Wuristen-commissie zou onderzoek moeten instellen IITANNIA afdelingshoofd m/v A-verpleegku ndigen ziekenverzorgenden hoofd technische dienst Toernooi in Tokio Mariana Borg in halve finales Borgsteede: „Voor mij begint 't pas" SAM (82) OUDSTE VOETBALVANDAAL VAN ENGELAND GROTE VERWARRING ROND LINTSTOKJES Mees Hope. Defiinktie. De man of vrouw die wij bedoelen. Het salaris. Uw sollicitatie. bank Mees hope nv ziekenhuis lievensberg bergen op zoom d*"B% "hêrnéssêröörd EK ritmische gym leerling verpleegkundige mondhygienist(e) pension 200.- pension 270.- pension 285.- pension 390.- Peter Gödde ïogelijk naar Ikondor-ploeg 5cus [huis JNDIGEN m/v middelharnis A 69 ATERDAG 25 OKTOBER 1980 PAGINA 2 naken het zo pt najaar nog even senuit te gaan, zon daarginds Iwarm is) en de Ig wat dagen over puurlijk!), kom dan areek met ons uw Ikheden. Wij zijn lid |alle ingebouwde 1 ja, nog iets, zo'n bkt dat u er beter Iraks de winter Irst! straat 13 Ï22121 P-markt 5 >35666 stationsstraat 8 >41900 4382 AG Vlissingen. jle mond van de Wester- Jiaartverkeer van en naar |bad, toilet en balkon aan keinde in een rustige om- |Sgs arrangement van vrij- aandag nè het ontbijt. J mogelijk (01184-13255). [na schriftelijke an het waterschap Hulster dat op: ig 30 oktober 1980 om ir In Dorpshuis „De >reef 2 te Lamswaarde iden een hoorzitting wordt nen tot verbetering van de Schapersdijk, Duiven- nortelstraat. IJks bestuur van het ip Hulster Ambacht, iron Collot d'Escury, baert, lumoerige vergadering NMB (Van onze sportredactie) JEN BOSCH - Verwarring en paniek. Grote conster- Itie ontstond donderdagavond rond elf uur toen de der van motorcoureur Rinus van Kasteren, M5-bonds voorzitter Michel van Bokhoven te lijf jjde gaan tijdens de bijzondere algemene ledenverga ring van de Nederlandse Motorsportbond in de Bra- Inthallen in Den Bosch. Zoon Rinus probeerde zijn [der te kalmeren en wist hem met Harry van der Lijs naar zijn plaats terug te loodsen. Het tumult in Lmet 700 NMB-leden gevulde zaal verstomde echter Lr even. Want nog geen seconde later slingerde Lrry van der Kruijs, geheel onverwacht, zijn dossier jet feitenmateriaal over de rol van het hoofdbestuur i de NMB in de telegrammenaffaire naar het hoofd j vice-voorzitter Van der Klij. Vanaf dat moment heerste standvastig vasthouden aan I een zeer gespannen sfeer [de rokerige ruimte. De dis- Issies over en weer maak- ii verder vergaderen onmo- fclijk. Voorzitter Van Bok- Iven schorste aanvankelijk vergadering om de aan- jezigen de mogelijkheid te |ven schriftelijk hun stem [laten horen over het voor- van Harry van der [ruijs. Deze had na een be- g van ongeveer 15 minu ien, waarin hij de gang van jiken sinds St.-Joris ten Dis- beschilderde, gevraagd i de mening van de leden. i ben van mening dat het [jltallige hoofdbestuur moet stappen," aldus het voor- pel Van der Kruijs bleef tij- lens zijn uiteenzetting I STEKENE - De profwiel- fenner Peter Gödde verblijft bomenteel in West-Duits- bnd waar hij onderhandelt bet de ploeg Kondor, waar- koor Didi Thurau onlangs te kende. Peter Gödde zal daar door niet kunnen deelnemen tan de gentlemenkoers in sluiskil. zijn beweringen dat niet al leen zijn broers Kees - die inmiddels ontslagen is als penningmeester- administr a teur - maar ook voorzitter Van Bokhoven en hoofdbe stuurslid Van Kuringen op de hoogte zouden zijn van de valse telegrammen. „Alles wat ik hier vertel, berust op feiten. Ik heb glasharde be wijzen. Alle papieren liggen ter inzage. Als ik niet de waarheid zou spreken, dan daagik mr. Van Erp (raads man NMB) uit om me gerech telij k te vervolgen," aldus Van der Kruijs. Na het betoog driegde de vergadering helemaal uit de hand te lopen. Na een pauze van 15 minuten leken de ge moederen weer bekoeld. Mr. J. Bruinsma, raadsman van de rennerscommissie, stelde voor om een onafhankelijke commissie bestaande uit drie juristen samen te stellen die een onderzoek zouden gaan instellen naar de gang van zaken samen met de commis sie van drie van de NKS. Bo vendien stelde hij voor de vergadering te schorsen en het royement van de ren nerscommissie (Prins, Ko ning, Van der Kruijs, Van Kasteren en Beute - red.) op te schorten tot een later tijd stip. MjiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiië 1 1 TOKIO (RTR) - De Tsjechoslowaak Ivan Lendl heeft zich geplaatst voor de halve finales van het internatio- nale tennistoernooi in Tokio. Lendl, die onlangs in de finale van Bazel Björn Borg versloeg, zegevierde met 7-5, 6-3 over de Amerikaan Peter Rennert. 1 De Brit Buster Mottram moest de partij tegen de S Zweed Jan Norback staken wegens een rugblessure. I Dat was op de stand 6-3, 0-1 in het voordeel van Norback. Voorts drongen de Amerikanen Mei Purcell en Eliot Teltscher door tot de laatste vier. H Bij de dames plaatsten zich Marie Pinterova (Hon), g Dana Gilbert (V.St.), Nerida Gregory (Aus) en Mariana Borg-Simionescu voor de halve finales. Mariana Borg: in halve finales. 1 ^iiiiiiiiiitiiiiiiifiiifiifiiiii(iiiiiiiiiiiiiiiiiiii[iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii(iii[ffiiifiiiiiiifiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiii(iiiiiiiiiiiiiiiiiiii(i(iiiiiiiiiiiii(iiiiiiiifiiiiiiifiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiii(l AMSTERDAM (ANP) - De berichten als zou zij in plaats van Vicky Liem in de moder ne ritmische-gymnastiek- -ploeg zijn gekozen om Ne derland in de individuele wedstrijden op de Europese kampioenschappen te verte genwoordigen, worden door de 16-jarige Irma Borgsteede ten stelligste ontkend. De uit Hasselt afkomstige turnster zegt: „Op trainingen is ge woon gekeken wie het beste was. Daar zijn Joke (De Boer, nationaal kampioene) en ik uitgekomen". Op 3-jarige leeftijd begon ze met ballet. Daaruit zijn overigens de meeste gymnas- tes uit de ploeg afkomstig. Tien jaar later drong ze door tot de top van de moderne ritmische gymnastiek. „Ja, dat is een beetje uit de hand gelopen", zegt ze, „het was mijn bedoeling verder te gaan met ballet, maar ik heb er geen spijtvandatik hierin terecht ben gekomen. Ik be gon er mee toen ik elf was en na twee jaar zat ik al bij de Nederlandse top". Ze maakt nog helemaal geen plannen voor haar toekomst in deze vorm van de transport. „Ik ga, als ik goed blij f meedraai en, zo lang mogelijk door. Als je ziet dat de meisjes uit Rus land zo'n 19, 20 jaar zijn, kan ik nog wel even mee". De moderne ritmische gymnastiek is opgenomen ip het programma van de Olympische Spelen van 1984 te Los Angeles. Irma ziet een eventuele deelneming daar aan wel zitten. Natuurlijk hoop ik dat mee te maken. Er is noch in de ploeg, noch door de leiding al serieus over ge praat. Tot nu toe hebben we ons gericht op deze Europese kampioenschappen". De voorbereiding hierop is volgens Iran uitstekend ge weest. We hebben veel trai ningen en onderlinge wed strijden gehad. Het laatste grote toernooi was in augus tus in Rusland. Je merkt wel dat topsport daar, en in de overige Oostbloklanden waar wij ook vaak komen, erg belangrijk is. De sporters zelf, en ook de buitenlandse, worden als vip's behandeld. Dat is wel eens een vreemde ervaring, maar je went er aan". V- V' 1 1 -- -AVC.' (Van onze correspondent) LONDEN - Sam Phillips, een 82-jarige vedergewicht, heeft gedurende veertig jaar vreedzaam de verrichtin gen gevolgd van zijn favoriete voetbalclub, Ledbury Town, dat in de grauwe Midlands hardnekkige pogingen aanwendt om door te dringen tot de vierde divisie. Maar op een kwalijke zaterdag in augustus moet het hem rood voor de ogen zijn geworden en is Sam, onmiddellijk na de wedstrijd van Ledbury tegen Lye Town, scheidsrech ter David Wise naar de keel gevlogen. Daarmee werd Sam Phillips de oudste Britse voetbalvandaal. Na diepgaande studie van zijn vergrijp is hij deze week verbannen van het voetbalterrein waar hij 40 jaar weer en winter heeft getrotseerd. De wedstrijd die de woede van Sam opwekte werd door Ledbury met 2-3 verloren. Een penalty had de deur dichtgedaan. Volgens clubse cretaris John Fishpool had de scheidsrechter „zijn greep op de wedstrijd volledig verloren". Sam Phillips zegt zich niets van het incident te kunnen herinneren. In Cardiff is gisteren de 20-jarige Barry Rondo, een supporter van de Londense voetbalclub Crystal Palace tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld wegens moord op een aanhanger van de voetbalclub Swansea, David Williams. Rondo voerde aan dat hij Williams had neergestoken omdat hij, door bedreigingen van Swan sea-supporters, in paniek was geraakt. Rondo zou al eerder in Londen een voetbalsupporter hebben neerge stoken. AMSTERDAM (ANP) - Enkele uren voor het begin van het toernooi om de Euro pese Kampioenschappen moderne ritmische gymnas tiek, heeft het MRG-comité van de internationale gym- nastiekfederatie (FIG) giste ren in Amsterdam besloten dat de lintstokjes aan de zijde van het stokje geen metaal mogen bevatten. Dit houdt in dat de lintstokjes van meer dan de helft van de deelne mende landen zijn afge keurd. Daaronder zijn de turn sters uit de toplanden Sow- j et-Unie, Bulgarije en West-Duitsland. Het MRG-comité, onder leiding van mevrouw Rinaldi uit Frankrijk, baseerde de be slissing op het reglement, dat stelt, dat geen metaal mag worden gebruikt. Het MRG-comité kwam later op de dag toch terug op de beslissing. Er werd vlak voor het begin van de wed strijden besloten de met me taal verzwaarde lintstokjes tijdens het toernooi in Am sterdam nog te tolereren. Wel gaat het comité de komende dagen exacte bepalingen op stellen. piscus Gasthuis is ekenhuis met 652 ba 1200 medewer- I personeel is een beschikbaar en en van perso- |n het ziekenhuis iwezig, die In 7 tot 17 uur. ngsdienst zijn Icialistische erden verstrekt lilis, I direkteur, bpt van f 2.751,37 [ruto per maand, leeftijd en |g is de C.A.O. ihuiswezen. ellicitaties kunt u Jt hoofd jen, Kleiweg 500, Bank Mees Hope nv heeft een uitstekende baan voor een Bank Mees Hope is een middelgrote, internationaal georiënteerde bank. Van een formaat dat slagvaardig en flexibel optreden mogelijk maakt. 2100 medewerkers, verdeeld over 22 vestigingen, brengen dat dagelijks in praktijk. Het werkterrein is specialistisch, maar over zichtelijk. U komt te werken op het kantoor te Rotterdam De afdeling arrangementen-administratie controleert en verwerkt leningovereenkomsten en zekerheidsakten. U krijgt te maken met o.a. computer- en kaartsystemen, rente- en aflossingstermijnen, berichtgevingen aan cliënten, leningdossiers en -overeenkomsten. U heeft daarbij de leiding over enkele medewerkers en rapporteert rechtstreeks aan de afdelingschef. Zeer zeker een gevarieerde en verantwoordelijke baan! Is een evenwichtige persoonlijkheid, efficiënt en soepel in de omgang met medewerkers Is niet jonger dan 30 jaar. Heeft een HAVO- opleiding en ervaring met geautomatiseerde administratieve systemen en/of kennis vén juridische aspecten van financieringen. Boekhoud kundige kennis is een pré. is zonder meer goed. En er zijn prima secundaire voorzieningen: vaste dertiende maand, interessante korting op bankdiensten, volledige studiekostenvergoeding, minstens 23 werkdagen vakantie en 8°/o vakantietoeslag. Een bondige brief aan de Regionale Personeeldienst, Coolsingel 93, 3012 AE Rotterdam is wellicht voldoende reden vooreen (van beide kanten) oriënterend gesprek. Eerst meer weten? Belt U dan 010-632630 en vraag naar de heer L.J. Adema. Het Rheumaverpleegtehuis te Rotterdam-Hillegersberg is een verpleeghuis voor chronische rheumapatiënten met 130 bedden. Het huis is gelegen in een van de mooiste wijken van Rotterdam met veel groen en recreatievoorzieningen. Wegens pensionering van de huidige functionaris vragen wij voor een van onze verpleegafdelingen een Kandidaten voor deze functie dienen in het bezit te zijn van het diploma A-verpleegkundige. Voorts dienen zij te beschi kken over leidinggevende en organisatorische kwaliteiten. Aanstelling zal geschieden minimaal in de rang van 1 e verpleegkundige. Tevens hebben wij op enkele afdelingen vakatures voor. en Salariëring zal geschieden, naar gelang van ervaring, overeenkomstig de CAO. voor het Ziekenhuiswezen. Telefonisch kan informatie worden ingewonnen bij het hoofd verplegingsdienst, mevrouw W. Hagenaar, telefoon telefoon 010-22 70 88. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de directie van het Rheumaverpleegtehuis-van Beethovenlaan 60- 3055 JD Rotterdam. In ons ziekenhuis ontstaat wegens pensionering de vakature Deze funktionaris ressorteert rechtstreeks onder de ekonomisch direkteur en is verantwoordelijk voor het goed funktioneren van de technische en bouwkundige voorzieningen in het ziekenhuis. De funktie omvat o.m.: het adviseren van de direktie inzake het te voeren beleid op het gebied van technische en bouwkundige voorzieningen; het leidinggeven aan de dienst; de voorbereiding en het toezicht op begeleiding van nieuwbouw en renovatie. Voor de funktie wordt vereist: een hogere technische beroepsopleiding (b.v. HTS-E of Scheepswerktuigkundige, diploma C); organisatorische, leidinggevende en kontaktuele eigenschappen; inzicht in financieel/ekonomische problemen. Salariëring geschiedt volgens de richtlijnen van de Nederlandse Ziekenhuisraad. Voor de overige arbeidsvoorwaarden geldt de CAO-Ziekenhuiswezen. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de heer C.W. van der Klooster, hoofd technische dienst of de heer M.B.J. van Bilsen, hoofd personeelzaken. Sollicitatie kunt u richten aan het hoofd personeelzaken. Boerhaaveplein 1 4624 VT Bergen op Zoom In de aan ons centrum verbonden school voor opleiding tot psychiatrisch verpleegkundige - de "Joh. van Duurenschool" - starten wij 2 maart 1981 met een nieuwe cursus. In verband daarmee bestaat de mogelijkheid te solliciteren voorde functie van Wij ontvangen gaarne uw sollicitatiebrief indien u: - in het bezit bent van het HAVO/MAVO IV diploma of een gelijkwaardige opleiding, - gemotiveerd bent voor het werk binnen een psychiatrisch centrum, - bereid bent uw werkzaamheden te verrichten volgens een wisselend dienstrooster. De opleiding begint met een introductieperiode van acht weken, waama praktijk-leerperioden worden gevolgd op diverse verpleegafdelingen en welke worden afgewisseld met een aantal cursus weken. Het salaris is geregeld volgens de CAO voor het Ziekenhuiswezen. Bent u geïnteresseerd? Stuurt u dan uw sollicitatiebrief (met vermelding van uw postcode nr.) aan de afdeling Personeelszaken van de Stichting Rosen buig, Oude Haagweg 377, 2552 GB 's-Gravenhage. De heer K. Zee, hoofd opleiding, is gaarne bereid inlichtingen te verstrekken, tel. 070-254177, toestel316. 11 0 centrum voor geestelijk gehandicapten Hernesseroord maakt deel uit van "de open ankh", stichting dienstverlening geestelijke gezondheidszorg. De "open ankh" is de voortzetting van de vereniging "ned. hervormde inrichtingen voor geestelijk hulpbehoevenden". "Hernesseroord", een inrichting voor de begelei ding en opvoeding van 340 geestelijk gehandi capten, vraagt een op part-time of full-time basis. De werkzaamheden omvatten ondermeer; - het behandelen van de bewoners. - het geven van voorlichting aan bewoners en groepsleiding. - het geven van lessen aan de leerlingverpleeg kundigen in het kader van de Z-opleiding. De kandidaat zal intensief gaan samenwerken met de tandarts en de tandartsassistente. Salariëring en overige arbeidsvoorwaarden volgens de CAO voor het Ziekenhuiswezen. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij tandarts W.H.S. Spykens, tel. 01870-2136. Eigenhandig geschreven sollicitaties te richten aan de geneesheer-direkteur, p/a Hernesser oord, Postbus 16.3240 AA Middelharnis, tel. 01870-3888. m

de Stem | 1980 | | pagina 13