Hele welzijnsplanning wordt fors ingekrompen xel zoekt oplossing ioor erkeers- >roblemen Landkaart voor burgemeester Hulst I fenniscomplex en beroepenschool laten nog poosje op zich wachten missen. VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 3 Kwakkinc jMPfc IJZEN IINGEN 'ING |n AXEL. LDE 62 fNDERNEMING i - OOSTBURG rs de krant uit de es UIT HET ZAKENLEVEN Open dagen (Van een onzer verslaggevers) HULST - In het Hulster Zoetevaartgebied zijn de afgelopen maanden in snel tempo de contouren zichtbaar geworden van het over dekt zwembad. Het aangekondigde tennis- complex met bowling en de nieuwe beroepen school laten echter op zich wachten. Hulst Plaatselijk nieuws Groot Hulst Nieuw-Namen Lamswaarde terhole Schietingen Sint Jansteen IN HULST EN HONTENISSE: Beslissing kampioenschap van Zevac Sterk seizoen R. Danckaert bij de Zwaluw St. Jansteen ONTDEK DE VERSCHILLEN uojoui do jajfp 'qaq uba jbj 'sjqaai piBBqajpjBq 'jojouj paoqjBdsjooA 'jnajnoo uba jappiui 'uauioq uba apapEjqaS 'aapuosjqoaj uub 'o^rtB uba dapfja^qaB 'pjoq^Bds do ijaoqaup 'uaqpjyv VRIJDAG 24 OKTOBER 1980 verdekte bad Hulst schiet uit e grond I f* honderden L.fN1NFABRIEKS i 9-18 uur) Kom gauw kijken of Uw koopjes er bij zijn. VTALLEN GULDENS ZIJN ZO VERDIEND. -Tel. 01170-3372 Ifenissen en crematie, ld van grafmonumenten Prijskaarting I zaterdag 25 okt. in café Del Puit te Vogelwaarde inleg! |4,- waarborg 150,- en aaaJ vang 20.00 u. tegel I wand, vloer, restpartijen, le Ikeus, fraaie dessins. Spot- fprijs. Noordweg 342, Mid- I delburg. AXEL - De Axelse dienst gemeentewerken onderzoekt 'momenteel of er een bruik bare oplossing te vinden is om de verkeersveiligheid op de Graaf Jansdijk bij de buurtschap Schapenbout te verbeteren. Dit naar aanleiding van een aanbod van het water schap Axeler Ambacht, dat eigenaar is van de weg, om het stuk waarlangs de bebou wing ligt aan de gemeente in beheer en onderhoud te ge ven. Aan de hand van de resul taten van het onderzoek za) worden bekeken of de ge meente al dan niet op het aanbod ingaat. De bewoners, van Schapenbout hebben de laatste paar jaar al verschil lende acties gevoerd tegen de hoge snelheden waarmee automobilisten door de be bouwing razen. Hun laatste wapenfeit was een brief naar het waterschap, waarin de hele situatie nog maar eens uit de doeken werd gedaan. Dat leidde ertoe dat de tech nische dienst van het water schap in touw kwam en een schetsplan opmaakte om een oplossing te bewerkstelligen. De kosten van het plan blijken echter dermate uit de pan te rijzen, dat het water schap ervan afziet om het uit te voeren. Vandaar dat men het beheer en onderhoud van het stuk weg aan de gemeen te Azel heeft aangeboden, die dan eens zou kunnen bekij ken of er wellicht subsidie gevangen kan worden om de weg te verbeteren. Al eerder probeerde de gemeente een maximumsnelheid op de Graaf Jansdijk te bewerk stelligen, maar dat ging toen niet door, omdat Schapen bout niet als bebouwde kom te boek staat. (ADVERTENTIE! TERNEUZEN - In verband met de ingebruikneming geheel nieuw K"'1- Pand aan de van bedrijfs pand aan de Langerekse- raat houdt het Terneuzense garagebedrijf Vervalt "'juui ihh rerneu garagebedrijf Vervaet I dagen. Tevens wordt de we Mazda 323 bij het publiek geïntroduceerd. De open gen worden gehouden donderdag 30 oktober 1 }8u„u„r>. vrijdag 31 oktoc tot 20 uur) en zaterdag I vember (10 tot 17 uur) open nieu- liel open da op (14 tot 1 no- Men is er nog steeds niet in geslaagd de benodigde grond voor het tenniscomplex te verwerven. Hoewel voor de beroepenschool alle lichten op groen staan, wacht men nog steeds op bet benodigde geld, dat bet rijk beschikbaar moet stellen. Burgemeester en wethou ders van Hulst verwachten, dat het overdekte zwembad in mei van het komend jaar in gebruik kan worden geno men. Het college heeft on langs laten weten dat de ex- ploitatieopzet nog niet vol doende voorbereid is. Zoals bekend heeft de gemeente voor de bouw van het bad zo'n vijf en half miljoen gul den neergeteld, waarvan de provincie een half miljoen voor haar rekening neemt. Naast deze investering ver wacht de gemeente nog een jaarlijks exploitatieverlies. In het verleden is daarvoor al eens een bedrag van drie ton genoemd. In de gemeentebe groting voor volgend jaar houden B. en W. het voorlo pig op ruim 180.000 gulden en een verminderde opbrengst van de bestaande buitenba den ten bedrage van 10.000 gulden. Het overdekte zwem bad wordt in opdracht van de gemeente neergezet door Kompleetbouw B.V. uit Leerdam, die daarvoor het Terneuzens aannemersbe drijf Van der Poel heeft inge schakeld. De particuliere plannen om in de buurt van het overdekte zwembad een groots opgezette tennisac- commodatie met bowling te bouwen zij n inmiddels wat in het slop geraakt. De initia tiefnemer, Bouwkern uit Eindhoven, bestaat niet meer, maar de plannen zijn overgenomen door zwem badbouwer Kompleetbouw. Aanvankelijk was men van plan de accommodatie vlak naast het overdekte bad te bouwen. Burgemeester P. Molthoff deelde onlangs ech ter mee, dat daar geen ruimte genoeg voorhanden is. Een zuidelijker gelegen stuk grond, waar men het oog op had laten vallen, is volgens de burgemeester niet be schikbaar omdat de eigenaar niet tot verkoop over wil gaan. De bouw van de nieuwe beroepenschool vlakbij het nieuwe bad is nog slechts een kwestie van tijd. Volgens voorzitter B. Lockefeer van het schoolbestuur is de beno digde toestemming van het ministerie binnen, maar zijn de benodigde gelden uit Den Haag nog niet afgekomen. Hij hoopt dat het ministerie komend jaar met de finan ciën over de brug komt. De gang van zaken is volgens hem negatief beïnvloed door de bezuinigingsmaatregelen op het ministerie. De heer Lockefeer blijft echter opti mistisch. „Alles staat zwart op wit," zegt hij. Het overdekte zwembad in het Zoetevaartgebied is in ruwe vorm gereed. De grond waarop de beroepenschool geprojecteerd is, ligt er echter nog maagdelijk bij. Het wachten is op geld van het ministerie. Over de plannen voor de bouw van een overdekte tennisbal met bowling bestaat nog steeds onzekerheid. Autorally - De personeels vereniging van de gemeente Huist houdt vrijdag 31 okto ber eennautorally. De start wordt gegeven om halfacht op het oostelijk van Den Dul- laert gelegen parkeerter- reintje. De rally wordt kort en eenvoudig gehouden, om dat de deelnemers daarna nog aan moeten treden voor een prijskamp. Die bestaat uit kaarten, pieren, tritsen, pieken en een schieting op de liggende wip. De jaarlijkse feestavond van de perso neelsvereniging is dit jaar gepland op 20 december, in zaal Tiffany. EMANCIPATIEFILM - In de kleine zaal van Den Dul- laert wordt maandag 27 okto ber de film „De vrouw en haar vrouwenhuis" ver toond. Het gaat om een infor matieve film uit 1976 over het vrouwenhuis en zijn activi teiten, zoals VOS-cursus, uit geverij „De Bonte Was", Ci- nemien, cursus zelfverdedi ging en radicale therapie. In deze rolprent vertellen vrou wen waarom het vrouwen huis belangrij k is en wat voor invloed het op de maatschap pij heeft. Volgens de organi sators is dit de eerste film die uitsluitend door vrouwen is vervaardigd. Aanvang: 20 ERITREA-AVOND - De werkgroep „open huis" van het VJV-Hiüst/Hontenisse organiseert dinsdag 28 no vember een Eritrea-infor- matieavond in het activitei tencentrum het Houten kwartier. Aanvang 20 uur. Tijdens de bijeenkomst wordt informatie gegeven over de bevrijdingsstrijd van het Eritrese volk. Dat ge beurt in samenwerking met het Eritrea relief committee en het Eritrea-steuncomité Zeeland. Er zullen twee re cente films over de guerilla- strijd in Eritrea worden ver toond en aansluiten is er ge legenheid tot discussie. De avond wordt verder opge luisterd met volksdans en zang, uitgevoerd door Eritre se vluchtelingen. Tenslotte zal er ook een Eritrese maal tijd worden gereserveerd. Om rekening te kunnen hou den met aantal maaltijden worden er kaarten voor deze avond in voorverkoop ver kocht. Belangstellenden kunnen terecht bij het VJV in Hulst, KWJ in Terneuzen en de Wereldwinkel in Terneu zen. ^illlllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ g De heer Morres (links) overhandigt burgemeester Molthoff van Hulst de eerste kaart met daarop in tekening gebracht het land van Hulst. (Van een onzer verslaggevers) HULST - Burgemeester P. Molthoff van Hulst heeft gisteren het eerste exemplaar van een figuratieve en mo numentale kaart van Zeeuwsch-Vlaanderen in ontvangst mogen nemen, getekend door de be kende Belgische kunstenaar Mark Se- verin. De kaart, die in 5-kleurendruk is uitgevoerd en een oplage heeft van 1500 stuks, is vervaardigd in opdracht van het Hulster meubelbedrijf Morres. Het bedrijf wil daarmee zijn steentje bijdragen aan de viering van het 800-jarig bestaan van Hulst. Van de 1500 kaarten zijn er 150 genummerd en gesigneerd door de tekenaar. Burgemeester Molthoff kreeg giste ren het eerste exemplaar uitgereikt door de heer J. Morres. Deze filosofeer de in een korte toespraak over wat de mensen die deze kaart over honderd jaar zullen zien zich af zullen vragen. De kaart geeft namelijk de situatie rond 1980 redelijk exact weer en zal dan aardig vergelijkingsmateriaal op leveren met de situatie in bijvoorbeeld het jaar 2080. „Kaarten spreken niet maar zeggen veel", concludeerde de heer Morres. Daar was de burgemeester het mee eens. Hij vond de Zeeuwsch-Vlaamse kaart overigens wat kleur en uitvoe ring betreft beter dan een soortgelijke kaart die Mark Severin ook heeft gete kend van het Waasland. De 1500 kaarten worden voor be langstellenden te koop aangeboden. De prijs van de genummerde en gesig neerde exemplaren is bepaald op 95 gulden en die van de ongenummerde op 50 gulden. Alle exemplaren kunnen geleverd worden in luxe uitvoering met lijst en passé-partout. iïlllll|]||]||llllllll)llllflllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllflllllllllllilllllllllMllllllllllillll«Hllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllitllllllllllllllllllllillllllllllllllllllillllllllllilllllllllllllllllllllllllllln= MUZIEK - EN ZANG CONCERT - Op zaterdag 25 oktober organiseert de fan fare De Scheldezonen o.l.v. dirigent R. Steketee en het r.k. zangkoor St.-Cecilia o.l.v. dirigent G. Pollet een mu ziek- en zangconcert. Dit concert wordt gehouden in het gemeenschapshuis de Kauter en begint om 19.30 uur. Lady speaker is Nadia de Kind, die te op te voeren nummers zal toelichten. Om de kosten van deze avond wat te drukken wordt een toe gangsprijs gevraagd van vijf gulden. Na afloop is er nog een bal met medewerking van het orkest Franky Aro and the Sparrouws. KOFFIECONCERT - Het muziekgezelschap „Vrijheid Eendracht" heeft voor zon dag 26 oktober een koffiecon cert op touw gezet in de Lui fel te Lamswaarde. Aanvang 11 uur. Het concert wordt door de fanfare gezien als laatste voorbereiding op het bondsconcours, dat op 1 en 2 november in Hulst wordt ge houden. Als gastgezelschap is ditmaal ook de harmonie uit Kloosterzande van de partij, die het koffieconcert zal ope nen. De toegang is gratis. WAFELACTIE - De fanfa re Excelsior uit Terhole houdt zaterdag 25 oktober de jaarlijkse wafelactie om de verenigingskas wat bij te spekken. Met de opbrengst worden allerlei kosten van de fanfare bestreden. Als de fanfareleden zaterdag heel Terhole van wafels hebben voorzien, wordt geprobeerd nog wat van deze lekkernij en aan de man te brengen in Lamswaarde, Kuitaart, Vo gelwaarde en Clinge. Inmid dels is de fanfare, o.l.v. diri gent Frans Kayser uit Zaam- slag, druk bezig met de voor bereidingen voor het bonds concours in Hulst. Met hoopt het daar net zo goed te doen als vorige week in Breda, toen de drumbandkampioen werd. KOEW ACHT - Bej aarden- schieting. J. de Guchteneire. 28 schutters. Hoge vogel: H. Jesairens, Koewacht, eerste en tweede zij vogel: M. Buijs, Koewacht. Meeste kleine vo gels (6 stuks): H. de Smet, Koewacht. KAPELLEBRUG - Kermis- schieting. Zaal Fabie. 97 schutters. Eerste hoge vogel: N. de Kint, Kemzeke, tweede hoge vogel: A. de Bakker, De Klinge, eerste zijvogel: D. Werner, Moerbeke. Tweede zijvogel: J. de Waal, Nieuw- -Namen. Derde zijvogel: P. de Kint, Kapellebrug. Vierde zijvogel: S. de Vetter, Kapel lebrug. Meeste kleine vogels (4stuks): J. Piessens, Kemze ke. SUPPORTERSCLUB - De supportersclub van de voet balvereniging Steen zet zon dag een bus in om het eerste elftal te begeleiden in hun uitwedstrijd tegen Zeeland- -Sport. De bus vertrekt in Heikant om halfeen en in Sin Wans teen om kwart voor een. (Van een onzer verslaggevers) HULST/HONTENISSE - De oorspronkelijke zeer brede opzet van de welzijnsplanning in de gemeenten Hulst en Hontenisse blijkt geen haalbare kaart te zijn. Door tijdgebrek is men genoodzaakt om de welzijnsplanning flink in te krimpen en zich te beperken tot enkel het sociaal-cultureel werk. De werkvormen die daar buiten vallen en waarvoor nog niet de verplichting geldt om ze in welzijnsplanning op te nemen, zullen slechts glo baal worden aangestipt. Ook alle overige zaken die tijdens de hoorzittingen aan de orde zijn gekomen, zoals wonen, verkeer en onderwijs, zullen in de planvorming niet ver der worden uitgewerkt, maar zullen te zij ner tij d mee worden genomen als deze za ken aan de orde zijn. Momen teel heeft de welzijnsplan ning volgens chef J. Stolte van de Hontenisser afdeling welzijn al een achterstand op het tijdschema opgelopen van zo'n drie a vier maanden. Dat komt omdat het bijeen garen van de gegevens voor de inventarisatie en het ver werken daarvan aanmerke lijk meer tijd heeft gekost dan werd verwacht. Door de insnoering van de oorspron kelijke opzet heeft de heer Stolte er goede hoop op dat het welzij nsplan voor 1 maart 1981 ter vaststelling aan de beide gemeenteraden kan worden aangeboden. Dat is namelijk de uiterste datum die het ministerie heeft ge steld, willen de gemeenten kunnen rekenen op centen van het ministerie. Inmiddels heeft zowel de gemeente Hulst als de gemeente Honte nisse een ambtenaar vrijge steld om zich volledig met de welzijnsplanning bezit te houden. De welzij nscommis- sies van beide gemeenten ko men dinsdag 28 oktober in de raadzaal van het Klooster- zandse gemeentehuis bijeen om de gang van zaken rond de welzijnsplanning te be spreken. Deze vergadering begint om halfacht. AXEL - De strijd om het kampioenschap Oriëntatierijden 1980 van de Zeeuwsch Vlaamse Automobielsport Club (ZEVAC) wordt op zon dag 26 oktober beslist. Dan wordt namelijk de laatste in dit seizoen meetellende rit verreden in de omgeving van Axel. In de a klasse leidt het Belgische echtpaar Vonck uit Sint Gilles, maar de concurrentie ligt op de loer om bij een eventuele slechte uitslag van de lijstaanvoerders hun kansen nog doen keren. Ook in de b klasse is de strijd nog volop open. Spannend zal het er aan staande zondag zeker aan toegaan. De lengte van de 'Pol- derrit' is voor de a klasse 38 kilometer en de gemid delde snelheid waarmee gereden dient te worden is vastgesteld op 20 kilo meter per uur. De rit wordt verreden volgens het NRR reglement 1980 en is uitgezet door de he ren L. en F. de Groote uit Axel, controle J. Allefs uit Sint Jansteen. De in schrijftafel, ook voor niet-leden, is gevestigd in café Benelux aan de Nieuwendijk te Axel en geopend van 13 tot 14 uur. Start van de eerste equipe om 14.01 uur. Na afloop van de rit zullen eveneens in café Benelux de prijzen aan de winnaars worden uitgereikt. ZAAMSLAG Zowel het kampioenschap oude duiven als jaarlingduiven (aangeduid) is bij postduivenvereniging De Zwaluw dit jaar gewonnen door R. Danckaert. Generaal kampioen werd J. van Spaandonck, het koning^ schap werd gewonnen door F. van Gaever en de titel van Prins ging naar Ed. van Goe- them, bij de jaarlingen was dat R. Danckaert, bij de jonge dui ven A. van Essen. De beste drie in de verschil lende categoriëen waren: aan geduid oude duiven: 1. R. Danckaert, 2. Ed. van Goë- them, 3. J. Everaard. Aange duid jaarlingduiven. 1. R. Danckaert, 2. L. van Dorse- laar, 3. A, de Meijer. Aange duid jonge duiven: 1. A. van Essen, 2. J. van Spaandonck en 3. J. Everaard. Onaangeduid oude duiven: 1. L. vah Dorselaar, 2. Ed. van Goethem, 3. R. Danckaert. Idem jaarlingen: 1. Ed. van Goetehem, 2. R. Danckaert, 3. L. van Dorselaar. Idem jonge duiven: 1. J. van Spaandonck, 2. R. van Essen, 3. A. van Essen. Najaarskampioenschap ou de duiven, aangeduid. 1. R. Vermorken, 2. J. Verheijden, 3. R. van Gaever. Onaangeduid 1. J. van Spaandonck, 2. R. Ver morken, 3. J. Verheijden. Na jaarskampioenschap jonge duiven, aangeduid. 1. Alb. Janssen, 2. R. Vermorken, 3. R. van Esse, idem onaangeduid 1. Alb. Janssen, 2. J. van Spaan donck, 3. R. Vermorken.

de Stem | 1980 | | pagina 15