eweld blijft it in odewaard DE STEM is over achtelijk geweld n Oosterhout: )ode en gewonde Merijntje l$opo I t*cesJ CTIEVOERDERS: 30.000 DEMONSTRANTEN Belg met leeuw op Zeeuwse camping Wie stopt AZ'67? Pak slaag Willem II Doorbraak Bettine Vriesekoop Ook nieuw: 'n extra strip in uw krant Zeven man ontsnapt uit Yeenhuizen spuit zelf uw auto- huur een-spuitcabine Goede morgen M\ g. I Tweede jeugd Chinees (109) 'KANTOREN SHOWRUIMTEN BREDA"— HUUR of KOOP NERTSBONTMANTELS NERTSFARM BRASPENNINCX rr-? Plastic Weer aardschok in El Asnam Directie in alle rust bijeen. MAANDAG 20 OKTOBER 1980 horeca groothandel centrum ï.nhoven 25 - Breda Industrieterrein Do Krogten Soon 076-877250 DE STEM JtE D4 ^VEDÉ?^ te Breda Bergen op Zoom/ Etten-Leur Goes Hulst Oosterhout Roosendaal Terneuzen Vlissingen. Abonnementsprijzen, etc, op pag. 2Losse nummers^OA hte snelheden |raagt bij de i en bij de |llingsbak 13%. esparing van 5% lellingsbak energie te I g« fwmM'. W; 15 41. in aanmerking te komen [Zijn - of in 1981 hopen te liploma VWO, HEAO of HBS (met vakkenpakket). Voorts 1 september 1981 niet I geval van reeds vervulde deze grens op 26 jaar de functie van adjunct- bchure verschenen i formulier opgenomen dal |worden gebruikt, nnen de brochure schrif- anvragen bij het :iën, Bureau Uitvoering g van de Directie lastingdienst, EE 's-Gravenhage; 60. Bij schriftelijke zocht het vacature- te vermelden (in linker en enveloppe). t zich in de brouhure vindende aanmeldings- mulier moet uite. lijk op november 1980 aoor het nisterie van Financiën zijn tvangen in verband met et op 8 of 15 december te ouden schriftelijke gedeelK an het toelatingsonderzoek (Van onze redactie binnenland) DODEWAARD - Terwijl regen en kou de duizenden demonstranten in het jentenkamp bij Valburg teisterden, vergaderden gisteravond de 175 basisgroepen an de actievoerders over drie voorstellen met betrekking tot de voortgang van de er rustig verlopen) blokkade van de kerncentrale in Dodewaard. Er werd jesproken over het opheffen van de blokkade vanmiddag, het handhaven van de jlokkade en het onderbreken van de blokkade in de afgelopen nacht. I Welk besluit ook genomen zou worden (dat was bij het ter perse gaan van deze editie nog niet lekend), de actieleiding toonde zich zondagavond al zeer tevreden over de opkomst en het ierloop van de actie tot dan toe. Die actie begon vrijdag middag met het inrichten van een tentenkamp bij de recreatiepias het Gat van Hagen bij Valburg, ongeveer negen kilometer van de kern centrale. Zaterdagochtend druppelden de eerste tiental len demonstranten binnen. In de middag was dat aantal gegroeid tot enkele duizen den. Aan „de andere kant" werd de laatste hand gelegd aan het hermetisch afsluiten van de kerncentrale en pa trouilleerden zo'n honderd mannen van de mobiele een heid langs de ring van prik keldraad die op een paar honderd meter van de cen trale is gelegd. Regen In de middag installeerden de actievoerders in het ten tenkamp een fm-zender als hulpmiddel bij het coördine ren van de blokkade. Zaterdagavond waren er volgens de rijkspolitie zo'n 5000 demonstranten in het tentenkamp gearriveerd. De actievoerders hielden het op enkele duizenden meer. De door een stalende zon ingeleide zondagmorgen bracht om zeven uur leven in het kamp weer wat op gang en, anderhalf uur later dan het plan was, vertrok de eer ste blokkadegroep naar de centrale, rond welke de poli tie een laatste ring, de zoge noemde „openbare ordering" had getrokken. Deze ring werd zonder geweld door de demonstranten gepasseerd, alhoewel ze daarmee een overtreding begingen. Tegen het middaguur was de blok kade van de centrale min of meer een feit. Maar toen re gende het al straaltjes. Volgens de actieleiding de den er zondagmiddag rond drie uur 30.000 mensen aan de actie mee, een aantal dat de zelfde dag nog zou afnemen, omdat velen vandaag weer aan het werk moesten. X r" 'annacht hielden nog enkele honderden de blokkade vol in de ou en onder een striemende regen. (Van een onzer verslaggevers) OOSTERHOUT - De 23-jarige Oosterhouter Hassan Kara- emir is in de nacht van zaterdag op zondag overleden aan de levolgen van een schietpartij, die zich rond 23.15 uur voordeed >P de kruising Bredaseweg - Wilhelminalaan in Oosterhout. Nog geen drie kwartier la- ir werd de 23-jarige J.A.M. it Dongen met zware steek wonden in het ziekenhuis op- fenomen na een vechtpartij tl de toilet van een horecage- egenheid aan de Leijsen- Ipek in dezelfde plaats. M. 'erkeert nog in zorgwekken de toestand. Ondanks zijn schotwonden ist Hassan Karademir nog (Van onze redactie buitnland) PEKING - Een 109-ja- rige Chinees lijkt aan oen tweede jeugd begon- nen. Zhao Warning heeft er dit jaar al twee nieuwe tanden bijgekre- Ben, terwijl zijn witte haren grijzer en zijn wenkbrauwen zwart ge worden zijn. De bejaarde Chinees was in 1957 op gehouden met werken. Hij woont in Wuhan, in het centrum van het land. een dancing te bereiken. Vandaar uit werd hij door bezoekers naar het Ooster- houtse St.-Josephziekenhuis gebracht, waar hij is overle den. De politie verdenkt de 33-jarige Oosterhouter E.A. van het afvuren van de scho ten. Hij werd in de loop van zondag door de politie aange houden. In zijn huis is een pistool gevonden. De politie tast nog in het duister wat het motief van de schietpartij be treft. Er waren geen getui gen. In verband met de steek partij, waarbij M. levensge vaarlijk gewond raakte, zijn zondagmorgen vroeg drie verdachten aangehouden: een 15-jarige jongen, diens 20-jarige broer H. van H. en een 16-jarige jongen, alle drie afkomstig uit Oosterhout. Twee van de drie zijn al eer der in aanraking gekomen bij de politie. Ook bij deze steekpartij zijn verder geen getuigen aanwezig geweest, zodat de politie ook in dit geval omtrent de aanleiding in het duister tast. Mocht die Belg dan zo maar loslopen? nabij STATION 975 m2 nabij CENTRUM 275 m2 nabij NOORD 220 m2 Ook kunnen wij u inlichten over beleggingsprojecten koopflats - bouwplannen. Inl. J. Korteweg Kalfshoven 8. Breda Tel. 076-812759 na 18.00 - 656315. van eigen farm altijd voordeliger u krijgt ook nog 300,- 400,- y zomerkorting op iedere bontmantel. Wij maken ook jassen op maat en model IJpeiaarstraat 38, Breda Tel. 076-652285. JÊÊt fglKSfiSi ■J- sf .tev v m i J» k IS At-, De actievoerders van Dodewaard hebben de laatste weken steeds de nadruk gelegd op de gexveldloosheid van de blokkade van de kerncentrale. Deze foto illustreert dat: een demonstrant geeft een bloem aan een lid van een Mobiele Eenheid. Prikkel draad vormt de scheidingslijn tussen hen. iiimmiiiimiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiimiiiMMiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii (Van een onzer verslaggevers) RETRANCHEMENT - De Belg A.K. uit Lembeke heeft zaterdag op de camping De Wildhof te Retranchement voor de nodige consternatie gezorgd met zijn nieuwe huisdier: een leeuw van an derhalf jaar. De man, die het dier twee dagen eerder had gekocht, had zijn aanwinst vastgelegd met een touwtje aan een paal in de grond. Kinderen hadden met papie ren pijltjes van achter cara vans op de leeuw „geschoten", waardoor het dier geïrriteerd raakte. Verontruste vakan tiegangers belden daarop de politie. Bij aankomst van de drie man sterke patrouille zat de leeuw wat verveeld gapend op een plankier naast de cara van van zijn baas. De politiemensen slaagden er zonder ongelukken in de leeuw binnen de afrastecing van de butaanopslag van de camping te loodsen. De eige naar moest vervolgens het dier in een allerijl aangevoer de ijzeren kooi stoppen. In overleg met de officier van justitie werd de leeuw in be slag genomen. Diergaarde Blijdorp te Rotterdam heeft zich erover ontfermd. De Belg - „ik vind het grap piger om met een leeuw te wandelen dan met een gewo ne poes" - kreeg een proces verbaal omdat hij de wet op bedreigde uitheemse dier soorten heeft overtreden. Te genover de politie verklaarde hij thuis nog een tijger en enkele apen te hebben. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMMMIII In de loop van de middag probeerden actievoerders op enkele plaatsen het prikkel draad met tangen te doorbre ken, doch dit leidde niet tot confrontatie met de politie: Op aandringen van andere demonstranten staakten de actievoerders dit werk. Aan het eind van de dag was het aantal deelnemers aan de blokkade geslonken tot enige honderden. Ver kleumd en belaagd door stor tregens zaten zij onder lap pen plastic op de toegangs wegen naar de centrale. ADVERTENTIE Restaurant Les Quatre Saisons Restaurant Les Quatre Saisons betekent: Exquis genieten van moderne Franse gerechten! Reservering aanbevolen: 076-144601, Reigerstraat 32, 4811 XB Breda. VEENHUIZEN - Zeven ge detineerden zijn gisteren ontsnapt uit strafinrichtin gen in Veenhuizen. Het gaat om zes mannen die gisteravond even na zes uur over de muur van de in richting Esserheem wisten te klimmen en om één man die door het uitzagen van een tralie de inrichting Norger- haven wist te ontvluchten. De mannen, die uit Esser heem zijn ontsnapt, zaten straffen uit van twee tot ne gen jaar wegens het plegen van diefstal met geweld. Een van deze zes is inmiddels op gepakt. ALGIERS - In het gebied van El Asnam in Algerije heeft zich gistermorgen een nieuwe aardschok van „ge middelde sterkte" voorge daan. Er is geen melding ge maakt van slachtoffers of verder schade in het gebied. ADVERTENTIES Hotel Restaurant 'De Swaen' De Lind47, Oisterwijk. U bent alle dagen welkom. Wij reserveren graag een tafel voor u. Tel. 04242-9006. mermans verfhandel Nw.Ginnekenstraat 27 tel. 076- 225305 ^eiMngkad^^el^l 1200, In vijftien uur tijd is De Stem in de nacht van vrijdag op zaterdag verhuisd van de Bredase binnenstad naar het nieuwe gebouw aan het Spinveld in Breda—Noord. De laatste machine werd omstreeks half elf zaterdag ochtend naar zijn plaats gerold (zie foto). Het verhuis bedrijf De Haan uit Alblasserdam had voor de hele operatie vijfenveertig man en acht verhuiswagens in gezet. Uiteraard zal het nog enige tijd vergen alvorens alles en iedereen op zijn plaats optimaal draait. En ook de afwerking van het nieuwe gebouw zal nog weken in beslag nemen. De officiële opening van het nieuwe Stem-home is daarom gepland in de loop van februari. Daarna in het voorjaar 1981, zullen de abonnees in de gelegenheid worden gesteld om middels een open dag het nieuwe gebouw van De Stem te bezichtigen. AFGELOPEN weekend zijn de centrale afdelingen van De Stem vanuit de Bredase binnenstad verhuisd naar een modern geoutilleerd en op de toekomst berekend nieuwbouwcomplex aan de rand van Breda. Vanuit die nieuwbouw presenteren wij u vandaag een krant, die geheel gedrukt is volgens het nieuwste drukprocédé op onze nieuwe 64-zijdige Wifag-offsetrotatiepers. Deze krant is anders dan u gewend bent: boven de pagina 's staan nieuwe koppen en de drukkwaliteit van tekst en foto's is verbeterd. Met deze vernieuwing begint een reeks van veranderingen, die in de komende dagen in De Stem zuilen worden aangebracht. Vernieuwingen, waarmee we u een verder verbeterde krant hopen aan te bieden. Pagina 2 is vanaf vandaag het domein van Wim Koek om even uit te blazen, óók op maandag! De strips zijn verhuisd naar de laatste tekstpagina van het eerste deel. De hele Stern-gemeenschap werkt met groot enthousiasme aan deze nieuwe krant. Toch kan het niet voorkomen worden dat de nieuwe druktechniek ons in de komende weken voor enkele vervelende problemen zal plaatsen. Wij vertrouwen, dat u daarvoor begrip kunt opbrengen. Morgen vertellen wij u meer. De hoofdredactie. AZ won de topper tegen Ajax met 1-2, waardoor de ploeg uit Alkmaar nog steeds met honderd procent score (achttien uit negen) de eredivisie aanvoert. Een schril contrast met NAC daf met een schamel totaal van twee punten troosteloos onderaan de rangjijst staat: Sportpagina I Willem II heeft in een nagenoeg vol Tilburgs Sportpark een enorm pak slaag gekregen van een plotseling weer ontketend PSV. Met maar liefst 1-6 moesten de pupillen van trainer Bert Jacobs het onderspit delven: Sportpagina III Na een groot aantal successen bij de junioren heeft tafeltennistalent Bettine Vriesekoop haar eerste grote senioren-toernooi op haar naam geschreven. Zij toonde zich bij de dames de sterkste in het dubbel en het enkel: Sportpagina IV. o Extra verrassing: De Stem introduceert vandaag een splinternieuwe strip. De - haast menselijke - lotgevallen uit de wereld van de dieren, getekend door de Nederlandse striptekenaar Wil Ftaymakers, onder de titel „Dierenleed". Elke dag, alléén in De Stem.

de Stem | 1980 | | pagina 1