ej aardenwerk iulst krijgt 2e icroepskracht koopster iiservooru IKOPER Of V3 Gouden bruiloft te Clinge aterschap wuifde gezworene fc. de Kerf uit Foto-expositie van Willem-Barend Boehlé RAVOZ ACHT WERKGROEP ZELF VERANTWOORDELIJK Tunnel onder rijksweg IACKER Ziekenhuis Hulst nil nieuwe riintgen- aideling Hulst krijgt rekening gepresenteerd van sportv&rbroedering linisterie betaalt 80 procent [RACHTEN streek >UW turen van Hengstdijk, 'erhole ize [oedspeciaalzaak It. Jfspraak -HOBBY ZVU-Expo n Axel Hulst stop geld in Houtenkwartier Fusiedatum Kanaalzone- waterschappen uitgesteld Graauw Publicatie omstreden cijfers Hulst Axel KOEWACHT Igj^MVANZATERDAG 18 OKI j gereed fid f ■Icheren en de 'sen in Nederland op dan ook geen risico s de ANWB keuren. I goed zit Goed rit met de r voor gaat betalen. Dien: pntueel kleuterleidster) Iltijden per week, met ingang bmaakt door toewijzing vai vikkelingsprojekt. Duur vai I 2 jaar. nadere inlichtingen verkrijg lan genoemde scholen. lovember 1980 richten aan: Onderwijs Hengstdijk, piraat 7, Hengstdijk. 1140-12462. SAS v. GENT impend (Van onze correspondent) CLINGE - Gisteren vierde het bruidspaar Lowis Smet (72) en Mari Dansaert (75) hun vijf tigjarig huwelijksfeest. De buurtbewoners had den hun woning in de Kij- knitstraat met bloemen, dennen en vlaggen fraai versierd. 's Middags was er in de parochiekerk een plechti ge eucharistieviering. Op het met vlaggen versierde kerkplein vormden- de familieleden een erehaag. In de kerk werd het gou den paar een bloemstuk namens de buurt aange boden. Op de laatste bank inde kerk - de pl a ats wa ar Lowis tijdens het week end gewoonlijk plaats neemt - was een opschrift aangebracht waar op stond: „Vriend, ga hoger op". Na de eucharistievie ring werd het gouden bruiloftsfeest in De Trou badour met de twee ge huwde kinderen en de drie kleinkinderen en de verdere familieleden voortgezet. Om half acht was er een drukbezochte receptie, waarbij de voor zittervan het buurtcomite A. van der Kelen het gou den paar een geschenk aanbood namens de buurt. (Van onze correspondente) AXEL - Vanaf vandaag tot in met zaterdag 1 november iten cursisten van de ZVU eeuwsche Volksuniversiteit) - cursussen tekenen, schilde- m en creatief boetseren te ;el hun werkstukken zien in openbare christelijke jibliotheek te Axel. De bedoeling van deze ten- Jonstelling is volgens de cur- isleider J.D. Tolhoek de ïensen wat meer bekendheid te geven over deze cursussen |oor middel van een aantal jerk stuk ken, die op die vonden gemaakt zijn. De creatieve cursussen in iel gaan nu reeds voor het [Mde seizoen van start en ie- rre cursus is steeds goed bezet jweest. Vele cursisten komen 5ds enige jaren terug en jmmigen volgen zelfs twee 'rsussen per week. Een teken, aat zo'n cursus een leuke start kar, zijn voor een plezierige wijetijdsbesteding. De ten- ■onstelling is gratis toegan kelijk tijdens de openingsuren van de Bibliotheek (Van een onzer verslaggevers) HULST - De Stichting Gecoördineerd Bejaardenwerk in de gemeente Hulst kan de komst van een tweede be roepskracht tegemoet zien. Het ministerie van CRM is bereid om de functionaris voor 80 procent te betalen. Dat gebeurt dan in het kader van het zogenaamde arbeids plaatsenplan. De gemeente zal de rest bij moeten passen. De gemeente raad neemt daarover eind deze maand een beslissing. De aan stelling van een tweede be roepskracht brengt voor de gemeente een jaarlijkse uitga ve van bijna 12.000 gulden met zich mee. Burgemeester en wethouders hebben zich al positief opgesteld. Het Gecoördineerd Bejaar denwerk houdt zich onder meer bezig met het beheer van het open bejaardencentrum De Lieve in de binnenstad en on dersteunt activiteiten van be jaardenbonden. De toezegging van het mi nisterie komt min of meer uit de lucht vallen. Hoewel het Gecoördineerd Bejaarden- werk de gemeente al eerder had laten weten om een tweede beroepskracht verlegen te zit ten, is er in het financieel be leidsplan en bij de welzijns planning tot nu toe geen reke ning mee gehouden. De aanstelling van de nieu we functionaris moet voor 1 januari geregeld zijn. De zaak wordt komende maandag in de gemeenteraadscommissie voor financiën behandeld. Dat ge- (Van een onzer verslaggevers) HULST - Burgemeester en wethouders van Hulst hebben definitief gekozen voor behoud van het activiteitencentrum 't Houtenkwartier. Dat blijkt uit een voorstel waarin aan de ge meenteraad wordt gevraagd om fikse sommen geld in het gebouw te steken, dat nu al tien jaar wordt verwaarloosd. „Gelet op de toestand waarin het gebouw thans ver keert, zo schrijft het college, zijn wij van mening dat voor uitlopend op de nota juegd- werkbeleid, reeds nu besloten moet worden tot uitvoering van het meest noodzakelijke achterstallige onderhoud". Het gaat daarbij om een uitga ve van ruim 212.000 gulden, nodig voor herstel van het dak, vernieuweing van sanitaire voorzieningen op de eerste verdieping en de begane grond. Het college wil dit werk on derhands aanbesteden. Bur gemeester en wethouders spreken de verwachting uit, dat later nog eens 400.000 gul den nodig zal zijn om het ge bouw verder op te knappen. Bij de samenstelling van het nieuwe financieel beleidsplan wordt bekeken of en wanneer dit geld beschikbaar gesteld kan worden. De gemeenteraad beslist eind deze maand over de eerste fase van de renovatie, maar eerst buigen zich maan dagavond de gemeenteraads commissies voor financiëen en openbare werken over de z- ak. (Van een onzer verslaggevers) SfHV SkT~ '**e a'ëemene vergadering van hel waterschap Hul- mbacht heeft donderdagmiddag afscheid genomen van ge- ÈwiV^!Je ^er^' die vanwege het bereiken van de 65-jarige 'Jtl op 1 november het dagelijks bestuur moet verlaten. I Dijkgraaf K. Baron Collot d'Escury herinnerde in een af- p öüspraatje nog eens aan de activiteiten, die de gezworene nen het polderwezen en de gemeentepolitiek heeft ontplooid. Ar ,eel?er,Kt'rf werd °P 1 januari 1978 gezworene van Hulster spI a Daarvoor was hij vanaf de oprichting in 1965 hoofdin- var> ^et waferschap. In 1974 deed hij zijn intrede in het 5 ,erwe^fn_ ^i] werd toen afgevaardigde van de St. Jansteen- l' 1" de toenmalige waterschappen Hulster en Axelier Am- l. e er De Kerf was van 1946 tot 1970 wethouder in de sti all8e gemeente St. Jansteen. Tijdens een dagelijks be- In irl er®,®r'n8 van Hulster Ambacht zal binnenkort uitge- 1 c'heid van de gezworene worden genomen. beurt tijdens een openbare vergadering in de trouwzaal van het stadhuis. Aanvang 19 uur. Aan de orde komen dan onder meer ook voorstellen om een aantal gemeentelijke hef fingen trendmatig te verhogen. De onroerend-goedbelasting is daarbij buiten beschouwing gelaten. Aan de orde komen verder onder andere: toe stemming voor de bouw van 32 woningwetwoningen in St. Jansteen (De Roskam), conser vering van de stadspoorten (jaarlijkse uitgave van 10.000 gulden), een garantie van een geldlening van de hockeyclub Rapide. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - De streef datum voor de samenvoeging van de waterschappen Axeler Ambacht en de Verenigde Braakmanpolders, 1 januari 1981, kannietworden gehaald. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben dit deze week aan de beide waterschapsbe sturen laten weten. Een nieu we streefdatum heeft men nog niet kunnen bepalen. Gede puteerde Staten hebben slechts laten weten dat ze de samenvoeging nu zo vroeg mo gelijk in 1981 plaats willen la ten vinden. Meningsverschillen tussen de besturen van de beide wa terschappen vormen de ach tergrond van het uitstel. Zoals gemeld kan men het niet eens worden over de vestigings plaats voor het nieuwe water schapskantoor, terwijl ook nog over de naam van het nieuwe waterschap en over enkele fi nanciële details gesoubat wordt. Onlangs trokken ook de vakbonden aan de bel omdat het personeel tot nu toe te wei nig bij de geplande samenvoe ging betrokken zou zijn. De provinciale Staten van Zeeland hadden de knoop voor 1 januari door moeten hakken, maar Gedeputeerde Staten zien geen kans om voor die tijd met een goed voorstel op tafel te komen. Het dagelijks be stuur van de provincie zegt be grip te hebben voor de proble men die door het uitstel ont staan, maar vindt dat niet ge tornd mag worden aan de mo gelijkheden voor goed overleg en inspraak. Het wijst daarbij ook op de mogelijkheid van wettelijke bezwaarschriftpro cedures. Van een onzer verslaggevers) HULST - Het St. Liduina- ziekenhuis in Hulst is van plan om de röntgenafdeling uit te breiden. Het gaat om de in richting van een tweede rönt- genkamer en de vervanging van de aanwezige röntgenka- mer. Verder wil men een ra dioloog aanstellen. Dat blijkt uit een voorstel, waarin aan de gemeenteraad gevraagd wordt om garant' te staan voor een lening, die het ziekenhuisbestuur wil sluiten om de kosten te kunnen beta len, Het gaat daarbij om an derhalf miljoen gulden. Het ministerie van Volksgezond heid en Milieuhygiëne heeft toestemming gegeven voor het project. """"J1 Gewoon door de dag fotografeert Wil lem—Barend Boehlé beroepshalve tafels, stoelen en bankstellen in kleur. Hij doet dat tot ieders tevredenheid maar voor zichzelf houdt hij steeds een achterdeur open voor meer artistieke uitspattingen. Het resultaat ervan is te zien in het Cultu- reelcentrum Den Dullaert in Hulst. „Foto/ grafiek" noemt Boehlé zijn scheppingen. Sterk gestyleerde afbeeldingen op neutrale achtergronden. Als basis dienen de door Boehlé gemaakte foto's van het Ballet Van Vlaanderen en andere foto's van bomen en vruchten. Via zijn groot-formaat Linhoffcamera en andere grafische materialen komt hij tot zorgvuldige composities, die, hoewel ze soms de omschrijving "foto" hebben, verspeeld niet levenloos of steriel zijn geworden. Het werk getuigt beurtelings van een ragfijne sensualiteit en een strakke mate van orde. Tot 1959 oefende de exposant het vak van handzetter uit en zoals dat vaak met typo grafen gaat, nooit worden de gulden regels van composities in het rechthoek vergeten. Grappige vlakverdelingen door het gebruik van ornamenten zijn daar een bewijs van. Boehlé bedacht fraaie namen voor zijn scheppingen, naar mijn smaak was dat niet zo nodig want het werk kan door de stylisti- sche. discipline best zonder deze opsmuk. Van 17 tot 30 oktober in Den Dullaert, Sportlaan te Hulst. Cor. J. de Boer. PvdA - De bijeenkomst die de PvdA-afdeling Groot Huist voor de bevolking van Graauw op touw had gezet m het dorpscentrum, trok slechts een viertal belangstellenden. On der hen bevond zich wel dorpsraadafgevaardigde F. van Campen, die een waslijst van verlangens en wensen aan het adres van de gemeente op tafel legde. Met het PvdA-ge- meenteraadslid B. Martens (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - De Werk groep Gezondheidszorg Zeeuwsch Vlaanderen is zelf verantwoordelijk voor de publicatie van de omstreden cijfers van de Provinciale Raad van de Volksgezondheid over de eerstelijnsgezondheidszorg in Zeeuwsch Vlaanderen. Dat verklaarde gisteren desge vraagd medewerker J. Franse van de Provinciale Raad (RA VOZ). Hij reageerde daarmee op de brief van de werkgroep aan de Zeeuwsch Vlaamse ge meentebesturen, waarin erop gewezen wordt dat de RAVOZ en het ziekenfonds OAZ cijfers over de aantallen huisartsen, tandartsen en wijkverpleeg kundigen verstrekt hebben die nogal van elkaar afwijken. De werkgroep voelt zich da nig in het hemd gezet, omdat ze met de „omstreden en niet zo betrouwbare" RAVOZ-cijfers een halfjaar lang de boer op is gegaan zonder dat er correcties kwamen. De werkgroep had uit de RAVOZ-cijfers ondermeer ge concludeerd dat er in Oost- Zeeuwsch Vlaanderen een te kort aan huisartsen is, terwijl uit de GAK-cijfers juist een overschot blijkt. Volgens RAVOZ-medewer- ker Franse en de cijfers van de RAVOZ niet zo betrouwbaar als door de werkgroep wordt gesteld. De verschillen tussen de RAVOZ- en OAZ-cijfers zijn volgens hem voor een heel groot deel verklaarbaar omdat beide instellingen van andere criteria uitgaan. Zo laten de RAVOZ-cijfers over de aan tallen huisartsen slechts het werd uitvoerig gesproken over de manier waarop politieke partijen de belangen van klei ne kernen kunnen behartigen. Alle aanwezigen noemden de bijeenkomst ondanks de ge ring belangstelling erg con structief. aantal volledige praktijken zien, terwijl het ziekenfonds bijvoorbeeld ook meehelpende echtgenoten of echtgenotes en onvolledige praktijken mee telt. Bovendien zouden beide instanties verschillende regio- grenzen hanteren. Volgens de heer Franse is bij het verstrek ken van de RAVOZ-cijfers verder benadrukt dat het niet om officiële aantallen gaat en dat geringe afwijkingen mo gelijk zijn. „Over officiële aantallen beschikken wij niet" zo zegt hij. De RAVOZ zal zich waarschijnlijk op de eerstvol gende bestuursvergadering beraden over de wijze waarop de werkgroep officieel van re pliek moet worden gediend. De werkgroep heeft de RAVOZ ondermeer gevraagd wat over heidsinstanties nu precies met de verstrekte cijfers aanmoe ten. (Van een onzer verslaggevers) HULST - Op het Hulster stadhuis heeft men met gefron ste wenkbrauwen een afreke ning ontvangen, waarin de voetbalclub HVV '24 de kosten uit de doeken doet van een toernooi in het kader van 800 jaar Hulst Stad en daarmee verband houdende activiteiten met „onze sportvrienden" uit de Hulster zustergemeente Mi- chelstadt (Did). Het gebeuren heeft ruim 3100 gulden gekost, waarvan ruim 260 gulden werd terugverdiend door het houden van een loterij. De gemeente had de voetbalclub van tevoren een garantiesubsi die van 1200 gulden toegezegd, maar weet nog niet of ze dit geld ook uit zal betalen. Volgens een woordvoerder van de gemeente heeft het toernooi namelijk meer weggehad van een Breughe- liaans gebeuren dan van een voetbalfestijn. Doordat enkele bui tenlandse elftallen op het laatste moment met meededen onder ging het toernooi een fikse devaluatie, maar daarvoor in de plaats werden de bloemetjes buitengezet met de gasten uit Michelstad. De activiteiten met de sportvrienden uit de Duitse zusterge meente hebben ruim 1900 gulden gekost. (1248 voor een etentje, 452 gulden voor een barbecue, 94,40 gulden voor een aandenken in de vorm van tegels en 93,25 gulden voor een uitstapje naar een werkeiland in de Oosterschelde). De kosten van het voetbaltoer nooi blijven daarbij aanmerkelijk achter (ruim 480 gulden voor verstrekte consumpties, 450 gulden aan uitgekeerde geldbedra gen, 200 gulden aan uitgeloofde bekers en 100 gulden aan ver goedingen voor de scheidsrechters). De Hulster sportadviescommissie zal zich nu nog eens over de toegezegde subsidie moeten beraden. Dat gebeurt tijdens een openbare vergadering op maandag 10 november in de trouwzaal van het stadhuis. Aanvang 20 uur. Aan de orde komt dan verder een garantiesubsidie van 1500 gulden voor een paardensportcon cours van de Vossereyers, dat inmiddels al heeft plaatsgevonden. Stedenspeldemonstratie - De Hulster sportploeg, die ge formeerd is voor de deelname aan het stedenspel van de NCRV, geeft maandagavond op het 's Gravenhofplein een demonstratie van alle proeven, die tijdens het stedenspelpro- gramma moeten worden uitge voerd. De sportploeg wil hier mee de bevolking alvast een voorproefje geven en tegelijk gebruik maken van de moge lijkheid om te wennen aan het optreden voor publiek. De de monstratie begint om 19 30 uur. Carillon - Burgemeester en wethouders van Hulst hebben besloten om zaterdag de gehele dag het carillon in de toren van de basiliek stil te zetten. Dit in verband met de begrafenis van mevrouw M. Moerdijk-Van- derswalm uit Zuiddorpe, die vorig weekeind plotseling overleed. Mevrouw Moerdijk was stadsbeiaardier van Hulst en Axel en organite van de parochiekerk te Zuiddorpe. Bij wijzti van laatste eer aan me vrouw Moerdijk zullen er van daag (zaterdag) dus geen ca rillonklanken over de Hulster binnenstad klinken. Katholiek Vrouwengilde In Den Dullaert waren 55 dames van de Katholieke Vrouwen gilde Hulst aanwezig op een le zing van dr. P. Coenen uit Roermond. Deze sprak over de oorzaak van de kwetsbaarheid van het huwelijk in deze maaatschappij en cultuur. Het werd voor de aanwezigen een interressante avond. Besloten werd over dit onderwerp ver der te praten in de gespreks groep van het Vrouwengilde. (Van onze correspondente) AXEL - De Bridgeclub Axel speelde de derde wedstrijd van de najaarscompetitie. De tien aanwezige paren speelden een Howel 10 van 27 spellen en de uitslag was: 1 Mevrouw Car rière en de heer van de Casteel, 62,96 procent, 2 Mevrouw Scheele - de heer Scheele jr. 62,50, 3 De heer Meulenberg - de heer Moeliker 59,26, 4. De dames Koek - Pel 58,80, 5 De Heer Koek - de heer Caarière 49,07,6 de dames Groenewoud en van de Casteel 48,61, De stand van de competitie is nu: 1 De heer Moeiliker 178,81,23. 3 Mevr. Carrière en de heer van de Casteel 177,54, 4 De heer Meulenberg, 175,50, 5 en 6 Me vrouw Koek en Mevr. Pel 169,12, 7 De heer Carrière, 166,32, 8 De heer Pel, 157,46, 9 en 10 Mevr. Scheele en de heer Scheele jr. 156,54. POLITIEBUREAU - Met ingang van donderdag 30 oktober is het politiebureau te Koewacht elke donderdag ge opend van 1$.00 tot 21.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) HULST - De Hulster ge meenteraad kan eind deze maand het licht op groen zet ten voor de aanleg van de fiets en voetgangerstunnel onder de rijksweg. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft volgens B. en W. de mondeling toezegging gedaan dat de to tale kosten voor tachtig pro cent worden vergoed. Eerder had het ministerie al een subsidie van 680.000 gul den toegezegd. Toen ging men echter nog uit van een veel la gere kostenraming. De kosten worden nu op 1-uim 1.4 miljoen gulden geraamd Daarvan komt uiteindelijk bijna 434.000 gulden voor rekening van de gemeente, die de reser ves wil aanspreken om de zaak te bekostigen. De in onbruik geraakte brug over de rijksweg wil men verkopen. Een deel gaat naar het Terneuzense be drijf Ovet en een ander deel naar camping De Vogel. Een en ander levert de gemeente ruim 6000 gulden\op.

de Stem | 1980 | | pagina 15