Dopingfraude Wim de Ruyter D amtienkamp Wiersma en N'diaye TUKKER NAAR FC GRONINGEN Üanse voor Terne MCENROE: „NIET TEGEN BORG IN ZUID-AFRIKA"" Handbal NA PROFRONDE VAN EINDHOVEN Midlotto Ecclestone heeft alternatief Weer remise voor Timman Overwinning Eric Wilborts Zege Steiger in Leeuwarden Gerard Jansen alleen aan kop René Pijnen niet in ,,six" van Dortmund Wereldtitel voor Messerschmidt Medailleoogst EK taekwondo Discussie over profronde in Rijsbergen lagere jaren t IMiddelburg aa Derde klasse D DE STEM VAN ZATERDAG 18 OKTOBER 19bv [pc STEM VAN ZATERDAG 18 OK (DOOR JEAN NELISSEN) EINDHOVEN - Na afloop van de profronde van Eindho ven, die op zondag 14 septem ber j.l. verreden werd, zijn twee wielerprofessionals be trapt op fraude tijdens de do- pingscontrole. Het zijn de Bel gische professional Rik van Linden van de DAF-ploeg, die positief is verklaard en de Zeeuw Wim de Ruyter van de HB-ploeg. Hoewel dit nog niet officieel bekend is, zal hem waar schijnlijk een boete van 1000 Zwitserse francs worden op gelegd, alsmede een maand voorwaardelijke schorsing. Na afloop van het profcriterium van Eindhoven werd' er - vrij plotseling - weer eens een do pingcontrole in ons land ge houden. Daar aan het doping- front de zomer vrij rustig was verlopen, er werd bijvoorbeeld voor het eerst sinds vele jaren niemand meer betrapt op het gebruik van stimulerende middelen tijdens de Tour de Franse, kwam de controle in Eindhoven kennelijk voor en kele renners als een volslagen verrassing. Van Linden en De Ruyter trachtten de controle te frauderen en werden daarbij betrapt. Alleen Spanjaarden en Westduitsers kwamen in het seizoen 1980 tot dusverre we gens dopinggebruik in het nieuws. Nadat de Duitser Hans-Peter Jakst in de Ronde van Zwitserland na de eerste étappe door het labortorium van Macklingen positief werd bevonden, kwam zijn landge noot Dietrich Thurau enkele keren in het nieuws. Hij ont vluchtte niet alleen de doping controle na afloop van Gent- Wevelgem, maar hij was bo vendien volgens het Zwitserse laboratorium van Macklmgen ook positief in de Ronde van Zwitserland. Een „procedu refout" voorkwam dat Thurau geschorst werd. Hij mocht on der een lawine van negatieve publiciteit toch starten in de Tour de France. Onderweg werd bekend dat Thurau ook positief zou zijn geweest tij dens het wegkampioenschap van zijn land. Na tien dagen verliet Thurau dan ook gedes illusioneerd en als een gebro ken man de Tour de France. In Spanje waarde het do- pmgspook ook rond. In de ron de van Spanje zelf reageerden renners positief op de doping controle. Uiteindelijk gingen de meeste coureurs nog vrij uk omdat in het kantoor van 4 I Spaanse wielerbond in Madrid de stalen met de positieve uri ne op geheimzinnige manie- .spoorloos verdwenen. In Ne. derland werd geen van 4 toprenners m een dopingzaak betrokken. Het bleef lange tijd zeer rustig, totdat in Eindho ven, een maand geleden, bleek dat de dopingcontroles die veel geld kosten, toch niet voor niets worden gehouden Tweede plaats van damesteam DEN HAAG (ANP)-In de vijftiger en zestiger jaren was de open Nederlandse een begrip in de tafeltenniswereld. Het toernooi behoorde tot dat exclusieve rijtje, waarop men alle topspelers en speelsters uit Europa kon aantref fen. In 1970 na zeventien edities, kon Abraham de kar financieel niet meer trekken en werd het èlite-evenement van de agenda afgevoerd. Exact tien jaar later is de herrij zenis een feit. Gisteren liep in Den Haag de open Nederlandse van stapel met de landenwedstrijden. De gebeurtenis kreeg zowaar een feestelijk tintje door toedoen van het Nederlands dames team dat op de tweede plaats beslag legde. In de eindstrijd verloren de dames met 1-3 van Hongarije, dat samengesteld was uit jeugdinternationals. Opmerkelijk was de nederlaag van Bettine Vriesekoop tegen leeftijdsgenote Edith Durban. Het is nog maar de vraag of de wederopstanding ondanks het succesje van de dames een lang leven beschoren is. De zo behoudende tafeltennisbond week van alle principes af door met een niet sluitende begro ting te werk te gaan. Op het totaalbedrag van 80.000 gul den houdt men vooralsnog re kening met een deficiet van 50 procent. De helft van de totale kosten is gedekt. De andere helft hoopt men bijeen te garen uit de recettes, het plaatsen van extra reclameborden en nog wat onduidelijke commer ciële randactiviteiten. Hoewel de bond optimistisch gestemd is over de uitkomst, is het wel duidelijk dat bij tegenvallende cijfers de achttiende open Ne derlandse, ondanks de toezeg ging aan de Europese bond het evenement een keer in de vier jaar (roulerend met Oosten rijk, Zwitserland en België) te organiseren, voorlopig weer de laatste is geweest. Heerst er onzekerheid over de financiële uitkomst, twijfel bestaat er eveneens over de sportieve waarde van het eve nement. Door de jarenlange absentie heeft het 'evenement zijn reputatie van weleer vol ledig verloren. In diezelfde periode is het aantal evene menten op de Europese jaar kalender sterk gegroeid. Door die ontwikkeling voeren de nationale bonden een selectief beleid met betrekking tot de buitenlandse toernooi-deel- name en staan de vedetten niet meer te popelen om in Neder land achter de tafel te ver schijnen. Dat markante ver schil met vroeger was in Den Haag duidelijk waarneem baar. Het gros van de deelne mende landen vaardigde ta lentvolle jeugdspelers/speel sters af. Vooral bij de dames is het veld sterk gedevalueerd. Van de eerste vijfentwintig van de Europese ranglijst is slechts één speelster aanwezig: Betti ne Vriesekoop. Het mag dan ook niet ver wonderlijk heten dat zij het Nederlands A-team naar de tweede plaats in het landen- toernooi dirigeerde. Aan haar zijde vond zij haar mederei zigster naar China, Jolanda Noordam, die met wisselend succes in het enkelspel streed BUENOS AIRES (AFP) - Jan Timman heeft ook zijn partij voor de tweede ronde van het internationale schaaktoernooi in Buenos Ai res remise gespeeld. Hij had zwart tegen de Tsjechoslo- waak Vlastimil Hort. De partij vergde 19 zetten. Er vielen in deze ronde nog vier remises te noteren: Kar- pov (Sow) tegen Browne (VSt) in 26 zetten, Giardelli (Arg) te gen Balasjov (Sow) in 36 zet ten, Ljubojevic (Jsl) tegen An- dersson (Zwe) in 19 zetten en "Najdorf (Arg) tegen Panno (Arg) in 18 zetten. Twee partij en werden afgebroken: Quin- teros (Arg)-Larsen (Den) en Kavalek (VSt)-Olafsson (LJsl). De Zweed Ulf Andersson heeft de leiding met anderhalf punt. Hij won zijn afgebroken partij uit de eerste ronde van Kavalek. Timman bezit één punt. In de derde ronde moet hij aantreden tegen Browne. en de pas 14-jarige Mirjam Kloppenburg uit Lichtenvoor de in het dubbelspel. De laatste debuteerde zeer verdienstelijk. Dat gold ook voor de twee jaar jongere Babette ten Veen uit De Meern, die in het B-team naast de gelouterde Sandra de Kruif haar opwachting maak te. De benjamin in het Neder landse gezelschap, die speelt bij Irene maar traint bij Avanti in Hazerswoude bij dames- coach Bakker, kon evenwel niet verhinderen dat het B- team in de eerste ronde werd uitgeschakeld (2-3 door West- Duitsland B). Bij de heren lag de bezetting op een aanzienlijk hoger ni veau. Polen en Tsjechoslowa- kije brachten de sterkst moge lijke afvaardiging op de been. Hongarije zette oud-wereld- kampioen Istvan Jonyer op de been. Hongarije zette oud wereldkampioen Istvan Jonyer in en Europees kampioen Zweden kwam met Ulf Carls- son, maar meldde Thorssel we gens griep af. In dit toernooi hebben de twee Nederlandse teams geen rol van betekenis gespeeld. Het B-team was dui delijk de mindere van Polen B (1-3) in de voorronde en het A- team bereikte weliswaar de laatste acht, maar sneuvelde daar al snel tegen Hongarije. DE UITSLAGEN Heren voorronde: Polen B - Nederland B 3-1, Piotr Molen- da - Han Gootzen 13-21, 15-21, Krystav Piechaczek - Patrick Swier 21-13, 21-14, Molenda/Piechaczek - Swier/ Gootzen 21-16, 17-21, 21-19, Molenda - Swier 21-17, 18-21, 23-21. Eerste ronde: Italië Luxemburg 3-1, West-Duits- land B - Tsjechoslowakije 0-3, Schotland - Hongarije 0-3, Polen A - Wales 3-0, België - Oostenrijk 2-3, POolen B - Zweden 0-3, Zwitserland - West-Duitsland A 0-3. Ne derland A - Israël 3-2. René Hijne - Edy Rosenbaum 22-24, 15-21, Ron van Spanje-Dror Polak 17-21, 10-21, Hijne/ Jaap van Spanje - Rosenbaum/ Polak 21-14, 18-21, 21-12, Hijne - Polak 21-16, 21-14, Ron van Spanje - Rosenbaum 21-15, 21-12. Kwartfinales: Polen - West- Duitsland A 3—1, Tsjechoslo wakije - Italië 3-0, Zweden - Oostenrijk 3-0. Hongarije - Nederland A 3-0. Kaiston - Hijne 14-21, 21-17, 21-14, Jo nyer - Ron van Spanje 21-16, 21-18, Kaïston/Jonyer- Hijne/ Jaap van Spanje 21-17, 21-14. Halve finales: Tsjechoslo wakije - Zweden 3-1, Polen A - Hongarije 0-3. Finale: dames: eerste ronde, Nederland B - West-Duitsland B 2-3. Sandra de Kruijff - Margit Freiberg 22-20, 21-15, Babette van Veen - Monika Stork 10-21, 14-21, De Krijff/ Vivian Blanckaert - Stork/ Freiberg 21-16, 16-21, 15-21, De Kruijff - Stork 21-19, 21-9, Van Veen - Freiberg 15-21, 23-25, België - Polen 1-3, Is raël - Italië 2-3, Oostenrijk - Zwitserland 0-3, Hongarije, Nederland A, Luxemburg, en West-Duitsland A bve. Een overzicht van de open Nederlandse kampioenschappen tafeltennis in Den Haag Kwartfinales: Polen - Ne derland A 0-3. Urbanska - Jo landa Noordam 21-16, 13-21, 11—21, Sikora - Bettine Vriese koop 9-21, 11—21, Urbanska/ Sikora - Mirjam van Kloppen- burg/Vriesekoop 21-12, 16-21 20-22 Zwitserland - Honga rije 0-3, Luxemburg - West- Duitsland B 0-3, Italië - West- Duitsland A 0-3. Halve finales: Nederland - West-Duitsland 3-1, Jolanda Noordam - Olschewski 10-21, 7-21, Vriesekóop - Wenzel 21-11, 21-16, Vriesekoop/Van Kloppenburg - Olschewski/ Wenzel 21—16, 21—17, Vriese koop - Olschewski 21-10, 21-16, Hongarije - West- Duitsland B 3-0. Finale: Nederland - Honga rije 1-3. Vriesekoop - Bolagh 21-11, 21-17, Noordam - Ur ban 12-21, 15-21, Vriesekoop/ Kloppenburg - Bolagh/Urban 21-17, 18-21, 10-21, Vriese koop - Urban 19-21, 21-16, 14-21. ZEVENAAR (ANP) - Zowel indoorkampioen Huub van Boeckel als jeugdspeler Eric Wilborts hebben zich gisteren geplaatst voor de halve finales van het tweede satelliettoer- nooi in Zevenaar. Van Boeckel had weinig moeite met de Amerikaan Rob Delier (6-1, 6-4). De Zweed Jörgen Windahl, die in de fi nales van het eerste satelliet- toernooi van Eric Wilborts verloor, bood de Nederlandse jeugdspeler ditmaal aanvan kelijk goed weerstand. Het ging gelijk op tot 6-6. Wilborts won de afsluitende tiebreak met 7-3 en was daarna in de tweede set superieur: 6-1. DEN HAAG (ANP) - Dam- wereldkampioen Harm Wiersma speelt van 31 oktober t/m 9 november in zeven ver schillende plaatsen in Neder land een match van tien partij en tegen de Malinese groot meester Mamina N'fiaye. De Afrikaan, die momenteel in Nederland verblijft en in de nationale competitie voor het Appingedamse Fivelgo uit komt, behoort tot de topspelers van zijn continent. Het is voor beide spelers de laatste voor bereiding op het komende wereldkampioenschap, dat eind november in de Malinese hoofdstad Bamako begint. Het initiatief tot deze wed strijd is door het hoofdbestuur van de KNDB genomen, opdat de titelhouder in de gelegen heid is in optimale vorm in Mali aan de start te komen. De match begint op 31 okto ber m Amersfoort. Voorlopig staan Elburg, Lelystad, Rijs- sen, Den Haag en Dordrecht als volgende ontmoetings plaatsen op het programma, terwijl de laatste vier partijen in het Rotterdamse Hiltonho- tel worden gespeeld. In de Maasstad wordt ge lijktijdig met deze match de herkamp om de nationale damtitel gespeeld. Bij het toernooi in Bedum emdigden Harm Wiersma, Roe Clerc en Jannus van der Wal gezamen lijk op de eerste plaats, waar door een extra wedstrijd nodig werd. In verband met zijn voorbereidingen op het we reldkampioenschap heeft Wiersma van deelname aan deze herkamp afgezien. Clerc en Van der Wal spelen nu drie partijen op 6, 7 en 9 november. De winnaar mag zich natio naal kampioen noemen. Voor beide wedstrijden is de Am sterdammer Thom Nobbe als arbiter aangewezen. Tijdens beide matches zal oud-we reldkampioen Ton Sijbrands demonstraties verzorgen. SYDNEY (AP) - De Ameri kaanse tenniskampioen John McEnroe laat een prestige- wedstrijd om een miljoen dol lar tegen zijn aartsrivaal Björn Borg schieten, omdat hij het „niet juist" vindt dat de wed strijd wordt gespeeld in Zuid- Afrika. De ontmoeting tussen Borg, de nr. 1 van de wereld en McEnroe, die bij de open Amerikaanse kampioen schappen in september de plannen van de Zweed om dit seizoen alle belangrijke titels in de wacht te slepen door kruiste, zou plaatsvinden in het Zuidafnkaanse thuisland Bophuthatswana. McEnroe verklaarde gisteravond in de Australische stad Sydney dat cr nog weinig protesten tegen de voorgenomen wedstrijd waren gerezen, „maar als wij hadden besloten de wedstrijd te laten doorgaan waren er voldoende losgekomen" Bophuthatswana is een „on afhankelijk" thuisland voor de zwarte stam der Tswana, dat gesticht is overeenkomstig het internationaal als racistisch veroordeelde grote apart heidsplan van de Zuidafn kaanse regering. De grote apartheid houdt in dat de zwarte bevolkingsmeerder heid van Zuid-Afnka burgers van hun eigen thuisland zullen worden, terwijl Zuid-Afrika zelf door de blanken geregeerd zal blijven. De drie thuislan den die tot dusverre onafhan kelijk zijn geworden - Bop huthatswana, Venda en Transkei - zijn behalve voor Zuid-Afnka nog door geen en kel land erkend. LEEUWARDEN (ANP) - Johan Tukker, doelman van Cambuur, is verkocht aan FC Groningen. Gisteren kwamen beide partijen tot oveeen- stemming. Tukker, die zater dag in de wedstrijd tegen FC Twente zijn debuut zal maken, ging naar Groningen over voor een bedrag van 200.000. De Groninger voetbalclub krijgt overigens een nieuwe lichtinstallatie De gemeente Groningen heeft zich bereid verklaard om de 150.000 gul den die FC Groningen nog scheidde van een nieuwe in stallatie op tafel te leggen. Het geld wordt terugbetaald in een jaarlijkse huurverhoging van 10.000 gulden voor het stadion. De rest van de benodigde zes ton heeft FC Groningen via di verse subsidies bij elkaar ge kregen. Met het besluit van B. en W. van Groningen is een eind gekomen aan een al twee jaar slepende affaire. De huidige installatie van FC Groningen is door de KNVB afgekeurd, waardoor er 's avonds geen competitie wedstrijden gespeeld kunnen worden. Feyenoord heeft sinds gis teren een functionaris die zich met de p.r. van de club gaat belasten. Het is de 34-jarige Hendrik Nolles, die onder di recte supervisie van directeur Peter Staphan komt te staan Tot eén van zijn taken be hoort het contact met de pers. Tot nu toe was Stephan degene die het „nieuws" van Feye noord naar buiten bracht. De tuchtcommissie van de KNVB heeft deze week de vol gende straffen opgelegd. SVV: J. Loovens drie wed strijden onvoorwaardelijk en een boete van 125 gulden. Jeugdelftallen: Ajax: P. van Eyck, vier wedstrijden on voorwaardelijk. MEC: H. Hendriks, twee wedstrijden onvoorwaardelijk. DS'79: B. Bartelings, drie wedstrijden onvoorwaardelijk en een wedstrijd voorwaardelijk. FC Vlaardingen: R. A. Kollau, zes wedstrijden onvoorwaarde lijk. Nottingham Forest heeft gisteren Peter Ward, aanvaller van Brighton, gecontracteerd. Met de transfer is een bedrag gemoeid van ruim twee mil joen gulden. LEEUWARDEN (ANP) - Gisteravond is in Leeuwarden het internationale indoorcon- cours hippique voortgezet. Be gonnen werd met een interna tionaal springconcours „Speel uw Spel". De uitslag: 1. Herman Stei ger (Ned) Little Star 1590 pnt 60.82 sec; 2. .Edgar Cuepper (Bel) Gazelle 1590 pnt 65.69 sec: 3. Fi-anke Sloothaak (WE.Dl) Rex the Robber 1390 63.23 sec; 4. Rainer Supan (W.D1) Finess 1350 pnt 63.23 sec; 5. Emiel Hendrix (Ned) Big David 1330 pnt 60.29 sec. Voorts werd een nationaal springconcours tabel a, take your own line gehouden met hindernissen van maximaal 1.35 meter. De uitslag: 1. Johan Heins. Seven Valleys 0 str. pnt 43.07 sec; 2. Emiel Hendrix, Fairway 0 43.88; 3. Harry Wouters-van den Oudenweyer, Valencia 0 44.95; 4. Rob Ehrens, Oscar Drum 0 48.29; 5. Irene Smul ders, Mr. Acke 0 58.38; 6. Henk Nooren, Opstallan Lucy 4 str.pnt. 40.84 sec. DEN HAAG (ANP) - De midlotto van deze week (num mer 41a) heeft geen winnaar van de eerste prijs opgeleverd. Zeven personen komen in aanmerking voor de tweede prijs en ontvangen elk bruto ongeveer 22.000 gulden. De gegevens van midlotto 41a zijn: eerste prijs: geen winnaars; tweede prijs: zeven winnaars, die elk bruto 22.393,50 ontvangen; derde prijs: 102 winnaars, die elk bruto 1.988,70 ontvangen; vierde prijs: 5.227 winnaars, die elk 47.60 ontvangen; vijfde prijs: 17.502 winnaars, die elk 14,20 ontvangen. Westerhaar (ANP) - In dt tweede ronde van het Neder lands jeugdkampioenschap dammen heeft Gerard Jansen alleen de leiding genomen. Door een overwinning op Fred Elgersma bracht hij zijn pun tentotaal op vier. Vermin en Bremmer volgen met drie punten. De uitslagen: Vermin - Koomans 2-0; Elgersma - Jansen 0-2; Faber Bremmer 1-1; Binenbaum - Okken 1-1; Heusdens Van de Weteringh 1-1. DORTMUND (SID) - Rene Pijnen neemt niet deel aan de zesdaagse van Dortmund. De Nederlandse baanrenner heeft zich vanwege ziekte moeten afmelden bij de organisators van het evenement. Ook de Westduitser Hans Katzwang moest door ziekte afzeggen. Hun koppelgenoten, Wilfried Peffgen en Stan Tournee, werden door de orga nisatie als nieuw koppel inge deeld. In totaal doen vijftien paren mee, waarvan de Bel- gisch/Westduitse combinatie Patrick Sercu/Gregor Braun als favoriet start. Martin Venix rijdt met de Belg Michel Vaar ten. Het Australische koppel Clark/Allan had vannacht de leiding in de zesdaagse van Dort-mund. Nederlanders spe len geen rol van betekenis in deze zesdaagse. Martin Venix, had al een achterstand van ne gen ronden. De Stand: 1. Clark/Allan (Aus) 23 punten; 2. Frits/Frank (Wdl/Den) 19; 3 sercu/Braun (Bel/Wdl) 15; op eén ronde: 4 Scütz/Burton (Wdl/Gbr; 12 5. Peffgen/Tourne (Wdl/Bel) 5; op negen ronden: 13. Venix/ Vaarten (Ned/Bbl) 4. MEXICO STAD (ANP) - Df| Westduitser Uwe Messerschf midt is gisteren op de baan vaJ Mexico-Stad wereldkampioen! puntenrijden voor juniorei| geworden. De wedstrijd ging over der-l tig kilometer. Zijn landgenoot Matthias Lange eindigde op del tweede plaats. Het brons wal voor de Mexicaan Manutf Youshimatz. Het onderdeel ploegenach-l tervolging werd gewonnel door de Sovjet-Unie. In defi.l nale werd Oost-Duitslanl verslagen. Groof-BrittaiuiiiJ veroverde de derde plaats. ESBJERG (ANP) - Bij de Europese kampioenschappet taekwondo in Esbjerg heefij Nederland twee gouden, zilveren en vijf bronzen nu| dailies behaald. Op de laatste dag van del wedstrijden was er zilver vooil Jantine Basten-Cratels| (Hoensbroek) in de klasse totl 62 kg. Jacky Kottelaar (Rijs-I wijk) kreeg in de klasse tot 55j kg brons. Hetzelfde eremetaal was weggelegd voor de hereaj Adriaan Esch (Tilburg) in del klasse tot 60 kg en voor Hans Spierings (Rijswijk) in del klasse tot 74 kg. (Van onze correspondent) RIJSBERGEN - In een zeei gespannen vergadering, die gisteravond is gehouden in di Harmoniezaal te Rijsbergen, is de voorzitter van de suppor- tersclub Johan van de Velde Piet Braspennincx, afgestemd. Voorzitter van het wieier- comité J. Jochems had zeef veel commentaar op de wijze,! waarop nu gewerkt wordt omj de profwielerronde in Rijsber gen te houden. Veel achterbaks! werk noemde hij het. Veel be-l ter was het geweest om met hel' wielercomité Rijsbergen con-: tact op te nemen. De toen nog' voorzitter zijnde Piet Bras pennincx zei, „Dat het altijig nog de bedoeling is dat wielercomité Rijsbergen dt profkoers organiseert. Maaf; hij betwijfelde de financiële: capaciteiten van het comité! Hij zei verder dat er koste wal kost desnoods met PWP 1»! 1981 een wielerkoers zal wor-f den gehouden. MILAAN (AFP) - In het gej val dat de FTSA en de FOCJ niet tot een oplossing van dt tussen de twee organisatie' bestaande problemen komen organiseert Bernie Eeelesloi" een alternatief wereldkam pioenschap. „Ik heb een sponsor bereid gevonden vijftien races te be talen", zei hij in Milaan. Hij vertelde er niet bij om welk' - sponsor het ging. De reek' wedstrijden om het „alternH tieve wereldkampioenschap zou beginnen in Zuid-Afrik'S in februari en eindigen Mexico in oktober. Op 31 gustus zou dan in Nederla^l; worden gereden (Van onze sportmei TERNEUZEN Na een weekeindt Zeeuwse zaterdagvoetballers elk: band bekampen. De wedstrijd vi Zaamslag tegen WHS, van belang vo< klas- In de tweede klas A gaat AZW o moment de trotse lijstaanvoerder. Al I len de mannen van trainer George Pai oog op deze schijnbaar onmogelijke TERNEUZEN - Na een rustij de Zeeuwse voetballers zondag - de tweede klasse B moet zond; vertegenwoordigers Terneuzen 1 een seizoen vol degradatieperike wedstrijden staat Terneuzen san weinig benijdenswaardige laats puntje. Een zeer mager result; moet worden dat Terneuzen ech de openingsfase van dit seizoen. Versluijs kampte met gebless steeds net op het nippertje. Midt een aantal fikse nederlagen om de zwakste broeder te zijn in Na de vette jaren zijn nu de ki magere jaren aangebroken bi voor de hoofdstedelingen. di Verliest Middelburg zondag dc van Halsteren, dan ziet de toe- g< komst er zeer somber uit. Ter- zi neuzen krijgt uit tegen het gi Bredase Baronie de kans zijn w prestige wat op te vijzelen. In b het laatste competitieduel te- D gen Halsteren werd het eerste g; kostbare puntje binnenge- tc haald en de weg naar verder ir herstel kan zondagmiddag a: worden ingezet. Versluijs en d< zijn mannen kunnen een op- ei kikkertje best gebruiken. tc Vlissingen doet het redelijk f; goed in deze klasse. Een aardi- n ge middenmoter, die het nu te- A gen een gelijkwaardige tegen stander krijgt op te nemen: NOAD. Met een gelijk spel zullen zowel de Zeeuwen als de Tilburgers tevreden kunnen zijn. V\ Ie In de derde klasse D een i spannende aangelegenheid aan de kop van de ranglijst, i Het verschil tussen nummer één (Divo) en nummer zeven v (Axel) bedraagt slechts drie d puntjes, zodat het hier beslist v\ stuivertje wisselen geblazen b; wordt dit seizoen. Van f Zeeuwse zijde draaien Zierik- j zee, Steen, Goes en Axel hun partijtje aardig mee. In het r Steenkamp heerst dan ook het nodige optimisme. De ploeg speelt vooral in deze beginfase ni op resultaat en die tactiek J.„ heeft al de nodige successen zi I opgeleverd. Zondag staat de st [ploeg van Walter van Duijsse j voor een lastig karwei, tegen nummer twee van de ranglijst SC Gastel. rr k. k P r, d P r; Benauwd behoeven de Oost- Zeeuwsch-Vlamingen echter niet te zijn, want ook tegen Di- I vo (1-1) werd aangetoond dat l de zwart-witte brigade kracht genoeg bezit. De mixture van jeugd en routine raakt al aar dig op elkaar ingespeeld en dat belooft alle goeds voor dit sei- zoen. Axel, dat nogal moeite heeft om tot scoren te komen, 1' .kan zijn positie aanzienlijk verstevigen thuis in het duel I tegen het zwakke Wouwse w Cluzona. Als de oranje-witte formatie van Luteijn de stoot- I (Van onze sportmedewerker) NIEUW-NAMEN - Na een periode dat alles op zijn beloop fis gelaten bij de handbalver- eniging in Nieuw-Namen heb ben thans Cor Boussen en An- jdré Ongena de vereniging nieuw leven ingeblazen. Het huidige bestuur bestaat luit Cor Boussen (voorzitter), I André Ongena (secretaris), Paul de Deckere en de dames [Corry Strobbe, Lydie Mat- thijssen, Nanda de Block, I Gemma de Wit en jeugdbe- stuurslid Diana Mangnus. De 1 handbalvereniging wordt nu alleen nog gevormd door meisjes—jeugdleden adspi- I ranten, pupillen en welpen. I Het was Frank van Dam die via I schooltoernooien de eerste aanzet gaf om te komen tot 1

de Stem | 1980 | | pagina 10