Q ies am Zaamslag in finale langs Zeeland Sport STERKE RENTREE ECKHARD en is Vlissing ronde verder Slim Ambon verrast AZVV in bekerduel BRESKENS „GOOIT AXEL UIT BEKER OEFENDUELS Gelijk spel HVV'24 Robur krijgt klop winst Hellas eyteam es klopt Zeeland igterink naar haakolynipiadc Winst voor damesteam Nieuwdorp 99 ankrijk t ympiade 77/ wê - ARAGE (ANP) e Nederlandse zaaK ampioen bij de da ft zich vrijwel ge' oor de tweede rondt oernooi om de Euro. er voor landskas In Bascharage werd mburgse titelhouder aam met 25~8 versla ust was de stand IU5 e week zaterdag word) burg de return kampioen Blauw Wit it Beek kan zijn Euro- piraties vergeten. in wedstrijd verloren de ers zondag in en tegen sbach met 25-13. Bij leidden de Westduit 's met 11-6. Europacup 2-toernooi heren heeft Sittardia igavond in eigen hal 16 gewonnen van Jet urg Berchem. Qe d was 16-8. LOUIS (SID) - Het Ne- dse dameshockeyelftal n de eerste wedstrijd van dentoernooi in St. Louis 2 gewonnen van Nieuw- d. De tweede wedstrijd de Verenigde Staten en alië eindigde onbeslist: LKENBURG (ANP) - ëntwintig jaar nadat de se baron Robert de Nexon anzet gaf tot de wereld- e-olympiade heeft Fran- opnieuw deze hoogste etitel in de wacht ge- t. In de enerverende finale tachtig spellen hielde de sen bij de zesde bridge- piade in Valkenburg de riete Amerikanen van de vinning af. Dat gebeurde lechts vier spelers: Michel I/Michel Perron en Paul la/Christian Mari. Het e Franse paar was wegens te niet beschikbaar, oewel de Amerikanen vuldig wisselden en alle "spelers aan de tafel hten, sloegen de vermoei- "ransen zaterdag aan het e van de zes uur durende ing toe. De finale was tot toe vrijwel gelijk opge- n. Lebel/Perron gingen on- uit in klein slam schoppen r hun partners Paul mbla/Christian M®'1 kten een groot slam ge fleerd in ruiten. Dat lever- ankrijk in één klap negen ten op. Na 72 spellen was Franse voorsprong deson- ks minimaal: 101-98. In® tste acht spellen werd het schil groter. De eindcijfer ren 131 voor Frankrijken voor de Verenigde Staten AMSTERDAM (ANP) - Gtr 'gterink is de zesde man va' t Nederlands schaaktest t in december op Malta t» elnemen aan de schafl®0' piade. Ligterink werd ll' r van zijn plaats, door® n Hein Donner zijn kan®' tuur introk. Donner en Ligterink ware' men op de eerste p|aa ëindigd in de beslissing Iriekamp, die de zesde noest opleveren. Ligtndf ron gisteren in Amsterda an Van der Sterren, die al z'l ier partijen verloor. Het Nederlands team a taat ui Timman, So son1® ee, Van der Wiel, LangeWee :n Ligterink. t>e ploeg ff' an 10 t/m 14 november ipeldoom in traningska®Pj waarbij Timman als trainer®1 'ungeren. pE STEM VAN MAANDAG 13 OKTOBER 1980 (Van onze sportmedewerker) GRAAUW-Het damestrio van de Graauwse tafelten- „isvereniging St. Aloysius," heeft in de thuiswedstrijd te- „n Avanti na een spannende strijd een verdiend gelijk spel 15.5) behaald. Trainer/coach Frans van Waterschoot van 3e Graauwse dames was ui termate te spreken over het rertoonde spel en prees met „ame Sterra Blanckaert voor haar geweldige inzet. Mede omdat zij door ziekte de af gelopen week niet kon trai nen en ook nog de zwaartste partijen moest spelen. Jolanda Noordam (pas te rug uit China) begon tegen Sterra Blanckaert en liep naar een vrij regelmatige overwinning (15-21 12-21). Vivian Blanckaert bracht de stand weer in evenwicht door een zege op Monique Kooter (21-17 21-15) na tweemaal een achterstand op het be slissende moment wegge werkt te hebben. Karinne Verachtert bracht daarna St. Aloysius op voorsprong door Brigitte Kooter in drie games te verslaan. Het dubbelspel, toch een zeer sterk onderdeel van de Graauwse dames, werd kansloos verloren. Het duo Jolanda Noordam en Brigitte Kooter versloeg Vivian Blanckaert en Karinne Ver achtert met 12-21 en 14-21. De vijfde partij leverde winst op voor Jolanda Noordam ten koste van Vivian Blanc kaert (12-21 en 21-23). Avanti ging met een 3-2- voorsprong rusten. Na de pauze bracht Bri gitte Kooter de voorsprong op 4-2 door Sterra Blanc kaert met 13-21 en 19-21 te kloppen. De zevende en be slissende partij leverde na een zeer spannende strijd een verdiende overwinning op voor Karinne Verachtert (21-19, 13-21 en 21-19). Vi vian Blanckaert bracht de stand weer in evenwicht door Brigitte Kooter te verslaan. Vivian verloor de eerste game kansloos maar tijdens de tweede en derde game bena derde zij met goed tennis haar topniveau (14-21 21-17 21-19). Karinne Verachtert, zeer goed op dreef, leek voor de verrassing te gaan zorgen. Zij won de eerste game met 21-16 van Jolanda Noordam, maar moest in de twee vol gende toch afhaken (12-21 en 14-21). Met de wetenschap dat de stand 4-5 in het voordeel van Avanti was, moest Sterra Blanckaert in de slotpartij spelen tegen Monique Koot er. Na twee zeer spannende games waarin beide speel sters zich vrijwel even sterk toonden, was het Sterra Blanckaert die met 21-19 en 23-21 aan het langste eind trok en daarmee een ver diend gelijk spel voor St. Aloysius op het scorebord bracht. Ed Plaisier, coach van het Avanti-team zei na afloop: „Ik ben tevreden met het behaalde punt. Het was voor mij een vraagteken hoe Jolanda Noordam het trai ningskamp in China (samen met Bettine Vriesekoop) had doorstaan. De zusters Kooter hebben zich opgetrokken aan het spel van Jolanda en dat is meegenomen". Overige uitslagen in de ereklas: Tempo Team-SCylla 2-8 en Konignslust-Amster- dam'78 6-4. Stand: Scylla 5-9, Aloysius 5-7, Avanti 5-5, Koningslust 5-5, Tempo Team 5-4, Amsterdam'78 5-0. ZAAMSLAG - Derdeklasser Zaamslag bekert verder door Zeeland Sport in een uiterst sportief verlopen duel met 2-1 te verslaan. Lang zag het er naar uit dat de over winning mee naar Vlissingen zou gaan, maar in de slotfase wisten de mannen van trainer Ad Versluys in een tijdsbe stek van drie minuten de achterstand in winst om te zetten. Door dit resultaat konden de verkleumde Zaaamslag-sup- porters, die ondanks de constant vallende regen waren gekomen, toch nog met een warm gevoel huiswaarts keren. „Wij hebben het weer gefikst", zeiden zij tevreden. Zeeland Sport begon over tuigend en dwong Zaamslag terug in de defensie. Deze felle openingsfase resulteerde in een reeks hoekschoppen die echer niet meer opleverden dan gevaarlijke momenten voor het doel van keeper Van den Ende. Na een kwartier spelen, toen Zaamslag wat meer vat op het spel begon te krijgen, namen de mannen van oefenmeester Maarten de Kok een voorsprong. De voorzet van de naar rechts uitgeweken Rudy Loppies bereikte Jopie Liek, die zijn kopbal achter de Zaamslag-doelman zag ver dwijnen: 0-1. De thuisclub kwam sterk terug met name door de steeds beter spelende Jopie Kolijn. Tot tweemaal toe was het Ko lijn die de Zeeland Sport-de- fensie met een lob klopte. De tweede helft werd zonder wissels begonnen en gaf een sterk aanvallend Zaamslag te zien. Ook wel door het feit dat Zeeland Sport zich meer liet terugzakken en op de counter ging spelen. Bijna had deze strijdwijze succes toen de Zaamslag-buitenspelval niet goed dichtklapte omdat Frans Zeegers op rechts was blijven hangen. Op links zag Rudie van de Weele de countermoge lijkheid en ging onmiddellijk diep. De pass van Zeeland Sport-spelmaker en beste man Ronald Nijssen kwam goed aan. Van de Weele, oog in oog ge komen met doelman Van den Ende, zag laatstgenoemde als overwinnaar uit de strijd ko men. Na een goed kwartier kon aan de andere zijde Adrie van Huizen reddend optreden toen Jan Dees in wilde tikken na een 'age voorzet van de ijverige Zaamslag-spits Eric van Hritsom. Van Britsom had uit eindelijk begrepen dat de Zeeland Sport-defensie door de lucht bijna niet te kipopen was. De thuisclub rook de mo gelijkheden en drong steeds meer aan, met name de mid denvelders Theo Dees en Jopie Kolijn gingen veelvuldig mee in de aanval. Pech had Kolijn na een half uur spelen toen hij zijn afstandsschot buiten be reik van doelman Huizen op de lat te pletter zag slaan. Omstreeks diezelfde tijd waren er twee wissels. Harry Goorsenberg kwam bij Zee land Sport de geblesseerde Jo pie Liek vervangen en Johan Eckhard kwam er bij de thuisclub in om de eveneens gekwetste Frans Deurwaarder rust te gunnen. De thuisclub niet aangeslagen door deze wissel, bleef aandringen. De reeks corners die afgedwongen werden leverden vaak hache lijke situaties op voor het Zee land Sport-doel. Steeds was er weer een voet van een verdedi ger die de gelijkmaker in de weg stond. Een korte corner van Cor de Jonge luidde de ge lijkmaker in. Kees Kempe nam de bal van De Jonge over en passeerde in de hoek de toegesnelde Filadjic waardoor er een desorganisa tie in de defensie van de gasten optrad. De voorzet bereikte de vrij staande Johan Eckharddie zijn heroptreden na drie weken ziekte niet beter kon vieren dan de gelijkmaker in te kop pen: 1-1. Deze treffer viel met nog een vijftal minuten te gaan en iedereen dacht al aan de verlenging. Zover kwam het echter niet, want twee minuten later stond de eindstand 2-1 op het scorebord. Een vloeiende Zaamslag-aanval werd door Ronald Nijssen weggekopt voor de vrij staande Kees Kempe, die zich niet bedacht en keihard inkogelde. RINUS VERBERK MOES (4 an onze sportmedewerker) USSINGEN - Vlissingen «*ert dankzij een 2-1-zege op erdagderdeklasser Oostka- pelle verder. De eerste helft gaf n gelijk opgaande strijd te «/"l. waarin ondanks het slechte weer een redelijke par- '1 op de grasmat werd gelegd. Hostkapelle kwam op voor sprong dooj: Gerard Schipper we1 een voorzet van Stoffel schipper verzilverde: 0-1. Lang duurde de pret echter Rob i^nt eJVen later bracht even ?eu de stand wer rin evenwicht met een eeluks- voorzet"1 hBHlieM Z3g Zljn als zw! bedoelde inzet af- dI?vnaninhet0ostkaPelle- el verdwi)nen: 1-1. in de tweede hleft was Vlissingen de betere ploeg, maar kon het overwicht niet in doelpunten omzetten. De mannen van oe fenmeester Jan Meulmeester bleven ondanks de grote Vlis- singen-druk overeind en kwamen vaak gevaarlijk uit de defensie. Met name het solis tische werk van de gebroeders Gerard en Stoffel Schipper, le verde de Vlissingen-verdedi- ging herhaaldelijk handenvol werk op. Het verlossende Vlis- singen-doelpunt viel uiteinde lijk enkele minuten voor het eindsignaal. Een afgeslagen Vlissingse aanval kwam bij Rob de Nooyer, die met een lob de Oostkapelle-goalie het na kijken gaf: 2-1 en daarmee Vlissingen een ronde verder bracht. Zaamslag-aanvoerder Kees Kempe, die een zeer goede wedstrijd speelde, hieraan de bal. Een van de Zeeland Sport-verdedigers tracht hem te stoppen. (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG - AZVV kan het bekeravontuur vergeten door met 4-2 van Jong Ambon te verliezen. De Axelaars ex perimenteerden dan wel in dit treffen, maar dat neemt niet weg dat het team van Paul Te- lussa bijzonder slim speelde. Ontelbare keren tuinden de AZVV-aanvallers in de bui- tenspelval. Tot de rust ging het duel gelijk op met een AZVV dat de meeste kansen kreeg. Jong Ambon kreeg tijdens die eerste helft dan wel minder kansen, maar het verstond het kunstje ze beter te benutten. Voor de thee scoorde Joes Siwabessy, nadat hij zich met een goede schijnbeweging vrij had gespeeld na een voorzet van Willem Risacota. Alleen voor de gasten-goalie Frans Riekwel gekomen, maakte Si wabessy geen fout: 1-0. Meteen na de hervatting liet Peter Hi- tyahubessy 2-0 noteren, waar na even later Theo Hanny uit (Van onze sportmedewerker) OOSTBURG - Slechts een wedstrijd werd dit weekeinde door de dames in de voetbal competitie afgewerkt. In de tweede klasse eindigde Meeu- wen-Nieuwdorp in een 0-4- overwinning voor de bezoek sters. Een aantal overige dames teams bekampten elkaar in de bekercompetitie. Zeelandia schakelde SKNWK uit met 1-0, Steen ging met 0-2 ten on der tegen GDW en de VCK- dames klopten Veere met dui delijke 0-5-cijfers. (Van onze sportmedewerker) BRESKENS - Via een for midabele partij voetbal in Breskens is gisteren in eigen huis derdeklasser Axel uit de bekercompetitie gewipt. Dit dank zij een tweede helft, waarin de voetballers van Breskens lak hadden aan alle reputaties in de 0-2-ruststand in een verdiende 3-2-zege om bogen. Met drie treffers, die alle drie in aanmerking komen voor een schoonheidsprijs werd het karwei netjes afge maakt. Op het nippertje, dat wel, want nog slechts 20 se conden waren te gaan, toen Willem van de Broecke het punt plaatste. Het zag er echter de eerste 45 minuten niet zo rooskleurig uit voor de thuisploeg waar Joop Heijdens in de basis stond en Willie de Jager voorlopig op de bank werd gehouden. Axel, waar de laatste man Robbie Thomas ontbrak, opende de score na amper twee minuten. Een vrije trap van Fons Ver- straeten bereikte Paul van Graefschepe, die de uitkomen de Breskensgoalie De Krijger met een lob passeerde. De jonge Breskensploeg was na deze vroege treffer van streek en kwam maar moeizaam tot een combinatie, het vele zwoegwerk van Jimmy Pieters op het middenveld ten spijt. In deze fase dicteerde Axel duidelijk het gebeuren. De weelde kon niet op, want na tien minuten wist het in de competitie moeilijk scorende Axel de voorsprong nog verder uit te breiden. Henk Michiels, die in de eerste helft een voor treffelijke partij speelde, plaatste de bal op maat over Breskens' laatste man Jan Lo- bel voor de voeten van Paul van Graefschepe. De snelle 19- jarige spits reageerde attent en effectief: 0-2. Breskens trachtte de bakens te verzet ten. Hun werk leverde echter geen problemen op voor de goed ingrijpende oranje-witte defensie. De 0-2-ruststand was dan ook verdiend. Vijf minuten na de hervat ting konden de Breskens-toe- ters aan het werk worden ge zet. Het was niet verwonder lijk dat kilometervreter Jimmy Pieters aan de basis lag van de terugkeer van Breskens. Hij was deze middag de grote strateeg van de thuisclub. Zijn effectvollevrije trap werd door Bram van de Broecke keihard voorbij de kansloze Rob Wiel- and gekopt: 1-2. Als een lawi ne rolden daarna de aanvals golven op het Axeldoel af. Een spetter van Robbie de Muynck scheerde de deklat. Een solo van Jimmy Pieters, ingezet in het eigen strafschopgebied nota bene, kon door Wieland maar ternauwernood worden gestopt. Bram van de Broecke 'knalde in het zijnet. Wies van Avermaete, de Breskens-trai- ner, rook winst en gooide met Willie de Jager nog meer lengte in de aanvallen. Joop Heijdens mocht uitblazen. Ook Axel wisselde. Fons Verstraeten kwam in aanraking en moest de arena verlaten. Piet Gans kreeg de taak om het ontred derde Axel nieuwe impulsen te geven. Het mocht allemaal niet baten, want om het halfuur kogelde Bram van de Broecke een corner van Robbie de Muynck ineens binnen. Rob Wieland, die overigens fout loos zijn werkzaamheden on der de lat verrichtte, mocht opnieuw de trieste gang naar het net maken: 2-2 Breskens bleef komen. Willem van de Broecke had met nog twee mi nuten te gaan het karwei al af kunnen maken. Oog in oog staand met doelman Wieland faalde hij, want de bal huppel de nog naast. Het.was uitstel van executie, want met nog 20 seconden voor de boeg werd het vonnis alsnog door dezelf de Willem van de Broecke vol trokken. De Muynck bediende Bram van de Broecke. Diens kopstoot spatte uiteen op de dwarsligger, waarna naamge noot Willem met een simpele hoofdknik de bekerillusies van Axel naar de andere wereld hielp. 1' Duel om de bal in het bekerduel Breskens - Axel. In witte shirts Breskens in actie. (Van onze sportmedewerker) AXEL - Verschillende Zeeuwse voetbalverenigingen speelden, omdat er geen com petitieduels waren, oefen wedstrijden. KOE WACHT-TERNE U- ZEN 0-4 - Een wedstrijd die in het teken stond van het af scheid van Koewacht-steun pilaar Berty Suy. Terneuzen toonde zich duidelijk de betere ploeg en scheen geen last te ondervinden van de wedstrijd die het een dag eerder tegen Hoek speelde. Voor de pauze bracht Begijn Terneuzen op voorsprong: 0-1. In de tweede helft voerde Dennis Sanchez de voorsprong tot drie doel punten verschil op en Tonny de Kort bepaalde de eindstand op 0-4. Een kwartier na de her vatting werd Suy, bedolven onder bloemen, vervangen door Karei Broekman. NOORMANNEN-OOST BURG 3-1 - Dit treffen gold als een revanche voor de titel race van vorig seizoen, die door Noormannen werd gewonnen. Het geladen Oostburg kwam na een twintigtal minuten ge lukkig op voorsprong door een treffer van Noormannen-aan voerder Jan Huybreghtse in ei gen doel. Na ruim een half uur kwam Noormannen langszij via een strafschop. De neerge legde Evert Wisse verzilverde de penalty feilloos. De tweede helft was het al Noormannen wat de klok sloeg. Evert Wisse scoorde nog tweemaal en be paalde daardoor de eindstand op 3-1. HOEK-TERNEUZEN 1-1 - De ploegen van Hoek en Ter neuzen gebruikten het vrije weekend om een oefenpartijtje te spelen. Dit als revanche op de door Hoek gewonnen wed strijd tegen de Terneuzenaren in het nederlaagtoernooi. Evenals in het voorgaande duel ging ook nu de strijd ge lijk op. Hoek nam gedurende de eerste helft een 1-0-voor- sprong door Danny Elve. De verdiende gelijkmaker viel in de tweede helft toen Stanley Warner de stand weer in even wicht bracht: 1-1. AARDENBURG-SLUIS 7-3 - Veel doelpunten in de weste lijke derby tussen de vier deklassers Sluis en Aarden- burg. Sluis, dat moest aantre den zonder de geschorste spe lers Paul Spee en Walter Goossen, moest het eveneens stellen zonder Piet Vercoute- ren en Dirk du Fossé. Het team van oefenmeester Ko Leen- houts kon dan ook gemakke lijk afstand nemen en ging met een 3-0-voorsprong rusten. Na de thee liep de score op tot 7-3. De doelpunten werden ge scoord door Henk Begijn (3x), Bram Cools, Lucien de Klerk, Frank de Crook en Rik Henry voor Aardenburg. Voor Sluis namen Patrick Scherbeyn, Eg- bert Versprille en Bram Beun de doelpunten voor hun reke ning. ARNEMUIDEN- WEMEL- DINGE 2-2 - Een bijzonder aantrekkelijke wedstrijd met snel wisselend spel. Arnemui- den nam na een twintigtal mi nuten voorsprong door Ad Poortvliet, die een corner in kopte. Nauwelijks een minuut later was de stand weer gelijk. Een goed opgezette Wemel- dinge-aanval werd door Kees Vos doeltreffend afgerond: 1-1. Na de pauze nam Arne- muiden weer een voorsprong door een eigen Wemeldinge- doelpunt van Rini Bruinoge. Een vijftal minuten voor tijd bracht uitblinker Tonny van der Linden het team van trai ner Arie Dekker alsnog op ge lijke hoogte door een voorzet ineens in te knallen: 2-2. de rebound, na een vrije trap van Alwin Deij, de achterstand tot 2-1 kon verkleinen. Hierna werd de thuisclub sterker. Met name individueel speelde Jong Ambon beter. Arie Pentury speelde Joes Siwabessy in het centrum aan. Laatstgenoemde soleerde door de AZW-de- fensie en liet doelman Riekwel kansloos door in de linkerhoek te plaatsen: 3-1Even later was het weer raak. Een combinatie tussen Willem Risaeotta en Peter Hityahyubessy, waarbij de Axelse verdediging niet ge heel vrijuit ging, werd door Hityahubessy doeltreffend af gerond: 4-1. Rinus Zeegers mocht bij AZW het laatste half uur zijn rentree komen maken, na een langdurige blessure, ten koste van Cees Keyzer. Veel mocht het allemaal niet meer baten. De achterstand was te hoog opgelopen om nog op enig goed resultaat te mogen hopen. Toch kwamen de Axelaars nog eenmaal terug. Weer was het een vrije trap die AZVV nader bracht. Van zo'n twintig meter plaatste Alwin Deij de bal in de linker bovenhoek buiten be reik van doelman Ruud Na- nuruw: 4-2. (Van onze sportmedewerker) GOES - In de eerste klas van de afdeling Zeeland van het zondagvoetbal stond slechts één wedstrijd op het pro gramma. Hulsterloo won ver rassend bij Robur met 2-1 in een duel waarin de mannen uit Goes beter waren. Door het goede keeperswerk van de Hulsterloo-goalie De Rijck bleef de stand tot de pauze 0-0. Even na de rust moest De Rijck toch capituleren op een schot van Marcel de Kok: 1-0. Hulsterloo kon ondanks dat het een stuk minder speelde dan Robur toch nog langszij komen. Een vrije trap kwam bij de geheel vrijstaande Hans Picavet die fraai inkopte: 1-1. Enkele minuten voor tijd ver speelde de Robur-vrije verde diger Gert de Kok geheel on nodig de bal aan Picavet, die deze kans niet onbenut liet, de Robur-doelman omspeelde en binnentikte: 1-2. STAND: IJzendijke 5-9, Hulsterloo 5-9, Lewedorpse Boys 5-6, Hoofdplaat 5-6, SDO 5-6, Renesse 5-5, Domburg 5-5, Corn Boys 5-4, Oostburg 5-4, Robur 5-3, Schoondijke 5-2, Graauw 5-1. (Van onze sportmedewerker) BIERVLIET - De uitgestelde competitiewedstrijd in de vierde klasse H tussen de in de gevaarlijke hoek verkerende teams van Biervliet en HVV'24 werd geen al te best duel. On danks dat werd er met veel in zet gespeeld. Een puntenver deling was het resultaat. Na ongeveer twintig minuten kwam HVV op voorsprong door Peter van Eekelen: 0-1. Met nog een vijftal minuten te gaan in de eerste helft, bracht Leen Meyer de stand weer in evenwicht. Na de her vatting een gelijk opgaande strijd met wisselende kansen, maar zonder treffers. Opmer- kelik was nog de tijdelijke knock-out van scheidsrechter Van Vliet uit Etten-Leur die onderuit ging na een bal kei hard op zijn achterhoofd ge kregen te hebben. Gevolgen voor de wedstrijd had dit evenwel niet, omdat de arbiter het duel na enige tijd naar een goed einde kon leiden. STAND: RIA W 5-10, Patrij zen 5-8, Breskens 5-7, Clinge 5-7, Vogelwaarde 5-6, Noor mannen 5-5, Koewacht 5-5, Hontenisse 5-4, Biervliet 5-4, HVV'24 5-3, Aardenburg 5-1, Zeelandia 5-0.

de Stem | 1980 | | pagina 13