manC\ raag ik'n' >uppel?. 'fon. Vooruit filter erbij, "ftien! )mmn 79 Sterke start Middelburg kigdminers dreef Titel Kupfer Lange-afstandsloop vijftig kilometer rond Veerse Meer Bedrijfsvolleybal groeit Nederlaag Toy aal Ad Versluys voorlopig uitgeschakeld Zege Carlo Steel \leeuwse ruiters seer succesvol 'Wel eens }m iKeeneen taken! Of.... A 73 I VAN WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1980 79 T^csvr r/s/^r I c?£srwr 7/T7/T7 3" j5V-/rt3eziS©v \&&0/V£7V O/S&VOf V&W&7/2//V 79 re/~ <syfcr/77j6c>Ze/7 99 ^rNEUZEN - De hockeycompetitie is voor de Zeeuwse hockeyteams met wisselend «tces begonnen, waarbij de overwinning van de Middelburg-heren een verrassing mag Lg, Het werd tegen Hoekse Waard 0-2. Vlissingen kon het in dezelfde klas niet ijlwerken tegen Waalwijk en verloor verdiend met 0-2. In de vierde klas heren moest i,pide aantreden tegen Zevenbergen en dat resulteerde in een 0-11-overwinning. Goes haalde eveneens een overwinning. Het werd 4-2 tegen HSD. Olympia had een vrije pedames van Vlissingen en Lijdelburg moesten beiden in I -é derde klas een eerste ne- I..,laag slikken. Het werd res- (Ctievelijk 0-3 voor Waalwijk en 2-0 voor Son. Ue aames in de vierde klas deden het beter. Vooral Olympia behaalde een knappe 1-0-overwinning op Zwart Wit. Rapide had het onze paardesportmede- werker) IJPELDOORN - Dat de louwen - en vooral de lituwsch-Vlamingen - mee- I op nationaal niveau lobben de ruim 12.000 toe- Louwers die de enorme piste Imoomden in het schitteren- tpark Berg en Bos in Apel- Ln ervaren. Daar werden de liilionale kampioenschappen de Koninklijke Neder- tidse Federatie van Lande lijke Rijverenigingen en po- Iftlubs - de zogenaamde Le- "aie - verrden. De Zwinrui- uit Nieuwvliet werden kier door een stuk getrokken kpringteugel van de nationale M afgehouden. I De drie combinaties van De (tairuiters die in de morgen- ji-en als eersten op de Isekgladde bodem van de lpgpiste het parkoers pesten overwinnen hadden Ets gemakkelijke taak. Dat Tiren Suzan Malcorps met Lalt, Liesbeth Schijve met fitoleite en Luc Savat met Ccpido. Goed rondkomen was li: eerste opdracht. Suzan plrorps op de moeilijk stu- maar met enorme capa- Iteiten uitgeruste Kobalt, ■«trok als eerste. Zij ging in l'.begin vrij goed, maakte wel fit foutjes, maar voor de pitste hindernis - een sloot, tar daarvoor een betrekke- |;i scherpe wending naar fels - sloeg het noodlot toe. Éi] trok hierbij de linker- Ipigteugel stuk. Kobalt pegiets meer vrijheid en nam Rder meer hindernis één en lit betekende diskwalificatie pet veertig „aftrekpunten". liesbeth Schijve, die met Ni- plette een parkoers kreeg Vgeschoteld dat normaal pel boven haar klasse Ugt, er wel in goed rond te letten. Luc Savat liep met Cu- |bo 40 straf punten op en met p weigeringen liep het to- 1 aan aftrekpunten op tot laar liefst 112,50. Een on- pselijke opgave zo leek het I De Zwinruiters om nog tl een redelijke klassering te pen. De formatie uit IWwvliet hield echter het >n onze sportmedewerker) ÖBENBROEK - Tijdens 11 districtstoernooi voor de d in Abbenbroek hebben J'Jitvse jeugdrenners van de "lervereniging Theo Mid- "Bp zich uitstekend ge- :t|i. Bij de negenjarigen, 11 Cees Scheer van Delta ®aar werd, waren de vol- plaatsen door jeugdren- ®v'an Theo Middelkamp be- h Frank Zoetewey, 12. "Jdde Leeuw, 20. Dennis de "'lier, 22. Ronald Klaasse en Conny de Jonge, pjffly de Rooy van Ahoy ti winnaar bij de 10-jari- Hij spurtte het rapst. •Ikamper Arjan de Rid dle in de eindsprint werd 'eden, plaatste zich als ler;n zijn clubgenoot Mar- Klooster finishte als 'e Leon Brabander (Ahoy) ■berde bij de 11-jarigen. In categorie bezetten de "®lkampers de volgende 'jsen in de eindklassering: Marcel Marijs, 6. Wilfred Vrede, 11. Wimde Kun- 'L Raoul Groenenberg en p® de Jonge jits Vis, Leo Goeree en "f van Stel (allen Theo -■bkamp) plaatsten zich 512-jarigen respectieve- als elfde, achttiende en ■twintigste. De resulta- ,';'an de Middelkampers bij 'Hangen waren: 12. Rinie .wiiijne, 21. Johan van ,Jk, 36. Rinie Verburg en 614-jarigen: 21. Stefan 4 an 33. Marjan Rinkhout. hoofd koel. De drie dressuur ruiters, die daarna hun proef in groepsverband moesten rijden sloegen ongenadig toe. Ben Boidin met Comme II Faut, Anja de Hullu met Ma- riska en Ingrid de Feijter met Korine, reden zich onder lei ding van instructeur Piet Rie- mens naar een fraaie eerste plaats met 361 punten. Zij ble ven op dit onderdeel zes pun ten voor op grootste concur rent Gorsel Zutphen. In het laatste onderdeel toonde het achttal van De Zwinruiters nog eens aan nationaal tot de toppers te behoren. Onder lei ding van klasseman Piet Rie- mens werd ook heir de eerste plaats behaald met 575,52 punten, hetgeen 15,48 punt meer was dan concurrent Gorsel Zutphen. Deze formatie had bij het springen echter iets minder strafpunten opgelo pen, zodat de Zwinruiters net 6,02 punt tekort kwam voor de nationale titel. Het reserve kampioenschap in de Z-klasse mocht er echter zeker zijn. Een puike prestatie. In de eerste manche van het ponykampioenschap springen klasse Zwaar kwamen 22 com binaties in actie. Voor Zeeland kwam als zesde Conno Quist met Anuska in actie. Deze combinatie van de Haringrui- ters uit Biervliet, voortreffelijk begeleid door instructeur Jo han van 't Westeinde, deed het knap. Slechts drie strafpunten liet Quist op en dat was een goed resultaat, gezien het feit dat er slechts één combinatie foutloos doorkwam: Jan Sei- gette van Zaanseruiters met Imonica. Seigette hield in beide man ches de lei schoon en eiste zo de nationale springtitel voor zich op. Conno Quist reed een schitterende tweede manche: een foutloos parkoers in 88 se conden en dat leverde hem de reserve-titel op. Een machtig resultaat van deze bekende stijlruiter. De Zeeuwse kampioene springen, amazone Ineke Go- nese met El Gaucho van de Paardebloem uit Kloetinge, startte in een veld met 23 deel nemers, die in twee manches strijd leverden om de nationale titel. Zowel in de eerste als in de tweede manche nam zij met El Gaucho bij hindernis 11 een balkje mee. Een goede vierde plaats in de eindrangschikking was haar deel. Kampioen werd Gert Kamp met Old Mac van de Looleerruiters, uit Overijs sel. Hij maakte geen enkele fout in beide manches. Bij het mennen kalsse Zwaar was er eveneens een vierde plaats weggelegd voor de Zeeuwse afgevaardigde Bram Maljaars met Mona Lisa van Oranjezon- De Ponyclub Wal- cheren-matige prestaties in de afdelingsdressuur en groeps- dressuurreikte naar een ne gende plaats in de eindrang schikking. Ook de Oranjerui- tersuit Willemstad in de klasse licht waren niet al te best op dreef. Zij boekten een dertien de plaats. Voor het eerst op deze ze ventiende editie van de Levade een voltigekampioenschap. Zes deelnemende verenigingen met een vierde plaats voor de Burchtruiters uit Middelburg In de individuele dressuur po ny's klasse Z reed Marina de Fout met Rexan van Walche ren 106,3 punten bij elkaar, hetgeen goed was voor een elf de plaats. Bij de paarden reed Ben Boidin met Comme II Faut van De Zwinruiters een wat ongelukkige proef. Hij reed 272 punten bijeen en finishte op de veertiende en laatste plaats. Over de gehele lijn genomen mogen de Zeeuwen echter te rugzien op een geslaagde Le vade, waarbij voortreffelijke resultaten geboekt werden. makkelijk en won moeiteloos met 0-6 van Zevenbergen. HEREN DERDE KLAS D: HOEKSE WAARD-MID DELBURG 0-2 - Een gelijk opgaande wedstrijd, waarin Middelburg beter de kansen heeft benut. Na achttien mi nuten werd het 0-1 door Wou ter van Solingen. Na de thee bleef Middelburg goed partij geven en Hoekse Waard kreeg weinig kansen. Het was uit eindelijk Ton Hylkema, die aan alle Middelburg-twijfels een einde maakte door een re bound uit een strafcorner koelbloedig in te slaan: 0-2. VLISSINGEN -WAALWIJK 0-2 - Waalwijk bleek te sterk voor Vlissingen. Ondanks moedig verweer van de Vlis- singse achterhoede moest er drie keer gecapituleerd wor den. Na twintwig minuten werd het 0-1, wat tevens de ruststand was en na de hervat ting werd het uit een strafpush 0-2. HEREN VIERDE KLAS: ZEVENBERGEN-RAPIDE 0-11 - Een eenzijdige wed strijd met een veel sterker Ra pide. Bij de rust was het 0-6. Grote man bij de Hulstenaren was nieuwkomer Anton Drü- ge, die zeven keer scoorde. Een makkelijke en verdiende overwinning. DAMES DERDE KLAS: SON-MIDDELBURG 2-0 - Ondanks de nederlaag een ge lijk opgaande wedstrijd, waarin de Son-speelsters de kansen beter hebben benut. Het werd in de eerste helft door Yvonne de Jager 1-0 en vijf mi nuten voor tijd voltrok Vivi Meinenz het vonnis over Mid delburg: 2-0. VLISSINGEN-WAALWIJK 0-3 - In de eerste helft waren de Vlissingse dames gelijk waardig aan Waalwijk en de 0-0-ruststand was dan ook dik verdiend. Na de thee echter bleek Waalwijk meer klasse in de ploeg te hebben. Na vijftien minuten werd het 0-1 en twee strafcorners stelden de Waal- wijkse dames in staat om de 0-3-eindcijfers vast te leggen. DAMES VIERDE KLAS: OLYMPIA-ZWART WIT 1-0 - Een knappe overwinning van de Terneuzense dames. In het veld waren de ploegen aan el kaar gewaagd en er werden weinig kansen weggegeven. De verdienste van Olympia was dat het Zwart Wit uit het ritme kon halen, waardoor Olympia regelmatig de greep op de wedstrijd wist te houden. Na twintig minuten kwam Olym pia op voorsprong door Jac queline Nanninga, die uit een mooie voorzet van invalster Henriette van der Schans wist te scoren. In de tweede helft hebben de Terneuzense dames het niet gemakkelijk gehad, maar door een grote inzet werd de voorsprong niet meer uit handen gegeven, waarbij vrouwe Fortuna een beetje de hand toetak toen zwart Wit tweemaal op de paal schoot. Een verdiende en knappe overwinning. ZEVENBERGEN-RAPIDE 0-6 - Een veel sterker Rapide heeft een makkelijke overwin ning behaald. Na een 0-3- ruststand werd het uiteinde lijk een afgetekende 0-6-over- winning, bereikt door vier doelpunten van Diane Fas- saerten en twee van Helene Biesbroek. Vooral het samen spel was aan Rapide-kant goed verzorgd. HEREN DERDE KLASSE D: Voorne-Etten Leur 2-1, Hoekse Waard-Middelburg 0-2, Vlissingen-Waalwijk 0-2, Souburg-Liberty2-2. VIERDE KLASSE: Den Dunc-HCGO 2-1, Goes-HSD 4-2, Made- Teteringen 1-7, Zevenbergen- Rapide 0-11. RESERVE DER DE KLAS A: Liberty 2-Olym- pia 2 2-1, Breda 7-Rapide 2 5-1, Push 5-Vlissingen 2 2-3, Liberty 2-Rapide 2 7-2. RE SERVE VIERDE KLAS A: Breda 8-Middelburg 2 6-1. AFDELING 21: Rapide 3- Zwart Wit 6 1-7. AFDELING 2G: Olympia 3-Pelikaan 3 2-1. Warande 6-Olympia 4 1-2. DAMES DERDE KLAS A: Geldrop-Racing 3-2, Son- Middelburg 2-0, Vlissingen- Waalwijk 0-3, Tempo-Hopbel 0-0. VIERDE KLAS A: Gilze Rijen-Hercules 3-1, Pelikaan- Etten Leur 1-0, Olympia- Zwart Wit 1-0, Prinsenbeek- Teteringen 8-1, Zevenbergen- Rapide 0-6. (Van onze sportmedewerker) ZAAMSLAG - „Het moet een enorme klap zijn geweest, an ders zou ik het ook niet weten. Ik liep lekker en ineens sloeg mijn onderbeen weg. Er moet een flinke put in het terrein hebben gezeten. Hoe is het anders mogelijk dat van mijn knie zowel de binnen- als buitenmeniscus kapot gingen en het ergste nog: dat de kruisbanden afscheurden. Het kapotte kapsel is dan nog het meest simpele. De enige acceptabele verklaring die ik er voor kan vinden is dat door het bedrijven van topsport - acht jaar in de spits bij onder andere Cercle Brugge, red.) - alles geforceerd is. Medisch bekeken worden enkel-, knie- en heupgewricht over belast. Maar ja, zo heeft elk beroep zijn eigen kwalen", zegt de Temeuzen- en Zaamslag-oefenmeester Ad Versluis. Versluijs werd 12 augustus tijdens een training van Terneuzen uitgeschakeld en het einde van de ellende voor de man uit Zaam- slag is voorlopig nog niet in zicht. „Ondanks pessimistische ge luiden, blijf ik toch hoopvol voor de toekomst. Gelukkig is mijn actieve voetbalperiode voorbij. Anders zou het nog erger zijn. Het hervatten van de trainingen zal nog wel enkele maanden op zich laten wachten. Voor het zo ver is zal ik nog veel pijn moeten lijden. Het afwachten is hoe de revalidatie zal verlopen. Begin oktober hoop ik van het gips verlost te worden en dan maar weer opnieuw beginnen. Het vooraan lopen tijdens de looptrainingen is voorlopig van de baan. De jongens zullen nu meer zelf moeten doen. Daar ben ik trouwens toch een voorstander van. De zelf werkzaamheid moet verbeteren. De trainingen, zowel bij Ter- neuzen als Zaamslag, worden door de tweede oefenmeesters waargenomen. We spreken de zaken goed door en zo komen we er wel doorheen. De cursus voor het A-diploma blijf ik volgen. Hulp om daar te komen is al toegezegd. Ze brengen en halen me zo lang ikzelf niet kan rijden. Ik zal zorgen dat er geen dag verlet in Zeist geboekt kan worden. De laatste examens zijn in december en dan wil ik er bij zijn. Pijn of geen pijn. Versluijs heeft nog nooit iets cadeau gekregen, dus zal ik er ook nu voor knokken. Terug komen doe ik zeker". (Van onze tennisraedewerk- ster) OOSTBURG - Tijdens de dit weekend afgesloten tennis kampioenschappen van „Groot-Oostburg" ging de titel bij de heren naar Hein Kupfer en bij de dames naar Conny Baarends. Hein Kupfer ontmoette in de halve finale de 16-jarige Serge Carpentier uit Oostburg, die goed spelend uiteindelijk met 6-3 4-6 6-0 in Kupfer zijn meerdere moest erkennen. In de andere halve finale won Paul de Bruijckere verrassend van zijn teamgenoot Patrick Marteijn met 6-4 6-0. De finale werd een 6-4 6-2-overwinning voor Kupfer. Bij de dames won Conny Baarends in de halve finale met 6-2 6-0 van Thea Bonde- wel, terwijl in de andere heflt Clazien Baarends een walk over had op Nell Hendrikse uit IJzendijke, die wegens een blessure moest opgeven. De fi nale leverde een strijd op tus sen moeder en dochter, die de dochter met 6-0 6-2 in haar voordeel besliste. De finalisten in het herenen kelspel wonnen samen het he- rendubbel. Zij versloegen in de finale met 6-1 6-2 de combina tie Van Noorden/Marteijn, die in de halve finale een drie sets zege behaalden op Geert de Bruijckere/Erik Marteijn (6-4 3-6 6-2). DeBruijckere/Kupfer hadden in de halve finale even eens drie sets nodig gehad te gen de IJzendijkse combinatie Kouwijzer-Stockman (6-4 5-7 6-4). Het damesdubbel werd een eindoverwinning voor Clazien en Conny Baarends. Na een 6-0 6-2-zege in de halve finale op de dames Thomas/Spuessens, stonden zij in de finale tegen over clubgenoten Rita Buijck/ Annemarie Verschelling, die in de halve eindstrijd een 6-2 6-2- zege boekten op de dames Buij se/Den Hollander uit Groede. De dames Baarends wonnen de finale met 6-4 6-4. De eindoverwinning in het gemenddubbel was voor Els Vogels/Hein Kupfer. Zij won nen in de finale van Conny Baarends/Serge Carpentier met 7-5 6-4. Vogels/Kupfer hadden in de halve eindstrijd een 6-0 6-2-zege geboekt op de combinatie Sampon/Petiet en Baarends/Carpentier hadden een walk-over op het echtpaar Hendrikse. De organisatoren denken voor volgend jaar over Westzeeuwschvlaamse kam pioenschappen, gezien er van meerdere plaatsen belangstel ling voor bestaat. KLOE'l'lNGE - Een groep van circa 15 atleten, die allen lid zijn van de Goese atle tiekvereniging AV'56 en spe ciaal geambieerd zijn voor lange afstandslopen heeft voor zaterdag 13 september een loop van 50 kilometer rondom het Veerse Meer op het programma staan. Ongetwijfeld een karwei dat niet alleen veel zweet druppels zal kosten maar bo vendien moed, wilskracht en doorzettingsvermogen ver eist. Inderdaad zijn we ons daar terdege van bewust", geeft Henk Nieuwdorp grif toe. Nieuwdorp, die samen met Adri Verstelle het idee lan ceerde voor deze loop over de „lange adem" voegt er aan toe: „Maar het betekent te vens een uitdaging voor ons. Deze zomer is onze groep lange-afstandatleten vrijwel elke dinsdagavond op pad geweest om vele kilometers in de benen te krijgen en we willen in die tocht rondom het Veerse Meer nu wel eens zien hoever we kunnen rei ken, waar de grens van ons uithoudingsvermogen ligt". Het is de bedoeling dat de mannetjesputters van AV'56 om negen uur 's morgens bij de woning van Adri Verstelle aan de Veerweg in Wol- phaarstdijk van start zullen gaan voor hun monstertocht. De 45-jarige Verstelle - nog steeds bruisend van jeugdig enthousiasme - heeft het traject van 50 kilometer in-r middels reeds alleen afge legd. Hij ging in de julimaand 's morgens om halfvijf op pad en was tegen halftien terug op het vertrekpunt. Na zijn persoonlijke test luidt de conclusie van Verstelle:. „Natuurlijk moet je flink kunnen afzien maar het is te doen". Naast Adri Verstelle en Henk Nieuwdorp zullen Op de foto de groep atleten van het Goese AV56, die zaterdag actief zal zijn in de Veerse Meerloop over maar liefst 50 kilometer. voorts van de partij zijn in de Veerse-Meertocht: Peter Witkam, Cees van Sluis, Cor Lammers, Jaap Oele, Marius Leendertse, Jan en Wim Roose, Huib Dalebout, Daaf Goedegebuure, Cees Bruins, Koos Oggel en Rein Swint. De 40-jarige Swint, die een jaar of zes geleden vanuit Maassluis terugkeerde in Zeeland en nu in het Noord- Bevelandse Geersdijk woont, blijkt in het gezelschap Veerse Meermatadoren een onmisbare schakel te zijn. Koos Oggel, die reeds jaren lang actief is in de Zeeuwse atletiekwereld, onder andere ook als TC-secretaris van de afdeling Zeeland, stelt dan ook laconiek vast: „Rein is onze moppentapper bij uit stek en wat hilariteit onder weg kunnen we natuurlijk best gebruiken. Dat is zelfs broodnodig want dat geeft je weer de im pulsen om over je „dode punten" heen te komen". Hoewel de Veerse Meerloop in hoofdzaak op poten is ge zet voor training en uit pure liefhebberij wil men toch niet helemaal het wedstrijdele-> ment uitsluiten. Oggel: „We willen allemaal het eindpunt halen en toch zeker van de vijf eerstaankomenden de tijd opnemen. Dat wordt dan juist een stimulans voor de andere clubs om een derge lijke lange tocht in het pro gramma op te nemen". Er zijn trouwens in het verleden reeds meer van der gelijke super lange-af- standslopen gehouden in Zeeland, zoals bijvoorbeeld in 1975 op Walcheren, toen Cees van de Bulck van Zee- land Sport de initiatiefnemer was. Dit keer is het echter een AV'56-aangeIegenheid. „Maar toch hopen we met onze loop anderen te inspi reren", bevestigt Koos Oggel nog eens. Zoals reeds gemeld is het vertrekpunt van de Veerse Meerloop in Wolphaartsdijk. Men trekt dan naar de rich ting Noord-Beveland waar bij het BP-tankstation het 5- kilometerpunt wordt be reikt. Vervolgens gaat men de brug over en volgt de eer ste weg links door de Johan- napolder. Aan het begin van de Adriaanpolder op Noord- Beveland zijn 10 kilometer afgelegd. Dan wordt koers gezet naar Kortgene en Geersdijk en via de Stekeldijk gaat men dan recht op Kamperland aan. De lopers hebben dan 20 kilometer achter de rug. De route voert verdernaar Veere waar het 31 kilometerpunt wordt bereikt en een korte rust volgt. De atleten die worden vergezeld door onder andere fysiotherapeut Jo Ha- zevoet en masseur Marius Weststrate krijgen daar dus even de gelegenheid om de accu op te laden. Na Veere gaat men langs het kanaal op Kleverskerke aan en vervol gens loopt het traject langs de Oranjeplaat waar bij camping „De Witte Raaf" 40 kilometer in de benen zitten. Tenslotte voeren de laatste loodjes via de Muidenweg en langs het bos van „De Piet" terug naar Wolphaarsdijk waar men rond halftwee hoopt te arriveren. RIEN DE JONGE (Van onze sportmedewerker) HULST - De algemene jaar vergadering van de Hulsterse bedrij fs voll eybalc omp et it ie (BeVoBo) werd druk bezocht en had een rustig en vlot ver loop. Het aannemen van de nieuwe statuten vormde een van de voornaamste agenda punten. De nieuwe statuten werden na een korte pauze, waarin ieder nogmaals inzage had gekregen, aangenomen. Binnenkort, als de statuten de notaris gepasseerd zijn, zal het bestuur officieel worden geko zen in een volgende algemene vergadering. Het aantal teams dat voor de nieuwe competitie heeft inge schreven is weer fors uitge breid. Er spelen dit seizoen ze ven teams meer in de competi tie mee in vergelijking met vo rig jaar. De competitie wordt evenals voorgaande ja ren weer gesplitst in een voorjaars- en najaarscompetitie. De win naars van deze competities zullen dan strijden om het al gemeen BeVoBo-kampioen- schap. Er zal ook weer strijd wor den geleverd in de bekercom petitie van Dagblad De Stem. Hiervoor komen de der deklassers het eerst in actie en na elke ronde komt er een ho gere klasse bij, zodat de der deklassers een goede kans hebben meerdere ronden mee te spelen. Behalve deze com petities worden ook weer het traditionele Reinaert- en Dul- laert-toernooi gespeeld. Het voorstel van CVC uit Clinge om het eerste damesteam in te mo gen schrijven in de herencom petitie voor de beker werd nog tijdens de vergadering - voor dat er over gestemd zou wor den - ingetrokken. Als begindata voor de ko mende competitie werden 16 en 18 september vastgesteld. Als nieuwe competitieleider werd benoemd Fons van Bel len, omdat Paul Vereecken we gens drukke werkzaamheden deze taak niet langer op zich kon nemen. Tenslotte zal het BeVoBo-bestuur op voorstel van Bert Suy nagaan, of het een haalbare kaart is te komen tot een bedrijfsvolleybalkam- pioenschap. (Van onze sportredactie) AXEL Carlo Steel, de be kende Axelse coureur, heeft zijn 31e overwinning geboekt van dit seizoen bij de nieuwe lingen. In een koers in het Bel gische St.-Lievens Ho ut hem toonde Steel zich de rapste in een veld van 57 renners. Steel, die zich hiermee de succesvolste Nederlandse nieuweling dit seizoen mag noemen - Nijdam is tweede met27 overwinningen in totaal - reed de 55 kilometer in 1 uur en 23 minuten. Mario Ram- meloo uit Philippine finishte als vijftiende. Steel is door deze zege tevens de meest succesvolle Zeeuwse nieuweling geworden. Nog nooit reed een Zeeuwse nieu weling in zijn categorie in één seizoen zoveel overwinningen bij elkaar. TERNEUZEN - Tovaal is de competitie slecht begonnen. In Papendrecht werd het een kansloze 17-4-nederlaag tegen RC Drechtstreek. Oemoemenoe was vrij. RC DRECHTSTREEK-TOVAAL17-4 - Ondanks de ruime ne derlaag was het een gelijk opgaande wedstrijd. Beide teams had den voldoende kansen, maar de mannen uit Papendrecht waren koelbloediger in het benutten. In het Goese kamp werd veel onnodig balverlies geleden, waardoor Tovaal niet in zijn spel kon komen. Na twintig minuten werd het 4-0 en nog voor de rust was 'deze achterstand opgelopen tot 13-3, Na de hervatting kreeg Tovaal voldoende kansen om terug te komen, maar ze werden niet benut. Het werd uiteindelijk nog 17-4, wat een domper is op de optimistische voorbereiding van de Goese spelers. Volgende week kunnen ze echter geen revanche nemen, want Tovaal is evenals Oemoemenoe (voor de tweede maal achtereenvolgend) vrij.

de Stem | 1980 | | pagina 11