STERREFEEST CLINGE DRUK EN GEZELLIG Zomeravond feest in Sluiskil verliep goed IBOORC IKRANTJ isch leseï Opening van kantine vv IJzendijke Brandweershow trekker in feestend Hulst en tennisclub Akkoord tussen Clingse voetbal- rERPROGRANIMEURISE cobol Met brandspuit open gespoten streek I.S.C.P. ,v" Qpen dag van cokesfabriek Bergse WD kwaad over geheim beraad rampenplan politierapport II IIP iwi lJ'H» lvsj VAN MAANDAG 8 SEPTEMBER 1980 „Wij zijn ontzettend blij met deze kan tine. Dank aan de gemeente Oostburg en de Skolbrouwerij voor de fantastische medewerking". Onder de aanwezigen be vonden zich ook wethouder Vergouwe en de penningmeester van de KNVB de heer J. Quaars. Wethouder Vergouwe: „Ik hoop dat IJ- fijkserkende diploma's sjarige avondopleiding te: BREDA ^ktijk op eigen minicomputer fcinerend beroep met uitstekende toekomstmogelijkheden. Vereiste vooropleiding: 3-4, HAVO, VWO, MBO, HBO. Uitgebreide kosteloze informatie, |>n ongefrankeerd insturen naar: l.nr. 21, 6160 VK Beek (Limb.) ook na 18.00 uur.) 04402-2277 Woonpl.:BR TM'. i t, i ^>->- I' <s V. I «Hö Bij OVERUKG-f (Van onze correspondent) SLUISKIL - Èen zeer enthousiaste Walter Goethals uit Sluis- I j.j] een van de initiatiefnemers, was bijzonder tevreden over het verloop van het zaterdag gehouden zomeravondfeest op het voor het gebouw „De Sterre" te Sluiskil. Zo iets hebben we in Sluiskil nog nooit beleefd", aldus de heer Goethals, die vond dat het zeker voor herhaling vatbaar is. „Maar jan wel met van tevoren veel meer medewerkers. Het is geen Joen voor een paar mensen om dat allemaal voor te bereiden. Wij hebben zaterdagavond wel geboft, zeker wat het weer betrof". Onder de vele aanwezigen waren ook burgemeester Ockeloen en wethouder mevrouw Doppegieter-Thiel van Terneuzen. Door jeclSluiskillenaren en zeker door Walter Goethals zeer op prijs eesteld. Tot elf uur zaterdagavond mocht het feest duren. Met gekleurde lampen versierde bomen, de muziekkiosk (toch nog ter Schikking gesteld door de gemeente Terneuzen), met leden van Je fanfare Sluiskil, verkleed als boerenkapel, die hoempa-mu- aelt speelde, showband en majoretten „De Zwaluw" die onder ueerwerden begeleid op het Hammondorgel door José Smet, die ook „tussendoor" de leemtes prettig met muziek opvulde, slager Jen Koopman, die met zes man de barbecue bediende en het vlees bijnanietkon aanslepen. Begrijpelijk dat Walter Goethals in zijn slotwoord ieder, de fanfare, scouting Sluiskil, verkenners, en de slichting Welzijn voor Ouderen en niet op de laatste plaats het gemeentebestuur hartelijk dank bracht. BIERVLIET - De autobe stuurster, mejuffrouw S.M. de Z., reed zaterdagmorgen om 10.00 uur op rijksweg 61 op ongeveer 50 meter voor de kruising met de weg naar de Kapitalen dam tegen de ach terzijde van de auto, bestuurd door J.H.K. uit Terneuzen, die linksaf wilde rijden. Eén auto werd zwaar en één licht be schadigd. CLINGE - Een daverend applaus en hoera-geroep luidden meidagmiddag in Clinge het tweedaags verbroederingsfestijn tussen de Clingse dorpsgemeenschap en die van het zwakzinni- genintemaat De Sterre in. Dat enthousiaste blijk van waardering klonk op toen de burgemeesters van Hulst en Michelstadt samen met de Sterre-directeur A. Krol met brandweermateriaal in actie tarnen om de aanduiding „Sterrefeest" bij de ingang van het festiviteitenterrein te onthullen. Maar het huldebetoon was ongetwijfeld nog veel meer be doeld voor het organiserend comité, dat er met hulp van het plaatselijk verenigingsleven, elk jaar weer in geslaagd is het traditionele festijn naar gro tere hoogten te laten groeien. Het Sterrefeest, dat voor de zesde keer in successie plaats- rand, trok niet alleen uit Clin- ge zelf, maar ook uit vele an te plaatsen buitengewoon veel belangstelling. De festiviteiten werden dit eer letterlijk open gespoten, want met behulp van het handweermateriaal moesten drie emmers met water worden gevuld alvorens het Sterre- feestbord bij de ingang kon verschijnen .De openingshan delingen trokken honderden Belangstellenden, waaronder «id-directeur van de Sterre ■Van Engelen en vertegen woordigers van de dertien ge meenten, die in Hulst bijeen waren voor het bijwonen van mi vestingstedendag. Met dit officiële gezelschap trokken de vele bezoekers voorafgegaan door de fanfare Weldoen door Vermaak met ™rnband en majoretten - het tetterrein op om de talrijke naampjes van de Vlaamse tems en een tentoonstelling te bekijken. De expositie liet toto's zien van de foto-diaclub foject uit De Klinge, hout- wijwerk van de Breskense Pastoor Gielliet en schilderijen van G. de Pelenmaeker uit Kij- wt. Op de verschillende ter zinen aan de met vlaggen versierde Sterredreef vonden «schillende evenementen P'aats. Zo werd een dui kvlucht en een schieting ge- ouden, was er een wandel- uit en werden toertochten op e fiets verreden. Muziek was et ook volop, aterdag trad niet alleen de aatselijke fanfare Weldoen or Vermaak op, maar ook 1 gerenommeerde Engelse Offlpet en drumkorps The Blue Basildon Eagles. De eer ste feestdag werd afgesloten met een show-en dansavond in de feesttent, waar de blaaska pel die Hulstackerbuben en het show- en dansorkest Country Fair optraden. Aan het kopen van entreekaartjes voor deze balavond was een loterij ver bonden met als hoofdprijs een gratis vliegreis naar Mallorca. De prijs werd in de wacht ge sleept door mevrouw M. Lau- ret-van Weesepoel uit de Ru bensstraat in Hulst. Zondagochtend werd in het Nobelhorstpaviljoen een oe cumenische kerkdienst gehou den met pastoor J. van der Heyden en domina H. de Nee- ling als voorgangers. Het plaatselijk koor met fanfare zorgden voor de muzikale be geleiding. Direct na deze dienst was de Vlaamse kermis weer in volle gang. De Steense toneelclub voerde haar inmid dels bekendgeworden wa genspel op en ruim honderd fietsers draafden op voor een toertocht voor nietaangeslote- nen. Voor de kinderen trad in de feesttent jeugdentertainer Loxias op. 's Avonds vond in de tent het sluitingsbal plaats, waaraan werd meegewerkt door de Havenzangers. SLUISKIL - Voor de mede- erkers en hun gezinsleden i Moeren vanaf 12 jaar), ge- fusioneerden met echtgeno ot' 0U(ft de directie van de »nt briek op zaterdag 20 Ptember een open dag. Het onjf kan dan worden be- m van 09.00 tot 12.00 uur 13.00 tot 17.00 uur. On- begeleiding wordt in kleinei en T63 bezichtigd groepjes vertrekken het half uur. Na afloop be- I U:er in de kantine gelegen- 1.0 Wat te drinken. De bezoe- Wordt aangeraden kle- en schoeisel aan de rond- san te passen. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE - Vrijdagavond vond de onofficiële opening van de kantine van de voetbalvereniging LJzendijke plaats. Alle leden en donateurs hadden een uitnodi ging ontvangen. Onder redelijke belang stelling kon voorzitter Frans Sudeyn de kantine open verklaren. zendijke de regels zal navolgen. We heb ben altijd een prettige samenwerking ge had en we hopen dat dit mag blijven voortduren". Het bestuurslid van de KNVB, de heer Quaars, bracht een Zaanse klok mee voor het bestuur van de vereniging ter decora tie van de kantine. „Ik wens U allen veel succes met uw aanwinst". De tennisclub wil volgens hem een vleugel van zeven bij acht meter bouwen aan de hui dige kantine van de voet balclub. Deze nieuwe vleugel zou met schuifdeuren van de kantine gescheiden kunnen worden. De tennisclub zou de totale kosten voor haar reke ning nemen. Tijdens de win termaanden zou de voet balclub van de te bouwen vleugel gebruik mogen maken. Volgens voorzitter Willaert van de voetbalclub moet een aantal zaken nog meer gede tailleerd met de tennisclub worden besproken. Zoals bekend heeft de voet balclub daarin aanvankelijk door de gemeente gesteund proberen te verhinderen dat de tennisclub een eigen accom modatie zou gaan bouwen. Bij de bouw van de voetbalac commodatie was namelijk in samenspraak met de gemeente uitgegaan van een gebouw voor gezamenlijk gebruik. Tij dens de jaarvergadering werd meegedeeld dat de financiële administratie van de kantine zal worden gescheiden van de clubboekhouding. De onderlinge verhoudingen binnen de club leken weer hersteld want de bijeenkomst had een gemoedelijke sfeer. Piet van Geertruy werd tot nieuw bestuurslid gekozen. Wegens gebrek aan spelers zal vv Clinge niet zoals aanvanke lijk de dedoeling was met een vierde elftal aan de competitie meedoen. Mevrouw A. Schelf- hout-van der Kelen kreeg een tinnen wandbord met inscrip tie. Daarmee eert de club haar voor haar bemoeiingen met de lotto en toto, die de club heel wat geld hebben opgeleverd. Op verzoek van speler Rob Haak besloot men een feest commissie in het leven te roe pen. Als leden voor deze com missie gaven zich op Rob Haak, Robert Vermeulen, Jean de Bruyn, Floran de Vos, Peter van Roeyen en George Ber tram. De club gaat proberen geld te sparen om de pupillen en junioren de gelegenheid te geven om een wedstrijd te gaan spelen in Engeland. Eerder dit jaar kreeg Clinge jeugdige En gelse voetballers op bezoek. BERGEN OP ZOOM - De raadsfractie van de Bergen op Zoomse VVD is kwaad over het feit dat er achter gesloten deuren in Roosendaal overleg is geweest over een rampen plan voor de kerncentrale in Doel. „De reden waarom dit over leg in het geheim is gehouden, ontgaat ons volledig," aldus het liberale Bergse raadslid ir. A. de Laet in een brief aan het college van B. en W. Zoals De Stem enige dagen geleden al onthulde hebben verschillende Westbrabantse en Zeeuwse burgemeesters samen met de commissarissen van de konin gin van de twee provincies hun fiat gegeven aan een ontwerp - rampenplan voor de Belgische kerncentrale. KLOOSTERZANDE - In de nacht van vrijdag op zaterdag reed de autobestuurder J. D. uit Hontenisse op de Clooster- straat in Kloosterzande tegen de geparkeerde auto van R. R. uit Kloosterzande. De mate riële schade aan beide voertui gen was groot. OOSTBURG - Op de Brede- straat heeft zich zaterdag avond een eenzijdig ongeval voorgedaan met een personen auto, die bestuurd werd door P.L.N, v. P. uit Schoondijke. Van P. kwam uit de richting Markt gereden en had een veel te hoge snelheid. Hij verloor de controle over zijn stuur en is tegen een lichtmast gereden. Van P. is met inwendige kneu zingen in het ziekenhuis te Oostburg opgenomen. TERNEUZEN - Op het fietspad aan de Churchilllaan verleende de bromfietser W. de R. uit Terneuzen, bij het over steken van de rijweg, geen voorrang aan de lesauto van K.W. uit Terneuzen. Ten ge volge van de aanrijding wer den de auto en de bromfiets beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken VLISSINGEN - Zaterdag avond kwam er een verzoek om politie-assistentie voor de heer G. uit Ritthem, die helemaal onder het bloed zou zitten.. Toen de politie arriveerde bleek dat de heer G. een paar rake klappen had gekregen van een zekere S. uit Koude- kerke, die van G. een geldbe drag wilde hebben. G. is door de politie naar het ziekenhuis te Vlissingen overgebracht en S. is ingerekend. Na verhoor is S. in de loop van zondag vrij gelaten. VOGELWAARDE - Zater dagnamiddag knalde de auto bestuurder J. T. uit Heikant op de provinciale weg Terhole - Terneuzen ter hoogte van de afslag Vogelwaarde tegen een boom. Zijn auto was total-loss. T. zelf kwam er met schaaf wonden vanaf. ZUIDDORPE - Twee perso nenauto's bestuurd door res pectievelijk C.F. uit Kieldrecht (B) en L.H. uit Zuiddorpe kwamen in de nacht van zater dag op zondag op het kruis punt Hoofdweg-Zuid Oude- polderseweg met elkaar in botsing. De beide auto's wer den aanzienlijk beschadigd. Geen der inzittenden werd ge wond. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het samenvallen van de Michelstadtdagen, de vestingstedendag en het bezoek van enkele voetballende parlementariërs heeft afgelopen weekeinde in Hulst voor nogal wat activiteit gezorgd. Hoe 500 jaar geleden brand werd geblust Daarbij was een show door de brandweren van Hulst en Michelstadt op de Grote Markt de grootste publiek strekker. De belangstellen den stonden rijen dik rondom het plein. De brandweerlie den lieten het niet bij een pure demonstratie alleen. Zo voerden ze een humoristisch toneelstukje op, waarmee ze lieten zien hoe het in vroeger eeuwen bij het blussen toe ging. De spuitgasten lieten ook zien op welke manier een brand in het stadhuis anno 1920 nog te lijf zou zijn ge gaan. Daarbij haalden ze es capades uit, die niet van ge vaar waren ontbloot. Met haakladders beklommen ze bijvoorbeeld de stadhuisto ren. Uit de belangstellenden klonk heel wat keren applaus en geschaterlach op. Vooral de jeugd bleek gefascineerd, met name toen de demon straties een moderner ka rakter kregen en met groot materieel tegen vuur en rook werd opgetreden. Behalve blusoperaties werden door de spuitgasten ook reddings operaties uitgevoerd. Het bezoek van brand weerlieden, bestuurders en muziekgezelschappen uit Michelstadt bleef ook na af loop van de verschillende festiviteiten niet onopge merkt. Zo gaven ze bijvoor beeld in de late avonduren op de terrassen in de binnenstad vrolijk en luidruchtig van hun aanwezigheid blijk. De officiële activiteiten rond de vestingstedendag bleken over het algemeen beperkt tot bestuurlijke onderonsjes met de vertegenwoordigers van dertien vestingsteden, die zich ook op verschillende festiviteiten lieten zien. De voetbalwedstrijd van parlementariërs, parlemen taire journalisten en kamer- personeel tegen het gemeen- tepersoneel trok slechts wei nig belangstelling. Het Haagse elftal, door de afwe zigheid van verschillende kamerleden danig gehavend, verloor met 6-2. Tijdens een informele bijeenkomst op het stadhuis spraken staatsse cretaris Brokx en de vier deelnemende PvdA-kamer- leden met vertegenwoordi gers van maatschappelijke organisaties. Het Eerste Ka merlid Jan Nagel, tevens werkzaam voor de VARA, maakte van de gelegenheid gebruik om in Hulst afspra ken te maken voor een uit zending van het politieke amusementsprogramma „In de rooie haan". Men wil het radioprogramma eind no vember vanuit Hulst de ether in laten gaan. (Van onze correspondent) CLINGE - De voetbalclub en de tennisvereniging in Clinge hebben een principeakkoord bereikt over het gezamenlijk ge bruik van clubaccommodaties. Voorzitter Willaert van w Clinge bevestigde dat tijdens de jaarvergadering van zijn vereniging.

de Stem | 1980 | | pagina 7