Kabinet houdt looningreep achter de hand GLOBE OP WEG NAAR NIEUWE MENTALITEIT I )e^e!Hd Ontwikkelings geld wordt slecht besteed „Stoppen we hier even voor een pils of lopen we door tot de voléende H WÉ strandtent?" ondag Burgemeester Etten-Leur bepleit uitwerking van vreemdelingenbeleid Woensdag weer minimum- melkprijs AFL-CIO steunt Carter Claus 54 Geld over Heerlijk,helder Heineken. binnenland buitenland i0uten nieuwe Leopard-tank )aren defensie weinig zorgen 15 jaar voor Schneider en Wackernagel commentaar 25 Jaar Zuidelijk Toneel WAO -protest Schoolleiders: Pais chanteert Voorzitter van Dienstenbonden FNV stapt op De Koning gelast onderzoek burnaal. 20.15 Die erste Pol. tv-spel. 22.00 Informatief f-ogramma. 22.05 Journaal .10 Die Moritat vom unbe- annten Weill, tv-spel. 23.10 burnaal. 23.15 Sport. DUITSLAND II 10.00 Programmaoverzicht I.0.30 Zweierlei Begutachtum. lines Mordes, tv-spel. Aansl Johannes durch den Wald, tv- Ipel. 12.15 Klassieke muziek" f2.45 Vrijetijdsmagazine 1.3.15 Aktuele magazine's j.3.40 Informatieve serie. 14.io kinderserie. Aansl.: Teken, film. 14.40 Journaal. 14.45 Re. portage. 14.55 Natuurfilm 15.15 Der Traumtanzer (Feet first), speelfilm. 16.30 Jour naal. 16.32 Sport. 18.00 Reli. gieus programma. 18.15 Die /altons, tv-serie. 19.00 Jour- haal. 19.10 Parlementair nieuws. 19.30 Politieke serie. ƒ0.15 Königin Christine IQueen Christina), speelfilm 21.45 Journaal en sport. 22.00 Filmreportage. 22.45 Filmre portage. 23.40 Journaal. BELGIË (Ned.) 9.30 Informatief programma. 110.00 Eucharistieviering, ll 1.00 Confrontatie. 12.00 (Nieuwsoverzicht voor slech thorenden. 14.30 Open School. 115.00 Natuurfilm. 15.15 Re- I portage wielrennen op de Ibaan. 15.55 Gevarieerd spel- I programma. 17.15 Sportuit slagen. 17.45 Informatieve se rie. 18.30 Kleuterprogramma. 1 18.35 W.K. Wielrennen op de baan. 19.40 Mededelingen. 19.45 Nieuws. 20.00 Sport. 20.30 Alle Schepsels, groot en klein, (all creatures, big and small), tv-serie. 21.20 Popu laire volksmuziek. 21.50 Do- cumentaire film BELGIË (Frans) II.00 Jeugdprogramma. 12.00 Discussieprogramma. 13.0( Journaal. 13.05 Klassiek Con cert. 16.35 Bel Canto Con cours. 18.00 Schulmeister, tv- serie. 18.55 Tekenfilmserie. 19.00 Sport. 19.29 Weerbe richt. 19.30 Journaal en sport. 20.05 Les Folies Offenbach, tv- serie. 20.50 Journal d'un prè- tre-ouvrier, tv-film. 22.30 W.K. Wielrennen op de baan 22.45 Journaal. NET II: 17.20-18.40 19.00 Eurovisie: WK Wielrennen op de baan. Ouwe Club. NOS: 17.02 (S) De Nationale Hitparade. 19.02 (S) NOS-Jazz. KRO: 21.02-24.00 (S) Rock-dreams. HILVERSUM IV NOS: 8.00 Nieuws. 8.02 (S) Vroeg Klassiek. 9.00 Nieuws. 9.02 (S) Musica Religiosa. 10.00 (S) Van het Nederlands concertpodium. 11.00 (S) De ■Zeven Provinciën. (12.00 Nieuws). 13.00 (S) Opera-Ma tinee. 14.00 Nieuws. 14.02 (S) lïackernagel en Gert Schnei- Concerten op de zondagmid dag: Omroep Orkest met trom pet: Klassieke muziek. 14.30-14.50 Praten over mu ziek.). 15.30 (S) Klassieke pia nomuziek. 16.00-17.00 (S) Musica Nova. BRUSSEL (Ned.) 12.00 Nieuws, weerbericht en mededelingen. 12.10 Licht programma. 13.00 Nieuws, weerbericht en mededelingen. 13.15 Opera- en belcantocon cert. (14.00 Nieuws). 14-3' Cultureel magazine. 15.00 Ge varieerd programma. (17.00 en 18.00 Nieuws. 17.45 Sport.) 18.30 Religieus programma- 19.00 Nieuws, weerbericht en mededelingen. 19.15 Muziek programma. 21.00 Nieuws. 21.05 Informatief programma- 22.00 Nieuws. 22.05 Promena deconcert. 23.00 Nieuws weerbericht. 23.00 Jazz' 23.40-23.45 Nieuws. BRUSSEL (Frans) 12.00 Nieuws. 13.00 Nieuws, 13.30 Hoorspel. (l^. Nieuws.). 15.00 Nieuws. 15-Jjjj Sport en muziek. Nieuws). 17.00 Nieuws. D 05 Gevarieerd muziekprogram ma. 18.00 Nieuws, l9-9 Nieuws. 19.30 Gevarieerd pr°' gramma. (20.00, 22.00 en 23.0U Nieuws). 23.40-23.42 Nieuws NDR/WDR 11.30 Populair concert 13.00 Nieuws. 13.10 Klassieke muziek. 15.00 Nieuws, la Amusementsmuziek. 1' Nieuws. 17.05 Dansmuziek 18.45 Klankbeeld. 19t Nieuws. 19.30 Amusement muziek. 20.45 Cabaretpr»' gramma. 21.15 Amusemen^ muziek. 22.00 Nieuws. Lichte muziek. (23.00, --j 4.00 DE STEM VAN ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1980 T11 21JNE koninklijke hoogheid prins Clans, ichtgenoot van konin gin Beatrix, is vandaag jarig. De prins-gemaal wordt 54. den HAAG (ANP) - Be idden over ernstige gebreken de Leopard II-tank, zoals jie verschenen in het West weekblad „Der Spie- baren het Nederlandse iinisterie van defensie voor- ilsnog weinig zorgen. Neder- ind heeft 500 van die Duitse unks besteld. De eerste vier volgend jaar door Ne- lerland in gebruik genomen. Volgens Dei Spiegel blijkt iiteen vertrouwelijk rapport militairen aan de West- i-jitse regering dat de Leopard -tel te veel lawaai produceert, iat de rupsbanden niet in orde üjn en dat de precisie van de (anonnen na een aantal malen ritereen vuren vermindert. Vanuit de Tweede Kamer zijn tierover inmiddels vragen ge leld. Een woordvoerder van het Nederlandse ministerie van defensie verklaarde dat de- e al langer op de hoogte van de genoemde gebre ken. Hij noemde het normaal dat bij de produktie van nieuw nateriaal in de begintijd zich buten openbaren. De nu ge- gnaleerde gebreken zijn vol- hem niet van dien aard dat ei alarm geslagen dient te rarden. Aan de geluidsover last,die het communiceren van tankbemanning via de in tercom bemoeilijkt, wordt al gewerkt en wat de rupsbanden betreft: „We gebruiken in Ne derland een vast merk rups banden dat ook al gebruikt werd voor de Leopard I en diens voorganger en waarover we geen klachten hebben. Op Leopard II komt dit merk lok", aldus de woordvoerder. ,Van onze speciale verslagge ver) üiiSSELDORF - Het Ober- andesgericht in Düsseldorf tót de RAF-leden Christoph gisteren schuldig bevon- 'r- aan poging tot moord op int Amsterdamse politie- 'Stnten en beiden veroordeeld kt15 jaar gevangenisstraf. 1st Openbaai' Ministerie *1 tegen hen levenslang pist. Meteen na afloop van 1[tproces verklaarden de vier ivocaten van de twee RAF- bij het Bundesgerichts- [°'m cassatie te gaan. Volgens 'f raadslieden zitten er hiaten «debewijsconstructie die aan vonnis ten grondslag ligt. eigens president dr. Klaus 'agner van de vierde strafse- llJt van het Düsseldorfse ge- ®«tshof hebben Wackerna- e» Schneider de dood van 'epolitiemannen bewust op de ;°°P toe genomen, toen zij aande m een telefooncel in 'bloedig vuurgevecht op 10 "ember 1977 in Amsterdam 1,1 arrestatie wilden ont- laPpen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - Veel gemeen tebesturen in Nederland heb ben moeite met een juiste in vulling van het vreemdelin genbeleid, zoals dat staatsse cretaris Haars van Justitie voor ogen staat. De verschil lende colleges van B. en W. zouden met name algemene beleidspunten moet vaststel len, op grond waarvan aan buitenlandse werknemers die voor gezinshereniging in aan merking willen komen een verklaring van „passende huisvesting" kan worden ver strekt. Eensgezindheid over dat be grip „passende huisvesting" (een van de eisen waaraan moet worden voldaan om voor gezinshereniging in aanmer- king te kunnen komen) is er nu in veel gevallen niet. Dat betoogt mr. F. Houben, burgemeester van Etten-Leur, in de laatste uitgave van de Nederlandse gemeenten, het weekblad van de Vereniging van Nederlandse Gemeente. Burgemeester Houben is lid van de redactieraad van dit blad. In zijn artikel gaat mr. Hou ben uitvoerig in op de eisen waaraan buitenlandse werk nemers die hun gezin willen laten overkomen, volgens de staatssecretaris van justitie moeten voldoen. In het alge meen zijn die voorwaarden goed omschreven, maar dat geldt niet voor het begrip „passende woonruimte", waarvan de reikwijdte door de plaatselijke huisvestingsau toriteiten (de gemeentebestu ren dus) moet worden beoor deeld. Houben vindt dat een gemis. „Een ongelijke toepas sing van een van de belang rijkste criteria voor het toela tingsbeleid van de vreemde ling is een wankele basis voor een rechtvaardige zaak", zo schrijft hij. Wil een buitenlandse werk nemer nu het bezit van passen de woonruimte aantonen (het gaat niet alleen om de kwali teit van de woning, maar bij voorbeeld ook om het aantal kamers) dan is een huurcon tract van een gemeente of bouwcorporatie genoeg. Maar buitenlanders die over een ei gen woning beschikken of particulier huren, hebben heel wat meer moeite om een ge schikt „bewijs" te overleggen. De Etten-Leurse burgemeester vindt dat de vreemdelingen politie in zulke gevallen niet mag volstaan met het horen van de huiseigenaar, maar dat ook de afdelingen bouw- en woningtoezicht en de sociaal maatschappelijke adviseurs van de gemeenten hun oordeel moeten geven. De Etten-Leurse burge meester besluit zijn artikel met de vaststelling dat na een jaai werken met de richtlijnen van Haars de tijd gekomen is vooi de colleges van B. EN W. om algemene beleidspunten vast te stellen met betrekking tot het begrip passende huisves ting. Iedereen anderhalf procent achteruit (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - Het kabinet wil dat iedereen volgend jaar 1,5 procent aan inkomen achteruit gaat. In de miljoenen nota zal het kabinet een dringend beroep doen op de so ciale partners een vrijwillige loonmatiging in deze orde van grootte overeen te komen. Vooralsnog ziet het kabinet af van een loonmaatregel, maar er wordt in de miljoenen nota wel mee gedreigd. Indien de vrijwillige loon matiging niet tot stand komt en indien bij de CAO onder handelingen de stijging van de sociale premies wordt vertaald in extra loonsverbeteringen dan zal aan een looningreep niet kunnen worden ontko men Het kabinet laat ook de andere kant van de medaille zien: indien vrijwillige loon matiging wél wordt overeen gekomen dan kunnen de pre miestijgingen ten dele worden teruggedraaid. Loonmatiging zoals het ka binet voorstaat, beperking van het financieringstekort van de overheid tot 5,25 procent én het pompen van tientallen RIJSWIJK (ANP) - Het be stuur van het Produktschap voor Zuivel houdt dinsdag ochtend 9 september in Rijs wijk een extra openbare ver gadering om opnieuw een mi nimum-melkprijs vast te stel len. Het verwacht dat het ko ninklijk besluit, waarbij het de bevoegdheid tot die vaststel ling terugkrijgt, dan van kracht zal zijn. Wordt de nieuwe minimum prijsverordening van het schap inderdaad vastgesteld en krijgt ze tijdig de goedkeuring van de betrokken ministers, dan zal er volgens het schap van woensdag 10 september af weer een minimum-melkprijs zijn. In de ontwerp-verordening, die dinsdag aan het produkt- schapsbestuur wordt voorge legd, was gisteren nog geen be drag voor de minimumprijs in gevuld. 22.3» 24.00; 1.00 en 2.00 Nieuws). Lichte muziek. (3.00 en Nieuws). 4.30 Lichte muzie (5.00 Nieuws). j-N HAAG" klaagt steen en been, dat er geen middelen zijn om allerlei nuttige zaken te financieren, maar op ««huisvesting houden ze geld over. Daar zit nog ruim 200 "JOen gulden in de pot voor de verbetering van particuliere Jiingen. Vandaag aan de dag blijken namelijk veel mensen geld meer te hebben om hun woning op te knappen of ze in doe-het-zelvers geworden. Volkshuisvesting wil nu de risbijdrage-regeling verbeteren. Misschien zullen er dan mensen een beroep op doen. er geen andere mogelijkheden om in de stadsvernieuwing, earvan de verbetering van het eigen woningbezit een be- 9r'jk onderdeel is, wat meer vaart te brengen Wij denken ®t verband aan de herinvoering van fiscale aftrekmogelijk- 8n v°or het onderhoud van de eigen woning. Zo'n maatre- zou ook bevorderlijk kunnen zijn voor de werkgelegenheid 9 bouw. En we roepen er een halt mee toe aan de geleidelij- verkrotting van het Nederlandse huizenbestand. Wie z'n |9n de kost geeft weet dat dit proces hier en daar - en niet en in de Randstad - al ver is voortgewoekerd. miljoenen guldens in de bouw en de industrie zal toch niet leiden tot daling van de werk loosheid. In de miljoenennota wordt uitgegaan van een stij ging van de werkloosheid tot 280.000 mannen en vrouwen. Ondermeer een forse stijging van de aardgasprijzen - naar verwacht 10 cent per kubieke meter voor kleinverbruikers - veroorzaakt volgend jaar een blijvende inflatie. In de mil joenennota wordt uitgegaan van een prijsstijging van 6 tot 6,5 procent. Ook voor 1980 werd gerekend met een prijs stijging van 6 procent. Ver moedelijk komt de prijsstij ging over 1980 uit op 6,9 pro cent. Zoals eerder deze week door vice-premier Wiegel meege deeld komt er volgend jaar geen verhoging van directe en indirecte belastingen (accijn zen). Het leeuwendeel van de be zuiniging wordt gevonden, zo als ook al eerder bekend werd, door verhoging van de sociale premies, ingrepen in het stelsel van de sociale voorzieningen (lager minimum jeugdloon, geen teruggaaf aow-premie werkende gehuwde vrouw) en in een beperking van de rijks bedrage aan de sociale fondsen (tot een bedrag van 1200 mil joen). De sterke nadruk op het drukken van het financie ringstekort betekent overigens niet dat het totaal begrotings cijfer niet zal oplopen. Aange nomen mag worden dat de be groting een totaal aan uitgave van rond 115 miljard zal laten zien tegenover 111 miljard op de begroting van 1980. De aanzienlijke vakbondssteun die Carter de laatste dagen heeft gekregen lijkt de Republikeinse kandidaat Ronald Reagan niet te deren. Hier tooit hij zich lachend met een schipperspet tijdens een verkiezingsbijeenkomst in New Orleans, die, hoe kan het ook anders, op een raderboot op de Mississippi gehouden werd. WASHINGTON (AFP) - President Jim my Carter heeft donderdag de steun gekre gen van de machtige vakcentrale AFL-CIO, die toezegde krachtig campagne te gaan voeren voor zijn herverkiezing. De 104 aangesloten bonden tellen samen 13,6 miljoen leden. Twee grote bonden ver kiezen echter neutraal te blijven: de bond van werktuigkundigen en werknemers in de luchtvaartindustrie (900.000 leden) en de bond van overheidspersoneel (300.000). Daarentegen hebben twee bonden, die niet zijn aangesloten bij de AFL-CIO, wel hun steun toegezegd aan Carters campagne: de bond van onderwijzers (1,8 miljoen leden) en de bond van werknemers in de auto-in dustrie (1,5 miljoen leden). (Van onze kunstredactie) EINDHOVEN - De provin cie Noord-Brabant beschikt 25 jaar over een professioneel to neelgezelschap. De groep, die dat op dit moment echt waar lijkt te gaan maken, heet Glo be. Daarom wordt dit feit in het komende seizoen met en kele passende programma punten herdacht. In het najaar kan bovendien een beleidsnota verwacht worden, samenge steld door de medewerkers, waaruit zal blijken, dat Globe op weg is naar een nieuwe mentaliteit en op zoek naar een intensiever functioneren in de zuidelijke provincies. Het ko mende toneelseizoen meldt zes nieuwe produkties: vier he dendaagse en één klassiek stuk, alsmede een nog te be denken uitvoering in het kader van het Holland Festival. Ter gelegenheid van 25 jaar Zuidelijk Toneel heeft Globe voor geïnteresseerden een boekje uitgegeven, waarin be halve een terugblik de actua liteit aan de orde wordt ge steld. Op 8 oktober vindt in de stadsschouwburg te Eindho ven de jubileumvoorstelling plaats, waarbij tegelijk de stukken Suus en Chinchilla worden gespeeld. Vanaf 1 ok tober begint vanuit dezelfde schouwburg een tentoonstel ling over de laatste jaren van Globe, een rondreis langs alle Brabantse schouwburgen. Be gin '81 wordt in het provincie huis een colloquium voor ie dere belangstellende gehouden over actuele vraagstukken op gebied van provinciaal en lan delijk cultuur- en toneelbeleid. Op 20 mei is het slotfeest in Eindhoven met een bijzondere voorstelling en een Toneelbal. In de komende beleidsnota zal Globe voorstellen doen om het keurslijf van lang van te voren vastliggende schouw burgschema's te doorbreken en meer vrijheid van handelen te krijgen om in te kunnen springen op actuele zaken. Globe wil dé trek door het land beperken en zich vooral rich ten op de zuidelijke provincies, waarbij ook de kleine theaters meer aan bod zullen komen. Het afgelopen eerste jaar in Brabant blijkt Globe zowel kwantitatief als kwalitatief weer meer publiek te trekken. Ook op acteurs krijgt Globe door zijn nieuwe aanpak een zuigkracht. De voorwaarde, dat acteurs zich in Brabant moeten vestigen wordt daar door minder knellend meer. Voor het komende seizoen hebben zich als nieuw vast verbonden aan de troupe: Eli sabeth Andersen, Nettie Blan ken, Kees Hulst, Diane Len- sink en Josée Ruiter. De eerste première is op 27 september in Helmond, waar Suus van Herbert Achtern- busch wordt gespeeld. Decors en kostuums werden als ein dexamenproject op de acade mie St.-Joost te Breda ver vaardigd door Barbara de Vries. Op 4 oktober wordt in Oss voor het eerst Chinchilla van Robert David MacDonald gebracht; de auteur zal bij de première aanwezig zijn. Op 12 december volgt in Tilburg Het Atelier van Jean-Claude Grumberg. DE AMSTERDAMSE WAO- comité's gaan een landelijke protestactie houden tegen de kabinetsplannen om drastisch te gaan bezuinigen op de so ciale uitkeringen. De demon stratie vindt plaats op woens dag 10 september voor het GAK-kantoor aan het Bos en Lommerplein in Amsterdam- West. DEN HAAG (ANP) - De schoolleiders voelen zich bele digd en gechanteerd door mi nister Pais. Deze schuift hen verantwoordelijkheid in de schoenen voor de werkloos heid binnen het onderwijs. Het lijkt er op, dat de onderwijsge venden als pionnen op het po litieke schaakbord worden ge bruikt. Dit heeft het bestuur van de Algemene Vereniging van Schoolleiders (AVS) bij het al gemeen voortgezet onderwijs gisteren verklaard. Het vindt het onaanvaardbaar dat zon der overleg de salarissen van de onderwijsgevenden worden losgekoppeld van die van de ambtenaren, terwijl de onder wijsgevenden al meedoen aan andere bezuinigingsronden voor ambtenaren. De univer siteiten en hogescholen hebben zich gisteren op het ministerie van Onderwijs en Weten schappen verzet tegen de ri- goreuze uitvoering van de maatregelen die minister Pais heeft beraamd om fors te be zuinigen. De instellingen vre zen een ontwrichting van hun personeelsorganisaties. UTRECHT (ANP) - Voor zitter Jan Brouwer van de dienstenbonden FNV heeft gisteren met onmiddellijke in gang al zijn functies neerge legd. Volgens het federatiebe stuur van de Dienstenbonden is het besluit om af te treden uitsluitend gebaseerd op problemen over de interne werkverhoudingen binnen de Dienstenbonden. Van enig verschil van op vatting over het aktuele of toe komstige vakbondsbeleid is geen sprake. Ook de federatie vorming van de dienstenbon den van NVV en NKV - die volgens het federatiebestuur bijzonder voorspoedig ver loopt - heeft met het opstap pen van Brouwer niets te ma ken, aldus de verklaring van het federatiebestuur. A* J V V5 Dames aan boord van de Zuiderkruis, een van onze trotse marineschepen. Dat is natuurlijk een revolutionaire ontwikkeling. We spraken even met de hofmeester. „U hebt ontslag genome' meneer de hofmeester. Kov dat omdat u een beetje van oude stempel bent Als gaat om het ouderwetse h, maken bent u een meester, maar Hij schudt resoluut zijn hoofd. „Nee hoor, ik acht de vrouw bijna even hoog als de man. Maar op deze manier wordt de Zuiderkruis een soort inlegkruisje" „Maar u kunt de emancipa tie toch niet tegenhouden Vrouwen zijn in de dekdienst even bedreven als mannen Wat hebt u daarop te zeg gen luidde onze tweede vraag. „Kan zijn", zegt de hof meester. „Maar we moeten ei geen Love Boat van maken Straks nemen ze de mijnenve gers over en maken er man- nenvegers van" „En wat denkt u daar aan te doen, hofmeester „Nou, ac tiegroepje, denk ik. Baas in ei gen boot. Of: geen vrouwen in de touwen". „O, u bent er zo eentje van: de vrouw hoort in de keuken De hofmeester wordt kwaad: „Zoiets hoort u mij niet zeg gen. Ik wil alleen voorkomen, dat de marine binnen een paar jaar marina wordt genoemd" Over die keuken wil hij nog wel even iets kwijt: „Kijk, ik verzorg de officieren aan boord. Mijn keuken is mijn le ven Als de vrouw daar bin nenkomt, kan ik de afwas gaan doen". Dat is nou een echte Jantje Beton, die holmeester MERIJN (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - Minister De Koning (Ontwikkelingssa menwerking) maakt zich grote zorgen over de besteding van Nederlandse hulpgelden in de ontwikkelingslanden. Eerste onderzoeken van de anderhalf jaar geleden opgerichte in spectie ontwikkelingssamen werking te velde, die moet controleren of het geld in de arme landen wel goed gebruikt wordt, wijzen uit dat grote be dragen op de verkeerde plaats terecht komen. De Koning wil een groot scheeps onderzoek naar aan leiding van deze eerste gege vens, zodat zo snel mogelijk maatregelen genomen kunnen worden tegen deze misstan den. Hoewel De Koning danig geschrokken is van de resul taten van het speurwerk van de inspectie wil hij eerst nog ver der onderzoek, omdat hij het tot nu toe verrichte onderzoek te beperkt van omvang vindt om daaraan de conclusie te verbinden dat de effectiviteit van onze directe ontwikke lingshulp in zijn totaliteit zwaar te wensen overlaat. Het onderzoek van de inspectie heeft zich immers slechts uit gestrekt over 50 projecten, terwijl Nederland in totaal aan meer dan 2000 projekten in de wereld meebetaalt, aldus De Koning. Bovendien heeft hij de indruk dat net die projekten onderzocht zijn die gezien het doel van onze ontwikkelings samenwerking een slechte naam hadden. Hij hoopt dat door een doorlichting van alle projecten betere resultaten op tafel komen te liggen. Volgens het rapport van de inspectie blijkt een kwart van de hulpgelden die Nederland ter beschikking heeft gesteld voor de genoemde 50 projekten "niet daar terechtgekomen, waarvoor ze bedoeld zijn. Zo als bekend voert de Neder landse regering het beleid dat ontwikkelingshulp de positie van de allerarmsten moet ver beteren. Tevens moet de hulp de ontwikkelingslanden meer zelfstandig maken. Van beide zaken is bij de 50 onderzochte projekten niet veel terecht ge komen. Nederland geeft dit jaar in totaal 1400 miljoen gul den uit aan deze zogenaamde bilaterale hulp. (ADVERTENTIE) "ra TS&s jfcr1- Jy V

de Stem | 1980 | | pagina 3