Haven beleeft Gent recordjaar GIRO 70739 f procent meer overslag Middelburgs jeugd- korps naar Groede Gekantelde vrachtauto stremt verkeer leeptros Renteloos voorschot De Zwaluw Sluiskil Suiker Unie huldigde drie jubilarissen Sas van Gent Westdorpe Aardenburg KOOR EN COMBO IN SASSE KERK Terneuzen verhoogt retributies Biervliet Mevrouw Ockeloen opende dorpsfeest Zaamslag Bestuurder bleef ongedeerd Aarderiburg streek Zeehengel- wedstrijd te Hoek Glazenwasser poetste de plaat ICS - SOEST 0MALIË - OP LEVEN EN DOOD Het Internationaal Christelijk Steunfonds voert reddingsactie uit t.b.v. geïsoleerde vluchtelingen in Somalië. Fondsen dringend nodig. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT - De Sui kerfabriek Suiker Unie in Sas van Gent heeft gisterenmiddag drie zilveren jubilarissen ge huldigd. Dat gebeurde in de kantine, in aanwezigheid van onder andere directie, staf en een delegatie van O.R. Bedrijfsdirecteur W. Duite- meyer dankte.de jubilarisser G. Kersbulck (magazijnchef), R. de Wolf (administrateur) en E. Andries (isoleerder) voor hun inzet, en overhandigde hen een envelop met inhoud, een gouden horloge en de zil veren Suiker Unie speld. Voor de echtgenotes van de jubila rissen waren er bloemen. Na mens de Maatschappij voor Nijverheid en Handel over handigde het hoofd perso neelszaken C.L. van Hecke de oorkonde en een zilveren leg penning. Verder werden de zil veren jubilarissen verrast met een cadeau namens het voltal lig personeel. Om 16.00 uur nam het volledig personeel de gelegenheid ter baat de jubi larissen de hand te drukken. Kermiskaarting - Ter gele genheid van de Sasse kermis houdt kaartclub Klavertje Vier maandag 8 september een kaarting in café De Rijnvaart en Herberg De Rotterdam. Gespeeld wordt bieden en op de prijzentafel staan spaling en worst. Aan deze kermis kaarting kan iedereen mee doen die ƒ5,- inleg betaalt en zich vanaf 19 uur laat inschrij - ven. De wedstrijden beginnen om half acht. Bolling - Ook de vakantie voor de krulbollers is voorbij en de eerste bolling van het nieuwe seizoen was weer een spannende aangelegenheid. R. Cardon werd op de bolbanen van het Vlaanderencomplex de eerste met niet minder dan 40 punten. De verdere uitslag was als volgt: 2. O. Suy, 3. Joh. Kalsvel, 4. R. Warrens, 5. Th. Vermeulen, 6. Th. de Caluwé, 7. M. van Acker, 8. J. Baart, 9. Ad Maenhout, 10. Ph. van Ac ker. Nissehutfeest - Het is voor de vierde keer dat de KPJ-le- den in Westdorpe een Nisse hutfeest houden. In de werk tuigenbergplaats van de fami-. he Verhelst aan de Kreekdreef is een gezellige feestzaal ge maakt. Langs de wegen rond om Westdorpe zijn borden aangebracht die bezoekers de weg wijzen naar het festijn. Het Nissehutfeest begint van daag om acht uur. Hengelsport - Op het vis water van de Canisvlietkreek te Westdorpe hield de Platzak de derde clubwedstrijd van dit seizoen. Hiervoor bestond een goede belangstelling. Uitslag: 1. E. de Clercq 2070 gram, 2. F. Roegiers650,3. G. Janse620,4. P. Kalle 580, 5. M. van Hecke 520, 6. E. de Bock 520, 7. F. Sijnesael 340, 8. W. de Vetter 140, 9. R. van Beveren 130 gram. De stand om het club kampioenschap is na drie wedstrijden: 1. L. de Vlees- schauwer met 6 punten, 2. F. Roegiers 6, 3. F. Sijnesael 9, 4. E. de Bock 9, 5. E. de Clercq 10 punten. (Van onze correspondent) HOEK - De hengelaarsver eniging Sport en Genoegen houdt vandaag zaterdag 6 september haar jaarlijkse in ternationale zeehengelwed- strijd. Het is tevens de voor laatste wedstrijd in dit seizoen die meetelt voor het Nederland en Belgisch kampioenschap van de Westerschelde Federa tie (WSF) en onder de regele- menten van deze Federatie wordt gevist. Inschrijving voor deelname is mogelijk tot zaterdag 11.30 uur in cafetaria De Instuif te Hoek. De wedstrijd, die om 12 uur begint, wordt gehouden op het bekende parkoers nabij de Terneuezense watertoren. Kosten voor deelname 7,50. De hoofdprijs is een diepvries- kast, verder een rijwiel een draagbare tv en een hangklok en tal van andere prijzen in natura. De uitreiking van de prijzen is omstreeks 18 uur in cafetaria De Instuif te Hoek. ST. Sebastiaan - Hand boogmaatschappij St. Sebas tiaan heeft het afgelopen zo merseizoen weer schietingen gehouden waaraan door toe risten kon worden deelgew- nomen. De gasten konden meesc hieten op woensdag avond en gemiddeld namen zo'n 5 5 10 toeristen de gele genheid te baat om te schieten op de staande wip. Sint Sebastiaan heeft spe ciaal hiervoor een extra boog en pijlen beschikbaar gesteld Enkele leden van St. Sebatiaai organiseerden ook twee mid- dagschietingen voor toerister en op één zo'n middag waren ei ongeveer 30 liefhebbers van een camping uit Nieuwvliet aanwezig. Desgevraagd veze- kerde men bij Sint Sebastiaa i, dat de toeristen ook in het zo merseizoen van 1981 aan hu*, trekken zullen komen bij h« gaaischieten in Aardenburg gTEM VAN ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1980 GROEDE - Ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan van het muziekgezelschap „Een dracht Maakt Macht" te Groe de, waarbij ook het nieuwe vaandel wordt angeboden, treedt het jeugdkorps Johan Friso uit Middelburg vandaag (zaterdag) op. Dit korps bestaat ut zeventig leden in de leeftijd van 8 tot 15 jaar en is een onderafdeling van de showband „Juliana" te Middelburg. Het staat onder leiding van de heer André Da- vidse. Het korps is nationaal jeugdkampioen van de Christelijke Bond van show en drumbands 1979 en behaal de ook in 1976 het nationale kampioenschap. Op zaterdag 20 september verdedigt het korps zijn titel in Dieren. Vandaag (zaterdag) maakt Johan Friso om 19.45 uur een rondgang met lam pionoptocht door het feest vierende Groede en verzorgt om 20.00 uur een showoptre den met het programma waarmee het zijn titel op 20 september zal verdedigen. Voor de beide optredens te Groede wordt gebruik ge maakt van twee uniformen, één voor de rondwandeling en één voor de show. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT - Net is andere jaren zal ook dit ■}>I Weer het jongerenkoor Jnhet muzikale combo hun medewerking verlenen aan de kerkdiensten in de joomskatholieke kerk te Sas van Gent. Aanstaande zondag 7 september zal dit voor de eerste maal dit seizoen ge beuren, en daarna om de veertien dagen tijdens de mis van 11.00 uur herhaald worden. Zowel het jonge renkoor als het Combo staan onder leiding van Jo han de Witte. (Van onze correspondent) TERNEUZEN - Naar aan leiding van een door de ge meentepolitie van Terneuzen verzonden telexbericht tot opsporing en aanhouding van de uit Antwerpen afkomstige Belg E.T., kon deze donderdag door de politie in Nijverdal worden aangehouden. De Belg, die ook geruimte tijd in Terneuzen verbleef, deed zich voor als glazenwas ser en sloot voor circa vierdui zend gulden aan contracten af. Van glazen wassen kwam in vele gevallen niet veel terecht en dus poetste de Belg de plaat. Verder staat hem nog een be drag van zeshonderd gulden aan hotelkosten te betalen. T. is na zijn arrestatie overge bracht naar Terneuzen en al daar ingesloten. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - Precario rechten, hondenbelasting, marktgelden en de vergoedin gen voor verrichte politie diensten gaan in Terneuzen -als de raad ermee instemt-in 1981 met 5 procent omhoog. Die verhoging is conform het door de minister van Binnen landse Zaken als aanvaard baar geacht. Wat betreft de reinigingsrechten komen de 5 procent naast de reeds in de cember 1978 vastgestelde ge faseerde verhoging. Bovendien kan men nog afzonderlijke voorstellen verwachten voor de legesheffingen en de be grafenisrechten. De commissie financiën zal zich donderdag 11 september om 19.30 uur buigen over de diverse voorstellen. Die be vatten o.m. de gebruikelijke grondverkopen t.b.v. woning bouw. Toertocht - Zondag 7 sep tember houdt trimclub Willem Beukelszoon een trim toer tocht. Deze tocht wordt in West-Zee uwsch-Vlaan deren verreden en is 60 kilometer lang. Inschrijven van acht tot negen uur bij café Willem Beu kelszoon, waar om negen uur 't startsein zal klinken. Evenals bij vorige trimtochten zijn prijzen beschikbaar gesteld voor de jonste en de oudste deelnemer en voor de grootste en de verstkomende ploeg. 'al- dwaalde oerwoudreptiel ed- vervolgens naar de dieren tuin. De herkomst bleef een Ant- raadsel, totdat zich donder- eno- dag een wenende vrouw aan het de poort van de Zoo meldde. Het bleek de eigenaresse van een de wurgslang. Wat was er ge beurd. Bij de betrokken da- ver_ me, wonend langs de Schelde een speelde zich eind vorige week het een echtelijk twistgesprek af. van eeP- Daarbij werd de echtgenoot mde zo kwaad dat hij de hele in- lan- boedel van z'n vrouw op Ant- straat smeet. Zo belandde het ezen troeteldiertje op de kasseien val- en zocht uiteindelijk een vei- ute- lige toevlucht op het URS- ver- bergingsvaartuig. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG - Met het op laten van een ballon door de echtgenote van burgemeester C. Ockeloen van Terneuzen, gevolgd door honderden uit handen van de schooljeugd, werd gisterenmiddag even na vier uur de maximarkt en Vlaamse kermis geopend. Daarvoor werd op de pui van het voormalige gemeentehuis de burgemeestersvrouw wel kom geheten door de voorzitter van de Zaamslagse midden standsvereniging Zavo (Zaamslag Vooruit), de heer J. Dees. Hij sprak zijn waarde ring uit aan het adres van de plaatselijke verenigingen die er toe bijdroegen dat ook dit jaar weer het tweedaagse dorpsfeest tot stand kon ko men. Bomvol was het reeds op dat moment in het feestelijk ver sierde dorp. Het mastklimmen, de steppenrace en vooral later op de avond de dressuur- en springproeven gedemon streerd door leden van de rui- tervereniging Luctor et Emer- go trokken veel belangstelling. De eerste dag werd afgesloten met muzikale show door de muziekvereniging De Volhar ding met drumband en een optreden van het eerste Ter- neuzense majorettenpeloton. OOSTBURG De bestuur der C.D.B uit Aardenburg bleef donderdagavond onge deerd op enige ontvellingen na, toen hij uit bovenstaand au towrak kwam na een ongeval op rijksweg 58 net buiten Oostburg op de kruising met Maagdenberg. B. reed op tot nu toe on verklaarbare wijze achterop een landbouwtrekker met aanhanger, bestuurd door G.B. uit Oostburg. Van de aanhan ger, bestuurd door G.B. uit Oostburg. Van de aanhanger, die nadien links werd gepas seerd, werden beide linker- wielen afgerukt en de lading, zijnde pakken stro, kwamen op de weg terecht, waardoor een verkeersstagnatie ontstond en men gedurende enige tijd het verkeer moest omleiden. De chauffeur van de perso nenauto werd aanvankelijk naar het ziekenhuis te Oost burg overgebracht, doch kon na onderzoek huiswaarts ke ren. Gelet op de wrakstukken kan van een wonder worden gesproken. ya (Van een onzer verslaggevers) GENT-De Gentse haven blijft groeien. Op het einde van het derde kwartaal van 1980 sdegoederenoverslag al met vijf procent gestegen ten opzichte van het vorig jaar. Vooral ieaanvoer kende een forse stijging: tien procent. Gent boekte in 1979 overigens al een tcordjaar wat betreft het maritiem goederenverkeer. Gent verwacht nog dit jaar de nijlpaal van een overslag van 19 miljoen ton goederen te zullen halen. (Van onze correspondent) AXEL - Het rijverkeer over een gedeelte van provinciale weg Axel-Hxdst is gisteren een paar uur gestremd geweest. Oorzaak hiervan was een gekantelde vrachtauto van de firma P. uit Hulst. Omstreeks 11 uur reed de vrachtauto op de Langeweg en geraakte op een gegeven ogenblik met de rechterwielen in de berm. De bestuurder K.K. uit Hulst trachtte nog wel de wagen weer in het juiste spoor te krijgen, doch deze pogingen mis lukten en na ongeveer een 150 meter heen en weer over de weg te hebben afgelegd, kantelde de auto. De schade was aanzien lijk en de auto, beladen met vlees, moest met een kraanwagen worden weggesleept. •bondfietsdriedaagse - Op 10 september wordt in een avondfietsdrie- iJgse gehouden. In het kader lr,tle sportieve recreatie zijn drie verschillende toer- nten uitgezet met afstanden ,r keuze van 20 of 60 kilo- te. Deelname is mogelijk iedereen. Voor de volhou- ■ri is er na afloop een leuke _"inering beschikbaar, "melden en starten, maan- S> dinsdag en woensdag s® 18 en 19 uur op het Mo lten Hoek. Inlichtingen bij ^ermeulen, Hoek, telefoon Jjpeningsbal - Als opening «et nieuwe seizoen door de enting Evenementen Hoek, zaterdag (vandaag) 6 ember om 20 uur in het mjhuis een herfstbal ge- *n. Er is een optreden van' Bluesette en van Rob de js. j?e toegangsprijs bedraagt f Uit erkentelijkheid voor Seen heel veel vrijwilligers eerden 'n ^et kader van Totaal'80" betalen deze '°egangsprins van f 2,50. bnd VAN GENT - Aan" - -e ™sandag 8 september stvi uur houdt Am- l: "nternational weer Jav,°nd. Deze a baar avond len in de pastorie te Sas van Gent. De toegenomen overslag is looral toe te schrijven aan de :ategorieën vaste brandstoffen kolen), chemische produkten, neststoffen en levende dieren. lolgens het stadsbestuur van lent blijkt uit deze gunstige esultaten het belang van Gent psnationale haven van België, neen commentaar op de cij- ers van het derde kwartaal, lelt men dat het niet zozeer 'in belang is hoeveel een ha- en aan bruto-tonnenmaat toort, of hoeveel schepen er taen. „De bruto-tonnenmaat in- orneert op geen enkele wijze ver de hoeveleheid goederen He het schip in werkelijkheid mar of van een haven ver- 'oert", zo luidt het commen taar. Met een scheef oog naar concurrent Zeebrugge, on langs toebedeeld met rege- ringsgelden voor de bouw van een nieuwe haven, zegt het stadsbestuur dat ook ferryver- keer geen maatstaf is voor de drukte in een haven: „Kanaal havens met intens ferryverkeer tussen het vasteland en Groot- Brittanië, zullen een hoog aantal schepen noteren omdat de overvaart hoogstens vijf uur in beslag neemt en het ferry schip een paar keer per etmaal eenzelfde haven kan aanlo pen". Zonder Zeebrugge met naam te noemen zegt het stadsbe stuur van Gent deze statisti sche gegevens „uiteraard enig belang" toe te kennen, maar- men meent meer belang te (ADVERTENTIE moeten toekennen aan lading- cijfers als toets voor het belang van een haven. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - Wat b. en w. van Terneuzen betreft, kan aan de showband De Zwaluw in Sluiskil een renteloos voor schot van 5.000 gulden worden verstrekt voor de aanschaf van nieuwe uniformen. De huidige uniformen zijn 8 jaar oud en dringend aan vervanging toe. Voor de showband Irene in Terneuzen wil men dan gelijk tijdig 12.108 gulden renteloos lenen voor de aanschaf van nieuwe uniformen en instru menten. Wat betreft De Zwaluw is het college van mening dat het voorschot kan worden ver strekt omdat men reeds uit ei gen middelen nieuwe instru menten heeft aangeschaft en de vereniging bovendien al met acties en optreden bijna 9.000 gulden voor de nieuwe unifor men (totale kosten 19.000 gul den) bijeenvergaard heeft. Ten aanzien van showband Irene wordt opgemerkt dat men een gedeelteljke ledenstop heeft moeten invoeren omdat er te weinig instrumenten zijn en de uniformen na 9 jaar o.m. door het vermaken reeds danig verslijten. Minder coulant is men ten aanzien van de Vereniging Nationale Reserve Terneuzen. Die vroeg een eenmalige sub sidie voor de personeelsver eniging. „Naar onze mening zijn de werkzaamheden van de Nationale Reserve van boven- gemeentelijk belang. Dat deze organisatie ook plaatselijke vestigingen (pelotons) kent brengt ons inziens hierin geer, verandering", aldus het colle ge- De voorstellen worden maandag 15 september be sproken tijdens de vergadering van de commissie voor onder wijs c.a. De commissie gaat zich dan ook buigen over de problematiek van de peuter speelzalen in de gemeente. Zo als bekend dreigen die hun werkzaamheden te moeten stoppen bij gebrek aan gelden om leidsters te betalen. Tafeltennis - De Aarden- burgse Tafeltennis Vereniging houdt zaterdag 20 september een open recreanten-toernooi van 13.30 - 18.00 uur en staat open voor deelnemers vanaf 15 jaar! De kosten bedragen 1, per deelnemer. Inlichtingen bij de A.T.V., Vermerestraat 10, Aardenburg.

de Stem | 1980 | | pagina 21