Zelfstandige baan als operator A aut®m@nteurs (diesel) Kalkulator vbf A buizen 3 Assistent-Accountants V hoofd planning (m/v) ITT 2 metaaldraaiers 2 monteurs ik zou buiten willen werken, in de havens, aan de grens of op een vliegveld, veel afwisseling, mensen om me heen douane-ambtenaar B.B.W. b.v. baas thermische verzinkerij luups .uwe. rr„ voor de Interne Accountants Dienst van de NCB A Nederlandse Credietbank Ericsson Telefoonmaatschappij B.V. Ericsson Akzo Chemie Voor direct gevraagd voor bouw bv verenigde buizenfabrieken vbf N/AF INSTRUMENTS DE STEM VAN ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1980 Akzo Chemie Nederland te Dordrecht houdt zich bezig met de vervaardiging van chemische produkten. Zij worden als grond- en hulpstoffen voornamelijk in de kunststoffen, rubber en agrarische industrie gebruikt Het bedrijf heeft een prettige werk sfeer. Er wordt goed samengewerkt met uitstekende onderlinge verhou dingen. Op korte termijn is op onze fabricage-afdeling plaats voor enkele operators Dat betekent een baan in volcontinu- dienst met als prettige bijzonderheid een ploegentoeslag van 30%. Wij denken aan medewerkers die zich in een klein team goed thuisvoelen Men heeft een grote mate van zelfstandigheid bij het regelen en controleren van de diverse processen Dat vereist nauwkeurigheid en verant woordelijkheidsgevoel. Daarnaast vragen wij enige ervaring in soortgelijk werk Minimaal is men in het bezit van het diploma LTS metaal of procestechniek Van onze kant bieden wij een aan trekkelijk salaris, een goede pensioen voorziening en reiskostenvergoeding. Bovendien na gebleken geschiktheid de mogelijkheid een vakopleiding tot procesoperator te volgen Belangstelling7 Bel dan even voor een afspraak of schrijf een bondig briefje. Akzo Chemie Nederland bv, afd Personeelszaken, postbus 117, 3300 AC Dordrecht Telefoon (078) 18 02 55 Akzo Chemie is de specialty chemicals divisie van Akzo De divisie omvat 5.000 mede werkers op ongeveer 20 lokaties in de wereld Het produktie-programma omvat o m initiatoren, katalysatoren, stabilisatoren en vele andere chemikaliën als hulpstoffen of additieven voor overwegend industriële toepassingen Wij zijn een Nederlands bedrijf met vestiging in België. Wegens uitbreiding van o.a. ons wagenpark, bestaande uit een grote verscheidenheid aan hogedruk-, zuig- en pers pompen, alsmede stoominstallaties die geïnstalleerd zijn op eigen schepen en trucks, hebben wij plaatsingsmogelijk heden voor- Leeftijd ouder dan 24 jaar. In het bezit van een rijbewijs C. Alle onderhoudswerkzaamheden geschieden in onze eigen werkplaats. Kandidaten kunnen zich aanmelden na telefonische af spraak bij: BOOY CLEAN BELGHJM N.V. Brttiattraat 123 (4e verd.) 2000-Antwerpen Tel. 09/32/31/31.85.28 - 31.85.29. /- 'in tfnU-- I "I f: Referenties te richten aan Postbus 7260 Numansdorp voor spoedige indiensttreding vragen wij voor de afdeling dikwandtge vbf is de I grootste Inederlandse producent van stalen buizen. I vbf, een dochter- I maatschappij van hoogovens, heeft 1 vestigingen te oosterhout (n-b), arnhem, I maastricht en blerick. buizen vestiging oosterhout een funktie-inhoud: het, in dagdienst, leiding geven aan 3 ploegen van 8 medewerkers bij het in- en uitwendig verzinken van stalen gelaste dikwandige buizen en wel zodanig dat de gestelde kwaliteits- en kwantiteitsnormen worden gerealiseerd. funktie-eisen: voor een goede vervulling van deze zelfstandige en veelzijdige funktie denken wij aan kandidaten die: in de leeftijdskategorie van 30 tot 40 jaar vallen een h.t.s. of m.t.s.-w opleiding hebben genoten over leidinggevende kwaliteiten en kontaktueie vaardigheden beschikken kunnen improviseren op grond van gedegen praktisch-technisch en organisatorisch inzicht kunnen bogen op een aantal jaren ervaring in een produktie-bedrijf zij dienen bereid te zijn, eventueel, deel te nemen aan een psychologisch onderzoek. wij bieden goede sekundaire arbeidsvoorwaarden konform de geïntegreerde c.a.o. in de metaalindustrie en aanvullende vbf-regelingen. belangstellenden gelieven hun schriftelijke sollicitatie te richten aan de heer j.h. van de wijngaart, chef personeelszaken, b.v. verenigde buizenfabrieken vbf, wilhelminakanaal zuid 150, 4903 ra oosterhout (n.br.). De NCB staat met haar 2400 medewerkers en 117 vestigingen op de nationale ranglijst van algemene banken op een 4de plaats. Een flinke bank dus maar toch geen groot, log geheel. Integendeel. Door een open structuur juist heel flexibel. Gezien vanuit de Interne Accountants Dienst eigenlijk een grote groep "bedrijven',' elk met een specifieke activiteit kredietverlening, effectenhandel, betalings verkeer, enzovoort. Afwisselend om voor te werken. De Assistent-Accountants die wij graag zien. hebben goede contactuele eigenschappen, een soepele persoonlijkheid en kunnen zich vaardig uitdrukken. Controle-ervaring is gewenst, specifieke bankervaring is niet noodzakelijk. De opleiding van de kandidaten voor deze functie zal zich ontwikkeld hebben, of nog ontwikkelen, via de lijn SPD-AA of via het NIVRA. Aan kandidaten die nog bezig zijn met hun studie verleent onze bank natuurlijk haar volledige medewerking om deze af te ronden, onder andere door een zeer ruime studiekostenvergoeding. Wij kunnen functies aanbieden op het Hoofdkantoor van de bank in Amsterdam, in het Zuid-Westen van Nederland, standplaats Rotterdam of Roosendaal en in Zuid- Nederland, standplaats Venray. Belangstellenden, in de leeftijd van zo'n 25 tot 40 jaar. nodigen wij uit hun sollicitatie te richten aan de Nederlandse Credietbank nv. afdeling Personeelzaken. Herengracht 47<5. 1017 CB Amsterdam, t.a.v. de heer G. van den Boogaard. Telefoon: 020-21 27 27. toestel 653. W 104/1 Wij hebben de functie vacant van die belast is met de dagelijkse leiding over materiaal- en productieplanning. De functionaris is verantwoordelijk voor de uitvoering van het complete besturings traject, van orderacceptatie tot aan werk- uitgifte, alsmede vcior de hoogte van de magazijnvoorraden. De betrokken functionaris geeft leiding aan een tiental medewerkers en rapporteert aan de Material Manager. De kandidaat die wij zoeken, beschikt over: een opleiding op hoger technisch/ administratief niveau met aanvullende scholing op het aangeduide werkterrein; 0 een aantal jaren leidinggevende ervaring; ervaring op het gebied van goederen- stroombeheersing en planning. Ervaring met implementatie van auto matiseringen strekt tot aanbeveling. Een psychologische test behoort tot de selectieprocedure. Nadere informatie over de functie kunt u inwinnen bij de heer J. Groenewegen, toestel 111. Uw sollicitatie kunt u richten aan de afdeling Personeels- en Sociale Zaken, Postbus 8, 5120 AA Rijen, t.a.v. de heer G. Sipkens. Haansbergseweg 1, 5121 LG Rijen, Tel. (01612)31 31. Ericsson Telefoonmaatschappij 8 V. is een dochteronderneming van het Zweedse concern L.M. Ericsson. Het bedrijf in Nederland telt ruim 1000 medewerkers, verdeeld over vestigingen in Rijen, Rotterdam en Voorburg. Het produceert en verkoopt telecommunicatie- en signaalapparatuur. Conofiow Europa B. V. fabrikant van Meet- en regelapparatuur. Viscositeitsmeet- en regelsystemen, doorstroommeters en systeemelectronica zi/n belangrijke pijlers van ons leveringsprogramma op het gebied van de scheepvaart- en proces- Instrumentatie. C0N0FL0W EUROPA B.V In verband met uitbreiding van de activiteiten en intensivering van werkzaamheden vragen wij; voor de afdelingen Productie en Reparatie Wij verwachten dat zij: - Een volledige of gedeel telijke technische opleiding hebben genoten - of anders ervaring hebben in mechanische- en of montagewerkzaam- heden Wij bieden u o.a.: Een behoorlijk salaris - 8% vacantietoeslag - kerstgratificatie tenminste 22 dagen verlof - een goede pensioen voorziening - reiskostenvergoeding - gratis bedrijfskleding - studiekostenvergoeding - variabele werktijden Sollicitaties aan Personeelszaken van Conofiow Europa B.V Vierlinghstraat 24, Postbus 40, 3300 AA Dordrecht Wilt u eerst nadere inliclj tingen? Bel dan met ona| heer C.J.K. Burgmans Telefoon overdag 078-183100; na werktijd: 078-176470. Dat kan bij de DOUANE, maar dan moet U op 5 januari 1981 minstens 18 en niet ouder dan 27 jaar zijn. Ook moet U goede ogen hebben (een bril behoeft geen bezwaar te zijn). Misschien heeft U een MULO/MAVO-diploma; dat kan een aanbeveling zijn, maar is niet vereist. Heeft U belangstelling? Solliciteer dan naar de functie van (mnl./vrl.) De opleiding voor deze functie zal gedurende de eerste 4 maanden plaatsvinden aan het Douane-opleidingsinstituut te Elspeet, alwaar U intern zult verblijven. Deze opleiding begint 5 januari 1981. Het salaris bij indiensttreding: 18 en 19 jaar f 1753,- per maand 24 en 25 jaar f 2048,- per maand 20 en 21 jaar f 1838,- per maand 26 en 27 jaar f 2118,- per maand. 22 en 23 jaar f 1931,- per maand Daar komt nog bij een vakantie-uitkering van 8%. Daar kunnen nog bijkomen een toe lage voor onregelmatige dienst en een eventuele tegemoetkoming in de pensionkosten. Na een volledig kosteloze opleiding (totale duur 2 jaar) volgt benoeming tot assi stent (maandsalaris max. f 2530,-) met promotiemogelijkheid tot assistent A (maandsalaris max. f2800,-). Daarna zijn de mogelijkheden nog niet uitgeput, maar dat hangt van Uw capaciteiten af. De genoemde salarissen zijn exclusief een toeslag van max. f 26,- per maand. Schriftelijke sollicitaties onder vermelding van vacaturenummer 0-4500/0057 (in linkerbovenhoek van brief en enveloppe) en uw huisadres met postcode, zenden aan de Rijks Psychologische Dienst, Prins Mauritsiaan 1. Correspondentie-adres: Postbus 20013, 2500 EA 's-Gravenhage. (Door Robert Japanse metroreizigers moet< makken genoegen nemen. Op di wen de dupe. Als je van het redelijk goed uitziet en tijdens h kans door mannen betast te w< Het is een probleem dat langi te lopen. Uit een televisieprog deze mannelijke nieuwsgierighi Wen die op de metro zijn aang keer, met deze ziekelijk aando< hebben gehad. Opvallend is dat het geen psy. brave burgers zijn die dit een le ambtenaren, journalisten en d vrijpostig te gedragen. Slechts een enkeling wordt panse vrouwen het te gênant Soms tasten ze langzaam je secretaresse uit Tokio, maar va onder je rok". In de drukke zomermaanden fessionele krachten dikwijls 3 duwd, terwijl dat rijtuig officie JOHANNESBURG (AT .vijs voor alle zwarte kin< kaanse regering een hoofi ulden bezorgen en dat za opbrengen. Dit is de mening van André S ker en voormalig adviseur va {onderzoek van de universiteit 'rapport produceert Spier een u *die nodig zullen zijn als de re onderwijs voor allen, waar ma .verscheen na maandenlange o: {studenten over de ongelijkhed van het door de blanken geregt 'ïensen werden hierbij gedooc „Ik heb deze cijfers verza- neld in een poging de mensen zodanig wakker te schudden dat zij de omvang van het probleem zullen beseffen", verklaarde Spier in een inter view. „Het is een monsterlijk probleem en wij zullen het on derwijs totaal moeten her zien". Hij zei dat de staat niet bij machte zal zijn de totale re kening voor verplicht onder vijs voor alle rassen te betalen. Spier heeft becijferd dat de fextra kosten die gemaakt [loeten worden om alle zwarte kinderen onderwijs te geven, de komende twintig jaar vier liljard rand (meer dan tien liljard gulden) zullen belo pen, zonder rekening te hou den met de inflatie. Er zullen zo'n 220.000 onderwijzers en 36.000 scholen meer nodig zijn. En dan is nog niet eens reke ning gehouden met een „dui zelingwekkend bedrag" dat op [tafel moet komen om de onge veer 3,7 miljoen zwarte vol wassenen bij te scholen die helemaal geen onderwijs heb ben gehad. Spier zei dat zijn rapport ge baseerd is op de veronderstel ling dat de huidige verhouding van één onderwijzer op vijftig [leerlingen niet verbeterd vordt. Elke maatregel om de rootte van de klassen te ver- leinen zou'de kosten nog ver- |der opjagen. Het rapport-Spier, dat de [titel „Naar een nieuw onder- vijssysteem" heeft gekregen, 'schat dat rond de eeuwwisse ling Zuid-Afrika vijftien mil- |joen kinderen in de school gaande leeftijd zal hebben. Dat [is bijna het dubbele van het huidige aantal. Zuid-Afrika is rijk, het bezit geweldige hoeveelheden mi nerale delfstoffen en het heeft JERUZALEM (AFP) - Ka- tamon, een armenbuurt in Je ruzalem. Rijen betonnen en bakstenen woningen waar mensen al dertig jaar ellende jen hitte hebben te verduren. Gezinnen van oriëntaalse jo- den leven met zes tot tien per sonen in appartementen met een oppervlakte van 40 bij 60 [vierkante meter. Hun voorouders kwamen uit darokko, Algerië, Tunesië of prak. Zij vormen de meerder heid van de joodse bevolking yan Israël. Het zijn de zoge naamde Sefardim. Degenen die van Europese origine zijn, worden Asjkenazim genoemd. De op hol geslagen inflatie, de Israëlische economie [teistert, heeft de scheidslijn Russen de gemeenschappen op geheven en de armoede alge meen gemaakt. Degenen die Beven in de arme wijken van de grote steden of die in land- houwdorpen een harde strijd moeten leveren om het hoofd ooven water te houden, heel egroep is,,het andere Israël" geworden; naar schatting 60 Procent van de bevolking. On- PeY®fr 15 procent leeft onder bestaansminimum. Medio juni 1980 werd in een tent'61! nabii Katamon, een :.;„tenkamP opgericht. Tien- pauen jonge paren eisten een pak boven het hoofd. Na dertig P ar socialistisch beleid zijn er P Israël nog altijd geen wo- P gen met lage huren ver buigbaar. Huizen worden te- I^Lei?0rme Liedragen ver- Focht, tot groot genoegen van pe aannemers die bevoordeeld f •AÜrtUtèüUrlL--

de Stem | 1980 | | pagina 8