•aarde sportaccommodatie hulster zoeteyaart ulster jeugd ctief voor igen centrum VOORLAATSTE DAG VAKANTIEWEEK Huizenbouw in Moerschans tast bomenrij toch aan NDERHANDSE AANBESTEDING AN RIOLERING IN TERNEUZEN Padvinders op kamp in Zwitserland Rioleringsplan Heikant kost bijna 4 miljoen 1981 Baden in Axel weekje langer laat open [0MMELMARKT OP BRADERIE INISTRATIEVE I Speelweide rwsE [TEIT Commissie vergadering Terneuzen iBERICHT )NNUMMER ONGEWIJZIGD LNDSDIPLOIVIAI [ene ontwikkeling! >MA BOEKHOUDEN ARAGE de Hoofdstraat St.-Jansteen BEDIENDE IDENHELPENDE InverzorgendeI iteratieve provinciale trale Zeeland L STEM VAN ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1980 T<3 Avondfiets- vierdaagse afgesloten loer sc hans ■den! Autocoureur Bontshow examens Project mensen zonder baan in Reimerswaal •wipea»-"- Is. verhuizen wij tijdelijk I 1 de Vine, van Goghstr 3I |rneuzen aetrekken wij dan on?»I Ide KNAPZAKWEG 3 (J FAMILIE J. F. RÖUV.I ■tart een nieuwe cursus Jarige opleiding ve bij R. Herman, Juliana- |t, tel. 01140-13177 adres voor: JNGEN: -Jansteen 12277 nuis „Gasthuis" te Goes I lienbare tijd geplaatst word ten bereid zijn in wisselends I ■rende de weekends te wer-f smeentelijke richtlijnen, ver-1 CAO voor bejaardentehui-l [ahiktheid opname in het Alg.l en IZA (ziektekostenrege-l citaties met vermelding van ig en referenties richten aar evrouw E. Noordam, Kievit-f Goes (tel. 01100-14210). HULST - De Hulster ge- Lnteraad beslist eind deze aand over de aanleg van de feeolande paardensportac- lororaodatie in het recreatie- lebied Zoetevaart. r Er komt dan meteen ook een lorstel op tafel om alvast geld |nj te maken voor de aanleg I een parkeerterrein met picknick-faciliteiten ten be hoeve van het recreatiegebied, waar afgelopen voorjaar al de nodige bosaanplant heeft plaatsgevonden. De paarden sportaccommodatie kost de gemeente 335.000 gulden. (Door zelfwerkzaamheid van de plaatselijke paardensport vereniging denkt men de res terende 57.000 gulden te kun nen verdienen). Het parkeer terrein met picknick-facili teiten kost de gemeente 130.000 gulden. Men kan ech ter rekenen op een subsidie van 200.000 gulden van de ruilver- kavéling Kieldrecht, zodat de gemeentekas door de twee projecten „slechts" 250.000 gulden uenter zal worden. Bij de financiële meerjarenplan ning was met een dergelijk be drag al rekening gehouden. De paardensportaccommodatie (gesitueerd aan de Water straat) zal worden verhuurd aan de plaatselijke rijvereni- ging, die zich nu nog met een te klein geacht terrein achter het bejaardencentrum behelpt. (Van een onzer verslagge vers) AXEL/KOEWACHT - De zwemliefhebbers ,in de ge meente Axel kunnen een weekje meer profiteren van de langere openingstijden van de zwembaden in Axel en Koewacht. Burgemeester en wethouders hebben, gezien het mooie weer, besloten om het hoogseizoen voor de zwembaden met een week te verlengen. Dat houdt in dat de openingstijden van de zwembaden nog tot volgende week zaterdag 23 augustus ongewijzigd blijven. Voor Axel dus van maandag tot en met zaterdag van 8.00 tot 20.00 uur en voor Koewacht van 9.00 tot 19.30 uur. Na volgende week gaat dan het naseizoen in. Dan zijn de openingstijden voor Axel en Koewacht bepaald op res pectievelijk van 11.00 tot 19.00 uur en van 13.00 tot 19.00 uur. VOGELWAARDE - Onge veer 200 fietsers van alle leef tijden hebben deelgenomen aan de avondfietsvierdaagse te Vogelwaarde. Dit evenement werd georganiseerd door de stichting Feestcomité Vogel waarde in samenwerking met de tourclub Vogelwaarde. Er kon elke avond gekozen wor den uit een parcours van 25 of van 15 km, dat uitgezet was langs routes in de omgeving van Vogelwaarde. (Van een onzer verslaggevers) HULST - De Hulster jongeren, die zich beijveren voor de oprichting van een eigen activiteiten- •entrum, blijken de handen stevig uit de mouwen te steken. Ze hebben hun werkgroep, die [opereerde onder het motto „open jongerencentrum nu" inmiddels een rechtsgeldige status gegeven Hoor de oprichting van een stichting. Daarbij bood het Hulster fcemeenschapswerk de nodige tulp. Het aanbod van het VJV km de ruimte in het Houten- twartier eenmaal per maand teschikbaar te stellen voor ac- liviteiten, werd verder met teide handen aangegrepen. niddels organiseerden de Jongeren er al verschillende activiteiten. Daarbij werd ook jde plaatselijke popgroepen- [tichting ingeschakeld. Om Beze activiteiten, die het be staansrecht van een jongeren- lentrum kracht bij moeten letten, dit jaar voort te kunnen letten is bij de gemeente een lerzoek om 2500 gulden subsi- pie ingediend. Verder willen de jongeren hun financiële positie lerbeteren door op zaterdag 13 augustus tijdens de Hulster braderie een rommelmarkt te houden op het 's-Gravenhof- |lein. Volgende week donder- rijden de jongeren door Buist om spullen voor de rom melmarkt op te halen. leder- jen, ook zij die buiten Hulst Kronen, kan alvast spullen voor Be rommelmarkt aanbieden poor een telefoontje te plegen naar nummer 01140-12053, Hulsterweg 175, Terhole. Ondertussen gaan de verga deringen en besprekingen ter realisering van een permanent open jongerencentrum gewoon door. Er is al een vijfjaren plannetje opgesteld voor het gemeentebestuur. Volgens de huidige inzichten zou het jon gerencentrum een plaats moeten krijgen in het activi teitencentrum 't Houten- kwartier. Daarom maakt de jongerenstichting deel uit van een werkgroep, waarin de be staande en eventuele nieuwe gebruikers van het Houten kwartier met elkaar overleg- [08/1) re Bibliotheek Axel voor 16 w| Be stellen opleiding, prvaring en leeftijd van minimai Kimaal 865,97 (schaal 3) bruto |>t f 952,93 bruto per maand. Ion 01155-1221. ha het verschijnen van dit [iddelburg, onder vermelding va» (Van een onzer verslaggevers) organiseert taalcursussen (Ef Is. Noors, Russisch, Latijn, Ara- ursussen, werkeursussen, lezifr snde belangstelling - cursussen |e, Goes, Kruiningen, Krabbend'i Tholen, Axel, Terneuzen, Oost- :e. |angekondigd in het ZVU-jaarpw- /ERKRIJGBAAR VANAF 20 den; niet -leden kunnen het p'M |f-bureau, Nieuwe Haven -41/43. I tot 12.30 uur. ptember. HULST - Komende herfst rordt bij de wijk Moerschans U Hulst een vrije speelweide de jeugd aangelegd. Ai- hans, wanneer de gemeente rad daar eind van deze maand 'ee akkoord gaat. Het project lat de gemeente ruim 68.000 ''den kosten. Daar is in de fi- mciële meerjarenplanning al ikening mee gehouden. Itaatsbosbeheer neemt de derende kosten (ruim 8000 Iden) voor zijn rekening. r Be speelweide wordt aan- |e gd in het verlengde van de Poorterslaan tussen de Linie- Tik en de Zandput. Het hele Iroject omvat de aanleg van pn vrije speel- en trapweide, fr<; "singels, bospercelen en een gazonstrook. Een deel van de weide blijft in de huidige ■huge staat gehandhaafd. Op deze ruigte worden rondhou- Bfd speelwerktuigen geplaatst. Ben wil het werk laten uit voeren door Den Doelder B.V. de speelwerktuigen, bruggen en voetgangerssluizen wil men ™oor het sociaal werkvoorzie- mgsschap Dethon laten ma len. (Van onze correspondent) TERNEUZEN - In de com missievergadering voor on derwijs, sport, cultuur en re creatie van de gemeente Ter neuzen konden de Pvda- raadsleden, de heren H. Klein-Esselink en W. Walra ven, maar met moeite akkoord gaan met de verordening, die op grond van artikel 17 van de rijksbijdrageregeling voor so ciaal-culturele activiteiten door de gemeenteraad moet worden vastgelegd. Vooral de heer Walraven was van mening dat de tijd tekort was geweest om de stukken door te werken. Met het bestuur van de cen trale stichting was hij van me ning dat de gestelde datum van 1 april een ongeschikte datum is om een subsidieverzoek in te dienen voor een in het daarop volgend jaar geldend werk plan. Een subsidieverzoek van de sociale school FNV voor het cursusjaar 1980-81 werd geadviseerd afwijzend te be slissen, evenals op een subsi dieverzoek van de vrouwen vereniging NKV afdeling Sluiskil, ten behoeve van vor mingsactiviteiten. In de com missievergadering voor finan ciën en toerisme gingen de le den akkoord met de voorge stelde aankopen van een aan tal panden in de oude binnen stad, ten behoeve van het ont werp stadsvernieuwingsplan „Pastersbos". En de verkoop van een aantal percelen grond in het exploitatieplan „Oude Vaart-noord", waarop door particulieren zo'n 37 woningen zulllingen zullen worden ge bouwd. gen. Zoals bekend is de ge meente van plan het Houten kwartier op te knappen, waar bij ruimte wordt geschapen voor een jongerencentrum. Voorzitter Jan Traas van de stichting open jongerencen trum nu noemt de snelle reali satie van een jongerencentrum nu, noemt de snelle realisatie van een jongerencentrum bit tere noodzaak. „De Hulster jeugd", zegt hij, „moet in deze dagen van vervreemding ver tier zoeken in lawaaierige en donkere discotheken, die uit gebaat worden volgens com merciële inzichten. Wij willen een alternatief bieden met een ruimte waarin je rustig kunt praten of een spelletje tafel tennis of biljart spelen. In ons vijfjarenplan staan ook nog andere dingen vermeld die moeten bijdragen tot een posi tievere benadering van onze maatschappij (lezingen, dis cussiegroepen, forumavonden en dergelijke)". De stichting heeft een negental bestuursle den. Tijdens de rommelmarkt zullenz e samen met de andere vrijwilligers iedereen die be langstelling heeft verdere uit leg geven. Er worden dan ook folders uitgedeeld. HULST - Belangstellenden die wel eens in een heuse for mule-racewagen willen zitten en daarbij ook nog als auto coureur op de foto willen, kun nen tijdens de braderie terecht in Hulst. Bij -foto-Neelemans in de Bierkaaistraat staat dan namelijk een formulewagen van het Prest-Print racing team opgesteld. Iedereen kan dan als coureur in deze race wagen worden gefotografeerd. SINT-JANSTEEN - Op donderdag 28 augustus hou den Melchers Bontboutique en Van Deijk juwelier te St-Jan steen en Hulst een exclusieve bont- en parel-briljant show die plaats vindt in het ge meenschapscentrum de Wa rande te St-Jansteen. De show wordt verzorgd door manne quins en geeft een inzicht in de meest recente bontmode en de daarbij passende sieraden. De show begint om 20.00 uur en kaarten zijn te verkrijgen bij Melchers Bontboutique in Koewacht en de firma Van Deijk te Hulst. HULST - De heer Ferry Baart uit Hulst is aan de tech nische hogeschool te Vlissin- gen geslaagd voor het diploma technisch ingenieur. (Van een onzer verslaggevers) HULST - De jeugdvakan- tieweek in de gemeente Hulst beleefde gisteren zijn voor laatste dag. In Hulst werd door 61 kinderen geknikkerd. Hoe wel dit in feite een echte jon gensbezigheid is, ging de overwinning toch naar een meisje, namelijk naar Karin Prenen. 180 kinderen deden mee aan de spelenmolen, een medley van 23 spelletjes, 's Avonds tenslotte was er nog de film „Gullivers reizen". In Clinge was het sporten geblazen tij dens de olympiade, met 82 deelnemers en in Sint-Jan steen speelden 60 kinderen het één-tegen-allen-spel. Ook in Graauw was het gisteren zoals heel de week overigens, weer een grote drukte. In de polders rond het dorp werden door 50 deelnemers spelletjes uit de oude doos gespeeld en 's mid dags bezochten 63 kinderen de film. In Heikant trok het klok kenspel 35 kinderen en voor het hoepelen kwamen 10 deel nemers opdraven. Twee eerste prijzen gingen naar Pascal de Theije en Alex de Theije. In Nieuw-Namen tenslotte speelden 41 kinderen het be- roepenspel. De stichting Jeugdvakantiewerk toonde zich verheugd dat gisteren ook wethouder B. de Keijzer van zijn belangstelling deed blij ken, door een bezoek te bren gen aan de activiteiten in Hulst. Vandaag (zaterdag) wordt de vakantieweek beslo ten met een grote kindershow in Den Dullaert. Speciale at tractie daarbij is een optreden van Pommetje Horlepiep, be kend van de televisie. HONTENISSE - De laatste dag van de kindervakantie week van de gemeente Honte- nisse vonden de activiteiten in Kloosterzande plaats. Met erg enthousiaste deelname van 184 kinderen werd op het voetbal veld een echte zeskamp gehou den, met spelletjes als zaklo- pen, kop van jut, touwtrekken enz. Bij de kinderen tot 10 jaar, werd groep 5 winnaar en bij de ouderen won groep 1. Als af sluiting van deze week werden 's middags spelletjes gehouden in en om het gemeentelijk zwembad. Door behendigheid en snelheid waren hier punten te verdienen. Onder de 10 jaar gingen de prijzen naar: 1 Patty van Kerckhoven, 2. Danny de Kloosterzande: kinderspe len op voetbalveld Nooyer en 3. Anneke Kindt. Bij de kinderen boven de 10 jaar waren de prijzen voor: 1Mario de Smet, 2. Diana van Kerck hoven, 3. Peter Dobbelaar. Op het eind van deze middag vond ook nog een prijsuitreiking plaats van het Zweedse loop- spel van de vorige dag te Hengstdijk. Bij de kleintjes had Petra Kindt gewonnen en bij de ouderen Gunther de Gleeme. De organisators van deze kindervakantieweek zijn erg tevreden over het verloop van de spelen. Dank zij de vele helpers is het programma keurig en zonder ongelukjes afgewerkt. (Van een onzer verslaggevers) HULST - Het ziet er naar uit, dat de bouw van sociale woningen door de Hulster wo ningbouwvereniging alsnog een gedeelte op zal slokken van de bomenrij tussen de Hulster wijken Moerschans en Nieuw Hulst. De Hulster gemeente raad krijgt deze maand name lijk een voorstel op tafel om toestemming te geven voor de bouw van 31 woningen, wat inhoudt dat 22 van de ruim 60 bomen gerooid moeten wor den. Daarmee wordt tegemoet gekomen aan de gewijzigde plannen van de Hulster wo ningbouwvereniging, die eer der dit jaar liet weten dat ver dere inkrimping van de wo ningbouwplannen tot een aan zienlijke verhoging van de huurprijzen voor de toekom stige bewoners zou leiden. De woningbouwvereniging be twist verder het recht van de gemeente om bomenkapver- gunningen te weigeren en heeft de gemeente er verder op ge wezen, dat ze bij verder in krimping van de bouwplannen verplicht is om waardeloos geworden grond terug te ko pen. Het gehakketak over de kwestie heeft inmiddels wel voor enige onenigheid gezorgd binnen het anders meestal zo eensgezinde college van bur gemeester en wethouders. CDA-wethouder G. van de Voorde (openbare werken en milieu), die beloofd had zich met alle kracht voor het be houd van de bomen in te zullen zetten, kan zich namelijk niet vinden in het nieuwe plan. Hij vindt dat maar 29 woningen gebouwd dienen te worden, waardoor slechts 9 bomen hoeven te sneuvelen. Hij is er niet geheel van overtuigd dat verdere inkrimping van de bouwplannen tot de door de woningbouwvereniging bere kende huurverhogingen leidt. Zoals bekend zorgden eerdere plannen voor de bouw van 38 woningen vorig jaar voor pro testacties en bezwaarschriften toen bleek dat de Hulster be stuurders over het hoofd had den gezien dat daarvoor de hele bomenrij zou moeten wij ken. De Hulster bestuurders kwamen toen op hun stappen terug en vroegen de woning bouwvereniging met een nieuw plan te komen. B. en W. vinden evenals de woning- I (Van onze correspondent) TERNEUZEN - Het college r®. en W. van Terneuzen er veel voor in zee te gaan een aannemer nit Groot- [erneazen voor de aanleg van p wegen en de riolering in het Pstersbos. De bedoeling van deze on derhandse aanbesteding is volgens B. en W. de werkgele genheid in de streek te hand haven. Daarnaast ziet het col lege liever dat de werkzaam heden worden uitgevoerd door een aannemer die op de hoogte is van de situatie van de bin nenstad, zodat onvoorziene moeilijkheden en daarmee eventueel gepaard gaande kosten kunnen worden verme den. In het voorstel van B. en W. ontbrak echter de motive ring waarom het college over wenst te gaan tot onderhandse aanbesteding. Dit stuitte voor al commissielid J. Hamelink (PvdA) tegen de borst. „Het college is verplicht informatie te geven als de aanbesteding een bedrag van 350.000.- te boven gaat. Wat we in het voorstel zien zijn alleen de be dragen van de totale beno digdheden". Zijn fractiege noot P. Remijnsen, had voor keur voor een openbare aan besteding. Hij wilde liever uit een aantal aannemers selecte ren. Daar geen overeenstem ming kon werden bereikt zon der het vermelden van de naam van de aannemer en welke voordelen die dan wel zou bie den boven eventuele andere gegadigden vergaderde de commissie achter gesloten deuren verder. bouwvereniging dat financiële en sociale belangen bij de beoordeling van de nieuwe plannen zwaarder dienen te wegen dan het behoud van de hele bomenrij. Wel verwijten ze dat de woningbouwver- enigng zich te formeel heeft opgesteld bij het zoeken Haai een compromis. De nieuwe bouwplannen van de woning bouwvereniging kunnen niet worden gedwarsboomd door bezwaarschriften omdatzehet huidige bestemmingsplan geen geweld aan doen. (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN - In navol ging van de gemeenten Goes en Borsele zullen binnenkort in Reimerswaal ook activiteiten van start gaan voor mensen zonder baan. Het project kan van de grond komen omdat de drie genoemde gemeenten in gezamenlijk overleg een regio naal plan hebben uitgewerkt. Voor de coördinatie van een en ander wordt zorg gedragen door Jan Priem, ook al pro jectleider in Borsele. Gedacht wordt aan activiteiten als vrijwilligerswerk, cursussen, hulpverlening en belangenbe hartiging en vormende, infor matieve en recreatieve activi teiten. Naar verwachting zal het project eind september van start kunnen gaan. Op 12 sep tember zal een open dag wor den gehouden waarop nadere informatie over het project wordt verstrekt aan belang stellenden. (Van een onzer verslaggevers) GOES - De afgelopen veertien dagen hebben de rowans van de Franse Naereboutgroep uit Goes hun jaarlijkse zomerkamp gehouden in Zwitserland. Het tentenkamp werd opgeslagen op het internationale scoutcentrum Kan- dersteg, van waaruit per auto excursies werden gemaakt naar Bern, Interlaken, Thun, de St.-Beatusgrotten, Italië en de watervallen van Schaffhausen. Ook werden voet tochten ondernomen naar de op 1600 meter hoogte liggen de Oeschinensee, een kaasmakerij op de 1800 meter hoge almenalp en naar de bijna 2400 meter hoge Gemmipas, waar de nacht in de sneeuw werd doorgebracht. Uiteraard werden ook veel contacten gelegd met de padvinders uit andere landen. Alle Goese rowans slaagden er tijdens het kamp in om de „Kandersteg high adventure award" te behalen. Voor dit insigne moesten enkele zware opdrach ten op het gebied van de bergsport worden uitgevoerd. Voor volgend jaar staat er een trektocht naar Schotland en Faroer op het programma. (Van een onzer verslaggevers) HULST - Het totale riole ringsplan voor het Hulster dorp Heikant is gereed. De uit voering ervan gaat ruim 3,9 miljoen gulden kosten. Dooi inschakeling van een inge nieursbureau heeft de ge meente vaart achter de opstel ling van het plan gezet om in aanmerking te komen voor een extra bijdrage van het rijk, die ruim acht ton zal bedragen. Via de gebruikelijke verfij ningsregeling zal het rijk ver der nog ongeveer 2,5 miljoen op tafel moeten leggen De ge meente zelf zal door dat alles uiteindelijk ruim zes ton die nen te investeren. Het onder houd meegerekend denkt de gemeente aan het hele project ruim 90 mille per jwaar kwijt te zijn en dat gedurende een aflossingsperiode van 25 jaar De gemeente heeft in het fi nancieel meerjarenplan nog geen rekening gehouden met de versnelde uitvoering van de Heikantse rioleringsprojecten, zodat over de financierings mogelijkheden nog enige on duidelijkheid bestaat

de Stem | 1980 | | pagina 19