Volop spanning in Oostburgse 24 uur fil DING Drukke braderie Oostburg ZOMERFEEST IN OSSENISSE Derby-Orleans met 9000 jonge duiven mo Wethouder Vergouwe opent tweede sportveld Hoofdplaat overheidsinformatie] LSSENS B.V. JZEN [RSCHAP RENIGDE ANPOLDERS VERWARMINGS- JALLATIE IITAIR en GIETERS- ERKEN diversen ploeg Jansen/Cauwels/v. Dixhoorn wint Internationaal duivensucces H. Wijnacker Geslaagde toertocht Hoofdplaat Prijzen Leiderscursus Meer Bewegen voor Ouderen Vrouw uit Philippine mishandeld DE STEM VAN MAANDAG 4 AUGUSTUS 1980 Schoolbestuur Nieuw Na- St. Jozefschool, Hulsterloo- het U.A.R. openbaar aan te isschool met bijbehorende Namen, gemeente Hulst. talingen in termijnen naar de verlangd. Ide tekeningen zijn uitsluitend I8.00incl. 18.00omzetbe- tijdens de kantooruren van >dsplein 15 te Hulst. 18 augustus a.s. Telefoon an gedurende 2 maanden na termijn van 1 maand. i-.v. de centrale verwarmings- schrijvingsbiljet. r van het waterschap De Ver- >lders zal op donderdag 21 voormiddags 11.00 uur ten iterschap, Julianastraat 5 te aar aanbesteden het bestek SO betreffende de uitvoering igswerken in de Loven- en >r in de gemeente Terneuzen. ken zullen o.m. omvatten: 'ervoeren en verwerken ca. 44.000 m3 verken van nderdelen3 st. isatie- 5,8 ha. hardingen2.090 m2 irden verstrekt op donderdag an 10.30 uur tot 12.00 uur. e van het waterschap voor- iningen en bijlagen is vanaf s 1980 verkrijgbaar bij het taling van 75,- of wordt na .- op postgiro nr. 101651 ten (rschap, toegezonden (geen gelijks bestuur van erschap voornoemd, TE. Barbé, dijkgraaf s, griffier P BIJ EXECUTIE ustus 1980 te 14.00 uur, zul- V.J.J. de Weert, wonende te Karnemelkstraat 26 wor de goederen zaagmachine, compressor 7 koop zal worden aangebo- plaats aan het adres: Bas- Lxel, en geschiedt a contact ;en uur vóór de verkoop voor htigen. irder belast met de executie. :N BETROUWBARE de Jonge 18 - tel. 01148-1243 'OSTERZANDE Tel. 01148-2095 |t aug. I te huur gevraagd GEVRAAGD: Huurhuis me* tuin. Omgeving Zaamslag- Prijsopgave. R.v. Genderen, Zandstraat 3, Terneuzen. (Van onze sportmedewerker) OOSTBURG - De akteurs hebben er in de zevende uitgave van de Oostburgse 24 uur een bijzonder spannende aangelegenheid van gemaakt. De drie ploegen die een etmaal lang de dienst hebben uitgemaakt, waren de equipes van Jansen/Cauwels/v.Dixhoorn/Wiskerke (winnaar van vorig jaar) en de verrassing 't Luifeltje. Tot aan de laatste klassementsproef, een trimronde, was de strijd nog volledig open. Ondanks de mokerslagen die Bené Heyboer in de finale ten toon spreidde, bleef Bram van Houte van de op dat moment leidende equipe Jansen/Cauwels/v. Dixhoorn in zijn spoor en stelde de zege veilig. Onder impuls van Heyboer die zelden van de leiding afging, wisten zich een zevental renners in de finale af ie scheiden. Onder hen alle mannen die hoog in het klassement ston den. Heyboer spoot als eerste uit de bocht met in zijn wiel Klaas Maayen. Aangezien de snelheid van Heyboer in die bocht wat aan de hoge kant was, wist hij zich op dat mo ment geklopt. Maayen reed in een zetel naar de zege. Heyboer werd zelfs nog gepasseerd door Toon van Wassenhove en Bram van Houte. Het was de apo theose van een grandioze 24 uur waarin de sportiviteit op een hoog peil stond. Een 24 uur die tevens de geschiedenis in zal gaan als de meest tropische aller tijden. Vooral zaterdag priemden de zonnestralen in volle hevigheid. Zo erg zelfs dat de bekende "klak" van Wim Hendriks scheef op zijn kruin hing. En dat wil wat zeg gen. De favoriete ploegen heb ben hun rol in het spektakel dat elk jaar weer duizenden naar de Zeeuwsvlaamse cen trumplaats trekt, volledig in gelost. Dat het een tweestrijd zou worden tussen Wiskerke en Jansen/Cauwels/v.' Dixhoorn stond al bij voorbaat vast. Het begon echter allemaal niet zo rooskleurig voor laatstge noemde equipe. Immers in de eerste klassementsproef, een trimronde, viel Johan Krap lek. Frank Gommers op dat moment in de frontlijn, kon maar half profiteren want hij eindigde slechts als derde. Verrassend pakte Henk Thijs- sen van 't Luifeltje de eerste zege. Daarmee is de ploeg ge noemd die in Oostburg voor de verrassing heeft gezorgd. De jongens, komend uit Zaltbommel, blonken uit in homogeniteit en leek als onbe kende met de buit te gaan lo pen. Zo ver kwam het echter niet want de beide (Van onze duivensportmedewerker) HENGSTDIJK - De beken de Zeeuwsch-Vlaamse fonds pecialist, H. Wijnacker uit Paulus Polder, wiens duiven vooral op de grote afstanden in overnachtvluchten steeds weer de aandacht trekken door goe de prestaties, was in de inter nationale wedvlucht vanuit Pau weer eens bijzonder suc cesvol. In de categorie duivin- nen wonnen zijn vogels onder Wer de 15e, 26e, 27e en 33e Prijs. (Van onze correspondent) hoofdplaat - de himclub Lecluijze uit Hoofd plaat heeft weer een geslaagde acht van Hoofdplaat achter de 'Ug, traditionele toer- ocht, die over een afstand van kilometer in de polders rond oofdplaat wordt gehouden, e'de 120 deelnemers, verdeeld ov®r 16 ploegen. Er waren diverse valpartijen e betreuren door het losse Bind, dat op bepaalde plaat- en lag. De ongelukkigste ren ner was voorzitter André Sij- esael van de Hoofdplaatse oerclub, die bijstand nodig ™d van de aanwezige EHBO- groep uit IJzendijke. Voor de Peegen met de meeste deel- waren vijf bekers be- rukbaar. De eerste beker was no r, trimclub Camping Pan- neschuur uit Nieuwvliet met tri^6, emers' tweede plaats k. ub Freewheel uit Oost- trm? i"? 16 deelnemers, derde uit n a Camping De Wulpen c tadzand met tien deelne- dom V16rde trimclub West- viiwf .met neSen deelnemers, Belo - ub Erwtvelden uit De fe- met acht deelnemers, fé-ro .JZen werden in hotel ca- ZeeL„!iUrant Het Wapen van voor il1Ultger?ikt, terwill e*- herin dere deelnemer een b*ar wa"ngSVaantie beschiI<- Zeeuwsvlaamse teams her bergden teveel kwaliteit om de buit te laten glip pen. Na het trio dat de dienst uitmaakte, wisten Walhout/de Visser (tel- kenjare net onder de top), Cor nells en de Brugse formatie de Frisse Trapper op de ere plaatsen beslag te leggen. Dat ook deze keer de 24 uur aan sloegen, moge blijken uit het feit dat zich voor de volgende ZAAMSLAG - De brom fietsbestuurder K.G. uit Axel en zijn duo-passagiere zijn zaterdagavond met vermoede lijk een gebroken been in het ziekenhuis terechtgekomen. De rijkspolitie stond te Zaam- slag te controleren en wilde ookG. doen stoppen. Deze reed evenwel met zeer grote snel heid door en botste op het kruispunt Terneuzensestraat v.d. Baanstraat tegen een per sonenauto, bestuurd door E. de W. uit Terneuzen. De bestuur der en mejuffrouw M.S. uit Zaamslag moesten in het zie kenhuis worden opgenomen. De bromfiets en de auto wer den zwaar beschadigd. TERNEUZEN - In de nacht van zaterdag op zondag werd de auto van de Terneuzenaar W.J. van L., die in de Nieuwe- diepstraat stond geparkeerd, aangereden door een auto, die uit de Dijkstraat kwam gere den. Deze bestuurder is door gereden. De auto van Van L. werd beschadigd. SAS VAN GENT - Bij de rijkspolitie te Sas van Gent werd aangifte gedaan van de diefstal van twee fietsen, die bij het zwembad stonden. Öe fietsen zijn eigendom van V.V. uit Zelzate (B.) en van K. uit Westdorpe. SAS VAN GENT - De be stuurster van een personen auto, mevrouw L. de R. uit Oostende, verleende vrijdag avond op de Oostdam te Sas van Gent geen voorrang aan de uit de richting Terneuzen ko mende vrachtauto, bestuurd door J.A.D. uit het Belgische Meulebeke. Ten gevolge van de botsing kwam de personen auto tegen een bank en een af rastering van de gemeente te recht, die werden beschadigd. Ook de auto liep schade op. De bestuurster brak een sleutel been en werd naar het zieken huis overgebracht. SAS VAN GENT - Onbe kenden richtten vernielingen aan in twee volkstuintjes nabij de Schapersweg te Sas van Gent. VLISSINGEN - In de wo ning van L. aan de Nagelen- burgsingel te Souburg ont stond brand doordat de bewo ner in de woonkamer met een brandende sigaret in slaap was gevallen. Een buurvrouw die rook uit het huis zag komen waarschuwde de politie, die de man in de woonkamer slapen de aantrof. De politie bluste het vuur. Er was voor ongeveer 5.000,- schade. VLISSINGEN - In de nacht van zaterdag op zondag werd de koffer van de auto van me vrouw C. aan de Zeilmarkt te Vlissingen opengebroken. Ge stolen werden een kostbaar fototoestel, twee koffers met kleding, een beautycase, een tas en een koffer met gereed schappen, een cassetterecor der en voor duizend gulden aan Italiaans geld. BRESKENS - Op de krui sing Buitenlust heeft C.B. uit Breskens geen voorrang ver leend toen hij van de richting Groede kwam aan een perso nenauto bestuurd door me vrouw C.M. uit Hoek. Beide auto's werden geheel vernield ■en moesten worden wegge sleept. IJZENDIJKE - Op de krui sing Walstraat-Molenstraat verleende J.H. uit Biervliet geen voorrang aan een perso nenauto, bestuurd door R. v.d. V. uit Meerelbeke. Beide auto's liepem hierbij schade op. uitgave reeds een zevental nieuwe ploegen bij de organi satie kwamen aanmelden. Een nieuwe editie die er ze ker komt, al zal de formule hier en daar wat wijzigingen on dergaan. Bovendien is men van plan om de gespecialiseerde trimmers uit het spektakel te houden. Men wil de Olympi sche gedachte "deelnemen is belangrijker dan winnen" wat meer tot uitdrukking brengen. De deelnemers aan de Oost burgse 24 uur hebben niet voor niets moeten afzien. Lag er voor aanvang al een bedrag van 7000 gulden te wachten in het verloop van het gebeuren werd dit opgevoerd tot maar liefst 15.000 gulden. Naast het geld was er ook nog wat in na- tura te verdienen. Zo ging een servies naar Henk Thijssen en Johan van Waes. Henk Peters sleepte een krat wijn en een pocket camera in de wacht. René Heyboer werd een lederen jas rijker en Carlos Boerman kan gelijk vakantie houden met een fon kelnieuwe tent. De ploegleider van Jansen/Cauwels/v. Dix hoorn was de beste bij het ringsteken en verdiende een kruiwagen speelgoed. De ploeg van Versluys eindigde als achtste in de ploegentijdrit en werd een vlakschaafmachine rijker. Het levende varken voor de ploeg die als eenentwintigste eindigde werd mee over de Westerschelde genomen door de mannen van Koch. De fau teuil ging naar de Brugse for matie de Frisse Trappers ter wijl de damesforamtie een quartz horloge mocht meene men daar zij de allerlaatste plaats eindigden. UITSLAGEN 24 UUR VAN OOSTBURG Eerste trimronde: 1. Henk Thijssen, 2. Piet van Hulle, 3. Frank Gommers, 4. Gino Schuurman, 5. Johan Sijrier. Tweede trimronde: 1. Henk Peter, 2. Wim van Gameren, 3. Frans van Waterschoot, 4. Piet van Meteren, 5. Rudi Buzeyn. Derde trimronde: 1. Carlos Boerman, 2. Rudi Savat, 3. Frank Wullems, 4. Ko van Hees, 5. Sjaak Avot. Vierde trimronde: 1. Cyriel Hoefnagels, 2. Johan van Waes, 3. Henk de Bruin, 3. Rini Cromheecke, 5. Gerrit v.d. Braak. Vijfde trimronde: 1. Klaas Maayen, 2. Toon van Wassen hove, 3. Bram van Houte, 4. René Heyboer, 5. Piet van Hees. Eerste afvalrit: 1. Henk Pe ters, 2. Johan van Waes, 3, Re né Heyboer, 4. Klaas Maayen, 5. Wim van Cameren. Tweede afvalrit: 1. Wim van Gameren, 2. Bram van Houte, 3. Frans van Waterschoot, 4. Charles de Clerck, 5. Tom van Eyck. Kopplekoers: 1. Frisse Trap pers, 2. Jansen/Cauwels/v. Dixhoorn, 3. Walhout/de Vis ser, 4. v.d. Berg, 5. Cornells. Ploegentijdrit: 1. Jansen/ Cauwels/v. Dixhoorn, 2. Wis kerke, 3. 't Luifeltje, 4. Corne lls, 5. Frisse Trap pers. EINDSTAND: 1. Jansen/Cauwels/v. Dix hoorn 562 punten, Johan Krap, Henk Peters, Sjaak Avot, Cy riel Hoefnagels, Bram v. Hou te. 2. Wiskerke 548 punten, Frank Gommers, Frans v. Waterschoot, Frank Wullems, Rudi v.d. Akker, René Hey boer. 3. 't Luifeltje 540 punten. Henk Thijssen, Wim v. Game ren, Ko van Hees, Gerrit v.d. Braak, Piet van Hees, 4. Wal hout/de Visser 526 punten, Gi no Schuurman, Eddy v.d. Vel de, Tonny v. Poucke, Henk de Bruin, Klaas Maayen. 5. Cor nells 494 punten, Edo v. Hoek, Willy Tanghe, Gerard Faes, Rein v. Hoek, Tom v. Eyck, 6. Frisse Trappers 490, 7. Ver sluys 484, 8. Zaltbommel 436, 9. v. Fraassen/Citroën/v. Kouteren/Dieleman394,10. de Post 390,11. v.d. Berg 368,12. Schoneveld 362, 13. Walk inn 358, 14. de Grot 340, 15. Lu- teyn 278, 16. Pottekijker 274, 17. Roode Leeuw/Interrosa 270,18. Joris Sport 2 70,19. Uw Belang 264, 20. de Griete 244 punten. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG - De Oost burgse middenstand heeft weer een tweetal succesvolle braderiedagen achter de rug. Te midden van het wieler spektakel „de 24 uur van Oost burg" boden niet alleen de Oostburgse winkeliers, maar ook antiekhandelaren en schoolkinderen op gezellige wijze hun nering te koop aan. Vooral de Waterloopleinmarkt voor de jeugd leverde leuke taferelen op. Uiteenlopende koopwaar als konijnen, uien, rabarber, boeken, potjes en pannetjes ging vlot van de hand. Voorzitter Jan Bogaert van de Oostburgse winkeliersver eniging noemt het gebeuren, dat vrijdag en zaterdag plaats vond, zeer succesvol. Ondanks het warme weer, dat het publiek in de middaguren soms toch wel wat te veel van het goede bracht, trok de bra derie een flinke mensenmassa naar Oostburg. „Soms kon je wel over de hoofden lopen. Al leen op het heetst van de dag was de belangstelling wat minder. In ieder geval heb ik erg tevreden geluiden gehoord over de verkoop", zegt Jan Bo gaert. Voor vermaak zorgde tijdens de braderie ook een karting- team uit Westkapelle, dat de monstraties en wedstrijden verzorgde. Winnaar van de wedstrijd werd Van den Bosse uit Oostburg. (Van onze correspondent) HOOFDPLAAT - Het nieuw aangelegde tweede sportveld te Hoofdplaat op het gemeentelijk sportcomplex, is zaterdag offi cieel geopen d door sportwethouder J. Vergouwe van de gemeente Oostburg. Voordat hij de aftrap mocht verrichten voor de wed strijd tussen het eerste elftal van Hoofdplaat en het team van spelers uit Zeeuwsch-Vlaanderen die tot de Zeeuwse selectie hebben behoord, waren er de gebruikelijke toespraken in de kantine. Voorzitter G. Siegers van de voetbalvereniging Hoofdplaat toonde zich erg ingenomen met het nieuwe sportveld. Hij stipte hierbij aan welke actieve functie het voetbal binnen Hoofdplaat vormt. Hij prees de goede samen werking, die er is met het ge meentebestuur van Oostburg. Tenslotte vroeg hij de ge- (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE - Het Provin ciaal Centrum voor Sportop- leidingen en de consulent Meer Bewegen voor Ouderen hebben komend seizoen weer een cursus voor leiders en leidsters van Meer Bewegen voor Ou deren-activiteiten op touw ge zet. De deelnemers aan de cursus worden door middel van theoretische en praktische lessen opgeleid voor de bege leiding van ouderen bij moto rische activiteiten. De cursus omvat 80 lesuren verdeeld over wekelijkse bij eenkomsten van drie uur en één dag instructie in het vor mingscentrum Hedenesse. De deelnemers moeten bo vendien 20 uur stage lopen bij groepen Meer Bewegen voor Ouderen. De cursus gaat begin okto ber van start in Kapelle en vindt plaats op maandagavon den. He t c ursusgeld bedraagt 300 gulden. Na afloop wordt een examen gehouden voor het certificaat „Leider Meer Be wegen voor Ouderen". Be langstellenden kunnen inlich tingen krijgen bij de heer J. Eversdijk, tel. 01100-15892. (Van onze correspondent) PHILIPPINE - Waarschijn lijk door een reeds lang lopen de ruzie met de buurman werd mevrouw B. uit de Spuikom- straat te Philippine zaterdag morgen om tien uur door haar buurman R. met een spade mishandeld. Ook haar hond kreeg enkele rake klappen. De vrouw liep verwondingen aan arm en been op en moest zich onder dok tersbehandeling stellen. Tegen R. werd procesverbaal opge maakt. Concentratie tijdens de schieting. (Van een onzer verslaggevers) OSSENISSE - Het traditionele zomerfeest bracht zaterdag in het Hontenisser kerkdorp Ossenisse heel wat leven in de brou werij. In het andere dagen zo rustige dorpje vonden weer ver schillende festiviteiten plaats. Er vond een Vlaamse kermis plaats met verschillende spel letjes, er was een schieting en een gaaibolling. Ook werd een handwerktentoonstelhng gehouden. Dat alles was op touw gezet door het plaatselijk feestcomité en de dames hobbyclub. De op brengst van de verschillende activiteiten is zoals gebruikelijk bestemd voor het onderhoud van het verenigingsgebouw. Men heeft het gebouw moeten voorzien van brandpreventieappara- tuur en dat heeft de dorpsgemeenschap voor extra kosten ge plaatst. Vandaar dat op 9 augustus ook nog een bal gehouden wordt ten bate van het verenigingsgebouw. meente uiterste clementie te betrachten bij het verhogen van de huurtarieven van de sportvelden. Wethouder J. Vergouwe, die daarop geen antwoord gaf, zei dat dit veld het laatste sport veld is binnen de gemeente Oostburg dat geopend zal worden. „Met de 18 stuks, die we hebben, hebben we meer dan genoeg. We gaan ons nu rich ten op de renovatie van de be staande velden", zei hij. Een tak van sport die steeds meer in zwang komt, is tennis, vertelde hij verder. „Ook zal de sportieve re creatie veel van onze tijd ver gen, daarom willen wij bij CRM een verzoek indienen om voor een periode van anderhalf jaar een beroepskracht te ver krijgen, die de sportieve re creatie mede op poten zet", zei hij. Aanwezig waren verder verscheidene ambtenaren en wethouder J. Thomaes van de gemeente Oostburg. Verder was nog aanwezig de heer G. de Maat van de Heidemij. die het veld in opdracht van de gemeente Oostburg had aan gelegd. Nadat wethouder J. Ver gouwe de aftrap had verricht, zagen we een gelijkopgaande eerste helft. De ruststand bleef 0-0. Na rust werd het door drie doelpunten van Michiel de Visser (AZW) en ieder een van Jan Doorns (Oud-Terneuzen), Leo Fokke (Oostburg) en Hans Vercouteren (Sluis) 6-0 voor de oudgedienden. De wedstrijd verliep bijzon der sportief. De plaatselijke fanfare OBK zorgde voor en tijdens de rust voor een gezel lige uitvoering, terwijl ook de publieke belangstelling vrij goed was. ZAAMSLAG Zaterdag 9 augustus wordt de jaarlijks terugkerende Zeeuwse derby- Orelans weer gehouden. Door de Zeeuwse postduivenhou- ders zijn dit jaar niet minder dan 21150 zogenaamde der- byringen aangekocht. Een res pectabel aantal. Daar de ver liezen aan jonge duiven dit sei zoen niet groot genoemd kun nen worden, verwachten insi ders dat zaterdagmorgen, in dien de weergoden dit toela ten, meer dan 9000 jonge dui ven in Orleans gelost kunnen owrden. Geen enkele andere provin ciale wedvlucht dan deze staat zo hoog in de belangstelling bij de Zeeuwse liefhebbers. Be langrijk voor de deelnemers is te weten dat de te berekenen afstand dezelfde is als in het vorige jaar. De kring West-Zeeuwsch- Vlaanderen/Walcheren hield met een deelname van 1988 jonge duiven een kringcon cours vanuit Dourdan. Win naar hiervan werd een duif van A. de Wever uit Hoofdplaat met een gemiddelde snelheid van 1123,59 meter per minuut. De Wever won ook de eerste beide series van twee duiven en de eerste ploegenprijs. 2. F. Oosterbaan uit Breskens, 3. G. Schrier uit Cadzand, tevens winnaar van de hoofdprijs, 4.1. van de Slikke uit IJzendijke, 5. M. Vermeere uit Hoofdplaat, 6. I. Duininck uit Sint Kruis, 7. A. van Oeffelen uit Breskens, 8. J. van de Plasse uit Cadzand, 9. A. Braam en zoon uit Middel burg, 10. B. Doens uit Biervliet, 11. A. Dezutter uit Aardenburg, 12. Sj. van de Velde uit Breskens, 13. J. Maas uit Breskens, 14. H. de Dobbe- laere uit Biervliet, 15. G. Schautteet uit Groede, dezelf de vlucht met 903 oude duiven. 1. en 6. I. van de slikke uit Ij- zendijke (1135,64 mpm). Te vens winnaar van de hoofd prijs en de eerste serie onaan- geduid. 2. A. de Poorter uit Hoofdplaat, 3. J. de Guyte- naere uit IJzendijke winnaar van de eerste serie aangeduid en de ploegenprijs. 4. G. Du- sarduijn en zoon uit Groede, 5. A. du Pon, 7. C. de Putter en zoon, 8. P. Dellaert, allen uit IJzendijke, 9. A. Duininck en zoon uit Cadzand, 10. DeRegt- Bracke uit Biervliet, 11. M. de Jaeger uit Sint Kruis, 12. J. Lecluijze uit Biervliet, 13. G. van Hee uit Oostburg, 14. H. Temmerman uit Eede, 15. R. Braet uit Aardenburg.

de Stem | 1980 | | pagina 7