1 m Kringconcours Serooskerke succes TEST GEENS VALT IN HET WATER Zege Rob Meijer in Wemeldinge Ve bo Keele en zijn pupillen in Oostburg sterk Winst De Nooyer Toeloop DE STEM BHHH sport Brighton klopt NAC onverhoopt ^©rEoren: andaag in Roosendaal 2 DE STEM VAN MAANDAG 4 AUGUSTUS 1980 T6 (Van onze sportmedewerker) OOSTBURG - Gisteren werden op de tennisbanen van Oostburg onder ideale weersomstandigheden de fi nales afgewerkt van het zes tiende „Eenhoornbadgasten- toernooi. De wedstrijdlei ding, Paul de Bruyckere, F. van Noorden en Marie- Christine Sampon, kan te rugzien op een uiterst ge slaagd toernooi, waarin alles op rolletjes liep en tal van uitstekende wedstrijden aan het publiek gepresenteerd werden. Deze finaledag werd be heerst door Kevin Keele en zijn pupillen. Deze Austra liër met zijn Duitse „leerlin gen" wonnen in totaal vijf fi nales en gaven daarmee dui delijk hun visitekaartje af. Allereerst was er de heren enkel B-finale waarin Keele de finalist van vorig jaar Pe ter Simoen uit Middelkerke (B) tegenover zich vond. Het werd een voor het publiek zeer aantrekkelijke partij waarin de Australiër geen enkele twijfel liet bestaan omtrent wie „Oostburg" ging winnen. De precisie en scherpte waarmee de Au straliër de toch goed spelen de Simoen confronteerde resulteerden in een alleszeg gende 6-2 6-3 overwinning. Regelmatig scoorde de Belg fantastische punten door Keele op het verkeerde been te zetten, wat echter ook re gelmatig teniet werd gedaan door dubbelfouten. Al met al een geweldige finale waarin tennis van hoog niveau werd gepresenteerd. Zaterdagochtend had Keele de finale bereikt door Hugo Ghijselen met 6-2 6-1 terug te wijzen. Simoen had diezelfde dag afgerekend met Frank van Opstal (6-2, 6-4). De finale dames enkel B ging tussen Arda Krediet uit Vlissingen en Jacqueline Bral uit St.-Jansteen. Dit was een van de drie finale wedstrijden die Krediet moest spelen, waardoor zij in Oostburg een opvallende verschijning werd. Bral trok de overwinning overtuigend naar zich toe met 6-2 6-2. In de heren enkel C moest haar broer Richayd Bral het onderspit delven tegen de Italiaanse Claudio Tomaset- ti, eveneens spelend onder Keele's hoede. Tomasetti had de finale bereikt door Jan van der Meulen uit Vlissin gen met duidelijke cijfers naar huis te sturen (6-2,(6-3). Richard Bral vond in de hal ve finale Ron van Remortel uit Sas van Gent op zijn weg. Bral speelde een bekeken wedstrijd en wachtte zijn kansen af. Het resultaat was een 6-3, 6-2 overwinning. In de finale speelde Bral iets minder rustig en versloeg zich vaak op de taaie Toma setti. Tomasetti won met een zo langzamerhand tot regel geworden 6-2 6-3. Bij de dames enkel C had Keele zijn afgevaardigde in Elisabeth Schmidt, die de naam van haar trainer hoog hield door over Peter Ham berg uit Egmond aan Zee met een alleszeggende 6-0 6-1 te zegevieren. Schmidt wist zaterdag de als nummer een getipte Laura Bik uit Hil versum met 7-6, 6-2 te ver slaan. In de heren enkel D leverde De Australiër Kevin Keele tijdens de finale van het Oostburgse Badgastentoernooi. Keele won gemakkelijk van de Belg Simoen. Olivier Schwarz, de jongste pupil van Keele, zijn bijdrage door een zware wedstrijd te winnen van Truideman. Een mooie techniek, een goede wedstrijdmentaliteit gaven een 4-6, 7-5,6-1 overwinning voor Schwarz te zien. Karin van Maarlenveld presteerde wat niemand eer der was gelukt tijdens dit toernooi. In de dames enkel D versloeg ze de dit toernooi verrassende Yvet van Maele uit Knokke met 7-5, 6-3. In de heren dubbel B/C werd zaterdagmiddag de mooiste set van het toernooi gespeeld. Jan Jurry en Pa trick Marteijn gaven een wervelende show weg tegen het later winnende koppel Tomasetti-Keele en wonnen overtuigend deze set. Het was echter niet genoeg om de finale binnen te stappen.. In de finale ontmoetten Toma setti en Keele het Belgische duo Peter Simoen en Hugo Ghijselen, die in de halve fi nale een overwinning hadden geboekt op Mark Sloot en Frank van Opstal. De eerste set was weer niet voor de fa vorieten. Ze verloren met 6-4. De tweede en derde set waren 6-1 en 6-1 en spreken duidelijke taal. Het dames dubbel B/C werd een confrontatie tussen Arda Krediet Agnes van Ac ker en Helma Tabal;-Manon ten Bruggencate en leverde een overwinning op voor Helma Tabak-Manor ten Bruggencate met 7-6, 7-6. In het gemengd dubbel B/C speelde ook Peter Simoen zijn derde finale met Jacque line Bral; dit leverde hen een zwaar bevochten zege op met 6-2, 3-6, 6-4 over Arda Kre diet en Jan Jurry. Het heren dubbel D werd gewonnen door P. Lampaert en L. Trui deman. Ze wonnen met 2-6, 7-6. 6-3 van J. de Roos-E. Dobbeleir. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN - De Zeeuwsvlaamse ploegen zijn gestart met vriendschappelijk voetbal. Sluiskil beet vorige week de spits af tegen FC Eeklo en in navolging daarvan kwamen afgelopen zaterdag diverse clubs in actie. HOEK-AARDENBURG 1-2 Een gelijkspel had de verhou dingen toch wel wat beter weergegeven. Voor rust was Hoek iets sterker en creëerde zich ook enkele mooie sco ringskansen. Aardenburg bood in die helft goede tegen stand, maar moest het meeste inistiatief aan Hoek laten. Kort na rust leverde het vel- doverwicht van Hoek een treffer op via de voet van Dan ny Elve. Aardenburg raakte geinspireerd door deze tegen treffer en begon nu duidelijk het spel naar zich toe te trek ken. Aardenburg werd steeds sterker en Eric de Cock en Frankie de Croock schoten de West Zeeuwsvlamingen naar winst. Er werd -zoals dat ge bruikelijk is in oefenduels-erg veel gewisseld. WOLPHAARTSDIJK - RIA 2-1 Veel had Wolphaartsdijk aan haar doelman te danken an ders had deze toch wel verras sende 2-1 zege nooit bewerk stelligd kunnen worden. Voor rust had Wolphaartsdijk het betere van het spel en kwam verdiend op een 2-0 voor sprong. Jan Blok zorgde voor 1-0 en op de solotoer maakte Jaap deBlaay er 2-0 van. In die eerste helft moest Kees Leen Westveer nog een penalty stoppen van de Ria-brigade. Na rust een overduidelijk beter Ria dat Wolphaartsdijk op ei gen helft terugdrong. De formatie van Willy Kra mers kreeg diverse fraaie sco ringskansen, maar steeds op nieuw stond Wolphaarts- dijk-doelman Kees Leen Westveer op de goede plaats. Slechts eenmaal moest deze doelman capituleren en dat was op een inzet van Staf Martens. VOGELWAARDE ZAAMSLAG 1-1 Een leuke gelijkopgaande wedstrijd. Ondanks de warme weersomstandigheden werd er pittig en fel gespeeld. De mooiste kansen in dit duel waren wel voor de thuisploeg die in Freddy van de Veeken de grote uitblinker had. Hij was het ook die na rust Vogelwaar de op voorsprong bracht Daarvoor had diezelfde speler ondanks zijn goede spel, al en kele mooie kansen laten liggen Ruim halfweg de tweede helft kwam Zaamslag langszij door Jopie Kolijn. Vogelwaarde proberde nog wel de winst te pakken, maar vond steeds een goed acterende Zaam- slag-doelman op haar weg. TERNEUZENSE BOYS - ZELZATE 0-2 Kersverse zaterdag der deklasser Terneuzense Boys heeft het niet kunnen bolwer ken tegen het Belgische Zei- zate. In het veld waren de Boys niet zo erg veel minder dan de bezoekers, maar technisch kwam de thuisploeg te kort. Bij rust stond het 0-1 en dat was geheel volgens het spelbeeld. Na rust hetzelfde beeld en ook hetzelfde scoreverloop wat Zelzate een 0-2 zege oplever de. (Van onze paardesportmede- werker) SEROOSKERKE - Bij de manege De Eendracht in Se rooskerke (Walcheren) werd zaterdag een ponyconcours- hippique gehouden door de kring Walcheren. Een tech nisch goed opgezet concours, zo stonden er nooit meer dan achttien deelnemers per dres- suurring ingeschreven, iets wat voor de organisatie ge makkelijk werkt en voor de DOOR ROMAIN VAN DAMME BREDA - Voor Bob Geens viel de testwedstrijd die hij als laatste man voor NAC tegen het Engelse Brighton (0-1) speelde letterlijk in het water. Na ruim een halfuur spelen besloot scheidsrechter Piet Gans namelijk de aftocht te blazen. Terecht, want Pluvius had gisteravond even domicilie gekozen boven Breda. Niet al te lang, maar wel zo hevig dat het NAC-terrein lichtelijke overeenkomsten met een beginnend moeras begon te vertonen. Bob Geens in actie; Ad Krijnen kijkt toe. Bovendien zorgden grote hagelstenen zelfs voor een wintersportdecor toen de zon weer doorbrak. Met de voet balwedstrijd was het echter gedaan. Combinaties waren er op het plasrijke veld nauwe lijks meer mogelijk. Een dribble smoorde veelal bij de eerste schijnbeweging omdat de bal weigerde te rollen. Een beetje triest voor Antwerpe naar Bob Geens die best nog een jaartje op het hoogste voetbalniveau wil acteren. Echter niet meer bij FC Ant werpen omdat daar genoeg kandidaten zijn voor de laat- ste-man-positie. Naast Velc- keneers, snel geblesseerd ge raakt overigens, werd ook nog de talentvolle Danny Koeckel- koren van stadgenoot Berchem Sport overgenomen. Boven dien wil FC Antwerp dat al heel wat magere jaren achter de rug heeft, overgaan op full- professionalisme, en juist dat wil Bob Geens niet. Vandaar de uitnodiging van NAC dat immers dringend verlegen zit om een organiserende libero. Voor Bob Geens kwam Pluvius echter ongelegen. Stelde trainer Jo Jansen na afloop: „Dat moet je incalcu leren. Dat slechte terrein moet zeker meetellen in de beoorde ling. Het lijkt me dan ook niet meer dan logisch dat Geens nog eens uitgenodigd wordt voor een wedstrijd. Toch kon je trouwens wel al zien dat hij rust uitstraalt. Het is een dui delijke laatste man. Maar je bent wel bezig met het kopen van een speler. Dan moet je goed overwegen. Het is toch een belangrijke aankoop". In de wedstrijd tegen Brighton liet Bob Geens, 33 jaar, en jaren basisspeler bij FC Antwerp, zien dat hij in de honderden wedstrijden die hij speelde de nodige routine heefl opgedaan. Geens gaf aanwij zingen, raakte niet in paniek maar is op het conditionele vlak zeker nog niet klaar. Des ondanks slaagde Geens erin achteraan enige lijn in het spel te brengen. Dat lukte niet al tijd even goed, maar dat is be grijpelijk als je elkaar pas voor het eerst op een voetbalveld te genkomt. NAC, met Quaars op de bank straalde tegen Brigh ton - dat in Nederland zijn eerste wedstrijd van een acht dagen durende toernee speelde - trouwens een felheid uit die trainer Jo Jansen tot tevreden heid stemde. Hij: „We zitten momenteel in een trainings kamp. Met dit weer gaat dat ook niet in de kouwe kleren zitten. Vanavond waren er echter toch heel wat jongens die op scherp stonden. Dat er in de slotfase enkele spelers terugvielen vind ik te begrij pen. Nee, ontevreden ben ik zeker niet". Wat dat betreft was Brighton best een aardige graadmeter. Want ook de En gelsen wilden er wat van ma ken. Tot de plensbui konden de toeschouwers zich best verma ken. Daarna overigens ook, maar met voetbal had het toen weinig meer te maken. Opval lend was de goede vorm waarin international Martien Vreysen weer steekt. De vleugelspits was opnieuw de gangmaker van de Bredase aanval (Van Gils was geblesseerd) die ove rigens nog niet helemaal op volle toeren draaide. Het evenwicht is nog niet helemaal gevonden waardoor Tom Smits aanvankelijk wat liep te zwemmen. Smits werd nau welijks in het spel betrokken maar loste dat naarmate de wedstrijd vorderde op door zelf het spel op te zoeken. Dat had tot gevolg dat de lin kervleugel in feite braak ter rein was waar nauelijks ge ploegd werd. Jo Jansen: „Daaraan kon je zien dat het trainingskamp wel zijn wissel trekt. Er was te weinig kracht om dat helemaal uit te buiten. Maar verontrustend is dat niet. Dat evenwicht komt wel". Erg verontrustend was de goal van Brighton dat pas halverwege de tweede helft de dure aanko pen Robinson (Manchester City) en Smith (ex-Glasgow Rangers) liet opdraven ook niet. Een vrije trap, Heeren bakkeleide iets te fel met Ward, kwam terecht op het hoofd van Robinson die Van Eenenaam (Van Kelle is ziek) kansloos liet. rangschikking door de juryle den minder problemen geeft. UITSLAGEN SPRINGEN PONYCONCOURSHIPPIQUE TE SEROOSKERKE: B Springen: 1Siska Blekenpol met Peter Walcheren, 2. Hans de Bruin met Geertje Westelijk Schouwen, 3. Ada Goedhart met Jasmin Oranjezon, 4. An- dré Louwerse met Alexander Oranjezon, 5. Mieke Evertse met Goldy Burchtruiters. L SPRINGEN NA BARRAGE: 1. Jolanda Bakker met Flipper Bru, 2. Jacqueline Ovenbeeke Silver Oranjezon, 3. Astrid de Vin met Ister Kleppertjes, 4. Marc Warmenhoven met Tommy Hulst, 5. Annemieke Boone met Julia Gouwe Reyers. M SPRINGEN: 1. Mare Vael met Presley Hulst, 2. Sandy de Exter met Brown Beauty Noord Beveland, 3. CarlaHaak met Vera Haringruiters, 4. Gerdian Timmerman met Tar- zan Paardebloem, 5. Corine Wondergem met Jacqueline Burchtruiters. Z SPRINGEN: 1. Marina de Visser met Nomade Chimra Oranjezon, 2. Jeanet Murre met Remo Kleppertjes, 3. Inge Quist met Ajax Walcheren. Ring 1 achttallen L en M 1. Luctor et Emergo L 118 punten, 2, Haringruiters M 117, 3. Kleppertjes M 115. Ring 2 viertallen L en M. 1. Gouwe Reyers M 120, 2. Kleppertjes L 118, 3. Burch truiters L 117, 4. Hulst L 114. Ring 3 M dressuur. 1. Anja Meertens Leonneke Haringruiters 131, 2. Ineke Cysouw Tenderfoot Klepper tjes 127,3. Linda JoosseSabri- na G. Reyers 123, 4. Marjolein (Van onze sportmedewerker) AAGTEKERKE - De Zeeuwse kampioen bij de lief hebbers Kees de Nooyer triomfeerde vrijdagavond in eigen woonplaats Aagtekerke waar voor het eerst een wie lerronde werd gehouden. Men behoefde overigens geen insider te zijn om te con stateren dat de zege van De Nooyer hem in de schoot werd geworpen. Ad van der Ploeg, die met Huib Slabbekoorn en Willy de Feber een van de wei nigen was die nog aanvallend bleef koersen toen De Nooyer op de solotoer ging, merkte dan ook na afloop op: „Steeds wer den we in de tang genomen en dat vind ik toch wel een kwa lijke zaak want op deze manier verkoopt men zich slecht bij het pubhek". Op het twee kilometer lange parkoers waren vooral de acti viteiten van Ad van der Ploeg en Huib Slabbekoorn in de eerste koershelft te prijzen. De plaatselijke favorieten Jo Blaas en Kees de Nooyer ble ven echter zeer attent in de spits van het peloton. De twee (Van onze sportmedewerker) WEMELDINGE - Het uit gebreide wielerprogramma dat in het afgelopen weekeind in Wemeldinge werd afge werkt, begon met wedstrijden voor trimmers die circa 1500 toeschouwers trokken. In de A-categorie zegevierde Robbie Meijer die deel uit maakte van het kopgroepje van vijf man dat zich na 40 ki lometer had geformeerd. Daarin zaten ook Nico de Leeuw die in de eindsprint met centimeters werd verslagen, de verrassend goed etalerende Pierre Vermeulen, Cor Ver- planke (steeds op het voorplan en winnaar van de leidersprijs) en Cees van den Dries. Laatst genoemde had zich als laatste man bij het leidersgroepje ge voegd want juist toen de vier anderen waren gesprongen en Van den Dries een jacht wilde inzetten naar de spits werd hij daarin belemmerd door een valpartij waardoor onder an dere Johan Claeys werd uit geschakeld. De weer furieus rijdende van den Dries slaagde echter toch in zijn poging en meldde zich na vijf kilometer fel jagen toch in het voorste gelid. Door goede samenwerking in de hoofdmacht waarin Cor Verplanke de toon aangaf, wielrennen stond het licht voor de vluch ters al vrij gauw op groen,. In de volggroep trachtten Tonnie Veerman en Rinie Jakobson de anderen wel te inspireren tot meer spoed maar een echte vuist werd niet meer gemaakt. De eindsprint was enerve rend. Nico de Leeuw kwam als eerste door de bocht op 150 meter voor de finish maar kon tenslotte de aanval van Robbie Meijer niet meer pareren. Van de volggroep won Tonnie Veerman de spurt. Bij de B renners domineerde Kees van de Linde die overtui gend de eindsprint won van zijn naaste concurrenten Piet Harms en ook de leiderstrui op zak stak. UITSLAG A-CATEGORIE: 1. Rob Meijer (Krabbendijk) 60 kilometer in 1.29.14,2. Nico de Leeeuw (Rilland), 3. Cor Ver planke (Biervliet), 4. Cees v.d. Dries (Ovezande), 5. Pierre Vermeule (Middelburg), 6 op 26 seconden Tonnie Veerman (Terneuzen), 7. Johan de Pun- der (lewedorp), 8. W. Verreec- ken (Z.V1.), 9. Roel Slis (Ka- pelle), 10. Teun van Maastricht (Vlissingen), 11. R. Jakobsen (Krabbendijke), 12. Johan Smet (Nisse), 13. Ko Wiskerke (Nieuwdorp) 14. Jan van 't Westeinde ('s Heerenhoek), 15. G. v.d. Weijden (Vlissingen), 16. Rinie de Ridder (Souburg), 17. John Simons (Goes) 18. Sjaak Rommers (Rilland), 19. Eddy v.d. Weele (Kloetinge) 20. Ad. Bardorlf (Wissenker- ke). UITSLAG B CATEGORIE: 1. Cees v.d. Linde (Goes 40 ki lometer in 1.03.12, 2. Piet Harms (Sluiskil), 3. Camiel de Rooy (Terneuzen), 4. Rinus Vermue ('s Gravenpolder), 5. Frans Wassink (Souburg), 6. Kees Wisse (Kruiningen), 7. Ko Bruggeman (Goes), 8. Ad. Geijs (Kwadendamme). Rien de Jon ge- durvers raakten dan ook niet buiten schot. Evenmin de na tionale kampioen Hans van den Oever. Schermutselingen in de kop van het peloton ble ven de toeschouwers boeien maar pas 12 kilometer voor het einde kwam het spel goed op de wagen. Jo Blaas kon een gaatje slaan en even later ontsnapte ook Kees de Nooyer. De dol en thousiaste toeschouwers raakten in extase en hoewel Blaas moest afhaken kon Kees de Nooyer het verder op zijn eentje klaren. Hij bereikte met ruime voorsprong de finish. Hans van den Oever wipte in de slotronde nog uit het pelo ton dat daarna over de streep werd gevoerd door Ko Tol- hoek. De uitslag: 1. C. de Nooyer (Aagtekerke) 60 kilometer in 1.37.05, 2 op 28 seconden Hans van den Oever (Wassenaar), 3 op 34 seconden J. Tolhoek (Yerseke) 4. M. Dijkwel (Yer- seke), 5. F. MMeijaard (We meldinge), 6. L. de Jager (Bie- zelinge) 7. A. van der Ploeg (Goes), 8. R. van Lienden (Zoutelande), 9. W. de Feber (Sluiskil), 10. B. Steenbakker (Heinkenszand), 11. J. van Merriënboer (oud-Gastel), 12. C. v.d. Bent (Hoek), 13. H. Slabbekoorn (Kapelle), 14. A. Stroo (Zoutelande), 15. J. Blaas (Aagtekerke), 16 op 1 ronde J. Boshuijzen (Zuid- land), 17. L. Bastelaar (Alphen aan de Rijn) 18. B. van Lees (Moerdijk), 19. W. de Kok (Le wedorp), 20. H. Rouw (Kapel le). in 't Veld Ramon Oranjeruiters 121. Ring 3 Z dressuur. 1. Marina de FouwRexan Wal cheren 121. Ring 4 M dressuur. Renate Mahu Sandra Honte- ruiters 124, 2. Nellie van Wil- legen Daisy J. van Beieren 121, 3. Fredy Weber Ibrahim J. v. Beieren 120, 4. Ellen Poulsen Lord L. et Emergo 119, 5. Ana v.d. Meijden Easterseven L. et Emergo 119. RING 5 L 2 DRESSUUR. 1. Jenny Dekker, Quinto Ha ringruiters 128, 2. Ciska Ble kenpol Peter Walcheren 124,3. Ellen de Blieck Peter Pan L. et Emergo 122, 4. Maja van Wes ten Remyrando Walcheren 120, 5. Inge v.d. Meijden Prins L. et Emergo 118,6. Jacqueline v.d. Hemel Lady Haringruiters 117. RING 6 LI DRESSUUR. 1. Liana Schipper B. Airborne J. v. Beieren 129, 2. Kees de Visser, Astra G. Reyers 128,3. Inge Quist Ajax Walcheren 125, 4. Tony Joosse Beauty Walcheren 124, 5. Saskia de Frel Mariam Honteruiters 115. RING 7 LI DRESSUUR. 1. Inge Wouters Peggy L. et Emergo 146 punten, 2. Heidi Donatz Irish coffe Oranjezon 132, 3. Jacco Nieboer Florian Ornajezon 129, 4. Miranda v. Doeselaar Claire Haringrui ters 122, 5. Wilma Beun Ajax Oranjezon 120. RING 8 L 1 DRESSUUR. 1. Jeanine Quaak Goldscar Walcheren 117, 2. Gert-Jan Bakker Nudi J. v. Beieren 115, 3. S. Butler Gipsy W. Schou wen 114, 4. Arjan Overbeeke Lucky Boy Oranjezon 111, 5. Dineke v. Colinjon Violet Burchtruiters 109. RING 9 LI DRESSUUR. 1Sandra de Fouw Tilca Noord Beveland 127, 2. Eric Vaes Smoky Burchtruiters 122,3. F de Vrieze Jeroen W. Schouwen 121, 4. Linda Verlaan Artist Oranjezon 120, 5. Irma Bors- boom Maiko Bru. 120. RING 10 B DRESSUUR. 1. Maja Beun Amigo Oranjezon 122, 2. Jacqueline de Winter Grey S. Cory Walcheren 116,3. Anita de Visser Kerston G. Reyers 112, 4. Monique vd, Werve Natasja Sch. Ruiters 110, 5. René Rentmeester Max Sch. Ruiters 110. RING 10 L2 DRESSUUR. 1. Corine Wondergem Jacque line Burchtruiters 120. RING 11 B DRESSUUR. 1. Deborah Vroon Laika Oranjezon 125, 2. Astrid Slik kerveer Hartwig Burchtruiters 125, 3. Christien Crucq Hanny Walcheren 121, 4. Carla Min- derhoud Gigi Vroonruiters 120, 5. Natascha v. Blooys Dolly Sch. Ruiters 118. RING 12 B DRESSUUR. 1. Jack v. 't Westeinde Emy rando Walcheren 123, 2. C Butler Taufan W. Schouwe' 121, 3. Marrie v.d. Velde Prri Sch. Ruiters 115, 4. C. Witten berg Sasscha W. Schouwei 115,5. A. van Baarle Extase W Schouwen 114. Voltige. 1. De Burchtruiters 4,2 punten, 2. Oranjezon 4,077, 3. Jac. van Beieren 4,022. BESTGAANDE RIJPONÏ. 1Marina de Fouw Rexan Wal* cheren, 2. Marjel Haak Killy T et Emergo, 3. Marie Paul Pic'- vet Lizelot L. et Emergo, Anja Meertens Leonneke Ha ringruiters, 5. Ingeborg Feyter Sultana Kleppertjes, Francisca de Bakker GeihaJ' van Beieren. Laai dat dan even weterj via een ..Kleintje" inDe'Stl hebt dan een goede kans dat f vinder één van de velel tienduizenden Stem lezers I die regelmatig onze ..Kleitj rubriek Gevonden-Vertoren" kantoren TE BREDA-BEfl (Van onze Haagse redactie) pUN HAAG - Dat -nuw aan boord ongelul brengt, gelooft zelfs de Kq ninklijke Marine niet meer. scheepsconstructeurs van Nederlandse vloot houden nl met alle mogelijkheden rekel ning. iel£s met de komst vai wouwen op oorlogsbodeml Speciaal voor hen is een nieuif type fregat voorzien van eej (Van onze BREDA/ROOSEND/ De situatie in de bouw Gisteren, de eerste dag na dj de gewestelijke arbeidsbt dubbeldik met bouwvakkd „Een ramp", aldus C. Couj de Bouwbonden-FNV in bi ten over ontslagen in de bt| wachte toeloop in Breda ei{ ven. Het ministerie van Sociale Zaken in Den Haag is niet zo verrast door de massale gang van werkloze bouwvakkers) naar de GAB's. „Het was tel verwachten dat dit zou ge-I beuren", zei een woordvoerden ons. Hoeveel bouwvakkers gisteren te horen kregen dat zd niet meer aan de slag hoeven is niet bekend. Maar volgens del woordvoerder geven de cijfers! van vóór de bouwvakvakantiel al aan, dat er in deze sectorf grote klappen vallen. Ook vice-voorzitter Leo I Brouwer van de Bouwbonden-1 FNV is niet erg verrast door de I r~ i—— katernen binnen-/buitenland 2 De Rijn is veel vuiler dan de autoriteiten willen toegeven binnen-/buitenland 3 Hitte in Amerika is vooral ook een sociaal probleem binnen-buitenland 4 Het gaat de postorderbedrijven nog voor de wind show en zo NOS, VARA en BRT pakken uit met Internationaal Jazz Festival in Amsterdam sport Zwakke rentree Hinault op internationaal wielerfront merijntje msrino krijgt nu ®use adelborsten

de Stem | 1980 | | pagina 14