ZIEN >ndag STAKINGEN BLIJVEN VOORTDUREN Carter vertrouwt op herverkiezing I JeTelHd nader tot elkaar Meer dan zat LAATSTE WENS EX-SJAH: BIJGEZET WORDEN IN IRAN Vervolging gevraagd van VARA I nsw n 9emaakt. Maar toen het spel dan eindelijk kon begin- hnt er 9een hecht team op het veld te staan maar een I D Xerzamel'n9 in zich gekeerde vedetten. Simonis: bisschoppen niet eens met kritiek op Vaticaans document Staking in Hollywood uitgebreid Eis van drie maanden tegen officieren geknakt schip commentaar BURGEMEESTER POLAK VAN AMSTERDAM: GEKRAAKTE FLATS EVENTUEEL VORDEREN Broer Billy heeft spijt Vijf jaar voor brandstichter WEER IN EUROPA i amma. 15.25 Gezeiten, to- lelstuk. 17.00 Loriot IV. 17.45 lmreportage. 18.30 Journaal .33 Sportprogramma. 19.15 formatief programma. 19.20 ;portages. 20.00 Journaal 1.15 Filmreportage. 21.00 formatief programma. 21.15 ow to marry a millionaire leelfilm. 22.40 Journaal met lortreportage. 22.55 Film re ntage. 23.40 Journaal. DUITSLAND II 17.15 Journaal. 17.17 Sport- rogramma. 18.15 Informatief -ogramma. 18.30 Natuur- Imserie. 19.00 Journaal. J. 10 Parlementair overzicht. 1.30 Reportage. 20.15 Docu- entaire serie. 21.00 Journaal iet sportverslag. 21.20 Unsere eile Welt, tv-serie. 22.20 musementsprogramma. 3.05 Journaal. BELGIË (NED. UITZ.) 14.00 Nieuws voor slech- fiorenden. 14.30 Spelpro- ramma. 15.55 Onderweg naar itlantis (Unterwegs nach At- intis), jeugdfilm. 17.15 Iportreportage (onder voor- ehoud). 18.10 Kleuterserie. 8.15 Informatief programma. 8.45 Documentaire serie. 9.40 Mededelingen. 19.45 ournaal. 20.00 Sport. 20.30 len familiekroniek (A gift to ast), tv-serie. 21.20 Amuse- aentsmuziek. 22.00 Amuse- aentsprogramma. 22.55 Jour aal en sport. BELGIË (FR. UITZ.) 11.00 H. Mis. 15.35 Spelpro- ramma. 16.30 Les joyeux pi- ates de l'ile au trésor, teken- ilm. 17.45 Klassieke muziek. 8.30 Tekenfilm. 18.35 Schul- neister, feuilleton. 19.29 Veerbericht. 19.30 Journaal n sport. 20.05 Amusements- irogramma. 21.05 Le loup- Wvier, tv-film. 22.35 Jour- ïaal. pESTEM VAN ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1980 PABUS (AFP/DPA) - De voormalige sjah 'iran heeft kort voor zijn dood de wens uitgesproken, dat hij „na de bevrijding van l-aa" zal worden bijgezet op hetzelfde kerkhof «aar de officieren liggen die op zijn sterfdag „ens hun aandeel in de onlangs mislukte staatsgreep zijn terechtgesteld. Dit werd gis teren i" Parijs meegedeeld door zijn nicht, prinses Azadeh Schafik, nadat zij was terug gekeerd uit Cairo waar zij de begrafenis van de voormalige sjah had bijgewoond. De vrouw van de overleden ex-sjah, Farah Diba, heeft zijn testament in de Perzische taal in ontvangst genomen. De stervende eiste van zijn oudste zoon dat hij zich altijd zou houden aan de grondwet van 1905 en dat hij de islam altijd trouw zou blijven wat er ook mocht ge beuren. pilllHIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIililllllllllillilllllllllllHllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllilllllllllllllllllllllllll^ AMSTERDAM - Justitie moet een onderzoek en straf vervolging instellen tegen de VARA, tegen presentator Koos Zwart en tegen de pop groep „Drukwerk" die voor de VARA-microfoon een smadelijk lied over koningin Beatrix ten gehore bracht. De Stichting Oud Strijders Legioen en de Stichting voor Politieke Bewustwording hebben de Amsterdamse hoofdofficier van justitie daarom gevraagd. Volgens de beide stichtin gen bevatte het lied, dins dagavond uitgezonden in het VARA-programma „Lijn 3, Popdonder" een reeks van beledigende uitlatingen aan het adres van de koningin en prins Claus. In hun brief aan de hoofdofficierzeggen beide stichtingen weinig waarde te hechten aan intern onder zoek en eventuele maatrege len door de VARA zelf. Gelet op het verleden (30 april) blijven herhalingen moge lijk, aldus de klagers. JniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiniiiiiiiHiHiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiHHiiiiiHiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiniiiiiii Zwarte vakbondsleider Zuid-Afrika opgepakt ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse officier van jus titie, mr. W. Hendriks, heeft gisteren straffen van drie maanden, waarvan twee voorwaardelijk, geëist tegen de kapitein en de eerste stuur man van de „geknakte" tanker „Energy Concentration". Het schip veroorzaakte vorig week dinsdagmorgen een bijna- ramp in de Europoort. Het knakte door een fout in de be lading. Volgens mr. Hendriks is dat te wijten aan „stommiteiten" van kapitein L. (38) en stuur man W. (51), die na het lossen van olie in Le Havre met de tanker naar Rotterdam kwa men. Ze waren vergeten de la ding uit de voor- en achter tanks over te pompen naar het midden van het schip waar door bij aankomst in de Euro poort de tanker bijna door midden brak. VOS-Jazz. KRO: 21.02-24.00 S) Rock-dreams. HILVERSUM IV NOS: 8.00 Nieuws. 8.02 (S) i/roeg klassiek. 9.00 Nieuws. 9.02 (S) Musica Religiosa. 10.00 (S) Van het Nederlandse Concertpodium. 11.00 (S) De Zeven Provinciën. 13.00 (S) Opera-matinee. 14.00 Nieuws. 14.02 (S) Concerten op de zon dagmiddag: klassieke muziek. 15.30 Praten over muziek. 16.00 (S) Rostrom of Compo sers 1979 (-17.00). BRUSSEL (NED. UITZ. IN STEREO) 12.00 Nieuws, weerbericht en mededelingen. 12.10 De tijd van toen. 13.00 Nieuws, weer berichtenmededelingen. 13.15 Opera- en belcantoconcert. (14.00 Nieuws). 14.30 Spiegel van Nederland, klankbeeld. 15.00 Amusementsmuziek (17.00 en 18.00 Nieuws). 18.30 Religieus programma. 19 03 Liedjesprogramma. 21.00 Nieuws. 21.05 Krukken, hoorspel. 22.00 Nieuws. 22.05 Klassieke orkestmuziek. 23.00 Nieuws en weerbericht. 23.10 Jazz informatief. 23.40-23.43 Nieuws. BRUSSEL (FR. UITZ.) 12.00 Nieuws. 13.00 Nieuws. 13.30 Gevarieerd programma (14.00 Nieuws). 15.00 Nieuwjt 15.03 Sport en muziek. (16-00 Nieuws). 17.00 Nieuws. 18-00 Nieuws. 19.00 Nieuws. 19-** Gevarieerd programma (20.00, 22.00 en 23.00 Nieuws) 23.40-23.42 Nieuws. NDR/WDR 12.00 Klassieke muziek- 13.00 Nieuws. 13.10 Licht klassieke muziek. 14.00 Kin derprogramma. 14.30 Lichte muziek. 15.00 Nieuws. I7 0" Nieuws. 17.05 Klassieke mu ziek. 19.00 Nieuws. 1®' Sport. 19.30 Muziekprogram ma. 22.00 Nieuws. 22.15 Spo»' 22.30 Lichte muziek. (23-00. 24.00, 1.00 en 2.00 JNieuWS)- 2.05 Lichte muziek. (3.00 en 4.00 Nieuws). 4.30 Lichte mu ziek. (5.00 Nieuws). FRANKRIJK CULTUUR 12.30 Nieuws. 12.40 (S) Ka' mermuziek. 16.05 Muziekpro gramma. 17.30 Klankbeeiu 18.30 Cultureel programma 19.00 Nieuws. 22.00 Hoorspf WIM BOSBOOM (51), VA- I RA-medewerker sedert 1960, stapt dit najaar over naar de TROS. Hij wordt regisseur producer bij de afdeling in formatieve programma's van deze omroep en zal zich voor namelijk bezighouden met het uitbouwen van de TROS- I consumentenrubriek „Kies-, keurig" voor radio en TV. JERUZALEM - De Euro pese Gemeenschap en Israël zijn gisteren niet nader tot el kaar gekomen inzake het Pa lestijnse vraagstuk. „Beide partijen zijn het erover eens dat zij het niet eens zijn", zo zei een Israëlische regerings woordvoerder gisteren in Je ruzalem na afloop van de acht uur durende besprekingen tussen de EG-vertegenwoor- diger, de Luxemburgse minis ter van Buitenlandse Zaken Gaston Thorn en leden van de Israëlische regering. Premier Begin, minister van buitenlandse zaken Sjamir en OP DE Klokkenberg, die Bredase Olympus van de hartchirur- 9'e- is tussen de specialisten, godheidjes in het diepst van hun gedachten, opnieuw de strijd ontbrand. Wat er nu weer precies aan de hand is blijkt door de wolken van geheimzinnigheid, die rond de top van de heilige berg zijn samengetrokken, moeilijk I 'ast te stellen. Zeker is, dat de eerste hartchirurg, dr. Van der Schaar, door de banbliksem van zijn tegenstrevers van zijn «oon is geworpen: ditmaal, naar het zich laat aanzien, voor goed. Hartchirurgie laat zich vergelijken met teamtopsport. Zoals aen elftal, of het nu voetbal of hockey betreft, alleen dan met enige kans op succes op de top van de ranglijst kan mikken als I alle spelers in eendrachtige samenwerking zichzelf onderge- I Schlkt maken aan het gezamenlijke doel, zo kan een hartchi- 'urgisch centrum alleen dan optimaal functioneren als directie, internisten, cardiologen, chirurgen, laboranten en verpleeg kundigen een hecht team vormen. Er is in het verleden van alles geprobeerd om het hartchirur- igisch team °P De Klokkenberg tot een dusdanig team te ma- en. Er is bemiddeld op hoog niveau. Er zijn bekwame coaches II aad van toezicht) aangetrokken. Deze hebben een tactisch oncept opgesteld en met alle betrokkenen „waterdichte" af- Ds i5n der Schaar heet de grootste dwarsligger te zijn. On 8» 'rUr9 was ook a' elders hij menig conflict betrokken, .getwijfeld een man met wie het moeilijk samenwerken is. wii7 a^°ns echter te ver om hem als enige schuldige aan te I^Daarvoor |0pen er ronc| ,je Klokkenberg te veel medici a, die allergisch zijn voor samenwerking, kenhW°ne stervelin9en zi®n met verbijstering hoe op de Klok- vocw 6en nieuwe machtstrijd tussen medici wordt uitge- een XirT1et stoten onder de gordel, gouden handdrukken en ieman 8'circuit °P het niveau van banale dorpspolitiek. Zou I zii h t deze 'ieden eindelijk eens kunnen duidelijk maken dat patio taanz'en van hun Pro'essie te grabbel gooien, dat zij hun faehoüi L.n dodel'ik ongerust maken en dat de gemeenschap als 21.56 Grammofoonmuziek 22.00 Toneelstuk. 23.55-24-"" Nieuws. Inricht rneer dan zat 's dat met haar 9eld 9esubsidieerde rw_, n9 aan blijft modderen op een wijze die nergens anders -"1 zou worden andere politici gaven Thorn donderdag en gisteren in een „vriendschappelijk open en eerlijk gesprek" een uitvoerige uiteenzetting van Israëls hou ding in het Midden-Oosten- vraagstuk, waarbij de nadruk viel op het Palestijnse probleem. Minister Sjamir zou Thorn daarnaast hebben inge licht over de stand van zaken bij de autonomiebesprekingen tussen Israël, Egypte en de Verenigde Staten. De regering van Saoedi- Arabië veroordeelt de stap van het Israëlische parlement scherp in een gisteren uitgege ven verklaring. Jasser Arafat, leider van de Palestijnse bevrijdingsorga nisatie PLO, zei dat het Pale stijnse volk zal blijven strijden tegen „deze samenzwering" die volgens hem door de Ver enigde Staten, Israël en „het bewind van Sadat" in Camp David was voorbereid. Bij de Verenigde Naties in New York bereiden Arabische en islamitische delegaties een verzoek voor de Veiligheids raad voor een spoedzitting over Jeruzalem bijeen te roe pen. Generaal Ariel Sharon, mi nister van landbouw van Is raël, heeft voorgesteld de Is raëlische jurisdictie ook van toepassing te verklaren op de hoogte van Golan, een gebied dat in 1967 op Syrië werd ver overd. Het voorstel van Sharon komt juridisch neer op an nexatie van de Golan. De mi nister bracht het naar voren in een donderdag gehouden toe spraak bij de ingebruikstelling van een nieuwe nederzetting ten zuiden van Golan. De generaal bepleitte tevens in versneld tempo nederzettin gen op de westelijke oever van de Jordaan te vestigen om daar „een niet meer terug te draaien situatie" te scheppen. Het Israëlische parlement zal vermoedelijk na het zo merreces over twee maanden gaan praten over de vraag of de sedert 1967 bezette Golan- hoogvlakte moet worden geannexeerd. De rechtse afgevaardigde mevrouw Geula Cohen kon digde gisteren aan dat zij hiertoe een wetsvoorstel wil voorbereiden. Waarnemers zijn overigens van mening dat het voorstel weinig kans van slagen heeft. JOHANNESBURG - (AFP, RTR) - De leider van de belangrijkste vakbond die betrokken was bij de staking van zwart gemeentepersoneel in Johannesburg, Joseph Mavi, is in de nacht van donderdag op vrijdag gearresteerd. Dit is giste ren van officiële zijde vernomen. Een woordvoerder van de politie zei dat Mavi, leider van de „Black Municipality Workers Union" (BMWU), door drie in specteurs van politie in burger op het bureau van het hoogge rechtshof in Johannesburg was verhoord Van andere zijde werd ver nomen dat Mavi naar het hooggerechtshof was gegaan voor een gesprek met de advo caat van de BMWU. De politie lichtte later toe dat Mavi was aangehouden op grond van een wet die de auto riteiten machtigt iemand 14 dagen lang zonder vorm van proces vast te houden. Een week geleden begon de staking van gemeentearbei- AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam gaat de gekraakte flats aan de Prins Hendrikkade in de hoofdstad vorderen als zij twee maanden na ontruiming niet „reëel" zijn bewoond. Dat vertelde burge meester Polak gisteren op een persconferentie naar aanlei ding van het vonnis in kort ge ding, waarin donderdag werd bepaald, dat de krakers de flats moeten verlaten. De burgemeester zei bereid te zijn tot overleg met de kra kers, „maar niet over de vraag of het vonnis moet worden uit gevoerd". Polak neemt hier mee hetzelfde standpunt in als begin dit jaar in de zaak van het gekraakte pandencomplex de Groote Keijser. Uitvoering van het ontruimingsvonnis voor deze panden werd een halfjaar uitgesteld op verzoek van de eigenaar. Polak zei, dat uitstel van ontruiming van de Prins Hen drikkade wel denkbaar is, maar niet waarschijnlijk. Hij vertelde dat er maatregelen worden genomen om de risico's voor eventueel in te zetten po litiemensen zo klem mogelijk te maken. Ook zal er op worden toegezien, dat de gekraakte flats niet verder worden ver sterkt. Wat de maatregelen zijn, wilde Polak niet vertellen. Hij zei te hopen dat er geen po litie hoeft te worden ingezet. De krakers van de Amster damse Prins Hendrikkade zijn bereid met de gemeente te praten over de toekomst van de gekraakte flats. Ze zullen de gemeente volgende week een wensenpakket overhandigen met daarbij het verzoek om op basis daarvan te praten. ders nadat de gemeenteraad van Johannesburg 1.400 ar beiders van krachtcentrales ontsloeg nadat zij wegens looneisen het werk hadden neergelegd. Daarop breidde de staking zich uit tot ca 10.000 man. Het gemeentebestuur weigerde de stakingsleiders te ontmoeten omdat hun vak bonden niet officieel worden erkend. Woensdag dreigden de autoriteiten met ontslag als het werk niet zou worden hervat. Donderdag verklaarde de voorzitter van de werkgevers commissie van de gemeente dat de staking voorbij was en dat alle arbeiders weer aan het werk waren. Andere gemeen tefunctionarissen zeiden ech ter dat nog ca 2.500 arbeiders staakten. Advocaten van Mavi zeiden dat deze in de gangen van het gerechtsgebouw werd aange houden toen zijn bond wilde proberen een gerechtelijk ver bod te verkrijgen tot stappen van het gemeentebestuur en de politie tegen leden van de BMWU. Een lid van de bond had donderdag verklaard dat de arbeiders die „gedwongen werden het werk te hervatten", gisteren opnieuw in staking zouden gaan. Intussen zijn ca 1.200 zwarte gemeentearbei ders die donderdag geweigerd hadden het werk te hervatten, in bussen geladen om naar huis in Soweto of de thuislanden Transkei en Venda te worden gezonden. Het in Johannesburg ver schijnende zwarte dagblad Post maakte bekend dat het vrijdag niet zou verschijnen na niet nader genoemde dreige menten aan het personeel. Journalisten en fotografen waren dinsdag in staking ge gaan in verband met een loon- geschil waarna het blad ge produceerd werd door perso neel van de staf. De Rand Daily Mail meldde dat de veiligheidspolitie een onderzoek instelde naar mo gelijke beschuldigingen aan het adres van Mavi wegens sa botage. De hoofdredacteur moest gisteren voor een rechter verschijnen en elk boek, pa pier, document of elke band opname betreffende Mavi of zijn bond over te dragen die gebruikt waren voor een arti kel dat eerder deze week in de krant verscheen. Edward Kennedy en John Anderson tijdens hun ontmoeting. Anderson liet doorschemeren zijn eigen campagne te willen stoppen als de Democraten een ander dan Jimmy Carter tot hun kandidaat maken. WASHINGTON (UPI, Rtr) - Ruim een week voor het begin van de Democratische con ventie heeft president Jimmy Carter vrijdag tegen een groep van 80 hem loyale Democrati sche leden van het Huis van Afgevaardigden gezegd, dat hij „vertrouwen heeft in een tweede ambtstermijn". De krant „Washington Post" publiceerde de uitslag van een opiniepeiling die ze gehouden heeft onder 591 afgevaardig den naar de conventie, die maandag over een week begint in New York. De president lijkt er goed op te staan, want een meerderheid van de onder vraagden zei nog steeds van plan te zijn de huidige bewoner van het Witte Huis aan te wij zen als de tegenstander van Ronald Reagan bij de verkie zingen op 4 november. Carters enig overgebleven rivaal voor de kandidatuur van de grootste partij, senator Ed- ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse rechtbank heeft een man die begin dit jaar brand stichtte in een pand aan de Oleanderstraat in de Maas stad waarbij elf doden vielen tot vijf jaar veroordeeld. De officier van justitie had tegen de 57-jarige voormalige meubelmaker Jan T. uit Rot terdam eenzelfde straf geëist. De man is tijdens zijn daad enigszins verminderd toereke ningsvatbaar geweest, aldus de president van de rechtbank mr. L. ter Kuile. Over Jan's motieven voor de daad bestaat weinig duidelijkheid. ward Kennedy, had een onder- houd met de dissident republi kein John Anderson, die pro beert met een eigen campagne het Witte Huis te bereiken. Na het overleg ontkenden ze alle bei te hebben gesproken over een mogelijk „ticket". Ander son liet doorschemeren zijn ei gen campagne te willen stop pen als de Democraten een an der dan Jimmy Carter tot hun kandidaat kiezen. Overigens zitten er twee kanten aan de actie van een aantal parlementsleden om de conventie open te breken. Bij de voorverkiezingen zijn er ongeveer 2.000 stemmen uit gebracht op kandidaten van Carter, ruim 300 meer dan het noodzakelijke aantal. Politici die het goed met Carter menen, hebben hem erop gewezen dat hij veel sterker uit de conventie kan komen als hij de afgevaar digden. vrijla'at in hun stemge drag, waarbij hij ervan uit mag gaan dat hij ruim voldoende stemmen krijgt voor de nomi natie. De president is daar tot op heden niet gevoelig voor. Hij meent veeleer dat hij mil joenen Amerikaanse Demo craten, die in de primaries op een Carter-man hebben ge stemd, niet kan afvallen door hen nu de vrije keus te bieden. Als Billy Carter van tevoren had geweten dat er zoveel ge krakeel zou ontstaan om zijn connecties met Libië, dan was hij nog liever failliet gegaan dan geld aan te nemen van de regering in Tripoli. „Ik zou me wel tweemaal bedacht heb ben", aldus de broer van de president, gisteren in een vraaggesprek met het televi siestation NBC. ROTTERDAM (ANP) - De kritiek van de r.k. studie commissie op het werkdocu ment voor de vijfde algemen bisschoppensynode over de ta ken van het christelijke gezin is niet de kritiek van de Ne derlandse bisschoppenconfe rentie. De bisschoppenconfe rentie heeft besloten deze kri tiek op het Vaticaanse werk document niet tot de hare te maken, ook al had studiese cretaris dr. A. Vermeulen van de Nederlandse r.k. kerkpro vincie de opdracht samen met specialisten op het gebied van huwelijk en gezin een reactie op te stellen voor de Neder landse bisschoppenconferen tie. Dit blijkt uit de reactie van bisschop Simonis van Rotter dam op berichten in de pers dat alleen hij en zijn Roermondse collega Gijsen het niet eens zijn met het kritisch commen taar op het Vaticaanse discus siestuk („Lineamenta"). Si monis verklaarde tegenover het ANP dat de bisschoppen het commentaar van de studie commissie van Vermeulen naar het Vaticaan hebben ge stuurd met een briefje erbij, waarin stond dat dit de kritiek was van een „bepaald aantal mensen" in Nederland en niet van de Nederlandse bisschop pen. Volgens de Rotterdamse bisschop was er geen tijd om een ander stuk te (doen) ver vaardigen dat wel als reactie van de Nederlandse bisschop penconferentie kon gelden. Het Vaticaan had alle r.k. bis schoppenconferenties ter we reld opgeroepen hun op- en aanmerkingen over de „Li neamenta" op te sturen. De persdienst van het secretariaat van de rooms-katholieke kerkprovincie te Utrecht weet r.iets van een brief aan Rome waarin de bisschoppen zich van de kritiek van hun studie commissie zouden hebben ge distantieerd. De algemene bisschoppenconferentie over het christelijk gezin begint op 27 september in Rome. Verte genwoordigers van alle bis schoppenconferenties en ook van de religieuzen zullen on geveer een maand bijeen zijn. Namens de Nederlandse bis schoppenconferentie neemt bisschop Ernst (van Breda) deel. -A J Even een leuk voorval vertel len. Het is iets om lekker in de tuin te lezen terwijl op de grote wegen kilometers blik lang zaam heen en weer schuiven. Ik kreeg vannacht een tele foontje van een kennis van de camping, met Jan van Roze Nel (misschien kent u hem nog uit het Vakantiedagboek). Jan was een beetje overstuur. Hij belde op vanuit Zuid-Ita- lië. De plaatsnaam wil me niet meer te binnen schieten, maar die had iets met macaroni te maken. Wat doe jij in Italië?, vroeg ik. Ik wist niet dat hij nog vakan tieweken over had. Jan zei dat hij het ook niet wist. Toen ver telde hij een vreemd verhaal. Hij was in zijn auto gestapt om bij een winkelcentrum een paar straten verder een pakje sigaretten uit de automaat te peuteren. Plotseling bevond hij zich echter in een file die langzaam de stad uitreed. Jan probeerde er uit te schie ten, maar de rijen werden steeds dikker. Toen hij een verkeersbord langs de weg ontwaarde, zag hij dat hij in de buurt van Keulen was. Het lukte hem daar zijn on vrijwillige plaatsje in de -stoet te verlaten. Hij schoot een zij weg in. Maar daar werd hij di rect opgenomen in een nieuwe reeks auto's.... Ik ging alleen maar even siga retten halen op de hoek, snikte hij, terwijl huizehoge cara vans, honderden meters lange trucks en duizenden volge pakte personenautootjes hem naar het zuiden duwden. Zo kwam Jan onvrijwillig in Zuid-Italië terecht. Hi] wacht nu maar tot het volgende weekend in de hoop dat de files zich dan naar het noorden ver plaatsen. MERIJN HOLLYWOOD (UPI) - De Amerikaanse federatie van musici heeft zich gisteren aan gesloten bij de staking van twee acteursbonden tegen de grote film- en televisieprodu centen. De loononderhande lingen zijn afgebroken. Op 21 juli waren ongeveer 60.000 acteurs en radio- en tele visieartiesten al in staking ge gaan. Ze eisen een aandeel in de opbrengst van de snelgroeien de video-industrie. De ar beidscontracten voorzien tot dusver niet in een compensa tiebetaling voor het gebruik van hun produkten op video cassettes en dergelijke. De sta king kost Hollywood naar schatting 40 miljoen dollar per week. UITZENDBUREAUS mo gen de geldende toeslagen op de tarieven die zij voor 1 de cember 1979 in rekening brachten verhogen van „3.1 procent naar 3.5 procent plus 23 cent per manuur" in geval len waarin kantoor- en daar mee vergelijkbare werkzaam heden worden verricht en van „12.5 procent" naar „4 procent plus 24 cent per manuur" in de overige gevallen (m.n. voor werkzaamheden in de techni sche beroepen). Amsterdam aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genéve Helsinki Innsbruck Klagen furt Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallora München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casablanca Istanbul Tunis zw.bew. 1. bew. onbew. 1. bew. 1. bew. 1. bew. half bew. zw. bew. onbew. onbew. half bew. l.bew. zw. bew. onbew. half bew. geh. bew. 1. bew. 1. bew. onbew. l.bew. h. bew. onbew. zw. bew. zw. bew. onbew. onbew. 1. bew. 1. bew. 1. bew. half bew. half bew. onbew. 24 gr 17 gr 31 gr 28 gr 23 gr 27 gr 26 gr 25 gr 28 gr 28 gr 27 gr 27 gr 20 gr 28 gr 27 gr 22 gr 26 gr 34 gr 27 gr 34 gr 25 gr 27 gr 22 gr 28 gr 29 gr 31 gr 26 gr 26 gr 27 gr 27 gr 26 gr 29 gr.

de Stem | 1980 | | pagina 3