"Baj op#m'n neus gebdfiegt Erik-Jan Of is hij misschien het slachtoffer van kindermishandeling? Paar en a Familie berichten! huize tGRUYTVELDl Kindermishandeling bestaat. Hoe lang nog. IT.359.- CHAUFFEUR t t t t 'NlSljlll* ontvangers CCi-communicatie leerling-kok MIDDENSTANDSDIPLOMA SIRE JAN VAN DRONGELEN Susanna Cornelia Loof JOHANNA ROSALIA VAN DE VIJVER Edmundus Florentinus van Hecke DIELIS JOHANNES DE JONG Maria Heeren MARIA JOHANNA DE DIJCKER Petrus Mannaert JOHANNA ANTONIA THIJSSEN Adam Marijnissen FAMILIEBERICHTEN UIT ANDERE BLADEN Ik heb 'n krant in mijn hand! KAREL DE PREE ZR. W.M. A. Q. KOUWER MARC-27MC? GOEDE MORGEN OPA WALVIS Transportbedrijf A.J. Tieleman B.V. goede algemene ontwikkeling PRAKTIJKDIPLOMA BOEKHOUDEN DE STEM VAN ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1980 Bedroefd geven wij u kennis dat nog vrij onver wacht van ons is heengegaan, mijn innig gelief de man, onze vader, grootvader, broer en zwa ger echtgenoot van op de leeftijd van 74 jaar. Veilig in Jezus armen. Veilig aan Jezus hart. Terneuzen S.C. van Drongelen-Loof 's Gravenhage M.M. van Drongelen Blaricum M.M.C. C. Beks- van Drongelen W.J. Beks Reender-Jan Susanne Caspar Aardenburg A.J.P. van Drongelen M. van Drongelen-Vis Inez Jan-Henk Terneuzen, 31 juli 1980 Chruchilllaan 810. De begrafenis zal D.V. plaatshebben op maan dag 4 augustus a.s., om 14.30 uur op de Zui derbegraafplaats te Terneuzen, na voorafgaan de rouwdienst in de Opstandingskerk, Bel- lamystraat, aanvangende om 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de Opstandingskerk. Geen bloemen Na een leven van liefdevolle werkzaamheid voor ons allen, is zacht en kalm van ons heenge gaan op de leeftijd van 80 jaar in „De Blaauwe Hoeve" te Hulst mijn geliefde echtgenote, moe der, behuwdmoeder, grootmoeder, overgroot moeder, tante en nicht echtgenote van Hulst, E.F. van Hecke Hulst, M.A. Piessens-van Hecke A. Piessens kinderen en kleinkinderen Nieuw-Namen, P.J.A. van Hecke J.C. van Hecke-de Poorter en kinderen De fam. Van Hecke De fam. Van de Vijver Hulst, 31 juli 1980. Truffinoweg 2. De plechtige uitvaartdienst zal plaats vinden op maandag 4 augustus a.s. om 10.30 uur in de Kapel van de Blaauwe Hoeve te Hulst, waarna de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Zaterdagavond om 19.30 uur gebedsdienst in bovengenoemde kapel. Samenkomst voor de uitvaartdienst om 10.15 uur in de Blaauwe Hoeve te Hulst. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van de Blaauwe Hoeve te Hulst. Wilt U indien U geen rouwbrief hebt ontvan gen, deze advertentie als zodanig beschouwen. Met diepe droefheid geven wij U kennis dat, gesterkt door de Ziekenzalving, in de leeftijd van 54 jaar, in het St.-Franciscusziekenhuis te Roosendaal van ons is heengegaan, mijn dier bare man, onze goede vader en lieve opa echtgenoot van Wij vragen Uw gebed voor hem. St.-Willebrord: Mevr. M. de Jong-Heeren St.-Willebrord: W. de Jong-Maas en kind St.-Willebrord: M. Valentijn-de Jong en kind St.-Willebrord, 1 augustus 1980. Dorpsstraat 18. De plechtige uitvaartdienst, waarna begrafe nis, waarbij wij U beleefd uitnodigen zal plaatshebben op dinsdag 5 augustus a.s. om 11.00 uur in de H. Willibrorduskerk te St.-Wil- lebrord. Samenkomst dinsdag om 10.45 uur in de rouw kapel. Gebedsdiensten voor onze dierbare overledene zijn: hedenavond om 18.30 uur, zondag om 9.30 uur en maandag om 19.00 uur in de Emmaus- kerk. Zij die door vergetelheid geen rouwbrief ont vingen gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. DANKBETUIGING Daar het ons onmogelijk is u allen persoonlijk te bedanken voor de zo vele belangstelling tij dens de ziekte en het verblijf in het Ignatius- ziekenhuis en het medeleven na het overlijden van mijn lieve man, zorgzame»pa en opa THEO WULLEMS betuigen wij langs deze weg aan allen onze op rechte dank. Paula Wullems-Tieleman Kinderen en kleinkinderen Etten-Leur Op 31 juli 1980 hebben wij plotseling afscheid moeten nemen op de gezegende leeftijd van 82 jaar van mijn geliefde echtgenote, moeder, be huwdmoeder, grootmoeder, overgrootmoeder, tante en nicht echtgenote van Paulus Polder, P. Mannaert Son, Rosa en Sjef kinderen en kleinkinderen Breda, Paula en kinderen Rapenburg, Annie en Jo kinderen en kleinkinderen Ossenisse, Alowles en Yvon en kinderen Rapenburg, César en Tilly en kinderen Curacao, Zuster Theresia Terneuzen, Josepha en Theo kinderen en kleinkind Terhole, Honoré en Paula en kinderen Breugel, Angelina en Jo en kinderen Amsterdam, Piet en Joke en kinderen Sas van Gent, Ria en Jo en kinderen De Fam. Mannaert De Fam. De Dijcker Paulus Polder, 31 juli 1980. Polderweg 40. De plechtige uitvaartdienst zal plaats vinden op maandag 4 augustus a.s. om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Gerulphus te Stoppel- jdijk, waarna de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Zondagmorgen tijdens de Hoogmis van 10.00 uur gebed ter intentie. Samenkomst voor de uitvaartdienst om 10.15 uur aan de kerk. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het St.-Lidiiinaziekenhuis te Hulst, be zoekdag zondag van 14.00 tot 15.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur, ingang aan de voorzijde van het ziekenhuis. Wilt U indien U geen rouwbrief hebt ontvangen deze advertentie als zodanig beschouwen Bedroefd, maar dankbaar voor hetgeen zij voor ons heeft betekend, geven wij u kennis dat plot seling van ons is heengegaan, voorzien van de H. Sacramenten, onze innig geliefde moeder en lieve oma weduwe van op de leeftijd van 78 jaar. Made, Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen 4921 KD Made, 31 juli 1980 Corr. adres: Rozenbloemstraat 15a. De plechtige uitvaartdienst zal plaatsvinden op dinsdag 5 augustus a.s. om 11.00 uur in de pa rochiekerk van de H. Johannes de Doper te Lage Zwaluwe, waarna de begrafenis volgt op de r.-k. begraafplaats aldaar. Samenkomst aan de kerk. Avondmis ter intentie van de overledene maan dag 4 augustus om 19.00 uur in voornoemde kerk. Moeder is opgebaard in het gemeentelijk mor tuarium aan de Leeuwerikstraat te Made. Gelegenheid tot afscheid nemen maandag van 18.00 tot 19.00 uur aldaar. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in ontmoetingscentrum „De Domp" te Lage Zwaluwe. Wilt u, indien wij vergeten zijn u een kennis geving te sturen, deze advertentie als zodanig beschouwen. OVERLEDEN Dimphina Dogge echtgenote van Antonius Cornells van Osta 78 jaar te Bergen op Zoom Noordzijde Zoom 79 Begrafenis te Steenbergen 2 augustus Cornelia van den Burg weduwe van Johannes C. Hoedelmans 92 jaar te Bergen op Zoom Bernadettestraat 6 Begrafenis te Bergen op Zoom 2 augustus A1 nP STEM VAN ZATERDAG 2 Alj DANKBETUIGING In plaats van kaarten Daar het ons onmogelijk is ieder persoonlijk te bedanken voor de prach tige bloemstukken, de honderden rouwbrieven en de vele blijken van medeleven die wij hebben ondervonden tijdens de ziekte en het overlij den van mijn lieve man en onvergetelijke papa betuigen wij langs deze weg onze oprechte dank. U allen was een grote steun voor ons. Wij zullen hieraan een dankbare herinnering bewaren. Ria de Pree-v.d. Horst en René Breda, augustus 1980. Daar bijzonder getroffen is door de overweldigende hoeveelheid van bezoekers bij haar afscheid als direktrice-verpleegkundige van het Juliana Ziekenhuis op 4 juli j.l., wil zij ook langs deze weg aan haar erkentelijkheid en dank uiting geven. Kompleet in de lucht in de auto v.a incl. kabels Tholensstraat 107, Terneuzen, 01150-19221. Hartelijk gefeliciteerd met je verdaagdag en een fijne dag toegewenst Ralph De Stichting Ouders en Vrienden van het Afwekende Kind is opgericht in 1955 met het doel hulp te bieden aan ouders met geestelijk gehandicapte fcincteren van protestants christeli/ke huize in Noord-Brabant. Oe Stichting tracht cM doej onder meer te bereiken door het stichten en instandhouden van tehuizen, waarin deze gehandicapten kunnen worden opgenomen en zodanig kunnen worrier] verzorgd, dat zij zich zo goed mogelijk kunnen ontplooien Huize 't Gruytveld is het tweede huis van de Stichting in West-Brabant. Er zijn thans 207 bewoners in opgenomen. Per 1 september a.s. ontstaat een vakature voor een (3e of 4e jaars). Leeftijd 18 jaar of ouder. Telefonische inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de heer W. van der Westen, chef-kok. Tel. (01693) 22 51, toestel 123. Gegadigden worden verzocht hun schriftelijke sollicitaties te richten aan het direktiesekretariaat van Huize 't Gruytveld, Postbus 4, 4844 ZG Terheijden. Oudeweg 16 - Kloosterzande, tel. 01148-2210. Gevraagd: voor meubeltransporten, indiensttreding zo spoedig mogelijk. Eind augustus start een nieuwe cursus 1 - of 2-jarige opleiding Inlichtingenen opgave bij R. Herman, Juliana- laan 16 Hulst, tel. 01140-13177 Ook uw adres voor: Misschien is Erik-Jan wel een jongetje dat opvallend vaak wat gekneusd door het leven gaat. En steeds een gave smoes bij de hand heeft om z'n pech te verklaren. Is het wel pech? Of zijn het wellicht z'n ouders? 't Is niet prettig om te konstateren, maar ouders die hun kinderen mishandelen komen voor. Ook in Nederland. Zij hebben meer recht op ons begrip dan op onze verwijten. Want hoe zijn de omstan digheden in het gezin? Misschien bestaan er wel spanningen in het werk. Of is de woning te klein. Of zijn er huwelijksproblemen. Misschien ook heeft de moeder van onze Erik-Jan in haar jeugd nooit liefde gekend en is zij nu niet in staat die te geven. Ouders die hun kinderen mishandelen, verdienen het geholpen te worden. Dat kan bij een bureau van een vertrouwensarts. En mocht u in uw omgeving een geval van mishandeling kennen, aarzel dan niet contact op te nemen met een dergelijk bureau U kunt daar-eventueel anoniem-om bemiddeling vragen. Er zijn in Nederland 10 bureaus van vertrouwens artsen: Amsterdam 020-71 34 17, Arnhem 085 - 21 08 57, Breda 076-14 63 23, Den haag 070 - 55 12 24, Groningen 050 - 23 20 03, Leeuwarden 05100- 3 33 93, Maastricht 043-1 47 72, Rotterdam 010-12 81 10, Utrecht 030-5160 98, Zwolle 05200-1 98 28, U kunt ook informatie inwinnen bij: De Nederlandse Vereniging tegen Kindermishandeling, Koningsplein 27, Den Haag. Telefoon 070-63 19 23 Publicatie aangeboden door dit blad in samenwerking met de Stichting Ideele Reclame l!U!..:.J.ri.l j I J.l I. WJ.ll.. ;-:> I (Van een onzer verslagge vers) CADZAND - „Kijk eens papa, paardje paardje". Iet wat te enthousiast voor pa, die het ploeteren door het mulle zand van het Cad- zandse strand niet zijn idee van vakantie vindt, trekt zoonlief hem richting dui nen, waar twee agenten te paard de aandacht van de zonaanbidders trekken. Zichtbaar verveeld laat pa zich door zijn kleine nazaat meeslepen. „Dag, hoge heren te paard". De heren Warmerdam en Emmerik, twee agenten van de bereden politie te Wasse naar, die gedurende de zo mermaanden de orde langs het strand van Cadzand- handhaven, krijgen dagelijks met dit soort taferelen te ma ken. Al jaren worden zij vanuit hun standplaats Wassenaar naar Zeeland "uitgezonden". Hun "gastoptreden" beperkt zich overigens meestal tot het geven van berispingen. „De mensen hier zijn gelukkig nog gemoedelijk. We moeten niet zoveel optreden", zegt Warmerdam. Elke dag stropen ze met zijn tweetjes de stranden af. Op zoek naar naaktrecrean- ten? „Nee", lacht Emmerik, natuurlijk komen we af en toe wat bloots tegen maar daar schrikken wij niet van". Verbieden? „Nee, we doen er mets tegen. Als er klachten komen wel natuurlijk maar ook dat komt niet voor. Ze zien ons al van ver aankomen en de mensen die bang zijn, nebben hun slipje dan 5 lang aangetrokken". De bereden politie te paard is het enige onderdeel van het politie-apparaat, waarvoor de mensen niet echt bang zijn. „Het paard is natuurlijk een prachtig communicatie middel. De mensen durven eerder naar je toe komen". aast het patrouilleren, wat een hele dagtaak is, moeten de agenten 's avonds eerst dun paarden verzorgen en te eten geven. Dat hoort er bij. Liefde voor het dier is een eerste vereiste in dit vak. „Maar het s een mooi vak hé", grijnst mmerik. De zon staat al aag aan de hemel als zij angs het vrijwel verlaten p and daar hun standplaats ^dzand rijden. Het gastop- den voor die dag zit erop.

de Stem | 1980 | | pagina 12