43 Spurtzege van Kauffman Machtsvertoon Mare Smet in Domburg Zw£ Voor niets HEEREN WINT IN ACHTMAAL Gerard ook op rt DAMESKOERS IN CLINGE sport 8. Bolton op zoek naar talent uit Nederland Andre Stroo wint Engelse Mijl Sprong Spurt Trimkoers in Clinge voor Heyboer Goud voor Osmanaliev OLYMPISCHE R DE STEM VAN MAANDAG 21 JULI 1980 (Van onze sportredactie) BRUINISSE - Zater dagavond stond in het feestierende Bruinisse een voetbalwedstrijd tussen eredivisionist Sparta en het Zeeuwse elftal op het programma. Voor de Zeeuwse voetballiefheb bers werd het echter geen feest. Heel wat mensen hadden namelijk de reis naar het Schouwense Bruinisse tevergeefs on dernomen. Want om half- vier, drie uur voor de aan vang van het oefenduel, zette de gemeente Brui nisse het sein op rood. Geen voetbal op het natte veld. Nog net op tijd kon den de Zeeuwse spelers en Sparta gewaarschuwd worden, voor de voetbal liefhebbers was het echter al te laat. Ze waren al on derweg naar het Zeeuwse vissersplaatsje. Eenmaal daar aangekomen lag het veld van Bruse Boys er stil en verlaten bij. Een stuk karton met de tekst „wed strijd afgelast" maakte duidelijk dat de gemaakte kilometers voor niets wa ren geweest. Mopperend werd er weer afgereisd. Enigszins terecht. Im mers, het Zeeuwse elftal kent nogal wat spelers uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Met als gevolg dat familie en kennissen best de reis naar Bruinisse wilden ondernemen. Om tijdig in Bruinisse te arriveren moest er echter wel vroeg vertrokken worden. Het ware beter geweest als de KNVB-afdeling Zeeland, en de gemeente Bruinisse daar aan gedacht hadden. Het regende 's morgens immers ook al. Nu kon digde een inwoonster van Bruinisse die met verba zing de toeloop naar het sportpark gadesloeg aan: „Het is toch afgeroepen hoor. Op de radio? Nee, op de markt hier". (Van onze sportredactie) BREDA Nederlandse spe lers liggen in Engeland nog al tijd goed in de markt. Het zo veelste bewijs daartoe werd weer eens geleverd door Jimmy Conway, de chef-scout van het naar de tweede divisie gede gradeerde Bolton Wanderers. Jimmy Conway, die in Breda contact gezocht had met NAC's trainer Jo Jansen: „Ik wil goed op de hoogte zijn van het voetbal. Ook op het vaste land. Vandaar dat ik eens kom kijken. Je steekt altijd wel iets op. Of je loopt een bruikbare speler tegen het lijf". De eerste trip van Jimmy Conway viel echter letterlijk in het water. Conway reisde naar Bruinisse waar Sparta een oe fenwedstrijd zou spelen tegen het Zeeuwse elftal. De wed strijd was echter afgelast. (Van onze atletiekmedewerk- ster) VLISSINGEN - Tijdens een avond instuifwedstrijd van Zeelandsport won André Stroo (Marathon) de Engelse Mijl in 4.26.7. Hij bleef daarmee zijn ploegmaten Johan de Vlieger en Johan Antheunisse verras send voor. De Vlieger finishte als tweede in 4.27.8 en An theunisse kwam als derde bin nen in 4.28.1. Frans Pardoel van HAC won de 10 kilometer heren in 33.34.5 minuten. Aart de Witte van AV 56 be heerste de 200 meter in 23.2. Frans Vader (Zeelandsport) volgde in 24.1. Onno Sturm won de tweede serie in 23.9. B-junior Bram Hoogesteger van AV 56 kwam op deze af stand uitstekend voor de dag met 23.7 seconden. Bij de jon gens A legde Ron de Bruyne van Zeelandsport met 12.86 meter beslag op de eerste plaats bij het kogelstoten. Op dit onderdeel haalde Gerben Rodts (Marathon) bij de B-jongens een fraaie 12.41 waarna hij het discuswerpen won met 40.40 meter. (Van onze sportmedewerker) OUD-VOSSEMEER - Na een enerverend sprintduel met Toon van der Steen, kreeg Wim de Waal zaterdag de bloemen in Oud-Vossemeer. Nadat in deze amateurkoers eerst een vluchtpoging van het duo Van der Steen-Van der Poel de fi nale had ingeluid, die vooral door toedoen van De Waal was verijdeld, kreeg ook een twee de sprong van de plaatselijke favoriet Thijs Fase geen ge stalte. Ook nu stak een attente De Waal daar een stokje voor. De zege kwam dan ook terecht bij de man die daar aanspraak op mocht maken. De weersomstandigheden waren in Oud-Vossemeer be paald niet aantrekkelijk om er een leuke wielermiddag van te maken. Striemende regenvla gen geselden de gekromde rug gen bijna onophoudelijk en het was logisch dat slechts weinige toeschouwers dit beestachtige herfstweer trotseerden. De meeste renners dachten er trouwens ook zo over. In alle categorieën hield men het al gauw voor gezien. Tweederde van het aantal deelnemers gaf de Pijp aan Maarten. Maar zij die overeind bleven, lieten zich van hun beste zijde zien en le verden strijd met allure. Bij de amateurs formeerde zich na 30 kilometer een kop groep van elf man bestaande uit Peter Damen, Charles Dietvorst, Gerrit van 't Geloof, Frits Schür, Toon van der Steen, Wim de Waal, Cees Vleugel, Tonny Huijzen, Ad van der Poel, Thijs Fase en de Zweed Pask. Laatstgenoemde viel na 50 kilometer bij deze hoofdmacht weg die toen ruim een minuut winst had genomen op een groep van elf met onder andere Frank Moons, René Haast, Jac Arnouts en Ad Cloots. Daar achter volgde nog een derde groep die volkomen in de ver nieling zat. Het hoge tempo in de frontlijn zorgde er trouwens voor dat ook de naaste volgers steeds meer terrein verloren en na 70 kilometer hadden de tien vooraan het restant van het veld gedubbeld. Met nog een kleine 20 kilo meter te gaan, waagde Toon van der Steen een sprong in de ruimte. Hij kreeg een ronde later gezelschap van Ad van der Poel. De strijd ontbrandde nu pas in alle hevigheid. Ook Thijs Fase begon zijn vech tersmentaliteit te etaleren en opende de jacht naar de lei ders. Fase kreeg steun van Pe ter Damen en Wim de Waal en dit trio bracht na korte tijd de fusie tot stand. Thijs Fase bleek daarna be reid om voor eigen volk nog eens extra diep in de beugel te gaan. Met nog een goeie 5 ki lometer voor de wielen explo deerde de moedige coureur uit Oud-Vossemeer, maar meer dan 15 seconden kreeg hij niet. Wim de Waal, met in diens wiel Van der Steen en Van der Poel, kwamen terug en met vier man stormde men toen op de streep af. Damen moest in de slotfase afhaken en de an dere vijf die lange tijd deel uit maakten van de kopgroep, hadden daarvoor al aanzien lijk terrein moeten prijsgeven. Frits Schür stak de leidersprijs op zak. Leon Kersten domineerde bij de junioren. Reeds na 6 ki lometer ging hij samen op pad met Nico van der Klundert, Ad Thijs en Harry Kools. Dit viertal pakte zeer snel 30 se conden. Thijs viel voor korte tijd uit die leidersgroep weg door pech maar de beresterke coureur uit Geldrop kon ei genlijk vrij gemakkelijk zijn plaats in het voorste gelid weer innemen. De volggroep met onder andere Van Mieghem, Hoondert, Nap Hage en de Crom stelde weliswaar diverse pogingen in het werk om de vluchters nog in de kraag te grijpen maar deze gaven geen krimp. Felle demarrages van Leon Kersten (die ook de leidersprijs won) hadden tot gevolg dat in de voorste lijn Thijs en Kools moesten afhaken. Alleen van de Klundert hield stand. De eindsprint werd overigens overtuigend gewonnen door de grote animator in deze junio- renkoers Leon Kersten. Het befaamde stukje dijk van circa 400 meter dat ook nu weer als scherprechter fungeerde bij de amateurs en junioren vormde voor liefheber Siep van Don gen geen obstakel genoeg om zijn zegedrift in te tomen. Van Dongen ging reeds na 5 kilometer op de solo-toer die hij effectief bekroonde. Hij le verde daarmee en prachtig staaltje van moed, wilskracht en doorzettingsvermogen. Een groepje van acht man werd door de Zeeuwse kampioen Kees de Nooyer herhaaldelijk geïnspireerd om de jacht te openen op de koploper maar te dikwijls viel het tempo stil om aan deze jacht gestalte te ge ven. Na 40 kilometer toen Van Dongen reeds anderhalve mi nuut winst had genomen, ge loofde men het wel en de een zame vluchter reed een onbe dreigde zege tegemoet. In de eindsprint om de tweede plaats werd Sjaak de Kok geklopt door Bram Jansen. UITSLAGEN: AMA TEURS: 1. W. de Waal (Axel), 99 kilometerin 2.21.02. 2. A. van der Steen (Bruinisse), 3. A. van der Poel (Hoogerheide), 4. T. Fase (Oud-Vossemeer), 5. op 13 seconden P. Damen (Dru- nen), 6 op 1.12. C. Diethorst (Bergen op Zoom), 7. C. Vleu gel (Wemeldinge), 8. T. Huijzen (Kloetinge), 9. F. Schür (Di- dam), 10. G. van 't Geloof (Ou denbosch), 11. F. Moons (Rijs- bergen), 12. R. Haast (Rijsber- gen), 13. M. Maniën (Wouw), 14. J. Aarnouts (Rijsbergen), 15. M. v.d. Jagt (Oud-Vosse meer), 16. C. Karlson (Zwe den), 17. C. Stegenga (Oude Tonge), 18. T. Vriens (Hel mond), 19. A. Cloots (Halste ren), 20. C. Spaans ('s Graven polder). JUNIOREN: 1. L. Kersten (Geldrop), 58 kilometer in I.28.12, 2. N. v.d. Klundert (Hoogerheide), 3. op 32 secon den A. Thijs (Etten-Leur), 4. H. Kools (Baarle Nassau), 5. op 46 seconden R. Veelte (Sprundel), 6. G. van Mieghem (Et ten-Leur), 7. J. de Crom (Hoo gerheide), 8. J. Peels (Bergeijk), 9. P. Hoondert (Heinkenszand) 10. J. v.d. Poel (Hoogerheide), II. R. Groot (Fijnaart) 12. N. Hage (St. Maartensdijk), 13. op 1.13 M. Stroosnijder (Kruinin- gen) 14. J. Vermunt,(Breda), 15. R. Cloots (Woensdrecht), 16. J. Verbaant (Breda), 17. J. Maas (Huybergen), 18. K. van Goethem (Kloosterzande), 19. B. Zagers (St. Willebrord), 20. Wim de Waal: weer ijzersterk in Oud Vossemeer. J. Verhage (Waalwijk). LIEFHEBBERS: 1. S. van Dongen (Middelharnis) 49,5 km in 1.15.2 op 2.03 B. Jansen (Bleiswijk), 3. S. de Kok (Le- wedorp), 4. W. Wielhouwer (Sommelsdijk) 5. R. van Lien- den (Zoutelande), 6. L. Poortvliet (Dirksland), 7. L. de Jager (Biezelinge), 8. A. Vas- seur (Schoonhoven), 9. K. de Nooyer (Westkapelle), 10. J. Tolhoek (Yerseke), 11. M. van Brussel (Oude-Tonge), 12. A. Hakke (Simonshaven), 13. B. van de Sman (Nootdorp), 14. W. de Feber Sluiskil), 15. A, v.d. Ploeg (Goes), 16. L. v.d. Wiel (Breda), 17. J. van Baal (Breda), 18. B. Steenbakker (Heinkenszand) 19. H. Rouw (Kapelle), 20. L. v.d. Parel (Yerseke). RIEN DE JONGE (Van onze sportmedewerker) CLINGE - Monique Kauffman prolongeerde gistermiddag haar zege van het vorige jaar bij de dames. In de spurt versloeg Kauffman met miniem verschil Sandra de Neef die vorig jaar door een valpartij tijdig moest afhaken. Sandra van Kuijen kwam er in de spurt niet aan te pas en werd derde. Heieen Hage was samen met Petra Lever uit het peloton ontsnapt om de spurt te ontlopen en Heieen Hage legde beslag op de vierde plaats. De spurt van het peloton werd gewonnen door Mieke Havik. Bij de liefhebbers was de overwinning weggelegd voor Van de Wiel uit Breda. Rien van Brussel werd tweede. De dames hebhen er in Clin- ge weer stevig tegenaan ge fietst. Spanning was er eigen lijk nauwelijk, want daarvoor was de slag al te vroeg geval len. Drie dames kozen al vroeg het hazepad. Dat waren Sandra de Neef, Monique Kauffman en Van Kuijen. Deze drie werkten voorbeeldig sa men en in een mum van tijd was er een bres geslagen die niet meer te overbruggen was. In het peloton bleef het lange tijd rustig. Mieke Havik pro beerde de achtervolging in te zetten, maar deze poging mis lukte. Ook Heieen Hage zette zo'n poging op gang, maar ook die mislukte. De tweede keer dat de zus van ex-wereldkam- pioene Keetie van Oosten-Ha- ge het probeerde, was wel raak en zij kreeg aan haar zijde Pe tra Lever. Het duo kwam op een gegeven moment wel dichterbij, maar de kracht ontbrak om de kloof te dichten. Sandra de Neef en Monique Kauffman deden het meeste werk in de kopgroep en een spurt met drie moest uitwijzen wie in Clinge met de zege mocht gaan prijken. In de spurt leek Sandra de Neef verrassend Monique Kauff man van zich af te houden, maar in de laatste meters bleek Kauffman over de meeste re serves te beschikken, en won. Van Kuijen kwam als derde over de streep. Heieen Hage won de spurt voor de vierde plaats op Lever op de vijfde plaats. In het voorprogramma reden de liefhebbers. Theo van de Brande probeerde het al erg vroeg maar de renner uit Hei kant werd teruggepakt. Daar na was het de beurt aan Jac de Kok en Ad van der Ploeg. Het duo kreeg een ronde later ge zelschap van nationaal kam pioen Hans van de Oever en Wil Wielhouwer. Toen Willie de Feber achter dit viertal ging fietsen was de voorsprong snel gedaan en kwam er opnieuw een hergroepering tot stand. Van de Wiel ging daarna al leen aan de haal maar dat was duidelijk te vroeg. Toen viel de beslissing in deze wedstrijd. Hokke, Van de Wiel en Van Brussel sprongen de ruimte in en voordat het peloton het wist hadden de drie leiders al een aardige voorspong opge bouwd. De achtervolging kwam te laat. Theo van de Brande en Van de Bent pro beerden van alles, maar dat zette weinig zoden aan de dijk. De drie koplopers bleven bui ten schot. In de spurt met drie toonde Van de Wiel uit Breda zich de snelste. Rien van Brussel werd tweede en Adrie Hokke moest met de derde plaats genoegen nemen. Bram Jansen won de spurt van de groep met Feber in zijn kiel zog. De uitslagen: dames: 1 Mo nique Kauffman, Kerkduin; 2 Sandra de Neef, Rotterdam; 3 Sandra van Kuijen, Maassluis; 4 Heieen Hage, St.-Maartens- dijk; 5 Petra Lever, Maassluis; 6 Mieke Havik, Amsterdam; 7 Bep van IJken, Baarn; 8 Han- neke Lieverse; 9 Jacqueline Barnholm, Haarlem; 10 Jolan- da de Hoedt; 11 Mieke Bax, Rotterdam; 12 Marianne Ba- rendrecht, Ooltgensplaat; 13 Nel Streef, Nieuw-Lekker- land; 14 G. van Tuijl, Oss; 15 A. Versluis, Gouda; 16 M. Kik; 17 J. van Eisten; 20 Tineke Kole- Fopma, Nisse. Liefhebbers: 1 L. van der Wiel, Breda, 50 km in 1.35; 2 R. van Brussel, Oude Dongen; 3 A. Hokke, Simons haven; 4 B. Jansen, Blijswijk; 5 W. de Feber, Sluiskil; 6 J. de Kok, Lewedorp; 7 S. van Don gen, Middelharnis; 8 P. Le- gierse, Achthuizen; 9 W. Wiel- houwers, Middelharnis; 10 A. Verschuren, Axel; 11 F. Meij- aard, Wemeldinge; 12 T. van de Brande, Heikant; 13 L. de Ja ger, Biezelinge; 14 C. den Boer, Heemvliet; 15 R. Wirix, Sprunde,; 16 J. van Merriën- boer, Oud Gastel; 17 W. Ton der, Rotterdam. (Van onze sportredactie) ACHTMAAL - René Heeren uit St.-Willebrord heeft op een glibberig parkoers de 43 e ron de van Achtmaal op zijn naam geschreven. Na diverse ontsnappingen waarbij elke keer weer de vluchters konden worden achterhaald, lukte het Heeren om samen met Hofland aan de haal te gaan. Ondanks ver woede pogingen van de Ge broeders St.-Nicolaas werd het tweetal niet meer achter haald. In de spurt toonde Heeren zich duidelijk d^ sterkste, mede doordat Hof land de'laatste bocht met een te grote versnelling uitkwam. UITSLAGEN Amateurs (93 km.): 1. René Heeren (St.-Willebrord), 2. Peter Hofland (Roosendaal), 3. Gerrie St.-Nicolaas (Dor drecht), 4. Nico Toussaint (Naaldwijk), 5. Th. Rask (Zwe den), 6. Krijn St.-Nicolaas (Dordrecht), 7. Corrie de Jong ('t Schijf), 8. W. 't Hoen (Mon ster), 9. C. Karlssons (Zweden), 10. Ad de Haan (Eethen), 11. Jos Gevers (Rijsbergen), 12. Jac van Hooydonck (Wern- hout), 13. Wim van Oers (Bre da), 14. Peter Hogervorst (Pij- nacker), 15. Pauke Jaspers (St.-Willebrord), 16. Louis van Mook (Oosterhout), 17. M. Lexmond (Gouda), 18. Antoon van der Steen (Bruinisse), 19. Mario van Vlimmeren (Hoe ven), 20. J. St.-Nicolaas (Dor drecht). Junioren (60 km): 1. Jan de Crom (Hoogerheide), 2. Ronnie Veeke (Sprundel), 3. H. Deelen (Zwijndrecht), 4. R. Post (Oosterhout), 5. J. Vermunt (Breda), 6. R. Thijs (Etten- Leur), 7. A. Ruig ('s-Graven- deel), 8. N. van de Klundert (Hoogerheide), 9. J. van de Poel (Hoogerheide), 10. N. Hage (St.-Maartensdijk), 11. R. Groot (Fijnaart), 12. M. Stroosnijder (Kruiningen), 13. R. Cloots (Woensdrecht), 14. R. Moorman (Amsterdam), 15. J. Lieverst (Kortenhoef), 16. B. Zagers (Standdaarbuiten), 17. G. van Beekhoven (Ulven- hout), 18. J. Verhagen (Waal wijk), 19. J. Maas(Huijbergen), 20. T. van Oorschot (Rijsber gen). Nieuwelingen (40 km.): 1. R. Kloos (Tilburg), 2. M. de Baat (De Heen), 3. J. Siemons (Zun- dert), 4. Luijten (Lage Zwalu- we), 5. F. Pirard (Breda), 6. W. van Sprundel (Roosendaal), 7. A. van Loon (Oosterhout), 8. C. Maas (St.-Willebrord), 9. J. Nijdam (Zundert), 10. J. Struijk (Woudrichem), 11. H. Foesenek (Etten-Leur), 12. P. Bouwens (Steenbergen), 13. A. Cools (Baarle-Nassau, 14. P. van de Klundert (Hoogerhei de), 15. H. Hoogardie (Tilburg), 16. J. Oomen (Chaam), 17. R. Heestermans (Goirle), 18. J. Heeren (Breda), 19. R. Kroes (Maasland), 20. M. Rommens (Roosendaal). DOMBURG - In plaats van het verwachte Zeeuwse onderonsje werd de 10 kilometer stratenlo- pen in Domburg een Belgische aangelegenheid toen de marathonspecialist Mare Smet besloot dat deze wedstrijd een goede voorbereiding zou zijn voor de marathon waarop hij binnenkort in Moskou start. Onverwacht meldde de Zeeuwse topper Piet Vonck zich in Domburg. Winnen was er echter niet bij want de Bel gische marathonspecialist Mare Smet was ook in Dom burg. Piet Vonck werd wel fraai tweede. Met de komst van de Boek houtenaar en zijn ploegmaat Waegemans en de onver wachte aanwezigheid van de Zeeuwse toppers Piet Vonck en Johan Antheunisse kreeg de Domburgse loop opeens een zware bezetting en beloofde een interessante aangelegen heid te worden. Smet deed deze verwachting echter al gauw te niet door al na twee ronden afstand te ne men van zijn rivalen en zijn voorsprong regelmatig op te bouwen. Voor de concurrentie bleef er niets anders over dan om de overige ereplaatsen te strijden. Hulstenaar Piet Vonck k.wam uiteindelijk in tweede positie binnen na on-' derweg een krampaanval te hebben overwonnen en Wae gemans werd derde voor Johan Antheunisse. Het machtsvertoon van de Belgische atleet was zo over duidelijk dat het commentator Hans Bostelaar de woorden ontlokte: „Zo moet je lopen om naar Moskou te kunnen". Piet Vonck vormde geen en kele bedreiging voor Smet die in 29.48.2 finishte, maar wist zich wel te ontdoen van Wae gemans en Antheunisse die hem afwisselend gezelschap hielden.„Ik had Mare Smet hier niet verwacht en daarom heb ik niet speciaal naar deze wedstrijd toegeleefd. Ik heb wat meer gegeten dan ge woonlijk.. Omdat De Smet plotseling op het toneel ver scheen, wilde ik meer en door de extra inspanning kreeg ik maagkrampen. Ik heb zelfs even moeten wandelen", ver klaarde Vonck zijn onmacht om echt tegenspel te geven. Achter de koplopers wist Jo han de Vlieger enkele tussen- sprints van Ad Courtin attent op te vangen en versloeg in de eindsprint de AV 56-er en Jan van Laarhoven die zich net voor de streep ook nog voor de Goesenaar werkte. A-junior John Vermeule haalde bepaald niet alles uit de kast in verband met zijn voorbereiding voor de Nederlandse kampioenschap pen en finishte op de 8e plaats. Uitslagen 10 km. Domburg: 1. M. Smet, Sgola 29.48.2,2. P. Vonck RKHAV 30.31.3, 3. Waegeman, Sgola, 30.57.7,4. J. Antheunisse Mar. 31.00.0, 5. J. de Vlieger Mar. 31.33.0, 6. J. van Laarhoven RKHAV 31.34.0, 7. A. Courtin AV 56 31.38.0, 8. J. Vermeule Dyn. 32.16, 9i C. Peute, Dyn. 32.19, 10. J. Oele, AV 56 32.21,*11. Wim Kaljouw Dyn 32.22, 12. H. Nieuwdorp AV 56 32.24,13. F. Krijnsen AV 56 32.25,14. R. Veldhuyzen v. Zanten V en LTC 32.36,15.F. KoomanDyn. 32.50, 16. R. Dellebeke Mar. 33.03, 17. F. Steinseifer TV Niederschelden 33.07, 18. H. Gilles Dyn. 33.09,19. G. Boers RKHAV 33.14, 20. J. van He- teren Hercules 33.14. DE UITSLAGEN: A-TRIM MERS: 1. René Heyboer (Ter- neuzen), 2. Ceriel Hoefnagels (Clinge), 3. op 1.20 Frans Dub beldam (Sluiskil), 4. Tonnie Veerman (Terneuzen), 5. Cees Mangnus (Goes), 6. Klaas Maayen (Kloosterzande), 7. Piet Vermeulen (Vlissingen), 8. Cees van de Dries (Ovezande), 9. Joop Dubbeldam (Terneu zen), 10. Jan Dubbeldam (Sluiskil), 11. Johan Krap (Terneuzen), 12. Jaap Janssen, 13. Jan de Punder, 14. Cor Ver- plancke (Biervliet), 15. Juul Vereecken (Kloosterzande). b-TRIMMERS: 1. Bram van Houte, 2. Jan Moes, 3. Pieter Harms, 4. E. Cromheeke, 5. Tonnie Veerman, 6. Jac Avott, 7. Frans Bouchaut, 8. Johan Seghers, 9. Camiel de Rooy, 10. Daniel de Valcke. C-TRIMMERS: 1. Leenhouts, 2. Tichelman, 3. Van Houte, 4. Vereecken, 5. Meijer, 6. De Rechter, 7. De Vos, 8. Markus. (Van onze sportmedewerker) CLINGE - De trimkoers van Clinge, gehouden in het kader van de Clingse kermis, bracht bij de A-renners René Heyboer als winnaar. Heyboer boekte daarmee zijn eerste zege van het seizoen. In de spurt ver sloeg hij medevluchter Ceriel Hoefnagels die voor eigen publiek erg sterk reed. Beide renners hadden meer dan één minuut voors-prong opgebouwd. Frans Dubbeldam won de spurt van het peloton en werd daardoor vierde. Bij de B-trimmers was de over winning voor Bram van Houte. In de eindspurt was hij Jan Moens, Pieter Harms en het hele peloton te snel af. Bij de C-trimmers was Leenhouts de sterkste. De vakantietijd is ook bij de renners aangebroken. Veel inspannilngen leverden de renners dan ook niet alhoewel de strijd bij de A-trimmers toch wel aardig was om te vol gen. In de derde ronde ging Ceriel Hoefnagels aan de haal.René Heyboer reageerde attent en pikte bij de trein aan. Het duo verstond elkaar erg goed en zienderogen liep het leidend duo verder weg van de concurrentie. Bij de grote kleppers ontbrak Henk Peeters en daardoor was de koers erg open. In het peloton werd te lang geaarzeld. Teun van Maastricht uit Vlissingen maakte een uitste kende indruk, maar hij kon het in z'n eentje ook niet klaren. Zijn beulswerk werd niet be loond en Van Maastricht kwam zelfs niet in de uitslag voor. Dubbeldam en Veerman wilden het vuile werk ook niet opknappen. Hoefnagels en Heyboer stoorden zich daar echter niet aan en vergrootten de voorsprong gestadig- Hoefnagels wilde overigens precies hetzelfde want hij reed immers voor eigen publiek- In de spurt toonde Heyboer zich de snelste en versloeg Hoefna gels met een fietslengte. Het was lang wachten voordat de achtervolgende groep over de streep kwam. Frans Dubbel dam won de spurt met Tonny Veerman in z'n wiel. Cees Mangnus en Klaas Maayen pakten de volgende ereplaat sen. Bij de B-trimmers waren er slechts veertien vertrekkers. De grote m annen loerden op elkaar en dat had tot gevo'8 dat er weinig strijd te zien®" in de Gravestraat van Cl®' ge.Harms, Avott, Moes en Houte zijn bij de categorie snelste mannen en zij stred dan ook voor de zege. Tonnie Herman uit Graauw reed ove rigens een erg sterke koers e bleef een aantal ronden voor groep uitrijden. Het was echte onbegonnen werk en Herm®1 werd dan ook snel ingereken i In de spurt toonde Bram va Houte uit Breskens zich op nieuw de sterkste. Jan Moes11 Terneuzen werd tweede e Pieter Harms nam de der plaats in beslag. Cromheeke Hermans veroverden de v gende ereplaatsen. MOSKOU - De nederlaa was ingecalculeerd. Mai „iet het verschil waarmee c pjautilus- Die Leythe dul bel vier op de openingsd: van de Olympische roeirt eatta naar de vijfde, voo: laatste, plaats in de vooi wedstrijden werd verwezei fjet Nederlandse viert: moet nu dinsdag in de hei kansingen trachten met ter minste een tweede plaats u een veld van vijf boten alsno een plaats in de eindstrij veilig te stellen. Een ovei kos (Van onze speciale verslaggever) MOSKOU - Gerard Te broke, op het laatste mo ment door het Nederlands Olympisch Comité toch nog waardig bevonden voor uit zending naar de Olympi sche Spelen in Moskou, zal in de Russische hoofdstad de tweede marathon van zijn leven lopen. De Aaltenaar, Neder lands recordhouder op de vijf en tien kilometer, is door het NOC ook inge schreven voor de marathon, die op 1 augustus wordt ge houden. Hij zal daarin uit komen met Gerard Nijboer, met 2.09.01 aanvoerder van de wereldseizoenranglijst, en Cor Vriend. Op 21 oktober van het vorige jaar maakte Tebroke zijn debuut op het langste Olympische loopnummer. Hij kwam toen in New York (Van onze speciale verslagge ver) MOSKOU - Bij afwezigheit van wereldrecordhouder ei titelverdediger Alexandei Voronin heeft de Rus Kanybel Osmanaliev de eerste goudei medaille bij het gewichtheffei gewonnen. In het vlieggewicht, d( lichtste klasse, bracht Osama- naliev in de tweekamp 245 kilt (trekken 107,5-stoten 137,5 omhoog. Een prestatie die geë venaard werd door twet oordkoreanen: HoBongCho enHan Gyong Si. De Rus were! tot winnaar uitgeroepen oj grond van zijn lagere li chaamsgewicht. De Rus wooj Sfam minder dan Ho Bong "°1, die tweede werd. MOSKOU De resultaten v Wrste dag zijn: groep A; Hongarije - Roemt aanland - Nederland 7-8 (1-: poep B: Italië - Sovjet-Unit ■Australië 5-9 (0-1, 0-3, 3-2 groep C: Joegoslavië - Cuba opanje 3-7 (0-2, 1-1, 0-0, 2- BAS De uitslagen van de basketb "hg zijn: Italië - Bulgarije 65-102, a Hongarije 66-76. VO De uitslagen van de voetbal l-i fÏÏP®** Zambia - Cuba züeia^M)Sk: Algerije Syrië HA De uitslagen van de handb: Z1jn: 20P N. Denemarken - Cub: (1-11), Oost-Duitsland „poep B: Joegoslavië - Alg eH 32-12 (18-3), Sovjet- HC (j-P.Y'tslagen van de hocke z»jn: C^uba 7-1 (3-0), Indi vjet-Unie 2-1 (1-1).

de Stem | 1980 | | pagina 14