E STEM SPORT het rt Spel ZOMERSPELEN MOSKOU Rusland gebruikt de ontwikkelingslanden DE STEM BIJ OLYMPISCHE DE SPELEN i ifïï» a Mi 1 B—P Nederlaag voor waterpoloploeg Fase plaatselijk favoriet in O lid-Vo ssemee r Bekende namen in Philippine Oefenwedstrijden Zeeuwse clubs Agent je tellen ili! SP 1 AI A jjj TWAALF MAANDEN FRUITMAND VOOR HULP ier nieuwe den in estuur IOC 'op: ing lang gebruik te sporen Systeem Cijfers a%I Jeugdtennis in Sas van Gent m JULI 1980 sportredactie) TERNEUZEN - Joop Zoetemelk de tijdrit over 34,5 kilometer cjie tienne wordt verreden. Zeventien rt Spel tipten de „eeuwige twee- vandaag willen overigens niet de n, die er aan een eventuele eer- el zijn verbonden. In plaats daar- rmt uit Hoeven en E. Grin uit Rijen in fruitmand geven aan personen 1 ondervonden. ance etappe vrijdag 18 juli 1980 arkt 7, Bergen op Zoom. Voor- 0.48.12). Prijs bestemd voor rgen op Zoom. traat 26, Breda. Voorspelling: j. ijs bestemd voor Blindenzorg straat 11, Breda. Voorspelling: j, [is bestemd voor Blauwe Kamer 34, Dinteloord. Voorspelling: j, bestemd voor Via Rode Kruis 60, Dorst. Voorspelling: J. v.d. temd voor Leger des Heils Rot- 5, Etten. Voorspelling: J. Zoe- rstemd voor Gehandicapten De lisstraat 25, 's-Gravenpolder. (tijd 0.50.00). Prijs bestemd voor s-Gravenpolder. at 218, Heerle. Voorspelling: J. bestemd voor Carnavalsver- ulianastraat 67, Hoeven. Voor- d 0.41.27). Prijs bestemd voor ta Maria Oudenbosch als dank hem ontvangen en tevens nog ibiieum. Twaalf maanden fruit- n 7, Hoofdplaat. Voorspelling: J. bestemd voor Sportvereniging it. traat 47, Hulst. Voorspelling: J. bestemd voor Zonnebloem af- spoor 49, Den Hout. Voorspel- .04). Prijs bestemd voor Voe- Jt. ir 6, Lepelstraat. Voorspelling: J. 'ijs bestemd voor Mytylschool 4, Made. Voorspelling: J. Zoete- stemd voor Voetbalvereniging in 41Oosterhout. Voorspelling: bestemd voor Roeivereniging jlkensstraat 10, Ossendrecht. (tijd 0.50.45). Prijs bestemd voor ssendrecht. Prinsenbeek. Voorspelling: J. s bestemd voor Geh. Kinderen •aat 90, Roosendaal. Voorspel- 7). Prijs bestemd voor Mannen- il. lijen. Voorspelling: J. Zoetemelk oorTed Clerx, Tilburg, 12 maan- ink voor het lange samenwerken Limburgse collega, rststraat 3, Sas van Gent. Voor- 45.00). Prijs bestemd voor Har- van Gent. ken 24, Steenbergen. Voorspel- I3). Prijs bestemd voor Diabetici 41, Teteringen. Voorspelling: J. bestemd voor Carnavalsvereni- ingen. an de Brigade Sweelinckhof 9, oetemelk (tijd 0.37.30). Prijs be- Terneuzen. enkerkstraat 31Waspik. Voor- 45.00). Prijs bestemd voor F.C. veld 9, Wouw. Voorspelling: J. js bestemd voor de Ned. Hart- •ankrijk belt De Stem voor elke rdt gevraagd een uitslag te voor- e 25 voorspellers opgeven wie en f haar in de prijzen mag vallen als :em een bedrag van driehonderd te verdelen over het aantal 9oe' gen - in de door de voorspeller s Stem ter beschikking van de nisatie die door de speler was temming is de speler geheel vrij. nming mag niet binnen de eigen in moet als algemeen aanvaard- zélf de 25 voorspellingen op de rijk moet de voorspelling bestaa" maar plus diens winnende tijd m Ms slechts één van de 25 voor- innaar aangeeft, speelt de tijd- neerdere naamsvoorspelHnge" ppewinnaar juist voorspeld, °a rspelling het dichtst bij de werke- Peter van Putten Wil Kester Frans v.d. Mespel MOSKOU - Het lijdt geen twijfel dat door de boycot die belangrijke zwemnaties als de Verenigde Staten en West- Duitsland buiten deelneming hield, de strijd voornamelijk zal gaan tussen de Sovjet Unie en de DDR. Het thuisland rekent daarbij op tien gouden medailles die onder andere moeten worden bijeengezwommen door de wereldkampioenen Lina Katsjoesjite, Julia Bogdanova en Vladimir Salnikov. Maar de Russische chef trainer Serge Walzechowski zorgde bij voorbaat al voor een excuus: „De DDR profiteert het meest van de boycot. Het kan nu twaalf gouden medail les halen. Als Amerika erbij was geweest, dan had de DDR er maar twee gehaald. Wij acht en de Verenigde Staten twaalf". De kansenberekening vooraf wordt vlijtig gemaakt in de diverse kampen. Het spreekt voor zich dat de Sov jet-Unie, waar sportprestaties altijd een intrigerend deel hebben uitgemaakt van de reclame voor het systeem, er voor eigen publiek op gebrand is als een inhalige gouddelver te handelen. De Sovjet-Unie, die vier jaar geleden in Montreal de DDR met 47 tegen 40 gouden me dailles achter zich hield, heeft als grote ideaal nu de zestig plakken te halen. De Sovjet- Unie wordt natuurlijk in dat streven ook door de boycot ge holpen. Bovendien is de voorberei ding, zoals te verwachten, MOSKOU - De afstand lissen het Rossia Hotel, „aar de schrijvende pers ledurende de Spelen is indergebracht, en het lerscentrum, is met een «itobus van de organisa- binnen een kwartier te iverbruggen. De journalisten hebben J menigmaal het ritje jemaakt, want de taxi is 'chaars en aan de metro iurven zich maar enkelen wagen door de onbe kendheid met het syrilli- iche schrift ondergronds, raar ondanks alle belof- het latijnse schrift lergens te zien is. De ver- ,-eling en meligheid is groot in de bus, maar gis- eren werd een nieuw spel jntdekt: het agentje tel- Daarbij werd meteen d hoog gescoord, want liemand zal verwacht lebben dat er aan een zij levan de route maar liefst geüniformeerde agen- len te bespeuren waren. Hogelijk waren het er «er, want Moskou telt parken en wellicht ilond er nog een aantal' achter het struikgewas. Dit totaal slaat dan op de patrouillerende of pos tende agenten; HOSKOU - Het internatio- ilt Olympische Comité heeft lag vier nieuwe leden let bestuur gekozen. 'an de negen kandidaten den de Roemeen fflndru Sip Rco en de Pa- Virgilio Deleon voor ambtsperiode van vier jaar tet bestuur gekozen. Ash- si Kumar uit India en Prins «ander de Merode uit Bei- namen zitting voor twee at. Deze vier vulden de «iwzeelander Lance Cross 1, die niet herkozen hoefde "orden. Utt bestuur van het IOC be- 14nu uit: Juan Antonio Sa- 'anch (Spanje), voorzitter; vice-voorzitters Vitali "mov (Sovjet-Unie), Masaji 'ïokawa (Japan) en Louis lirandou n'Diaye (Ivoor- de leden Lance Cross Wu-Zeeland), Alexander Kco (Roemenië), Virgilio in (Panama), Ashwini oar (India) en Prins «ander de Merode (België). "OSKOU - Sportlieden die 5 toevlucht hebben geno- tot ongeoorloofde stimu- "ade middelen kunnen in de «ornst tot vijf maanden na ll"uk effectief worden ge outilleerd. deze opzienbarende yaak kwam professor «orRogozkin, die tijdens de 'ïjapische Spelen hoofd van '-last is die met de doping- '"bole is belast. ;|"'i hebben de mogelijk- 5'ast te stellen of zich in ■•ichaam van een sportman -"lerende middelen bevin- J°ok wanneer die voor het vijf maanden geleden toegediend", verklaarde Man donderdag in „Sov- J Sport". Vier jaar gele- j"1 Montreal beliep de ter- slechts veertien dagen, •'dopingcontrole van Mos- "erkt niet alleen langer, /''ook sneller. Had men in '"'«al nog 96 uur nodig om 'oosters te analyseren, in zal het slechts vijf uur 8,1 voordat uitsluitsel over Jjók van stimulantia kan ifn gegeven. 'trrn - W De Nederlandse zwemploeg op een van de terrassen voor de ingang van het Olympisch dorp. Op de voorgrond v.l.n.r. Annelies Maas, Monique Bosga en Jolanda de Rover die van de Oranje-équipe de beste medaillekansen hebben. MOSKOU - Lord Killanin veroordeelde maandagavond in zijn afscheidsrede de landen die de sport misbruiken om politieke ideeën uit te dragen. Killanin spaarde daarbij geen enkele partij en haalde onder andere fiks uit naar de landen die de spelen boycotten. Echter als geen ander beseft Killanin dat de vermenging van sport en politiek er in de toekomst niet minder om zullen worden. Men hoeft slechts de Spelen van Moskou als voorbeeld te nemen om tot een bewijs van deze stelling te komen. Want nog meer dan andere organi serende landen van grote sportevenementen - tenslotte doen ze het allemaal uit presti- ge-overwegingen - tracht de Russische organisatie van de Spelen een propagandastunt van de eerste orde te maken. Kosten noch moeite worden gespaard om naar buiten toe een positieve indruk te wek ken. Een zaak waarin men op het eerste gezicht uitstekend in slaagt. Wie echter de moeite neemt om even de leiband van de strakke organisatie los te laten, doet minder gunstige in drukken op. Ver reikt het touw van die leiband overigens niet. In ieder geval niet verder dan de Moskouring (een net van snelle wegen rond Moskou), waar de uiterste grens voor buitenlandse bezoekers ligt. Zelfs ambassadepersoneel kan Moskou niet verlaten zonder hiervoor speciale toestemming te hebben gevraagd. In het hele propagandaspel rond de Spe len gebruikt de Russische or ganisatie vooral de ontwikke lingslanden om te bewijzen hoe goed Rusland zich in we reldwijd verband opstelt. Het is niet voor niets dat een groot aantal delegaties van deze lan den reeds vroegtijdig aanwezig was. brengen. De activiteiten van de Russen in die landen worden heel fijntjes omschreven met „Rusland zet zich al sinds 1962 in om de werkelijke Olympi sche idealen in ontwikke lingslanden uit te dragen". Het bedrag dat hieraan wordt be steed neemt met het jaar toe. Momenteel zijn de Russen reeds in 32 landen op dat ter rein actief. Het grootste aantal van door de Sowjet-Unie uit gezonden specialisten bevindt zich in Afrika, het werelddeel waar Rusland de laatste jaren menig politiek succes heeft ge boekt. De vertegenwoordigers voelen zich - zo verzekeren zij bij herhaling - erg goed thuis in het Olympisch dorp dat uit blinkt door sfeerloosheid. Er worden zelfs persconferenties belegd om aan te geven hoe goed Rusland het meent met de ontwikkelingslanden, waarbij cijfermateriaal duidelijk moet maken hoe groot die hulp van Rusland dan wel is. Uit deze gegevens komt overigens dui delijk naar voren dat Rusland er een aardige cent tegenaan gegooid heeft om in bepaalde landen het sportpeil omhoog te Ook bevinden er zich hon derden sportstudenten uit ontwikkelingslanden in Rus land van wie vooral Ethiopië, Zambia, Libië, Tanzania en Angola veelvuldig worden ge noemd. Het organisatiecomité van de Spelen heeft in veel van deze landen ook een systeem opgezet voor de verkoop van artikelen met Olympische emblemen. Vijfentwintig pro cent van de opbrengst was be stemd voor de nationale Olym pische Comités van die landen. „In de hele Olympische ge schiedenis is er nog nooit een land geweest dat zoveel voor de ontwikkelingslanden heeft gedaan", aldus een vertegen woordiger van een van die na ties. „Wij zijn de Sowjet-Unie bijzonder dankbaar voor al die hulp die het mogelijk heeft gemaakt dat zoveel atleten uit Afrika en Azië aan de Spelen kunnen deelnemen". Het Russische organisatie comité accepteert die compli menten op bescheiden, maar niettemin zeer besliste wijze en voegt er ter verduidelijking voor al diegenen, die mochten twijfelen aan de goede bedoe lingen nog aan toe: „De Sow jet-Unie heeft zich altijd actief ingezet voor de strijd van de Afrikaanse landen tegen ras- sediscriminatie. Zij veroor deelt immers de apartheid in de sport". WUefMgSfei - iC lil --G-;- De atlete Amsale Wuldegabreac uit Ethiopië. Een van de Afri kaanse landen waar Rusland „helpt". MOSKOU - Het Nederlands waterpolozevental weet nu pre cies waar het staat. Het zelfvertrouwen dat de laatste weken was gegroeid, heeft weliswaar geen grote knak gekregen, maar toch zijn Trumbic en zijn mannen terug in de realiteit. De oorzaak daarvan was de vrij grote nederlaag (5-10) die tegen de Olympische selectie van gastland de Sovjet-Unie werd geleden. Het is natuurlijk maar gissen welke waarde er aan een dergelijk oefenduel gehecht moet worden. Het is een leuke on derbrekingvan de trainingsessensie, maar aan de andere kant zal het toch niet in de bedoeling gelegen hebben met vijf doelpunten verschil te verliezen. Was de nederlaag door uitstekend aan- valsspel van de Russen veroorzaakt, dan kon men er nog vrede mee hebben, maar nu niet. Het merendeel van de Russische doel punten kwam tot stand na fouten in de Oranje-equipe. Die fouten werden onmiddellijk afgestraft, want de Russen toonden zich uiterst gretig en wilde de spionerende trainers en coaches van de andere teams graag tonen waartoe zij in staat waren. Nederland bood echter nauweliiks tegenspel. perfect geweest. De zwemmers hebben vier weken lang op hoogte getraind in Zachkadsor in de Kaukasus en arriveerden pas gisteren in het Olympisch dorp. De atleten lieten zich vertroetelen in de kuhroorden aan de Zwarte Zee, de geüefde vakantiestreek van de hogere partijleiding. De atleten zullen naar verwachting hoge ogen gooien, maar hoogspringfe nomeen Jatsvenko zal er we gens een ernstige knieblessure niet bij zijn. Dat is wel het ge val met de hinkstapspringer Victor Sanejev die aan zijn vierde Spelen begint en die in staat moet worden geacht het record van discuswerper AI Oerter (vier keer goud op het zelfde nummer) te evenaren. Er zijn nog meer klasserijke veteranen in de Russische ploeg die 560 sporters omvat, zoals de schermster Jelena Beleva, de zeiler en basket baller Serge Below (aanvoer der van het Russische team in 1972 dat toen in één seconde de Amerikaanse hoop op Olym pisch goud verpulverde). Bij turnen zijn er de bekende na men van Nikolai Adrianov en Nellie Kim, maar bij het bok sen zullen nieuwe sportlieden voor succes moeten zorgen. De boksploeg die in Montreal met lege handen stond, is opge doekt. Nu zijn er n aar men zegt nieuwe talenten opgestaan. MOSKOU - Kini Wagtmans blijft twijfe len. Het liefst zou hij zon dag voor de 100-kilometer ploegentijdrit een beroep doen op Johnnie Broers, maar omdat er ook in Moskou geen lieve broodjes worden gebak ken, zit de bondscoach met een groot probleem. Het fraaie weer van woensdag is namelijk plotseling omgeslagen. Het beeld wordt nu be paald door winden regen. En dat zit Wagtmans met zijn mooi- en slechtweer- ploeg niet lekker. In ieder geval heeft hij toch be sloten onder de harde omstandigheden maar Theo Hogervorst de voor keur te geven boven Johnnie Broers. Een ding blijft echter vervelend. Een etmaal voor de start moet de definitieve sa menstelling van de deel nemende équipes bekend zijn. De Oranje-coach moet dus duidelijk gok ken. Het maakt het voor hem allemaal extra moei lijk. Een eerste verken ning van het parcours waarop de 100 kilometer moet worden afgeraasd, heeft geleerd dat de Ne derlanders iets te wachten staat. Rini Wagtmans: „Het is uiterst lastig. De wind komt uit het oosten en staat pal op kop. Bo vendien is de weg gol vend. Er zijn momenten waarop je niets voelt, om dan opeens weer hard te gen de wind in te moeten boksen. Zoals het er nu naar uitziet moet ik in de ploeg kracht en snelheid combineren. Ik moet daarom Hogervorst toe voegen aan Van der Poel, Bierings en Hanegraaf". Wagtmans die gisteren zijn voorkeurskwartet - dus met Broers - 25 kilo meter en op 95% van de mogelijkheden heeft laten rijden (in totaal is 120 ki lometer afgelegd), kwam op basis van de verkregen cijfers na enig rekenwerk uit op een tijd van 2 uur en 3 minuten. „Het kan har der", oordeelde hij. „We hebben met een versnel ling van 54 x 12 (tot 17) gereden. Bij mooi weer is een blad van 55 tanden mogelijk. Ook al omdat er weinig open vlakten zijn. De weg wordt bijna overal door bossen omzoomd. De Russen hebben hier de 100 kilometer al binnen de 2 uur afgelegd". (Van onze sportmedewerker) OUD VOSSEMEER - Voor de 32e wielerronde in Oud Vosse- meer die zaterdag wordt verreden komt als vanouds weer een sterk deelnemersveld aan het vertrek. Zowel bij amateurs, ju nioren en liefhebbers heeft men zich verzekerd van diverse Ne derlandse topcoureurs. De wedstrijden beginnen om 12.00 uur (liefhebbers). Om 13.30 uur vertrekken de ju nioren en het startschot voor de amateurs klinkt om 15.15 uur. Bij deze laatstgenoemde categorie bevinden zich vele routiniers als Mario van Vlimmeren, Tonny Huijzen, Peer Maas, Wim de Waal, Toon van der Steen, Ad Prinsen, Frits Schür, Bas van Lamoen, Christ Hollemans, Derek Hunt en de plaatselijke vechtjas bij uitstek Thijs Fase. Zij gaan onder meer duelleren met ta lentvolle jongeren die dit sei zoen reeds flink aan de bak kwamen. We denken aan René Koppert, de revelatie van Olympia's Tour, Peter Damen (tweede in het nationaal kam pioenschap), Frank Moons en Henk Havik. Attractief kan ook zijn de deelname van een drietal Zweden en de sterke Engelse renners Steve Fleet wood en Phil Thomas, die al diverse keren de ereronde re den. Bij de junioren is Zeeland sterk vertegenwoordigd met Peter Hoondert, Martin Stroosnijder, Adrie de Maes- schalck, Karei van Goethem en streekfavoriet Nap Hage. Daarnaast gelden als grote kanshebbers Nico van de Klundert, Jack Schillemans, Jan Peels en Leo Kersten. Zeer sterk bezet is ook de liefhebberskoers. Hans van den Oever, Leen Poortvliet, Bram Jansen, Peter Legierse en Siep van Dongen zijn im mers echte prijsrijders. Maar ook de Zeeuwen Ko Tolhoek, Theo van de Brande en Sjaak de Kok behoren tot de directe favorieten. Evenals in de voorgaande jaren staat deze ronde weer in het teken van „Het Groene Kruis". Voor dit goede doel heeft het organiserend comité in de voorbije jaren het aan zienlijke bedrag van 29.000 gulden bijeen gebracht. Nage noeg de gehele inventaris in het wijkgebouw van „Het Groene Kruis" kon voor dit bedrag worden aangeschaft. Vorig jaar kon men tevens via de recette van de wielerkoers enkele onderzoektafels en een invalidewagen aankopen. PHILIPpine - Op maandag 21 juli wordt in Philippine de vijftiende kermisronde gehouden. De liefhebbers starten om 13.00 uur voor een criterium over 60 kilometer. Daarna komen de amateurs aan de start waarbij erg veel bekende namen. Het wielercomité Philippine bestaande uit voorzitter/pen ningmeester Johnny Spuessens, secretaris Johan van Steenber gen en de leden Wille Spuessens, André Vermeire, S. van de Vin en W. Rogiest, bestaat in november vijftien jaar en zodoende kan deze koers als een lustrumkoers worden gezien. Philippine heeft wel enkele bekende renners moeten laten gaan vanwege de Olympische selectie. Toch mag het deelnemersveld er best zijn. Namen als Wim de Waal, in Westdorpe bijzonder boos op zijn ploegmakkers, Peter Damen, Wim Jennen, Peer Maas, Mathieu Dohmen, Tonnie Huyzen, Tini van Rijsbergen, Toon van der Steen en de rappe Arie Versluys staan garant voor een boeiende koers. Als out-siders voor de overwinning moeten Piet Franken, Cees van Dongen, Thijs Fase, Werner Wieme, Ad 't Gilde, Hans Moens en Ab de Feijter gezien worden. De amateurs moeten honderd kilometer afleggen. Het parkoers ziet er als volgt uit: start en finish in de Laureijnnestraat, Schoolstraat, Kanaalpolder en Stellaweg. De lengte van het par koers is 3,2 kilometer. De start van de amateurs is om 15.00 uur. De liefhebbers komen als eerste categorie aan de start. Ook hier komen bekende renners aan het vertrek zoals Willie de Feber, Theo van de Brande, Hans van de Oever, Peter Legierse en Jaak de Kok. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN -Ter aanloop tot de komende voetbalcom petitie 1980/81 hebben diverse amateurvoetbalverenigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen weer tal van oefenwedstrijden ge pland die voornamelijk in de maand augustus plaatsvinden. De kop van het oefenpro gramma wordt afgebeten door Sluiskil dat al op zondag 27 juli in het Belgische Eekloo te gen de plaatselijke FC speelt. Opvallende wedstrijden uit deze Zeeuwsch-Vlaamse oe fencampagne zijn de wedstrij den: Zaamslag - Cercle Brugge op woensdag 13 augustus om 19.00 uur, Vogelwaarde - NAC op zondag 17 augustus om 14.30 uur en Steen - Beveren op donderdag 21 augustus om 19.30 uur. Dat beloven drie leuke wedstrijden te worden die de echte voetballiefhebber uit Zeeuwsch-Vlaanderen niet mag missen. Het oefenpro gramma voor de eerste week van augustus ziet er als volgt uit: Zaterdag2 augustus: Hoek - Aardenburg, Wolphaartsdijk - Ria W., Vogelwaarde - Zaamslag, Terneuzense Boys - Zelzate. Zondag 3 augustus: Terneuzen - Clinge, Koewacht - Hulsterloo, Breskens - Sluis kil, SDO - HW. Woensdag 6 augustus: Sluiskil - Hoek, Vo gelwaarde - Terneuzen, Phi lippine - Breskens. Donderdag 7 augustus: Koewacht - SV Straatje (B), Zaamslag - We- meldinge. Vrijdag 8 augustus: Terneuzense Boys - Sluiskil. Zaterdag 16 augustus: Clinge - EMM (Wageningen), Terneu zen - Hoek, Axel - Ria, Cad- zand - Corn Boys, Zaamslag - Wolphaartsdijk, Hontenisse - Sluis, Zeeland Sport - Terneu zense Boys, HVV - Rillandia. Zondag 17 augustus: Sluiskil - Schoondijke, Vogelwaarde - NAC, Biervliet neemt deel aan toernooi te Rucphen, toernooi te Heinkenszand en te Hoofd plaat. Dinsdag 19 augustus: Axel - Hoek, Terneuzense Boys - Vogelwaarde, Breskens - Steen, Sluis - Oostburg. Woensdag20 augustus: Clinge - Zelzate, Vlissingen - Ria, Corn Boys - HW, Terneuzen - Zaamslag, AZVV - Sluiskil, Terneuzense Boys - Hontenis se, Cadzand - Aardenburg 2, Breskens - Steen. Donderdag 21 augustus: Schoondijke - Koewacht, Steen - Beveren, Hoek - Biervliet. (Van onze sportmedewerker) SAS VAN GENT - De ten nisvereniging Drive uit Sas van Gent hield afgelopen da gen haar traditionele tennis toernooivoor de jeugd. Aan dit toernooi werd door ruim ne gentig jongens en meisjes deel genomen van de tennisvereni gingen: Animo, Axel, Evergem (B.), Zelzate (B.), Hulster Am bacht, Philten, Sluiskil en ui- i teraard Drive zelf. Opmerkelijk tijdens dit ten- nisgebeuren waren de goede resultaten van de jeugd van de organiserende vereniging Dri ve. Na afloop reikte voorzitter Frank Puylaert de prijzen uit. De uitslagen van de finale partijen waren: Meisjes tot en met 13 jaar: A. Dobbeleir-v. Puylaert 6-0, 6-1. Meisjes tot en met 16 jaar: V. de Haas-B. dePoorter6-3, 6-0. Jongens tot en met 13 jaar: M. Albers-O. van Quekelberghe 6-3, 6-2. Jongens tot en met 16 jaar: C. Dobbeleir-M. van den Hout 7-5, 6-2.

de Stem | 1980 | | pagina 9