IN TAPIJT iSSEN Transfigurantie look in Hulst met wagenspel Hulst schildert9', een vrouwelijke bijdrage aan 800-jarig bestaan ng bestaat, log. apill 35.. 25.- 17.50 JT 259.- 59.- ')TPR.IJ.ZE.N.... 2.50 i: Thema Samenspel tijdens kerkendag te Sluis Han Boon uit Graauw nam afscheid van waterschap WANNEER WAS UVOORHET LAATST IN MIDDELBURG? Woningstichting in Goes gaat 27 MC- antennes aanpakken Hermes uit Lewedorp weer kringoverwinning Hout vatte vlam lin schuurtje te Clinge Wederom zege stal Mosselman r>r> Uitslagen schietingen stad streek 23, 31 aug. en 6 sept: R TAPIJT 89.- J L VAN DIJK'S VISHANDEL TAKOBSEN EUROPA MEUBEL MAAKTTWONEN OP WALCHEREN NOG AANTREKKELIJKER. Sluiskil HALF MILJOEN VOOR ZEEUWS NATUUR- BESCHERMMFONDS 1 9 rij 200 br. van 82- p.m. nu WW»™ S MÓETEN WEG i, hal enz. AG contante betaling) (ADVERTENTIE) Dagelijks levende KREEFTEN OESTERS PALING en FOREL HULST Achter de kerk Telefoon 01140-13914 (Van een onzer verslaggevers) HULST - In het kader van de feestelijkheden rond het 800-jarig bestaan van Hulst brengt nu ook de Hulster toneelvereniging Camera van Rethorica „De Transfigura tie" in drie achtereenvolgende weekeinden een midde leeuws wagenspel in Hulst. Eerder al dit jaar konden de Hulstenaren de Steense toneelvereniging „Sint Jan ten Steene" op diverse plaatsen aan het werk zien met een wagenspel. Het toneelstuk van de trans figuratie duurt ongeveer een half uur en heeft de titel „De Schat" meegekregen. Het stuk is van de bekende Hollandse auteur Olaf J. Landell en he- (Van een onzer verslaggevers) CLINGE - De Hulster vrijwillige brandweer moest gisteroch tend ijlings uitrukken om een uit de hand gelopen brandje te j blussen in een schuurtje annex berging aan het Koremansplein te Clinge. Het vuur ontstond zo rond een uur of tien toen de bewoners van Ihet bij het schuurtje behorende pand zelf brood wilden gaan |bakken. Voor dat doel had men tegen een afscheidingsmuur in de berging een stenen oventje in elkaar geknutseld. Omdat echter de [voegen van die scheidingsmuur niet in al te beste staat verkeer- Iden, sloeg het ovenvuur door de muur over naar een belendend hokje, dat tot de nok toe gevuld was met hout. Het gevolg was een zwartgeblakerd brood en een in vlammen opgegaan voorraadje hout. De Hulster brandweer werd ijlings Igealarmeerd en was binnen zes minuten ter plaatse. I De melding die men via de alarmcentrale in Terneuzen bin- Icenkreeg, luidde aanvankelijk dat er brand was uitgebroken in leen nabijgelegen garagebedrijf. Dit vermoeden werd nog ver kerkt toen de brandweerlieden op weg naar Clinge al van verre Itnorme rookwolken boven het dorp omhoog zagen stijgen. Ach teraf bleek dat het natte hout in het schuurtje de oorzaak was van laeze forse rookontwikkeling. Na een halfuurtje blussen was het Ikarwei geklaard. iVan onze correspondent) J UZENDIJKE - Evenals in porgaande jaren, wordt er luk dit jaar door de coördina- •itgroep Regionale Evangeli- Ptie West-Zeeuwsch-Vlaan- l'tten een kerkendag gehouden l'iwel op zondag 10 augustus loten tent aan de Oostpoort te |Sl»is. Het thema van deze ker- is „Samenspel", met ps uitgangspunten bet kerke- Plk jaar en vier jaargetijden, lbo deze dag werken diverse (Mores mee. s Middags is er een iconen- l'oek, speciaal voor de jeugd |®i disco- en zanghoek en een lteken-, knutsel- en doehoek, P'iarin bovenstaande uit- pvigspunten zullen worden f'ïrwerkt. Verder worden I-Afbeelden vertoond van ('•'schillende kerken in de k. De Oostburgse biblio- i is aanwezig met infor matie over het kerkelijk jaar en ^'vierjaargetijden. De volks- ep Avogo uit Aarden- IJVgzal ook een optreden ver- n. Er wordt ook een mu- _roep verwacht. I Het avondprogramma be staat uit een gezamenlijke broodmaaltijd, optreden van het jongerenkoor uit IJzendij- ke, declamatie, verslag van de middagactiviteiten en een dagsluiting. Ook dit jaar houdt men weer een actie, die als rode draad door het hele programma zal lopen. Men heeft gekozen voor een project, uitgaande van de zending van de Nederlands Hervormde Kerk. De op brengst is bestemd voor medi sche consulten voor Kame roen. In^de medische zending con centreert men zich tegenwoor dig hoe langer hoe meer op het zogenaamde buitenwerk. In een wijde kring rondom een ziekenhuis zijn nu polikliniek gebouwtjes, waarin men zo'n een- of tweemaal per week spreekuur houdt. De kosten bestaan uit de inrichting van het gebouw, het vervoer, ver bandmiddelen en medicijnen. In geld uitgedrukt bedraagt dit ongeveer een gulden per con sult. Op de kerkendag zal men over dit onderwerp een diase rie vertonen. Zoals uit het pro gramma blijkt is deze dag be stemd voor jong en oud. kelt op oubollige wijze de heb zucht van de mensen. De schrijver doet dit via allerlei markante figuren uit het mid deleeuwse leven zoals de poortersknecht, de herber gierster, de schout en de rijke vrek. De medespelenden bij dit wagenspel zijn Wies de Maat- Kas, Yvonne Vermandel- Wauters, Marie-Louise van Laere-Van de Walle en Louis Oomens, Julien Janssen, Reg gie Buysrogge en Arnold van Cauteren. De regie is in handen van Charles Heirman. Het speciale wagen-decor dat voor dit spel wordt ge bruikt wordt vervaardigd door To ine Pollet, Bennie, Willie en Reggie van de Walle en Ed va Laere. Voor het geval de ac teurs de tekst kwijt raken zal Anita van de Walle-Weezepoel optreden als souffleuse. De dagen waarop gespeeld wordt zijn zaterdag 23 augus tus om halfdrie aan de Blaau- we Hoeve en om vier uur aan het 's Gravenhofplein, zondag 31 augustus om kwart over twaalf aan de hoofdingang van de basiliek aan de Steenstraat en om drie uur aan de Vismarkt en zaterdag 6 september om drie uur bij het stadhuis aan de Grote Markt en om vijf uur op het parkeerterrein bij Den Dullaert. Verder is er nog een voor stelling ingelast in het feest programma van het Rode Kruis, dat op woensdag 17 september 's middags plaats vindt in Den Dullaert. KRUININGEN - „Nickei^ Boy" van A. Mosselman uit Kruiningen was de ster onder de hackney's op het NHS- mconcours-hippique te Win schoten. Met overmacht reed zijn ei genaar „Nickery Boy" ter zege in de rubriek hackney's kleine maat open klasse. (Van onze correspondente) GRAAUW - Na een dienst tijd van 31 jaar heeft de heer H. Boon uit Graauw afscheid ge nomen van het werk bij „De Polder", het waterschap Hul ster Ambacht. De heer Boon is op veertien jarige leeftijd begonnen met werken in het boerenbedrijf. Toentertijd betekende dat werken van zes uur 's morgens tot halfzeven 's avonds, voor één gulden per dag, „maar een pakje shag kostte toen ook maar een dubbeltje". In 1945 starte hij zijn eerste werkzaamheden bij het wa terschap en vier jaar later kreeg hij een vaste aanstelling. Het werk dat hij deed was veelzijdig. Lange tijd heeft hij met een maaiboot de waterlo pen van het waterschap schoongemaakt. Zijn werkge bied strekte zich toen uit van Paal tot het groot eiland. Naast het schoonmaken van de wa terlopen hoorde ook het repa reren van wegen die eigendom waren van het waterschap tot de dagelijkse bezigheden. Het afscheid van de heer Boon werd gehouden in het café bij V. de Caluwé te Graauw. Ongeveer vijftig mensen van het waterschap waren daarbij aanwezig om Han Boon in zijn functie voor de laatste maal de hand te drukken. De heer baron Collot d'Eseury, dijkgraaf van het waterschap Hulster Ambacht, prees in een toespraak de trouwe dienst van de heer Boon en liet enkele feiten uit de lange loopbaan nog eens de re vue passeren. Vele anderen grepen de gelegenheid aan om de heer Boon in de bloemetjes te zetten. Van het waterschap kreeg hij als afscheidscadeau een polshorloge. In zijn vrije tijd gaat de heer Boon nu alles doen wat hij graag doet, zoals vissen, in de tuin werken en boogschieten. Ook Galerie van Geyt in de Steenstraat levert op haar eigen wijze een bijdrage aan de feestelijkheden ter gele genheid van het achthonderdjarig bestaan van de Rei- naertstad. Zij doet dat in de vorm van een eerste tentoon stelling van Hulsterse kunstenaars die in september ge volgd zal worden door een tweede, gewijd aan het werk van drie generaties Metsers. Men zou het aan de voorletters en aan een enkele voiuit- geschreven voornaam niet zeggen, maar de vier exposan ten die de expositie „Hulst schildert" bestrijken, zijn alle schilderende jonge vrouwen, waarvan er enkele niet lang geleden hun einddiploma aan de academie van Sint Niklaas behaalden. In tegenstelling tot haar collega-ex- posanten is Anita de Kerf-Jansen helaas met slechts één ontwerp, een aantal foto's van een plastiek voor het Hul sterse postkantoor en één keramisch werk vertegenwoor digd. De aard van haar aanwezig zijn, maakt nieuwsgierig naar meer en gereed werk van haar hand, maar de nieuws gierigheid blijft onbevredigd. De andere exposanten, met aanzienlijk veel meer werk vertegenwoordigd, zijn José Heirbaut, Lou van Lierop en L. van der Wijst. Men zou hun werk onder de noemer van het nieuwe realisme kunnen stellen. Van Lierop en Van der Wijst beoefenen dit op de meer conventionele wijze, terwijl José Heirbaut veel vrijer en speelser met de werkelijkheid van haar motieven omgaat. Zoveel is zeker dat deze schilderessen, die alle in Hulst woonachtig zijn, het overtuigend bewijs van een talent geven, dat ze nu, na de akademie, waar zullen moeten maken op strikt persoonlijke wijze. Rond de expositie van de Hulster schilderessen is grafiek gegroepeerd van o.a. Reinder Homan, Peter Vos, Berserik, Arja v.d. Berg, Ch. Donker, F. Hakkaert, N. Wijnberg, H. van Kruiningen, enkele aquarellen van Han van Jagen, Cor Verdonschot enz. enz. De tentoonstelling blijft te bezichtigen tot 23 juli a.s. WILLEM ENZINCK. (ADVERTENTIE) vervelend zou zijn, dat de andere 'Zeeuwen' meer van uw stad weten dan u. Een paar weken geleden? Dan moet u er gauw nog eens naar toe. Want sinds 11 juli is Middelburg veran- derd.Op die datum opende Jakobsen Europa Meubel. Met meubels, tapijten, gordijnen, slaapkamers, matrassen, beddegoed, wandbekleding en noemt u maar op. Als u in Middelburg zelf woont, weet u dat natuurlijk al. Zo niet, dan moet u echt snel 'ns langskomen. Al was het maar omdat het Jakobsen Europa Meubel, Buitenruststraat 20,4337 EH Middelburg. (Van een onzer verslaggevers) GOES De in Zeeland werkzame woningcorporaties zijn van plan om op korte termijn wat te gaan doen aan de wildgroei van de 27 MC-antennes op de daken. Het verst hiermee is men in Goes waar de stichting Samenwerking, het overkoepelend orgaan van de drie Goese woningcorporaties, al uitgewerkte plannen heeft klaarliggen. „We moeten ervan uitgaan dat zo'n antenne mag", aldus B. van de Schelde, directielid van de Goese woningstichting. „Tenslotte is het zenden met 27 MC-apparatuur nu wettelijk toegestaan, dus dan moet je het de mensen ook mogelij k maken om via een antenne optimaal gebruik te maken van hun ap paratuur". Daar staat echter weer tegenover dat er in het huurcontract een clausule is opgenomen die het oprichten van antennes verbiedt op hui zen die zijn aangesloten op het centraal antenne-systeem. Na overleg tussen de Goese woningstichting en de afdeling bouw- en woningtoezicht van de gemeenten Goes en Kapelle werd er een regeling in het le ven geroepen waarbij 27 MC'ers die een antenne aan hun huis willen bevestigen daarvoor toestemming moeten vragen aan de gemeente en, voor zover ze in een huis van een van de woningcorporaties wonen, aan de woningstich ting. Ze krijgen dan een ver gunning mits wordt voldaan aan een aantal voorwaarden. Die zijn dat de antenne aan de achterzijde van de woning moet worden bevestigd, maximaal 2,5 meter boven de nok van het dak uit mag ste ken, er een verzekering moet zijn afgesloten tegen eventuele schade die door de antenne kan worden veroorzaakt en er een waarborgsom van honderd gulden is betaald. Er blijken echter maar wei nig 27 MC'ers te zijn die zich melden voor een dergelijke vergunning. Van de Schelde: „De meeste zendamateurs plaatsen hun antennes in feite illegaal en dat kunnen we na tuurlijk niet tolereren. In de eerstvolgende uitgave van de Zeeuwse woonkrant zullen we daarom deze materie aan kaarten. Wie dan nog niet om een vergunning is geweest wordt door ons persoonlijk be naderd. Zijn er dan nog 27 MC'ers die het af laten weten, dan wordt de rechter inge schakeld". Hoewel de Goese woning stichting de rechten van de zendamateurs op een antenne erkent, is men verre van geluk kig met de hele ontwikkeling. „Tien jaar lang zijn we bezig geweest om al die tv-antennes van de daken te krijgen en nu komt er weer een ander woud voor in de plaats", aldus Van de Schelde. KAARTEN - De kaartver- eniging Nooit Gedacht hield in café Dallinga voor haar leden een kaartwedstrijd, die mee telde voor het clubkampioen schap 1980. Er waren 44 deelnemers. De uitslag was als volgt: 1. T. de Brouwer, 2. R. Poppe, 3. Me vrouw Van de Muren, 4. C. van de Muren, 5. Mevrouw De Groene, 6. G. Wouters, 7. F. Thijs, 8. J. Aarde, 9. Mevrouw de Maeyer, 10. R. van Opdorp. VLISSINGEN - Gedepu teerde Staten van Zeeland willen een bedrag van vijfhon derdduizend gulden storten in het natuurbeschermingsfonds. Dit in verband met het feit dat dit fonds niet toereikend is om de subsidieverzoeken van de stichting Het Zeeuws Land schap en de vereniging Tot Be houd van Natuurmonumenten te honoreren. Deze beide instellingen zijn van plan om nog dit jaar 42.47.16 ha natuurgebièd aan te kopen voor een bedrag van ruim 837.000 gulden. De provincie Zeeland subsi dieert dergelijke aankopen al tijd voor vijftig procent. Dat bedrag heeft het fonds mo menteel niet voorhanden. Vol gens GS van Zeeland is het in het belang van de veiligstelling van natuurgebieden in Zee land nodig, dat deze natuurge bieden worden aangekocht. Het college adviseert de Staten dan ook om het benodigde half miljoen te onttrekken aan de algemene reserve en toe te voe gen aan het natuurbescher mingsfonds. BOSCHKAPELLE - J. van Schaick. Bejaardenschieting. 20 schutters. Hoogvogel: A. van Gassen, Kloosterzande, eerste zijvogel: A. van Gassen, Kloosterzande, tweede zijvo gel: A. van Gassen, Klooster zande. Meeste kleine vogels (vijf stuks): P. d'Hondt, Kloosterzande. HULST - W. Blommaert, bejaardenschieting. 40 schut ters. Hoogvogel: J. Cocqheyt, Absdale, eerste zijvogel: P. de Kerf, Sint-Jansteen, tweede zijvogel: J. van Ésbroeck, Westdorpe. Meeste kleine vo gels (vier stuks): L. Prenen, Hulst. HULST - Café P. Leeraer. Vakantieschieting. 52 schut ters. Wip 1: hoogvogel: E. de Kort, De Klinge, eerste zijvo gel: E. de Sterke, Zelzaete, tweede zijvogel: J. van Kerk hoven, Hulst. Meeste kleine vogels (zes stuks): C. Koole, Zandberg. Wip 2: hoogvogel: E. de Sterke, Zelzaete, eerste zijvogel: J. van Kerkhoven, Sint-Jansteen, tweede zijvo gel: G. Herwegh, Hulst. Meeste kleine vogels (vijf stuks): P. Schelfhout, Hulst. LAMSWAARDE - Café de Vier Jaargetijden. Vakantie schieting. 46 schutters. Wip 1: Hoogvogel: W. van de Boog- aert, Ossenisse, eerste zijvogel: G. van Driessche, Lamswaar- de, tweede zijvogel: J. van Damme, Koewacht. Meeste kleine vogels (vier stuks): A. van Schoten, Hulst. Wip 2: hoogvogel: P. Boogaert, Wij- chen, eerste zijvogel: W. van de Boogaert, Ossenisse, tweede zijvogel: J. Maas, Hulst. Meeste kleine vogels (vier stuks): A. van Schoten, Hulst. STOPPELDIJK - Bejaar denschieting. J. Vernimmen. 28 schutters. Hoogvogel: J. Burm, Kloosterzande, eerste zijvogel: P. van Gassen, Kloosterzande, tweede zijvo gel: F. Kouyzer, Kloosterzan de. Meeste kleine vogels (vijf stuks): P. d'Hondt, Klooster zande. Deze laatste schutter mocht bovendien een beker mee naar huis nemen. Er zijn in Nederland 9 10 bureaus van vertrouwens artsen: Amsterdam 020-71 34 17. 08 57, Breda 076-14 63 23, 5 12 24,Groningen 050-23 20 03, den 05100- 3 33 93, iaastricht 043-1 47 72, jtterdam 010-12 81 10. trecht 030-51 60 98, wolle 05200-198 28. U kunt (Kik informatie inwinnen j: De Nederlandse Vereniging gen Kindermishandeling, oningsplein 27, Den Haag. defoon 070-63 19 23 (Van onze Ulvensportmede werker) rlAMSLAG - Een van de ltc'svolste postduivenhou- !s "1 het Bevelandse dit jaar l. °r' Hermes uit Lewedorp. 1'? wedvlucht gehouden l^1"! Orleans ging hij op- met de eerste plaats en- Daarmee zijn derde ^overwinning in dit sei- Jl,a °P zijn naam schrijvend, ■j^lcours waren 694 oude ij®' De snelheid van de o#ende duif bedroeg 1267,2 P" minuut. e verdere uitslag was als volgt: 2. en 6. M. Pieterse uit Wemeldinge, 3. M. Nelisse uit Goes, 4. L. van Ertvelde, Hansweert, 5. J. Stroosnijder uit Kruiningen, 7. F. Glerum, Kruiningen, 8. A. Domman- chet uit Hansweert, 9. J. Bras uit Wemeldinge, 10. J. Philipse en zoon uit Yerseke, 11. M. Ars uit Lewedorp, 12. D. Rijk uit Heinkenszand, 13. A. Ver- schuure uit Goes, 14. M. Been hakker uit 's Heer-Arendsker- ke, 15. J. van Maldegem uit Heinkenszand. Concours Combinatie West Zuid Beveland met 231 oude duiven. 1,14 en 15. C. Hermes uit Lewedorp (1267,2 mpm) 2. M. Ars uit Lewedorp, 3,10 en 12. D. Rijk uit Heinkenszand, 4. M. Beenhakker uit 's Heer Arendskerke, 5. J. van Malde gem uit Heinkenszand, 6 en 8. A. Arrebout uit Nisse, 7. Jac. Geys uit 's Heerenhoek, 9.' G. van Strien uit Wolfaartsdijk, 11. J. Wouterse uit Kwaden- damme, 13. C. Rijk uit Lewe dorp. Uitslag van de wedvlucht vanuit Chateauroux van de kring West Zeeuwsch Vlaan deren en Walcheren met een deelname van 663 oude duiven, hoogste snelheid 1249,11 mpm. 1. A. de Putter uit Cadzand, winnaar van de hoofdprijs, .ieeft-wie-heeft en de eerste extraprijs, 2 en 8. G. van Hee uit Oostburg, wint de eerste serie onaangeduid en de eerste serie aangeduid. 3. Dinge- manse en zoon uit Biervliet, 4. A Vasseur uit Cadzand, 5. R. Thomaes uit IJzendijke, 6. G. Schrier uit Cadzand, 7. B. Neve uit Breskens, 9. Van de Lin de-De Regt uit Biervliet, 10. en 14. M. de Smet uit Eede, win naar van de eerste ploegen- prijs, 11. G. Dusarduijn uit Groede, 12. H. Calon uit Hoofdplaat, 13. A. Verstraete uit Eede, 15. W. Daansen uit Breskens. Uitslagen wedvluchten van uit Beaumetz. Concoursbond Zuid Beveland met 3795 jonge duiven. 1. Jac. Geys uit 's Hee renhoek (1415,91 mpm). 2. D. Brouwer, 3. Verhaa- gen-Balvers, 4. A. Verschuure, 5. Steenhard-Princen, allen uit Goes, 6. J. de Jonge, 7. P. Rijk, beiden uit 's Heerenhoek, 8. J. Almekinders uit Kapelle, 9. A. van Hoorn, 10. L. Heijman en zoon, beiden uit Goes, 11G. van Strien uit Wolfaartsdijk, 12. J. Bras uit Wemeldinge, 13. C. Steenhard uit Goes, 14. B. Ridderhof uit Kapelle, 15. C. Snoep uit Goes met 1020 oude duiven (1452,23 mpm) 1,5,6 en 8. D. Rijk uit Heinkenszand, 2. C. Koks uit Goes, 3,11 en 12 G. vanStrien uit Wolfaartsdijk, 4. M. Pieterse uit Wemeldinge, 7. P. Butler uit Kapelle, 9. P. Pieters uit Lewedorp, 10. L. Schmid uit Goes, 13. D. Ocké uit Hansweert, 14. A. de Leeuw uit Hansweert, 15. J. van Hek ken uit Kloetinge. Concours Combinatie West Zuid-Beveland met 1260 jonge duiven. 1. Jac. Geys (1415,91 mpm) 2. Joh. de Jonge, 3. P. Rijk, allen uit 's Heerenhoek, 4. G. van Strien uit Wolfaarts dijk, 5 en 10. P. Pieterse uit Lewedorp, 6. A. Westdorp uit 's Heerenhoek, 7. D. Rijk uit Heinkenszand, 8. J. Buise en zoon uit Lewedorp, 9. C. Goe- degebure uit s' Heer Arends kerke met 422 oude duiven (1452,32 mpm) 1,3,4 en 5. D. Rijk uit Heinkenszand, 2,7 en 8. G. van Strien uit Wolfaarts dijk, 6. P. Pieters uit Lewe dorp, 9. J. van Hekke uit 's Heer-Arendskerke, 10. J. Ge luk uit Heinkenszand.

de Stem | 1980 | | pagina 15