NBOD Gaston Waumans uit Koewacht hoort alles 1SIKDE NIEUWS >ERDAN VADER. D D D cm] ZEEUWS ELFTAL SPEELT TEGEN SPARTA 0=0 D u (JgJ SQclQ Dn] Uitslagen schietingen Engelse voetbaljeugd te gast in Westdorpe BEZORG Westdorpe UIT HET Terhole Kloosterzande eknoopte Per- :eerde prijzen! iestem ONTDEK DE VERSCHILLEN Codenummer Rare dingen Stoppeldijk Peuterspeelzaal in Zaamslag krijgt steun Goede vangst in ONI hengelwedstrijd Tentoon - stelling in Knokke A 59 aandags gesloten iekenstraat 134 la - tel. 076-134666 5,6 m2 (diverse kleuren), alu. eed,epoxyhars mast en van 5 ritsen, bestaande ar rood. Dit niet invullen R.A. STRAATCODE R.NR. I.BL E.BL. PORTOKOSTEN I.T. E.T. DO. M.D. VAN DINSDAG 15 JULI 1980 T10-'i pjooq do J33A 'tas5(ap;nd 'a; do S}301 'UBetpUI UBA japptui 'ueul UBA Sm 'duiBJ 'UBUI UBa jaoA 'uiooq uba unqqe; 'uiEBxiapjaq 'qojq uba jazhyYi „Luistervink" Gaston Waumans bij zijn ontvangstapparatuur. KOEWACHT-Afluisteren wordt in het dagelijks leven veelal bestempeld als een van weinig fatsoen getuigende bezigheid. Toch zijn er heel wat mensen die het afluiste ren van gesprekken tot een hobby hebben gemaakt! Dat zijn de zogenaamde luiste ramateurs. Een man die daar alles van weet is de Koe wachtenaar Gaston Wau mans, zelf een fervent luis teramateur. Het is niet moei lijk om het huis van de fami lie Waumans aan het Zand pad te vinden, want twee forse antennemasten toornen hoog boven de omringende bebouwing uit. Het geheel biedt een nogal indrukwek kende aanblik, maar Gaston vindt zelf dat het niet al te veel voorstelt. Sinds augus tus van het vorig jaar kan hij zowat alle zenders uit wereld ontvangen. Nü zou je denken "dat ei- weinig lol aan is om een avondje lang allerlei exoti sche radiostations in een vreemdsoortig koeterwaals aan te moeten horen, maar daar gaat het feite niet direct om. „Het is voor een luiste ramateur de sport", zo legt Gaston uit, „om gesprekken tussen zendamateurs uit de gehele wereld op te vangen. Daarbij gaat het er om om er achter te komen wie die zen damateurs zijn en, vooral, wat hun codenummer is". Dan begint het werk pas goed, want dan moet er in een uit de kluiten gewassen boek, het zogenaamde „call-book", naar het betreffende code nummer worden gezocht. Daarmee kan dan de naam, het adres en de woonplaats van de' zendamateur an kwestie worden gevonden. „Naar dat adres", gaat Gas ton Waumans verder, „stuur je dan een kaart, je eigen „call", met daarop gegevens zoals je luisternummer, je adres, de datum waarop je hem hebt gehoord en meer van dat soort dingen"Na een tijdje ontvang Gaston dan van die zendamateur zijn „call, een bevestiging, terug. Tenminste dat is de bedoe ling. Tot nu toe heeft hij al zo'n 150 bevestigingen uit de hele wereld in de bus gekre gen. Daarnaast zijn er nog zo'n 100 „calls" van hem on derweg. Alle teruggekomen kaarten worden zorgvuldig bewaard in een paar dikke albums. Daar zitten zenda mateurs bij uit Maleisië, Thailand, Oostenrijk, Italië, Brazilië, de Verenigde Sta ten, Bolivia en Cuba, om maar eens een kleine greep te doen. Twee opmerkelijke zen ders uit het luisteramateur- wereldje heeft hij echter nog niet. te pakken kunnen krij gen. Dat zijn de zoon van ko ning Hoessein van Jordanië en de koningin van Enge land. „Van andere luistera mateurs heb ik al gehoord dat ook die trouw kaarten terugsturen", zegt Gaston, „misschien dat ik die ook nog wel eens hoor". Iemand die zowat de hele wereld kan ontvangen zal, dat zou je toch denken; vast wel eens iëts horen dat eigenlijk niet voor zijn oren bestemd is. „Ja", geeft Gaston toe, „zo af en toe vang je wel eens wat rare dingen op". Waar dat dan allemaal over gaat, houdt hij liever voor zich. Gaston Waumans is net als vele andere luisteramateurs lid van de VERON, de Ver eniging voor Experimenteel Radio Onderzoek in Neder land. Er is ook een Zeeuwse afdeling en maandelijks is er een bijeenkomst waar men met elkaar van gedachten kan wisselen. Ook komen daar deskundigen aan het woord, die voorlichting ge ven over allerlei luister- en zendamateurzaken. „Ik ben bijvoorbeeld begonpen", zegt Gaston, „op de 2-meter band, die* alleen' Nedérland en België omgrenst, en dat is vlug afgeluisterd. Via de VERON ben ik toen op de hoogte gebracht van andere mogelijkheden". Om de ether af te luisteren beschikt hij nu over een scanner, een Cuna-9 ontvanger, een frg 7 wereld ontvanger en een 2-meter band ontvanger. Bovendien heeft hij sinds kort een 27 MC-zender/ontvanger, zodat het niet meer alleen bij luis teren blijft en hij nu ook eens iets kan terugzeggen. Huwelijk Akela - De welpjes ra kabouters van Westdorpe rallen een andere leidster toeten zoeken. Vrijdag trad namelijk Bernadette Hemel- ®et, akela van de padvinder- ijes, in het huwelijk met de uit ffinge afkomstige Danny luycks. De 23-jarige akela, die sinds |'17 de touwtjes in handen :a1, gaat in Clinge wonen. De afstand tussen beide plaatsen 5 te groot om haar werk voor padvinderij in Westdorpe te Mntinueren. Gaaibolling- Zaterdag. Café «tKarrewiel". 45 deelnemers. "P1: hoogvogel B. de Schep- Per, Stoppeldijk, linkerzijvo- 8e'P Sponselee, Vogelwaarde, 'schterzijvogel R. Verdurmen, "oschkapelle. Wip 2: Eerste ®ge vogel F. Warrens, Vogel waarde, tweede hoge vogel P. •onkheym, Vogelwaarde, Hechter zijvogel F. Crombeen, '°gelwaarde, linkerzijvogel verloot. LAMSWAARDE - Zaterdag "ngstleden heropende café j e Vier Jaargetijden" in ^raswaarde na een grondige pandering. Het café is uitge lid met een café-restaurant, .''ruimte biedt aan een rede- groot gezelschap eetlusti- ta. Er vond van drie tot vijf ;u: een receptie plaats, die 'ruk werd bezocht door inwo- ?ers van Lamswaarde en he rstellenden van buiten af. e' café-restaurant-annex Bnsion is een aanwinst te 'amen voor het streektoeris- "le. (Van een onzer verslagge vers) ZAAMSLAG - De vijf leidsters van de peuter speelzaal van Zaamslag die eerder deze week aan kondigden het werk van de speelzaal op vrijwillige basis voort te zetten, krij gen morele steun. Het regionale overleg peuterspeelzalen heeft in samenwerking met de consulente peuterspeel zalen van de Stichting Zeeland contact gezocht met de vijf leidsters. Woensdag vindt een ge sprek plaats tussen de consulente Ria Geluk en de vijf leidsters. Er worden momenteel in Zaamslag nog^esprek- ken gevoerd tussen de leidsters en de ouders om de mogelijkheden te be kijken hoe en met welke middelen het volgende seizoen gestart zal wor den. TERNEUZEN - De henge laarsvereniging Ontspanning Na Inspanning (ONI) hield op het kanaal Gent-Terneuzen voor haar leden een hengel wedstrijd. Behalve de vele zee- harders, waarbij tal van flinke afmetingen, is de voorn, na lange tijd weer in het kanaal teruggekeerd. De vangsten waren dan ook beter dan in de vorige wedstrijd. Er waren 57 deelnemers. Winnaar met 130 punten werd R. de Smit, voor I. Vergouwe die tot een puntentotaal van 113 kwam. De verdere klasse ring: 3. G. Hamelinck 88. 4. A.C. Hamelink 84. 5. P. van de Berge 77. 6. J. Federman70. 7. G. Droesbeke 66. 8. A. van Leijden 62. 9. M. van Hoorden 58. 10. mevr. federman met 56 punten. Gaaibolling - ndag. Café „De Kroon", 25 deelnemers. Hoge vogel W. Cambeen, Ter hole, linkerzijvogel C. van Delft, Terhole. Rechterzijvogel J. Danckaert, Stoppeldijk. Grootste aantal (11) A. van Broek, Glanerbrug. Na afloop reikte in clublo kaal La Belle Vue voorzitter C. van de Broek de prijzen uit. In verband met het 35-jarig be staan van de vereniging, wordt voor de leden op 13 september een extra wedstrijd ingelast, 's Avonds om acht uur wordt het jubileum op bescheiden wijze gevierd in het Zeldenrustcol- lege. Er is onder andere een gratis bingo-avond voor de le den. Verder zal een dansorkest het geheel muzikaal opluiste ren. (Van onze correspondent) TERNEUZEN/ KNOKKE(B.) - In het cultureel centrum Schar- poord aan de Meerlaan (achter la Réserve) te Knokke, wordt van 23 juli tot 6 augustus een ten toonstelling gehouden ten bate van de herstellings werkzaamheden aan het orgel van de H. Hartkerk te Knokke-Heist. Dit orgel werd gebouwd door Klais van Keulen voor de wereldtentoon stelling te Brussel in 193 5. Nu, na 35 jaar en na vele ere-diensten en concerten is het orgel aan restaura tie toe. De tentoonstelling in Scharpoord is dagelijks open van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 18.00 uur. De tentoonstelling omvat werken naar ieders beurs en smaak. Ze zijn vanzelfsprekend te koop. (Van onze correspondent) MIDDELBURG - Zaterdag 19 juli speelt het Zeeuwse elf tal nog een wedstrijd tegen Sparta uit Rotterdam. De Zeeuwse selectie heeft in mei en juni bewezen over flink wat kwaliteit te beschikken (we denken aan de 3-3 tegen Lo keren) en als de spelers wat aan de conditie hebben gedaan na de competitie, dan kan ook de Rotterdamse eredivisionist op fikse tegenstand rekenen. Kloortje - Na een erg drukke eerste helft van het jaar nemen de leden van de showband Kloortje een welverdiende vakantie. Gedurende de bouwvakvakantie wordt er niet gerepeteerd en voor de gehele zomervakantie heeft het bestuur geen enkele op treden aangenomen. De wedstrijd wordt gespeeld op initiatief van de vereniging Bruse Boys en begint zater dagavond om kwart voor zeven in Bruinisse. De volgende bekende selec tie is weer beschikbaar (alleen Taco van de Velde van Middel burg en Johnny Spaans van Terneuzen zijn al op vakantie): Keepers Johan Dijkhuizen (RCS) en Frans Riekwel (AZVV), Paul Telussa (Jong Ambon), Kees Hoogesteegeren Hans Felius (Krabbendijke), Gerard en Stoffel Schipper van Oostkapelle, Jan Geel- hoedt (Sluiskil), Jaap Meer man (Arnemuiden), Eugfie Fagg (Vlissingen), Franz van der Pijl (Hoek)Nico Bouwman (AZVV) en de België-gangers Rudi Cornelis (ex-Terneuzen) Rudi Snauwaert (ex-Aarden burg) en Henk Ottens (ex- Breskens). De wedstrijd wordt gefloten door Cameron uit Rotterdam en als grensrech ters treden op J. Pekaar en J. Stoutjesdijk. jrfjnrTgj AXEL Streekmuseum Het Land van Axel (Noordstraat) - Ex positie van oude ansichtkaar ten en fotokaarten. Geop.: wo. t/m za 13.30-17.00 uur (t/m 28 juli). BERGEN OP ZOOM Luxortheater - 20.00 uur Emmanuelle 2. 16 j. Roxy- theater, 14. u. Bambi. a.l. 20 u. De sheriff ziet ze vliegen a.l. Lokaal de Hemel, Moeregreb- straat 35; Tent. „De School van Hlebine". Joegoslavische naleven, schilderijen. Geop.: di, wo en do 17.00-01.00 uur, vr. 17.00-02.00 uur, za 14.30-02.00 uur, zo 14.30-01.00 uur (t/m 31 juli). Markiezenhof, Expositie van tekeningen en prenten uit Antwerpense Gouden Eeuw. Geop.: di t/m vr 10-17 u. en za en zo 13-17 u. (tot 1 sept) Stad huis - Grote Markt 1, kunst werk van de maand van M. Maas uit Veldhoven, Geop.: ma t/m vr. 8.30-12.30 u. enza en zo 13-17 u. (tot 31 juli) GOES Amrobank, Singelstraat 3: expositie van Josephine Rut ten met keramiek en beelden (tot 8 aug). Groedl Camping van Damme, 9.30-12.00 en 18.00-19.30 u. Toeristen-bibliobus. HULST De koning van Engeland, 19.30 uur, The muppet film, a.l. 20.00 uur, Pas op of we slaan erop, a.l. 20.15 uur, Die Tiroler blondjes toch, 16 j. 21.30 uur, Kringloop van de angst, 16 j. 22,15 uur, Het meisjes met de fluwelen tong, 18 j. P. Leeraert, 15 u. vakantieschieting. Streekmuseum De Vier Am bachten, Permanente ten toonstelling van oudheden en expositei gewijd aan het 800- jarige bestaan van de stad met onder andere een proeve tot re constructie van de toestand van Hulst en omstreken rond 1180. Geo.: ma t/m za, zo ge sloten (t/m 31 augustus). St. Liduinaziekenhuis, uitzendin gen van Radio Nightengale op vr 20.00-21.00 uur, za 15.05-16.30 en 20.00-21.00 uur, zo 15.05-17.00 uur, di 19.45-22.00 uur en wo 19.45-21.45 uur. KOEWACHT J. de Guchteneire, 13.30 uur schieting voor bejaarden. LAMSWAARDE De Vier jaargetijden, 14.30 uur vakantieschieting. MIDDELBURG Zeeuws Kunstenaars Cen trum, Molstraat 13: tent. „Vrouwen te gast", foto-ex positie door Bertien Manen, met een beeld van de situatie van vrouwen van buitenlandse werknemers in ons land. geop.: di t/m vr 14.00-17.30 uur, wo en vr ook 19.00-21.30 uur, za 9.00-12.30 en 14-16 uur (t/m 14 aug.) Rijksarchief, St.-Pioeterstr. 38, tentoonstelling gewijd aan het leven en werk van Adriaan Valeriuus, Geop. ma t/m vr 9.00-12.30 en 13.30-17.00 uur, za 9.30-12.30 uur (t/m 6 sept). DOESBURG Ledentheater, 20.00 uur, De schorpioen prikt raak, 18 j. ST. JANSTEEN 14.30 uur, schieting. TERNEUZEN Luxor I en II theater, 20.00 uur, De Muppet film, a.l. 20.00 uur, Verpleegsters all-in, 18 j. VLISSINGEN Openbare bibliotheek, Spuistr. 22, tentoonstelling „Vrouwen te gast", met foto's van Bertien van Manen. Een beeld van vrouwen van bui tenlandse werknemers in ons land. Geop. ma 13.30-21.009 uur; di t/m vr 10.00-21.00 uur; za 10.00-12.30 uur (t/m 14 aug). Galerie Marquis, Nieu- wendijk 15: aspecten van Je roen Henneman, tekeningen, objecten en schilderijen. Ge opend wo t/m zo 13-18 uur(tot 31 juli). VEERE Museum De Schotse Hui zen,Kaai 25-27. Expositie van Dirk van Gelder met water verven en grafieken en Leen Quist met gedraaide kera misch unica. Geopend ma t/m vr 10-23.30 en 13.30-17 uur, za 14-17 uur (tot 17 aug). Natio naal Beiaard Museum, Expo sitie van toremuurwerken, klokken etc (tot 23 juli) Grote Kerk, Land zonder kerken, het gebruik en hergebruik van kerken. Geopend: dag. 10-17 uur, zo 13-17 uur (tot 14 sept). VOGELWAARDE J. Vernimmer,14. uur, schie ting voor bejaarden. STELLENDAM Tentoonstellingscentrum Delta Expo, Zuidzijde Ha- ringvlietsluizen, Permanente expositie over de Deltawerken met kaart van Nederland over de waterloop in ons land: ma quette Haringvlietsluizen en dia- en filmpresentatie en rondleiding in het binnenste van het Haringvlietsluizen- complex. Geop. dag 10 tot 17 uur. ZIERIKZEE Burgerweeshuis, Tent. „Beelden en klein antiek", ge opend dag. 10-17 uur. Zond. gesloten (t/m 26 juni). TERNEUZEN - Zaterdag: Sociëteit „De Westerschelde". 71 schutters: wip 1: Eerste hoogvogel F. Dobbelaar, Westdorpe, tweede hoogvogel verloot, eerste zijvogel P. van Vooren, Zuiddorpe, tweede zijvogelF. de Dijker, Axel. Wip 2: Eerste hoogvogel G. d'Hondt, Doorzeele, tweede hoogvogel R. Beghijn, Terneu zen. Eerste zijvogel P. de Ruy- ter, Doorzeele, tweede zijvogel J. Baart, Terneuzen. HULST - P. Leernaert. 50 schutters. Wip 1: Eerste hoog vogel A. Buysrogge, Heerlen. Eerste zijvogel P. Steyaert, Heerlen, tweede zijvogel A. de Bakker, Kloosterzande. Meeste kleine vogels (7) C. Koole, Zandberg en A. Nijs, Hulst. Wip 2: Eerste hoogvogel G. Herwegh, Hulst. Eerste zijvo gel P. Boogaert, Wijchen, tweede zijvogel A. Buysrogge, Heerlen. Meeste kleine vogels A. Buysrogge, Heerlen (6). ZUIDDORPE - M. de Cock. 27 schutters. Wip 1: H. d'Hondt, Zuiddorpe. Eerste zijvogel P. Stalboom, Zuid dorpe, tweede zijvogel J. de Waal, Axel. Meeste kleine vo gels (4) M. Hamers, Westdorpe. STOPPELDIJK - J. Ver nimmen. 44 schutters. Wip 1: F. van Goethem, Lamswaarde, eerste zijvogel F. van Goethem, Lamswaarde, tweede zijvogel A. de Feyter, Terneuzen. Meeste kleine vogels (7 stuks plus een beker) W. Sorber, Paal. Wip 2Eerste hoogvogel F. Passemiers, Hellegat, Eerste zijvogel J. de Theye, Terhole, tweede zijvogel P. Vonck, Boschkapelle. Meeste kleine WESTDORPE - De jeugd commissies van de voetbalver enigingen R.I.A.-W. en Zaam slag hebben op het ogenblik de handen vol aan de voorberei dingen op het gastprogramma voor twee schoolvoetbalploe- gen uit Newcastle. Deze Britse middelbare schooljongens wisselden al en kele jaren uit met de twee Zeeuwsviaamse clubs en in de week van 20 tot 27 juli komen ze weer naar ons land. Ze zul len verblijven in de jeugdher berg te Axel. Dinsdag 22 juli worden op het oefenveld van R.I.A.-W. te Westdorpe twee vriendschappelijke wedstrij den gespeeld; om half acht speelt R.I.A. C 1 tegen „Enge land B" en om half negen Zaamslag C1 tegen „Engeland A". Burgemeester Dusarduijn van Sas van Gent zal hierbij aanwezig zijn en de aftrap ge ven. Donderdag 24 juli om half acht speelt het C-team van Zaamslag tegen „Engeland B" en om half negen treedt R.I.A. Cl aan tegen „Engeland A". Alle wedstrijden zullen wor den geleid door scheidsrechter Paul Vink uit Westdorpe. Woensdag 23 juli worden de Engelse jongens ontvangen in Zaamslag, waar de jeugdcom missie van de v.v. Zaamslag gastheer Theo de Poorter van restaurant „De Kraag" bereid heeft gevonden een dis co-avond te organiseren (meisjes van 12 tot 15 jaar zijn die avond ook van harte wel kom!) Vrijdag 25 juli wordt een be zoek gebracht aan de C.P.C. te Sas van Gent, waar een dia-serie over het produktie- proces van dit bedrijf zal wor den vertoond. Daarna vindt een bezichtiging van de fa briek plaats, 's Avonds houdt de jeugdcommissie van „R.I.A.-W." een afscheidsfuif in de kantine bij de sportvel den te Westdorpe. vogels L. van Leuven, Vogel- v waarde (6). t STOPPELDIJK Zondag. J. •i, Vernimmen 45 schutters. Wip 1E. Scheerders, Hulst, tweede hoogvogel P. Boogaert, Wij- f chen. Eerste zijvogel P. Boog- aert, Wijchen, tweede zijvogel F. Passemiers, Hellegat.'"' Meeste kleine vogels (7) L. Mangnus, Vogelwaarde. Wip 2: Eerste hoogvogel H. van.. Waterschoot, Hengstdijk,-, tweede hoogvogel K. Scheer-, ders, Hulst. Eerste zijvogel A. van de Sijpe, Koewacht, twee-! de zijvogel P. Boogaert, Wij chen. Meeste kleine vogels (6)' A. Stallaert, Vogelwaarde. NIEUW NAMEN - Sociëteit Willem Teil. 49 schutters. Wip 1: E. Hermans, Zwijndrecht, f tweede hoogvogelP.de Koster, Clinge. Eerste zijvogel P. de Kint, Nieuw Namen, tweede zijvogel C. van Roeyen, Nieuw. Namen. Wip 2: Eerste hoogvo- gel P. de Koster, Clinge, twee- de hoogvogel E. de Kind Nieuw Namen, eerste zijvogel E. van Goethem, Nieuw Namen, tweede zijvogel P. de Koster, v Clinge. f KOE WACHT - Zaterdag Café Oude Molen 45 schutters. Hoogvogel C. van Gassen, Hulst, eerste en tweede zijvo- gel J. de Waal, Koewacht. Grootste aantal (3) T. de Calu--- wé, Koewacht. KOEWACHT - Café J. de Guchteneire. 48 schutters. v Hoogvogel G. Verstraeten, Koewacht, eerste zijvogel L. Ringoot, St. Pouwels, tweede - zijvogel G. Verstraeten, Koe wacht. Grootste aantal (4) G. v Verstraeten, Koewacht en F. Martens, Nieuwdorp. KOEWACHT - Zondag. Ou- de Molen 56 schutters. Hoog vogel W. Groenewegen, Koe wacht, eerste zijvogel H. Je- soirens, Koewacht, tweede zij- 1 vogel J. van Melen, Klooster- zande. Grootste aantal (4) me- - vrouw Verschuren, Lams waarde. KOEWACHT - G. van Rumste 36 schutters. Hoogvo- gel E. van Daele, St. Niklaas, eerste zijvogel R. de Smet, Koewacht, tweede zijvogel E. Martens, Nieuwdorp. Grootste aantal (5) R. de Smet, Koe wacht.

de Stem | 1980 | | pagina 15