Jacques Meer ligplaatsen in haven te Wemeldinge iERKRACHT I Eerste lustrum fokveedag Kloosterzande Ruud Cornelis droomt van een plaats bij SK Beveren KNEET IS EEN GOEDE TAARTEN KLANT VAN MIJ Inschrijvingen voor najaarsopleidingen van KNVB-afdeling Zeeland van start )HEH Ie irt Zomerfeesten Sas van Gent groots Koewacht Ds STEM VAN DINSDAG 15 JULI 1980' streek ^EEUWS-VLAANDEREN LR - TAXATEUR tMPIET >ES BEATRIX" inis der natuur Commissies Kapelle pleiten voor uitbreiding Hoog mogelijk politierapport Volle inzet Graauw arkten T9 A# marUt; PFi markt 25 havenstraat*! 4531 EP Ternes Q01150 97157 ■it) semi-bungalow ligt vlak bij Ie aan de Plattedijk no. 11 en n uitzicht op een rijk beplant I bhap. leen woonkamer 30 m2, keuken I luken/werk- en slaapkamer en he. Grote garage. aapkamers en veel bergruimte vlakte 700 m2. |ijs. RZANDE, tel. 01148-1885. i de Z.L.M. vraagt met ingang schooljaar aan de school j 9 lestijden per week prden ingewacht door mej.l consulente - Grote Markt 28 ilNTJES" k.opgeven zakelijk karakter nutten groter lettertype gezet :e woord ertentie op Via de telefoon iG AFLEZEN dat U moet er dient U 2.75 extra betaalcheque koverschri|ving) insturen okaart waarvoor wij u echter 3n brengen. leigerstraat 16 4811 XB iedere punt of komma ie Zeeland Prijs incl. 4% BTW 2.75 4.12 5.50 6.86 8.23 1 9.60 f 10.98 f 12.35 f 13.72 (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE - Op zaterdag 19 juli wordt in Kloosterzande voor de vijfde Baal de jaarlijkse fokveedag 2ehouden. Het evenement wordt gehouden op het zoge naamde „Stingeveld" aan de jjulsterweg, waar de eerste keuringen al om halftien 's morgens beginnen, 's Middags om twee uur vinden dan de kampioenskeuringen en de défilés plaats. Toen het comité fokveedag Kloosterzande na anmpele besprekingen in het voorjaar 1976 besloot om van de jaar lijkse premiekeuringen voor rundvee over te stappen naar een officiële fokveedag, ver wachtte men er in feite niet al te veel van. Zeker niet dat men de zaak draaiende zou kunnen houden. Het tegenovergestelde van wat men dacht gebeurde ech ter, in plaats van te verdwijnen werd de animo voor de fokvee dag ieder jaar groter met het resultaat dat bij het eerste lustrum gesproken kan wor den van waarschijnlijk de grootste fokveedag van Zee land. Tenminste voor wat de aan voer van melkvee betreft. Voor de op zaterdag te houden keu ringen zijn niet minder dan 153 stuks rundvee ingeschreven van vijftien verschillende fok kers. Door de deelname van meerdere West-Zeeuws- Vlaamse rundveehouders is de Kloosterzandse fokveedag uit gegroeid tot een echt Zeeuws- Vlaams evenement. De jury op 19 juli zal bestaan uit de heren W. Vijverberg, Ouwerkerk, S. Simonse, Kerkwerve, C. Beije uit Haamstede, J. Vos uit Koude- kerke en W. op 't Hof uit Ka- pelle. Als arbiter treedt op de heer ing. H.M.G.A. Wismans uit Rijsbergen. De geitenkeuring kan dit jaar niet doorgaan vanwege gebrek aan belangstelling. Het comité hoopt echter een vol gend jaar weer voldoende gei tenhouders bereid te vinden om aan de fokveedag deel te nemen. (Van onze sportmedewerker) HOOFDPLAAT - Ambi tieus, de wil om hogerop te gaan voetballen zijn in sterke mate aanwezig. Het uitkomen in de hoogste klasse van het Belgische voetbal en wel bij SK Beveren is de grote droom van de pas achttien jaar ge worden Ruud Cornelis. Voor stopper in het selectieteam van de voetbalvereniging Terneu- zen en in het dagelijks leven werkzaam bij het drainagebe- drijf Provoost in Biervliet. „Ik ben van Hoofdplaat in Terneuzen gaan voetballen omdat ik hogerop wilde. Eerst heb ik een seizoen bij de A-ju nioren gespeeld. Tijdens dat jaar mocht ik de laatste zes wedstrijden voor het eerste elftal uitkomen en nu speel ik daar nog steeds met veel ple zier in. Het bevalt me enorm goed in Terneuzen. De sfeer in de groep is goed en de wissel werking tussen trainer Ad Versluys en de groep is uitste kend. Trouwens ik vind Ver sluys een geweldige trainer". „Het is alleen jammer dat de tweede helft van de competitie wat is tegengevallen. De eerste helft was gewoon goed. Zeker als je bedenkt dat we - kwali tatief gezien - niet eens zo'n goed team hebben. Het elftal is nog vrij jong, volgend seizoen zal volgens mij dan ook beter zijn. Zeker nu we versterking krijgen. Henk Ottens uit Bres- kens komt bij ons spelen en vermoedelijk komen er nog enkele spelers bij. Wie dat zijn kan en mag ik nog niet zeggen. Reken er maar op dat we vol gend seizoen hoog zullen ein digen". Waarom hij dan toch weg wil, temeer daar hij er van overtuigd is dat de toekomst er goed uitziet? Ruud Cornelis: „Het is gewoon voor mij een streven, ik wil nu eenmaal zo hoog mogelijk spelen als dat kan. Momenteel zit ik bij het Zeeuws UEFA-team (tot 19 jaar) en de Zeeuwse KNVB- selectie. Ik speel bij de hoogst geklasseerde club van Zee- (Van een onzer verslaggevers) WEMELDINGE - De commissie Midden- en Kleinbe drijf en de commissie voor de Havens van de gemeente Kapelle zijn van oordeel dat de kern Wemeldinge recht heeft op uitbreiding van de bestaande jachthaven tot on geveer 750 ligplaatsen. De commissies reageren hiermee gezamenlijk op de uitspraak van het dagelijks bestuur van de stuurgroep Oosterschelde, dat voor nieuwe ligplaatsen in de jaren tussen 1980 en 1990 alleen Colijnsplaat, Zierki- zee en Goese Sas in aanmerking komen. De commissies, die hun me ning hebben neergelegd in een motie, beschouwen het recht van Wemeldinge op een re creatieve ontwikkeling als een compensatie voor de vermin dering van de inkomsten van de beroepsvaart door maatre gelen op rijksniveau. Ze wijzen er op dat Wemeldinge een grote economische terugslag heeft gekregen door de inge bruikname van de nieuwe Schelde-Rijnverbinding en de daardoor sterk verminderde vaart door het kanaal door Zuid-Beveland. Bij beschikking van de Arrondissements- Rechtbank te Middel-I burg van 9 juli 1980 isj het faillissement vanl B.P.M. KINT, wonende te Kloosterzande, ge meente Hontenisse aan de P. Heinstraat no. opgeheven wegens f brek aan baten. De curator, Mr. A.H. Rijkse, Grote Markt 7, Hulst. ZUIDDORPE - Toen me- I vrouw De R. uit Zuiddorpe met I haar auto over de Oudepol- derseweg te Zuiddorpe reed, liep er een paard op de weg dat zich blijkbaar had losgetrok ken. Het had nog een touw rond de nek met daaraan een I tweetal balken. Het paard liep de weg zodat de balken tegen de auto van mevrouw De R. terecht kwamen. De auto werd aan de onderzijde beschadigd. WESTDORPE - Toen de I Duitse mevrouw K.C.T. vanaf een parkeerplaats op de Graafjansdijk te Westdorpe maandagmiddag om kwart voor een wegreed, werd zij aangereden door een perso nenauto, bestuurd door A.K. de R. uit Vlaardingen. De au to's werden aanzienlijk be schadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. WESTDORPE - Bij het op- rijden van de Tractaatweg, komende uit de richting Sas van Gent, werd de auto van mevrouw A.M.S. uit Hofstade |B.) aangereden door de uit de richting Zelzate komende personenauto, bestuurd door R N. uit het Belgische Erpe. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor, maar de I materiële schade was vrij groot. TERNEUZEN - Twee per sonenauto's werden maan dagmorgen aanzienlijk be schadigd ten gevolge van een botsing op het kruispunt Reu- zenhoeksedijk/Verkorting. De autobestuurder F.G. uit Zaamslag reed vanaf de Ver korting naar de Reuzenhoek- sedijk en verleende geen voorrang aan autobestuurder D.W. uit Vogelwaarde. De in- zittenden bleven ongedeerd. TERHOLE - Aanzienlijke materiële schade was het ge- gvan een aanrijding tussen I twee personenauto's ter hoogte van de kruising rijksweg 60 - Bazendijk. K.V. uit Vilvoorde kwam van de richting Hulst I Sffeden en wilde linksaf de Havendijk oprijden. Hij ver leende daarbij geen voorrang aanP.V. uit Hontenisse, die uit ie tegenovergestelde richting kwam. Een aanrijding volgde. HULST - Zondagavond om ben uur wilde autobestuurder uit St.-Jansteen op de Paardenmarkt in Hulst een Parkeervak inrijden. Hij raakte daarbij de geparkeerde auto van E.H. uit Hulst. Hier- E! ontstond lichte materiële schade. HULST - Gisteren kwamen I °P het parkeerterrein bij Mor ns twee personenauto's met I e"'kaar in aanrijding. Ook hier 5r'tstond lichte materiële schade. J. de L. uit Hulst wilde Je voor hem rijdende J.G. uit h'ankenberge inhalen. Op dat foment sloeg G. linksaf, daardoor een aanrijding volg de. HULST - Materiële schade I Jas het gevolg van een aanrij- "tg tussen twee personenau- .s °p het Houtenkwartier in I must. Het ongeluk gebeurde JWdat V. de K. uit Hulst en uit Antwerpen niet ge- afstand hielden. Tevens heeft de mening postgevat dat door de ifïmid- dels vastgestelde plannen voor de verbetering van het Kanaal door Zuid-Beveland, waar door het sluizencomplex van Wemeldinge en een gedeelte van het kanaal geen functie meer zullen hebben, de econo mische terugslag door het ver lies van arbeidsplaatsen en de terugloop van het inkomen van de gevestige middenstand, nog groter zal worden. „Een verdere recreatieve ontwikkeling van Wemeldinge ligt geheel in de lijn der ver wachtingen", aldus de connis- sies in de motie. „Het vrijge komen sluizencomplex en een deel van het vrijgekomen ka naal kunnen een unieke ha venaccommodatie bieden aan de pleziervaart, terwijl reeds een goedgekeurd globaal be stemmingsplan aanwezig is voor recreatieve voorzienin gen". Het college van B. en W. van Kapelle heeft inmiddels laten weten de motie volledig te on derschrijven. SAS VAN GENT - De tradi tionele juli-braderie in Sas van Gent staat dit jaar op een laat pitje. Na een ietwat te leurstellend verlopen evene ment vorig jaar werd besloten om niet meer ieder jaar iets groots op touw te zetten. Niet temin viert de Sasse midden stand ook nu wel de zomer feesten, dat alles in het kader van optredens van verschil lende buitenlandse dansgroe pen. Van zaterdag 19 tot en met dinsdag 22 juli zijn de winkel straten feestelijk versierd. De winkeliers zullen hun kraampjes op straat zetten en extraatjes bieden aan het kooplustige publiek. Dat publiek wordt ook bezigge houden door een goochelaar, die vooral voor de kinderen naar Sas van Gent komt. Aan de kinderen zullen trouwens ballonnen worden uitgedeeld. Een traditioneel onderdeel van de braderie keert dit jaar wel terug: de kunstmarkt wordt gehouden op maandag 21 juli. ■MMHMilMIBilllllii» %i -li- Een wielerliefhebber die ook nog wat verdient aan zijn favoriete renner is Cees Raaymakers, de voorzitter van Toer- en Supportersclub Gerrie Knetemann. Cees is bakker in Wouwse Plantage, niet ver van het huis van Knetemann in Huijbergen. „Als Gré, de vrouw van Gerrie, bij mij in de winkel komt, dan weet ik meestal wel hoe laat het is. De Kneet wedt namelijk erg graag. Meestal doet hij dat dan mét een grote slagroomtaart als inzet. Laatst kwam zijn vrouw hier nog een stel taarten ha len. Toen had hij met Post, Raas en Lubberding om het een of ander gewed. Op die manier is de familie Knete mann een goede klant van me, zo verdien ik nog wat aan mijn favoriet." Raaymakers zelf kan niet naar Frankrijk om de grootste praatjesma ker in de ploeg van Peter Post van extra morele steun te voorzien; de bakkerij kan niet alleen gelaten worden. „Ik zou graag gaan, maar dat kan nou eenmaal niet. Er zijn wel een hoop andere mensen van de club die naar de Tour gaan. Dat doen ze elk jaar, ze gaan dan op eigen gelegenheid. Er wordt dan wel een bepaald ontmoe tingspunt ergens in de Alpen 'afgesproken. Meestal is dat l'Alpe d'Huez, deze keer zal het wel Morzine worden. Nou niet bepaald het gebied waar de Kneet het sterkst rijdt. Maar ja, Kuiper woont ook hier in de buurt en dan moe digen ze die maar eerst aan. Kunnen ze dat een halfuurtje later, als Gerrie voorbij komt nog een keertje dunnetjes overdoen." Aan de bakkerij van Raaymakers is duidelijk te zien dat de baas de wieler sport een goed hart toe draagt. Tussen de vele be stellingen aan de muur hangt een uitgebreid schema van de tijden waarop de Tour op te levisie is. Vlakbij de grote oven hangen twee foto's van glorieuze momenten uit de carrière van Gerrie Knete mann. De eindsprint om de wereldtitel op de Nürbur- gring tussen hem en Moser. Ernaast hangt de foto van een huilende Knetemann tij dens de huldiging na het be halen van die titel op hetzelf de circuit. Niet alleen de muren van de bakkerij ver raden de hobby van bakker Cees. „Het werk wordt in zijn geheel stilgelegd als de Tour op het scherm is. De slaap rust schiet er soms ook bij in. Als ik 's nachts moet werken, ga ik in de middag naar bed. Van slapen komt de laatste tijd weinig, want als er een reportage is, kom ik rap uit mijn bed, ik mis geen enkele uitzending." Als Knetemann uit Frank rijk terugkeert, zal er naar alle waarschijnlijkheid geen huldiging zijn. Dat betekent echter in het geheel niet dat de Amsterdammer impopu lair is in West-Brabant. „De Bakker C. Raaijmakers: Die Kneet-story, daar luistert toch heel Nederland naar. (Foto: Dick de Boer). Kneet houdt gewoon niet van dat soort toestanden. Daar om organiseren we ook niks. Maar reken maar dat er ge feest wordt hoor als hij weer eens ergens wint. Bij andere renners komen de supporters soms dagelijks over de vloer. Gerrie is daar niet zo van ge diend. Nou, gelijk heeft-ie. Hij is er niet minder sympa thiek door." „Ik vind het een van de beste renners in het peloton. Dat hij bijna niet over de bergen kan komen, weten we wel. Dat nemen we hem ook niet kwalijk. Maar hij doet zijn best, ik zie hem zomaar niet afstappen als het een keer wat moeilijker gaat Buiten zijn kwaliteiten als wielrenner, is hij ook onbe taalbaar als grappenmaker. Hij brengt tenminste leven in de brouwerij. En neem nou die Kneetstory elke avond op de radio. Daar luistert toch heel Nederland iedere dag naar." Gerrie Knetemann kan voorlopig geen kwaad doen bij de bakker in Wouwse Plantage. En dat komt heus niet door de zoveelste taart die hij binnenkort weer aan de Knetemannen kan leve ren. „De Kneet zal zeker niet uitbundig onthaald worden. Maar ik verwacht zijn vrouw toch wel in de winkel als hij thuiskomt." MIDDELBURG - Voor het komend najaar heeft de KNVB-afdeling Zeeland de volgende opleidingen georga niseerd. Men wil in september star ten met de cursus (1) scheids rechter Zaalvoetbal in Goes of Kloetinge. Deelnemers aan de cursus, moeten 16 jaar of ouder zijn. 2. Cursus „Rapporteur" in Middelburg. Toelatingseis is 18 jaar of ouder. 3. Cursus „Rapporteur" in Terneuzen of Sluiskil. De toelatingseis voor deze cursus is, dat de kandi daat 18 jaar of ouder is. 4. Cursus „Jeugdvoetbalbegelei der" in Nieuwdorp of Hein- kenszand. Toelatingseis: 16 jaar of ouder. Al deze boven genoemde aanmeldingen moeten binnen zijn op 25 au gustus a.s. 5. Cursus „Bestuurskader" in Goes of Kloetinge. Toela tingseis: 16 jaar of ouder. De aanmeldingen dienen op 27 augustus a.s. binnen te zijn. 6. Cursus „Jeugdvoetballeider" (Jeugdtrainer) in Vlissingen of Middelburg. Voor toelating komen in aanmerkingzij die 17 jaar of ouder zijn èn in het be zit zijn van een A.B.O.-bewijs of een certificaat „Jeugdvoet balbegeleider. Deze opleiding start op vrijdag 5 september a.s. Toelatingseis: 16 jaar of ouder. Deze cursus start op 8 september a.s. De aanmeldingen moeten op 1 september a.s. binnen zijn. 8. Ben Zijlstra ouder. De aanmeldingen die nen binnen te zijn op 5 septem ber a.s. Voor de cursus „Sport- ongevallen" in Terneuzen zijn geen aanmeldingen meer mo gelijk. 10. Cursus „Scheids- rechtersoriëntatie" in Sou burg. Met deze cursus wordt op 3 oktober a.s. gestart. Toela tingseis: 16 jaar of ouder. De aanmeldingen dienen binnen te zijn op 26 september a.s. 11. Cursus „Scheidsrechter Veld- voetbal" in Breskens e.o. Toe latingseis: 16 jaar of ouder. De aanmeldingen moeten binnen zijn op 13 oktober a.s. 12. Cursus „Scheidsrechter Veld- voetbal" in Goes of Kloetinge. Toelatingseis: 16 jaar of ouder. De aanmeldingen moeten op 13 oktober a.s. binnen zijn. Ook in Aardenburg zit de cursus „Sportongevallen" vol. In november wordt waar schijnlijk gestart met een cursus „Sportongevallen" in Brouwershaven. Voor toela ting tot deze opleiding komen zij in aanmerking, die 17 jaar of ouder zijn èn in het bezit zijn van een A.B.O.-bewijs, een E.H.B.O.-, E- of D-trainersdi- ploma of een certificaat Jeugdvoetbalbegeleider. De aanmeldingen voor deze cur sus dienen binnen te zijn op 17 november a.s. Verder ligt het in de bedoe ling, dat óók de volgende op leidingen in het najaar georga niseerd worden. Een startda tum voor deze cursussen is echter nog niet bekend, daar voor deze opleidingen nog géén aanmeldingen zijn ontvangen. Cursus „Scheidsrechterso- riëntatie" in Biervliet of Hoek. Cursus „Pupillenspelleider" in Goes of Kloetinge. Cursus „Pupillenspelleider" in Vlis singen of Middelburg. „A.B.O.-cursus" in Middel burg. Cursus „Bestuurskader' in de „zak" van Zuid-Beve land. Cursus „Bestuurskader' in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. land, behalve Arnemuiden dan misschien. Voor het voetballen heb ik mijn studie laten schie ten en ben ik van werkkring veranderd. Ik weet dat er belangstelling voor me is vanuit Beveren, maar of ik de kans krijg, dat is de vraag. Ik kan naar België gaan spelen als ik dat wil, Ra cing Muiden wil me zo con tracteren. Maar of ik dat doe, weet ik nog niet. De keuze is erg moeilijk. Misschien blijf ik toch wel bij Terneuzen. Voor mezelf heb ik, met zes doel punten als voorstopper, een goed seizoen gespeeld. Alleen Frank Boogaard scoorde er meer, namelijk elf". „Het is trouwens jammer dat Frank is afgevallen voor de KNVB-selectie. Hij is een klassespeler en voor Terneu zen van grote waarde. Het zou voor mij ook leuker zijn ge weest als Frank er bij was ge weest. Hoewel hij waarschijn lijk toch voor de eer bedankt zou hebben, gezien de verhou ding KNVB - Terneuzen. Mij persoonlijk interesseert dat minder. Ik ga om te voetballen en de rest interesseert me geen moer. Voetballen staat bij mij voorop. Neem nou Cor Geel- houdt, hij stopt. Voor mij een onbegrijpelijke daad als je nog zo jong bent. Ik zou dat nooit kunnen". Terneuzentrainer Ad Ver sluys staat in ieder geval ach ter zijn voorstopper: „Hij is", zegt Versluys, „een man met altijd honderd procent inzet, zowel op de training als tijdens de wedstrijd. Hij probeert de aanwijzingen op te volgen. Het is een positieve jongen voor de groep en heeft de wil tot pres teren. Zeker voor zijn leeftijd heeft hij een erg positieve in stelling, iets wat tegenwoordig maar weinig meer voorkomt". Terugkerend naar Ruud Cornelis met de vraag „Wat gaat er gebeuren als de droom eens niet doorgaat"? „Dan", zegt hij, „blijf ik bij Terneuzen en ga er volgend jaar met dub bele energie tegenaan. Wie weet lukt het dan. Voorlopig zijn er nog mogelijkheden om me in de kijker te spelen tij dens de wedstrijden met het Zeeuws KNVB-elftal en de UEFA-selectie". De droom blijft bestaan. RINUS VERBERKMOES Vrouwensoos De Koe- wachtse vrouwensoos heeft voor morgen (woensdag) een ontspanningsavond op touw gezet in het clublokaal Café Safari bij H. de Vlieger. Hier aan wordt medewerking ver leend door Betty Wersel. De bedoeling van de bijeenkomst is het veranderen van oude kleren. Bezoeksters wordt dan ook verzocht om schaar, spel den, oude kleren en zo moge lijk een naaimachine mee te nemen. De bijeenkomst begint om halfacht. De entree is be paald op een rijksdaalder. Boerenbond - De geplande excursie van de Boerenbond van Graauw is wegens te wei nig belangstelling niet doorge gaan. De danscursus die op touw wordt gezet voor het ko mend winterseizoen gaat waarschijnlijk wel door. Be langstellenden kunnen zich nog steeds opgeven bij secre taris J. Kips. MIDDELBURG, 11 juli 1980 - Vroege aardappelen, eerste ling bo 84-89, gr 59-90, dr 63-73, kr 84-109. Aanvoer 7 ton. Aardappelen bintje bo 23, gr 18-23. Paprika kg groen 301-367, geel 438. Pruimen 203-425. Bramen doos 150—154. Aardbeien doos 46-116. Frambozen doos 120-126. Kruisbessen doos 44-97. Rode bessen doos 39—56. Sla 36—39. Andijvie 35-46. Spinazie 154-164. Postelein 82-102. Ijsbergsla 15. Kassperziebonen 412-458. Kassnijbonen 480-521. Kas- snij bonen krom 338-355. Tuinbonen 32-35. Broccoli 92-136. Prei kg 122-132. Bo- sprei 49-65. Boskroten 52-64. Kroten kg 61-85. Uien kg 45-112. Bosuien 26-60. Bos- peen 30-57. Waspeen 60. Breekpeen 34. Spitskool 13-43. Rodekool 59-69. Do perwten 59-85. Rabarber 19-37. Radijs 42. Selderij kistjes 50-51. Selderij bos 37. Peterseliekistjes 280-298. To maten IA 172-178, B 163-165, C 104. Bloemkool 4 111-114, 6 72-98, 8 45-67, II 103, 48-74, 37-56, 38—40. 35; aanvoer 25.295 stuks. Komkommers I 51/61 72, 41/51 51-58; II 76/91 55, 61/76 47, 51/61 37, 41/51 35-39; stek grof kg 22-28.

de Stem | 1980 | | pagina 13