enoord naar Finland ware klus voor irkt het Sport Spel Jolleman goed »p dreef I OLYMPISCHE SPELEN M 0SI KO u Transporl tproblen ne n ANDERE OPZET VAN DAVISCUP-TOERNOOI Olof-races over naar Zandvoort KRINGCONCOURS IN ZAAMSLAG GOEDE TENNISRESULTATEN ZEEUWSE DISTRICTSPLOEG FRAAIE WINST NIEUWENHUIJSE Zoetemelk favoriet voor zware berg-etappe RESULTAAT LOTING EUROPACUPS WERELDRECORD REGIOVERGADERINGEN KNVB "ertoe hten FC Utrecht Feyenoord Ajax Derde plaats Van Weers VAN DONDERDAG 10 JULI 1980 T3 PSV |n onze sportredactie) DAAL/TERNEUZEN - Nu Joop Zoete laai Bernard Hinault in diens spécialité In dinsdag) geldt „Hollandse Jopie" vot let Stem Sport Spel als de grote favorii van vandaag. Ondanks het feit dat vü btegorie (Aubisque, Tourmalet, Aspin "ie de?' altrnaalcta Y*"1 de faject over 198 kilomter zijn opgenome! È"lse ??T V00r het i" llnemers dat Zoetemelk gaat winnen. H Jlom het Europees voetbal nen' hetzelfde aantal dat Jan Raas di mpi°ens';'laP Italie- 9e u ul Fmlvn Kliffhps. rhp betere klimmers gerekend kan wordei Jiault's super-knecht Bernaudeau verzt, dngen, terwijl Van de Velde, Kuiper, luti Tin elk een supporter onder de 25 deelne sport Spel weten. Wagtmans behoort tot de deelnemei Spel. Mocht Bernaudeau winnen da. J aan de wielervereniging Willebrord vi Jarenlang voorzitter was. ur de France. Etappe donderdag 10ju Kaan 176, Bergen op Zoom: Voorspellin 16.07) Prijs bestemd voor Rode Kruis ali IPlein 13, Borssele: Voorspelling: j.Zoi Prijs bestemd voor Ned. Hartstichting irakkerstraat 239, Breda: Voorspelling ■30) Prijs bestemd voor Kindertehuis Te Hovenierstraat 11, Breda: Voorspellint 5) Prijs bestemd voor Gymn.Ver. va Jhage. Geer 9, Dongen: Voorspelling: B. Hinai lestemd voor Biljartvereniging Het Gee Ethout, Waldhoornlaan 16 (tijd 6.55.05) Prijs bestemd voor Hartsticl lur, Gr. Janstraat 40, Geertruidenber Tas (tijd 7.15.02). Prijs bestemd voor Kan JURICHT (ANP) - De loting het toernooi om de Euro beker voor landskam- oenen: FC Linfield (Nrd-Ier) 'C Nantes (Fra), Aberdeen th)-Austria Weenen (oos), <1 Vaestmannaejar (IJsi) - mk Ostrava (Tsj), Dinamo (Alb) - Ajax (ned), (Bel) - Bazel (Zwi), ka Sofia (Bul) - Nottingham rest (Eng), Liverpool (Eng) - loseura Oulu (Fin), Olym- akos Piraeus (Gri) - Bayem inchen (Wdl), Viking Sta- ager(Noo) - Rode Ster Bel- •ado (Joe), Real Madrid (Spa) 'CLimerick (Ier), Halmstad [(Zwe) - Esbjerg (BK (Den), orting Lissabon (Por) - Etten: Voo maar Honved Boedapest on)/La Valetta (Malta), Tra nspor (Tur) - Szombierski tom (Pol), Jeunesse d'Escb ux) Spartak Moskou (Sov), namo O-Berlijn (Odl) - welNikosia (Cyprus), Inter- Jidvang 39, Gilze: Voorspelling: B. HinaL lestemd voor Wielersport vereniging H aona'e Milaan (Ita) - Uni- isitatea Craiova (Roe). ^estraat 86, Heerle: Voorspelling. J. Zot Prijs bestemd voor Blauw-Wit Roose capten. |s, Eliestraat 29 Heikant: voorspelling: 6.55). Prijs bestemd voor Zonnebloem. Poolstraat 4, Hoge-Zwaluwe: Voorspi |tijd 7.43.10). Prijs bestemd voor Gehand rerheijden. I Onderstal 5, Hoogerheide: Voorspellin jzburg (Oos), Valencia (Spa) 30.25)„Prijs bestemd voor Cozze Rakke ^'onaco (Fra). Castilla (Spa) West Ham United (Eng), eitic Glasgow/Diosgyoer - en, Koolstraat 11, Hulst: Voorspelling: 10). Prijs bestemd voor Zonnebloem al Iten. erstraat 17b, St. Jansteen: Voorspel!» 139). Prijs bestemd voor T.B.C. Bestrijdii oslaan 6, Made: Voorspelling: J. Raas(t lemd voor Harm. St. Caecilia Made. p, Lavendelhof 54, Oosterhout: Voorspi (tijd 6.56.23). Prijs bestemd voor Voe terg, Oosterhout. hen, Abdisstraat 45, Prinsenbeek: Voo «tijd 6.46.15). Prijs bestemd voor Unifori pe Prinsenbeek. Josephstraat 81, Roosendaal: Voorsi «tijd 6.25.10). Prijs bestemd voor Rot Vot »dji Voormal I, St. Annastraat 6, Sluis: Voorspelling: I). Prijs bestemd voor Vluchtelingenhu Haag. en, Brugstraat 6, Stampersgat: Voorspi (tijd 6.58.35). Prijs bestemd voor Volle' ipersgat. r, Kap. Kockstraat35, Steenbergen: tijd 7.11.00).Prijs bestemd voor jen. elsestraat 59, Terneuzen: Voorspelling: 5.35.10). Prijs bestemd voor Stichting G leuzen. rk, Heesterbos 17, Teteringen: Voorspi (tijd 7.02.29). Prijs bestemd voor Zonr ingen. Benedenkerkstraat 29, Waspik: (tijd 6.55.20). Prijs bestemd voor Bejai Voorspi ïans, Rugstraat 41St. Willebrord: Vo ;au (tijd 6.17.50). Prijs bestemd voor Will t. nde van Frankrijk belt De Stem voor op. Hen wordt gevraagd een uitslag te v' in moeten de 25 voorspellers opgeven w» nens hem of haar in de prijzen mag vallen list blijkt. oe stelt De Stem een bedrag van driebond lar, gelijkelijk te verdelen over het aantal 9' i. Die bedragen - in de door dd voorspa» n - stelt De Stem ter beschikking van ig of organisatie die door de speler was n de prijsbestemming is de speler geheel Ie: de bestemming mag niet binnen de eis len gezocht en moet als algemeen aan"aa igemerkt. ceert de dag zélf de 25 voorspellingen inde van Frankrijk moet de voorspell|n9 n van de etappewinnaar plus diens winn®n t en seconden. Als slechts één van oe Ie juiste etappewinnaar aangeeft, sP®,enfl( sen rol. Zijn meerdere naamsvoorsp®''1 9 imand de etappewinnaar juist voorspeld' net de tijdvoorspelling het dichtst bij de w zit. iEN HAAG (ANP) - In het ^ooi om dd UEFA-cup 'j, van de Nederlandse clubs V stellig de sterkste tegen- „der. Daarbij hebben de Jhovenaren nog het nadeel II de eerste wedstrijd in Ne- |and wordt gespeeld. Wolverhampton Wanderers „t het league-seizoen af- Et een zesde plaats en be dde in 42 wedstrijden 47 .jarige Emlyn Hughes, die «genomen is van Liverpool, «hes die 62 „caps" vergaar- nkwam overigens in Italië ■t in actie. De succesvolste periode van de Wolves, waarvan John Barnwell thans manager is, ligt in het tweede gedeelte van de jaren vijftig. Toen won de ploeg twee jaar achtereen de nationale titel, gevolgd door winst in de cupfinal op Wembley tegen Blackburn Rovers, dat met 3-0 werd ver slagen. Het landskampioen schap veroverde Wolver hampton in 1954, 1958, en 1959. De beker in 1892', 1908, 1949 en 1960. Zeer gemakkelijk daarente gen krijgt AZ '67 het, dat het Luxemburgse Red Boys als eerste tegenstander heeft ge loot. Drie jaar geleddn was de ploeg uit Differdingen even eens in de eerste ronde van het UEFA-cuptoernooi tegen stander van dd Alkmaarders. In de Alkmaarderhout ging de goedwillende, maar weinig kunnende ploeg toen met 11-1 ten onder. Christophe scoorde toen uit een strafscmop het enige doelpunt voor Red Boys. Red Boys verloor op eigen ter rein met 0-5. FC Twente treft in de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup III een ploeg die vorig seizoen de kwart finales van het toernooi der beker winnaars bereikte: IFK Göte- borg. Het team, dat momenteel geleid wordt door de ex-Feye- noorder Ove Kindvall, scha kelde in september 1979 het Ierse waterford uit (1-0, en 1-1). Vervolgens werd het Loting toernooi bekerwin- ars: kwalificatieronde: Cel- Glasgow (Sch) - Diosgyoer iskolc (Hon), Benfiva (Por) - lay Izmir (Tur). Eerste ron- Partizan Tirana (Alb) - almoe FF (Zwe), Fortuna isseldorp (Wdl) - Austria PoItehnicaTimisoara (Roe), As Roma (Ita) - Carl Zeiss Jena (Odl), Sion (Zwi) - FC Haugar (Noo), Kastoria (Gri) - Dyna mo Tiflis (Sov), Spora Luxem burg (Lux) - Sparta Praag (Tsj), Hibernian Ia Valetta (Malta) - FC Waterford (Ier), Hvidovre Kopenhagen (Den) - Fram Reykjavik (IJsl), Omonia Nikosia (Malta - FC Water schei (Bel), Dinamo Zagreb (Joe) - Benfica/Altay Izmir, Slavia Sofia (Bul) - Legia Warschau (Pol), lives Tampere (Fin) - Feyenoord (Ned), New port County (Wal) - Crusaders Belfast (Nrd-ler). Het resultaat voor het toer nooi om de UEFA-beker is: rwd Molenbeek (Bel) - AC To- ring(Ita), HamburgerSV (Wdl) - FC Serajevo (Joe), Real San Sebastian (Spa) - Ujpest Dozsa (Hon), Zbrojovka Brno (Tsj) - Vost Linz (Oos), Gra shoppers Zürcih (Zwi) - BK Kopenhagen (Den), AZ'67 (Ned) - Red Boys Differdingen (Lux), Real Sporting Gijon (Spa) - Bohemians Praag (Tsj), FC Porto (Por) - Dundalk FC (Ier), Juventus (ita) - Panathi- naikos (Gri) Barcelona (Spa) - Sliema Wanderers (Mal), So- chaux (Fra) - Servet te (Zwi), Manchester United (Eng) - Widzew Lodz (Pol), Lokeren (Bel) - Dinamo Moskou (Sov), PSV(Ned) - Wolverhampton Wanderers (Eng), FC Kaiser- sleutern (Wdl) - Anderlecht (Bel), ST. Etienne (Fra) - Kuo- pio Palloseura (Fin), Steaua Boekarest (Roe) - Standard Luik (Bel), Ipswich town (Eng) - Aris Thessaloniki (Gri), Shakhter Donetsk (Sov) - Eintracht Frankfort (Wdl), Fehnerbahce (Tur) - Beroe Stara Zagora(Bul), Arges Pi- testi (Roe) - FC Utrecht (Ned),' Linzer ASK (Oos) - Radnicki (Joe), Dynamo Dresden (Odl) - FK FC Napredak (Joe), FC Twente (Ned) - IFK Göteborg (Zwe), Vasas (Hon) - Boavista Porto (Por), 1. FC Köln (Wdl) - Akranes (IJsl), Ballymena United (Nrd-Ier) - FC Vor- warts (Odl), Elfsborg (Zwe) - St Mirren (Sch), Stuttgart (Wdl) - Pezoporikos (Cyp), Dynamo Kiev (Sov) - Levski Spartak (Bul), Slask Wroclav (Pol) - Dundee United (Sch), FC Magdenburg (Odl) - FC Moss (Noo). De wedstrijden worden op 17 september en 1 oktober ge speeld. Eerst genoemde club speelt de eerste wedstrijd op eigen terrein. (Van onze autosportmedewerkster) AXEL - Een aantal rallycrossers van de ZEVAC heeft gereden in wedstrijden op het rocircuit in Valkenswaard. Na een strenge keuring kwam Jan de Vos uit Zaamslag als in de baan. De Vos, die al eerder op Valkenswaard had gereden, draaide zijn jes knap mee en zette een tijd neer van 4.16.3 minuten. Jaap van de Wege en zijn genoot Wim de Vries kwamen in dezelfde manche uit als Piet Bakker en Fons tavet De Vries ging goed weg, maar moest tenslotte toch Van de Wege voor laten gaan. 'kker vertrok eveneens maar hij kreeg net als Pi- ;tt met pech af te rekenen en alle de finish niet. Zeer on- tanlijk reed Leo Bogaars "oes. Hij kwam dwars over tan te staan en dat leverde aanrijding op. Ook in de «de heat kwam hij in bot- 5en zodoende bleef er voor weinig meer te crossen ■nValkens waarde. De ster van het ZEVAC-ge- sthap Was ongetwijfeld 8 Bolleman. De Axelse 'ik stuurde zijn Mini moei- 'osmee in de voorste regio- 1 tussen alle vedetten. Door uitstekende tijd in de "thes, kwam hij in de derde ■'•tussen alle kanshebbers te Hij meteen de «de plaats in in dit sterke wie' "tvocht verbeten om deze "tie te behouden tot het *>t toesloeg. Hij kwam 85 de baan terecht en botste je ta betonnen buis -daar ge- go ijst voor de veiligheid van baancommissarissen- en '8 °ver de kop. Voor Bolle- betekende dat het einde 'a onze sportmedewerker) ""BS - De Toeraf deling kTC Theo Middelkamp .'"de juni-maand reeds een i' toertochten voor fiet- "(ganiseerde gaat daar 111 juli nog een aantal we- ®ee door. Op' «di erdag 10, 17 en 24 "orden tochten gehouden Zuid-Beveland over af- van 20 en 25 kilome- Hieraan kan iedereen emen en het vertrek is tussen zes uur en half- 1 s avonds bij het Lunch en de Grote Markt in van een leuke crossmidag. Voor zijn Mini het definitieve einde, want die lijkt niet meer te reparen te zijn. Dat de vei ligheidseisen streng zijn in Valkenswaard blijkt wel uit het feit dat Bolleman geen schrammetje overhiéld aan dit avontuur. Problemen met defecten hadden eveneens Wim de Vries (kapotte lagers), Bram van de Wege (uitlaat stuk), Raymond van der Wielen, Piet Bakker, Stoffel van Iwaarden, Bram van Hoeve en Joop Goud swaard. Ze hadden of pech met de wagen of slaagden er niet in hun crossauto in de baan te houden. Jan Piet de Feijter uit West- dorpe reed in zjn zware BMW een uitstekende wedstrijd. Hij zette in de derde manche en knappe tijd van 4.22.2 minuten neer en die mocht er zijn. Ook Siem van Hoeve liet een goede indruk achter. UITSLAGEN: 1. Martin Sanche, Noorwegen, 2. Jan de Rooy, Nederland, 3. John Welch, Engeland, 4. Andy Bentza, Oostenrijk, 5. Piet Dam, Nederland. Beste ZE- VAC-ers: 1Cees Bolleman met Mini, Axel, 2. Bram van de Wege met Simca, Axel, 3. Siem van Hoeve met VW Golf, Axel, 4. Jan de Vos met Toyota Zaamslag, 5. Jan Piet de Feij ter met BMW, Westdorpe, 6. Jaap van de Wege met Simca, Axel. Het Olympische comité van Tsjechoslowakije heeft 217 sportmensen aangewezen voor deelneming aan de Olympische wedstrijden. Dit is het hoogste aantal in de historie. Tsjecho slowakije is in 21 van de 23 Olympische takken van sport vertegenwoordigd. De paar- desport en het waterpolo moeten het zonder Tsjecho- slowaakse inbreng doen. Griekse Panionios gewipt. Op een verlies van 0-1 volgde een winst van 2-0. Arsenal bleek in de kwart-finales veel te sterk voor de Zweden. In Londen wonnen de Gunners met 9-1 om vervolgens 0-0 te spelen in Zweden. FC Arges Pitesti, de tegen stander van FC Utrecht in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-beker, eindigde als derde in de nationale com petitie. Daarin werden 34 wedstrijden gespeeld, waar van 16 werden gewonnen, ze ven onbeslist bleven en elf ne derlagen werden geleden met de doelcijfers 51-38. In 1973 en 1979 werd de Roemeense titel gewonnen. In het bekertoer nooi voor landskampioenen 1979/80 versloeg Arges Pitesti het Griekse Panthinaikos, maar werd daarna uitgescha keld door de latere bekerwin naar Nottingham Forest: 0-2, 1-3. De beste spelers zijn: aan vallers Dobrin (48 maal inter national), Doru Nicolae (achtmaals international) en Moiceanu en verdediger Zam- fir, die ook achtmaal in het Natinale tricot speelde. Het basiselftal Nitu, Zamfir, Stan- cu, Carstea en Moisescu, Tran- dafirescu, Barbulescu en Chi- vescu, Doru Nicoale, Dobrin en Moiceanu. lives Tampere, in 1931 op gericht, is een nieuweling in de strijd om de Europese voetbal bekers. De club promoveerde in 1978 naar de Finse eredivi sie. Met 31 punten uit 22 wed strijden werd de ploeg, die ge vestigd is ten zuiden van bet Finse merengebied, toen kam pioen van de eerste divisie. In de huidige competitie is lives een middenmoter. In de eerste zes wedstrijden van de Finse competitie vergaarde li ves zeven punten waardoor de ploeg zesde stond op de rang lijst. Van de selectie van de te genstander van Feyenoord in het toernooi van de bekerhou ders maken de volgende spe lers deel uit:nDoel: Harri Hol- Ii, Harri Kanneljarvi en Pert- tiep Ltonen; verdedigers: Jar- mo Allonen, Riston Hurri, Jouko Metsavirta, Heikki Pemtilla, Seppo Rasanen, Markku Wacklin, Esa Vuori- nen en Oero Makinen; mid denvelders: Jukka Heinonen, Raimo Kuuluvainen, Seppo Lindstroem, Timo Martinsen, Matti Makinen, Mika Vidgren en Harri Virtanen; aanvallers: Pekka Hyttim, Jari Koivula, Markku Linnusmaki, Raul Makela, Jari Niinimaki, Juha Ojanen, Pertti Paija en Hannu Pajunen. Landskampioen Ajax reist voor de eerste wedstrijd naar Albanië. Daar is - in Tirana - Dinamo tegenstander van de Amsterdammers. MOSKOU (DPA) - De organisators van de Olympische Spelen in Moskou kampen net als de Amerikaanse gastheren van de Olympische Winterspelen 1980 in Lake Placid met moei lijkheden rond het busvervoer. Vertegenwoordigers van verscheidene lan den klaagden gisteren hum nood tijdens een vergadering van delegatieleiders in het Olym pische dorp Massiv. De woordvoerder van de ploeg uit Senegal zei letterlijk: „De woorden die wij hier het meest horen zijn „njet, njet, njet" („nee, nee, nee")". Zijn Syrische collega merkte op dat vele buschauffeurs hun route niet kermen. Andere delegatiechefs klaagden dat de atleten de bussen niet kunnen vinden. Daarbij komt dat blijkbaar meerdere in stanties zich met het transport bezighouden, zodat moeilijk valt te bepalen wie verantwoor delijk is. Nadat ze de klagers had aangehoord, gaf de leiding van het Olympisch dorp de verzekering dat alles in het werk zal worden gesteld de fouten te corrigeren. Bovendien zullen, wan neer het inwonertal van het dorp het verwachte peil heeft bereikt, speciaal opgeleide mensen de bussen gaan besturen, zo verontschuldigden de Russen zich. WENEN (ANP) - De Inter nationale Tennis Federatie (ITF) heeft in Wenen besloten tot een nieuwe opzet van het toernooi om de Daviscup. Het voorstel, afkomstig van het bestuur van de ITF, werd met een meerderheid van 35 tegen dertien stemmen aangenomen. De sterkste zestien landen van de wereld zullen worden ingedeeld in de zgn. „top groep". De overige (ook zes tien) landen zullen, evenals in het huidige systeem, in zones spelen. In de topgroep zal een plaatsing worden gemaakt van de sterkste acht landen. Voor het eerste jaar (1981) in de nieuwe competitie zijn de acht geplaatste teams de vier zone finalisten uit Europa en de halve-finalisten uit de Ameri kaans/Aziatische zone. De ja ren daarna zal de plaatsing geschieden op basis van de resultaten van het jaar daar voor. Het bestuur van de ITF ver wacht een aantrekkelijker en ook interessanter toernooi. Binnen deze structuur is het onmogelijk dat de sterkste ploegen elkaar voortijdig zul- WIES VAN DONGEN ein digde in de profkoers van het Belgische Sint-Niklaas als tiende. Heddy Nieuwdorp be zette de 20ste plaats en Wil van Helvoirt ging als 23ste over de streep. (Van onze sportredactie) TILBURG/ZANDVOORT - De Olof-races die vastgesteld waren in oktober op het circuit De Beekse Bergen in Hilvaren- beek, zullen op 14 september in Zandvoort worden gehouden. Daarmee is een voorlopig einde gekomen aan de 12-jari- ge geschiedenis van de inter nationale wedstrijd. In Zand voort zal op 14 september al leen de 500 cc-race het karak ter internationaal hebben. In de overige categorieën wordt gestreden om het nationaal kampioenschap. De organisa tie, Stichting Olof Wegraces, heeft de afgelopen weken tij dens de Dutch TT en de Grand Prix van België al een groot aantal toppers gecontracteerd. Wil Hartog, Jack Middelburg, Boet van Duimen; Randy Ma- mola en niemand minder dan Kenny Roberts hebben al toe gezegd op 14 september aan de start te verschijnen. De belangrij kste overweging dat de races in Hilvarenbeek niet doorgaan, is het feit dat het aantal obstakels langs het stratencircuit is toegenomen. De risicd's voor de coureurs en toeschouwers waren dusdanig groot dat het niet verantwoord was om een race te houden. De KNMV (Koninklijke Neder landse Motorrijders Vereni ging) keurde derhalve het cir cuit ook af. len tegenkomen, zoals het af gelopen jaar het géval was met Argentinië' en de Verenigde Staten, die elkaar al in de halve finales van de Amerikaans Aziatische zone ontmoetten. OOST-BERLIJN (SG) - Bij Olympische testwedstrijden in Oost-Berlijn heeft de Oost- duitse 4 x 100 meter estafette ploeg bestaande uit Romy Müller Baerbel Wöckel, Ingrid Auerswald en Marlies Olsner met een tijd van 42.09 secon den het wereldrecord geëve naard. Het was de derde maal dat een Oostduitse formatie deze tijd liep. Eerder gebeurde dat 10 juni 1979 in Karl-Marx- Stadt en op 4 augustus van het vorig jaar tijdens de finale van het toernooi om de Europese bekers in Turijn. BRUSSEL (Belga) - De Bel gische afvaardiging voor de Olympische Spelen in Moskou bestaat uit 97 personen, ver deeld in 62 sportlieden en 35 begeleiders. Dit is de kleinste ploeg, die het Nationale Olym pische Comité van België uit zendt sinds de Tweede We reldoorlog. Komende vrijdag reizen de eerste Belgen naar de Sovjet-Russische hoofdstad. voetbal MIDDELBURG - De Zeeuwse voetbalbond (Z.V.B.) is opgericht op 1 augustus 1921 en dus wordt in augustus 1981 het 60-jarig bestaan gevierd Zeker is al, dat men een so bere viering voorstaat in de af deling Zeeland en daarin past geen grootse receptie, een feest of diner. Wel wordt gezocht naar al ternatieven voor een passende viering, waarbij de Zeeuwse voetballers en verenigingen betrokken kunnen worden. Om ideeën uit te werken is een commissie in het leven ge roepen, waarin zitting hebben Cees Bierens uit Ovezande, Cees Blomaard uit Goes, Jos Cevaal, de afdelingsvoorzitter, Piet Janssen van het afde lingsbestuur en Wim Jagt, de afdelings-administrateur. ZAAMSLAG - De landelijke rij vereniging en ponyclub Luctor et Emergo houdt zaterdag in de Grote Huissenpolder te Zaam slag een kringconcours-hippique. Naast alle verenigingen uit Zeeuwsch-Vlaanderen verschijnen de Dijkruiters uit Wol- phaartsdijk en de Paardebloem uit Kloetinge aan de start op het terrein aan de Kamperseweg. Sjaak de Bliek, voorzitter van de onlangs opgerichte vereni ging noemde de organisatie van dit evenement een „lofwaardig initiatief" van de jonge club. Voor de individuele dressuur staan niet minder dan tweehonderd paarden en pony's ingeschreven. De dressuurwedstrijden beginnen om negen uur 's morgens. Het middagprogramma begint met een parade die onder leiding staat van Annemieke Picavet. Verder springen om halfdrie de pony's in de klasse L, met barrage. Het bestuur, dat bestaat uit voorzitter/penningmeester Sjaak de Bliek, vice-voorzitter Ko de Feyter, secretaresse Christia de Feyter en de leden Jas Haak, Rob Picavet, Paul Lion en Arnout de Feyter heeft een programmaboekje uitgebracht waarin uitge breide informatie over de paarden en de deelnemende verenigin gen. De toegang is gratis. (Van onze tennismedewerk- ster) TERNEUZEN - Het invi- tatietoernooi dat de tennisver eniging Kapelle afgelopen week hield, werd bij de dames gewonnen door Jik Nieuwen- huijse en bij de heren door Bart van der Feen. De animo voor dit toernooi, dat onderver deeld is in een hoofdtoernooi en een recreatietoemooi, was volgens wedstrijdleider Jan Piet Willemsen bijzonder goed. De uit Kruiningen afkomstige maar in Utrecht studerende Jik Nieuwenhuijse won haar partijen vrij gemakkelijk. Toch ondervond ze in de finale tegen Marja Wondergem meer weerstand dan de setstanden doen vermoeden: 6-1 6-1. Marja Wondergem had in de halve finale een drie sets overwinning geboekt op Mar jan Pietersz, die juist was te ruggekeerd uit Bussum na een zwaar maar succesvol toer nooi. Marjan Pietersz won de eerste set met 6-0, maar Marja kwam sterk terug en won ver volgens met 6-4 7-5. Jik Nieu wenhuijse had in de halve fi nale Mieke Pijnenburg met 6-0 6-2 uitgeschakeld. Erik Pietersz zorgde bij de heren voor de grootste verras sing. In de kwartfinale kwam hij tegenover Zeeuws kam pioen Hans Felius, die hij met 7-5 6-3 terugwees. Daarna bond hij in de halve finale zijn clubgenoot Piet de Jong achter zijn zegekar: 7-5 6-7 6-2. Bart van der Feen won in de halve finale gemakkelijk van Harry Koster uit Zierikzee met 6-0 6-3. In de finale tussen Van der Feen en Pietersz moest Van der Feen de eerste set met 4-6 aan Pietersz afstaan, maar gaf hij zijn tegenstander verder geen kansen meer en won met 6-2 6-0 de tweede en derde set. De winst in het gemengd dubbel was voor Frans en An- nemiek Verhulst. Zij versloe gen in de finale met 7-5 6-4 de combinatie Marja Wonder- gem/Hans Felius. Tot de herenenkelfinale van het recreatietoemooi drongen door Hans Oerlemans uit Utrecht en Jan Vos uit Kortge- ne, die eerstgenoemde met 6-4 6-2 won. Bij de dames was de winst voor Riet Breure uit Goes. Zij won in de finale van stadgenote Lenie Deurloo met 6-3 7-6. Tenslotte was de winst in het gemengd dubbelspel voor Olse Disselkoen/Lou Dominicus die in de finale wonnen van het echtpaar Theo en Els Gorsse met 4-6 6-3 6-3. (Van onze tennismedewerk ster) TERNEUZEN - De Zeeuwse districtsploeg onder leiding van Jan Willem Visser is tevreden over de bereikte resultaten uit Bussum terug gekeerd, waar afgelopen week werd deelgenomen aan een internationaal tennistoernooi voor de categorieën tot en met 12,14,16 en 18 jaar. Onder de deelnemers bevonden zich vele buitenlanders. Er waren onder andere ploegen uit Amerika, Canada, India, Pakistan, Noorwegen, Zweden, Grie kenland en Duitsland. Tim van Dijk uit Terneuzen wist de halve finale tot en met 12 jaar te bereiken, wat tijdens zo'n sterk toernooi niet eerder door een Zeeuws gepresteerd was. Na overwinningen op (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG - De algemene vergaderin gen in het voor- en najaar van de KNVB afde ling Zeeland worden in het vervolg niet meer in één keer gehouden, maar in vier keer. Al vorens men een zogenaamde centrale algeme ne vergadering van regio-gemachtigden kan houden is het afdelingsbestuur de provincie al doorgereisd. Er wordt in de regio vergaderd. Het afdelingsbestuur heeft die cyclus voor het najaar al vastgesteld ook: in Walcheren op zaterdagmorgen 25 oktober, in Zeeusch- Vlaanderen op maandagavond 27 oktober, in de regio Bevelanden en Schouwen op dinsdag avond 2 8 oktober en de centrale algemene ver gadering op donderdagavond 30 oktober. Die 40 gemachtigden worden gekozen tij dens de regio-vergaderingen. Dat aantal wordt per regio bepaald door het aantal leden in die regio en omdat de afdeling Zeeland op 1 juli bijna 24.000 leden telt is men uitgekomen op de volgende regio-gemachtigden per regio: Walcheren 7714 leden betekent 13 gemachtig den, de regio Bevelanden en Schouwen telt 8545 leden dat is 14 gemachtigden en in Zeeuws Vlaanderen zijn er 8134 leden en dat betekent 13 regio-gemachtigden. Andreas Wit uit Rotterdam (6-2 6-3) en de Griek Kaba- kaglov (7-5 6-1) moest Van Dijk in de halve finale het on derspit delven voor een beter lopende Paul Willemsne uit Rotterdam met 6-1 7-5. In de leeftijdsgroep tot en met 14 jaar wonnen Mark Weytingh en Maurits Tichel man hun eerste ronde respec tievelijk van Michel van de Berg (Leiden) met 6-1 4-6 6-4 en Arjen van der Meer (Am sterdam) met 6-2 6-4, terwijl Tim van Dijk en Peter Wil lemsen verloren van de Duit sers Dirk Leppen met 2-6 1-6 en Jorg Heiderich met 2-6 1-6. Bij de jongens tot en met 16 jaar (128 deelnemers) haalde Jimmy Salawane de derde ronde. Na een bye in de eerste ronde en een 6-0 6-3 winst op Maarten Bleyenveld, moest hij in de derde ronde in de Zweed Ekwald met 1-6 0-6 zijn meer dere erkennen. Ondanks deze dikke nederlaag speelde Sala wane bijzonder goed met als gevolg dat vele toeschouwers de gehele partij bleven volgen. Joost Thorenaar won de eerste ronde met 6-3 7-6 van Jacky Lieuwes uit Groningen. Maar in de tweede ronde was de Amerikaan Erik Hallen net iets te sterk en verloor Thore naar met 5-7 6-3 2-6. Bij de jongens tot en met 18 jaar (eveneens een schema van 128) haalde Joost Thorenaar de derde ronde. Hij won in de eerste ronde met 6-3 7-5 van Sven Groeneveld (Haarlem), vervolgens met 6-2 6-3 van de Amerikaan Reith Sotiroff en moest in de Amsterdammer Marcel Vos met 6-1 6-2 zijn meerdere erkennen. Bij de meisjes behaalde Marjan Pietersz zowel in de groep 16 als 18 jaar de derde ronde. Bij de 16-jarigen won Marjan eerst van de Duitse Brigitte Maas met 6-0 6-1, daarna met 6-4 6-3 van het meisje Ritmar en vervolgens verloor ze met 6-1 3-6 van Jes- sika Brokhuizen uit Gelder land. Bij de 18-jarigen won Marjan eerst van de Duitse Karin Benson met 6-1 6-1, daarna met 6-2 6-3 van de Utrechtse Natasja Vet, waarna ze ook hier verloor van Jessika Brokhuizen. Marjan, die in de ze wedstrijd alle kans had om te winnen, doordat zij in de derde set met 5-2 een match point voorkwam, sloeg toen echter een bal die ze gemakke lijk kon afsmashen in het net. Hieruit putte Jessika moed en begon Marjan twijfelachtig te spelen, zodat Jessika kans zag de winst voor zich op te eisen (6-3 3-6 5-7). Conny Baarends bereikte in deze leeftijdsgroep de tweede ronde. Zij won met 6-1 6-2 van Christien Zwij- nenborg en verloor vervolgens met 7-5 6-1 van de Ameri kaanse Tris Fist. Bij de meisjes tot en met 12 jaar waren er slechts 14 deel neemsters, waaronder drie Zeeuwse meisjes. Alle drie verloren zij in de eerste ronde, maar toch kan men nog veel van deze meisjes verwachten. De 11-jarige Martine van Maarleveld verloor met 6-1 6-4 van de finaliste de 12-jarige Titia Wilmink uit Den Haag. Martine Nijsten verloor van Evelien Krul uit Leiden met 6-2 0-6 5-7 en Corina van de Borgt verloor van de Gro ningse Trudy Torringa met 6-1 6-4. Bij de dubbelspelen vonden de Zeeuwen meestal hun Wa terloo in de eerste ronde. Mau rits Tichelman en Peter Wil- lemse wonnen echter hun eer ste ronde met 7-6 (er werd vanwege de vele regen slechts één set gespeeld) en verloren vervolgens met 5-7 van een Canadees dubbel. Volgens Jan Willem Visser was het een zeer geslaagde week en werd er tussen de wedstrijden door nog veel getraind. Het was weer een confrontatie met tennis op hoogstaand niveau en het suc ces lag in het feit dat men er met meteen in de eerste ronde uitlag, verscholen. WARSCHAU (ANP) - Henk van Weers is gisteren in de ze vende etappe van de wieler ronde van Polen als derde geëindigd. Winnaar werd de Oostenrijker Michael Peduzzi, voor de Pool Roman Cieslak. In het algemeen klassement be hield de Pool Czeslaw Lang de leiding. '7v '"4'

de Stem | 1980 | | pagina 15