Meer weerstand [tegen sluiting van speelzalen RK lagere school Ossenisse gaat deuren sluiten Kloortje wint drumbandfestival in Goes Schoonmaakactie van Terneuzense scholen Binnenkort studie over liftsluis in Oesterdam p van (een weerklank bezuinigings- [fommissie Dethon Manifestatie Zeeland in Vlissingen ragen raadsfracties Terneuzen f Meeneem-meubelMamu o.o.o.o SPECIALE ZOMER- AANBIEDINC VOORBEELDI NO» Te weinig leerlingen Scaldisgirls eerste bij de miniretten Optreden Massada strop SKW Westdorpe Surfvereniging: vaag beleid Braakmankreek Af en toe buie waterstanden hoogwater J 11/ flllliPlip HI ÉiI 1 ff* f j igs oop anders UTRECHT: Rijksweg Oudenrijn-Arnhem, afrif Utrecht. ROTTERDAM: Groothandelsgebouw, Weena 731 DEN HAAG: Spui hoek Kalvermarkt. DEN HAAG: Winkelcentrum, Waldeck,' einde Laan van Meerdervoort. AMSTERDAM: Stadhouders!^ DIEMEN (bij Amsterdam): Rijksweg Amsterdam-'t Gooi, afrit De Sniep. BEVERWIJK: Rijksweg Haarlem-Alkmaar, Velser-tunnel, afrit Zaandam. EINDHOVEN: Noord Brabontlaan bij de Tilburg-Maastricht, afrit vliegve'"| ETTEN-LEUR: Rijksweg Breda-Roosendaal. WAALWIJK: Tuinstraat 32, aan de weg Waalwijk-Tilburg. HEERLEN: Spoorsingel 2. ENSCHEDE: Winkelcentrum ,De Klanderij ALMELO: Oranjestraat 25. ARNHEM: Ri|ksweg Arnhem Nijmegen, afrit Elden. -Y&nderMeerfe VanderMeer s grote, leuke, voordelige Meeneem-Meubel n vindt u in de toonzalen te U" 1 WAALWIJK en DEN HAAG in Winkelcentrum ,Waldeck. lee 35)11 DINSDAG 8 JULI 1980 T8 TERNEUZEN - W. Roskam, I vertegenwoordiger van de ge- I meente Sas van Gent, stond gisteren alleen toen hij een kritische kanttekening plaat ste bij de begroting voor 1981 I van het Sociaal Werkvoorzie- I ningsschap Zeeuwsch-Vlaan- I deren. Hij vroeg zich af of er een I commissie in het leven geroe- I pen kon worden die de samen stellers van de begroting be geleidt bij het opmaken van de begroting. Dit opdat bepaalde posten die ieder jaar automa tisch op de begroting terugke ren, niet meer klakkeloos op gevoerd worden. „Een stren gere controle zou misschien een impuls tot kostenbespa ringkunnen betekenen", aldus de heer Roskam. Verder vond hij dat Dethon I zich op de vrije markt harder op moet stellen zonder overi- s de sociale functie van het bedrijf uit het oog te verliezen. Voorzitter P.J.G. Molthoff I zeidat er geen behoefte bestaat aan een dergelijke commissie omdat het samenstellen van de begroting de zaak van het da gelijks bestuur is. „Ik kan u verzekeren dat het opstellen 'an die begroting geen routi newerk is. Er wordt wel dege- Üjk gekeken naar alternatieve mogelijkheden om te bezuini- Se|a" gaf hij als antwoord. Rijksconsulent mr. C.M. van Voorst Vader verduidelijkte bet een en ander door te stellen bat bepaalde posten nu een maal voorgeschreven zijn en bat daar niet aan te tornen valt. „Een positieve bijdrage s>u zijn dat u mogelijke ar beidsplaatsten voor Dethon- werftnemers doorspeelt aan bet dagelijks bestuur", merkte I bij op. Het tekort op de begro- voor 1981, bedraagt meer dan miljoen gulden. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - De dreigende sluiting van zeven peuterspeel zalen in de gemeente Terneuzen, wekt steeds meer weerstand op. Nu hebben de fracties van PvdA en D'66 in de Terneuzense gemeenteraad weer vragen gesteld aan b en w, waaruit duidelijke afkeuring blijkt. Zoals gemeld is de centrale stichting voor sociaal cultureel werk van plan om zeven van de acht peuterspeelzalen in de gemeente met ingang van het komende seizoen te sluiten. Geldgebrek vormt daartoe de aanleiding. De stichting moet de leidsters voortaan volgens de CAO gaan betalen maar kan dat niet opbrengen. De ge meente weigert tot nu toe bij te springen. De fracties van PcdA en D'66 geloven dat een sluiting veel Terneuzense ouders zal dupe ren. „Wij doelen hierbij spe ciaal op gezinnen, waarvan beide ouders werken, dan wel waarvan bijvoorbeeld de moe der dagonderwijs volgt en ze ker niet in de laatste plaats op de een-ouder-gezinnen, waar van de ouder een betrekking heeft", aldus de fracties in het schrijven aan b en w. Ze vinden dat al het mogelijke moet wor den gedaan om de sluiting van de peuterspeelzalen te voor komen. Van het college worden daartoe de nodige initiatieven verwacht. PvdA en D'66 zou den graag zien dat b en w een bijdrage leveren aan de coör dinatie van het peuterspeel- zaalwerk. Ze verwachten van het college bovendien een be leid dat erop gericht is om aan de vraag naar peuterspeelza len te kunnen voldoen. Zoals bekend heeft ook de centrale stichting protest aan getekend tegen het uitblijven van voldoende subsidie voor de peuterspeelzalen. Eind vorige week kwam er ook een brief van directie, docenten en leer lingen van de St.-Martha- school in Hulst, die de kansen van schoolverlaters om als peuterleidsters aan de slag te kunnen, in gevaar zien komen. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND KANTOREN: Temeuzen, Nieuwstraat 9 4513 CVTerneu2en, Postbus 145, f530 AC Terneuzen 01150-17920 (4 lijnen); Hulst, Steenstraat 14, 4561 AS Hulst, 01140-13751 (3 lijnen) Goes Klokstraat 1,4461 IK Goes, 01100-28030 9 Hjnen). KANTOORUREN: Maandag t/m vrijdag 08.15-12.30 en 13.30-17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN: Advertentie-exploitatie Breda, maandag t/m jnjdag van 19.00-20.00 uur 076-222a55. Zondag van 18.30-21.30 uur 976-222555. GEEN KRANT ONTVANGEN? Belt u dan voor nabezorging het rayon kantoor. Uitsluitend buiten kantooruren; Zeeuws Vlaanderen 91140-14498. Midden Zeeland 01100-14944. SERVICEPUNTEN: Axel. Boekh. Passage, Passage 13, 01155-1208; Biervliet: B. Duyserinck, Schoollaan 9; Breskens: mevr. Baas, Rozenstraat i3, 01172-1269; Kloosterzande; mevr Neve W. Alexanderstraat 4, 01148-2250; Koewacht: Bakkerij Otto, Nieuwstraat 39; 01146-242; Oost- „UIS Sig. Mag. Dhaenens, Burchtstraat 11 01170-2532; Sas van Gent; Fa. Vereecken, Poeldijk 18, 01158-1300; Terneuzen; Superm. v.d. Velde, Win kelcentrum Zuidpolder 01150-13950. Huis AANSLUITINGEN: Redactie; Chef Zeeuwse redactie R. Th. van der Helm. Melkweg 40, Oostburg 01170-3370; plv. chef en redacteur; West- ceeuwsch-Vlaanderen; J. lansen, De Kwakkel 1, Zaamslag 01153-1554; ejgemeen redacteur Zeeland; G. van Berkel, Voorburcht 37, Kapelle, 01102-2320. Redacteur Midden-Zeeland; J. A. Meertens, Churchillstede 12-40 Goes 01100-23700; redacteur Kanaalzone F. Dey, Val 24, Zaamslag, lel. 01153-2019; redacteur Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: H. Postma, Wal- molenstraat 12, Hulst, 01140-14159 en E. Verstraeten, Moerschansstraat 128, Hulst 01140-16755; reportageredacteur en redacteur Midden-Zeeland de Schipper 01154-1556; fotojournalist Zeeland: C. J. de Boer, Zelden- R^llaan 8, Terneuzen 01150-13137: sportredactie Zeeland: A. Koomen, ceidenrustlaan 1, Terneuzen 01150-12941: Advertentie-exploitatie. In- acteur Zeeland: C. Menu, 01150-95839. (Van een onzer verslaggevers) OSSENISSE - De r.k. lagere school in het Hontenisser dorp Ossenisse sluit aan het eind van dit schooljaar definitief zijn deuren. Nadat de Ossenisser jeugd er meer dan 150 jaar lang de noodzakelijke kennis voor het verdere leven heeft opgedaan, houdt de school op te bestaan. Reden is de grote terugval van het aantal leerlingen. Dit schooljaar bezochten nog 12 leerlingen de school, maar voor het komend schooljaar is dit aantal geslon ken tot drie. Aanvankelijk had men van de onderwijsinspectie toestemming gekregen om nog een jaartje door te draaien, met het vooruitzicht dat men voor het komend schooljaar kon re ken op acht leerlingen. Toen echter enkele ouders besloten om hun kind het volgend schooljaar naar Kloosterzande te sturen, viel het doek defini tief. Om de sluiting van de lagere school toch nog enige luister bij te zetten, vindt woensdag 9 juli om 20.00 uur een receptie plaats in het parochiehuis te Ossenisse. Daarbij zullen de leerlingen hun hoofdonderwij zer E. Hiel een afscheidsca deau brengen in de vorm van een toneelstukje en enkele liedjes. Daarna zullen er en kele toespraken worden ge houden. Met het verdwijnen van de school in Ossenisse zegt ook de heer Hiel, om gezond heidsredenen, het onderwijs vaarwel. (Van onze correspondent) GOES - Zaterdag vond op de Markt in Goes een majo- retten- en drumbandfestival plaats. Dit jaarlijkse festival werd voor de derde achter eenvolgende maal georgani seerd door The Silverstars uit Goes in samenwerking met de Goese middenstandsver eniging G.M.G. Alle deelnemende korpsen maakten eerst een gezamen lijke rondgang door enkele straten van Goes. Deze rond gang eindigde op de Markt, waar vele honderden be langstellenden waren sa mengekomen om de shows van de verschillende korpsen te zien. Er namen 7 majoret- tenpelotons, 5 miniretten- pelotons en 3 drumbands deel van de volgende vereni gingen: Scaldisgirls uit We- meldinge, Kloortje uit Kloosterzande, Showgirls uit 's-Heerenhoek, Les Papillons uit Bosschenhoofd, Willem Beukelszonen uit Biervliet, de Fazant uit Overzande, Showgroep uit Vlissingen, The Happy Girls uit St. Wil- lebrord, Flushinegirls uit Vlissingen en St. Cecilia uit Vlissingen. Een deskundige jury beoordeelde de korpsen en maakte daarbij onder scheid tussen miniretten en majoretten en drumbands. De wisselbeker voor majo rettes, die reeds twee jaar bij de Showgirls uit 's-Heeren hoek was, werd gewonnen door majorettenpeloton Kloortje uit Kloosterzande. De eerste prijs bij de mini retten ging naar de Scaldis girls uit Wemeldinge. St. Ce cilia uit Vlissingen behaalde de eerste prijs bij de drum bands. sstt- Flink spitten en harken.... (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM - Een delegatie uit de Commissie Compartimentering Ooster- schelde gaat binnenkort met het stadsbe stuur van Bergen op Zoom pralen over de Sluis die in de Oesterdam wordt gebouwd. Zoals bekend wil Bergen op Zoom een grotere sluis in deze dam dan de geplande van 10 bij 90nmeter. Verzoeken hiertoe zijn ecmter door de minister van Verkeer en Wa terstaat afgewezen. Wel is Waterstaat bereid met Bergen op Zoom te praten over het inci denteel schutten van grotere schepen in de Oesterdamsluis. Er wordt dan geen gebruik gemaakt an de liftbak in de sluis. De CCO, waarin deskundigen uit Brabant en Zeeland zitting hebben, wil een studieclub in het le ven roepen die zich gaat verdiepen in de ge volgen van het incidenteel schutten van grotere schepen voor de Oosterschelde en voor het Zoommeer. Zoals bekend bestaat er vooral van de kant van Zeeuwse deskundi gen, en van het hoogheemraadschap West- Brabant ernstig bezwaar tegen frequente schuttingen zonder liftbak, omdat iedere schutting zonder bak 6000 kubieke meter zoet water naar de Oosterschelde voert, en 150.000 kilo zout naar het Zoommeer. De studiegroep die nu wordt ingesteld gaat zich hiermee bezighouden, evenals met de juri dische aspecten die aan deze zaak zijn ver bonden. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN - De manifestatie „Zeeland in Vlissingen", die deze zomer wordt gehouden en is opgezet door de stichting Vlis- sings Activiteiten Fonds, is afgelopen vrijdag van start gegaan met een muzikale show waaraan werd deelgenomen door een aantal Walcherse muziekgezelschappen, showbands en majo- rettenpelotons. De andere activiteiten die deze en volgende maand plaatsvinden bieden voor elk wat wils. Woensdag 16 juli worden er vanaf 19.30 uur op het speelterrein van de Grote Markt bokswedstrijden ge houden, een dag later gevolgd door een Molenrit voor auto mobilisten en berijders van motors en bromfietsen. Start: Baskenburgplein bij het club huis van Zeeland Sport, waar ook de puzzelrit zal beginnen die op donderdag 21 juli wordt verreden. Rindrijderijwedstrijden staan op het programma voor zaterdag 2 augustus. Deze wedstrijden worden verreden op een parkoers bij de Stene- beer, beginnen al om 8 uur en zullen bestaan uit vrije wed strijden te paard, het derde klas kampioenschap 1980 te paard en ringrijderij met sje zen voor paren. Vrijdag 8 au gustus worden op het sport park Bonedijke windhonden- rennen gehouden die om 19 uur beginnen, terwijl er voor za terdag 9 augustus een recrea tiedag is gepland in het Sportfondsenbad. Deze dag zal rond 15 uur worden opge luisterd door springdemon- straties van de Rotterdamse springclub Icarus. Vrijdag 22 augustus vindt er om 20 uur in hotel Britannia een kleder- drachtenhsow plaats, terwijl de manifestatie een week later (vrijdag 29 augustus) wordt afgesloten m et een taptoe op het Stadhuisplein. Dit muzi kale slotstuk begint om 21 uur en wordt verzorgd door de Showband Axel, het junioren korps Johan Frisco en de showband Juliana, beide uit Middelburg. (Van onze correspondent) WESTDORPE - Het optre den van de Amsterdamse pop groep Massada is zaterdag avond voor het SKW te West dorpe een teleurstelling èn een financiële strop geworden. De groep trad op in het kader van Vrij Podium, door SKW op touw gezet in een grote tent aan de Molenstraat te West dorpe. In plaats van de ver wachte 600 bezoekers werden het er zaterdagavond ongeveer 250. „De popbusiness gaat de laatste tijd wat achteruit en zo denken de leden van Massada er ook enigszins over", aldus de SKW-voorzitter de heer Spuessens. „Wij waren vorige week naar Adingem geweest om daar het optreden van Massada bij te wonen en daar waren 1400 bezoekers. Daar om durfden wij op 600 Zeeuwsch-Vlamingen en eventueel nog wat Belgen te rekenen. Jamme-, want Mas sada had een prachtige licht installatie -alleen daarvoor was er al een vrachtwagen no dig- en ook hun geluidsmate riaal mag er zijn. Vorig jaar, toen Herman Brood hier op trad, hadden we duizend be zoekers. Het is dus wel jammer van het geld en de moeite die wij eraan hebben besteed". (Van onze correspondent) TERNE IJZEN - „Als je de kinderen wilt leren goed met eigen en andermans spullen om te gaan, dan moeten ze gewoon aan het werk gezet worden", meent het hoofd van de openbare Zuidlandschool aan de professor Zeeman straat, de heerJ. Notebaert. Zo blijkt ook het hoofd van de aangrenzende rk basisschool Op de Hoogte, de heer M. van de Rijt, erover te denken, want maandagmorgen gaven alle leerlingen de speelplaatsen en de plantsoenen van hun school een grondige schoonmaakbeurt. Het daarvoor benodigde materiaal werd door Openbare Werken beschikbaar gesteld en ook de ouders, die daar voor tijd hadden staken een handje toe. Het terrein tussen de beide scholen, dat gezamenlijk wordt gebruikt kreeg eveneens een grondige beurt. Elke klas werkte een half uur, daarna kregen de leerlingen een ijsje. Ze hebben met heel veel enthousiasme gewerkt en zij zijn er erg trots op datnu vrijdagmiddag de grote vakantie begint, de hele schoolomgeving er zo keurig bijligt", aldus de heer Note baert. (Van een onzer verslaggevers) HOEK - „Veel zaken rond de Braakmankreek zijn omgeven door vaagheden en niet vast gelegde toezeggingen, waar door niemand weet waar hij aan toe is". Deze opmerking staat te lezen in de deze week verschenen nieuwsbrief van de Windsurfvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen. Uit de nieuwsbrief blijkt dat er nog steeds geen duidelijkheid is rond de vaartarieven. Een vaarvergunnmg op de Braakman kost aldus de windsurfvereniging twintig gulden per jaar. Op grond van de onlangs door het recreatie schap geaccepteerde nieuwe vaarverordening, kan die ver gunning echter niet verkregen worden zonder dat er haven geld is betaald aan het Isabella watersportbedrijf. „Of je nou die haven gebruikt of niet doet er niet toe", aldus het com mentaar van de windsurfers. Bezwaar is er verder tegen het feit dat er met Isabella een mondelinge overeenkomst is over de hoogte van de vaarta rieven. Nu is daar weer een be drag van 50,- bovenop geko men om een speciaal pasje te verwerven. Dit pasje is nodig om een onlangs geplaatste slagboom in de Fazanttnlaan te kunnen passeren. De wind surfvereniging in dit verband: „Er staat niets op papier en ziedaar, de gesprekken zijn nauwelijks afgelopen of er moet geld bij". Weerverwachting van het KNMI tot dinsdagavond: Veel bewolking en af en toe buien. Middagtemperatuur ongeveer 17 graden. Matige aan de kust en op het IJssel- meer nu en dan krachtige wind uit uiteenlopende richtingen. Vooruitzichten voor woens dag en donderdag: Vrij koel en nu en dan buien Konstanz 461 min 3, Rheinfel- den 368 min 4, Maxau 673 min 28, Plochingen 162 min 10, Mannheim 576 min 49. Stein- bach 170 min 10, Mainz 505 min 25, Bingen 362 min 21, Kaub 467 min 26. Trier 367 min 59, Koblenz 460 min 28, Keulen 596 mi n 21. Ruhrort 684 min 16, Lobith 1305 min 5, Pannerdense Kop 1265 min 4, Nijmegen 1095 onv., Usselkop 1124 min 1, Eefde Ijssel 628 plus 10. Deventer 489 plus 1, Katerveer/Spooldersluis 152 plus 10, Borgharen 4038 min 37, Belfeld 1218 min 63, Grave Beneden de Sluis 530 min 40. Morgen, woensdag 9 juli Bergen op Zoom 1.41-14.23 Hanswee 0.56-13.41 Terneuzen 0.22-13.02 Vlissingen 12.42 Wemeldinge 1.26-14 12 É&a*

de Stem | 1980 | | pagina 11