In west-zeeuwsch-vlaanderen ultuur groep troomlijnt evenementen ITIZEN jnDio Piet Goossen: „Ik kon altijd goed met iedereen opschieten' juni juni tizen id Prix chrono. IHILLEMANS P. van de Berge wint zeehengelwed- strijd Sas van Gent/Vooruit wil zestig woningen bouwen bij Witte Wijk Terneuzen Westdorpe HANDIG HEKWERK Puzzelrit op de fiets in Aardenburg streek GESCHENKEN van BLIJVENDE WAARDE MDUYSE-MAHU uperieure techniek. :ijd als geen ander. rospectus met ciale prijzen igt klaar. IIG Vakhandelaar iNTI-ROOK- PLAN OP lG PITJE wenementen- dag ^heense Kreek Lakneuzen - Dow fienk6le Eerste VOS- cursus Sluis beëindigd PvdA Sluis wil riolering in Terhofstede RUSSISCH AUTOSCHIP NAAR GENT Laatste maand bij gemeentewerken Sas van Gent Steunbetuiging Terneuzense binnenschippers STEM VAN DONDERDAG 19 JUNI 1980 T12 DELFTS BLAUW Porc. lies MAKKUM Tichelaar WEDGWOOD Serviezen ROYAL ALBERT HUMMELFIGUREN LUXE GESCHENKEN Steenstraat 19 - Hulst Telefoon 01140-4376-2068 In-dealer: I HULST Tol. 01140-12335 t in vertrouwen bij: teenstraat 12 Tel. 01140-12687 (Van onze correspondent) TERNEUZEN - Het alge teen bestuur van de school- rtsendienst Zeeuwsch- Waanderen, heeft gisteren tij- Idens een vergadering besloten par activiteiten in het kader het anti-rookplan voorlo- hig op een laag pitje te houden, gebleken is dat de gemeenten jcel en Oostburg zelfstandig landacht hieraan besteden, koornamelijk in de eerste ldassen van het voortgezet on- lerwijs. Men wil daar nu de Resultaten van afwachten en Han hierop volgend jaar in paart in haken. I Een ingekomen brief van de [rovinciale raad voor de iolksgezondheid in Zeeland, waarin werd gevraagd om Reelname van de schoolartsen lan de toelatings- en begelei dingsteams van het buitenge woon lager onderwijs, leverde '~i stof tot discussie. Ge- jd werd hier mee te wer pen aan het instellen van een Werkgroep, die na inventari satie van de werkzaamheden pan de schoolartsen, voorstel len kan doen aan de Zeeuwse poolartsendiensten teneinde ruimere aandacht voor ge- [toemd onderwijs mogelijk te ljnaken. Uit de vergadering pam een stem dat eigenlijk Were schoolarts in deze perkgroep zitting moest ne- ■en. Het algemeen bestuur in eeuwsch-Vlaanderen had Ivoorgesteld dat één voldoende pas, waarmee men zich uit- pmdelijk kan verenigen. voorziter van het alge- Feon bestuur mevrouw J.M. Joppegieter-Thiel, deelde mee at met ingang van half au- ustas als nieuwe schoolarts «noemd kan worden dr. Van- |Mte, een geboren Gentenaar, P reeds enige tijd in Neder land werkzaam is. Ook in een f taande vacature assistente loot'de schoolarts, waarvoor I onderd sollicitaties waren I innen gekomen, kon worden ■voorzien. L houdt zondag 21 juni ii. Senheid van het vijf- (™jarig bestaan van de per- L ®*'svereniging een evene- "rppul''''®' °P de Otheense j Terneuzen. Geduren- II,.. -6 worden er spel- Xp^|'n en om het water ge- het programma staan: p. ?n rond de haven in com- te pn k ?i6t v^otvaren. kanora- bastLi varen' ringgooien, ^Junmen,waterfietsen of wagenrace. Zaterdag, een e;tVoor de feestelijkheden, id Pwsoneelsvereniging laar jen,tu?sen acht en twaalf VS„L,le hij de zeilclub op de Je pi staan voor zeilies, in lert Pnheid om wat meer »n n ?eilen te weten te ko- l'enl ri° Aderen die nog tot ,z'in kunnen meevaren, zeilboten die de iiltH°0r die gelegenheid be daar stelt. De zeilles be- zaterdag om 13 uur. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG - Cultuurminnend West-Zeeuwsch- Vlaanderen heeft de handen ineen geslagen. Sinds enkele maanden is een werkgroep bezig om het aanbod van cul turele evenementen te coördineren en te stroomlijnen. Het eerste zichtbare resultaat is een „cultuuragenda", waarop de belangrijkste activiteiten van alle in de werkgroep ver tegenwoordigde instellingen een plaatsje hebben gekre gen. Daaruit blijkt al dat er geen evenementen samenvallen, zo als in vorige jaren meer dan eens gebeurde. „Maar dat is min of meer een toevalstref fer", zegt initiatiefnemer wet houder J. Vergouwe in Oost burg. „Want we zijn in april met de werkgroep gestart en toen lagen de meeste evene menten al vast". Vergouwe probeerde al eer der om in West-Zeeuwsch- Vlaanderen een culturele werkgroep van de grond te krijgen. Vorig jaar nog ver zandde een poging daartoe. Toen de wethouder begin dit jaar opnieuw de handschoen opnam, had hij wel succes. Be halve de drie gemeenten zijn de volgende instellingen verte genwoordigd in de werkgroep'. (Van onze correspondent) SLUIS - De eerste VOS- cursus die in maart met dertien deelneemsters en twee bege leidsters begon, werd een dezer dagen beëindigd. Metveel belangstelling werd gedurende twaalf avonden gesproken over de gemeente, wat doe je als je bij scheiding of overlijden er alleen voor komt te staan, spelavond, opvoe ding, bejaardenzorg en hoe bereid je je voor op het moment dat dë kinderen het huis uit gaan. Een enquête wees uit dat de cursisten de lessen pleziering en instructief hadden gevon den. Graag hadden zij nog meer tijd aan verscheidene on derwerpen besteed. Wethou der F. Cuelenaere kwam de be geleidsters bedanken en zei te hopen dat er in het najaar op nieuw een cursus van start zal gaan. ZVU, UIT, het Bach-comité Aardenburg, de contactcom missie van de Nederlands her vormde kerk in Groede, de stichting Orgelkring Aarden burg, het comité zomeravond concerten Cadzand. Volgens de heer Vergouwe was het dringend nodig om de activiteiten op elkaar af te stemmen. „Het is een vrij klei ne groep die dit soort evene menten bezoekt en dan kun je geen doublures hebben". Be halve die coördinatie wil de werkgroep ook de propaganda voor de culturele activiteiten voor haar rekening nemen. Be gin oktober komt de groep weer bij elkaar. Dan bespreekt men niet alleen de eerste re sultaten van het werk, maar ook de begrotingen van de verschillende instellingen. Subsidieverzoeken kunnen dan naast elkaar worden ge legd voor een gedegen beoor deling. Overigens vindt Vergouwe dat nog meer evenementen in het werkgebied van de groep thuishoren. Daarbij denkt hij onder meer aan uitvoeringen door muziekverenigingen en koffieconcerten. „Dat is ook cultuur, zij het van een ander gehalte". Rectificatie De vergade ring van de afdeling Terneuzen van de Partij van de Arbeid zal worden gehouden dinsdag 24 juni en niet zoals abusievelijk vermeld donderdag 19 juni. Musical Vanavond geven in de bovenzaal van de basis school leerlingen een opvoe ring van de musical „Koeken voor de koning". De ouders van de schoolgaande kinderen zijn hiervoor uitgenodigd. Tij dens de pauze zal een kleine verloting gehouden worden. De uitvoering begint om zeven S SK S S SLUISKIL - Gaat het wel zo slecht met het openbaar vervoer? Een autosloper op het kanaaleiland bij Sluiskil maakt in ieder geval handig gebruik van deze bus. Het wrak was afgeladen. Zonder dit hekwerkzou de stapel afval minstens voor een deel in het aangren zende kanaal kieperen. Waar een bus al niet goed voor is. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT - De wo ningbouwvereniging Sas van Gent/Vooruit wil zestig wo ningen bouwen op het terrein achter het Vlaanderencom- plex, grenzend aan de zoge naamde Witte Wijk. Alleen de grondaankoop staat dit ri goureuze plan nog in de weg. Hierover is tussen de gemeente Sas van Gent en eigenaar Rouw b.v. uit Terneuzen nog geen overeenstemming be reikt. Dit deelde woningbouw- voorzitter G. Vioen gister avond mee tijdens een leden vergadering. Hij noemde dit plan een opvijzeling voor de Witte Wijk, waarin ook moge lijkheden zijn voor de ontslui- tingsweg van de CSM. Dit laatste vormt nu nog een strui kelblok voor het totale woon erfplan voor deze wijk. Óp vragen van T. Sarneel, die vroeg waarom de Sasse woningbouwvereniging niet benaderd was om woningen te bouwen in de Poelstraat, ant woordde voorzitter Vioen, dat het vorige bestuur geen inte resse had getoond voor wo ningbouw in het te renoveren gedeelte van de Poelstraat. Wel heeft het nieuwe bestuur inte resse getoond voor de bouw van bejaardenwoningen in de Kloosterlaan. Een architect is doende een en ander op papier te zetten en diverse gesprekken zijn al achter de rug, waarbij Vioen zelfs de mogelijkheid niet uitsloot om in fasen hierbij ook de Groot Majoorstraat en een gedeelte van de Noord straat te betrekken. Over een eventuele uitbrei ding van het centrale anten nesysteem die de woning bouwvereniging in geheel Sas van Gent exploiteert waarbij zij veel interesse heeft om deze uit te breiden met meer bui tenlandse zenders, waaronder de veelbesproken commerciële Luxemburgse zender, liet Vioen na afloop weten hierover nog geen verdere concrete plannen te hebben. Als reden noemde hij de vergaande, snelle technische ontwikke ling, waarbij hij zelfs voorzag, dat binnen enkele jaren een satelliet goedkopere verbin dingen mogelijk zou maken. (Van een onzer verslaggevers) TERHOFSTEDE - Er moet volgens de PvdA in Sluis rio lering worden aangelegd in de buurtschap Terhofstede. Het afval uit de ongeveer vijftig huizen daar, komt nu nog gro tendeels terecht in het op pervlaktewater. Een onduldbare toestand, vindt de PvdA, die dan ook een onderoek instelt in Terhofste de. Huis-aan-huis zijn formu lieren verspreid met daarop de simpele vraag: Zou u een aan sluiting willen? Men kan die vraag beantwoorden met ja, nee of misschien. De PvdA wijst er volledigheidshalve wel op dat er aan zo'n aansluiting kosten verbondenkunnen zijn. De raadsfractie wil de gege vens van de enquête doorspe len naar de gemeente. Is er een ruime meerderheid voor aan sluiting, dan moet de riolering er komen, aldus de PvdA, on afhankelijk van een eventuele subsidie. Blijft een positieve reactie van de gemeente uit, dan zal men niet aarzelen om rechtstreeks naar GS te stap pen. Overigens maakt men zich wat zorgen over het feit dat er in Terhofstede nogal veel tweede woningen staan. „Op den duur wordt het lozen op oppervlaktewater echter erg duur. Daarom zullen die vakantiebewoners ook wel eieren voor hun geld kiezen", hoopt de PvdA. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG laarsvereniging De henge- Sport en (Van een onzer verslaggevers) GENT - In de Gentse haven arriveert vandaag het Russi sche autoschop Magnitogorsk. Het schip meet 15.709 hrt en is bestemd voor het Hondadis- tributiecentrum in Gent. De ontvangst van de Mag- nitogrosk, die vannacht de Terneuzense sluizen zou pas seren, gaat met enig vlagvert- goon gepaard, omdat het de eerste Russische autocarrier is, die Honda's naar Gent brengt. Vanmiddag is er bij Honda een officiële ontvangst waarbij behalve het Gentse stadsbe stuur ook een aantal verte genwoordigers uit scheep vaartkringen in de Neder landse en Belgische kanaalzo ne aanwezig zullen zijn. P. Goossens neemt afscheid van gemeentewerken. (Van een onzer verslaggevers) WESTDORPE - „Ik had er een hekel aan dat iemand een vrije dag moest nemen om naar het kantoor te komen, om wat te vragen over een vergunning of iets anders. Daarom stond bij mij de deur altijd voor ie dereen op. Ook na kantoortijd. En misschien is het wel die in stelling geweest die mijn werk voor de Centrale Dienst Ge meentewerken vergemakke lijkte". Aan het woord Piet Goossen, die aan het eind van de maand afscheid neemt als hoofd ge meentewerken Sas van Gent. Zijn opvolger is J. van Dongen uit Sas van Gent. Goossen kwam in 1947 als opzichter in dienst bij de We deropbouw Middelburg, het latere ministerie van Volks huisvesting. „Samen met 71 collega's handelden wij daar de oorlogsschade af. Ik deed toen voornamelijk het taxeren, het herbouwen en restaureren van gebouwen. Van die 72 zijn er naderhand maar drie over gebleven. Daar was ik bij. Een teken dat ik het goed deed", vertelt hij. Enkele jaren later keerde hij terug naar Zeeuwsch-Vlaan- deren. „Daar was toen de Centrale Dienst Gemeente werken in Terneuzen gesticht. Later heeft Terneuzen zijn ei gen dienst gekregen. De rest van Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren, Hontenisse, Hulst, Axel en Sas van Gent, ressorteerden onder de Centrale Dienst. An derhalf j aar geleden kregen die ook allemaal een eigen dienst en ik werd benoemd tot hoofd gemeentewerken Sas van Gent", legt hij uit. „Het was niet altijd eenvou dig om het iedereen naar de zin te maken. Gelukkig kon ik goed met mensen overweg en dat is mij toch wel vaak van pas gekomen. De sterken in de gemeente moest ik soms wat afzwakken en de zwakke broeders gaf ik wat meer aan dacht", geeft hij zijn manier van werken prijs. Goossen die uit een aanne mersbedrijf komt, was gedu rende zijn loopbaan voorna melijk belast met de bouw van openbare gebouwen. Vlot noemt hij een aantal scholen en badhuizen op. Ook zijn eigen woning heeft hij grotendeels zelfgebouwd. „In de put", heet het optrekje aan de Graafjans- dijk. „Nee ik heb er nog nooit ingezeten", lacht hij. Ik bekijk het leven van de optimistische kant", grijnst hij breed. Aangekomen bij het onder werp sport, dat als een rode draad door zijn leven loopt, snelt hij de trap om een kran teknipsel van 1948 voor de dag te halen. Het artikel is afkomstig uit een Engels dagblad. De Scarbo rough Evening News van 13 September 1948 vertelt in geuren en kleuren van een tweemaal scorende Goossen in een treffen tussen Pickering Town en het Walchers elftal. „Ja, ik heb 23 jaar in het eerste van Hontenisse gespeeld. Toen ik te oud werd om te spelen ben ik in de duivensport terecht gekomen. Hij weet er alles van te vertellen. „Ik heb er mijn handen vol aan. Nee vervelen zal ik me niet", besluit hij. Ontspanning te Zaamslag hield haar derde clubwedstrijd in dit jaar. Hieraan werd door 312 leden deelgenomen. Gevist werd in de Wester- schelde nabij de buurtschap De Griete. De vangsten waren goed, hoewel er veel onder - maatste vis werd gevangen. Er was in deze wedstrijd veel va riatie in de gevangen vissoor ten, zoals een kleine zeebaars van 350 gram, grote en kleine paling en natuurlijk schol en bot. Na afloop werden in café De Griete de prijzen uitgereikt. Winnaar met negen gevangen vissen en een puntentotaal van 486 werd P. van de Berge uit Terneuzen. 2. Joop de Pooter uitZaamslag413,3. C. Dees uit Terneuzen 372, 4. Henk Dees jr. uit Terneuzen 330, 5. D. Hamelink 287, 6. mevrouw De Putter 222, 7. J. de Putter 207, 8. Gilly de Blaey jr 194, allen uit Zaamslag, 9. J. de Bruijne uit Spui 182,10. D. Tholens uit Terneuzen 160. De eerstvol gende wedstrijd is zaterdag28 juni eveneens nabij De Griete. TERNEUZEN - De bin nenschippers van Terneuzen hebben morele steun gekregen van het Koninklijk Nederlands Ondernemers Verbond dat onlangs in een schrijven B.en W. van Terneuzen verzocht om de Oostelijke kanaalarm voor de scheepvaart te handhaven. Tevens heeft de afdeling Ka naalzone van Horeca Neder land zich achter dit verzoek 'geschaard. Zoals bekend worden de lig plaatsen van de Terneuzense binnenschippers bedreigd. Het doortrekken van de Haar- manweg om de binnenstad van Terneuzen voor alle verkeer gemakkelijker bereikbaar te maken, zou ten koste gaan van een vijftigtal ligplaatsen. Bei de verzoeken komen aan de or de in de raadsvergadering van zonderdag 26 juni, aanvang halfacht. AARDENBURG - De vol leybalclub Kikkers in Aarden burg houdt 21 juni voor de ze vende keer een fietspuzzel-, behendigheids- en oriëntatie- rit over een afstand van 20 ki lometer, door de polders rond Aardenburg. Iedere belangstellende kan er aan meedoen en zich tussen 13 en 14 uur laten inschrijven in de gymnastiekzaal in de St. Bavostraat. Het eindpunt moet om 18 uur bereikt zijn. De prijsuitreiking heeft plaats tij dens het fietsenbal dat begint om 19.30 uur in de ontmoe tingsruimte aan de Sassen- straat.

de Stem | 1980 | | pagina 23