FOCA HAALT BAKZEIL Tweede plaats Jan Raas ZEGE VAN DER ARDEN- RGSTER TRALE CABMING Burge meester dreigt met voetbalver- Guy Thijs: „België geen underdog meer iondscoach op [eveel slakken zout WIJZER/ WIJZERES LENTEHOF )UDKUNDIG !ERK(ST)ER JSSCHOOL SAINT LOUIS PLOMEERO GOEDKOPER?? ,D TERUG!! Record 1ANNEKENS-I JRNOOI Tweede plaats voor ruiters Becken- bauer blijft bij Cosmos Wereldrecord Russische wielerploeg chting Katholiek Onder- den Dries vraagt voor c udenbosch sn per week rdt naast de bereidheid ;n i n te zijn verwacht: g en samenwerking met het I en andere bij de school be- t.o.v. de katholiciteit van s graag binnen 10 dagen oemde stichting, p.a. Oudenbosch. en voor de aardenafdeling k, met inbegrip van onre- CAO Bejaardentehuizen K cal j Crane 0916. 13 700 Kcal Crane 0924 20 500 Kcal Crane0932 27 500Kcal (i 805,- Rheem HG. 12 32 000 Kcal vanaf II.'i»- Burnham Profit. 20 000 Kcal II. 700.- jS Ben raad 21 ITJW L-*» 16 000-21 000 KcallU*00-- «ilk Benraads 28 IT Tap. 24 000-28 000 Kcal II. 15W' Intergas G 20 WW. 20 000 Kcal Ij- Vaillant VCW 20 T3 W D tl. 1»»' boiler. 25 000 Ktal (1.1175.- B.T.W. ran an alle hulpmaterialen uit ledingen gofötm vm ttuf. i 10 10a tztjweg van ae Terheydensewefl ng Electronics) lel, 076 877576 DE STBH SPORT E.K/80 ITAUi wart kruis erveus CASTEL-LE-MARE - Het kan de spanning voor het uiterst belangrijke duel met L'est-Duitsland zijn die aan Jan Zwartkruis knaagt, het kan ook zijn dat hij aan een Mere onzekerheid ten prooi is dan hij tot uiting wil brengen, maar de bondscoach legde gisteren zoals de spelers het algemeen ervoeren, teveel zout op teveel slakken. Jan Zwartkruis wond zich op over het feit dat sommige spelers in hotel Delle Termete laat aan afel kwamen voor de lunch en hij vindt het niets, dat zijn mannen zich ongedwongen onderhouden met de supporters, van wie er dagelijks meer en meer neerstrijken in het Kante onderkomen in Castel-Le-Mare. TURIJN - De ongeregld- heden die zich tijdens het duel Engeland-Beigië voor deden, gevechten op de tri bunes waartegen de Ita liaanse politie optrad met traangas, kunnen verstrek kende gevolgen hebben. De communistische bur gemeester van Turijn, No- velli, heeft namelijk een ge sprek gehad met de UEFA. Dat gesprek handelde niet bepaald over koetjes en kalfjes. Novelli heeft name lijk gedreigd de wedstrijd Engeland-Italié zondag te zullen verbieden als blijkt dat er weer ongeregeldheden zullen uitbreken. Novelli is bang dat terroristische groe peringen, die in noordelijk Italië veelal hun thuis in Tut rijn hebben, zullen profite ren van de dan ontstane ver warring. „En", zo vertélde Novelli, „dan vallen er on getwijfeld doden. Dat is het voetbal toch niet waard. Ook een Europees kampioen schap in Italië niet". IVREA - Het Belgisch elf tal, dat in Iv logeert, heeft het gelijke spel tegen de grote fa voriet voor de Europese titel, Engeland, uiteraard met ge- juig ontvangen. Vertelde Guy Thijs onom wonden: „We kunnen zelfs doordringen tot de laatste vier. De eerste speelronde is voorbij en er is gebleken dat er sprake is van een nivelle ring. Grote voetballanden bestaan er niet meer. Alles is mogelijk, zeker in onze groep. Vandaar dat we nu op resultaat gaan voetballen. We zijn gestart als underdog, zo voelden we ons ook, maar dat is nu voorbij. België is een volwaardige deelnemer aan deze EK en we zullen daar naar handelen". I Daar botst het in hoofdzaak lussen spelers en Zwartkruis, ■onder dat evenwel van een (inflict kan worden gespro ten. Het vertoeven in afzon- ities te richten aan Br >t. Joseph, Markt 34, Ou-1 :htingen tel. 01652-2669. voor 50 kinderen (leeftijdl ast een dagverblijf voor 2f| iterspeelzaal van de administratie zoeker pijn een ROME - Als West- Duitsland vanavond wint of gelijkspeelt tegen Ne derland, breekt dit West- duitse team een uniek re- cord. Dan blijft West- Duitsland namelijk voor zeventiende achtereen volgende maal ongesla gen. Dat record staat nu op IS (dus al geëvenaard), I gevestigd door de zoge naamde „Bresla 11", die in de dertiger jaren vrij wel onklopbaar waren. Dat team wordt naar Breslau genoemd, omdat in die plaats de grootste zege 18-0 tegen Dene marken behaald werd. dering is bij de meeste spelers niet populair. De verveling slaat dan onherroepelijk toe en je kunt ook niet alle uren, die niet worden doorgebracht met rusten, eten en drinken, door brengen met kaarten. In de spelersgroep heerst volmaakte eenstemmigheid over de ge zellige drukte in het hotel. Tussen supporters en voetbal lers heerst een prettige sfeer, er worden zonder mopperen handtekeningen uitgedeeld en er worden gesprekken ge voerd, die niet altijd over voet bal gaan. De perfectionist Jan Zwartkruis, die zelf dag en nacht met voetbal bezig is, is wellicht bevreesd, dat de con centratie daaronder zal lijden. Maar de spelers hebben er geen iten dat hij/zij i het praktijkdiploma heeft in administratieve taties kunnen binnen 10 da cht worden aan: Da dlrectla Lentehof', Cereestratt4,| afoon 076-134924. fKINGSLIJST >8; 3de 2.045; 4de 2.452; 5de 374; 8ste 1.326; 9de 2.033; I .690; 12de 174; 13de 2.151; I .B. Kannekens, Pr. Christina- PARIJS (AFP) - De FOCA I (vereniging voor formule I(constructeurs) lijkt op voor- Ihand het gevecht met de FI- |SA (internationale auto- I sportfederatie) om de I machtspositie binnen de I iormule I-wereld te verliezen Gevoelens van solidariteit lender de coureurs moeten j «ijken voor zakelijke belan- 18*5. Van de veertien door de IFISA geschorste rijders, die I aanvankelijk weigerden een I opgelegde boete te bealen, I nebben er inmiddels al acht I «ét bedrag aan de FISA over- I gemaakt Of acht behoren tot twee I renstallen: Ligier en I '■'acLaren. Deze twee kiezen ■alsnog de kant van Alfa Ro- |»eo, Ferrari en Renault, die laehineersteinstantie achter de FISA schaarden. De cou reurs zijn Alan Jones, John Watson, Nelson Pique, Jac ques Laffite, Didier Pironi, Tim Needel, Elio de Angelas en Alain Prost. Hun schor sing is door de FISA opgehe ven, zodat zij gerechtigd zijn deel te nemen aan de 24 uur van Le Mans, die dit week einde van start gaan en de formule I-race om de Grote Prijs van Frankrijk, die op 29 juni in Le Castellet in Zuid- Frankrijk wordt gehouden. In FISA-kringen wordt overigens verwacht dat de overige zes coureurs op korte termijn de boete zullen be talen. Waarna ervoor de FO CA niets anders opzit dan met hangende pootjes de macht van de FISA te erken- enkele moeite mee dat ze, zoals Zwartkruis het ziet, „lastig" worden gevallen. De, om het zacht te zeggen, minder goede stemming van Jan Zwartkruis kwam gister middag tot uitbarsting. Na de training gingen de spelers naar hun kamers om zich even op te knappen en te verfrissen. Om halfeen werd de lunch geser veerd en niet iedereen was aanwezig. Willy van de Kerk hof was zelfs helemaal ver dwenen. Hij onderhield zich, zoals de dag tevoren was af gesproken, met een journalist. Terwijl het gesprek in volle gang was, ging Herman van den Hengel, die erop uit was gestuurd om Willy van de Kerkhof te zoeken, op het ter ras en zei hem dat hij onmid dellijk aan tafel moest. De Brabander nam het allemaal gemoedelijk op, maar later bleek dat er spelers waren die zich tenminste verbaasd had den over het feit, dat de door de KNVB meegenomen eigen kok op pad was gestuurd en niet één van de vele begeleiders van de ploeg. Het wordt niet met zoveel woorden) gezegd omdat de spelers Jan Zwartkruis als mens openlijk waarderen en zijn benadering appreciëren, maar langzamerhand groeit steeds meer de indruk dat een aantal spelers van de selectie vindt dat de bondscoach zich een soms wat pietluttige hou ding aanmeet. Dat zij zich geestelijk niet optimaal voorbereiden op het duel dat beslissend zal zijn over het wel of niet bereiken van de finale wordt resoluut van de hand gewezen. Natuur lijk zijn ze doordrongen van het gewicht van het duel, maar de meesten voelen zich nu eenmaal prettiger als ze niet elke minuut van de dag eraan moeten denken en als ze hun zinnen kunnen verzetten. Dat kan juist doordat zij zich kun nen onderhouden met de sup porters, die overigens minder blijk geven opdringend te zijn. Door hun belangstelling en meelevendheid en door die van de plaatselijke, meestal jeug dige, bevolking groeien de in ternationals naar de, voor zover zij die al niet hadden, status van vedette. En dat kan hun zelfvertrouwen alleen maar ten goede komen. Het is vele spelers dan ook een raad sel waarom Jan Zwartkruis Jan Zwartkruis aan het werk. 's Middags werd de bondscoach ietwat kriebelig over het gedrag van zijn spelers. zich, naar hun mening, ineens meer dan normaal opwindt over wat in hun ogen te ver waarlozen kleinigheden zijn. Maar het zijn futiliteiten die buiten proporties kunnen grogien als er vanavond een negatief resultaat tegen West- Duitsland zou worden bereikt. AKEN (ANP) - Nederland is gistermiddag in de landen- wedstrijd op de met West- Duitsland en Zwitserland ge deelde tweede plaats geëin digd. Alle drie equipes liepen in de twee manches twaalf strafpunten op. Winnaar werd Olympisch kampioen Frank rijk met een totaal van acht strafpunten. ROME-NEW YORK - Franz Beckenbauer blijft toch voor de New York Cosmos spelen. De Westduitse libero, die in Amerika frekwent op het mid denveld speelt, die eerder al rond was met Hamburg SV, besloot toch maar twee jaar bij te tekenen in New York, waar Hennis Weissweiler de Cosmos onder zijn hoede heeft. ST. AFRIQUE (AFP) - De Spanjaard Bernardo Alfonsel heeft na een solo over 120 ki lometer de tweede etappe van de Midi Libre gewonnen. Al fonsel legde de 176 kilomter van Mende naar St. Afrique af in 4 uur 57 minuten en 46 se conden. Jan Raas won de sprint van de achtervolgende groep en eindigde op 5.45 als tweede. Leo van Vliet werds- vierde. De Fransman Jean-Re- né Bernaudeau behield de lei ding in het algemeen klasse ment. De uitslag van de tweede etappe is: 1. Alfonsel (Spa) 176 km. in 4 uur 57 min. 46 sec. (met bonificatie 4.57,41); 2. Raas (Ned) 5,03,29 (met bon. 5.03,26); 3. Demeyer (Bel) z.t. (5.03.27); 4. Van Vliet (Ned) z.t. (5.03.28); 5. Adri van Houwe- lingen (Ned) z.t.; 6. Wayenberg (Bel); 7. Sherwen (GBr); 8. Van de Velde (Ned); 9. Piet van Katwijk (Ned); 10. Tackaert (Bel) alleen in dezelfde tijd als Raas. Het algemeen klassement: 1. Bernaudeau (Fra) 10 uur 25 min. 27 sec.; 2. Agostinho (Por) op 12 sec.; 3. Van de Velde (Ned) op 45 sec.; 4. Linard (Fra) op 1.01; 5. Kuiper (Ned) op 1.05; 6. Martens (Bel) op 1.08; 7. De Carvalho (Fra) op I.09; 8. Wijnants (Bel) op 2.44; 9. Lubberding (Ned) op 4.30; 10. Martin (Fra) op 4.33. De Belg Daniël Willems heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland ge wonnen. Het betekende de derde achtereenvolgende overwinning van Willems in deze ronde. Hij legde de 191 kilometer van Widnau naar Wettingen af in 5 uur 7 minu ten en 34 seconden. Willems versloeg in de eindsprint van een kopgroep van veertien renners de Westduitser Didi Thurau, die als tweede eindig de. De Zwitserse veldritspe- cialist Albert Zweifel bezette de derde plaats. Joop Zoete melk was met de zevende plaats de beste Nederlander. De uitslag van de tweede etappe is: 1. Daniël Willems (Bel) 191 km. in 5 uur 7 min. en 34 sec.; 2. Didi Thurau (WD1); 3. Albert Zweifel (Zwi); 4. Phi lip van den Brande (Bel); 5. Lucien van Impe (Bel); 6. Er- win Lienhard (Zwi); 7. Joop Zoetemelk (Ned; 8. Alvaro Crespi (Ita); 9. Godi Schmutz (Zwi); 10. Mario Beccia (Ita); II. Theo de Rooy (Ned); 12. Josef Fuchs (Zwi); 13. Luciano Loro (Ita); 14. Ludo Peeters (Bel) allen in dezelfde tijd als Willems; 15. Peter Kehl (WD1) op 22 sec. Het algemeen klassement luidt als volgt: 1. Willems (Bel) 10 uur 38 min. 52 sec.; 2. Zoe temelk op 1 sec.; 3. De Rooy op 7 sec.; 4. Thurau z.t.; 5. Peeters z.t.; 6. Schmutz op 11 sec.; 7. Van Impe op 13 sec.; 8. Fuchs op 16 sec.; 9. Van den Brande z.t.; 10. Zweifel op 17 sec. MOSKOU (AFP) - De Sov jet-Unie heeft op de Olympi sche baan in Moskou het we reldrecord wilerennen ploeg achtervolging over 4 kilometer verbeterd. Victor Manakov, Alexander Krasnov, Oleg Kle- nikov en Alexander Koelikov kwamen tot een tijd van 4 mi nuten en 19,45 seconden. Het oude record stond op naam van de Zwitserse ploeg, die in juli 1979 een tijd lieten afdrukken van 4.23.67. J (Door Ton Koomen) TERNEUZEN - Wim de Waal heeft zijn overwinning van vorig jaar in het Terneu- zense Scheldecriterium voor amateurs niet kunnen prolon geren. De op winst beluste Axelse prijsrijder liet zich gisteravond in een lange eindspurt verrassen door Toontje van der Steen, die hem gemakkelijk voorbleef in deze 8e editie, die een enorme publieke belangstelling trok. De Waal en Van der Steen maakten deel uit van een kop- groepje van zes renners, dat halverwege de koers de be slissende slag forceerde. De overige ereplaatsen waren voor Gerrit van 't Geloof, Piet Franken, Kees Spaans en Herman Frijters. Kwaliteit genoeg dus voorin te vinden in het Scheldecrite rium, dat in een drukkende, broeierige hitte werd verreden. Dat mocht echter niet verhin deren, dat de mannen er niet met een „makkie" vanaf wen sten te komen. Vanaf de eerste ronde waren er volop scher mutselingen, die een serieus aanzien leken te krijgen, toen Matje Dohmen - later ver te ruggevallen en voortijdig af gestapt - Wim Nelissen, Theo Appeldoorn, Frank Laurijssen en populaire Derek Hunt aan de haal gingen. Lang duurde deze ontsnapping echter niet. Er zat nog te veel kwaliteit in het grote peloton en na een fiks aantal onbeduidende spelde- prikken viel dan de beslissende jump, geplaatst door De Waal en Van der Steen, die Spaans, Van 't Geloof, Franken en Frijters met zich mee in hun kielzog kregen. Het peloton brokkelde rap in drie brokken uiteen en de be slissing was gevallen. Op het tweede plan, op zo'n 30 secon den achterstand, volgden Hunt, Kees de Jong, Laurijs sen, Nelissen, Boeren, Van Hooydonk en streekfavoriet Ronnie van der Sijpt en daar weer achter een groepje van zes renners met de plaatselijke troef Hans Moens, Tonnie Huijzen, Ab de Feijter en Ad van Elzakker. De rest mocht het in Terneuzen - waar Ab 't Gilde uit Hoek op het appèl ontbrak, hij was uitgezonden door de KNWU naar het eiland Man - voor gezien houden. Derek Hunt zorgde in die slotfase nog voor wat vuur werk door uit het tweede groepje vandaan te spurten en beslag te leggen op de 7e plaats na de koplopers. In die boeiende finale dan, waarin vrijwel alle wielerfa nanten op De Waal mikten, schoot attente Toontje van der Steen op het juiste moment als een vuurpijl weg en bleek niet meer te stuiten. Het zilver was slechts voor De Waal, die fel gebrand was op de winst. „Maar het was niet mogelijk in deze drukkende temperatuur weg te komen. Het tempo lag te hoog. Het moest op de spurt aankomen en daarin was ik de ze keer de slimste", merkte Van der Steen vergenoegd op. Uitslag: 1 Toon van der Steen (Bruinisse) 85 km in 2.9.51,2 Wim de Waal (Axel), 3 Gerrit van 't Geloof (Ouden bosch), 4 Piet Franken (Oos terhout), 5 Kees Spaans ('s Gravenpolder), 6 Herman Frijters (Moerdijk), 7 Derek Hunt (Oud-Gastel) 2.10.38, 8 Kees de Jong (Schijf), 9 Frank Laurijssen (Zundert), 10 Wim Nelissen (Bom), 11 René Boe ren (St.-Willebrord), 12 René van Hooijdonk (Roosendaal), 13 Ronnie van der Sijpt (Koe wacht), 14 Rinus Ansems (Chaam), 15 Hans Moens (Ter- neuzen), 16 Ad van Elzakker (Heerle), 17 Rlni van der Steen (Etten-Leur), 18 Tonnie Huij zen (Kloetinge), 19 Ad de Feij ter (Axel), 20 op één ronde Peer Maas (Huijbergen). DOOR ARIE HAAN Het is mij gisteren erg op gevallen, dat het duel tegen de Westduitsers vrijwel door iedereen binnen de spelers groep erg naar voren wordt geschoven. Niemand wil er zeker nog over praten, mis schien te bang overgecon centreerd te raken. Ik ben nu en dan in gedachten wel be zig met dit voor Nederland zo belangrijke duel. Ik denk dan ook terug aan Argentinië, waar we in de tweede WK- ronde ook tegen de Westduit sers speelden. Ook toen was deze wedstrijd van groot be lang en moest er over beslis sen of we in de finale zouden komen. Toen scoorde ik mijn eerste treffer van zeker 25 meter afstand en bracht de stand op 1—1. Nadat we weer op achterstand werden gezet, scoorde René van de Kerkhof de gelijkmaker, 2-2 dus. Nu, twee jaar later, in het bloedhete Italië, zijn zowel Nederland als West-Duits- land met slecht voetbal het EK-toernooi begonnen. Zo lang je niet scoort, bestaat het voetbal tegenwoordig grotendeels alleen nog maar uit knokken en nog eens knokken. Vechtvoetbal noe men ze dat. Aangezien we vanavond met drie spitsen spelen, althans we gaan van start in een vier-vier-drie- opstelling, zal er één speler van ons team van achteren uit moeten opschuiven, waardoor je drie spelers achterin krijgt, drie op het middenveld en vier man in de aanval. Tegen West-Duits- land, dat hierom natuurlijk vraagt, kan dit systeem ech ter levensgevaarlijk zijn. Belangrijk blijft natuurlijk nog altijd de uitslag van het duel Griekenland-Tsjecho- slowakije. De Grieken heb ben een goed elftal. Ze zijn niet naar Italië gekomen voor een van de ereplaatsen, maar om de wereld te laten zien, dat zij ook kunnen voetbal len. Doen ze dat twee duels, dan zullen ze het in de derde wedstrijd heus niet laten af weten. Dan zijn ze namelijk weer nergens en precies zoals op de dag dat ze naar Italië vertrokken. Worden ze afge droogd door de Duitsers, dan is het weer niks. Positief voor Oranje is dat het beter kan voetballen dan tegen de Grieken. We zijn door de mindere verrichtin gen tegen de Grieken niet uit ons humeur geraakt en dat is erg belangrijk. Ik geloof daarom ook, dat er nog grote dingen met het Nederlands elftal gaan gebeuren. We hebben gisterochtend nog ontspannen getraind, al was het verschrikkelijk warm in de brandende zon. Ik hoop dat het vanavond niet zo warm is, want om kwart voor zes staat de zon hier nog aardig hoog aan de hemel en kan ze voor veel jongens echt een koperen ploert zijn. Er is regen gemeld voor vandaag en het zou geweldig zijn als de Italiaanse Jan Pelleboer gelijk krijgt. Want voetballen in de zon kan dodelijk zijn. De warmte in de avonduren is nog te verdragen, maar de brandende zon niet. Ze zou de wedstrijd nadelig kunnen beïnvloeden, want omdat zowel wij als de Duitsers willen winnen, moet dit duel normaliter erg aantrekkelijk zijn voor de toeschouwers. Niemand houdt u vanavond voor de buis dan ook tegen om voor ons te duimen en ons „Hals- und Beinbruch" toe te wensen. Jan Jonkers, de neo-prof uit Oud-Gastel, behaaldde in een koers in het Belgische Zele een fraaie vijfde plaats. Winnaar werd de Belg Dirk Heirweg. Levien Klaassen werd twin tigste, Jac Verbrugge 22e, Wim van Helvoirt 26e en Vester Aarts 27e. Werner Wieme, de IJzendijkse amateur, boekte in het Belgi sche Audenburg zijn eerste overwinning van dit seizoen.

de Stem | 1980 | | pagina 9