ulst verbiedt arkeren van rachtwagens Vrouwelijke secretaris in St. Philipsland Janny de Kok is de enige in Nederland Avondvierdaagse Hulst feestelijk besloten erste exemplaar ichtjes van Hulst oor burgemeester V WOONWIJKEN Woningbouw in kernen gemeente Oostburg krijgt vastere vorm Staatssecretaris opent hotels in Cadzand-Bad TERLEIDSTER Clinge iEMEENTE SORSELE E KORTING :e franqaise. ente oostburg SIDMAKING gemeente aardenburg INKOMSTEN R IEDEREEN GS willen [begeleider jvoor project kleine scholen I vers) Kunstwerk bij school Oostburg Expositie galerie M-4 IJzendijke Clinge Zilveren ambtsjubileum Trimkoers in Sint Jansteen Subsidie Hulst voor streekmuseum A,I stem VAN ZATERDAG 14 JUNI 1980 T9 jthouders maken bekend, dat I invoeren van de variabele ran 16 juni 1980 de openstel, ïeentesekretarie en de dienst I volgt zijn vastgesteld: alle afdelingen en bureaus vrijdag van 9.00-12.00 uur en I vrijdag van 9.00-12.00 uur ken It vrijdag van 9.00-11.00 uur op afspraak. ni 1980. ethouders van Borsele, :an den Heuvel, burgemeester! it, sekretaris. WANDIG GEÏSOLEERDE TROLLUIKEN, bij zelfmontage HORREN -oiwfi /IEN VERTICALE ZONWERIN" VEROSOL IN VOUWWANDEN ationale HOSTESS jor uw opleiding als ristische-, luchtvaart-, ess of hostesstolk. AFDELING: iiaat-vertaler-tol* IEIDING: Examens van )GE UNIVERSITY en U contact op met ons. TUUT VOORTALEN. wethouders van Oostburg zij van plan zijn aan de Regio- Vlaamse Woningbouwver- t 3 te Axel vrijstelling te ver- i artikel 19 van de Wet op de ig en artikel 50, lid 8 van de i het bouwen van zes woningen j jgulus 1 t/m 11 (oneven) te il bekend gemeente Costburg, 370 ged. rekking hebben op het bouw en vrijstelling liggen met ingang jedurende veertien dagen ter (Schouwburgstraat 2, sektie bor een ieder ter inzage. Een ïdurende deze termijn schrifte- het verlenen van de vrijstelling j dienen. 980. er en wethouders voornoemd, kerboer, burgemeester, je, sekretaris. wethouders van de gemeente sollicitanten op voor de vaca- s 1980 van: RSCHOOL JRGHTXWAKERTJES" iburg. wordt aan een enthousiaste dster die in het bezit is van >n zo mogelijk B en die bereid te werken aan de verder inte- :sen kleuter- en lagere school. i worden graag gegeven door vr. I. Stoelinga, tel. school ïuis 01177-1364. aties binnen 10 dagen na hel blad aan burgemeester en wet-1 enburg. t hartelijk welkom de Iedere zondagmiddag 3 uur /laasbach en medewerkers Seb. Doornbos, (hoek Baliëndijk), Breda allen die in nood zijn, hetzij voo enzaamheid, verslaafdheid etcj Toegang vrij! (Van een onzer verslaggevers) Hl'LST - Burgemeester en wethouders van Hulst zijn opnieuw van plan het parkeren L vrachtauto's in woongebieden strafbaar te stellen. Men denkt daarbij in de eerste [laats aan de bebouwde kommen van Hulst en Sint Jansteen, maar ook andere plaatsen laar het parkeren als hinderlijk of lelijk wordt ervaren kunnen onder het verbod gaan [allen. Voor de omgeving van het douanekantoor in Kapellebrug wil het college een litzondering maken. B. en W. willen de vracht- loerders ter compensatie akeergelegenheid aanbieden j het industrieterrein Hoge- tg, Een speciaal parkeerter- tn zal daartoe overigens niet I (Van een onzer verslagge- MIDDELBURG - G.S. ivan Zeeland vinden het I noodzakelijk dat voor de ontwikkelingsprojecten die voor deze provincie |zijn ontwikkeld voor een [aantal kleine scholen een I kegleider/coördinator I wordt aangesteld. Het J college stelt voor die (kcfionaris voorlopig Ivoor één jaar te benoemen I en onder te brengen bij lhet RPCZ. Die ontwikkelingspro jecten behelzen de moge lijkheid voor kleine scho llen deel te nemen aan de lontwikkelingen van de ■nieuwe basisschool. ■Voorlopig zijn een viertal lorojecten aan Zeeland l'.oegewezen: Brouwers haven, Veere, Kortgene en [Hontenisse, in totaal 25 [scholen voor kleuter- en |casisonderwijs omvat tend. G.S. vinden uitbreiding Itnet nog minstens twee ontwikkelingsprojecten noodzakelijk om de ergste noodsituaties te kunnen I verhelpen. Gedacht wordt [hierbij met name aan le en I tet-Zeeuwsch-Vlaan- I deren. Het ministerie van on- derwijs is dan ook ver- zocht bij de toewijzing |'M de ontwikkelings- i projecten in 1981 met de- I ze wens rekening te hou- De nieuw aan te I stellen functionaris zal i -als de rijksbegroting op i dit onderdeel wordt goed- I gekeurd- worden gefi- i nancierd door het minis- l terie. aangelegd worden. Aanvan kelijk was men dat wel van plan, maar om financiële rede nen is daarvan afgezien. Daar voor in de plaats wordt de Amerikaweg op het industrie terrein als parkeergelegenheid aangewezen. Wel wil men bij de Amerikaweg enkele voor zieningen treffen om fietsen en auto's te parkeren, waarmee de chauffeurs naar hun vracht wagen rijden. Het gaat daarbij om een afsluitbare fietsenber ging en een parkeerplaatsje voor personenauto's. Daarmee is een bedrag gemoeid van 9000 gulden. Met deze maatre gel, die volgens het college niet veel geld kost en toch doel treffend kan werken, denkt men een einde te maken aan de jarenlange impasse waarin het parkeerprobleem van vracht wagens verkeert. Een poging van het vorige college om het parkeren in woonwijken te verbieden stuitte op weerstan den van de vervoerders met name doordat op de als alter natief aangewezen parkeer plaatsen geen toezicht aanwe zig was. Het college zette de plannen toen niet door. Aan leiding tot het nieuwe voorstel, dat eind deze maand door de gemeenteraad wordt behan deld, zijn klachten uit de woonwijken over hinder van geparkeerde vrachtauto's. Het gaat daarbij met name om be lemmering van uitzicht en het starten en warm laten draaien van de vrachtwagenmotoren, vaak erg vroeg in de morgen. Ook het straatbeeld wordt vol gens het college geschaad door de aanwezigheid van lange voertuigen. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG - Bij de open bare lagere school te Oostburg aan de Grote Beer zal op dins dag 17 juni een kunstwerk worden geplaatst. De gebeurtenis vindt plaats om 13.15 uur. Het kunstwerk is van de hand van de Oostburgse kunstenaar Ernest Joachim. Het is een speelplastiek met de naam „De Kever". (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE Vrijdag avond 20 juni wordt in de IJ- zendijkse galerie M 4 een nieuwe expositie geopend. Te zien zijn materieschilderijen van Peter Adriaansens en ke- ramiek—plastieken van Katin- ka Roovers. De tentoonstelling is zater dag 21 en zondag 22 juni te be zichtigen van 10.00 tot 20.00 uur. Daarna, tot 11 juli, kan men op afspraak terecht. LiMit_n ana S De gemeentesecretaris van Sint-Philipsland, Janny de Kok, is de enige vrouw in Ne derland, die dit beroep uit oefent. En wellicht is ze ook nog de jongste gemeentese cretaris in ons land. En dat nota bene in een bolwerk van de Staatkundig Gerefor meerde Partij. Per 1 januari 1978 werd ze unaniem be noemd door een gemeente raad, waarin de S.G.P. vier van de zeven raadszetels be zette. Omdat de S.G.P. nogal af wijzend staat tegenover de werkende vrouw wekte dit besluit wel enige verbazing bij de buitenwereld. Voor insiders echter niet. Ze had immers haar sporen in het gemeentelijke apparaat al ruimschoots verdiend. Aan de benoeming was uitgebreid overleg binnen het ambtelij ke apparaat voorafgegaan, waaruit Janny de Kok als meest geschikte naar voren kwam. Geboren en getogen in Sint-Philipsland trad ze in 1965 als typiste bij deze ge meente in dienst. Via allerlei funkties in het ambtelijke apparaat werkte ze zich op tot comptabele. Vanuit deze functie volgde ze in 1978 ge meentesecretaris Verbree op, die benoemd was tot burge meester van Benthuizen. „In het begon stond men", zo zegt ze, „nogal onwennig tegenover mijn functie. Vooral omdat men zich af vroeg of het allemaal wel goed zou lopen. Nou, we heb ben hier een geweldig fijn team, de samenwerking tus sen de ambtenaren en in het college loopt geweldig. Om dat iedereen mij hier kent, sta ik ook erg dicht bij de mensen. Ze kloppen voor al lerlei zaken bij me aan en ook deze contacten verlopen erg prettig. De reacties, (ie ik na benoeming in de gemeente kreeg, waren trouwens ook erg positief". Gekke reacties krijgt Jan ny de Kok wel eens, als men opbelt naar de gemeente en naar de secretaris vraagt. „Als ze mij dan aan de tele foon krijgen zeggen ze wel eens „Ik heb naar de secreta ris gevraagd, juffrouw", waarop ik dan weer moet zeggen, dat men daarmee spreekt". Inmiddels is Janny de Kok wel de enige vrouwelijke ge meentesecretaris in het ge zelschap, dat uitsluitend uit mannen bestaat. Dat bete kent, dat ze wel opvalt bij congressen van gemeentese cretarissen of op overlegbij eenkomsten. Voor haar levert dat geen problemen op en ze ervaart dat anderen er even min problemen mee hebben. „Je verschijning is natuurlijk wel opvallend. Iedereen her kent je meteen. Ik vraag me echter nooit af wat een ander er nou van denkt, dat ik ge meentesecretaris ben. Voor mij maakt het niets uit of een man of een vrouw een functie vervult. Je doet gewoon je werk, en je doet gewoon mee, al zit je tussen alleen maar mannen", zegt ze. Ze is er niet verbaasd over, dat zo weinig vrouwen ge meentesecretaris of ambte naar zijn. Al tijdens haar cursussen gemeente-admi nistratie en gemeentefinan- ciën merkte ze, dat meestal alleen mannen de cursussen volgden. „Naar verhouding doen weinig dames deze op leidingen, dus het gevolg is, dat ook weinig vrouwen zo'n functie bekleden". In het georganiseerd overleg tussen Sint-Philipsland en Schou- wen-Duiveland is ze inmid dels niet meer de enige vrouw. De gemeente Wes- terschouwen kreeg onlangs een nieuwe burgemeester in de persoon van mevrouw Niemandsverdriet en Brou wershaven heeft tegenwoor dig een vrouw als wethouder. „De vrouw in openbare functies begint ook in "Zee land door te breken. Ik ge loof, dat het in vergelijking met de rest van Nederland echter maar erg langzaam gaat, omdat de Zeeuw nogal honkvast is. Bijgevolg zijn er ook minder vacatures voor die functies"is haar mening. Over de vraag of ze de functie van gemeentesecre taris in Sint-Philipsland als een eindpunt ziet, heeft ze nog niet nagedacht. „Ik heb zonder meer een fijne baan. Je weet nooit wat de toe komst nog brengen zal en ik kan ook niet vooruit zien op lange termijn", aldus Janny de Kok. HENK HELLEGERS (Van onze correspondent) HULST De avondvierdaagse in Hulst werd gisteravond op feestelijke en bloemrijke wijze besloten. Nadat de ruim 400 wan delaars hun laatste zeven respectievelijk vijftien km hadden vol bracht werden zij op het parkeerterrein van de Torro opgewacht door een grote schare supporters. Deze overstelpten hun favo rieten met bloemen als beloning voor vier avonden moedig vol houden. Vanaf het parkeerterrein gingen de deelnemers, vooraf gegaan door de Hulster boe- renkapel de Kallesaaien en het Hulster Majoretten Peloton, in optocht via de binnenstad naar het gemeenschapscentrum Den Dullaert. Voor hun pres tatie kregen ze daar hun me daille uitgereikt. Het organi serende buurtcomité Den Dullaert kan terugzien op een zeer geslaagde avondvier daagse. Het aantal deelnemers was dit jaar meer dan het dub bele van vorig jaar. Fanfare - De Clingse fanfare Weldoen Door Vermaak doet zondag 15 juni mee aan het fe deratief concours van de Bre dase bond in de sporthal te Rucphen. De Clingse muzi kanten komen uit in de ere-af- deling voor fanfares. Ze treden op omstreeks 17 uur. Jeugdhengelen - De jeugd leden van de club de Clingse Hengelaars hielden de eerste wedstrijd van dit seizoen. Dat gebeurde onder leiding van de jeugdcommissie. Er waren 32 deelnemers. Uitslag 6-11-jari- gen: 1P. de Vos, 2 N. van Putte, 3 R. Bracke. Uitslag 12-15-ja- rigen: 1 F. Serrarens, 2 W. de Lee, 3 R. deBodt, 4 ,W. Lansu, 5 F. de Kindt, 6 G. de Smet, 7 Th. van Broeclc, 8 P. de Block, 9 P. Willaert, 10 F. de Block. (Van onze correspondent) AXEL - Dinsdag 1 juli hoopt de heer H. Geileit, directeur van de Rabobank te Axel, zijn zilveren ambtsjubileum te vieren. Ter gelegenheid van dit feit wordt op 1 juli een receptie gehouden in restaurant Zo- merlust aan de Boslaan te Axel, die duurt van 19.30 uur tot 21.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG - Nieuwbouw van woningwetwoningen in diverse kernen van de ge meente Oostburg krijgt wat vastere vorm. Op de eerstko mende raadsvergadering van donderdag 19 juni komt een aantal voorstellen aan de orde waarbij de raad wordt ge vraagd om een bijdrage in het exploitatietekort en een zo hoog mogelijk grond- en bouwvoorschot ten behoeve van woningbouw. Zo heeft de regionale Zeeuwsch-Vlaamse Woning bouwvereniging in Axel het voornemen om 10 kleine wo ningen te bouwen aan de (Van een onzer verslaggevers) Be samenwerking tussen de oude prentenverzarae- ite j helman en amateur-historicus P. Brand heeft gere- ok d Cen n'euw b°ek met foto's van het oude Hulst. Het duo 'afgelopen jaren veel belangstelling tijdens dia-avonden ltd P?e,bee','en uit het Hulst van voor de oorlog vertoonden en sea notuge toelichting voorzagen. Een weerslag van hun ken- verzainelwoede is nu te vinden in het boek, dat gedrukt en 'lbo r" 'S f'oor plaatselijke firma Duerinck-Krachten, die Werkje in eigen beheer verspreidt. ®S"neester P. Molthoff kreeg gistermiddag het eerste exem- jaj °oruitgever Duerinck overhandigd. Dat gebeurde in het I van de twee samenstellers. Onder de titel „Zichtjes van H^jZ1Jn 'n het boek ruim 150 foto's opgenomen, waarvan H.jen in kleur. Burgemeester P. Molthoff liet niet na zijn wing voor het initiatief uit te spreken. „Het is goed voor "'ie van vandaag, zo zei hij, dat ze via deze prentjes nog is maken met het Hulst van zestig tot zeventig jear i dij merkte daarbij op dat de uitgave van het boek Ad past binnen het kader van het 800-jarig stadsjubi- fe 'nalve vele stadsgezichten, gebouwen en mensen, laat het rite n z'en van de bedrijvigheid die vroeger in het stadje 0 |Ult8ave wordt verkocht in 1500 exemplaren. De prijs Het boek „Zichtje van Hulst" bood. gistermiddag na de overhandiging van het eerste exemplaar heel wat stof tót napraten. Burgemeester P. Molthoff liet zich geïnteresseerd door de beide samenstellers en de uitgever informeren. Nieuwstraat in IJzendijke, eensgezinswoningen en be jaardenwoningen in Hoofd plaat, 2 aangepaste woningen voor lichamelijk gehandicap ten en 4 kleine woningen voor 1- en 2 persoons huishoudens in Oostburg. De Algemene Woningbouwvereniging West-Zeeuwsch-Vla anderen in Breskens is voornemens eensgezins- en bejaardenwo ningen te bouwen in Breskens, alsmede 4 bejaardenwoningen in Nieuwvliet en 4 bejaarden woningen in Zuidzande. De raadsagenda biedt overi gens komende donderdag veel hamerstukken. Die betreffen o.m. kredieten voor onderwijs voorzieningen, verkoop van grond, zoals voor de bouw van 6 garages in het plan-Oostdijk te Oostburg. 22 mille wordt gevraagd voor de bouw van twee open bare toiletten bij de vismijn te Breskens. Tennisvereniging De Boskreek in Breskens kan, als de raad daarmee instemt, 7.000 gulden tegemoetzien als bijdrage in de stichtingskosten van een clubgebouw. Indien de raad daaraan behoefte gevoelt, kan zij uitvoerig van gedach ten wisselen over een nota. m.b.t. de investeringsplannen. A raison van 60.000 gulden kan de verwarming van het ge meentehuis worden aangepast. (Van een onzer verslaggevers) CADZAND-BAD - De staatssecretaris van Econo mische Zaken de heer Haze- kamp zal op maandag 23 juni officieel de nieuwgebouwde hotels „De Wielingen" en „Noordzee" in Cadzand-Bad openen. Zoals bekend moesten indertijd de gelijknamige ho tels verdwijnen in verband met het op Deltahoogte brengen van de Zeewering. De officiële opening door de staatssecre taris geschiedt om 12.00 uur. (Van onze correspondent) SINT JANSTEEN - Van daag, zaterdag, wordt in' St.-Jansteen de traditionele trimkoers verreden van de Zeeuwsch-Vlaamse Trimfe- deratie. Voor de tweedekeer in dit seizoen komen ook de C-. trimmers, trimmers die pas be ginnen, aan de start. Zij moe ten 25 km afleggen op het wa terleidingcircuit. De start van deze categorie is om 13.30 uur. Natuurlijk gaat de meeste belangstelling uit naar de A-categorie waarin' alle grote namen aan de start verschijnen. De A-trimmers vertrekken om 15.30 uur voor een criterium over 70 km. Om 14.15 uur gaan de B-renners van start. Kanshebbers zijn o.m. Bram van Houte en Otto de Waele. De inschrijving vindt plaats in café Den Ouden Arend te St.-Jansteen vanaf 12.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) HULST- De gemeente Hulst is van plan om de jaarlijkse ex ploitatietekorten van het vorig jaar geopende streekmuseum de vier ambachten te vergoe den. Burgemeester en wethou ders stellen deze maand aan de gemeenteraad voor om daar voor een jaarlijks bedrag van maximaal 8000 gulden be schikbaar te stellen. In het financieel meerjaren plan is met een dergelijke uit gave al rekening gehouden. Zoals bekend wordt het mu seum beheerd en geëxploiteerd door de oudheidkundige kring de Vier Ambachten, die daar voor een speciaal uit vrijwilli gers geformeerde commissie in het leven heeft geroepen. Het museum heeft alleen inkom sten uit de verkoop van toe gangskaartjes. Voor dit jaar is een tekort van 6000 gulden geraamd, voor volgend jaar 8000 gulden. Over het afgelo- pen jaar hoeft de museum commissie geen subsidie te hebben.

de Stem | 1980 | | pagina 19