Team de Schelde bluste beste in Borssele Grote deelname nachtwandeltocht Trofesta in Hulst was klasse show gemiddeld Famffie U'rtterhoeve winnaar voefteriduel tegen artiesten ie Chris ,van de zweef' stond van 50 jaar op Aardenburgse kermis Patrijzenfeest afgesloten met nederlaag BERGEN OP ZOOM - VLISSINGEN laag of diarree, gemeente eeld. maken is: nschone jacht vraagt, n gezet smaakt drukt afgewerkt. an 16 jaar en grafische ïen, j bij het industrie, Meer bezoekers verdiend Vergadering Woonwagen schap (Expositie |n museum [erneuzeii I TERNEUZEN - In het Ter- Lzens museum aan de Bur- Ljeester Geillstraat is tot en Lt 14 juni een kleine exposi tie van werken van mevrouw tjrolien Maes uit St. Niklaas, f De tentoonstelling omvat Lier andere reisschetsen, ba- Lu, wandtapijten, ontwer- L voor glasraam en wandt- ti ten Carolien Maes behaalde bar laureaat aan het Natio- laleHoge Instituut voor Scho- le Kunsten te Antwerpen. Na laar studie aan de academie tor schone kunsten te Ant- jerpen studeerde zij op een fc'.testenbeurs in Wenen. politierapport Vergadering welzij ns- groep in Oostburg ERG MOEILIJKE OPDRACHT Koffieconcert Orpheuskoor in Hulst Koewacht Schrijf- avond Amnesty in Oostburg de ingewanden en aangenaam.Helpt snel phnften. I VAN MAANDAG 9 JUNI 1980 semi-overheidsinformatg 'S\ Ie gemeente Terneuzen ad van deze gemeente in tei 1980 heeft besloten te rbereid een partiële her- ringsplan „Sluiskil". it met de daarbij behoren- ,f heden op het stadhuis, in, kamer 504, voor een urgemeester voornoemd, C. Ockeloen len in blokletters). I ,Jé» tan de Indonesische volksdansgroepen in actie op de Trofesta in Hulst (Van onze correspondent) HULST - De Trofesta, een show in Oosterse sfeer, die af gelopen zaterdag in Den Dul- laert te Hulst werd gehouden, had zeker veel meer bezoekers verdiend. Diegenen die wel geweest zijn hebben kunnen genieten van een werkelijk tropisch festijn, waarvan alle onderdelen zeer goed verzorgd waren. De Trofesta werd za terdagmiddag geopend door wethouder B. de Keyzer. Wat in een echte Oosterse entourage gebracht werd was werkelijk klasse en de enkele honderden toeschouwers die tijdens de gehele dag geweest zij n, hadden na afloop heel wat complimentjes over voor de optredenden en de show in zijn geheel. Voor het echtpaar Os- sewaarde, die deze show en alles wat er om heen gebeurde organiseerde, kunnen deze complimenten misschien een stimulans zijn iets dergelijks nogeens te doen. Met veel bij val traden in deze show in Oosterse sfeer op de buikdan seres Sheherazade, de tempel- danserens Leilani Dewi, de goochelaar Marcellino, de oosterse dansgroepen Mira de Lima's en Orchidee, Fakir Ma- drahasj en het orkest The Crown's Band. Ook een mo deshow van exclusieve oos terse kleding en klederdrach ten oogstte veel bijval. Rond om deze show waren er in de foyer van den Dullaert exposi ties opgezet van textielkunste- nares Ineke Veenman, Guus Lemmers met glasdecoraties, Yvonne Helden en Erik Osse- waarde met prachtige foto's. (Van onze correspondent) HULST-Woensdag 11 juni, 's middags om 15.15 uur wordt in het Gemeenschapscentrum Den Dullaert te Hulst een openbare vergadering gehou den van het Algemeen bestuur van het Woonwagenschap Zeeuwsch-Vlaanderen. De lei ding van deze vergadering is in handen van de voorzitter van het schap, de heer G.H.M. van Schaick uit Breskens. (Van onze correspondent) I Zij is ook buiten België be- lend en exposeerde in tal van Laden. Onder andere in Bra- Kiie. Japan en Duitsland. Mo- lenteel geeft zij les aan het Koninklijk atheneum van Gent Mokeren en aan de academie loor schone kunsten van St. Ittlaas. Het museum is ge pend van dinsdag tot en met g van 14 tot 17 uur. 99, 1000 VB Amsterdam I CADZAND - Op de kruising feuidzandsestraat-Bingdijk Koord heeft een personenauto verkeersbord en een kchrikhek omvergereden. Na leze manoeuvre is hij doorge iden. Een aldaar geparkeerd Kaande auto van W.K. uit llónchengladbach liep echter [tirade op door het in aanra- inskomen met het schrikhek. IKAPELLE - Op rijksweg 58 pbi] de afslag Kapelle is za- lezdagavond een personenau- to, bestuurd door de heer H. uit [oom bij Antwerpen, op over- laarbare wijze van de weg Braakt en aan de linkerzijde |i ten naast de weg gelegen loot terechtgekomen. Mevr. I liep daarbij een linkeron- ■erbeenbreuk op, terwijl haar P" min of meer ernstige ponzingen opliep. Beiden zijn Jvergebracht naar het Berg- ■chtziekenhuis te Goes. De Into was total-loss. I OOSTBURG - Op het Een- oomplantsoen is P. uit Oost- Ur§ door een aantal jongelui Miandeld. Uit een hierna in- psteldonderzoek bleek hij een ■wnsehudding te hebben S«open en mogelijk ™sel. Er wordt een onder- ingesteld. (OOSTBURG - Nabij het af- r'oruigskanaal De Linie is Eet aldaar gestationeerde T,.n eigendom van de L'Oostburg, in brand CÏÏ- De waarde van de |P ™roeg vijfhonderd gul- ft L gebruikte deze boot bij F vissen in dit afwate- s anaal. Van de daders ltbr(*kt elk spoor. JfHIlippiNj, De brom- Ë.rt ®'-A. uit Philippine K^^rdagavond rijdende rie Havenstraat tegen een V,8,1 Parkeerruimte wegrij- i'f^enenauto, bestuurd' ■Lj' u't Philippine, lour 'i0r de macht over het ■L Jtrakend, belandde 1 e™°lgens tegen een wo- lonrt Werd slechts licht ge- ïomf 3?n 8611 hand, doch de ltd a i Werd zwaar bescha- ftr i,0 j auto en woning lie- I" schade op. I^OQNDUKE - J.D. uit path 6 's door de politie, L. Jeenvreemdrijgedrag Eetw aan een onderzoek Cfpa Nadat hij de 81 had gedaan bleek hij kt -onder invloed te zijn, Pfdiff6 voorgeleid aan de ibeiv,r rvan justitie. Zijn ps"s ingenomen. hem °.P de we® Betran" |I; 's A.N.N. uit Oost- PpaaltL hi' enkele ver" MtonJnak'j Aarden- r 'lik.Jr gereden, door li blip? tle aangehouden. Ttiim "a een blaastest on- ed te verkeren. (Van onze correspondent) OOSTBURG - De Regionale Werkgroep Welzijnsplanning in West Zeeuwsch-Vlaanderen houdt op dinsdag 10 juni in het gemeentehuis van Oostburg een vergadering, die om 19 uur begint. Na de opening door de voor zitter, mevrouw G. van Hoe- ve-Kooyman volgt een gesprek met de heer A. Coomans, pro vinciaal projektleider, in ver band met een behoeften onder zoek m-actieven in deze regio. Verder wordt ter vergade ring uitgereikt een brief over Welzijns info, gemaakt door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. (Van een onzer verslaggevers) BORSSELE - Het tweede team van de Schelde uit Vlissingen heeft zaterdag de ge westelijke brandweerwedstrijden bij de kolengestookte PZEM-centrale in Borssele ge wonnen. Dit team liet met 459 punten de ploegen van Pechiney en de Schelde 1 zeven punten achter zich. Als beste Zeeuws-Vlaamse korps legde Terneuzen beslag op de vierde plaats. (Van onze correspondent) HULST - Het koninklijk toonkunstkoor Orpheus uit Venlo gaf gisteren een ge slaagd koffieconcert in het gemeenschapscentrum Den Dullaert te Hulst. Ongeveer 200 muzieklief hebbers hebben genotPiet Kingma. De brandweerlieden kregen zaterdag geen gemakkelijke opdracht. Er was brand uitge broken in een werkplaats an nex kantorencomplex vlakbij de centrale. De aanwezigheid (Van onze sportmedewerker) KWADENDAMME - De voetbalwedstrijd tussen een team, bestaande uit Neder landse artiesten en het elftal van de familie Uitterhoevc (ditmaal versterkt met Willem van Hanegem), die zondag op het terrein van de voetbalver eniging Kwadendamme werd gespeeld, leverde voor de circa 1700 toeschouwers een inte ressant duel op. De normale speeltijd eindig de in 5-5. Daarna werd het nog bijzonder spannend omdat men via het nemen van vijf strafschoppen toch een beslis sing wilde forceren. Omdat men aan beide zijden de bal telkens in het doel prikte werd dit nog even uitgesteld, maar tenslotte was het Leo Uitter- hoeve die zijn familieteam de overwinning met 6-5 bezorg de. De doelpunten tijdens de wedstrijd werden wat de fa milie Uitterhoeve betreft ge scoord door Frans, Jacques en Leo (tweemaal), terwijl Willem van Hanegem het fraaiste doelpunt produceerde via een achterwaarts hakje vanaf de penaltystip. Boer Voorthuizen leverde commentaar bij deze wedstrijd en dat was een at tractief element voor de toe schouwers. In het artiesten- elftal speelden o.a. Ruud Wolf van de Blue Diamonds, Ben Cramer, Ron Brandsteder en Oscar Harris. Oud-scheids- rechter Lou van Ravens had de leiding van deze wedstrijd, die als vanoud bestemd was voor het goede doel en in totaal 5200 opbracht voor de Stichting Sport Steunt Zonne veld. Naast de recette was bij dit bedrag ook inbegrepen de opbrengt van een loterij, die tijdens de wedstrijd werd ge houden met als inzet het shirt van Willem van Hanegem en niet te vergeten de geste van de heer Peters, wethouder van sportzaken in de gemeente Borsele, die voor elk doelpunt dat door de artiesten werd ge scoord een bedrag van vijftig gulden had uitgeloofd. van die stroombron vormde een ernstige handicap bij het blussingswerk. Volgens de jury kweten de meeste ploegen zich niettemin goed van hun taak. De brandweerdag voor de beste gewestelijke ploegen, klasse 2, was 's morgens be gonnen met een ontvangst door B. en W. van Borsele enPZEM- directie in 's-Heerenhoek. Aan het eind van de rit werden in de Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek de prijzen uitgereikt door loco burgemeester A. Jansen van Borsele, waarna een koffieta fel volgde. De volledige uitslag van de wedstrijden: 1 Schelde 2 459 punten, 2 Pechiney 452, 3 Schelde 1 452, 4 Terneuzen 439, 5 Zuiddorpe 435, 6 Philips Terneuzen 430, 7 Domburg 416, 8 Colijnsplaat 409, 9 We- meldinge 400, 10 IJzendijke 399, 11 Rilland 383. Fietsvierdaagse - In Koe wacht wordt van 9 tot 14 juni voor de vijfde maal een fiets vierdaagse gehouden. Men start steeds op het Kerkplein en wel om halfzeven 's avonds. Voor inlichtingen en inschrij ving kan men terecht bij E. Herman, Nieuwstraat 19, Koewacht. (Van onze correspondent) OOSTBURG - Amnesty In ternational houdt woensdag 11 juni een schrijfavond in het gebouw van de Stichting Maatschappelijke Dienstver lening aan de Nieuwstraat te Oostburg. Belangstellenden hiervoor kunnen daar vanaf 19 uur terecht. Op deze avond wordt speciale aandacht ge vraagd voor de mensenrechten in Zaire (het voormalig Belgi sche Kongo) die zoals is geble ken daar met de voeten worden getreden. Met name de positie van de ge vangenen is zeer slecht. De werkgroep van Amnesty In ternational in Zeeuwsch-Vlaanderen heeft hiervoor ook de medewerking gevraagd van de kerken en scholen. Verder zullen brieven worden geschreven aan de be trokken autoriteiten in Ma rokko, Korea, Tsjechoslowa- kije, Rusland en Haiti voor verbetering van de rechten van de mens in deze landen. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZO OM/VLISSINGEN Lachend om alle vierdaagselopers zijn zaterdag om middernacht 110 wandelaars bij café De Raayberg in Bergen op Zoom van start gegaan voor de jaarlijkse nachtwandeltocht Bergen op Zoom- Vlissingen van de Vlissingse wandelsportvereniging De Vrolijke Tippelaars. Twee veteranen - de heren Wermuth uit Halsteren en Weijberg uit Vlissingen kregen aan de finish in Vlissingen een rood gelakte medaille en eenpotje Zeeuwse boterbabbelaars. Beiden liepen voor de tiende keer mee. Volgens mevrouw A. Merman, secretaresse van de Vrolijke Tippelaars, is de tocht goed verlopen en waren er in totaal maar acht uitvallers. In Hansweert sloten zich in het holst van de nacht van zaterdag op zondag 50 45-km-lopers bij de lange afstandlopers (75 km) aan. Vooral de hulppost 's-Heerenhoek had het zondagmorgen vroeg druk: niet alleen moesten er veel blaren worden geprikt, ook nogal wat vrolijke tippelaars bleken door de vrij hevige ochtendkou behoefte te hebben aan spiermassage. Op de foto de wandelaars vlak na hun vertrek in Bergen op Zoom. Burgemeester Lockefeer (rechts) biedt kermisexploitant Jansen een prachtig tinnen bord aan AARDENBURG - Tijdens een bijeenkomst in het ge meentehuis van Aardenburg heeft burgemeester W. Loc kefeer een tinnen bord overhandigd aan de heer Chris Jansen. Hij kreeg dit aandenken vanwege het feit dat hij 50 jaar als kermisexploitant op de Aardenburgse kermis present was met zijn zweef-, tegenwoordig draaimolen. De voorzitter van het evenementencomité, de heer E. Ceulenaere bracht in herinnering hoe Chris „van de zweef", zoals hij werd genoemd, in de vooroorlogse jaren op de Aardenburgse kermis verscheen, en door de toenma lige jeugd werd ontvangen: „Ik ben wellicht nog een van je oudste werknemers en je hield er een speciale CAO-rege- ling op na. We moesten het koper poetsen en mochten dan op de donderdagmiddag daarvoor als beloning een gratis ritje maken". De voorzitter van de winkeliersvereniging, de heer I. van Daelen, zei dat ook kermisexploitanten in feite middenstanders zijn en Aardenburg deze een goed hart toedraagt. Toch wel enigszins onder de indruk van het gebeuren was het laatste woord voor Chris zelf. Voorafgegaan door de Koninklijke Aardenburgse fan fare ging het hierna weer naar het kermisterrein aan het Kaaiplein. Tot slot werd het geheel afgerond in een plaat selijk horecabedrijf, waar dit toch wel unieke feit met een glas geestrijk vocht werd besloten. 's-HEERENHOEK - Het driedaagse feest rondom het 50-jari ge bestaan van de voetbalvereniging Patrijzen in 's Heerenhoek, is zondag voortgezet met een wedstrijd tussen de selectie van Patrijzen, en het Zuidmoluks elftal, dat op 19 juni aan een tour nee door Indonesië begint. De Zuidmolukkers wonnen met 1-8. Ondanks het krachtsverschil zijn de circa 2500 toeschou wers getuigen geweest van een leuke voetbal- happening. Vooral in de eerste helft, die met 0-2 werd afgesloten, weerden de mannen van de scheidende oefenmeester Louw Schrieks zich uitste kend. Na de hervatting kon Patrijzen (dat vierde klas KNVB speelt) 't vooral condi tioneel niet meer bolwerken tegen deze kwalitatief sterke tegenstander, waarin behalve Pattinawa (full prof bij Excel sior) ook nog drie semi profs opereerden, namelijk Be- reklauw van Helmond Sport, Liklikwatie (Veendam), Nan- lohy (SVV). Verder speelde in het Zuid-Moluks elftal drie spelers van Jong Ambon: doelman Sam Telussa, rech tervleugel-verdediger John Tuankotta en Noes Lekatom- pessy. Zij lieten allen in dit se lecte gezelschap een goede in druk achter. Hoewel het Zuid-Moluks elftal reeds in de zesde minuut op voorsprong kwam door Kuikatie, kraag Patrijzen voordat het eerste kwartier verstreken was, twee goede mogelijkheden om de balans in evenwicht te brengen. In eerste instantie werd een inzet van Huib van Oosthoek door Te lussa gestopt, en kort daarna faalde Albert de Jonge, door in vrije positie naast te schieten. Na 17 minuten werd het via Nanloky 0-2, en hoewel ook daarna het doel van Gerard Nagelkerke onder zware druk kwam te staan, werd deze stand tot aan de rust gehand haafd. Nagelkerke toonde zich onder de lat namelijk zeer be trouwbaar, terwijl in het cen trum van de defensie bij Pa trijzen Jan Traas en Louw de Jonge, uitstekend op dreef waren. In de tweede helft bra ken vooral de tempowisselin gen van de Zuidmolukkers de tegenstand van Patrijzen. Tuankotta, steeds goed opko mend vergrote met twee goede doelpunten de voorsprong tot 0-4. Daarna scoorden Nanlohy en Pattinawa (tweemaal). En toen Nagelkerke een schot van Tuankotta liet glippen, wat 0-8 betekende, nemen de gas ten was gas terug. Patrijzen dat eerst verzuimd had te pro fiteren van twee reële kansen, slaagde er tenslotte in via Nol Oostdijk de eer te redden 1-8. „Uiteraard was deze grote nederlaag ingecalculeerd, maar het was voor het publiek toch neem ik aan een prettige middag", aldus de visie van Louw Schrieks na afloop. Schrieks die na drie jaar Pa trijzen gaat verlaten als trai ner, en opgevolgd wordt door William Debbaut, kreeg zater dag tijdens de drukbezochte receptie, van de spelersgroep een ligstoel aangeboden, ter wijl het bestuur een fraaie kleurenfoto aanbood, evenals bloemen. Tijdens deze receptie werd o.a. het woord gevoerd door Jos Sevaal, voorzitter van de K.N.V.B. afdeling Zeeland, en door Pastoor Kroon uit 's- Heerenhoek.

de Stem | 1980 | | pagina 7