Q Jo Everaert krijgt een zilveren speld Districtsteam Zuid I te sterk REIMERSWAAL KRIJGT KLOP Uitstekende prestaties Chris Hoek T erneuzense schaakjeugd mist titel BELG JULIEN GRIMONT BLIJKT ONSTUITBAAR TOERNOOIZEGE IS VOOR DE SMICKEL U 1ST! IS FA doppen V Dames Spui lleiden eyenoord 'upporters tjax sport I DE STEM VAN MAANDAG 9 JUNI 1980 T 7 (Van onze sportmedewerker) HULST - Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de volleybalvereniging Morres/Hulst, werd in sport hal Den Dullaert een druk bezochte receptie gehouden. Het hoogtepunt was onge twijfeld de uitreiking van de zilveren bonddspeld aan trainer Jo Everaert. Voor zitter Wim Kruidenier van het district Zeeland was bij zonder verheugd deze speld te kunnen uitreiken. „Een profeet wordt meestal in zijn eigen land niet geëerd, maar hier in Hulst is dat met Jo Everaert wel het geval", zei Wim Kruidenier. Voorzitter Rudi Thomas kreeg uit han den van Wim Kruidenier een oorkonde en een bloemetje namens de Nederlandse Volleybal Bond. Morres bestond zaterdag 25 jaar. Ondanks dat niet ie dereen het over de juiste op- richtingsdatum eens is, werd er op grootse wijze feest ge vierd. In sporthal Den Dul laert stond een receptie op het programma, waarvoor veel belangstelling bestond. Rudi Thomas, voorzitter van Morres, kwam als eerste spreker aan het woord. Hij ging even terug in de tijd en gaf zowel de trainers van de senioren als die van de jeugd een pluim. „Ga zo door", was zijn commentaar. Ook Wim Kruidenier ging even terug in het verleden. „Morres heeft 25 jaar voortrekkerswerk geleverd". Kort na de op richting sloot Morres zich aan bij Zuid-Beveland en was daarmee de eerste Zeeuwsch-Vlaamse vereni ging die dat deed. „Het is een goed geleide vereniging waar we trots op kunnen zijn". Even later riep hij voor zitter Rudi Thomas bij zich en gaf hem een oorkonde en een bloemetje. Wim Kruide nier reikte op deze receptie tevens twee bekers uit, want dat was men tijdens de afge lopen districtsvergadering vergeten. Deze fout werd in Hulst hersteld en Morres kreeg alsnog de twee bekers. Het hoogtepunt van deze re ceptie was ongetwijfeld de uitreiking van de zilveren bondsspeld die trainer Jo Everaert kreeg. Voorzitter Wim Kruidenier speldde dit kostbaar „kleinood" dan ook voorzichtig op. Jo Everaert kreeg deze speld vanwege zijn grote verdiensten voor de vereni ging Morres en daarnaast natuurlijk ook voor het vele baanbrekende werk in Zee land. „Ik zal hem met ere proberen te dragen", was het com mentaar van Jo Everaert. Wethouder van sportzaken van de gemeente Hulst, Ber nard de Keyzer, was even eens present op deze bijeen komst en ook hij sprak veel lovende woorden aan het adres van Morres. Tenslotte kwam oud-voorzitter Louis Provoost aan het woord. Natuurlijk kwam bij hem de naam Terhole onverwachts over de lippen. Na deze re ceptie begaf het hele gezel schap zich naar Van Ooste- rom waar voor genodigden een diner werd aangeboden. Later op de avond was er een feestavond en ook deze feest avond werd een groot succes. Hveraert (rechts) krijgt hier de zilveren bondsspeld van de NeVoBo uitgereikt door districtsvoorzitter Wim Kruidenier (links). HANS WEERT - Het Reimerswaal-elftal heeft zaterdag op het knusse sportpark van Hansweertse Boys zijn wedstrijdenreeks dit seizoen afgesloten met een eervolle 2-4-ne- derlaag tegen het districtsteam van Zuid 1. Bekend is reeds dat het Reimerswaal-elftal minder kwaliteit heeft dan in voorgaande jaren toen bijvoorbeeld een Leo van Ast (Yerseke) en Ronnie Schrier (Krabbendijke) als spelbepalers optraden. „Daar moeten we niet over blijven nakaarten", aldus Harry Tijssen, die dit seizoen als trainer-coach fungeerde bij de Reimerswaal-formatie. „En roeien met de riemen die we hebben". Een terechte conclusie meenden wij. Tijssen kon zaterdag niet beschikken over Adrie van de Parel (ziek) en deze speler van Krabbendijke, die in de vorige ontmoeting tegen RBC als laatste man excelleerde, werd uiteraard node gemist. Overi gens was deze keer Kees Ho- gesteger (eveneens van Krab bendijke) wel van de partij. Hogesteger, die dinsdag in het Zeeuws elftal dat in Goes tegen het Belgische nationale team uitkwam, reeds schitterde als libero, kwam op die plaats ook nu weer uitstekend uit de verf. Daarom was het spijtig dat Van de Parel ontbrak die op het middenveld ongetwijfeld een kracht van betekenis had kunnen zijn voor het Reimers- waal-team, dat nu met Dries den Hollander, Ko Vogelaar en Adriaan Nieuwenhuijze een middenrif bezat dat niet voor de nodige impulsen kon zor gen. In de spits werden bijvoor beeld Hans Felius en Jan Mm- naard te weinig gelanceerd, terwijl Eric de Keizer als lin kerspits bepaald zijn beste dag niet had. In het districtsteam hadden solide verdedigers als Jo van Lokven (TOP) en Eugè- ne Fagg (Vlissingen) dan ook een gemakkelijke middag. Vooral Fagg onderstreepte dit duidelijk. Als linkervleugel- verdediger voelde hij zich weer in zijn element, kwam telkens sterk op en scoorde een paar fraaie doelpunten. Meer techniek en meer raffi nement in het aanvalspatroon bracht het districtsteam na vijften minuten op 0-1 via een treffer van de linkermidden velder Jos Mathijssen (Longa), die zowel aanvallend als ver dedigend grote kwaliteiten etaleerde. Geen wonder dat zowel MVV als Willem 2 belangstelling toont voor deze speler. Even voor rust werd de superioriteit van het districtselftal onder streept toen Johnny Tuankotta (Jong Ambon) een voorzet op maat produceerde die met een fraaie kopstoot van Fagg ef fectief werd afgerond: 0-2. Op slag van rust werd John Kerk- hoff nog op de proeg gesteld via een schot van Ko Vogelaar, maar de doelman van TOP gaf niet thuis. Kort na de hervatting kreeg Stoffel Schipper (goed op dreef in het districtsteam) een goede mogelijkkheid om te scoren maar zijn schot was te slap en bovendien onzuiver om Leo Westdorp (Yerseke) die voor Huib Krombeen (Krumingen) plaats had genomen onder de lat, te doen capituleren. Rei- merswaal met nu ook Rinie Oostdijk in de gelederen voor Adriaan Nieuwenhuijze, raakte na rust wat beter op dreef en toen Hans Felius na 58 minuten een voorzet van Omi Tramper kon verzilveren, le ken er nog mogelijkheden te zijn voor de equipe van Tijssen. Hans Felius scoorde zelfs in de 65e minuut opnieuw, maar dit doelpunt werd door arbiter Van Dongen geannuleerd, na een voorafgaande overtreding van Eric de Keizer tegen doel man John Kerkhoff. Een nieuw offensief van Zuid 1 resulteerde daarop in twee treffers waarbij Leo Westdorpe niet gehele vrijuit ging. Eerst scoorde Fagg en weinige minuten later bracht zijn clubgenoot John Livra- manto de stand op 1-4. Een dapper vechtend Reimerswaal kwam daarna nog terug tot 2-4 toen Fagg, in het nauw geko men, in eigen doel kopte, maar dat werd tevens de eindstand, omdat Hans Felius uit een vrije schop van Kees Hogesteger in fraaie positie naast schoot en aan de andere kant Tommas- soa niet zuiver genoeg richtte. „Een interessant duel waarin Reimerswaal zich goed weerde", concludeerde de coach van Zuid 1 Piet Linden- berg, die na rust Jim Pentury had ingezet voor John Tan- kotta. Een aantrekkelijke voorwedstrijd tussen de Al- junioren van Reimerswaal en Terneuzen Al eindigde in een 5-1-zege voor Reimerswaal. Voor dit team scoorden achter eenvolgens Kees Dorrepaal, Jan van Liere, Henk Roelands, Wim van Boven en Kees Christiaanse. Huisman nam de tegentreffer van Terneuzen voor zijn rekening. RIEN DE JONGE Spelmoment uit de ontmoeting tussen het Reimerswaalelftal en het vertegenwoordigend team van het district Zuid I. Links in gestreept shirt Hans Felius aan de bal. (Van onze atletiekmedewerkster) ZIERIKZEE - Op de Zierik- zeese sintelbaan woedde vrij dagavond en zaterdag de slag om de Zeeuwse meerkampti- tels bij de C- en D-jeugd. Chris Hoek van de organiserende vereniging Deltasport toonde zich bij de C-jongens de beste all-rounder. Zijn prestaties op de achtkamp leverden hem een kleine 500 punten meer op dan Ivar Schute van Dynamo'70 bijeen gaarde. De Deltasporter won het speerwerpen met een fraaie 39.92 meter, het ver springen met 5.17 en de 100 meter horden in 17.1. Met 1.55 werd hij tweede op het hoogspringen, achter Ed win van Doesleaar die 1.60 overbrugde. Bart van Haerin- gen won het kogelstoten met (Van onze schaakmedewerker) TERNEUZEN - Het komt niet vaak voor dat een kam pioen z'n titel zomaar weg geeft. Toch gebeurde dat deze week toen de schaakjeugd van Terneuzen op een gedeelde eerste plaats eindigde met de jeugd van Middelburg. Eigen lijk moest er een beslissings wedstrijd komen, maar de Terneuzense jeugd heeft daar vanaf gezien en zodoende mag Middelburg naar de nationale kampioenschappen in Utrecht. De laatste wedstrijd tussen de jeugd van HWP uit Sas van Gent en Terneuzen moest de beslissing brengen voor het kampioenschap. Terneuzen won met 4V2-OV2, waardoor Terneuzen met precies het zelfde aantal bordpunten te voorschijn kwam. Door de ge lijke stand moet er eigenlijk nog een beslissingswedstrijd gespeeld worden, maar die komt er niet. Eerder tijdens dit kampioenschap waren in de wedstrijd Terneuzen-Middel- burg de hoofdstedelingen niet op komen dagen. Terneuzen dacht een reglementaire 5-0- zege te krijgen, maar dat feest ging niet door. Nu er een be slissingswedstrijd gespeeld moet worden haakt Terneuzen af. In het team van Terneuzen deden Michel Dubbeldam, Jacco van der Vaart, Marco Kindt, Hans van de Zalm en Carlo Cammaert mee. (Van onze atletiekmedewerkster) MIDDELBURG - „Ik heb geen eindsprint, ik kan alleen tempo lopen", verklaarde Juliën Grimont na zijn overtui gende zege op de 10 Engelse Mijl in Middelburg die hij bijna van kop af won. „Antheunisse en Van Duyse zijn net een stukje sneller, daarom moest ik ze zo vlug mogelijk zien kwijt te raken". De snelle opening van de Belg had onmiddellijk succes. Bij de doorkomst na de eerste kleine ronde (ongeveer 4 kilometer) lag Grimont al een 50-tal meters voor op Antheunisse en Van Duyse die even daar voor nog met de Turnhouter een kopgroepje vormden. Achter dit uit elkaar gesla gen groepje streed Jan van Laarhoven zij aan zij met ve teraan Piet van Alphen. Ook Ron Jansen, Frank Kooman, Johan de Vlieger en de Belg Paepen vormden na zes kilo meter geen bedreiging meer voor de koplopers waardoor de spanning al vroegtijdig uit de race verdwenen was. Wel bleef het lang de vraag of Grimont in staat zou zijn om het par koersrecord van Roger Mi- chielsen te verbeteren, maar toen de winnaar omstuwd door een horde fietsers over de streep snelde, bleek hij met zijn 49.31.0 minuten 52 secon den te kort te komen. Toch was Grimont tevreden: „Het is een goed en erg snel parkoers. Mijn tijd was beter dan twee jaar geleden. Het was wel erg warm maar er was meestal schaduw genoeg om lekker te lopen". Grimont draaide inderdaad soepel, had zelfs na 12 kilo meter nog adem genoeg, om achteruitwij zend met zijn duim te vragen: „Hoe ver zit ik voor"? Pas na een minuut kon de wedstrijdleider hem ver tellen dat Antheunisse in zicht kwam, op zijn beurt gevolgd door Van Duyse die gedurende de resterende kilometers ver scheidene pogingen deed om de achterstand op Antheunisse in te lopen, maar daar niet in slaagde. De Marathonner deed trou wens zijn uiterste best om de „Belgische Nederlander" zo ver mogelijk achter zich te houden. „Hugo is sneller dan ik. Ik moest zien dat ik het zo lang mogelijk volhield. Steeds probeerde ik het gat groter te maken". Het lukte Antheu nisse in zoverre dat hij in elk geval als tweede over de streep kwam, maar over zijn tijd toonde hij zich niet helemaal tevreden. „Ik had het wat beter ver wacht. Het ging zo hard in het begin", becommentarieerde hij zichzelf. Van Duyse voelde zich eveneens verrast door het hoge aanvangstempo. „Het ging misschien iets te gefor ceerd, maar verder draaide ik goed". Van Laarhoven wist in de laatste kilometers Piet van Al phen van zich af te schudden en bezette de vierde plaats. Toch niet ongetalenteerde mannen lieten zich in de luren leggen door maar liefst drie veteranen. De Vlieger, Dale bout en Oele, bijvoorbeeld, moesten het hoofd buigen voor Piet van Alphen, Ron Jansen en Paepen die de vijfde, zesde en zevende plaats bezetten. Veteraan Wim Kaljouw van het organiserende Dynamo, toonde zijn goede conditie door beslag te leggen op de twaalfde plaats. ELLIE DE JONGE UITSLAGEN: 1. J. Grimont (Turnhout) 49.31, 2. J. Antheunisse (Ma rathon) 50.52.6, 3. H. van Duyse (RKHAV) 51.44.8, 4. J. van Laarhoven (RKHAV) 52.41, 5. P. van Alphen (AAC) 53.00, 6. R. Jansen (Thor) 53.18, 7. F. Paepen (Turnhout) 53.58, 8. J. de Vlieger (Mara thon) 54.05, 9. J. de Vreede (Sparta) 54.10, 10. A. Spik- mans (Prins Hendrik) 54.37, Spelmoment uit de zaalvoetbalontmoeting tussen Van den Berg 1 (donkere shirts) en het Belgi sche FC Select tijdens het toernooi van Van den Berg in de Hulsterse sporthal „Den Dullaert". (Van onze sportmedewerker) HULST - Het team van De Smickel is er in geslaagd het eerste Van den Berg-zaalvoet- baltoernooi, dat werd gespeeld in sporthal Den Dullaert te Hulst, winnend af te sluiten. Nadat De Smickel zich via de eerste plaats in de poule, waarin het veel te sterk was, had geplaatst voor de finale die het speelde tegen het eveneens ongeslagen eerste team van Van den Berg, kwam de uitein delijke zege in een spannende finalewedstrijd, terecht bij het team dat hier het meeste aan spraak op kon maken. Het De Smickel-team won achtereenvolgens van: Van der Walle (4-0), Biesbroeck (6-0) en Van den Berg 2 (6-0). Van den Berg 1 kwam in de finale door overwinningen op Lensen (1-0), FC Select (2-0) en Spit- ters Sport (4-1). De strijd om de zevende en achtste plaats: Lensen-Van den Berg 2 0-1; om de vijfde en zesde plaats: FC Select-Biesbroeck 2-4; om de derde en vierde plaats: Spitters Sport-Van der Walle 0-1. Finale: De Smickel-Van den Berg 1 2-1. EINDSTAND: 1. De Smic kel, 2. Van den Berg 1, 3. Van der Walle, 4. Spitters Sport, 5. Biesbroeck, 6. FC Select, 7. Van den Berg 2, 8. Lensen. De sportiviteitsprijs was voor FC Select. De wedstrijdleiding van dit eerste Van den Berg- toernooi werd uitstekend ver zorgd door Hans Begijn en als scheidsrechters traden deze avond op Jos Dalmijn, Aad Aarts en Eduward Verbraec- ken. 9.69 en Hoek werd tweede met een eveneens prima 9.36. De 100 meter ging in 12.9 wat goed was voor de derde plaats. Bart van Haeringen won in 12.3 en Frits Bolle werd hier tweedein 12.7. Alleen de 1000 meter bleek Hoek niet bepaald te lig gen, maar zijn puntentotaal was inmiddels zo hoog opgelo pen dat hij wel een stootje kon velen. Jacolies van Gastel leverde op het hoogspringen bij de C- meisjes de beste jaarprestatie met 1.68 meter. Na een tijdelij ke stilstand waarin ze tot vrij matige prestaties kwam op haar favoriete nummer zat er zaterdag een nieuw hoogte punt in voor het Deltasport- meisje. Zoals verwacht won dit pure meerkamptalent met ge mak de vier onderdelen. Met de kogel kwam ze tot 11.12 meter. Tweede was clubgenootje Jan- neke van de Linde met 9.12. De 80 meter horden nam Jacolies m 12.5 en op de 600 meter kwam ze in 1.45.9 over de j streep. Janneke van de Linde maakte het Deltasport-succes compleet door als tweede te eindigen in het eindklasse ment. Andre Verwey van AV'561 won de zeskamp van de D-jon- gens via een uitstekende 10.4 op de 80 meter, 9.65 meter ko gel, 4.92 meter ver, 1.35 hoog en 13.6 op de 80 meter horden Paul Lauwers van RKHAï| bleef hem vrij dicht op de hie len zitten met onder meer een I mooie 1.50 meter hoog, 4.731 meter ver en 9.41 meter 1 Brenda van Essen (Dynamoi I werd meerkampkampioene bi; I de D-meisjes via overwinnin-l gen op de 600 meter in 1.52.5, op het kogelstoten met 9,011 meter precies, 11.7 op de I meter horden en een tweede, plaats op het hoogspringen met 1.35 meter. Ilse Murrewon| hier met 1.40 en liep 12.1 horden. Het Schel despori-1 meisje werd tweede in eindrangschikking. UITSLAGEN: HOOGSPRINGEN MEIS JES D: 1. Ilse Murre (Schel-| desport) 1.40, 2. Brenda Essen (Dynamo) 1.35, 3. 1 nette Koers (Scheldesperfl L30. I EINDUITSLAG MEISJ»! D: 1. Brenda van Essen (D!''| namo) 2893 punten, 2- Murre (Scheldesport) 26.23,j I Nanette Koers (Scheldespwl 2471,4. Melissa Schouten Pil namo) 2329. ,1 EINDUITSLAG JONGEN» C: 1. Chris Hoek (Deltasport 4775, 2. Ivar Schute (Dyn»l 4299, 3. Dixon van de San» I (Deltasport) 4280, 4- I Stigter (AV'56) 4226, 5. van Haeringen (Deltasp®! 4136- «Mil HOOGSPRINGEN MEI»| JES C: 1. Jacolies van (Deltasport) 1.68, 2. Ni de Waal (Scheldesport) 1.45, J Janneke van de Linde (M I sport) 1.45. ,J\ EINDUITSLAG MEIS» C: 1. Jacolies van Gastel P| tasport) 3341, 2. Janneke":" de Linde (Deltasport) 2589^ Michelle Blommestijn 2474, 4. Nicolien de (Scheldesport) 2414, 5. Fm rike van Veeren (Deltasp 2234. -I EINDUITSLAG JONG£| D: 1. Andre Verwey 4641, 2. Paul (RKHAV) 4407, 3. Mar#' "I Jonge (Deltasport) 3770, L Pieter van der Sluis (Dynai((J 3766, 5. Pieter van de (Dynamo) 3662. DE STEM VAN MAANDAG (Van onze sportmedewerker) SAS VAN GENT - Philip pine heeft al een flinke stap gedaan in de richting van de titel in het Sasse zomer avondvoetbal. De ploeg kwam afgelopen week twee maal in actie en wist evenveel maal de volle winst uit die duels te halen. Doordat de naaste concurrentie punten verlies leed, kan komende week Philippine Veteranen de titel al op zak hebben. Sleutelduel tot het verkrij gen van de titel is de wed strijd tegen Corn Boys Vete ranen. Wordt die in winst omgezet dat pakt Philipine, in navolging van vorig jaar, opnieuw het kampioenschap. Toch heeft Philippine nog handen vol werk gehad om afgelopen week de twee wedstrijden tegen Luctor en Ria Veteranen in winst om te zetten. Tegen Luctor kwam (v TERNEUZEN - Het toptreff pers en Van der Poel is door Mistrappers opnieuw kampioei lende wedstrijden te gaan, ma< voorhoede en de minst gepasset niet bij die ploeg terecht kome (V'an onze sportmedewerker) HULST Spui 1 blijft on- I danks een vrije avond lijstaan- 1 voerder van de RVO-competi- I tie voor damesteams. Minder I goed gaat het met de tweede I selectie van Spui. Voor de der- de achtereenvolgende maal I werd verloren. De dames van I Disco Love bleken over een I beter team te beschikken en I wonnen daardoor met 5-0 van I derode lantaarndrager Spui 2. De derby tussen de twee Terneuzense teams OAZ en KIO/DTS, werd door de dames van OAZ met 1-0 gewonnen. SPUI 2-DISCO LOVE 0-5 - Linda van Craenenbroek 0-1, n°!ant'a de Schepper-Maas O--, Linda van Craenenbroek r Jolanda de Schepper- Maas 0-4, Linda van Craenen broek 0-5. OAZ-RIO/DTS 1-0 - Helga earner 1-0. STAND: Spui 1 3-6, OAZ J1'Dlsco Love 3"4, RIO/DTS p2, Spui 2 3-0. (Van onze sportmedewerker) WEMELDÏNGE Feij- iDwU e" Ajax-supporters Pelden zaterdag in Wemel- rerkt ••1ïe5?' hun jaarlijkse lal' d't keer maar een ""langstelling kreeg. le actieve voetballers van ^voetbalvereniging Wemel- naalri geformeerde teams, hplf, en er vooral in de eerste duel"va"'86" aantrekke- hn?,i!enoord kwam na tien ;e troft §oedkoop aan de eer- iiEen6-) toen Leo Tjoonk in voorrt schoot Het ant ing „Van '^iax üet echter niet P zich wachten. Tonny e Linden bracht de ba- ichn,,In evenwicht en Ad jlrafschn ZeU® Aiax via een de7PiM°P V00rsPr°ng- Het lit lneljde sPeler die de bal loei,,., 00r hem genomen jeijenn °5 °Pnieuw in het !n dat wVdoel deponeerde 'ee«igste dedus3"1'Inde ?iet on f minuut verkleinde 'oor F S. ee de achterstand rerdt ®1]enoord tot 3-2. Dat iorjns de eindstand mede r ig0ed werk van Ad Lam- 'eedg ,et Ajax-doel in de 'oord waarin Feij- 'etmeor aandrong maar pomtn °P gelijke hoogte kon g< D p: di tc P w st E: m m aa 1 Pi P< he m Pc -d h: tri ge ke te pi en ka LI Lo Ce 0-: TH Lo Ve Vh 1 2-( 3-( I Pie ter Ho I Fri Ho I I Ce< 2-0 Vli 5-0 Scl Ha 5 Mis Poe 11- pz: A 1-2 cos Hei Bra VI ne Wal. sing, zitte die prijs spor uit medi Walc nenc van De ontv

de Stem | 1980 | | pagina 14