freysen bijna zeker van vaste plaats Hinault slaat toe in Ronde van Italië koud en zilver evert en ruzici n tennisfinale RS/STERS LOTTO EN TOTO Opnieuw dagprijs voor Jan Raas Ivoor I Carlo Steel brecht Culemborg BV Culemborg oop Verhuur ice ***önderdelen aratie Revisie /eld van ing. Handig als idden van zoveel nbaar zijn. icker?). rzekerd, tegen rlies? Een van de Amro Reisver- iar"nieuwwaarde ir bagage die :n halfjaar, op basis van de 1 meeverzekerd per volwassene. kinderpakket ige premies. Aéér hierover li in Amro's'Wijs is" brochure. >p Reis. w ijs op Reis" is tis brochure van o Bank. or cliënt en niet- reed,vol tips ïswaardigheden. aal hem even. r vast plezier van. lerweg. fefSRua.ci' die in 1978 in lima i Van doegoslavische Pjfowvet: won, redde het the nS6tS te^en de Australi- p! Dlan«e Fromholtz: 7-6, Choufour coördinator Bekerwinst Real Madrid Opnieuw winst New York Cosmos Italiaanse EK-selectie Overwinning Cloarec in Kopenhagen Zege Crosby op Man IVAN VRIJDAG 6 JUNI 1980 T15 unktie wordt u belast ren, verkoopbevorde- budige administratieve dewerk(st)ers volgens n leiden. heeft u een provisie- ke salariëring in zekere jaar, en hebt u een op enstaande funktieom- em telefonisch kontakt L.W.F. de Cock uur) DE SIEM SPORT leine zege stroef Oranje OUDENBOSCH - Op de wielerbaan van Oudenbosch waren gisteravond twee Ne derlandse kampioenschap- jen voor nieuwelingen bin- jente halen. De eerste, die op hetnummer sprint, ging naar ie Rotterdamse titelverdedi- (er Rob Lupgens, die in de finale Carlo Steel uit Axel heel gedecideerd in twee rit ten versloeg. Het tweede rood-wit-blauwe tricot - voor de kampioen in de klassementswedstrijd - werd veroverd door Carlo Steel, die dus wel een heel succes vol avondje in Oudenbosch beleefde. Van de vier nieuwelingen, die gisteravond om het Ne derlands sprintkampioen- sèap in hun categorie stre den, was de uiteindelijke winnaar Rob Lupgens de enige, echte, snelle man. Dat bewees hij vooral in de twee finale-ritten tegen tempo- beul Carlo Steel uit Axel. Lupgens liet zich door de ach steeds al gauw op snel heid hijsende Steel niet ver rassen, volgde goed, om dan inde laatste ronde met een superieure jump toe te slaan. In de eerste rit had Lupgens voor de laatste ronde 12.3 sec, nodig, hetgeen neerkomt op een snelheid van tegen de 60km per uur. In de twee de rit tegen Steel deed de bij na 17-jarige Rotterdammer het nog eens „dunnetjes" overin 12.6 sec. De finale van het sprintkampioenschap verliep voor Bob Rasenberg uit Terheyden heel teleur stellend. In de halve finale (hij had de eerste rit gewon nen) liet hij zich in de tweede start over drie ronden ver rassen door Carlo Steel, die binnendoor ging. Steel won toen ook de derde rit. In het gevecht om de derde en vier de plaats tegen Haarlemmer «te maakte Rasenberg, wiens vader Henk vroeger toch bekend stond als een neer link coureur, dezelfde 'nut. Vader Rasenberg later: «Bob heeft nog de tijd. Hij is pas 15, terwijl zijn tegen- ;«ri kisaiË Carlo Steel. standers van vanavond bin nenkort al moeten overstap pen naar de junioren. Je kan zien, dat die jongens gewoon meer kracht in hun lijf heb ben." Was Bob Rasenberg zwaar teleurgesteld (hij kon zijn tranen haast niet de baas), Carlo Steel toonde zich zeer gelukkig met zijn zilveren medaille op de sprint. De nieuweling uit Axel: „Deze tweede plaats op de sprint is voor mij hetzelfde als een kampioenschap. Die Lup gens is een echte sprinter, terwijl ik het toch meer op de weg moet zoeken. Daarom ben ik erg gelukkig met deze zilveren plak. Het is meer, dan ik op dit nummer op ge rekend had." Dat Steel op de weg inder daad goed uit de voeten kan, bewees hij in de klasse mentswedstrijd. Steeds als er punten te verdienen waren (om de 15 ronden), zette hij zich op kop van de 19 man sterke groep en liet zich niet meer verrassen. Tenminste in het eerste, tweede en vijfde klassement, waarmee Steel in totaal 26 punten en de tweede titel van deze avond veroverde. Steel: „Dit is he lemaal het einde. Nederlands kampioen worden betekent toch wat. Ik ben voor de tweede maal dolgelukkig. Steel verdiende de titel ook, want hij was in die punten- koers veruit de sterkste. (AFP - De finale amesenkeispel van het ten- s oernooi om de open Franse Mengt zaterdag in het jon Roland Garros van 1J.S de winnares van het vo- J,aï' de 25-jarige Chris -Evert, en de even oude - n"es van het jaar daar- de Roemeense Virginia C1' 'egenover elkaar. h de halve tinaies moest de e'éri ?lse' die enige tijd i. n besloot met tennis te ibmT'maar al Sauw weer op "'oornemen terugkwam, een ^naandepaslS-jari- Lrtil oslowaakse Hana «atdhkova: 6-7, 6-2, 6-2. worden de halve es herenenkelspel afge- kwartfinales van het jeugd- toernooi bereikt. Gisteren won de Tilburger, die op 18 juni zestien jaar wordt, met 1-6, 6-2, 6-3 van de als zevende ge plaatste Australiër Miller. reden tot groot optimisme. In de 53ste minuut verscheen Nanninga voor het eerst in het veld. Stevens nam daarop de plaats in van Van de Korput en Kist het zich terugvallen naar het middenveld. Het bleef 3-0 voor Oranje en uiteindelijk bleef Jan Zwart kruis met nog veel hoofdbre kens achter. Want geolied loopt de „keurtroep" van Oranje nog lang niet. De da- grust vandaag lijkt dan ook hard nodig. Het sterk terug vallen van bijvoorbeeld Martin Vreijsen in de laatste drie kwartier moet een vingerwij zing zijn van de vermoeidheid, die na de bikkelharde trainin gen in Villach de selectiegroep is binnengeslopen. KLAGENFURT - Bondscoach Jan Zwart kruis had gisteravond lange tijd niet alleen het zweet in zijn handen staan, maar ook op zijn gebruinde voorhoofd. Hij zag zijn EK-elf zonder al te veel overtuiging met 3-0 winnen van FC Karnten, een combinatie-elftal van tweede di visiespelers uit de omgeving van Klagenfurt. Doelpunten van Ane Haan en Kees Kist voor rust en weer Kist na rust bepaalden ten slotte deze eigenlijk povere eindstand. Toch was de veel geplaagde coach na dit duel ervan over tuigd, dat hij en zijn elftal op de goede weg zitten. Hij gaf dan ook zonder lang aarzelen toe dat het basiselftal, dat hij gisteren liet spelen, zijn keuze zal zijn voor het eerstkomende duel tegen de Grieken in Na pels. Al leeft bij hem nog slechts een twijfel en die geldt de bezetting van de rech tervleugel. „Als Adrie Koster op tijd fit is, en dat hoop ik, zal hij zeker nog een kans krijgen zich waar te maken tijdens een extra training en eventueel een wedstrijd. Op dit moment vind ik het al belangrijk als ik hem straks kan gebruiken als wis selspeler." Voor Zwartkruis zijn op dit moment Jan Poortvliet, John nie Rep en Dick Nanninga min of meer uit de boot gevallen. De coach heeft meer vertrou wen in bijvoorbeeld Huub Ste vens, zeker nu hij gisteren zag dat Stevens' verstandhouding met Krol als het erop aan komt de posities over te nemen ach terin, uitstekend klopt. „Ste vens is sterk in de organisatie en de overname als we in de aanval zijn", loofde Jan Zwartkruis de Limburgse PSV-er. Huub Stevens zal dus met Arie Haan en Willy van de Kerkhof straks het belang rijkste middenrif van Oranje gaan vormen. „Arie Haan is voor mij de spelverdeler die ik graag zie", aldus Zwartkruis. „Hij speelt echt in dienst van het elftal, hij handelt snel en zijn schot vanuit de tweede lijn heeft nog niets aan kracht in geboet. Dat hebben we trou wens vanavond weer enkele malen kunnen zien." Ondanks de tweede over winning van Oranje in het trainingskamp van Oostenrijk, werd de ploeg de eerste helft te vaak eigenlijk gewoon wegge tikt door zijn tegenstander, dat het combinatiespel zo goed be heerste alsof ze al maanden met elkaar hadden gespeeld. Het Nederlands elftal, waarin opnieuw Dick Nanninga in de basis ontbrak, gebruikte teveel schijven om tot aan het doel van de tegenstander te komen. Bovendien werd erg veel met de bal gelopen en kwamen veel passes slecht aan. Solo-acties zag je niet eenmaal kortom, er zal morgen en de dagen daarna nog enig werk verzet moeten worden om tot een team te ko men, dat zich een plaats bij de laatste vier in Italië afdwingt. Hoewel in de tweede helft de zaken voor en in Oranje beter marcheerden, Hovenkamp kwam op de plaats van Wijn stekers en Zondervan verhuis de naar recht, gaf het spel geen VILLACH Gisteren is Herman Choufour benoemd tot coördinator van het EK- bestuur, de taak die Jan Huy- bregts sedert de terugkeer van Jack van Zanten vervulde. Bij afwezigheid van Van Zanten, die niet naar Italië komt omdat hem volledige rust is voorgeschreven, is Huy- bregts nu de nieuwe elftallei der van Oranje, een job die hij vorig jaar tijdens een trai ningskamp van het Neder lands elftal in Italië ook reeds uitoefende. MADRID (UPI) - Real Ma drid heeft in de Spaanse hoofdstad de finale van het toernooi om de nationale voet balbeker gewonnen. Tweede- divisieclub Castilla, in feite de reserveploeg van Real, kwam er niet aan te pas en verloor met 1-6. Het scoreverloop was: 20e minuut Juanito 1-0, 41e San- tillana 2-0, 60e Sabido 3-0, 63e Del Bosque 4-0, 81e Alvarez 4-182e Garcia Hernandez 5-1 89e Juanito (strafschop) 6-1. Er waren 70.000 toeschouwers. SÉfc Martin Vreijsen en Willy van de Kerkhof maken het de defensie van een combinatie van Austria Klagenfurt lastig. DEN HAAG (ANP) - Lotto 22 heeft slechts één winnaar opgeleverd. Hij/zij ontvangt ruim een half miljoen gulden. In de lotto en toto van week 22 vielen in totaal 30.898 prijzen. LOTTO 22 In deze lotto vielen in totaal 28.786 prijzen. Prijzenbe- drag: 1.484.259,58. Inleg: 3.124.757,-. 1ste prijs: 1 win naar, die bruto ƒ519.490,80 ontvangt; 2de prijs: 5 win naars, die elk bruto 29.685,10 ontvangen; 3de prijs: 134 winnaars, die elk bruto 1.661,40 ontvangen; 4de prijs: 7.851 winnaars, die elk ƒ37,80 ontvangen; 5de prijs: 20.795 winnaars, die elk ƒ14,20 ontvangen. TOTO 22 In de toto vielen in totaal 2.112 prijzen. Prijzenbedrag: 102.654,15. Inleg: 216.114,-. 1ste prijs: 8 winnaars, die elk bruto 5.132,70 ontvangen; 2de prijs: 184 winnaars, die elk 139,40 ontvangen; 3de prijs: 1.920 winnaars, die elk 18,70 ontvangen. NEW YORK (ANP) - Johan Neeskens heeft in de uitwed strijd tegen New England Teamen in East Rutherford het tweede doelpunt voor New York Cosmos gemaakt. Het was een schot van 25 meter af stand. Cosmos behaalde in East Rutherford de zesde ach tereenvolgende overwinning met 2—1. Het eerste doelpunt kwam op naam van Chinaglia. Turner scoorde vlak voor tijd tegen, nadat Wim Rijsbergen een strafschop had veroor zaakt. Washington Diplomats, de club van Cruijff en Jansen, be haalde na vier nederlagen weer een overwinning: 2-1 tegen Philadelohia Furv. De uitslagen: Vancouver Whitecaps - San Diego Soc- kers 0-1; Atlanta Chiefs - Portland Timbers 2-1; Phila delphia Fury - Washington Diplomats 1-2; New England Teamen - New York Cosmos 1-2; Seattle Sounders - Ed monton Drillers 2-0. ROME (SID) - De 38-jarige Dino Zoff is de oudste speler, die deze maand deelneemt aan het toernooi om het Europees kampioenschap voetbal voor landenploegen. De doelman van Juventus, die in 1968 met het Italiaanse elftal al de Eu ropese titel behaalde, is een van de 22 spelers, die deel uit maken van de selectie van bondscoach Enzo Bearzot. De Italiaanse nationale trai ner wil zijn ploeg rond een kern van voetballers van Ju ventus formeren. De selectie van Bearzot be staat uit: Doel: Dino Zoff (Ju ventus), Ivano Bordon (Inter), Giovanni Galli (AC Fiorenti- na). Achter: Giuseppe Barese (Inter), Gabriele Oriali (Inter), Antonio Cabrini (Juventus), Claudio Gentile (Juventus), Gaetano Scirea (Juventus), Franco Barasei (AC Milan), Mauro Bellugi (AC Napoli). Midden: Marco Tardelli (Ju ventus), Romeo Benetti (AS Roma), Renato Zaccarelli (AC Torino), Ruben Buriani (AC Milan), Giancarlo Antognoni (AC Fiorentina). Voor: Alles- sandro Altobelli (Inter), Ro berto Bettega (Juventus), Franco Causio (Juventus), Ro berto Pruzzo (AS Roma) en Francesco Graziani (AC Tori no). [«kt. Op zijn 24ste verjaar- ||«tdeZweedsefavorie"t .,63 tagen de slechts iatoldlnf grote Amerikaan 'Pen Fv mon- B°rg heeft de toder --Se viermaal J® Fran. Mve fir.rï>Verd" 1,1 de andere laan Tim treedt Je Ameri- <-onn°rs aan te- in landgenoot Vitas Ge- IC Wi'borts heeft de Hinault en Bernadeau broederlijk bijeen om een flinke tik aan de Italianen uit te delen. SONDRIO (ANP) - Bernard Hinault is, met nog twee etap pes, waarbij zijn specialiteit een 50 km tijdrit, voor de boeg, na de twintigste rit van de Giro praktisch zeker van de eindze ge. Hij heeft een voorsprong op de oude leider, de Italiaan Pa- nizza, van ruim drie minuten en dat is voor de veteraan van de Italiaanse squadra, die gis teren zijn 36e verjaardag vier de met een zware nederlaag, teveel om nog terug te komen. Hinault sloeg met zijn land en ploeggenoot, de 24-jarige Jean-René Bernaudeau, op 13 kilometer van de top van de hoogste berg in de Giro, de 2750 meter hoge Stelvio, toe. Hij liet achtereenvolgens Le Guilloux, Becaas, Manuel, Betacco, Parsano, Fatato, Co lombo en Rota achter zich, maar hield Bernaudeau bij zich. De jeugdige Franse reve latie, derde bij het wereld kampioenschap in 1979 en vijfde in de Tour de France 1979, bleef goed volgen met slechts 45 seconden achter stand op de top. Daarna kwa men Panizza, Beccia en Bat- taglin met een achterstand van 2.04 minuten, Baronchelli op 2.54. De andere volgers waren toen reeds kansloos voor een ereplaats. Met nog enkele ki lometers te rijden kreeg Ber naudeau het sein dat hij naar „voren" moest komen. Hem werd de eindzege van de etap pe gegund. Met bijna vier-en- een-halve minuut achterstand finishte de Italiaan Beccia als derde en de Zweed Tommy Prim als vierde. De onttroonde leider Panizza kwam met de zelfde tijd als zevende over de eindstreep. De uitslag van de twintigse étappe is: 1. Jean-René Ber naudeau (Fra) 218 km in 6 uur 24 min. 24 sec., 2. Bernard Hi nault (Fra) z.t., 3. Mario Beccia (Ita) op 4.22, 4. Tommy Prim (Zwe) op 4.23, 5. Giovanni Battaglin (Ita) z.t., 6. Gianbat- tista Baronchelli (Ita) z.t., 7. Wladimiro Panizza (Ita) z.t., 8. Leonardo Natale (Ita) z.t., 9. Giuseppe Fatato (Ita) op 8.22, 10. Annunzio Colombo (Ita) z.t. Het algemeen klassement na de 20e etappe: 1. Bernard Hi nault (Fra) 108.37,03, 2. Wla dimiro Panizza (Ita) op 3.15, 3. Giovanni Battaglin (Ita) op 4.40, 4. Tommy Prim (Zwe) op 7.29, 5. Gianbattista Baron chelli (Ita) op 8.26, 6. Mario Beccia (Ita) op 9.36, 7. Giusep pe Saronni (Ita) op 13.09, 8. Leonardo Natale (Ita) op 15.24, 9. Josef Fuchs (Zwi) op 15.59, 10. Faustino Ruperez (Spa) op 18.15. E SCH-SUR-ALZETTE (BELGA)- Na de proloog heeft Jan Raas gisteren in de Ronde van Luxemburg voor de twee de keer de dagprijs gewonnen. De wereldkampioen demar reerde vijf kilometer voor het einde van de eerste etappe van Luxemburg naar Esch-sur-AIzette. Met 31 se conden voorsprong bereikte de Zeeuw de finish. Pe sprint van het peloton werd gewonnen door Leo van Vliet. de uitslag van de eerste etappe is: 1Raas (Ned) 170 km in 4.25.41,2. Van Vliet (Ned) op 31 sec., 3. De Ruyter (Ned), 4. Van Tilborg (Ned), 5. Vanden- broucke (Bel), 8. Blok (Ned), 11. Oosterbosch (Ned), 13. Den Hertog (Ned) op 53 seconden, 17. Pirard (Ned). De stand in het algemeen klassement is: 1. Raas (Ned) 4.27.47, 2. Ooster bosch (Ned) op 35 sec, 3. Van- denbroucke (Bel) z.t., 4. Van Vliet (Ned) op 37 sec., 5. Za- gretdinov (Sov) op 38 sec., 10. Van Tilborg (Ned) op 50 sec., 11. De Ruyter (Ned) z.t., 16. Den Hertog (Ned) op 1.08, 21. Van den Hoek (Ned) op 1.23, 23. Pirard (Ned) z.t. De Rus Averin heeft de tien de etappe van de Ronde van Groot Brittannië gewonnen. Hij deed vier uur, 41 minuten en 39 seconden over de 176 ki lometers van Bradford naar Harrogate. De Tsjechoslowaak Ludek Mraz werd tweede in dezelfde tijd. Als derde kwam Iwan Michtenko (Sowjet- Unie) over de eindstreep. Evenals in Olympia's Ronde van Nederland beheersen de wielrenners uit de Sowjet- Unie ook het algemeen klas sement. Onder aanvoering van Ramazan Galialetdjinow be zetten zij de eerste vier plaat sen. De Tsjechoslowaak Jan Skoda staat vijfde. JELLE NIJD AM De nieu weling uit Zundert, behaalde in Sint-Michielsgestel zijn vijftiende seizoenszege. Twee de werd Matti de Baat, vierde John Leys, vijfde Luiten uit Lage Zwaluw, zesde jan Si mons en tiende Ferry van Loon. KOPENHAGEN (ANP) - De Fransman Cloarec is winnaar geworden van de Grote Prijs van Kopenhagen voor sprin ters. Hij versloeg in de finale in twee ritten de Deense titel houder Salie. Derde werd Ca- har en vierde Cortinowitz, bei den Fransen. Pikant detail is dat Claorec in de eerste omloop verslagen werd door Lau Veldt, maar zich via de herkansingen nog kon kwalificeren voor de fina le. Lau Veldt werd tenslotte winnaar van de z.g. petit prix, een wedstrijd voor die sprin ters die zich niet hebben kun nen plaatsen voor de eind strijd. Ih de grote Prijs van Kopen hagen raakte de Nederlandse coureur Louis Zielemanbij een valpartij ernstig gewond. In het ziekenhuis bleek dat hij een sleutelbeen had gebroken. DOUGLAS (SID) - De Nieuwzeelander Gaeme Cros by heeft tijdens de TT van het eiland Man de race in de 500 cc-klasse op zijn naam ge bracht. De Engelsen Steve Cull en Steve Ward werden tweede en derde. De uitslag van de race (364 kilometer): 1. Gaeme Crosby (Nieuw-Zeeland) op Suzuki in een tijd van 2 uur 3 min. 52,2 sec. (176,43 km/u); 2. Steve Cull (Engeland) op Suzuki 2 uur 4 min. 45,6 sec.; 3. Steve Ward (Engeland) op Suzuki 2 uur 5 min. 5,2 sec.; 4. Stan Wood (Engeland) op Suzuki 2 uur 5 min. 12.6 sec.; 5. Tony Rutter (Engeland) op Yamaha 2 uur 6 min. 19 sec.

de Stem | 1980 | | pagina 9