Die Tiroler blondjes 'och! 30 Van Dommelen: sterk Voetbal-toernooien NORIT ZEND- fANGERS VIDEO RECORDERS polfliet gaat naar kmerika ZWEMKALENDER ZEELAND Tijdens motorcross in Vlissingen Tennistitels voor Pietersz en Salawane .Allewijnse op dreef RNEUZEN Zeges van broers Van de Wege ITrimkoers lui Graauw Hendriks nam afscheid Wk P&OJet Ferries sport In Tirol wordt het bier niet warm en het bed niet koud. Uw "Sprinter elec tro- wink ei PHILIPS AKAI - SANYO VAN DONDERDAG 29 MEI 1980 T3 Vrijdag 30 mei latc AVOND 22.30 uur 2a, 31 mei 9.45 uur. Dm-ri 3 jum 8 uur. Een koste. Iijke pikanterie. oys ren llen nis met reft. Regie FRANZ MARISCHKA Seks met een knipoog om te schateren. Mooie jonge blondjes verhoog den de omzet... 16 jaar EL IN GEREED- N AUTOMATERIALEN sröaar iogelijkheid in ons anwezig onder tech- upervisie. «RBRUGGE BV g 37 - Terneuzen - Tel. 01150-13451 r 53 TELEFOON 01172-145° b.g.g- is?L Lnonzeatletiekmedewerk- |l" ster) f oES-Jean Polfliet van het trie AV'56 is na selectie wedstrijden in Zeist, opgeno- I mi in de Nederlandse atle- LLloeg voor getransplan- I Sen die van 17 tot 24 au- gustus naar Amerika gaat. Polfliet (die een niertrans- I pjjntatie heeft ondergaan) L de uit vier onderdelen be- I .taande selectiewedstrijd met I sli 2 op de 400 meter, 5.25.0 op e 1500 meter, 8.64 bij het ko gelstoten en 67 meter balwer- fVorigekeer werden deze zo- „Olympische spelen getransplanteerden" in gehouden waar 16 I nloegen deelnamen. Dit jaar 12ijn de wedstrijden in New |ïork. ,.j onze sportmedewerker) graauw - Morgenavond livordt in Graauw een trim- lioers verreden, die meetelt Ivoor het De Stem-trim- Imersklassement. De A-trim- Ijiers komen om 19.15 uur aan lie start voor een criterium lover 70 kilometer. Drie minu- |ten later vertrekken de B- llrimmers voor een rit over 50 lldlometer. De renners rijden via de |Dorpsstraat, langs de Stenen ■Beer en de Zandberg. Bij de A- Itnmmers is ongetwijfeld Jan [Dubbeldam de grote favoriet bij de B-trimmers zijn dat |Heyboer en De Kubber. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN - De zwem- kalender van de Kring Zeeland van de Koninklijke Neder landse Zwem Bond ziet er voor het zomerseizoen als volgt uit: Zaterdag 31 mei: Plaat singswedstrijd I te Axel (De Otters); plaatsingswedstrijd II in Middelburg (Luctor); Zon dag 1 juni: Plaatsingswed strijd III in Vlissingen (De Stormvogel); plaatsingswed strijd IV te Sas van Gent (Bruinvis); maandag 2 juni: plaatsingswedstrijd 800 meter vrije slag dames en 1500 meter vrije slag heren (Sas van Gent) donderdag 5 juni: plaatsings wedstrijd 1500 meter vrije slag dames en 800 meter vrije slag heren (Sas van Gent, Bruin vis); vrijdag 6 en zaterdag 7 ju ni: kampeerinstuif te Kruinin- gen; zondag 8 juni: waterpo- lotoernooi De Schelde in Axel; maandag 9 juni: plaatsings wedstrijd 800 meter vrije slag dames en 1500 meter vrije slag heren (Stormvogel, Vlissin gen); donderdag 12 juni: plaatsingswedstrijd 1500 me ter vrije slag dames en 800 meter vrije slag heren (Storm vogel, Vlissinge); zaterdag 14 juni: plaatsingswedstrijd III te Breskens (Scheldestroom); zondag 15 juni: plaatsings- wedstrijd IV te Middelburg (Zuidwester); vrijdag 20 juni: Zeeuwse kampioenschappen estafettes te Goes (Ganze); za terdag 21 juni: finales Zeeuwse kampioenschappen in Goes; zondag 22 juni: finales Zeeuwse kampioenschappen te Goes; maandag 23 juni: fi nales 1500 meter vrije slag da mes en 800 meter vrije slag heren te Goes; donderdag 26 juni: finales 1500 meter vrije slag heren en 800 meter vrije slag dames in Goes; zondag 29 juni: Linex-toernooi in Axel (zwemclub Koewacht); zondag 17 augustus: internationale zwemwedstrijden in Sas van Gent (Bruinvis); zaterdag 23 augustus: jubileumwedstrij den in Kruiningen (Zeelandia) en waterpolotoernooi Luctor (Middelburg); zaterdag 27 september: invitatiewedstrij den in Zierikzee (Onderdak). De langebaankalender voor het zomerseizoen 1980 ziet er als volgt uit: Zaterdag 5 juli: Hoeke-Sluis over 3 kilometer in Sluis ('t Vrije); zondag 6 juli: Vlaan- deren-marathon in Sluis over 16 kilometer ('t Vrije); zSter- dag 9 augustus: Havenwed- strij d over 2 kilometer in Bres kens (Scheldestroom); zater dag 16 augustus: Ganzetrek over 2 kilometer in Wilhelmi- nadorp (Ganze); zondag 24 au gustus: gewijzigde Veerse- meer-race op nog nader te be palen plaats (Zuidwester); za terdag 30 augustus: Braak manrace over 2 kilometer in Hoek (De Braakman); zondag 7 september: Kanaalrace over 3 kilometer in Vlissingen (Stormvogel). Behalve de Vlaanderen- marathon in Sluis en de gewij zigde Veersemeer-race tellen alle langebaanwedstrijden mee voor het klassement om de Zeeland-bekers. (Van onze sportmedewerker) VLISSINGEN - Tijdens de nationale motorcross voor junioren, die op 2e Pinksterdag in Vlissingen werd gehouden onder auspiciën van de KNMV en die perfect was georga niseerd door MSV De Uitlaat, hebben de Zeeuwse deelnemers zich uitstekend geweerd. In de 250 cc klasse bezette de Souburger Floor van Domme len in beide manches de vierde plaats. Dat leverde hem ook eenzelfde resultaat op in de eindrangschikking. Van Dommelen, die op Maico reed, kreeg de handen van de 2000 toeschouwers dan ook op el kaar voor zijn fraaie prestatie. Jaap Haaker op Suzuki bleek de sterkste van de 43 deelne mers (eenmaal tweede en win naar in de tweede manche). Naast Van Dommelen finish ten nog drie Zeeuwen bij de eerste tien (Peter de Kunder, Jaap Verton en Hans van de Sande). Ook de 39-jarige ve- (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN - In het pinksterweekeinde werden er weer verschillende toernooien voor de voetbaljeugd en de senioren afwerkt. De resultaten hiervan in het volgende overzicht. KOEWACHT - De voetbalvereniging Koewacht hield een toernooi voor A- en B-junioren. Eindstanden A-ju nioren: 1 Koewacht, 2. Hontenisse, 3. RIA W, 4. Wemeldin- ge. B-junioren: 1. Hontenisse, 2. Koewacht, 3. Graauw, 4. Terneuzen. SOUBURG - De voetbalvereniging RCS hield een toer nooi voor A-, B- en C-junioren. In alle categorieën waren dezelfde verenigingen vertegenwoordigd, zodat er een to taalstand per vereniging werd opgemaakt. DOSKO uit Bergen op Zoom was torenhoog favoriet, maar omdat de A-junioren in hun laatste wedstrijd uit het veld liepen, werd DOSKO gediskwalificeerd. De winst ging nu naar Zierikzee. Eindstand: 1. Zierikzee, 2. Roozenburg, 3. RCS, 4. Middelburg, 5. Steen, 6. DOSKO. De sportiviteitsprijs ging naar Steen BI. WAARDE - De voetbalvereniging Waarde liet de C-ju nioren opdraven voor een toernoooi. Eindstand: 1. SSV, 2. Wolphaartsdijk, 3. Rillandia, 4. Kruiningen, 5. Waarde. TERNEUZEN - De C-junioren en de D- en E-pupillen kwamen bij de voetbalvereniging Terneuzen in aktie. Eindstanden Cl-junioren: 1. Terneuzense Boys, 2. Bres kens, 3. Koewacht D-pupillen: 1. Terneuzen, 2. SC Gastel, 3. Terneuzense Boys. E-pupillen: 1. Terneuzen, 2. SC Gastel, 3. Terneuzense Boys. E-pupillen: I. Westerkwar tier (Den Haag), 2. Internos, 3. Terneuzense Boys. 's-HEERENHOEK - De voetbalvereniging Patrijzen hield een toernooi voor standaardteams. Winnaar werd SVD, dat in de finale Apollo met 2-0 versloeg. Eindstand: 1 SVD, 2. Apollo, 3. Wolphaartsdijk, 4. Patrijzen, 5. Hein- kenszand, 6. Lewedorpse Boys, 7. Kwadendamme, 8. RCS HOEDEKENSKERKE De voetbalvereniging Hoede- kenskerke hield eveneens een toernooi voor senioren. Eindstand: 1. Ovezande, 2. Bevelanders, 3. Hoedekensker- ke, 4. Zierikzee 3. MIDDELBURG - De Middelburgse zaalvoetbalvereni ging Draadkrabbers hield een zaalvoetbaltoernooi in de sporthal aan de Nassaulaan. Eindstand: 1. Roovers Sport (Vlissingen), 2. RCS (Souburg), 3. Zeelandia (Middelburg), 4 Veldzicht (Middelburg), 5. Draadkrabbers (Middel burg), 6. VPG (Middelburg). APENDAL - De op Papen- ,Lgehouden pinksterwed- Ii 'ever<len een fiks yerbeterde persoonlijke I Prestaties op voor de Zeeuwse lü nenlets- ij de A-jongens II dward de Leng van [^«andsport tot 1.59.6 op de (ADVERTENTIEI 800 meter. Rian van de Broeke liep 2.00.4 en Hans van de Zandc kwam uit op 2.13.0. Jacqueline Vermeule bleef voor het eerst onder de vijf mi nuten op de 1500 meter meisjes B. Ze haalde een „PR" met 4.58.7 minuten. Ook een per soonlijk record voor Kim Rey- nierse op de 1500 meter met 4.03.7 en op de 5000 meter voor John Vermeule met 15!08.6 minuter" teraanJanBerendsen, die al 14 jaar actief is in de motorcross en door zijn vele terreinwerk zaamheden een kracht van betekenis is voor De Uitlaat, was nog geen figurant bij de 250 cc-ers en klasseerde zich als 27e. In de 500 cc - klasse zegevierde Wim van de Hengel uit Driebergen op Suzuki met machtsvertoon. Hij won beide manches. Bij de 33 vertrekkers in deze klasse manifesteerde Dick de Kunder uit Kapelle zich op Maico met een zesde plaats. Spectaculair was uiteraard de zijspanklasse (30 deelne mers). De eerste manche lever de een overwinning op voor de combinatie Paul Reijmer - Philip Magnin uit Duiven op Yamaha. Een fraaie tweede plaats eiste het Zeeuwse tweetal Peter Sterkenburg - Gerard Goetheer uit Lewedorp voor zich op, eveneens op Ya maha. In de tweede manche domineerden opnieuw Reijmer - Magnin. Maar in de voor laatste ronde sloeg voor hen het noodlot toe. Deze équipe werd door kettingbreuk uit geschakeld. De sterk rijdende Zeeuwen Sterkenburg en Goetheer grepen toen de eind overwinning en leverden daarmee een prestatie van formaat. Wim Blok en Jaap van Vliet (laatstgenoemde ge niet bekendheid als bakkenist van Wil van der Laan) werden in deze zijspanklasse uitge schakeld. De heer A. Visser uit Zeven bergen, hoofd wedstrijdleiding bij de KNMV, was bijzonder te spreken over het 2800 meter lange circuit aan de Enge- landweg in Vlissingen-Oost, dat volgens hem uitermate goed was beveiligd. Door leden van De Uitlaat was er bijvoor beeld een speciale tunnel ge graven om het publiek goed op te vangen. Uitslagen: 500 cc junioren: I. Wim v.d. Hengel (Drieber gen) 2. Boy Wassink (Eist), 3. Henk Helegers (Nijmegen), 4. Jan Sondervan (Langebroék), 5. Johan van der Keulen (Le lystad), 6. Dick de Kunder (Kapelle), 9. Leo Ovaa (Sou burg); 250 CC junioren: Jaap Haaker (Badhoevedorp) 2. Willem Jan Verdoold (Krim pen a/d LJssel), 3. Frans Haak er (Badhoevedorp), 4. Floor van Dommelen (Souburg), 5. Peter Nieuwland (Kolhorn), 6. Peter de Kunder (Kapelle), 7. Jaap Verton (Zierikzee), 8. Hans v.d. Sande (Vlissingen), II. Louis Murre (Hansweert), 13. Jaap Geldof (Vlissingen), 14. Hans Witte (Middelburg), 15. Ad Meerman (Vlissingen), 17. Rob v.d. Sande (Vlissin gen), 21. Rob van Leeuwen (Vlissingen), 27. Jan Berendsen (Vlissingen), 28. Jaap Bimmel (Domburg); Zijspannen: 1. Peter Sterkenburg - Gerard Goether (Lewedorp), 2. Bennie Ophuis - Jos Groeneveld (De nekamp), 3. Wim Struik- Ron Floor van Dommelen in actie, prima prestatie. van Katwijk (Bleiswijk), 4. Eric Bruijl - Bennie ten Brink Hij leverde in Vlissingen een (Varsseveld), 5. René Veis - Hans Janssen (Westendorp). (Van onze autosportmedewer ker) RILLAND-BATH - Op het vernieuwde Scheldecircuit in Rilland-Bath werd een ge slaagde rallycross gehouden, waarin zo'n vijftigtal wagens aan de start kwamen. Behalve de normale crosswagens waren er ook een zeventiental "Een- (Van onze sportmedewerker) KOEWACHT - Na twaalf jaar in het selectieteam van Middelburg en vijf jaar in het keurkorps van de voetbalver eniging Koewacht gespeeld te hebben, heeft de 37-jarige Tonny (voor de Middelburgers Tonne) Hendriks afscheid ge nomen als actief voetballer. Enkele minuten voor het eind signaal van de wedstrijd Koe wacht-Middelburg verliet Hendriks voor de laatste maal het strijdperk als prestatie voetballer. Om het afscheid van de technisch begaafde Hendriks wat meer cachet te geven, had de voetbalvereniging Koe wacht een afscheidswedstrijd georganiseerd. Oud-mede- spelers uit zijn glorieuze Mid delburg-periode -onder an dere werd het kampioenschap bij de amateurs behaald- wa ren gekomen om nog eens hun kunnen te tonen. Dat deze het voetballen nog vtainoi De te een revolutionair vaartuig dat zich op zijn draag- ("verteft en stabiel ên veilig op het water glijdt. Met alle roDkomfort voor de reiziger. ton Afreis vanuit Oostende. Na een prettig-rustige booM-tvan 3%uur(drinks en shopping tegen speciale waar h Dnjzenl wordt aangelegd vlakbij de Tower Bridge. D'eziPr t metro-0X15 blJ de hancl zun' Zowe'voor 601 en rif zal<enreis. neem voortaan de prettigste felste weg: per Jetfoil brochi 6 overtochten per dag Vraag de "ure met de afi/aarturen aan uw reisbureau. '"onalaanM0Q 0o5tendeBe|gie .Te, 09.32.59.32.02.02 - Tele* 81456 de reis naar Londen eve,aangenaam als het verblijf. steeds beheersen, kon Koe wacht aan den lijve ondervin den. Met 3-1 werden de man nen uit het vlassersdorp door de oud-gedienden uit Middel burg, met onder andere Anton Schoenmaker, Wim Groenen wegen, de gebroeders Henny, Max en Nico Wijs en doelman John But in de gelederen, ver slagen. Dat dit treffen onder leiding van scheidsrechter Ri- nus Verhelst uiterst sportief verliep, is vanzelfsprekend. Sportief spel was trouwens ei gen aan Tonny Hendriks, die tijdens zijn lang actieve perio de nooit tegen een officiële waarschuwing of schorsing aangelopen is. Dat was dan ook de reden waarom de traditionele rode kaart achterwege bleef toen hij vlak voor het eindsignaal het terrein verliet. Het zogenaamd van het veld afsturen, werd niet als passend bij Hendriks gevonden. Het normaal het veld verlaten, zoals gebruike lijk, kreeg de voorkeur. Naast de succesvolle Middel- burg-periode kan de huidige Koewacht-badmeester Hen driks terugzien op een periode met wisselend succes bij Koe wacht. Zowel de promotie naar en de degradatie uit de derde klas van de KNVB waren daar zijn deel. Dat de verenigingen waardering hadden voor de geleverde prestaties, mocht blijken uit de attenties die Hendriks en zijn echtgenote Wil na afloop van het treffen mochten ontvangen. Zo hadden de oud-club makkers uit Middelburg voor een bloemstuk gezorgd en de spelers en het bestuur van Koewacht voor diverse ca deaubonnen en ruikers. Het gat dat valt door het stoppen van de technicus Tonny Hen driks, mag weer opgevuld worden door de jeugd. Hen driks houdt het in ieder geval voor gezien. den", 2CV's, present die voor het nodige spektakel zorgden. Deze crossers brachten het publiek helemaal in de ban van de autosport. Al na de eerste manche vormden vijf 2 CV's meereen schroothoop, maar na een uurtje sleutelen konden ze toch de baan weer binnenge bracht worden. In de lichte klasse was Jaap van de Wege weer niet te ver slaan. Han Braam zat hem echter kort op de hielen. Braam kwam in de derde man che in botsing en moest de strijd staken. Axelse Arjaan de Pooter finishte knap als derde. In vde klasse 1000-1300 cc was Bram van de Wege uit Axel een klasse apart. Hij on dervond wel felle tegenstand van Bram van Hoeve uit Zaamslag en Eddy Audenaert uit Zuiddorpe. Audenaert kon echter niet teveel risico's ne men omdat zijn carosserie niet perfect was. Axel aar Wim de Vries toonde zich eveneens in zijn element op het AEWBR-crossterrein. Hij bracht het tot de finaleronde, waarin hij met pech kreeg af te rekenen. Voor de penning meester Rob Seitzinger van de organiserende vereniging was het niet alleen in financieel op zicht een goede dag -er was enorm veel publiek- ook hij presteerde goed. In de klasse 1300-1600 cc toonde David Luteyn uit Axel zich superieur. Hij hield zijn kever uitstekend in de baan. Toch kon hij niet voorkomen dat hij in de eindstrijd nog voorbijgestreefd werd door sterke Siem van Hoeve, die met zijn VW Golf net iets meer kracht onder de motorkap bleek te bezitten. Cees Bolle- man reed zeer onfortuinlijk. Hij maakte teveel stuurfouten en dat kostte hem een finale plaats. Gerda Dekker uit Zaamslag bleef de meeste mannen de baas. Zij finishte fraai als tweede in de B-finale. In de zware klasse was Jaap de Jonge uit Breskens weer niette verslaan. Hij ondervond de meeste tegenstand van rap pe jongens als Cor van Ham, Rinus Dekker en Van Broek hoven. Pech was er voor Sluis- kilse Jaap Mans en Aldert Schol uit Waterlandkerkje, die naast een finaleplaats greep. Toch konden de organisatoren in Rilland-Bath terugzien op een geslaagd evenement. Uitslagen: A-finale 0-1000 cc: 1. Jaapvan de Wege (Axel), 2. Herman Guiljam (Zaamslag), 3. Arjaan de Pooter (Axel), 4. Fons Pica- vet (Terneuzen). A-finale 1000-1300 cc: 1. Bram van de Wege (Axel), 2. Bram van Hoeve (Zaamslag), 3. Eddy Audenaert (Zuiddorpe), 4. Wim de Vries (Axel. B-finale: 1. Rob Seitzinger (Ossendrecht),2. Rini Buyk (Oostburg), 3. Raymond van de Wielen (Hulst), 4. W.J. Freyzer (Sas van Gent). A finale 1300-1600 cc: 1. Seim van Hoeve (Axel), 2. Da vid Luteyn (Axel), 3. Joop van Goudswaard (Kamperland), 4. J. Buiyk (Sas van Gent). B-finale: 1. Kees de Kam (Kamperland), 2. Gerda Dek ker (Zaamslag), 3. Jan de Vos (Zaamslag), 4. Cor Kroon (Helmond). A-finale zware klasse: 1. Jaap de Jonge (Breskens), 2. C. van Broekhoven (Hoek), 3. Ri nus Dekker (Zaamslag), 4. Cor van Ham (Kapellebrug). B-finale: 1. Peter Kramer (Amstelveen), 2. J. de Werd (Bergen op Zoom), 3. Bert van Rooy en 4. Hermy de Windt (Hulst). (advertentie) Tiny van Rijsbergen uit Sprundel eindigde zaterdag in het Belgische Brasschaat als vierde. In deze amateurwieler koers bezette de Roosendaler Peter Hofland de vijfde plaats. Mattie de Baat uit De Heen werd winnaar van de ronde van Kerkdriel. Nico van de Klundert uit Hoogerheide ein digde als tweede, Peter v.d. ■Klundert als 15e en Johan Tak uit Oud Gastel 17e. Jac van Hooydonk uit Wern- hout werd in Essen 2e, Fons van Geel uit Zundert werd in dezelde koers 5e. 'n plantaardig produkt. (Van onze tennismedewerkster) VLISSINGEN - Marjan Pietersz en Jimmy Salawane zijn tweede pinksterdag de nieuwe Zeeuwse tenniskam pioenen tot en met 18 jaar geworden. Beiden verloegen zij in de finale de kampioenen vann vorig jaar, respectievelijk Marja Wondergem en Erik Pietersz. In de groep tot en met 14 jaar gingen de titels naar Barbara du Fossé uit Sluis, die vorig jaar eveneens een titel behaalde en wel in de groep 12 jaar en Mark Weytingh uit Middelburg. In de finale meisjes tot en met 18 jaar stonden dezelfde speelsters tegenover elkaar als vorig jaar. Toen wist Marja Wondergem uit Vlisisngen de twee jaar jongere Marjan Pietersz uit Goes nog in drie sets de baas te blijven. Nu werd het een duidelijke overwinning voor Marjan Pietersz, die de eerste set met goed aanvallend tennis met 6-3 won. Even leek het erop dat Marja Wondergem in de tweede set het heft in handen zou nemen. Ze kwam met 3-1 voor, maar verspeelde die voorsprong weer door teveel onnodige bal len fout te slaan, zodat Marj an Pietersz de tweede set en de wedstrijd met 6-4 won. De strijd om de derde en vierde plaats ging hier tussen de 15-jarige Conny Baarends uit Oostburg en de 18-jarige Annemiek Verhulst uit Vlissin gen. Conny Baarends had in de halve finale met 6-4 6-3 verloren van Marja Wondergem en Annemiek Verhulst had in de andere halve finale met 6-3 6-2 de winst aan Marjan Pietersz moeten laten. Annemiek Verhulst eiste de derde plaats voor zich op door een 7-5 6-3 winst. Bij de jongens tot en met 18 jaar kwam Erik Pietersz uit Goes in de finale door in de halve eindstrijd Middelburger en clubgenoot Hugo Sandberg met 6-3 6-2 terug te wijzen. Jimmy Salawane (Oostkapelle) bereikte de finale veel moeilijker. Hij moest in de halve finale aantreden tegen zijn clubgenoot en vriend Joost Thorenaar uit Middelburg. De eerste set won Salawane met 6-3, maar de tweede set was met 6-0 voor Thorenaar. In de derde en beslissende set kwam Thorenaar met 5-3 voor. Hij wist echter zijn voor sprong niet te benutten en liet Salawane dichterbij komen, waarna bij de stand 6-6 er een tiebreak aan te pas moest komen. Jimmy Salawane wist deze met 7-4 te winnen en breikte zodoende de finale. In de finale speelde Jimmy Salawane zeer tactisch en versloeg hij een getergde Erik Pietersz, die na de eerste set om een andere scheidsrechter vroeg met 6-3 7-6. Hugo Sandberg werd verrassend derde door een 1-6 6-1 7-5 overwinning op Joost Thorenaar. Bij de meisjes tot en met 14 jaar werd Barbara du Fossé de nieuwe kampioene door in de finale te winnen van de Middelburgse Helen Titiheru met 6-4 7-6. In de halve fi nale had Barbare du Fossé geen moeite gehad met Chantal Baecke uit Hulst (6-2 6-2). Helen Titiheru bereikte de fi nale door egn 7-6 6-4 overwinning op Annemarie Dobbe- leir uit Sas van Gent. De derde plaats was voor Chantal Baecke, die met 6-4 6-3 won van Annemarie Dobbeleir. Bij de jongens tot en met 14 jaar bereikten Tim van Dijk (Terneuzen), Maurits Tichelman (Terneuzen), Mark Wey tingh (Middelburg) en Peter Willemse (Kapelle) de halve finale. Tim van Dijk moest aantreden tegen zijn clubge noot Maurits Tichelman. Van Dijk kwam in de eerste set met 3-0 voor, maar Tichelman kwam goed terug. Hij liep op iedere bal en haalde alles tot wanhoop van Van Dijk, die goed bleef aanvallen. Met 6-4 6-2 zag Tichelman kans de twee jaar jongere Van Dijk de baas te blijven. In de andere halve finale won Mark Weytingh met 6-3 6-4 van Peter Willemse. In de finale won Mark Weytingh de eerste set zeer ge makkelijk met 6-1, maar toen kwam Maurits Tichelman sterkterug. Hij won de tweede set met 6-4, zodat eenderde set de beslissing moest brengen. Weytingh kwam met 3-0 voor, maar Tichelman wist goed terug te komen tot 3-3 en zelfs nog met 5-4 voor te komen. Uiteindelijk trok Mark Weytingh aan het langste eind en won de beslissende set met 7-5. Peter Willemse legde beslag op de derde plaats door met 5-7 6-3 6-2 te winnen van Tim van Dijk. De heer F. Baarends reikte na afloop de prijzen uit en bedankte de tennisvereniging DOS voor de goede organisatie. UITSLAGEN KWARTFINALES: MEISJES 14 JAAR: Barbara du Fossé-Liesbeth Voeten 6-0 6-0, Chantal Baec- ke-Viktoria de Haas 6-2 6-3, Helen Titiheru-Joska Muller 3-6 7-5 6-1, Annemarie Dobbeleir-Corina van de Borgt 6-2 6-3. JONGENS 14 JAAR: Tim van Dijk-Frank Schellekens 6-1 7-5, Maurits Tichelman-Mark Albert 6-4 6-1, Peter Willemse-Peter Burm 6-0 6-0, Mark Weytingh-ArdBreure 6-3 6-7 6-2. MEISJES 18 JAAR: Marja Wondergem-Mar- jolein Cijsbuw 6-0 6-2, Conny Baarends-Simone Essel- brugge 4-2 w.o., Marjan Pietersz-Karin van Kapel 6-0 6-0, Annemiek Verhulst-Manon ten Bruggencate 6-2 6-1. JONGENS 18 JAAR: Erik Pietersz-Ronald Oostinga 6-2 6-3, Hugo Sandberg-Frans Oostinga 6-4 6-0, Jimmy Sala- wane-Jan van der Meulen 6-2 6-0, Joost Thorenaar-Koen Stroo 6-4 2-6 6-1. GOES Spectaculaire au tosport was er 2e Pinksterdag in Goes volop te beleven. Naast speedway in de stockarklasse werd er ook een crazy-race en een rally-cross afgewerkt en het afwisselende programma met vaak volop sensatie is de paar duizend toeschouwers dan waarschijnlijk ook goed bevallen. De Auto-rally-crossclub Zuid-Beveland, die deze wed strijden organiseerde, kreeg vooral in de stockar-speed- wayraces diverse vedetten aan de start, omdat deze wedstrijd meetelde voor zowel het Ne derlands als het Duitse kam pioenschap. In beide manches domineerde de Tilburger Theo Werdecker, maar tijdens de fi nale moest deze Brabander toch het loodje leggen tegen Jan Derixs uit Roermond, die vorig jaar reeds de nationale titel greep en ook dit seizoen weer de grootste kanshebber lijkt. In de banger-wedstrijd of crazy-race was de enige Zeeuwse deelnemer Rudy Fierloos uit Hoedekenskerke uitstekend op dreef. Nadat reeds 19 van de 22 deelnemen de wagens waren uitgescha keld was Fierloos met zijn Ca pri nog steeds in de baan, maar tenslotte bleek de routine van de Tilburgers Paul Verkuijlen en Hans Bollen (laatstgenoem de won) toch doorslaggevend. In de rally-cross zorgde Jos Allewijnse uit Arnemuiden in de klasse boven 1600 cc voor een opmerkelijke prestatie. De eerste manche gaf reeds te zien, dat Allewijnse tot heel wat in staat was. Achter David Lensen finishte Allewijnse als tweede, wat hij in de tweede manche herhaalde om daarna in de laatste manche de zege voor zich op te eisen. In de fi nale werd het bijzonder span nend. David Lensen en Audi van 't Gilde bleven samen met Allewijnse voorop tot in de slotfase. Toen trok Allewijnse nog eens alle registers open, nam risico's op de stoffige baan, maar effect sorteerde dit wel, want hij stoof in de laatste meters zijn naaste concurren ten voorbij. In de 1300-1600 cc klasse eiste Piet Verhoeven de ver wachte zege voor zich op. De Goesenaar hield Nico van Dui venvoorde (Middelburg) en Roel Luchtmeijer (Grijpsker- ke) op ruime afstand. Ook A trie de Jager had in de 1000-1300 cc klasse weinig moeite om zijn zoveelste triomf te behalen. Vooral niet nu zijn clubgenoten Adrie Remijnse, Huib Rentmeester en Dick Krijger door pech werden te ruggeslagen of zelfs moesten opgeven. In de wagens tot 1000 cc was Piet Hazen uit Lewedorp weer de grote man. Henk Leendertse (Wissenkerke) eindigde als tweede en Cees de Jonge (Heinkenszand) finishte als derde. De Standaardklasse van 1000-1300 cc leverde succes op voor de Goesenaar Jan Rib- bens, die in de finale onge naakbaar was. Han Schipper (Kwadendamme) die alle drie manches op zijn naam had ge schreven, eindigde als tweede en als derde kwam René Pik (Goes) door de finish. In de klasse tot 1000 cc (Standaard) won Peter Bek uit Hoedekens kerke.

de Stem | 1980 | | pagina 15