Dubbele nederlaag het Zeeuwse Honk „Ik wil de dingen meteen goed doen" NAC Judo in Clinge Klassieke zege Peter Hoondert Itletiek- jompeti- ie De Smokkelhoek wint tijdrit Graauw Simon van der Lijke, sportman uit Breskens: J1 2L§ WIËLMIKLASSËMEV Afscheid George de Baker s G.F. Giele Druk bezet concours in Serooskerke BELANGRIJKE DUELS IN TWEEDE KLAS A IK HELP MEE! mmmm RE VERKOPING GEZANDE sport akketverzekering gemeene. )ver gaarne ït hem of stuur de vend alle informatie jemeene autover- :laim korting. ivelop zonder post- 'olsche Algemeene, 100,3500 VB Utrecht Tg Msa redt tet niet Stilstand Frits Staal naar paralympics door Elly de Jonge Stijf HAALT 'T! le GOES, :2 mei 1980 om 14,00 uur in j I 1 te Ovezande, krachtens artikl (AAR VERKOPEN: ïutterstraat 3 te Ovezande, g ag koper, voorzover nog nietvol I ari 1979. I not van het verkochte na ontruj I :oopsom. mg komt voor rekening vankoJ uiterlijk 22 juni 1980. binnen 6 dagen, rdag van 10.00-11.00 uur. ?n ten kantore van de notaris 1 5, telefoon 01100-13820, tst. io' L qTF:M VAN ZATERDAG 10 MEI 1980 T3 (Van onze honkbalmedewerker) TERNEUZEN - De heren van Het Zeeuwse Honk uit Xerneuzen hebben in hun eerste competitiewedstrijd een verdiende nederlaag moeten incasseren. Twee keer was Antwerpen in de dubbel (één keer uit en één keer thuis) te sterk. Het werd achtereenvolgens 8-5 en 0-10 in het voor deel van de Belgische formatie. De dames van Het Zeeuwse Honk deden het bijzonder goed door met 14-9 te winnen van General Motors. De jeugd van Het Zeeuwse Honk zette eveneens de competitie goed in met een krappe 8-7-zege op Antwerp. HEREN: ANTWERP - HET ZEEUWSE HONK EN HET ZEEUWSE HONK - ANTWERP - De eerste wedstrijd tegen elkaar eindigde in een 8-5-nederlaag voor de Ter- neuzenaren. Geen slecht resultaat tegen dit Antwerp, dat getipt wordt voor de titel. De thuiswedstrijd was echter een stuk minder en werd met maar liefst 10-0 verloren. Er werd door de mannen van Johnny Blackman slecht ge speeld, met als gunstige uitzonderingen het goede werpen van Bram Dooms en Hilbert Lamberts. DAMES: HET ZEEUWSE HONK - GENERAL MO TORS 14-9 - Een fraaie Terneuzense overwinning, be haald met een team, dat bijna voor de helft uit onervaren speelsters bestond. Monique Doppegieter was weer goed op dreef en sloeg een homerun. Ineke Jansen had eveneens een groot aandeel in de overwinning door drie honkslagen te slaan. Zonder meer een dik verdiende winst voor de Terneuzense dames. JEUGD: HET ZEEUWSE HONK - ANTWERP 8-7 - In de eerste helft van de strijd liep de Terneuzense jeugd uit naar een 7-2-voorsprong. Deze ruime marge gaf gelegen heid tot het inpassen van enkele wisselspelers. Door deze inpassing kreeg Antwerp gelegenheid om nog iets terug te doen, maar verder dan 8-7 het Het Zeeuwse Honk het niet komen. Joek Peters sloeg een 3-hoekslag en opvallend was ook het sterke werpen van Peter van Walraven en het catcherswerk van Raymond Werner. Van onze sportmedewerker) UTRECHT - De Zeeuwse ielrenner Peter Hoondert ecft donderdag de klassieke J TERNEUZEN - Het week ind staat voor de atletieksport geheel in het teken van de pmpetities. Overal in het hele ind komen de teams in de Verschillende klassen tegen el- laar uit. Zeelandsport orga niseert zaterdag de eerste Itedstrijd van de C/D-compe- litie district West 2. Vanwege lm al eerder gepland voet- liltoernoo moet de Vlissingse Jliib uitwijken naar de Midde- ■urgse sintelbaan, waar jon- fensen meisjesteams uit Zie- ikzee, Hulst, Middelburg, limeuzen, Vlissingen en Ind-Beijerland tegen elkaar Vlkomen. I De wedstrijden voor de der ft klasse senioren dames en pen worden zondag in Sit- ad verwerkt waar oner an- pe het pas gepromoveerde famesteam van Scheldesport |®treedt. Ook de damesteams Zeelandsport, Deltasport 1 Marathon met de heren- vegen van AV 56, Marathon F Zeelandsport zijn aanwe- I 'n orkum worden de senio- I® dames en heren van de 4e verwacht. Daarin paaien mee de damesploeg jan Dynamo 70, en de heren- van Deltasport, Dy- No 70 (2 ploegen) en Schel- pport. ao onze volleybalmedewer ker) ,jZE\DIJKE - Het dames- amvan Ovisa uit Goes moest aa'singswedstrijden spelen a°reen plaats in de landelijke 'de divisie. Het werd een te- *telling voor het Goese ■"J. De Goese dames verlo- ide wedstrijden met 3-0. "het duel tegen Hirundo 14—16, 6-15) kon Ovisa enige tegenstand bieden eeuwse dames hadden de er een an<der systeem ir»? m°est worden dan «aal gebruikelijk in de ^Pvtitie. Dit door afwezig van de spelverdeelster. |°orts was het al weer een L acht geleden voordat L was in competitie- t j Nadat Ovisa het eer- hel met 3-0 verloren had, de het tegen WC uit l.s top een ware afgang. Die E bleef Ovisa gelukkig Ej aa"d WC speelde volley- f P het niveau van de derde L'c\ 9visa kon de schade I houden tot 7-15, 7-15, Omloop door Midden-Neder land voor junioren gewonnen. Hoondert maakte deel uit van een kopgroep van vijf ren ners, die 10 kilometer voor het einde beslissend had toegesla gen. In de eindsprint hield Pe ter Hoondert zijn naaste con current, de Brabander Quispel, met een fietslengte achter zich. Veertig seconden na de hoofd macht werd het peloton over de streep gevoerd door Jos Schellekens. In dat peloton be vond zich ook Johan Poleij uit Kruiningen, die als 20e fi nishte, terwijl een andere Zeeuw, Robbie Schouten, zich als 32e klasseerde. Uitslag: 1, Peter Hoondert uit Heinkenszand 116 kilome ter in 2.26 u., 2. K. Quispel uit Tilburg, 3, Rini Cloots uit Woensdrecht, 4. Leo Nevels uit Thorn, 5, Mark Manders uit Geldrop, 6, J. Schellekens uit Beek. (Van onze paardesportmede- werker) SEROOSKERKE - De Kring Walcheren van de Koninklijke Federatie van Landelijke Rij- verenigingen houdt vandaag op de terreinen van manege „De Eendracht" een kringeon- cours-hippique voor paarden en pony's van alle clubs van Walcheren en Schouwen- Dui- veland. Ingeschreven voor dit con cours hebben de volgende ver enigingen: Gouwe Reyers (Serooskerke), Burghtruiter (Middelburg), Oranjezon (Vrouwenpolder), Scheldestad (Vlissingen), Vroonruiters (Westkapelle), Walcheren (Ar- nemuiden), Westelijk Schou wen (Haamstede), Schouwse Ruiters (Dreischor) en Bru uit Bruinisse. Er is een aantrekkelijk pro gramma samengesteld, dat borg staat voor een succesvol evenement. In het morgenpro gramma worden de indivi duele en de afdelingsdressuur- proeven verreden en de springwedstrijden in de B- klasse voor paarden en pony's afgewerkt. In het middagpro gramma komen achtereenvol gens aan bod: L-springen po ny's, prijsuitreiking mennen, L-springen paarden, Klavertje drie voor pony's, M- en in springen paarden met ten slotte om halfvier de parade en prijsuitreiking. Er staan maar liefst 183 combinaties ingeschreven voor de individuele dressuurproe- ven (93 paarden en 90 pony's). Bij het springen komen er 80 combinaties in actie: 36 paar den en 44 pony's. Er hebben zich negen achttallen en drie viertallen aangemeld voor de strijd in de afdelingsdressuur. (Van onze sportmedewerker) GRAAUW - De ploeg van „De Smokkelhoek" heeft de ploegentijdrit in de ronde van Graauw voor trimmers ge wonnen. De renners van over de Schelde waren veruit de snelste, want de nummer twee, La Belle Vue, eindigde op bijna twee minuten achterstand. Dallinga werd derde en Van Dixhoorn-jansen-Cauwels eindigde in dezelfde tijd als Dallinga. De ploegentijdrit heeft aan getoond, dat er een groot ver schil bestaat tussen de sterkte van diverse ploegen. De Smokkelhoek, met onder an dere Johan Claeijs van de Dries en Kees Mangnus raasden het parcours van 3 9 kilometer af in 56.39,1. La Belle Vue was ei genlijk als één van de grote fa vorieten gestart. In de oranje- blauwe gelederen fietsen erg sterke trimmers, zoals De Kubber en Frans van Water schoot, maar ook zij waren niet opgewassen tegen de kracht van De Smokkelhoek. Dallin ga met de gebroeders Dubbel dam kwam niet verder dan een derde plaats op ruim drie mi nuten van de winnende ploeg. De ploegentijdrit telde niet mee voor de individuele rang schikking. Frank Dixhoorn eindigde in dezelfde tijd als Dallinga op een gedeelde derde plaats. Verplancke en zijn aanhang waren in het begin nog goed op dreef, maar vielen later terug. Van Fraassen ein digde op de vij fde plaats. Wal- hout-De Visser eindigde als achtste en dat was toch wel te leurstellend met een Henk de Bruijn in de ploeg. De ploeg kreeg op de eerste dag een ge weldige tegenslag te incasse ren, omdat De Schipper van de jury niet mocht vertrekken. De uitslag van de ploegen tijdrit luidt als volgt: 1 De Smokkelhoek 56.39,1; 2 La Belle Vue 58.36,4; 3 Dallinga 59.07,5, 4 Van Dixhoorn-Jan- sen-Pauwels zelfde tijd; 5 Snugglij, 6 Van Fraassen, 7 Ruijsscher, 8 Walhout- De Visser, 9 Cornelis, 10 Wisse- kerke, 11 St.-Aloij. (Van onze correspondent) TERNEUZEN - De zater dagvoetbalcompetitie is wat de Zeeuwse ploegen betreft zo goed als afgelopen. In de derde en vierde klas landelijk en de eerste klas afdeling is het pro gramma reeds helemaal afge werkt. Alle aandacht is nu ge richt op de tweede kla sse A van het landelijk zaterdagvoetbal. Hier ziet het er zeer donker uit voor zowel Hoek als WHS, die respectievelijk de voor laatste en laatste plaats op de ranglijst bekleden. WHS zal Simon van der Lijke: knappe prestatielijst. BREDA - Geleidelijk aan heeft Matty de Baat uit De Heen bij de nieuwelingen, kans gezien de koppositie in het De Stem-Wielerklassement van Nico van de Klundert over te nemen. Het blijft er echter nog om spannen in de diverse cate gorieën. AMATEURS: Theo Appel doorn (Roosendaal) 91 pt. 2. Ad Tak (Oud Gastel) 89 pt. 3. Ger- rit van 't Geloof (Oudenbosch) 83 pt. 4. Cees Lazeroms (Hoe ven) 91 pt. 5. Jos Gevers (Rijs- bergen) 76 pt. 6. Peer Maas (Roosendaal) 72 pt. 7. Jac. van Meer (Wouw) 70 pt. 8. Corrie de Jong (Schijf) 64 pt. 9. Adr. van de Poel (Hoogerheide) 62 pt. 10. Thys Fase (Oud Vosse- meer) 61 pt. 11. Frank Lau- rijssen (Zundert) 60 pt. 12. Antoon van der Steen (Brui nisse) 58 pt. 13 René Boeren (St. Willebrord) 54 pt. 14. Ma rio van Vlimmeren (Hoeven) 52 pt. 15. Fons de Meester (Etten- Leur) 49 pt. 16. Johan Kuiken (Breda) en Corné Heeren (St. Willebrord) 45 pt. 18. Peter Ki- vits (Breda) 39 pt. 19. Ad Cloots (Halsteren) 36 pt. 20. Jac. Oosterwaal (B.op Zoom) 35 pt. JUNIOREN: 1. Peter Hoon dert (Heinkenszand) 83 pt. 2. A. van Loon (Oosterhout) 65 pt. 3. G. van Mieghem (Etten- Leur) 62 pt. 4. N. Hage (St. Maartensdijk) 59 pt. 5. R. Thys (Etten-Leur) 58 pt. 6. T. van Oorschot (Rijsbergen) 55 pt. 7. J. de Crom (Hoogerheide) 51 pt. 8. J. van de Poel (Hooger heide) 47 pt. 9. M. van de Kor- put (Breda) en R. Veeke (Sprundel) 43 pt. 11. J. Ver munt (Breda) 42 pt. 12. J. van Dalen (Breda) en J. Poley (Kruiningen) 39 pt. 14. R. Bij- vanck (Sas van Gent) en A. de Maesschalck (Axel) 37 pt. 16. A. Hamers (Halsteren) 36 pt. 17. M. Stroosnijder (Kruinin gen) 34 pt. 18. J. van Opstal (Etten-Leur) 33 pt. 19. K. Mol (Etten-Leur) 29 pt. 20. K. Din- gemans (B.op Zoom), J. Pirard (Breda) en K. van Goethem (Kloosterzande) 27 pt. NIEUWELINGEN: 1. Matty de Baat (De Heen) 149 pt. 2. N. van de Klundert (Hoogerheide) 138 pt. 3. J. Nijdam (Zundert) 128 pt. 4. F. Pirard (Breda) 114 pt. 5. F. van Loon (B. op Zoom) 94 pt. 6. J. Simons (Zundert) 83 pt. 7. P. Bouwens (Steenber gen) 77 pt. 8. R. Luyten (Lage Zwaluwe) 75 pt. 9. A. van Loon (Oosterhout) 72 pt. 10. J. Leys (Oud Gastel) 67 pt. 11. R. Post (Oosterhout) 62 pt. 12. C. Maas (St. Willebrord) 59 pt. 13. A. Roks (St. Willebrord) 43 pt. 14. B. Rasenberg (Terheijden) 40 pt. 15. J. Koevoets (Ouden bosch) 30 pt. 16. R. van Nij- natten (Breda) 29 pt. 17. P. van de Klundert (Hoogerheide) 28 pt. 18. W. van Sprundel (Roo sendaal) 25 pt. 19. J. Oomen (Chaam) en E. Rovers (Roosen daal) 23 pt. LIEFHEBBERS: Theo van de Brande (Heikant) 83 pt. 2. Cees Vermunt (Roosendaal) 75 pt. 3. Sjaak de Kok (Lewedorp) 65 pt. 4. Rien van Lienden (Zoutelande) 59 pt. 5. Henny Roovers (Roosendaal) 55 pt. 6. Willy de Feber (Sluiskil) en Bert Steenbakker (Heinkens zand) 53 pt. 8. Marius Dijkwel (Yerseke) 52 pt. 9. Johan van Baal (Breda) 51 pt. 10. Kees de Nooyer (Aagtekerke) 48 pt. 11. Ad van de Ploeg (Goes) 38 pt. 12. Leon van de Wiel (Breda) 30 pt. 13. Frie Bolluyt (Roo sendaal) 26 pt. 14. Jaap van Omme (Breda) 17 pt. 15. Anton van Leest (Moerdijk) 11 pt. (Van onze atletiekmedewerkster) BRESKENS „Drie medailles voor Van der Lijke", „Zilver voor Van der Lijke", „Viermaal goud voor Simon van der Lijke", zomaar een greep uit het keurig bijgehouden plakboek van de gehandicapte sportman uit Breskens. Simon van der Lijke verzamelde in zijn uiterst korte atletiekloopbaan medailles zoals een ander postzegels of sigaren bandjes. Enkele jaren nadat de Bres- siaander zijn rechterbeen kwijt raakte bij rangeerwerk zaamheden begon de sympa thiek overkomende Van der Lijke met atletiek. Zijn oude liefde, het voetballen, moest hij noodgedwongen opgeven maar daarvoor in de plaats heeft hij een sport gevonden die zijn persoonlijke eerzucht enorm bevredigt. „In eerste instantie begon ik er voor mijn plezier aan, maar het ging zo goed dat ik al snel naar grote wedstrijden kon. Ik maakte kennis met atletiek bij mijn sportclub in Brugge en van de nu overleden sport ambtenaar van Oostburg, Adrie de Munck, leerde ik de eerste beginselen van de werptechniek voor kogel, speer en discus", vertelt Si mon. Met al zeer snel de meest on verwachte resultaten. Een ware oogst aan medailles haalde hij binnen toen hij eenmaal regelmatig aan wed strijden ging deelnemen, met als hoogtepunt twee nationale records: op kogel (9.97 meter) en discus (25.12 meter) en zijn uitzending naar de Open Poolse spelen voor gehandi capten vorig jaar. Met het hoogst bereikbare voor elke sporter in het voor uitzicht: de Olympische Spe len, voelde Simon zich toch niet helemaal tevreden meer met zijn prestaties. Ondanks de wekelijkse basketbaltrai ning (een sport die hij ook met veel plezier beoefent) in Brug ge, de tweewekelijkse centrale training in Papendal en zijn inspanningen met gewichten, kwam er een zekere stilstand in zijn prestatiecurve. (Van onze sportmedewerker) SLUIS - Naast Simon van der Lijke is nu ook Frits Staal zeker van een plaats binnen de nationale ploeg voor de ko mende paralympics. Onlangs kreeg hij bericht van de Nederlandse Invaliden Sportbond, dat hij in de tien man tellende schutterséquipe is opgenomen. Frits Staal, de 32-jarige Sluisenaar, zal uitkomen op de onderdelen 50 en 30 meter no vice. Voorlopig traint hij elk weekend met de nationale se lectie in Doorn onder leiding van de bondstrainers, de ge broeders Wardenaar. Dat deze trainingen het no dige effect hebben, moge blij ken uit het feit dat hij vooral in zijn plaatselijke club in Sluis aanmerkelijk is vooruitge gaan. Daarmee heeft de West- Zeeuws-Vlaamse gehandi captensportvereniging DWG twee leden, die tot de nationale top zijn doorgedrongen. Een prestatie die nog meer glans krijgt, als men bedenkt dat beide jongens tot nu toe al zo'n slordige 15.000 kilometer heb ben moeten rijden om de ge slaagde voorbereiding tot dit gebeuren tot een goed einde te brengen. „Ik zat gewoon op een dood punt. Ik leerde er niks bij en ging niet meer vooruit. De trainer in Papendal heeft er ook de blindengroep bijgekre- gen. Die mensen hebben veel aandacht nodig. Hij heeft het vreselijk druk en zeker geen tijd om ons allemaal echt per soonlijk te begeleiden en te verbeteren. Ik ben op zijn ad vies een tijdje bezig geweest om links te leren stoten omdat ik dan mijn goede been beter kan gebruiken, maar dat ging niet zo geweldig. En om dat een paar maanden voor de Olym pische Spelen nog onder de knie te krijgen, dat valt niet mee. Tenslotte ben ik al 39 jaar en ik doe nog maar pas kort aan atletiek. Daarom kijk ik internationaal toch al tegen een bepaalde achterstand aan". Zijn onvrede over de weinige mogelijkheden in zijn omge ving uitte Simon enkele maan den geleden in een vraagge sprek. Het artikel over de ge handicapte atleet deed Gré Hendriks uit Terneuzen naar de telefoon grijpen. De Schel- desporttrainster wilde hem graag helpen in zijn streven naar internationaal succes. Na een ware speurtocht kwam er contact en zo staat de grote, forse atleet sinds twee maan den onder supervisie van de kleine, tengere trainster die bovendien over zes weken een baby verwacht. En met het nodigè resultaat. Na een korte tijd haalde Simon tijdens de training vooral met de kogel en de discus regelma tig de afstand die hij vorig jaar als beste prestatie noteerde. Het fijnere werk met de speer gaat wat langzamer, maar ook op dit onderdeel boekt Simon vooruitgang. Gré Hendriks pretendeert overigens niet een expert te zijn op de werpnummers en zeker niet op het gebied van gehandicaptentraining, maar ze heeft voldoende kennis van zaken om een behoorlijke dosis "verbetering aan te brengen in zijn techniek. „Het begin was moeilijk", zegt ze, „Simon was ontzet tend stijf in schouders, armen en nek. Hij kroop ook teveel in elkaar. Met veel losmaakoefe- ningen hebben we hierin ver betering gekregen. Hij krijgt nu ook massage. Ik heb ook met een stijf been gegooid om te weten hoe dat voelt. We moeten het echt uitproberen maar hij gaat al enorm voor uit". voetbal PHILIPPINE - Het is bijna zeker dat Ronnie van Hecke, de ex-NAC-speler, volgend sei zoen de kleuren van Philippine zal verdedigen. Zijn knieblessure niet vertrou wend, heeft Ronnie van Hecke maar afgezien van de moge lijkheden om bij Terneuzen of Hoek te gaan voetballen. Officieel is het allemaal nog niet rond dat Ronnie van Hec ke bij Philippine gaat spelen, omdat het aanmeldingsfor mulier nog niet is ingevuld. Het is moeilijk te zeggen wie de meeste bewondering heeft voor wie. Gré vindt de wil om te leren en het doorzettings vermogen van Simon geweldig en Simon heeft een verregaand vertrouwen in de bemoeienis sen van „Greetje". „Ik vind het reuze vervelend voor haar als er iets niet lukt of als ze me veel moet verbeteren. Ik wil het voor haar zo graag goed doen. Ze zegt zelf dat het niet geeft als het niet direct gaat zoals het moet en dat het allemaal wel in orde komt, maar toch wil ik het liefst alles maar direct goed doen". Tweemaal per week rijdt Si mon van zijn werk bij Dow- Chemical naar de Terneuzense sintelbaan en nu al plukt hij de vruchten van een gerichte en doelbewuste training. Zijn verwachtingen voor de Olym pische Spelen voor gehandi capten die eind juni in Arnhem gehouden worden, zijn tame lijk hoog. „Ik staar me niet blind op wereldprestaties maar nu ik zo vooruit ga weet je het nooit. Een finaleplaats moet er vooral op kogelstoten inzitten. Normaal gesproken zou dit het laatste jaar zijn dat ik aan grote wedstrijden mee doe, maar met deze vooruit gang zie ik het toch nog even aan". Goede vooruitzichten voor de toekomst dus voor Simon van der Lijke, dankzij „zijn Greetje". hierin misschien verandering kunnen brengen. Het heeft er lange tijd hopeloos uitgezien voor de St.-Annalanders, maar tegen Roda Boys, dat slechts drie punten meer heeft moet toch enig resultaat mogelijk zijn. Bij winst van WHS zou aansluiting met de concurren tie verkregen worden. AZVV zou hierbij nog de helpende hand kunnen toesteken. De Axelaars treden op eigen veld aan tegen het zich eveneens in de onderste regionen bevin dende Zwervers. Men mag er van uitgaan, dat de ploeg van George Pauwels er alles aan gelegen is zich vandaag defi nitief veilig te spelen. Hoek gaat op bezoek bij NSW, dat nog steeds titelkansen heeft. Een bijna onmogelijke opgave en er zal dan ook een klein wonder moeten gebeuren om Hoek voor de tweede klasse te behouden. Arnemuiden ten slotte speelt een uitwedstrijd tegen Piershil. Voor de Arne- muidenaren staat er niets meer op het spel, maar Piershil heeft nog, zij het een minieme kans op het kampioenschap, zodat de Zeeuwen niet op een rustige middag mogen rekenen. (Vn onze sportmedewerker) HOOFDPLAAT - De voet balvereniging Hoofdplaat neemt op zaterdag 10 mei offi cieel afscheid van trainer George de Bakker. George de Bakker, die vijf seizoenen lang het eerste seniorenteam van Hoofdplaat heeft getraind, wordt het komende seizoen trainer van de voetbalvereni ging Koewacht. In de beginjaren te Hoofd plaat heeft hij de promotie naar de derde klas meege maakt. De laatste twee jaren degradeerde Hoofdplaat terug naar de afdeling. Ondanks dit bleef de onderlinge verhou ding tussen George de Bakker en het bestuur uitstekend. Om 14.30 uur vindt er een af- scheidswedstrijd plaats tussen Hoofdplaat 1 en Graauw 1. Om 18.00 uur neemt George af- 1 scheid van de selectie, terwijl om 19.30 uur de leden en sup porters afscheid kunnen ne men. Tevens zullen twee selee- tiespelers van het eerste se niorenteam gehuldigd worden. Peter Baecke omdat hij 400 wedstrijden heeft gespeeld in het eerste en Fons Soulimans omdat hij 300 wedstrijden hierin heeft gespeeld. Verder volgt er een kort afscheid voor Jan Jonkman, die vanaf nu in een lager elftal wil spelen. ADVERTENTIE Heden heb ik bij A.B.N.-bank te Breda met vermel ding: „Ik help mee" mijn bijdrage gestort. Overmakingen ten name van Stichting Vrienden club NAC, bankrek. nr. A.B.N. 520528166, giro nr. A.B.N. 1110608. Correspondentie-adres, Postbus 3356, Breda. (Van onze sportmedewerker) CLINGE - In zaal „Malpertuus" wordt vandaag voor de derde keer een individueel jeugdjudotoernooi gehouden. Zowel de jongens als de meisjes komen op de matten. De organisatie van dit jeugd toernooi is in handen van de ju dovereniging Clinge in samenwerking met de jeugdcom missie, bestaande uit voorzitter Ronald van Broeck en de bestuursleden Nicole van Waterschoot, Alian Riske en Peter Volleman. Er komen heel wat bekende judoscholen naar Clinge om er te strijden voor de hoogste eer. Vanaf 10.00 uur 's morgens komt de jeugd tot en met 11 jaar aan de beurt. Daarna komen de elf- tot en met vijf tienjarigen aan de beurt. Er zijn vier leeftijdscategorieën en elke leeftijdscategorie wordt weer opgedeeld in zes ge wichtsklassen. In Clinge komen onder andere de volgende judoploegen op de acht matten: Sportschool Delta, Felix Janssen, Groene Ster, Clinge zelf natuurlijk en een groot aantal Belgische jucoclubs, waaronder Beveren en St. Niklaas. Tijdens dit jeugdtoernooi zal Staf de Moor als hoofdscheidsrechter fungeren Hij wordt onder andere bijgestaan door Cees van der Ven, Jac Avott, Henk van de Wege, Anton Woitel en Jac Benschot uit Culemborg. De prijzen zullen omstreeks halfvier uitgereikt worden door Eugène Verstraeten, voorzitter van de judovereniging Clinge. Ook dit jaar kan de judovereniging weer op de steun rekenen van de plaatselijke volleybalvereniging.

de Stem | 1980 | | pagina 15