int Trimvierdaagse Graauw Zeeuws kampioenschap in Sluiskil WIELERTITEL VOOR HUYZEN VEERMAN IS STERKSTE IN KOERS HENGSTDIJK Els Vader is goed in vorm Carlo Steel zevende zege Tha/CiZei ■i Tour du Flic met 24 ploegen Bloesemrit Borssele geslaagd &0 goals spoKt rt record •terreinverharding •bedrijfswegen •parkeerplaatsen VADER EEN SCHAAFMACHINE 11 pg STEM VAN MAANDAG 5 MEI 1980 ortredactie) s heeft in Keulen tijdens de Vierlandentoemooi tegen il interlands van ron Steens u de ranglijst aan met een strijden. Op 16 mei krijgt as op koploper te worden, eden besloten zijn loopbaan artredactie) ereikte bij het Vierlanden- ïkwekkende totaal van 200 inds elftal. De jubilerende vedstrijd tegen West-Duits- ide uit een strafbal tot stand, op 4-0. 100 doelpunten een periode istgras heeft zijn produktie tweede honderdtal was een wee maanden voldoende. De 178 in Amstelveen vol tegen n eveneens uit een strafbal. GP anse renstal Ligier-Gitanes afdige Fransman was uitzb /as Ligier ook. Want wie dt het Ligier-gezelschap dooi en eeuwigheid te duren vooi ;ijn" Pironi de demonstratie e Fransman vernederde gis- (Van onze sportmedewerker) GRAAUW - Dinsdag 6 mei wordt in Graauw de start ge geven van de trimvierdaagse van Graauw. Maar liefst ze ventien ploegen hebben zich laten inschrijven en dat is een groot aantal. Het is de derde leer dat de Ronde van Graauw in deze vorm wordt betwist. Deze vierdaagse is natuurlijk een uitstekende gelegenheid om zich voor te bereiden op de Tour du Flic, maar de trimmers zullen daar overigens weinig aan denken. Graauw wordt elk jaar groter en kan nu al ge- zien worden als een redelijke tegenhanger van de Tour du Flic. De organisatie is dit jaar in handen van de sportvereni ging St. Aloy uit Graauw. Vorige week organiseerde deze club op een vlekkeloze manier de Zeeuwse titelstrijd voor trimmers. Aan de start komen een kleine honderd trimmers. De ronde van Graauw kent zijn ouverture met een individuele tijdrit over iets meer dan 13 kilo meter. Dan kunnen de kaar ten al aardig geschud wor den. Om 18.45 uur kan de eerste trimmer zijn toeclips dichtbinden en is de derde Ronde van Graauw gestart. De renners vertrekken om de minuut. Op de andere dagen valt het startschot om 19 uur Woensdag wordt de eerste rit in lijn verreden en in Graauw wordt dit op de laatste dag nog eens herhaald. Donder dag staat er een ploegentijd rit op het programma. Sterke ploegen zoals van Dixhoorn/Jansen Cauwels en La Belle Vue moeten als de te kloppen formaties be schouwd worden. Hierin gaan ook een groot aantal fa vorieten schuil zoals Henk Peeters, Cor Verplancke, Jac Avott, Frans van Water schoot (hij rijdt een thuis wedstrijd), Bennie van Bun der en Daan de Kubber. Dal- linga komt met een ijzerster- ke formatie, die bestaat uit onder anderen de gebroeders Dubbeldam en Meerten Dal- linga. Voor de rest moeten renners als Juul Vereecken, Stan Brooijmans, Cees de Jonge, hij komt uit voor de formatie St. Aloy en Cees van de Dries voor dagsuccessen in de gaten gehouden wor den. Aan de derde ronde van Graauw doen de volgende ploegen mee: St. Aloy, Snuggly, De Ruysscher, De Post, Cornelis, De Smokkel- hoek, De Schelde, Van Dix hoorn/Jansen Cauwels, Van Fraassen, Wissekerke, Dal- linga, La Belle Vue, NSM, Paul Aardewerk, Va Koute- ren/Dieleman en Walhout/ De Visser. (Van onze sportmedewerker) SLUISKIL - Tonnie Huyzen werd op het Sluiskilse stratenparkoers de nieuwe Zeeuwse titelhouder bij de amateurs. In een alles-of-niets-spurt kon hij de laatste meters rustig uitrijden, want THIJS Fase kon het gat niet meer dichten. De gebrilde renner uit Oud-Vossemeer had twee ronden voor het einde een poging gewaagd, maar dze mislukte. De trijd stond in het teken van een vroege ontsnapping van vier renners, die ook de eerste vier plaatsen in de uitslag innemen. Henk de Jonge werd derde en Ad 't Gildelegde beslag op de vierde plaats. Hans Moens won op fraaie wijze de spurt van de achtervolgende groep en werd vijfd. zijn kunsten had getoond. „Het ging juist lekker. Villi- neuve en Checkter hadden 4 grootste moeite om me in bt- dwang te houden. Ja, en toe ging het mis. Ik merkte al sné dat de versnellingsbak tegen sputterde. Zaak was om vanai dat moment de finish deson danks te bereiken. Jammerdal het niet gelukt is, maar ik hel me in de kijker gereden. Dat weliswaar niet het belang rijkste. Want achteraf bekeke had ik met een ATS zonder g< breken gemakkelijk in d punten kunnen vallen. Mat.' laten we maar op Monaco he Sluiskil heeft een erg goed I Zeeuws kampioenschap achter de rug. De wind speelde een voorname rol op het 3300 me ter lange parkoers. Al erg vroeg kwam er een ontsnap ping van vier renners op gang. Het waren zeker niet de aller- minsten. Thijs Fase, Henk de Jong (de regerende kampioen), Ad 't Gilde (reed weer erg en Tonnie Huyzen sloe gen in een mum van tijd een geweldige bres, die tot een voorsprong leidde van één mi nuut. Het liep vooraan alle maal erg goed. De vier koplo pers verstonden elkaar zeer 1, maar daardoor werd het voor het publiek niet meer zo aantrekkelijk. Toch kwam dat later. Eerst waren het Joop Brooijmans uit Kuitaart, Ab de Feijter en een attente Cees Vleugel die in de ruimte spron- pen. Voorlopig hebben ze men gen op jacht naar de leiders. ieder geval weer gezien. Wie! De andere teams". Lammen lachte eens geheimzinnig Hoewel nog een gerucht is a wel degelijk belangstelling Onder meer Brabham zou heb ben geïnformeerd omdat Bi- cardo Zunino niet aan de ver wachtingen beantwoordt. Uitslag: 1 Didier Pironi (Fra) Ligier! uur 38 min. 46,51 sec. (gemiddeldesnel heid 186,402 km per uur). 2 Alan Jona (Aus) Williams 1.39,33,88: 3 Caii» Reutemann (Arg) Williams 1.40,10,13 Op één ronde: 4 René Arnoux (Fra) Be- nault; 5 Jean-Pierre Jarier rell; 6 Gilles Villeneuve (Can) Ferrari Keke Rosberg (Fin) Fittipaldi; op tw« ronden: 8 JodyScheckter(Zal) Fen-an; 9 Derek Daly (Ier) Tyrrell; op drie ron den: 10 Elio de Angelis (Ita) Lotus; op vier ronden: 11 Jacques Laffite (Fn) Ligier; op acht ronden: 12 Jan Lammin (Ned) ATS. De snelste ronde: Laffite met 1 20,88 sec., gemiddelde snelheid vu 189,703 km per uur (baanrecord) Stand in het klassement voor W wereldkampioenschap: 1 René Amour (Fra) Renault 21 punten; 2 Alan Jon» (Aus) Williams 19; 3 Nelson Pique1 (Bra) Brabham 18; 4 Didier Pironi (Fri Ligier 17; 5 Ricardo Patrese (Ita) Ar rows 7. ITENTIE) 25 (volg borden Industrieterrein) 58 - 661 2, ebaari 50. Tel. 0424-2 - 9030. g t/m zaterdag geopend oavond tot 21.00 uur i, moderne meubelen, klassieke meubelen, keukens, sanitair, tegels, openhaarden. Moens won de spurt van de achtervolgers die op tien se conden waren blijven steken. Han Hannck, Cees Vleugel en Ad Cloots bezetten deoverige ereplaatsen. UITSLAG: 1. Tonnie Huy zen (Kloetinge) 1ÖÖ kilometer in 2 uur 10 minuten en 14 se conden, 2. Thijs Fase (Oud- Vossemeer), 3. Henk de Jong (Goes), 4. Ad 't Gilde (Hoek), 5. Op 10 seconden Hans Moens (Terneuzen), 6. Han Harinck (Hoedekenskerke), 7. Cees Vleugel (Wemeldinge), 8. Ad Cloots, 9. Cees Spaans ('s-Gra- ■venpolder), 10. Joop Brooij mans (Kuitaart), 11. Ab de Feijter (Axel), 12. Hennie Gij zel (Heikant) op 2 minuten 30 seconden, 13. Mark van der Jagt (Oud-Vossemeer), 14. Noud Westerbeek (Goes), 15. Henk Remijnsen (Zaamslag), 16. Peter Kouijzer, 17. Dirk Uil (Poortvliet), 18. Ben Zaan (Zuiddorpe). Overige renners niet geklasseerd. EDDY DE SCHRIJVER Tonnie Huyzen gaat hier zegevierend over de finish in de strijd om het Zeeuws wielerkampioen schap bij de amateurs. Zienderogen werd de voor sprong verminderd. De drie achtervolgers kregen dertig kilometer voor het einde het gezelschap van Hans Moens, Han Harinck, Ab Cloots en Cees Spaans. Toen deze ren ners zich bij de achtervolgers voegden was de goede trein op gang gekomen. De renners die daarachter koersten konden een goede klassering wel ver geten. Onder hen niemand minder dan favoriet Werner Wieme. GERUISLOOS In zijn groep was de samen werking verre van ideaal en na wat woordenwisselingen kwam de IJzendijkenaar de volgende ronde niet meer door. Geruisloos verdween de Ga zelle-renner van het parkoers in Sluiskil. De vier leiders ble ven doorfietsen, maar de snee was er wel uit. Thijs Fase pro- "e de goede moraal er in te brengen, maar de andere renners spaarden dui delijk nog wat krachten voor de finale, die waar zou worden. De achtervolgers met Cees Vleugel diverse keren aan de leiding, kwamen steeds dich terbij en op twaalf kilometer 'an het einde was e achter stand nog maar tintig secon den. Toen was het sein voor de -eiders gekomen om er nog eens hard tegen aan te gaan. «We voelden de achtervolgers "aar ons toe komen en dan Toetje wel fietsen", zei Tonnie %zen na afloop. Thijs Fase 'oelde zich nog erg sterk en Probeerde op de klim naar de Snish-lijn een beslissende jprong te wagen, maar na ■weehonderd meter sloten De Jong, Huyzen en 't Gilde zich teer aan. Laatstgenoemde r®ner had het toch erg zwaar in de eindsprint kwam hij dan ook tekort. De sprint werd van ver aangegaan door Huy- |en. Fase probeerde nog wel 'angszij te komen, maar het Jas te laat. Henk de Jong werd darde en 't Gilde vierde. Hans (ADVERTENTIE) Voor aanleg en verbetering van •toegangswegen belt u 01803-3744 in Nieuwerkerka/d Ussel (s avonds 010-342109) [•N. E. BS.OK b.vT ROTTERDAM (Van onze sportmedewerker) HENGSTDIJK - Het kam pioenschap van de Zeeuws- Vlaamse Trimfederatie heeft in de A-categorie een overwin ning opgeleverd voor Tonnie Veerman uit Terneuzen. In de spurt liet hij Frans Dubbeldam en Henk Peeters achter zich. Peeters kwam niet verder dan die derde plaats, omdat hij volledig in de tang werd geno men door Frans Dubbeldam. Het werd in Hengstdijk een ware slijtageslag en de lekke banden vielen als rijpe appelen van de boom. Ook in de B-ca tegorie was de strijd bijzonder spannend. Cees van Weyck uit Sluiskil mag zich Zeeuws- Vlaams Trim federatiekam pioen noemen door zijn zege in de spurt. Jan Moes, vorige week nog goed voor de BORSSELE - MAC De Be- velanden hield zaterdag in de gemeente Borsele een puzzel- bloesemrit voor A- en B-klas- sers. Hieraan namen ook en kele personeelsverenigingen deel terwijl ook een 40-tal kin deren enkele puzzelopdrach ten uitvoerden. In totaal trok deze bloesemrit 81 deelnemers. UITSLAG: A-KLASSE: 1. A.M. Westveer 32 strafpunten, 2. C. de Bruijne 68,3. A. Nagel- kerke 80, 4. L de Groote 92, 5. C. de Graaf 106, 6. L. Lamper 111, 7. A. Hollestelle 117, 8. A. Korsuize 123, 9. mevrouw Westveer 124, 10. P.J. West- veer 130 strafpunten. B-KLAS: 1. J. den Braber 139,2. J. de Wilde 176,3. A. van de Vliet 176, 4. A. Jansen 179, 5. F. Tilroe 210, 6. W. van Drie 213, 7. L. Steketee 227, 8. M. Berman 240, 9. A. Cevaal 243, 10. D. Franse 246 strafpunten. Personeelsverenigingen: 1. GAG, 2. PZEM, 3. Phernam- buq. Zeeuwse titel, werd tweede en Jac Avott klasseerde zich als derde. Het kampioenschap van de Zeeuws-Vlaamse Trimfedera tie is een groot succces gewor den. Op het 3300 meter lange polderparkoers moesten de renners optornen tegen de re gen. Hierdoor waren er erg veel lekke banden te noteren. Juul Vereecken uit Kloosterzande was het eerste slachtoffer en moest hierdoor al erg vroeg de pijp aan Maarten geven. Zijn voorbeeld werd nog door zeker tien renners gevolgd. De slag viel al vroeg. De allersterksten formeerden een kopgroep van achttien renners. Eendrachtig werd de voorsprong opgevoerd waardoor de renners die achter de kopgroep zaten tegen de bierkaai moesten strijden. De kopgroep bestond uit onder anderen Henk Peeters, als de grote favoriet van start ge gaan, Frans en Joop Dubbel dam, Henk de Bruyn, Tonnie Veerman, Frans van Water schoot en Jaak Lijbaart. Alle maal sterke kleppers die niet veel voor elkaar onderdoen. Met rappe mannen als Peeters en Veerman in de kopgroep is het voor de concurrentie erg moeilijk om de overwinning naar zich toe te halen. Enkele renners probeerden er alleen van door te gaan, maar op dit moeilijke parkoers is dat een zelfmoordpoging en iedereen was zo wijs daar niet aan te beginnen. Daan de Kubber leed nog bandbreuk en kwam na een achtervolging van 18 kilome ter terug in de hoofdmacht. René Heijboer zag in de laatste tweehonderd meter naar de fi nish zijn tube leeglopen, zodat zijn kansen tot een minimum werden gereduceerd. In de spurt met achttien keek ieder een uit naar HENK Peeters. De trimmer uit Biervliet had ech ter de verkeerde zijde van de weg gekozen, want aan zijn kant zat een slim renner als Frans Dubbeldam. Laatstgenoemde deed de deur op tijd dicht waardoor Tonnie Veerman uitTerneuzen de overwinning in de wacht sleepte. Dubbeldam werd Tonnie Veerman (rechts) zou de eerste plaats voor zich opeisen. tweede en Peeters moest tevre den zijn et de derde plaats. Frans van Waterschoot uit Graauw en Jaak Lijbaart uit Biervliet pakten de vierde en de vijfde plaats. Bij deze cate gorie gingen dertig renners van start. In de B-categorie was er ook volop spanning. 47 renners aan het vertrek en ook hier werd het een ware slijtageslag. Over (Van onze atletiekmedewerkster) LEIDEN - Tijdens de dis trictskampioenschappen atle tiek in Leiden won Els Vader van Zeelandsport afgelopen zaterdag goud op de honderd meter sprint Gehinderd door een felle tegenwind zette ze een scherpe tijd van 11.6 seconde neer. In de categorie meisjes A bleek Marjan Olyslager de sterkste. Ze schreef zowel de honderd meter vlak als de honderd meter horden op haar naam. Sylvia Roelts (Marathon) gooide de discus 28.02 meter ver en dat leverde een eerste plaats op bij de meisjes B. Ook bij de heren was Marathon succesvol. In de eindsprint won Johan Breel de 150 0 meter in 4.02.8. De resultaten van de andere Zeeuwse deelemers: Celine van de Berg (Zeeland- sport) werd derde op de 400 meter in 60.9. John Vermeule (Dynamo) eindigde als tweede op de 1500 meter jongens A in 4.01.9. Kim Reynierse werd vierde in 4.09.8. Jacqueine Vermeule liep de 1500 meter in 5.15.4endietijdwasgoedvoor een tweede plaats in de cate gorie meisjes A. Christian Lauwers van RKHAV werd derde op de honderd meter in de categorie meisjes B in 13.8. Haar serietijd was 13.6. het parkoers waaierden ver scheidene groepen. Er ont stond een kopgroep van vijf tien renners met alle favorie ten in het eerste gelid. Moes, Brooijmans, Fokkens, De Waele, Avott en Van Weyck le ken de voornaamste gegadig den voor de titel. Jan Moes liet een erg sterke indruk achter, maar dat deed hij ook al een week geleden in Graauw tij dens de Zeeuwse kampioen schappen. Het noodlot sloeg echter voor hem in de voor laatste ronde toe, want toen werd hij geveld door een lekke band. Door een grandioze achtervolging kon hij toch aansluiten bij de leiders. De hele meute kwam op de eind streep af en daar toonde Cees van Weyck zich veruit de sterkste. Jan Moes werd knap tweede en Jac Avott pakte de derde plaats. Otto de Waele uit Axel lege beslag op de vierde plaats. De prijzen werden uit gereikt door voorzitter Jo Verstraeten van de Trimfede ratie. UITSLAGEN: A-CATEGORIE: 1 en kam pioen Tonnie Veerman (Ter neuzen) 60 kilometer in 1 uur 28 minuten e 23 seconden, 2. Frans Dubbeldam (Sluiskil), 3. Henk Peeters (Biervliet), 4. Frans van Waterschoot (Graauw), 5. Jaak Lijbaart (Biervliet), 6. Gerard de Schepper (Vogelwaarde), 7. Trivo Trevisan (Sluiskil), 8. Stan de Bakker (Kloosterzan de), 9. Frank Gommers (Schoondijke), 10. Jan Dub beldam (Sluiskil), 11. Jan Hendriks (Terneuzen), 12. S. Platteeuw, 13. Henk de Bruyn (Terneuzen), 14. Joop Dubbel dam (Sluiskil), 15. Daan de Kubber (Terneuzen). B-CATEGOKIE: 1. Cees van Weyck (Sluiskil), 2. Jan Moes (Terneuzen), 3. Jac Avott (Schoondijke), 4. Otto de Waele (Axel), 5. Eddy de Rijcke (Sas van Gent), 6. Gerard Fok kens (Kloosterzande), 7. Stan Brooijmans (Kuitaart), 8. Wil- fried van Poecke (Axel), 9. Tonnie Hermans (Graauw), 10. Tange (Terneuzen). Rechts Carlo Steel, die de Zeeuwse wielertitel veroverde in de categorie nieuwelingen en links Peter Hoondert, die tweede werd bij de junioren. (Van onze sportmedewerker) SLUISKIL - Kees de Nooyer won op een grandioze manier de Zeeuwse titelstrijd bij de liefhebbers in Sluiskil. De Nooyer kwam als eerste uit de bocht en won gemakkelijk. Steenbakker werd tweede en Lou de Jager derde. Bert Be gijn klasseerde zich op een verdienstelijke vierde plaats. Bij de junioren ging de over winning naar Nap Hage uit St. Maartensdijk, zijn derde overwinning van het seizoen. De ongelukkigste renner was hier Adrie de Maesschalck die een sleutelbeenbreuk opliep. Bij de nieuwelingen ging de zege naar de sterkste renner uit het gezelschap Carlo Steel. De liefhebbers hebben er een spannend Zeeuws kampioen schap van gemaakt. Het par koers was erg zwaar vanwege de wind en vlak voor de finish lag een kleine helling die danig in de benen ging zitten. Acht renners maakten de strijd. On der die koplopers een bijzon der goed rijdende Bert Begijn die het enkele keren alleen probeerde. Begijn slaagde echter niet in zijn opzet en werd terug gepakt door de achtervolgers. In de kopgroep zat ook de plaatselijke favoriet Willie de Feber, maar een val partij in de laatste ronde scha kelde hem uit. Met schaafwon den en een hechting aan de vinger moest hij de strijd sta ken. Frans Lekens zette nog een eenzame achtervolging in om bij de kopgroep te komen, maar daar slaagde hij niet in. Acht renners kwamen naar de streep. Kees de Nooyer ver scheen als eerste door de bocht en stond die positie niet meer af. Steenbakker werd tweede en Lou de Jager derde. Begijn werd vierde en Frans Meijaard legde beslag op de vijfde plaats. Ook de junioren hebben een uitstekend kampioenschap gereden. Nap Hage was met Peter Hoondert de grote avo- riet en al snel werd duidelijk dat de broer van Keetie Hage onbedreigd de Zeeuwse titel kon opstrijken. Halverwege de koers demarreerde hij en bouwde een voorsprong op die rond de dertig seconden bleef schommelen. In de achtervol ging gingen Peter Hoondert en Adrie de Maesschalck. Voor de Axelaar liep het al lemaal slecht af. Toen Hoon dert naar rechts kwam kon De Maesschalck zijn tegenstander niet meer ontwijken en viel met als gevolg een sleutel beenbreuk en wat schaafwon den. Peter Hoondert werd tweede en Arnold Claeys uit IJzendijke behaalde een knap pe derde plaats, waardoor hij ook nog op het erepodium verscheen. Hage vond het ove rigens een zware strijd. „Za terdag heb ik de Flevo-toer nog gereden en dat zat nog duide lijk in mijn benen", vertelde Hage na afloop. Rob Bijvanck werd vijfde. Carlo Steel was weer een klasse apart bij de nieuwelingen en behaaldezijn zevende zege van het seizoen. Niemand was opgewassen te gen het sterke rijden van de (ADVERTENTIE) OM HET ZELF TE GAAN DOEN Moertolooi scheven, profi leren van deuren, kozijnen- plinten enz. Axelaar. Rik de La Ruelle reed ook een uitstekende wedstrijd en zag dat beloond met een fraaie tweede plaats. Pieter Raes eindigde als derde. EDDIE DE SCHRIJVER 'UITSLAGEN: LIEFHEBBERS: 1. Kees de Nooyer (Middelkamp) 50 ki lometer in 1 uur 6 minuten en 6 seconden, 2. Henk Steenbak ker (Middelkamp), 3. Lou de Jager (Middelkamp), 4. Bert Begijn (Zeeuws-Vlaanderen), 5. Frans Meijaard (Middel kamp), 6. Mark Slabbekoorn (Middelkamp), 7. Ad Stroo (Middelkamp), 8. Rini de Best (Middelkamp), 9. Henk Slab bekoorn (Middelkamp), 10. Pieter Eversdijk (Middel kamp), 11. Rini van Cadzand (Zeeuws-Vlaanderen), 12. Frans Lekens (Zeeuws-Vlaan deren), 13. Jan Blaas (Middel kamp), 14. Adrie Stroo (Mid delkamp), 15. Piet de Kok (Middelkamp). JUNIOREN: 1. Nap Hage (St. Maartensdijk) 50 kilome ter in 1 uur 28 minuten en 35 seconden, 2. Peter Hoondert (Middelkamp), 3. Arnold Claeys (Zeuws-Vlaanderen), 4. Jan Poley (Middelkamp), 5. Rob Bijvanck (Zeeuws-Vlaan deren), 6. Rini Schouten (Mid delkamp), 7. Ad Verplancke (Zeeuws-Vlaanderen), 8. Niek Tolleman (Middelkamp), 9. Ronnie Karelse (Middelkamp), 10. Rini Schoe (Middelkamp), 11. Bennie Tieleman (Zeeuws- Vlaanderen). NIEUWELINGEN: 1. Carlo Steel (Zeeuws-Vlaanderen), 2. Rik de la Ruelle (ZeeuwsV- laanderen), 3. Pieter Raes (Middelkamp), 4. Ad Vermeu len (Middelkamp), 5. Mario Rammeloo (Zeeuws-Vlaan deren), 6. Peter Geys (Middel kamp), 7. Miel de Waal (Mid delkamp), 8. Frans de Bent (Middelkamp), 9. Rudie Gunst (Middelkamp), 10. Rini Brug- geman (Middelkamp). (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN - Op de laat ste ploegleidersvergadering van de Tour du Flic is de loting verricht voor de ploegleiders wagens. De Schelde zal dit jaar de rennerskaravaan aanvoe ren. Daarnaast is er nog gedis cussieerd over het al dan niet toelaten van een vijfentwin tigste ploeg aan deze trimron- de nu Air Products op het laatste moment heeft afgezegd. Er gingen stemmen op om een ploeg van buiten Terneuzen te laten vertrekken, maar een eensluidend antwoord is daar niet opgekomen. „Er waren ten eerste niet alle bestuursleden aanwezig en ten tweede moeten we dan afwij ken van ons principe. Naar alle waarschijnlijkheid komt er dus geen vijfentwintigste ploeg", aldus Jan Roovers. De Tour du Flic gaat 19 mei van start en wordt besloten met een feestavond. De eerste etappe is een rit in lijn over Zaamslag, want Sluiskil kan dit jaar niet aangedaan worden wegens werkzaamheden aan de weg. De tweede etappe is een ploe gentijdrit, terwijl de derde rit bestaat uit een individuele ra ce tegen de klok. De laatste etappe is weer een rit in lijn over Biervliet. Op de vergade ring werden verder de draai boeken uitgereikt.

de Stem | 1980 | | pagina 13