erator ZWARE BOETE VOOR RIJDEN ONDER INVLOED ld OM OVERLOOP TOERISTEN OP TE VANGEN Kampeerboeren eisen meer staanplaatsen Zonnebloem Borsele ging varen \vok\l Strandtenthouders kunnen beroep doen op bijstandswet Oranjefeest Kwaden- damme Onderne mers Borsele willen aktief vestigings beleid Terneuzen Familiebijeenkomst in Middelburgse rechtszaal K(^)rt MIDDEN^ZEEUWS 1 hemie Bon politierapport B. en w. bekijken verlangens wijk Terneuzen Hulst „Verzamelaar" nu ook in Zeeland actief Straattoneel in Terneuzen markten Ae werkers die zich d thuisvoelen te mate van t regelen en iverse processen, righeid en verant- Daarnaast ring in soortgelijk in het bezit van ma of een of proces- ant bieden wij een pensioenvoor- pvergoeding. I dan even voor ijf een bondig Nederland bv, postbus 117, 55 ty chemicals divisie t 5 000 mede- lokaties in de wereld omvat o m stabilisatoren n als hulpstoffen gend industriële Bij beschikking van april 1980 heeft de k rondissementsrecht- bank te Dordrecht h faillissement van nemersbedrijf Leerdai bouw B.V., statuti gevestigd Tiendweg Leerdam, zaakdoende aan het adres Jaci Romanstraat 26 te Bred opgeheven wegens j brek aan baten. Breda, 30 april 1980 de curator, Mr. M.F.IJ.J. Kram Prinsenkade 10 4811 VB Breda. Een topbiiverdlensle bü een topbedrijfAvonI Als Avon Consulente heblu een fijne en mooie bijvet- dienste om uw gezin eens lekker te verwennen Enkele uurtjes per week volstaan oi Stuur vnjbliivend deze bon cc naar Avon 8enelux b v Herengracht 418.10T 7 BZf Amsterdam Ret AH2 '801 Adres Tel 1de e over het werken bij itelling voor de funktie oostzegel zenden aan: 20,4380 WB Vlissingen. DE STEM VAN ZATERDAG 3 MEI 1980 Tl 6 MIDDELBURG - Als u geen drank op hebt, bent u best een aardige jongeman, heb ik me laten vertellen. Maar zodra er alcohol in het spel is, sprint u uit de band", aldus politie rechter mr. J. Kolkman don derdag tot de 21-jarige Axe laar J. de B. op 10 september van het vorig jaar had deze in zijn auto met hoge snelheid over de Kanaaldijk in zijn woonplaats gereden. Voetgan gers moesten opzij springen om niet omver gereden te wor den. Bij de bloedproef bleek het alcoholpromillage 1.38 te zijn. Officier van justitie mr. Nijmeijer noemde het rijge drag van de B. zeer kwalijk. Omdat het de eerste keer was, wilde de officier volstaan met een geldboete van 800 gulden en zes maanden niet rijden voor het rijden onder invloed en 300 gulden voor het in ge vaar brengen van het verkeer. Raadsman mr. H. Rijkse meende niet uit het proces ver baal te kunnen opmaken, dat zijn cliënt toestemming voor het afleggen van de bloedproef had gegeven. Desgevraagd gaf de Axelaar echter tegenover de politierechter toe, dat hij die toestemming wel degelijk had gegeven. Hij werd veroordeeld tot een geldboete van totaal 1100 gulden en zes maanden ontzegging van de rijgevoegd- heid waarvan drie maanden voorwaardelijk, met twee jaar proeftijd. CLINGE - Gistermiddag om halfdrie vond op de Clingeweg ter hoogte van de zuiverings installatie een aanrijding plaats tussen een personen auto en een motorrijder. De autobestuurder J.A. uit Bergen op Zoom kwam uit een zijweg gereden en verleende geen voorrang aan M.B. uit Hulst. Aan beide voertuigen ontstond materiële schade. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. MIDDELBURG - Naar aanleiding van diefstallen in twee woningen op 14 en 28 maart j.l. te Middelburg zijn te Bergen op Zoom aangehouden, na aldaar gepleegde soortge lijke inbraken, de Middelbur gers J. de L. 16 j aar) en P. V. (17 jaar). In Bergen op Zoom werd de 16-jarige H.R.P.R. aange houden, terwijl later de Mid delburger P.F.M. (17 jaar) werd aangehouden. In Mid delburg hadden ze sieraden ter waarde van f 2300 ontvreemd, alsmede een geldbedrag van f 100 en 18 girobetaalkaarten. De sieraden waren in Rotter dam verkocht doch de girobe taalkaarten konden in veilig heid worden gesteld. AXEL - Zware materiële schade aan twee personenau to's was het gevolg van een botsing die zich gistermorgen voordeed op de kruising Markt-Weststraat. N.J. de W. uit Axel verleende geen voor rang aan K.D. uit Axel. Nie mand liep enig letsel op. BIERVLIET - In een scherpe bocht van de Hoofdplaatseweg nabij Biervliet geraakte R. A. P. uit Temeuzen de macht over het stuur kwijt. De auto be landde in een naast de rijweg gelegen diepe sloot en ver dween half nder water. De be stuurder en een mede-inzit tende M.J., eveneens uit Ter- neuzen, kwamen met de schrik vrij, doch deauto werd zwaar beschadigd. leze bon Of r b v. 0I7 8Z^B (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN B en w van Temeuzen gaan bekijken in hoeverre ze tegemoet kunnen komen aan de verlangens van de Vereniging van Huiseige naren in de wijk Mozart/Schu- berthof. Eind vorig jaar trok die bij de gemeente aan de bel over het gebrek aan speel- mimte in deze wijk. Er as vol gens de vereniging te weinig aandacht besteed aan speel- mogelijkheden voor kinderen. .,De wijk is volgebouwd met woningen en scholen", stelde de vereniging in haar brief. Ook klaagden de bewoners over de parkeermogelijkheden in deze wijk. Om het vezoek kracht bij te zetten sloot de vereniging een lijst met 142 handtekeningen van de bewo ners bij de brief in. Op korte termijn zullen b en w een aan tal mogelijkheden bekijken. Ten aanzien van de bouw van garageboxen wil het college eerst weten of d parkeerbe- hoefte in deze wijk daar wel aanleiding toe geeft. VJV - Het VJV (Vormings werk Jong Volwassenen) te Hulst gaat de activiteiten op Maandagochtend uitbreiden, hjdens de gebruikelijke kof fieochtenden voor vrouwen op faandag zal vanaf 12 mei ge start worden met het uitlenen tan tijdschriften. Het initiatief 's geboren op de koffieochtend, 'fen vond dat er in veel tijd schriften interessante artike len staan, maar dat het te duur ■s om je persoonlijk op al die tijdschriften te abonneren, ■erder bleek er behoefte om fijdens de koffieochtenden over de artikelen te praten. De tijdschriften hebben allemaal betrekking op onderwerpen en zaken die vrouwen zullen in teresseren. Het aanbod va- deert van de traditionele vrouwenbladen tot de femi nistische literatuur. Belang stellenden kunnen tijdschrif ten gratis twee weken lenen. He koffieochtenden vinden Wekelijks plaats in activitei tencentrum 't Houtenkwar- tier. DEN HAAG - De eigenaren van kleine strandbedrijven, die getroffen zijn door de storm van 19 en 20 april, kunnen een beroep doen op de algemene bijstandswet voor een inkomensuit- kerinr voor het geval er sprake is van directe bedreiging van het levensonderhoud. Dit heeft staatssecretaris Hazekamp van jeco- nomische Zaken de Tweede Kamer meegedeeld in een brief, waarin hij een overzicht geeft van zijn beleidsmaatregelen voor de getroffen strandtenthouders. In geval van liquiditeits moeilijkheden kunnen zelf standigen een eventueel door de staat gegarandeerd bank krediet aanvragen, maar mocht de financiële toestand van de getroffene zo slecht zijn, dat hij niet voor een ge garandeerd bankkrediet in aanmerking komt, dan kan hij een beroep doen op de Rijks groepsregeling Zelfstandigen. Een schadeuitkering kent deze regeling overigens niet. De re geling, die onderdeel is van de algemene bijstandswet, biedt de mogelijkheid m aan zelf- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - Een groot aantal zogenoemde kampeerboe ren op Walcheren heeft een dringend beroep op Provinciale Sta ten van Zeeland gedaan het maximaal toegestane aantal staan plaatsen op mini-campings uit te breiden. Het dagelijks bestuur van de provincie staat op het standpunt dat dit aantal tot drie en in sommige gevallen tot maximaal vijf beperkt moet blijven. In een brief aan Provinciale Staten wijzen de kampeer boeren er op dat op de kleine agrarische bedrijven op Wal cheren de inkomsten verkre gen uit de verhuur van staan plaatsen niet alleen een zeer welkome aanvulling van het gezinsinkomen zijn, maar meestal ook broodnodig. „De minicampings voorzien niet alleen in een sociale beheofte, ook in maatschappelijk op zicht vervullen zij een func tie". De kampeerboeren mer ken verder op dat met de her haalde bewering dat Walche ren vol is de toerist niet of nauwelijks wordt geweerd". De feiten tonen aan dat velen in het hoogseizoen vaak tever geefs een plaatsje zoeken voor tent of caravan. De door de provinciale raad voor de re creatie geadviseerde oplossing om overloopterreinen in te richten blijkt voor de gemeen ten niet gemakkelijk uitvoer baar. De functie van overloop kan evenzeer, en onder zeer stringente voorwaarden, door de minicampingshouders wor den vervuld", aldus de kam peerboeren. Indien bijvoor beeld in de gemeente Valke- nisse het aantal staanplaatsen op minicampings van 6 tot 8 of 10 zou worden uitgebreid en maximaal 15 boeren daarvoor in aanmerking zouden komen betekent dat ongeveer 350 ex tra staanplaatsen op een kust- lengte van 7 kilometer. De kampeerboeren in de gemeente Valkenisse zien dat nauwelijks als een toeneming van de re creatieve druk in dit deel van Walcheren, maar wel als een belangrijke inkomsten ver meerdering voor de betrokken boeren. (Van onze correspondent) KWADENDAMME - Nadat klokgelui om negen uur de in woners van Kwadendamme had opgeroepen tot het vieren van koninginnedag startte het feest afgelopen woensdag met een optocht door leerlingen van de lagere school, die van elke Nederlandse provincie een bepaalde karakteristiek uitbeeldden. Kleuters en peuters namen aan de optocht deel op versier de fietsjes en stepjes, terwijl de muziekvereniging „Con Affe- zione" een en ander muzikaal luister bijzette. Na de kinder spelen en een vierkamp voor jong en oud volgde er 's iddags nog een demonstratie-rugby wedstrijd tussen Oemoemenoe en Tovaal, door het laatste team gewonnen met 16-8. 's Avonds was er nog een hon- dendressuur, een lampionop tocht en tot besluit het tradi tionele Oranjebal. (Van onze correspondent) KAPELLE - De Neder landse vereniging De Verza melaar, die ruim 8000 leden telt is de laatste tijd ook in Zeeland erg actief. Zo worden er veel ruilbeurzen gehouden, onder meer vier maal per jaar in Middelburg. Om tegemoet te komen aan de wens van de vele leden in Zuid-Beveland wordt er zaterdag 10 mei een ruil beurs gehouden in De Vroone te Kapelle. Kleinere beurzen worden verder gehouden in Het Anker te Vlissingen en wel elke twee de dinsdag van de maand tus sen 19 en 21 uur, terwijl men in Goes elke vierde vrijdag van de maand terecht kan in De Pit, eveneens van 19 tot 21 uur. In Souburg wordt elke derde za terdag van de maand een beurs gehouden van 14 tot 17 uur. (Van een onzer verslaggeef sters) BORSELE - De Centrale Ondernemrs Borsele (COB) vindt dat de gemeente Borsele wat actiever moet worden als het gaat om het aantrekken van bedrijven. Er moet een ac tief vestigingsbeleid komen. In een advies aan burgemeester en wethouders pleit de COB voor het oprichten van een studiegroep die te zijner tijd met een totaalplan voor de hele gemeente moet komen. „Tot op heden", aldus de COB, „is het beleid van de ge meente er op gericht af te wachten tot aanvragen voor nieuwe vestigingen binnen komen. Wij vinden dat er na gedegen studie een totaalplan moet komen, waarin duidelijk wordt waar er nieuwe vesti gingsmogelijkheden zijn en vooral ook in welke branche". De COB meent dat met een ac tief vestigingsbeleid voor be drijven ook andere problemen kunnen worden opgelost, zoals die van de kleine kernen, de kleine scholen en het kerke lijk- en verenigingsleven. Alliance Francaise - Woens dag 7 mei wordt in studio foto- handel Dieleman aan de Axelsestraat ene bijeenkomst gehouden, die om 20.15 uur begint De zanger Serge Kerval zingt enkele volksliederen. (Van een onzer verslaggevers) WOLPHAARTSDIJK Ongeveer 200 langdurig zieken, gehandicapten en eenzamen van de afdeling Borsele van De Zonnebloem maakten gisteren met het schip De Schel- devallei een dagtocht over de Zeeuwse wateren. Vanuit de voormalige veerhaven van Wolphaartsdijk werd gistermorgen vertrokken. Vanwege het fraaie voor jaarsweer konden de opvarenden veel aan dek vertoeven, terwijl door middel van een loterij, een quiz en muziek de stemming erin werd gehouden. Rond vijf uur arriveerde De Scheldevallei weer terug in Wolphaartsdijk, waar uit de enthousiaste verhalen bleek, dat iedereen zich uitstekend had vermaakt. Borsele was de tweede Zonnebloemafdeling die deze maand gebruik maakte van de Scheldevallei. Donderdag beet Schouwen-Duiveland de spits af en vandaag is Vlis singen aan de beurt. De komende weken gaan ook nog de patiënten van het verpleegtehuis Der Boede te Koudekerke en de Zonnebloemafdelingen West-Zeeuwsch-Vlaande ren, Kanaalzone, Hontenisse en Hulst een dagje varen. Na afloop van de boottochten zullen in totaal zo'n 2000 Zeeuwse zieken en gehandicapten een leuke dag gehad hebben. MIDDELBURG „Een soort familiebijeenkomst", noemde mevrouw mr. C. Noteboom, presidente van de arrondissements rechtbank in Middelburg, de zitting van vrijdagmiddag. Voor haar stonden drie verdachten (een vierde was niet komen opda gen), die zich gezamenlijk, maar ook afzonderlijk schuldig had den gemaakt aan inbraken, geknoei met spaarbankboekjes en het innen van gestolen kascheques. Alles bij elkaar voor zo'n 40.000 gulden. Hoofdverdachte was de 19- jarige J. S. uit Middelburg, die in augustus verleden jaar was ingetrokken bij zijn halfzus, de 21-jarige J. M. Zij woonde sa men met de 41-jarige J. G. In Middelburg wilden ze samen in het huis van J. G. - na veel persoonlijke ellende - een nieuw leven beginnen. Maar J. G. raakte in grote financiële moeilijkheden. Hij werd fail liet verklaard en de dreiging dat ze het huis, waar ze ge drieën redelijk gelukkig wa ren, zouden kwijtraken, werd heel groot. Er was geen geld om de hypotheek te betalen en toen begon het geknoei met spaarbankboekjes, kleine en grote inbraken. J. S. was een tijd verslaafd aan heroïne. Sinds augustus verleden jaar is hij daar van af. Maar de schulden die hij had gemaakt bleven bestaan. In de maanden september tot en met HANSWEERT- Jonge hon dendag - De kringgroep Zuid- Beveland van de vereniging van fokkers en liefhebbers van Duitse herdershonden (VDH) houdt zaterdag 10 mei een jon ge hondendag voor Duitse her ders op het oefenveld aan Tramperweg tussen Hans- weert-West en Schore. Keur meester J.H. Reinders zal de ingeschreven honden beoor delen op hun kynologische kwaliteiten. De jonge honden dag begint om 9.30 uur. HEINKENSZAND - D '66 Borsele - Ter afsluiting van de ledenwerfactie die door de werkgroep van D '66 de afge lopen weken in de gemeente Borsele is gevoerd wordt dins dag 6 mei een discussie-avond gehouden in de ontspannings zaal van La Paloma in Hein- kenszand. Tijdens deze bijeen komst, die om 20 uur begint, zal het woord worden gevoerd door het Tweede Kamerlid voor D '66, Elida Wessel- Tuinstra en de Zeeuwse sta tenleden Jopie Boogerd- Quaak en Kees de Schipper. Aan de orde komt onder meer het onderwijs, de gezond heidszorg, het welzijnsbeleid, de dorpsraden en de kernener gie. REIMERSWAAL - Doden herdenking - In de gemeente Reimerswaal zullen zondag 4 mei herdenkingsbijeenkom sten worden gehouden in de kernen Rilland, Krabbendijke en Kruiningen. In Rilland wordt om 19.15 uur begonnen met een gezongen requiem door het RK-vrouwenkoor in de gereformeerde kerk, waar na een stille tocht volgt naar de begraafplaats. In Krabbendij ke begint om 19.30 uur een herdenkingsbijeenkomst in de hervormde kerk met mede werking van het Zeeuws man nenkoor, terwijl in Kruiningen om 19.45 een stille tocht start vanaf de Markt naar de be graafplaats. Van gemeentewe ge worden geen bijeenkomsten of stille tochten gehouden. VLISSINGEN - Sportweek Pechiney - Pechiney Neder land te Vlissingen houdt van 9 tot en met 16 mei de jaarlijkse sportweek voor medewerkers en hun familieleden. Op het programma staat tafeltennis, biljarten, volleybal, vissen, tennissen en een veldloop. Hemelvaartsdag (15 mei) zal volledig in het teken staan van een voetbaltoernooi op het sportpark Bonedijke in Vlis singen. Acht elftallen zullen daar strijden om de wisselbe- ;ker. De sportweek wordt maandag 5 mei geopend met zeilwedstrijden op het Veerse Meer. WEMELDINGE - Optocht praalwagens - In het Stem verslag over de viering van Koninginnedag in Midden- Zeeland stond abusievelijk vermeld dat de praalwagen optocht in Wemeldinge zou worden herhaald op maandag 5 mei. Deze optocht wordt echter vandaag (zaterdag) ge houden. december 1979 brak hij op verscheidene plaatsen in. Tot hij in december op heterdaad betrapt werd bij een poging tot inbraak in het stedelijk mu seum in Vlissingen. Sindsdien zit hij in voorarrest. De officier van justitie, mr. A. P. Besier, eiste tegen hem - vooral ook omdat verdachte al eerder was veroordeeld - een jaar gevan genisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Zijn advocaat mr. J. C. v. d. Wijst wees op de moeilijke jeugd van J.S., die jaren van tehuis naar tehuis is gesleept en op het vaste voornemen van zijn cliënt om het voortaan an ders te doen. Hij pleitte voor een straf gelijk aan het voor arrest en een voorwaardelijke straf. J. G. had verleden jaar ge probeerd om op een postkan toor in Rotterdam 4.000 gulden van een spaarbankboekje te halen. Door middel van gesto len stempels had hij daar ge holpen door zijn vriendin en kele bedragen bijgeschreven, die nooit waren ingelegd. De PTT-ambtenaar kreeg echter argwaan en toen die wat lang wegbleef, verdween ook J. G. uit het postkantoor. Daarnaast werd hem ook een inbraak ten laste gelegd. De officier van justitie eiste tegen J. G. 6 maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voor waardelijk en een proeftijd van 2 jaar. G. moest zelf voor zijn verdediging zorgen, omdat zijn advocaat mr. P. Dieleman jr. tijdens de zitting plotseling verdween. (Zie ook elders in dit blad). Tegen J. M. eiste de officier 16 dagen hechtenis, waarvan 8 dagen voorwaarde lijk of een geldboete van 800 gulden, waarvan 400 gulden voorwaardelijk. Tegen de 21-jarige D. M. werd bij verstek eveneens 6 maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voor waardelijk en een proeftijd van 2 jaar geëist. De rechtbank doet over 14 dagen uitspraak. standigen met levensvatbare bedrijven een aan de situatie aangepaste financiële hulp te geven. Inmiddels is aan de ge meenten verzocht aan hen, die hulp hebben gevraagd, een le ning te verstrekken tegen ge matigde voorwaarden. Als te zijner tijd de behaalde finan ciële resultaten over het gehele jaar bekend zijn, kan zonodig een nadere beslissing worden genomen over de definitieve vorm van de hulpverlening. Deze gedragslijn is destijds de gemeenten aanbevolen inzake aanvragen tengevolge van de barre weersomstandigheden in februari 1979. De gemeenten kunnen ook op een andere ma nier hulp verlenen, namelijk op het stuk van de pachtbeta- ling en van de herinrichting van het strand. De staatssecretaris herin nert er tenslotte aan, dat het nationaal rampenfonds van plan is hulp te verlenen. De remeente Den Haag heeft aan de gedupeerde strandtenthou ders van Scheveningen en Kijkduin de mogelijkheid ge boden een renteloos voorschot aan te vragen. Met dit rente loos voorschot liep de ge meente vooruit op een moge lijke lening binnen de rijks groepsregeling voor zelfstan digen. In de afgelopen dagen heb ben vijftig strandtenthouders een voorschot van de gemeente ontvangen. In totaal heeft de gemeente een bedrag van ruim 920.000 gulden verstrekt. De gemeente heeft deze be dragen ter beschikking gesteld in de overweging dat de gedu peerden hun bedrijf in verband met het Nederlandse seizoen zo snel mogelijk moesten kun nen hervatten. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - Vanmiddag (zaterdag) om twee uur begint in de Noordstraat te Terneuzen op het pleintje voor de gere formeerde kerk en optreden van Will Spoor en zijn onken. De houten mannen met hun menselijke mee- en tegenspe lers presenteren zich dan om het publiek te confronteren met allerlei tekortkomingen, overigens zonder te shockeren, zo Iaat een aankondiging we ten. Spoor en zijn groep be haalden in de zomer van 1979 de eerste prijs op het interna tionaal straattheater festival in Hamburg. MIDDELBURG, 1 mei - Aardappelen: grote bintjes 13. Bloemen: lobelia 13, ijsbloem 16. Kasandijvie 105-125, Na- tuurspinazie 21-46, kassnij- bonen 673-717, kassnijbonen krom 499-5 08, ramenas bos 57, radijs 21-59, bosselderij 37-42, breekpeen 49-55, prei 30-54, rodekool 10-36, uien kg 65, kassla II35 20-30,30 20,26 24-34, witlof A II 230, afw. 129-168. Winterbloemkool: 14 202-226, 6 150-208, 8 85-160, 10 99,12 53-62, II4 151-174, 6 101-190, 8 63-158, 10 35-84, 12 35-44, 14 35-36, afw. 6 51-91, 8 35-88, 10 35-40, 12 35-36, 14 35-36. De aanvoer van de winterbloemkool was: 14.000 stuks. Maandag 5 mei wordt er ge veild om 13.00 uur. Verder wordt er geveild op woensdag en vrijdag te 13.00 uur. TERNEUZEN, 2 mei - Per stuk: sla 1 15-22, bloemkool A 94-163, A2 52-95, B 35, B2 35, C 2 8-35, afwijkend 48. Per bos: selderij 23-32, peterselie 39, uien 23-31, radijs 60-65. Per kilogram: Chinese kool 19-23, andijvie 90-99, prei 38-43, ra barber 29-31, spinazie 61-68, kassnijbonen 720. GOES, 2 mei 1980 Aard beien doos 150 gr. kl. 1 174-176, aardappelen/rroen- ten: aardappelen gt. 24, bloemkool kl. 1 44-181, kl. 2 14-125, rodekool kl. 1 B 38, prei kl. 1 A 78, rabarber kl. 1 28-41, radijs bos kl. 1 66-75, kl. 2 40N glassla stuk kl. 1 20, stoofsla kl. 1 50, spinazie kl. X 72, witlof kl. 1 B 156-175, A 267, kl. 2 B 101.

de Stem | 1980 | | pagina 23