laanwedstrij Zierikzee Karate in Hulst ZEELAND KRIJGT NU OOK DAMESCOMPETITIE TENNIS ioefwedstrijd Nchez voor Uiklaas liswekker voofj jwe abonnees: RVO treedt toe tot KNVB ZAALVOETBAL ZEELAND BLIJFT STERK GROEIEN Huldiging Lijbaart Biljartfinale in Terneuzen Boeiende slotfase in afdelingsvoetbal pening atletiek seizoen T estwedstrijden selectie Zeeland [eugdcross Axel [olleybal spiranten de actie ht voor de >m zich aan Ik abonneer rnj voor tenminste immers op Panoramaj Nectieduel Prestatieloop sport in 't kort Plaatsingstrij d zwemmen in Goes en Terneuzen Wedstrijden jeugdselecties T3 voor de bp de Ide (Van onze sport medewerker) n/iFS - Als belangrijkste Blscussiepunt stond op de jorzittersvergadering van S Zeeuwse NTTB-veren.- L, het al of niet instellen een damescompetitie Sorbet komende seizoen. Nadat de afdehngvoorzit- Wimvan de Voorde bij de «ning van de vergaderng Bereerst de nieuw aange ven veremgingen Aiv rdenburg), Renesse en lagvast (Kamperland) had ifwelkomd, ontvouwde hij onlangs verschenen be- leidsplan 1980-1985, waarin onder andere het hoofdbe stuur van de NTTB aandringt op het starten van een da mescompetitie. Een uitge breide discussie ontstond daarop, waarbij alle voor- en nadelen onder de loep wer- dengenomen. Al zeven jaar is binnen de NTTB de dames competitie verplicht gesteld, -mar de afdeling Zeeland heeft in verband met het feit dat te weinig dames in com petitieverband spelen, steeds een stilzwijgende dispensatie verkregen. De huidige lan delijke damescompetitie is momenteel echter vol, zodat het hoofdbestuur besloot, dat voortaan alleen nog vanuit de afdelingen kan worden gepromoveerd, die beschik ken over een damescompeti tie. Besloten werd dan ook over te gaan tot een dames competitie op vrijwillige ba sis, mede als doel voor een aantal meisjes dat momen teel speelt in de jeugdcom- petitie, die binnen enkele jaren kan uitgroeien tot een volwaardige damescompeti tie. Tevens zal nu gelijktijdig een afdeling meisjescompe titie worden ingesteld. Met enige trots maakte de voor zitter vervolgens bekend dat binnenkort het duizendste Zeeuwse NTTB-lid is te ver wachten. Naast de vergevor derde plannen in en rond Terneuzen, waar in septem ber waarschijnlijk nog een viertal verenigingen zal toe treden, maakte de heer Van Waterschoot (SAR) bekend dat personeelsvereniging van August de Meijer zich al de finitief zal aamelden. Een sterke uitbreiding van het aantal Zeeuwsch-Vlaamse teams is dan ook te ver wachten. broduktie lid. I hiervan Get tot vordt een Ptiebrief. togenbosch (Van onze atletiekmedewerkster) klERIKZEE - De atletiekvereniging Deltasport uit Zierikzee opent traditiegetrouw ^Zeeuwse atletiekseizoen met een baanwedstrijd voor senioren tot en met D-junioren. Live een enkele clubontmoeting zijn er nog geen activiteiten op de baan geweest, Idat de meesten van de 165 ingeschrevenen hun eerste proeve van bekwaamheid gaan Mgen- Bij beschikking van de I arrondissementsrecht- jank te Breda d.d. april 1980 is Johanna Huberdina Vermeulen, Amersfoordtlaan 66, Badhoevedorp, benoemd tot provisio-1 neel bewindvoerster] jver Johannes Wilhelmus Maria Vermeulen, verblijvende in de stich-.j ting Het Hooghuys, j Van Bergenplein 39, Ïtten-Leur, met be trekking tot alle go ren en onder bepaling dat de schulden op de inder bewind gestelde goederen gedurende dit bewind niet kunnen j worden verhaald. R.J.H. Klinkhamer, i advocaat en procureur Breda (oor de organiserende ver- g is de verrassende in ferring van Elly van Beuse- Inationalerecordhoudster Biet speerwerpen, een leuke sportmedewerker) iBNEUZEN - Dennis phez, de Terneuzen-spits, vandaag (zaterdag) een dstrijd voor de Belgi- tlubSt. Niklaas, dat thuis reedt tegen Charleroi. pERNEl'ZEN Voor de as- [antencompetitie van het het Zeeland van de Ne- landse Volleybal Bond Men er vandaag weer ver- lillende wedstrijden ge- programma ziet er als uit: Meisjes-aspiranten «aarde): Athanatos 1 - IV; Athanatos 3 - LJVC; IJVC rthanatos 1; Athanatos 3 - feAagtekerke: Athanatos 2 A; EWC 1 - De Sterre; uanatos 2 - EWC 1; SVA - Sierre. Wissen kerke: Wiska i Savok - Bok; Wiska Aspiranten-jongens «uzen): Ardito - Schel- Ovisa - Athanatos, - Athanatos, Schelde- Ovisa. opsteker. De Castricumse at lete zal ook op het onderdeel kogelstoten deelnemen, waar Esther Goedhart van Delta- sport haar voornaamste te genstandster zal zijn. Bij de A-meisjes is Marjan Olyslager de onbetwiste top per op de 100 meter. Als aan vulling waagt de Terneuzense zich aan het kogelstoten. Een onderdeel dat Marjan Olysla ger nauwelijks beoefent, maar waar ze desondanks de meest onverwachte resultaten op weet te halen. Bij de heren komt oud-Del- tasport-atleet Leo de Pree voor zijn favoriete onderdelen speerwerpen, kogelstoten en hoogspringen. De Pree brengt zijn clubgenoot Kriatkow als vermoedelijk voornaamste concurrent mee, op het num mer kogelstoten. Albert En gelbrecht van de thuisclub favoriet op de 100 en 200 meter jongens A. Loopnummers waaraan Kim Reynierse en John Vermeule van Dyna- mo'70 zich voor de verande ring ook wel eens wüler gen. Bij de B-jeugd vinden we onder meer Okke van der Maas van Scheldesport als de moge lijke snelste op de 100 meter jongens en de zusjes Lauwers uit Hulst, die de 100 meter bij de B-meisjes lopen en de 200 meter bij de A-juniores. Vooral bij de C- en D-jeugd staan grote groepen te trappe len om de krachten weer eens te meten op het echte atletiek - werk van een baanwedstrijd. Vooral de sprintnummers en het verspringen zijn zwaar be zet Marjan Olyslager: favoriet. bok. 'Port, =t de vakantie voor de komt zo'n reiswekker van pas. U krijgt he is als u nu abonnee op lorama wordt. mÊÊmm EL - Op het motorcross- van de motorcrossclub «worden vandaag jeugd- I "1. van de KNMV au see d, De jeugd Vfln Ju tot en met veertien n aan de slag voor "Profwedstrijd. '"KNMV wil zo de jeugd om tot hetmotor- r te gaan. Het ovengens geen echtg ken™ aUes staat in ken van een proef. Als de me«tt!f,'ZaldeKNMV B in Axel Dlidel!10rgani" wixei De wedstrijd is egankelijk voor het issen f lekei (Van onze sportmedewerker) HULST Morgen wordt in sporthal Den Dullaert te Hulst het karatekampioenschap per ploeg van Zuidwest- Nederland betwist. Aan deze grootse wedstrijd - het is de eerste keer dat een dergelijke wedstrijd in Zeeland wordt gehouden - zullen niet minder dan 10 ploegen deelnemen, bestaande uit elk vijf deelnemers. De wedstrijden worden beoordeeld door bondsscheidsrechters. Hulst staat morgen geheel in het teken van de karate- sport. De karateclub Hulst, vorig jaar vierde men het eerste lustrum, is er in geslaagd een erg sterk deelnemersveld naar Hulst te halen. Zo komen de ploegen van Middelburg, Vlissingen, Kapelle, Goes, Terneuzen, Ossendrecht, Ber gen op Zoom, Etten-Leur, Roosendaal en natuurlijk de organiserende vereniging Hulst zelf. Laatstgenoemde ver eniging komt met Jac Koole, het paradepaardje vanwege zijn uitstekende vierde plaats op de nationale kampioen schappen, Johny Willaert, Mark Wullaert, Ivo van Over- meire, Willie Haulez en de reserves Jean Claude de Letter en Henk van de Heuvel. De ploeg van Hulst moet als een serieuze kandidaat voor de zege gezien worden. Klaas Otto uit Vlissingen kan zijn ploeg ook naar een hoge plaats loodsen, terwijl Joop Ka baal ook als grote trekpleister fungeert. Er komen geen Belgische ploegen naar Den Dullaert, maar wel zullen er veel karatefans uit het Waasland aanwezig zijn. „We weten nu al dat onze Belgische vrienden present zullen zijn", aldus de heer Schallekens, één van de mensen achter de organisatie. Het toernooi is naar Hulst gekomen vanwege het feest van de stad Hulst, die zoals bekend haar 800-jarige bestaan viert. Tijdens de pauze zal Eddy Bos- schaert, instructeur en tevens tweede dan, enkele demon straties geven. Het toernooi begint om 13.30 uur en zal omstreeks half zeven eindigen. Wethouder van sportzaken, Bernard de Keizer, zal na afloop de prijzen uitreiken. Het toernooi staat onder alge hele leiding van scheidsrechter Wim van de Leur. Hij zal worden geassisteerd door erkende karatescheidsrechters. „We verwachten een sportieve strijd", aldus Schallekens. (Van onze sportmedewerker) HULST - De Hulsterse Re creatieve Voetbal Organisatie treedt in principe toe tot de KNVB. Nadt het RVO-bstuur reeds een gesprek met de KNVB had gevoerd, ging de al gemene vergadering unaniem akkoord met het voorstel tot toetreding. Eén en ander heeft tot gevolg dat de RVO-spelers na toetreding gerechtigd zijn deel te nemen aan de KNVB-za al voetbalcompeti tie. Het zogenaamde „wild-voetbal" is daarmee van de baan. De RVO treedt toe als club bij de KNVB. De eigen competitie, evenals de aanstelling van de scheids rechters blijft gehandhaafd. Schorsingen (behalve voor grove vergrijpen) blijven in handen van de RO-strafcom- mïssie. Nieuw is de verplichte keuring en het verzekerd spe len, een KNVB-eis. Het voor stel tot invoering van een knock-out-bekercompetit ie kon geen genade vinden in de ogen van de vergadering. Een teer punt was de finan ciële affaire.Geboekte reke ningen bleken niet voldaan te zijn. Het bestuur heeft er alles aan gedaan om het bedrag 2200,-) terug te krijgen, maar is daar ondanks toezeggingen nog niet in geslaagd. Een over eengekomen aflossingsrege ling 300,- per maand) werd eveneens niet nagekomen. Het bedrag bestemd voor veldhuur en borgsommen, blijft vooralsnog een verlies post. De terreinhuur is inmid dels betaald uit de opbreng sten van de feestavond en uit gelden bijeengebracht door d schidsrechters. Zij stortten hun gage terug. Tegen hoofd- person Van de V., die overigens wel een bekentenis heeft on dertekend, worden verdere stappen overwogen. Het voor stel om een gezamenlijke schuldvordering in te stellen, twee man van elke vereniging, werd afgewezen. Nadat de vergadering ac- coord was gegaan om ook te komen tot een vertegenwoor digend team, onder coaching ■van René Verstraeten en de herkiezing met algemene stemmen van Kees Fossen als voorzitter, kon het actieve RVO-bestuur terug zien op een goede vergadering. (Van onze sportmedewerker) KAPELLE Tijdens de voorjaarsvergadering van het Zeeuwse zaalvoetbal, die in De Vroone in Kapelle werd ge houden, attendeerde afde lingsvoorzitter Jos Cevaal er op, dat het gerechtvaardigd is te veronderstellen dat de ster ke groei van deze tak van sport zich ook in de toekomst zal voortzetten. Overigens voegde Cevaal er wel aan toe, dat deze groei sterk afhankelijk zal zijn of er voldoende binnensport accommodaties bijkomen. ,,De hoofdcommissie zaal voetbal en het afdelingsbe stuur doen alles aan een goede begeleiding om zodoende de wildgroei te voorkomen", al dus de afdelingsvoorzitter, die er verder op wees dat een snel groeiende organisatie ook stij gende kosten met zich mee brengt. Een en ander kwam tot uitdrukking in een aantal be grotingen die de afgevaardig den werden voorgelegd, en waarMiel de Wit(Huzavo) niet gelukkig mee was. De Wit: ,,Er zijn ons drie begrotingen toe gestuurd, die nogal aanmerke lijke financiële verschillen vertonen. Het zaalvoetbal in onze provincie wordt steeds (Van onze sportmedewerker) AXEL - In het kader van de voetbalselectie Zeeland traden de teams van Schouwen-Dui- veland, Oostelijk Beveland, Walcheren en Westelijk Beve land in het strijdperk. In Zie rikzee bleef Oostelijk-Beve- land met 3-1 de baas over hun concurrenten uit Schou- wen-Duiveland. Hans Felius (Krabbendijke) bracht na een Schouwse defensie—fout 1-0 op het scorebord. Even later was het weer deze speler, zijn uitverkiezing na drukkelijk aanbevelend, die 2-0 liet aantekenen. Na de thee voerde Hoek-speler Frans van der Peyl de score verder op tot 3-0. (Van der Peyl speelde in Zie rikzee mee omdat hij in Biervliet verstek moest laten gaan door een strafzaak). Vlak voor het einde kon Schou- wen-speler René Verwijs de eer voor Schouwen-Duiveland nog redden en daarmee tevens de eindstand vastleggen: 3—1. Hoofdrollen in dit treffen waren weggelegd voor Hans Felius, Frans van der Peyl en Kees Hoogesteger. De derde en laatste wed strijd van de voorselectie werd in Nieuwland gespeeld. Wal cheren behaalde tegen West-Beveland een geflat teerde 4-1 overwinning. Pas in de laatste twintig minuten werd het Walcheren-team echt sterker. Ronald van Belzen (Arnemuiden) opende de score, waarna Kees Lagarde (Nieuw - dorp) de stand weer in even wicht bracht. Weer was het Ronald van Belzen die Wal cheren op voorsprong bracht: 2—1, hetgeen tevens de rust stand betekende. Joop Meer man (Arnemuiden) verhoogde de score door een strafschop te benutten, waarna Gerard de Schipper (Oostkapelle) de eindstand op 4-1 bepaalde. K 1 1 BS m a MMS 4 Wielt. if 17,50als to»"13 te;Jnhetkader leren van het n vartegenivoordi- rokaart. ZeÏndan uNVBafde- a,d"lwgZTbalinteG°eS lui,^kiezing 18 VOor lv"Hend was het chi ftgoedTnTan..sP«lde hij - wmttójker Deteeh- INVB aSmissle van de tdezegr<JnSzZ!eland klest ""run verder wen,Spelers' '""r tal wnrri aMelings- n geformeerd. (jet (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN - Morgen spelen F. Donze en R. Schelf hout de finale van het groots opgezette biljarttoernooi voor bejaerden, dat door Jaap Ver- hage uit Hoek op touw is gezet. Deze eindstrijd begint 's mor gens om één uur in het bejaar dencentrum ,,'t Raedhuus" in Hoek. Het duel tussen Donze en Schelfhout staat op onge veer 16.30 uur gepland. In de afgelopen weken wer den in het Terneuzense bejaar dencentrum „De Veste" de plaatsingswedstrijden voor deze finaleronde gehouden. De twaalf overgebleven deelne mers uit de voorronden werden in twee poules ondergebracht, die onderling een halve com petitie afwerkten. Na die halve competitie werden de poule standen opgemaakt en de win naars van die poules kwamen in aanmerking voor de strijd om de eerste plaats in de fina leronde. De partij-indeling voor de finaleronde ziet er als volgt uit: voor de eerste plaats: F. Donze (De Veste Terneuzen) - R. Schelfhout (De Blide Terneu zen), voor de derde plaats: G. Cattoir (Bachtendike Terneu zen) - J. Willemsen (De Poort Zaamslag), voor de vijfde plaats: G. Vijgeboom (Bach tendike Terneuzen) - J. Brugge (Trefpunt Axel), voor de ze vende plaats: J. Buyze (De Poort Zaamslag) - G. Vermin nen (De Veste Terneuzen), voor de negende plaats: H. van de Bos (De Blide Terneuzen) - G. Timmers (Trefpunt Axel), voor de elfde plaats: P. Dieleman ('t Raedhuus Hoek) - J. Verhage ('t Raedhuus Hoek). In deze slotronde zal er ge speeld worden over twintig beurten. De speler die in ver houding tot zijn gemiddelde de meeste caramboles verzamelt is winnaar. OOSTBURG - De Oost- burgse winkeliersvereniging houdt vandaag in samenwer king met de Terneuzense atle tiekvereniging Scheldesport een prestatieloop over 6,5 ki lometer. De start is om 14.30 uur op de markt en het par koers voert gedeeltelijk door het centrum van Oostburg. Sjaak Lybaart: huldiging. (Van onze sportmedewerker) BIERVLIET - Morgen zal voor het begin van de com petitiewedstrijd Biervliet - Aardenburg, de vrije verde diger Sjaak Lijbaart worden gehuldigd in verband met het feit dat hij dan zijn 750ste wedstrijd voor Biervliet speelt. Wethouder Rekveld van sportzaken van de gemeente Terneuzen, teamgenoten en opponenten van die middag zullen de gouden haringka- ker in de bloemetjes zetten. Opvallend was in dit treffen het optreden van doelman Jo- han Dijkhuizen (RCS), Eugène Fagg (Vlissingen), Paul Telusa (Jong Ambon), Jaap Meerman en Ronald van Belzen (beiden Arnemuiden). Het Salomon- soordeel tot aanwijzing van de laatste 15 spelers zal voor de keuzecommissie geen eenvou dige taak zijn. MOTORSPORT - De Belg An- dré Malherbe heeft op Honda de eerste wedstrijd meetellend voor het wereldkampioen schap motorcross tot 500 cc. in het Zwitserse Combremont-le- Petit gewonnen. Hij eindigde in beide manches als eerste. DE STAND IN HET WE RELDKAMPIOENSCHAP IS NU: 1. André Malherbe (Bel), 30 punten, 2. Brad Lackey (VS), 24 punten, 3. Hakan Carlqvist (Zwe)„ 20 punten. SCHIETEN - Wibaut Jolles heeft bij internationale schietwedstrijden in Split (Joe) opnieuw aan de eis van het Nederlands Olympische Comité voor uitzending naar de Olympische Spelen in Mos kou voldaan. Jolles kwam op het onderdeel snelvuur-pistool tot 594 punten. SCHAKEN - In de zesde partij tussen Lajos Portisch en Boris Spasski slaagde de Hongaarse grootmeester er met wit niet in zijn positionele voordeel, dat hij bij het afbreken had, in winst om te zetten. In tweede zitting pareerde Spasski alle dreigingen, waarna op de 54ste zet op voorstel van Portisch tot remise werd besloten. PAARDESPORT - Piet Ray- makers is de enige Neder landse ruiter, die van 24 tot 27 april in Baltimore zal deelne men aan het finaleconcours om de tweede wereldbeker. Henk Nooren en Johan Heins, die in het Europese circuit voldoende punten hadden vergaard voor een plaats in de finale, hebben van deelneming afgezien. Dat geldt trouwens ook voor Euro pees en wereldkampioen Gerd Wiltfang, de Ierse professional Eddie Macken en de Brit Ro bert Smith, een zoon van Har vey Smith duurder en op den duur is dat niet meer bij de clubs te verko pen". Vanachter de bestuurstafel wees men er echter op dat uit breiding van activiteiten nu eenmaal gepaard gaat met kostenverhogingen. De begro tingen werden dan ook voorlo pig vastgesteld. Tot de volwassenheid van het Zeeuwse zaalvoetbal be hoort in de toekomst ook het verspelen van een Zeeuwse zaalvoetbalbeker om eventu eel deel te kunnen nemen aan het landelijk toernooi. Ook deelde J. A. Schaalje, lid van het afdelingsbestuur, en nu ook voorzitter van de afde ling zaalvoetbal, mee dat men streeft naar het houden van re giovergaderingen in de toe komst. Omdat C. Steenbakkers inmiddels naar Vinkeveen is vertrokken (hij was overigens op deze vergadering nog pre sent) werd er reeds gestemd om deze opengevallen plaats in het bestuur te bezetten. R. Ba- rendsen verwierf op de verga dering in Kapelle de meeste stemmen en staat samen met M. Nagelkerke op de nomina tie voor een eventuele verkie zing. Deze kan dan op de ko mende afdelingsvergadering, die zaterdag in Goes wordt ge houden, worden bekrachtigd. Jos Cevaal, voor het eerst na zijn ziekte weer present, te midden van zijn voetbalvrien den, bracht in zijn slotwoord onder andere dank aan C. Steenbakkers, voor alles wat hij voor het zaalvoetbal heeft gedaan. (Van onze zwemmedewerker) TERNEUZEN - De eerste wedstrijd voor plaatsing in de finale om het Zeeuwse club kampioenschap voor startver gunninghouders zal morgen zowel in het zwembad te Ter neuzen als in dat van Goes worden gehouden. De Zeeuwsch-Vlaamse clubs zwemmen in Terneuzen en de overige Zeeuwse zwemmers komen in Goes tegen elkaar uit. De plaatsingswedstrijden zullen bestaan uit twee ron den. De tweede ronde vindt in de maand oktober plaats. Vier clubs zullen zich voor de finale plaatsen, die in december wordt gehouden. (Van onze sportmedewerker) AXEL - De jeugdselecties van de KNVB afdeling Zeeland traden voor de vijfde keer in het strijdperk. De C-selectie speelde in Zierikzee tegen de plaatselijke B-junioren gelijk, door ieder twee keer te scoren: 2-2. De B-selectie was minder succesvol. In Middelburg werd van de A-junioren, in een ge lijk opgaande wedstrijd, met 2-0 verloren. De fysiek ster kere Middelburgers wisten hun kansen beter te benutten. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Morgen vindt de ontknoping plaats van een zeer boeiende competitie in de eerste klasse zondagvoetbal van de KNVB afdeling Zeeland. Drie ploegen komen op deze laatste competitiedag nog in aanmerking voor de titel. Noormannen staat één punt los op de concurrentie (Oostburg) en moet aantre den in de derby tegen Domburg. Oostburg speelt thuis tegen degradatiekandidaat Philippine en kan dus op zeer zware te genstand rekenen. Zowel Noormannen als Oostburg zullen dus knokken tot het uiterste om de volle winst binnen te halen. Kleine kans heeft voorts nog SDO uit Lamswaarde. Deze ploeg heeft één punt achterstand op nummer twee Oostburg en twee punten op leider Noormannen. Theoretisch is het dus nog mogelijk - als zowel Oostburg als Noormannen in de fout gaan - dat SDO op gelijke hoogte komt en er beslissingswedstrijden gespeeld moeten wor den. Dan moet SDO de streekderby tegen Graauw echter wel in winst omzetten. Voor de degradatieplaats komen nog maar liefst vier ploegen in aanmerking. Onderaan de ranglijst staan Philippine en Walche ren. Ieder met vijftien punten. Robur en Com Boys staan daar met zestien punten net boven. Walcheren lijkt op papier de ge makkelijkste wedstrijd te hebben tegen Schoondijke, dat niets meer te winnen of te verliezen heeft. Hetzelfde geldt voor Com Boys, dat het zorgenvrije IJzendijke te bestrijden krijgt. Robur wacht een zware opgave tegen Lewe- dorpse Boys, dat altijd verwoed tegenstand pleegt te bieden en voor Philippine wordt het helemaal moeilijk tegen kampioens kandidaat Oostburg. Philippine heeft in zijn laatste wedstrijden (4-1-winst op zowel Com Boys als Domburg) aangetoond dat het zich niet zonder meer verloren geeft. Morgenmiddag om kwart over vier zullen de beslissingen waarschijnlijk gevallen zijn. Een spannend zondagje wordt het in ieder geval wel in de afdeling.

de Stem | 1980 | | pagina 13