PEC brengt mperg Weer ijzersterke eindsprint Bredanaars hem al UUR. neninog jaar bij NAC ft DE HOND. HAVERMANS BMemolen Kaartenregen betaald voetbal Ernstig ongeval in motorsport Krankl verdringt Van de Kerkhof Annemarie •Jury pakt nationale titel tennis "etescu naar DS '79 ie, belastingaan- pmaken van jaar verzekering, ratis uw magazine icy Actueel" en een voor een persoonlijk da. Terneuzen. n lijk Tahamata kwam tegen PEC Zwolle niet in het stuk voor. orgen van Uw: ilopen bij, of bellen naar: I ADMINISTRATIEKANTOOR N 13 LAGE ZWALUWE 01684-3252 al meer dan 10 jaar i t konditievoer voor de hond RYSBERGEN Dier- en tuinshop-tuinmeubelen Jansen, Hogestr. 29. STEENBERGEN Vogel en Zaadhandel „Deefïe", Blauwstr. 45. Dierenspeciaalzaak J. de Weert, Wouwsestraat 73. TERHEYDEN Zaadhandel-Hengelsport A.P. Jobse, Hoofdstraat 92. ZEVENBERGEN Vogelhuis Kloeg, Zoetendaal 99. Dierenspeciaalzaak C. Verschuren, Noordhaven 74. :hede, Goes, renveen, Heerlen, Liwarden, Idwijk, Nijmegen, A-ijk, Terneuzen, Venlo en Zwolle. Leeftijd i HEAO/VWO S ile Personeelsafdeling van gisteraccountants rj 2280 AE Rijswijk (ZH) g) bvac zorgt oor sensatie ENSCHEDE - De degrada- Itie-strijd in de eredivisie lijkt Jdit seizoen een hoogst opmer- Ikelijke en spannende aangele- Igenheid te worden. Liefst ze iven clubs komen in aanmer king voor de weinig benij denswaardige gang naar de ]tweede rij, de eerste divisie en dat met het competitie-einde Isteeds nadrukkelijker in zicht. [De vraag wie de dans uitein delijk zullen gaan ontspringen, dan ook interessanter dan looit. Zeker is dat nog maar [twee weken geleden geen cent [meer werd gegeven voor NAC's ■kansen op behoud. Echter de [situatie is er in die korte tijd I weer totaal anders uit komen lie zien door eerst de 3-0 thui soverwinning op Roda JC vori- [ge week en nu dan de zo moge- llijk nog sensationelere 1-4- juitslag bij FC Twente, gister middag in een redelijk gevuld |Dieckmanstadion in Ensche de. Het is niet de eerste maal dat Ide Bredase vereniging onder- laan de ranglijst bungelt. Het Bliep evenwel steeds goed af Ivoor NAC, al dan niet door een Itoegestoken helpende hand stevig vast te grijpen. De Itroosteloosheid van hun posi- Itie droop er ook dit seizoen ■lange tijd dik af, maar door ■twee zeer onverwachte en ver- I diende zeges doet NAC vanaf I nu weer dapper mee in de race 1 tiaar een competitie-einde, dat look volgend jaar recht geef op |eredivisie-voetbal. Trainer Jo Jansen heeft zich I al vele malen vertwijfeld naar loet hoofd gegrepen als NAC Itaet alleszins acceptabel spel toch de boot miste. Het vrat aan de jeugdige selectie van de Zeeuw. Zo erg, dat het schip zwaar slagzij maakte. De werklust leed er bij een groot deel nauwelijks onder. Voor degenen, die zich de berusting in het lot reeds eigen hadden gemaakt, was er vervolgens de niet malse kritiek van Jansen. En die gold voornamelijk zijn spitsen Van Gils en Siwek. Jansen koos voor de juiste - harde - aanpak. De 1-4 winst op FC Twente bewees dat overduidelijk. Wanny van Gils nam twee treffers voor zijn re kening, Joachim Si wek scoor de een keer en had een beslis send aandeel in de openings- goal van Vreijsen. Dat eerste doelpunt kon de man aan de knoppen van het elektronisch scorebord reeds na acht minuten laten oplich ten. De - na al spoedig bleek - ontstellend zwakke Twente afweer ging zwaar in de fout. Een pass van Ton Sprangers, leek in de vrije ruimte te ver dwijnen. Zo dachten ook laat ste man Ab Gritter en Romeo Zondervan ei over. Op hun dooie akkertje gingen ze bei den achter de bal aan, zonder in de gaten te hebben dat Si- wek slim achter hen om gleed. De Pool pikte het leer op, pas- ste het meteen op de inkomen de Vreijsen, die Twente-doel- man Van Gerven op zijn beurt beheerst met een simpel tikje verschalkte, 0-1, De ploeg van trainer Hennie Hollink ant woordde volgens de regels. Met pressie-voetbal. De jonge Twentse selectie kan die rol echter niet aan en toonde dat op verbluffende wijze aan zijn aanhang. Veelal links, via de schijven Mentink en Bos, bracht men de bal in de het doelgebied van Ton van Een- ennaam, waar de achterste li nie van NAC telkens moeite loos opruiming kon houden. Het Bredase elftal speelde het spel geslepen. Het liet de Twentenaren keer op keer doodlopen om daarna met rustig en vaak zeer aardige combinatiespel op het mid denveld en in de frontlinie ge vaarlijk terug te slaan. Het getuigde van zelfvertrouwen. Zelfs toen na een half uur Theo Dierckx geblesseerd (knie) het veld moest verlaten - Van Gils kwam er in - waardoor Spran gers naar de achterhooede ver huisde - knakte er niets bij de Bredanaars. Het was' daarom geenszins verwonderlijk dat NAC de marge nog voor rust vergrootte tot twee doelpunten via Siwek, 0-2. Hollink trok in de tweede helft een ander strijdplan. Verdediger Scheve werd in geruild voor aanvaller San chez Torres, Gritter schoof naar het middenveld en..:, het hielp allemaal niets. Integen deel, NAC overrompelde zijn tegenstander op alle linies en bouwde de voorsprong terecht uit tot ongekende hoogte door Van Gils (0-3 en 0-4). De strafschop die scheidsrechter Draaisma vijf minuten voor het einde aan FC Twente ca deau deed - Bos benutte het buitenkansje, 1-4- deed er niet meer toe. NAC had voor de tweede achtereenvolgende maal laten zien, dat het begin van een misschien wel ijzer- sterke eindsprint is ingezet. En dat komt op een uitermate ge legen moment. De gele kaarten van Joore en Siwek - voor bei den hun derde - waren uitein delijk de enige domper op de terechte vreugde. Siwek was gisteren een van de sleutelfiguren bij het moedig knokkende NAC. IVan 1 (\an onze sportredactie) BREDA - NAC is momen- I voloP bezig te onderhan den met de spelers, van wie e contracten aan het eind van hl't seizoen aflopen. De eerste vruchten van de soms "toeizame besprekingen «linnen nu reeds geplukt orden. Verlengde eerder tract'enf V.re'isen ziin con" t, afgelopen week werd ook overeenstemming be- y met Ad Krijnen. De onde vleugelverdediger J zich de komende twee seizoenen aan NAC verbon- ,n i de overige selectie- in i* r,sls. bestuur nog niet l eindstadium van de "«Prekingen. Krijnen. teseuR,?REC HT Mircea Pe- baitiér van Sn T'g jaar als slagen ^Parta werd ont- bij nó,is0 manager geworden Ceel9' **- S[outim„yernchtte reeds verk voor de eerste- divisieclub uit Dordrecht. Met Epi Drost zal Petescu zich vanaf 1 juli ook bezighou den met de begeleiding van het c-elftal en de voetbalschool van DS'79. NÜRBURGRING - Michel Bleekemolen is zondag op de Nürburgring in West-Duits- land als achtste geëindigd in de eerste wedstrijd voor het Eu ropese kampioenschap voor formule Ili-wagens. Hij kwam in zijn March 793 met een achterstand van 45 se conden op de winnaar, de Fransman Thierry Boutens met een MK 31, binnen. Bou tens bracht over de ruim 114 kilometer een tijd op de klok ken van 40 minuten en 10,08 seconden. Dat betekende een gemiddelde snelheid van 170,546 kilometer per uur. Op de tweede plaats eindigde Boutens' landgenoot Philipp Alloit ook met een MK 31 en derde werd de Italiaan Michele Alboreto met een March-Alfa. De uitslag is: 1 Thierry Boutens Fra. MK 31 114,18 kilometer in 40.10,08, 2 Phi lippe Alloit Fra. MK 31 40.10,81, 3 Michele Alboreto Ita. March-Alfa 40.20,17, 4 Mauro Baldi Ita. MK 31 40.22,06, 5 Frank Jelinski W.-Dl. Ralt-Toyota 40.47,81, 6 Corrado Fabi Ita. March-Alfa 40.48,59, 8 Michel Bleekemo len Ned. March 793 40.55,00. (Van onze verslaggever) AMERSFOORT Het afgelopen week einde is er in het betaald voetbal driftig met kaarten gezwaaid. In totaal trokken de scheidsrechters 31 keer het geel, terwijl een speler voortijdig de grasmat moest verla ten. „Scheidsrechter van de dag" werd Maurice de Hond. In de wedstrijd SC Amersfoort-DS '79 kregen drie Amers- foorters en twee Dordtenaren het geel voorgeschoteld. De Amersfoort-speler van' Loon kon na tweemaal het geel te hebben gezien voortijdig naar de kleedkamer. Overigens heeft Maurice de Hond geen al te beste herinneringen aan de laatste keer, dat hij een speler op een rode kaart tracteerde. Want Oekie Hoekema, door De Hond met deze straf geconfronteerd, werd door de tuchtcommissie van de KNVB vrijgespro ken „wegens gebrek aan bewijs". Ernie Brandts zorgde zaterdagavond tij dens de wedstrijd tegen Sparta voor een record. De PSV'er werd door de arbiter op een gele kaart getracteerd en dat was Brandts zesde van dit seizoen. Hij is daar mee tot dusver absoluut recordhouder van dit seizoen in het betaald voetbal. WIJNANDSRADE - Tijdens motorraces in Wijnandsrade van de NMB is in de 350 cc- klasse een ernstig ongeluk ge beurd. De 25-jarige coureur Burt ter Heegde uit Den Bosch reed op het rechte einde op tot nu onopgehelderde wijze het publiek in hetgeen zeer ernsti ge gevolgen had. De renner zelf brak enkele ruggewervels, waarbij het centrale zenuwgestel werd geraakt. Hetgeen een totale verlamming ten gevolge had. Voor twee toeschouwers liep het ook slecht af. De 33-jarige Chris D. uit Schaesberg kreeg ernstig hersenletsel en werd in bewusteloze toestand naar het ziekenhuis in Heerlen ver voerd. Daar bleek dat boven dien nog een been- en arm- fractuur had opgelopen. Zijn dorpsgenoot, de 33-jarige D. brak een bovenbeen. Ook hij werd naar het ziekenhuis in Heerlen gebracht. Krankl. PERUGIA - De kans dat de Oostenrijkse international Hans Krankl het volgend sei zoen de kleuren van Perugia verdedigt, moet groot geacht worden. De Italiaanse eerste divi- sieclub kondigde zaterdag aan een optie op Krankl te hebben. Voor zijn definitieve komst dienen enkele condities ver vuld te zijn. Zo mag de club niet teruggezet worden naar de tweede divisie vanwege zijn rol in het omkoop- en gokschan daal, waarbij drie spelers van Perugia (Zecchinl, Delia Mar- tira en Casarsa) betrokken zijn en dienen de Italiaanse voet- balgrenzen uiteraard openge steld te worden. Met de komst van Krankl is de overgang van Rene van de Kerkhof van PSV, die lange tijd op het verlanglijstje van de Italiaanse club stond, van de baan. (Door Ted van Leeuwen) ZWOLLE - Het mag illustratief zijn voor de kwaliteit van het Neder landse (top)voetbal, dat uitgerekend het nietige PEC Zwolle zaterdag avond met bekwame hand een poot heeft wegge zaagd onder de gemakke lijke leunstoel, waarin Ajax naar het kampioen schap gedragen leek te worden. De in grote degradatie nood verkerende Zwolle naren bewezen met de sensationele 3-0 zege op Nederlands rood-witte visite-kaartje, niet slechts zichzelf een enorme dienst, maar brachten daarmee de spanning ^in de hoogste voetbalklas op slag terug. Het is voor Ajax' enige overgebleven concurrent AZ'67 echter reuze gênant, dat het nu net een cluppie als PEC uit Zwolle was (en niet zijzelf), dat een belangrij ke hand in die verrassen de ontwikkeling moest hebben. Ajax moest beginnen zonder de zieke Meutstege en La Ling (hij vertoeft op de Canarische eilanden) en de geschorste Schoe naker. In hoeverre het ontbreken van dit niet onbekwame trio heeft geleid tot het roemloze Amsterdamse optreden, valt moeilijk aan te tonen. Feit is echter wel, dat een mat Ajax in het gretige PEC in alle linies zijns meerdere vond - bij vla-, gen zelfs overspeeld werd en geen schim meer was van de ploeg die de Franse kampioen Strasbourg spelenderwijs van het Europese platform had veria agd. Ajax speelde in Zwolle zonder enige bezieling en ver onder de maat, in te genstelling tot de stevig aanpotende opponent, die met succes voor iedere meter grond vocht en - en dat mag een veeg teken zijn gezien het enorme verschil op de ranglijst - Ajax zelfs in technisch oogpunt (IJzerman, Hoekstra, Israël) menig maal overtoefde. De Am sterdamse architecten Krol en Jensen kwamen niet verder dan wat gaten vullend metselwerk, Ler- by en Arnesen werkten wel, maar waren succes- loo, terwijl de Amster damse aanvalslijn Taha mata, Blanker, Bonsink geen enkele veine in het steriele spel kon leggen en een simpele prooi werd voor de geconcentreerde Zwolse defensie. In de Amsterdamse achterhoe de haalden slechts Krol en Boeve een voldoende. Bovendien vielen er vaak onthutsend grote gaten tussen de slecht commu nicerende Amsterdamse linies. PEC kwam ook geen moment in grote moei lijkheden. De Zwolse trainer Korbach bewees dat er uit de schoot der nood vaak leuke oplossin gen geboren kunnen wor den, bijvoorbeeld in het geval René IJzerman. De ze uitblinkende midden- velder-van-origine was in verband met blessureleed als linksback opgesteld en speelde aldaar (op tech niek) Karei Bonsink uit de wedstrijd en bemoeide zich met zoveel succes met de aanval, dat hij (samen met Hoekstra) tot de be langrijkste gangmaker gerekend kon worden. Aanvankelijk leek PEC te verdwalen in de door Ajax geboden ruimte en was slechts gevaarlijk tot de 16-meterlijn, maar toen de na een langdurige blessure teruggekeerde voorstopper Ben Hen driks kort voor rust een vrije trap van IJzerman met het hoofd achter Schrijvers werkte, was de ban gebroken Vooral in het begin van de tweede helft werd Ajax door een ontketend PEC herhaalde malen uitgespeeld en overklast. In eerste in stantie lukte het PEC niet de vruchten van dat to meloze offensief te pluk ken. Integendeel zelfs, naarmate het duel vor- Krol was een van de weinige nuttige spelers bij Ajax. derde kreeg Ajax meer greep op de wedstrijd en plaatste PEC met de rug tegen de muur. Maar de zielloos opgezette aan vallen leverden niet één uitgespeelde kans op. Bo vendien was trainer Beenhakker zo onver standig om ondanks al dat „gerommel" voor de „pot"-aanvalspelleider Blanker in te ruilen voor de middenvelder Pen, waarna Arnesen opschoof naar de spits. De tweede Amsterdamse blunder deed de Zwolse overwin- ningstrein definitief ver trekken. Bij een „lange" vrije trap van Drost, trok de falende Zwamborn de instormende, maar kans loze Hoekstra even wild als onnodig tegen de grond en mocht Ben Hen driks vanaf de stip het vertreksein geven: 2-0. Dat bleek met nog 20 minuten te spelen de ge nadeklap voor Ajax dat na het door Arnesen mis sen van een unieke kans het hoofd devoot in de schoot legde. De degra datiekandidaat profi teerde nog een keer, toen invaller Hendriksen, na een fraaie pass van Jans, zijn ongelofelijke vrijheid met èen gewiekste voet beweging in een treffer vertaalde en PEC loon naar werken verschafte: 3-0. Voor Ajax beginnen de contouren van het Leeds United-syndroom" (het op drie fronten in de slag zijn, maar met lege handen achterblijven) zich dreigend af te teke nen. Arbiter van Swieten gaf geel aan Wijnberg (Ajax) en Hoekstra (PEC). AMSTERDAM (ANP) - De zestienjarige Annemarie Jurg uit Oosterhout is gisteren in Amsterdam zeer verrassend Nederlands jeugdkampioene tennis op indoorbanen gewor den. In de finale versloeg zij de achttienjarige Nicole van Er ven uit Tilburg, die als eerste was geplaatst, met 2-6 6-3 en 6-2. Alice Lembeck uit Haar lem werd derde. Bij de jongens ging de over winning naar de als eerste ge plaatste René Moos uit Am sterdam. Hij won zeer overtui gend van Bernard van Poel geest (Tilburg). Setstanden: 6-1 6-3. Derde werd Alex Reijnders uit Eindhoven. Uitslagen dubbelspel: finale meisjes: Annemarie Jurg/ Mirjam de Groot Amsterdam - Alice Lembeck/Monique Mar- garoli Limbrecht 7-5 6-4. Finale jongens: René Moos/ Chiel Bolsius Apeldoorn - Ber nard van Poelgeest/Chris Vermeeren Breda 2-6 6-3 6-3

de Stem | 1980 | | pagina 9