Verlies Hulst en Souburg Schelde-heren op dreef Biljarttoernooi lamminsvliet' Rallycross-seizoen weer van start in Rilland-Bath 'perzischë tapijten, f luttul-toernooi in Oostburg Wintercompetitie tennis ringkeuzewedstrijden Iefera en sporthal Goes 'faiioiislratie ïerseke Kampioenschap bandstoten in Sint-Jansteen Concours in Kapelle Motet BR sport T3 Judotoernooi in Heinkenszand Zaalvoetbal toernooi 't Witte Huis expositie expositie: zaterdag 22 maart van 11 tot IS uur Roskam ZOBreda teM VAN VRUDAG£I MAART 198.0 I,, ct - De Zeeuws-Bra- basketbalcompetitie is Le.voon spannend. Zo- |°or de titel als voor de Lp vier promotieplaatsen Koe een beslissing vallen. lalleen het geheel is echter Lend ook de onderlinge T zijn telkens weer on telbaar. De strijd is dan log lang niet gestreden. belde grote kandidaten ïelaatste promotieplaats, iuburg en BV Hulst, ver ban wedstrijd. De Sou- ïrs kregen thuis de kous [kop van Dvnamo '70, de- Loeg, die ze vorige week i uitwedstrijd nog wel en Hulst verloor in Breda jeronimo. de ploeg, die fcweek nog zo verrassend [apvan leider Volharding t winnen. Deze uitslag chter nog met als defini- orden beschouwd, omdat een protest indiende, in Terneuzen wist men te passen aan de goede sfeer in deze competitie. Scheldesport speelde wel de beste wedstrijd Van het seizoen tegen Valkenisse. Hoewel het na een spannend slot verloor, gebeurde dat zo eervol en nipt, dat beslist van een Terneuzens herstel sprake was. Alleen de eerste minuten waren in „Het Zwaantje" voor Valkenisse. Na tien minuten stond het 4-10. Naast de kennelijk goede verdediging kon Scheldesport nu echter ook in de aanval be ter uit de voeten. Door een goede opbouw van Ed Hofman en de dreiging van Hindori konden telkens weer Mark Pieters en Grué de Grave wor den vrijgespeeld, die nu ook van afstand succes hadden. Halverwege waren de Terneu- zenaars dan ook al langs hun tegenstanders: 18-17. Door Ostee, Van der Mell en Schuit kwamen de bezoekers in de laatste minuut weer op voor sprong. Door te weinig erva ring en te veeT zenuwen ver prutste Scheldesport de laatste dertig seconden door een fou tieve pass, waarna Valkenisse wel de koelbloedigheid had en de wedstrijd simpel uitspeelde. Eindstand: 38-40. Ook in Breda twee aan el kaar gewaagde ploegen. Het werd dan ook een leuke strijd. Via 6-8 en 8-14 voor Hulst door Karei Doolaege (12 punten) en Koen Dehulster (10), kwamen de militaire door Beukering weer op 18-14. Maar nu vooral door Tonnie de Booy (16 pun ten) en Jan den Hamer wist Hulst nog net met voorsprong te gaan rusten: 23-24. Daarna ontstond enige consternatie, omdat Geronimo de tijdens de rust aangekomen Bomers als nog inzette. Daardoor viel de Hulsterse tactiek, die was ge richt op de drie en vier per soonlijke fouten van de sterk spelende Beukering en Hoge- boom in het water. Ze kwamen dan ook op een 45-35 achter stand in de tiende minuut. Daarna beslisten de scheids rechters, dat Bomers toch niet meer mee mocht spelen, omdat hij niet op het scoreformulier zou zijn vermeld. Hulst kwam toen weer dichterbij. Niet ge noeg echter en het einde kwam bij 53-49. Vandaar, dat toch weer een protest van belang kan zijn voor de laatste pro motieplaats. Marathon werd op conditie geklopt door Eastwood Tigers, ondanks een goede Gerard Va der: 61-46, terwijl titelpreten- dent Volharding korte metten maakte met Vossenber'g: 89-53. Het Middelburgse Dy namo speelde zelfs tweemaal en haalde het maximale pun tental. Naast Souburg werd ook Matador met 51-45 in de laatste minuten aan de hoofd stedelijke zegekar gebonden. In de bekerstrijd ontmoetten de beide titelpretendenten uit de derde klas heren elkaar: BV Hulst 2 en Marathon 3. Het extra pikante daarbij was, dat de landelijke commissie het beroep van BV Hulst op de uitspraak van de protestcom missie heeft toegewezen. Daardoor is de uitslag van de eerdere competitiewedstrijd tussen dezelfde ploegen ver nietigd. Het resultaat zal wel overspelen worden, zodat in korte tijd beide ploegen vier keer tegenover elkaar staan. Nu was de tweede bekerwed strijd aan de orde. De BV Hulst-reserves speelden ook zonder De Booy en Ferket erg goed en waren nu duidelijk de meerdere. Vooral Jan van Goethem en André Dobbelaer speelden degelijk, zodat Ma rathon met de verdiende 52-35 nederlaag is gewaarschuwd voor de beide komende com petitieduel, die zeker over het kampioenschap zullen beslis sen. Uitslagen: Heren eerste klas: Dynamo '70 - Matador 51-45. Geronimo - BV Hulst 53-49 (onder protest). Scheldesport - Valknisse 38-40. BV Souburg - Dynamo '70 48-51. Marathon 2 - Eastwood Tigers 46-61. Vol harding - Vossenberg 89-53. Heren 2e klas: Matador 2 - No Goods 26-23. Heren 3e klas: Delta Dunkers 2 - Smokkel- hoek 3 31-25. United Stars - Valkenisse 2 37-27. Dames 1: Marathon 2 - Smokkelhoek 32-42. Valkenisse 2 - Valke nisse 1 36-45. Delta Dunkers - BV Souburg 43-32. BV Hulst - Dynamo 2-53. Dames 2e klas: BV Souburg - Voorwaarts 32-24. Velkenisse 3 - Marathon 3 14-22. De Schouw - No Goods 25-17. Volharding - Marathon 4 12-5. Beker: Vol harding - Voorwaarts 139-84. Dynamo 2 - Delta Dunkers 39-45. BV Hulst 2 - Marathon 3 52-35. Volharding 2 - HTS 51-69. 1 bpde/oto het damesteam van de Goese handbalvereniging GSCdat de titei veroverde in vierde divisie van de landelijke zaalhandbalcompetitie. (Van onze tennismedewerker) TERNEUZEN - Schelde speelde zijn laatste wedstrijd in de wintertenniscompetitie erg goed en zag kans een 3-3-gelijkspel te behalen tegen MLTC. In de tennisbal te Terneuzen bereikte Ludo et Emergo uit Oostburg eveneens een gelijk spel, en wel tegen de koploper uit de B-poule Axel. Het team van Drive uit Sas van Gent keerde met een 6-0-nederlaag tegen Domburg terug naar huis. lonze sportmedewerker) JSTBURG - Morgen en Igwordt in de Oostburgse pal De Veeghoek het ze- Rheinhold Mahla- lintontoernooi afgewerkt, .•deze keer is de organise- i vereniging De Sjuttel lagd een bijzonder Iveld in aktie te brengen, laai zullen vierentwinitg Jverdeeld over een vijftal |sde strijd aanbinden. Ie A-poule komen de eer- s aan bod. De twee- Jssers vormen de B-poule •Ij! de derdeklassers res pectievelijk in de C- en D- poule zijn ingedeeld. Een vijf tal recreatieteams vormen de E-poule. Het sterke punt van dit Rheinhold Mahla-toer- nooi is dat het een teamtoer- nooi is, hetgeen betekent da alle' deelnemers(sters) twee dagen lang in aktie kunnen koen. Beide dagen beginnen de wedstrijden om 09.00 uur. Om 19.00 uur hoopt men beide ke ren de sjttttels op te bergen. Naast provinciale deelnemers komen er ook teams uit Gent en Rotterdam naar Oostburg afgezakt. Het belooft dus weer een spektakel te worden van een toernooi dat vooral op de gezelligheid is afgested. De wedstrijdleiding is in handen van Cees de Rijk, terwijl Sari Pieters, Judith Schelinsky en Janny Pfaff de wedstrijdcom missie vormen. Dit alles onder toeziend oog van hoofd schei dsrechter/bondgede le geerde Jan Peters. De prijs uitreiking zondagavond zal worden verzorgd door de Oostburgse sportambtenaar Henk Mekenkamp. Vorig jaar ging de verenigingsprijs naar Nieuwland, terwijl de organi serende vereniging in 197 8 met de^e eer ging strijken. Vrijblijvend. Vaste afleveringskosten f ssen komt een. qua ruimte als iggedrag Net als z'n laandrijving, agonaal e handige 3e of n z'n degelijk- door de ;ldt. u een voor een I onze gymnastiekmede- werker) - Morgen (22 maart) 'J ie Zeeuws Brabantse Ilng in de sporthal te ne kringkeuzewedstrij- voor groepen turnsters, •turnsters, turners en •turners. Hiervoor in ge iten hebben elf verenigin- «t in totaal vijftig wed- •foepen. 18 in wedstrijd lange- pringen nemen vier groe- urnsters, acht groepen "tnsters en een groep turners deel. Bij het mini- trampspringen zonder toestel zijn dat zes groepen turnsters, zes groepen jeugdturnsters, twee groepen turners en twee groepen jeugdturners. Het mi ni trampsringen met paard voor jeugdturnsters heeft drie deelnemende groepen, het kastspringen voor jeugdturn sters een. Daarna worden de wedstrij den ritmische en jazzgymnas- tiek afgewerkt. Voor de ritmi sche wedstrijden, voorge schreven knots- en hoepeloe feningen, hebben zeven wed- strijdgroepen ingeschreven. De wedstrijd jazzgymnastiek heeft negen deelnemende groepen. Aanvang van de wedstrijden 12.30 uur. Wed strijdleiding Mevr. V.C. de Graaf-van Weele en de heer C. van Weele, beide uitKrabben- dijke. De heren van Schelde waren in hun laatste wedstrijd tegen de Middelburgse club bijzon der goed op dreef. Zij zetten al hun partijen in winst om waarmee de stand gelijk werd. Frans Verhulst boekte een 6-4, 6-2-overwinning op Middel burger Piet de Jong. Ernst Wondergem scoorde tegen Erik Pietersz. Met de cijfers 7-6, 6-4 sleepte hij de winst binnen. Marjan Pietersz be zorgde MLTC zijn eerste winstpunt door een 6-4, 6-3- zege op Annemiek Verhulst. Ineke Vreeke won met 6-3, 7-5 van Schelde-dame Helma Ta bak. Het herendubbel werd een duidelijke 6-3, 6-0-over- (Van onze sportredactie) HEINKENSZAND - In sporthal „De Stenge" te Hein kenszand wordt morgen (22 maart) een groot judotoernooi gehouden voor dames en meisjes, georganiseerd door sportschool Hara uit Hein- kenszand, onder leiding van Adrie van Peenen. Het toernooi, dat om elf uur 's morgens begint zal worden geopend door wethouder Pee lers van sportzaken van de ge meente Borssele. In totaal hebben zich maar liefst 345 deelneemsters aangemeld af komstig uit Zeeland, Noord- Holland, Zuid-Holland en België. °"ze sP°rtmedewerker) JSEKE - De gymnas- •teniging VZOS in Yer- i het komende een drietal activitei- P «et programma staan in turnzaal in °nd begint men om niet een turndemon- 'e gegeven wordt door gadingen 7 en 8, de safj4 en de turn- jWehng i. Itvzn?iddag 29 maart Vs zijn jeugduitvoe- W?ngens en meisjes). „f&haUdrie en tenslotte Nan ie s avonds om zeven leHgduitvoering voor jongens B, SAS VAN GENT - Zaal voetbalvereniging Het Witte Huis uit Kloosterzande houdt morgen (22 maart) in sporthal Vlaanderen een groot zaal voetbaltoernooi. Het Witte Huis promoveerde als eerste ploeg in de derde klas van het Huzavo naar de tweede klas. Aan het toernooi doen de volgende ploegen mee: De Linde uit Kloosterzande, De Pooter uit Axel, Vervaet uit Kloosterzande, "Biesbroeck uit Hulst en de organiserende ver eniging. De wedstrijden beginnen zaterdag om 18.00 uur. Als al les naar wens verloopt, kunnen de prijzen rond 22.30 uur wor den uitgereikt door Eddy Mor- cus, de organisator van dit toernooi. (Van onze sportredactie) SLUIS - Burgemeester mr. H.P.L. van den Beid van Sluis zal op maandag 31 maart de officiële opening ver richten van het tweede Lamminsvliet-toernooi in Sluis. Hij zal de afstoot verrichten voor de eerste partij, die om 19.00 uur begint. In die eerste partij van de eerste ronde speelt Louis Dallinga tegen Daniël Sabbe, daarna komt Paul van de Voorde uit tegen Theo Tas en Theo Platjouw treedt als laatste aan tegen Juliën Pauwels. De wedstrijden in café Lamminsvliet „bij Jopie" begin nen op maandag 31 maart, woensdag 2, donderdag 3 en vrijdag 4 april om 19.00 uur. Vrijdagavond is de finalepar tij gepland om 21.00 uur. De partijlengte bandstoten in dit toernooi bedraagt 100 caramboles. De organiserende biljartvereniging TMW telt in totaal vijftien leden. Acht leden spelen actief mee in KNBB-ver- band in voorwedstrijden en kampioenschappen. Sinds vo rig seizoen is TMW aangesloten bij de KNBB, waardoor de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond ook in West- Zeeuws-Vlaanderen vaste voet onder de grond begint te krijgen. TMW kan tijdens dit vier dagen durende Lam- minsvliettoernooi rekenen op de steun van districtsarbi ters. Officieel opgeleide districtsarbiters zullen de leiding hebben tijdens de partijen, en dat betekent een fikse steun voor de organisatie, dat is ook vorig jaar wel duidelijk geworden. winning voor de Schelde-he ren Frans Verhulst/Ernst Wondergem. De damesdubbel werd de enige drie sets partij. De MLTC-dames wonnen de eerste set met 6-1, maar moesten de winst van de twee de set met 6-1 aan hun tegen standsters laten. De derde set was echter met 6-1 weer voor de MLTC-dames Marjan Pie- tersz/Ineke Vreeke, die hier mee de partij op hun naam brachten. In Terneuzen behaalde Ludo een gelijk spel tegen Axel, dat tot nu toe nog alle wedstrijden gewonnen had. Han Petiet kon ondanks de winst van de eerste set toch niet tot succes komen tegen Jan Verschelling. Petiet won de eerste set met 7-5, maar Verschelling schreef de volgende sets met 6-0, 6-4 op zijn naam. Patrick Marteyn nam revanche op Menno van der Hout en won ditmaal met 6-1, 6-4. Barbara du Fossé speelde tegen Anick Huijsman en moest met de cijfers 0-6, 3-6 het hoofd buigen. Wilma Kupfer deed he.t beter, zij be haalde een goede overwinning op Ria Elliot. De setstanden waren 6-3, 0-6, 7-5. In plaats van het heren- en damesdub bel heeft men daarna twee ge mengd dubbels gespeeld. Anick Huijsman/Jan Ver schelling speelden tegen Bar bara du Fossé/Han Petiet en wonnen met 6-2, 6-4. Het an dere gemengd dubbel werd een winstpunt voor Ludo. Wilma Kupfer/Patrick Marteijn won nen met 6-2, 6-3 van Ria El- liot/Menno van der Hout. In Kapelle speelden Dom burg tegen Drive eveneens ge mengd dubbels. De uitslagen waren hier: Herenenkel: Dik Waasdorp - Ron van Remortel 6-0, 6-1; Erik Arent. - Coen Dobbeleir '7-5, 7-5. Damesenkel: Margo Bernard - Anjés van Acker 6-3 6-1, Lies Vader - Wil van Re- mortel 3—6, 6-1, 7—6. Gemengd dubbel: Bernard/Waasdorp - Van Acker/Van Remortel 6-3, 6-0, Vader/Arent - Van Re- mortel/Dobbeleir 6-1, 7-5. De eindstand van deze win tercompetitie luidt als volgt: A-poule: 1. DOS 2. MLTC, 3. Animo, 4. Schelde. B-poule: 1. Axel, 2. Ludo et Emergo, 3. Domburg, 4. Drive. (Van onze sportredactie) ST. JANSTEEN - De bil jartvereniging Den Ouden Arend uit St. Jansteen heeft de organisatie in handen van het kampioenschap eerste klasse bandstoten van het district Zeeuwsch-Vla anderen van de Koninklijke Nederlandse Bil jart Bond. De titelstrijd zal worden gehouden vanaf mor gen tot en met zaterdag 29 maart in café „Den Ouden Arend" van Sillevy en Guust Merkx aan de Brouwerijstraat 6 te St. Jansteen. Voor de fa milie Merkx en de biljartver eniging Den Ouden Arend een belangrijke datum, want mor gen wordt tevens de nieuwe biljartzaal - twee tafels - in gebruik genomen. Opnieuw een belangrijke aanwinst aan lokaliteiten met twee speeltafels voor het dis trict. Het totaal aantal in schrijvingen voor dit kam pioenschap eerste klas band stoten- een pure districtsaan gelegenheid, die geen ge westelijk vervolg kent - be droeg 40. De spelers waren on derverdeeld in zes poules. De moyennegrenzen in deze klasse lopen van 1.75 tot 2.75 en de degradatiegrens is be paald op 1.50. Het aantal te maken caramboles bedraagt 70. Via de voorwedstrijden heb ben de volgende acht spelers zich geplaatst voor de eind strijd: R. de Waal (BZN) Ter neuzen moyenne 2.47; J. Via- 'nen (TMW, Sluis) moyenne 2.37, R. Vonck (HBC, Hulst) moyenne 2.76 promotie; B Rammeloo (SBC, Sluiskil) moyenne 2.30, J. de Maat (KOT, Terneuzen), moyenne 2.50, E. d'Hooghe (Den Ouden Arend, St. Jansteen) moyenne 2.39, F. Rombout (Den Ouden Arend, St. Jansteen) moyenne 2.11, E. Waelput (Ed Hore mans, Axel,) moyenne 2.36. Eerste reserve is C. Wissel (Concordia Terneuzen) moyenne 2.76 promotie; twee de reserve M. Faas (KOT, Ter neuzen) moyenne 2.74; derde reserve B. van Leemput (Ons Vermaak, Lamswaarde) moyenne 2.28. zwemmen (Van onze zwemmedewerker) TERNEUZEN De zwem ploeg van De Schelde uit Ter neuzen trekt morgen naar De Lier in Zuid-Holland om daar uit te komen voor de vierde wedstrijd van de landelijke D/ E-zwemcompetitie. In deze competitie draaien de Schel de-heren goed mee, maar de dames staan in de onderste re gionen. Het is voor de Schelde-ploeg erg belangrijk om volledig aan de start te komen. De tegen standers in De Lier zijn de ploegen van Waterloo uit De Lier, Excelsior uit Monster en Daphnia uit Hoeven (Van onze autosportmedewerkster) RILLAND-BATH - Op het Scheldecircuit in Rilland- Bath wordt morgen de eerste rallycross van dit seizoen verreden. Voor de organiserende vereniging is het een compleet nieuwe ervaring, want Rilland-Bath rijdt nu voor het eerst onder auspiciën van de KNAC. Daar de samenwerking met de Zevac en de AEWBR uitstekend is, belooft het een boeiend en sportief rallycross-seizoen te worden. De baan is belangrijk verbeterd. De eerste bocht vanaf de start is 2,5 meter breder geworden en verschillende schoonheidsfoutjes zijn bijgewerkt. Ook zijn er dit seizoen acht wedstrijden op de kalender die meetellen voor het Zeeuws rallycrosskampioenschap. Er worden er vier ver reden in Axel op het Watertorencircuit en vier in Rilland- Bath op het Scheldecircuit. Er is al een groot aantal inschrijvingen binnengekomen bij secretaris Henk Hirdus. In de lichte klasse zal Bram van Hoeve ongetwijfeld weer voor de nodige sensatie zorgen en ook de vrouwelijke deelnemer Matty de Vries uit Axel is van de partijIn de middenklasse is Bram van de Wege met zijn snelle Simca Üe te kloppen man. Hij kan op zware tegenstand rekenen van Rob Seitzinger en Rudy van de Wielen. De strijd in de zware klasse belooft een boeiend spekta kel te worden. Cees Bolleman uit Axel krijgt in zijn snelle Mini een zware dobber aan Jan de Vos uit Zaamslag, die nu aan het vertrek komt in een supersnelle Toyota Celica. Kees de Kam uit Kamperland rijdt eveneens in een Mini. Grote sensatie is echter de VW Golf van Siem van Hoeve die eerder zijn niet geringe capaciteiten demonstreerde op het Eurocircuit te Valkenswaard. Ook de strijd in de su perklasse kan groots worden. Hierin komt de geroutineer de, ouwe rot in het vak Eric de Vliegere uit Koewacht in een rappe VW Porsche aan het vertrek. Hij kan op felle tegen stand rekenen van Jaap de Jonge uit Breskens eveneens met VW Porsche. Het Sijakori-team uit Axel heeft zicht uitstekend geprepareerd op dit nieuwe seizoen en Jürgen Michael met Ford Escort en Tom van Harperen uit Terneu zen met Renault-Alpine kunnen eveneens voor stuntwerk zorgen in deze superklasse. De rallycrossers staan duide- lijk klaar voor de start van het nieuwe seizoen. De liefheb bers van deze tak van sport kunnen morgen in Rilland- Bath, waar de wedstrijden 's middags om een uur begin nen, volop aan hun trekken komen. (Van onze paardesportmede- werker) TERNEUZEN - Het bestuur van het gewest Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Fe deratie van Landelijke Rijver - enigingen houdt morgen een springconcours voor Zeeuwse ponycombinaties in manege De Braanjenhoek in Kapelle. Het springconcours begint om elf uur 's morgens. De wedstrijden komen in aan merking voor de officiële puntentelling en staan open voor de klassen B, L. M en Z. Er hebben zich zeventig combi naties aangemeld, verdeeld over 38 in de B-klasse, 20 in de L-klasse, 7 in de M-klasse en 5 in de Z-klasse. Als parkoersbouwer treedt op Bram Schilleman uit Biervlier- een man met een re putatie op dit gebied - en als juryleden fungeren Gilles Baas uit Nieuw en St. Joosland en Kees Steendijk uit Kruinin- gen. De supervisie berust bij de federatievertegenwoordiger Bram Priester uit Kortgene. (ADVERTENTIE1 1200 Prachtige Perzische- en Oosterse tapijten, F getaxeerd door de heren Lehnman en Keswigh te Rotterdam, zijn door de belanghebbende uit faillissement vrijgegeven om voor minder dan de helft van de oorspronkelijke waarde verkocht te worden. Alle tapijten zijn voorzien van een certifikaat van echtheid. Lopers, diverse maten vanaf f 98,- Anatols, (ca. 50 x 110 cm) waarde f 295,-, nu f 129,- Boloudch,65stuks(ca. 90 x 150 cm), waarde f 1.175,-, nuf 375,- Hamadan, 14 stuks (ca. 135 x 200 cm), waarde f 1.750-, nu f 775,- Heriz, (ca. 170 x 240 cm), waarde f 2.750,-, nu f 1.275,- Heriz Old Color, 16 stuks (ca 200 x 300 cm), waarde f 3.200,-, nu f 1.750,- Meschgin Russisch, (ca. 171 x 184 cm), waarde f 6.500,-, nu f 2.200,- Bachtiar, (ca 142x214cm), waarde f4.600,-, nu f 2.250,- Arad, (ca. 167x243cm),waardef4.950,-, nu f 2.575,- Cashmire zijde, (ca 122 x 182 cm), waardef8.975,-. nu f 4.900,- BachtiarOld, (ca 217 x306 cm). waardef14.000,nu f 6.850,- Naïn, (ca. 117 x 193 cm), waarde f 14.500,-, nu_ f 6.950,- Ghom, (ca. 201 x 301 cm), waarde f 15.000-, nu f 7.250,- Handgeknoopte Marokkaanse Berbers, 40 stuks (ca. 200 x 300 cm) waarde f 1.850 - nu f 975,- (ca. 170 x 240 cm)-waarde f 1 250 - nu f 675,- Boerenkleden (handwerk), 65 stuks (ca. 200 x 300 cm) waarde f 1.400,- ny f 790,- (ca. 170 x 240 cm) waarde f 1.100,- nu f 590,- s 1 inlichtingen: koning der tapijten Schagen, telefoon (02240) 3444.

de Stem | 1980 | | pagina 15