»uillori ÉL. i bouillon. WILNO IN HET NAUW Tennis-j jeugc 1 wint van 1 -eii den Scholierencross ST. ALOY HOUDT EEN KLASSIEKER F» - J BADMINTON JEU GD BREEKT DOOR jd. La\ mortel ^il Tweede plaats voor Cyrilla Ducarmon Marien Vermue leider in titelstrijd bandstoten WB AFDELING ZEELAND IS eJnvan Moskou. Een Promotiekansen Peter Gödde wellicht in Bordeaux- 7 ïdje gram A 7o E sTEM VAN DONDERDAG 20 MAART 1980 Ts ÏEBNEUZEN - De door het [diSi Zeeland afgevaardigde ieuedspelers voor de nationale eugdkampioenschappen Lminton in Utrecht hebben ach uitstekend staande ge houden en voor een doorbraak „aar de top gezorgd die er zijn Lag de Zeeuwse jeugd er de twee voorgaande edities van de nationale titelstrijd er al in de eerste ronde uit, deze heer verliep de zaak heel an- i ders. Maurits Tichelman van de badmintonclub Terneuzen, spelend in groep 2 (tot 16 jaar) reikte tot de eerste kwartfinale in zijn enkelspel en mag zich dus rekenen tot de beste acht van Nederland. Dit succes was ook weggelegd voor Peggy Vi- talis van Marathon. Ook zij kwam in haar enkelspel tot de kwartfinale, eveneens in groep 2 (tot 16 jaar), In de andere partijen kwamen alle deelne mers van Zeeland twee ronden verder en werden pas in de derde ontmoeting uitgescha keld, hetgeen bewees dat zij tot de beste 32 van Nederland be horen. Door deze prestatie gaf de jeugd een prachtig geschenk mee aan aftredend districts voorzitter Arnold Emmerik, die met deze resultaten meer dan tevreden was. Deze suc cessen zullen ook gevolgen hebben wat betreft toelating van de Zeeuwse jeugd tot de nationale training. De bondsjeugdtraining wordt gehouden in Papendal te Arnhem en bestaat uit drie re gio's. Het totaal aantal deel nemers uit de drie regio's be draagt zestig. Zeeland is sa men met Friesland, Gronin gen, Drente en Limburg in re gio 1 ingedeeld en deze provin cies leveren gezamenlijk twin tig spelers(sters). Van dat to taal van zestig gaan er zestien spelers naar de centrale trai ning waarvan er weer acht zijn voorgedragen uit regio 1. Waarschijnlijk zullen daar vier spelers(sters) bij zijn uit het district Zeeland. Regio-traine - Rob van der Pot uit Almelo, die op sport centrum Papendal de Zeeuwse jeugd onder zijn hoede heeft is er in ruime mate in geslaagd de Zeeuwse jeugd op een hoger plan te brengen. Behalve Maurits Tichelman en Peggy Vitalis speelden bij de nationale jeugdbadminton- kampioenschappen mee: Ge rard Tichelman, Ab Delzenne, Rudi Kentin, Hannie Emme rik, Claudia van Raalten en Martine Nijsten (allen BC Ter- neuzen); Tanja Tienpond en Marcel Lammers van Mara thon en Robin Hofland van The Wings uit Koudekerke. on zit een tikkeltje aarom een snufje 'S viert Knorr met ter voor u. Fraai an naam en toe- de wand, is hij dus inderen ook.) ;ze Gratis Kruiden- oster kost u niets, antwoord op de de bouillons van ut zit er in Knorr eer veel spanning erschillende ver- kunt kiezen uit ornaat) samen met ist gefrankeerde 'remiums, Postbus uidenposter krijgt u urd. |799, Direct Drive Servo Draaitafel automatisch (Van onze sportredactie) I AXEL - De motorcrossers van de MC Axel hebben een ljuaar zanderig parkoers in het lelgische Dilsen in een cross vail de Belgische Liefhebbers Bond weer de nodige ere plaatsen bij elkaar gereden. Op [let heuvelachtige terrein met Iele springschansen werd het pdterste van de piloten ge waagd. Bij de debutanten in de [jB5 cc-klasse stuurde Lensen |ia een overwinning in de eer- ste en een derde plaats in de neede manche naar een inappe derde plaats in de Eindrangschikking. I Van Rie begint steeds beter e draaien getuige zijn fraaie esde. Rudy Walhout kwam bij junioren in de 250 CC- nauwelijks tien secon- (entekort om een eersteplaats I de wacht te kunnen slepen, fee jonge, telentvolle crosser, II dit seizoen ongetwijfeld fcg veel van zich doen horen, lok Van der Velde kwam met Ki sesde plaats goed uit de Ifsul van Remortel uit St. listeen reed zich bij de ju- loren in de 5 00 cc-klasse naar Kn prachtige overwinning. Wijn kwam met zijn derde *ats eveneens op het ere- pavotje te staan. Dieleman Berde bij de internationalen F goede prestatie. Hij begint lil tot de top door te dringen, i twee derde plaatsen in de ■dies kwam er eveneens F- derde plaats in de eind- Wgsthikking uit de bus. Door ptorpech bracht Frans Len- T' het hier niet verder dan een lentwintigste plaats. De ''"""l zien er als volgt uit: ptanten 125 cc-klasse: 1. teux (België); 2. Hofman K'è); 3. Lensen (MC Axel); [Van Rie (MC Axel); 28 An t's (MC Axel). fjoren 250 cc: 1. Jochems 2. Walhout (MC ");3. Lahousse (België); 6. Net Velde (MC Axel). f0Icn 300 cc: 1. Paul van (MC Axel); 2. Bral j16); 3. Hans Kolijn (MC 'li5.Rudi Vink (MC Axel). pen 125 cc: 1. Verburgh M, 2. Van der Meerschen Re);3.DeMey(België); 11. jtvnendt (Mc Axel). Piden 250 cc: 1. Van F® (België); 2. De Paauw Se), 3. Benoot (België)13. Cassettedeck F.G. Servomotor Twin VU meter Dolbysysteem Tape soort schakel» Formidabel Staalrack met notenhouten paneel Palen 500 cc: 1. Tem- ™an (België); 2. Gabriëlle 8e), 3. Struijf (België); 6. Nan der Klooster (MC f ^'onalenóftOcc: 11. Van I «(België); 2. Schroyen !i Dleleman (MC "ans Lensen (MC LT'W'SCHE SPELEN - Psen gfen ploeg af" [ei aar de Olympische 1 dat f van de regering n Tegucigalpa mee- isntr.T* ~,^e Nederlandse ij jn f Neft zaterdag- PöC t?en een wedstrijd Sen umische gymnasi- il „ngariie met een ederlanh6 PUnt gewon" il 138,and verzamelde in fciatsepunten tegen de F 56 dames 135.65. (Van onze sportmedewerker) OOSTBURG De strijd om de titel in de eerste klasse zondagvoetbal KNVB afdeling Zeeland is bijzonder span nend. Nu driekwart van de competitie achter de rug is, hebben vier ploegen zich duidelijk afgescheiden van de rest van het veld. Zij zullen uit gaan maken wie de zware stap van de afdeling naar de vierde klasse H van het dis trict Zuid gaat maken. Duidelijke favoriet is moeilijk aan te wijzen. Qua voetbal sjpeelt Oostburg wellicht het beste, met Noormannen als tweede, maar de overige twee pro motiekandidaten, IJzendijke en SDO brengen meer power in het strijdperken dat is in het veld ook niet onbelangrijk. Dat gemis aan stootkracht is er een beetje bij Oostburg. Het combinatievoetbal is goed ver zorgd bij de West-Zeeuwsch- Vlamingen. Maar de lange pass wordt weinig gehanteerd. Toch staat Oostburg hoog ge noteerd op de hitparade, ook al dacht men aan het begin van dit seizoen dat Oostburg moei lijke tijden tegemoet zou gaan. Leo Fokke, voorzitter, speler en ex-trainer van Oostburg, over dit seizoen: „Het is ver rassend goed gegaan met ons. Vorig seizoen speelden we zelfs nog in de onderste regionen mee. Met een middenmoot- plaats zouden we dit seizoen dan ook al tevreden geweest zijn. En nu draaien wezelfs mee in de race om de titel. Hoewel we daar niet te veel mee bezig zijn. Als de kans er is toe te slaan, zullen we dat ze ker niet laten. We spelen ten slotte om te winnen. Maar een overstap naar de vierde klasse H is erg zwaar. We zullen in dat geval alles op alles moeten zetten om ons te handhaven. Dat beseffen we. Van de an dere kant is het voor de pen ningmeester een aantrekkelij ke zaak. Het zijn dan vrijwel allemaal derby's en die trek ken publiek". Hoe het ligt met de promo tiekansen van Oostburg? Fok ke: „Moeilijk te beoordelen. Voetbaltechnisch gezien be horen we tot de sterkere ploe gen in deze klasse. Ook verde digend zit het goed in elkaar. Dat blijkt wel uit het feit dat we nog maar zes goals tegen te incasseren gekregen hebben. Alleen de afwerking laat te wensen over. Dat betekent geen kritiek op de aanval, ab soluut niet, ook de middenvel ders, mezelf meegerekend, scoren gewoon moeilijk. Kan sen krijgen we elke wedstrijd genoeg, maar we knallen de bal niet gemakkelijk in doel". Ploegen als SDO en IJzen dijke spelen volgens Leo Fokke veel fanatieker. Fokke: „Meer agressief. Hun goed recht na tuurlijk, want iedere ploeg speelt verschillend. Als we het nog af te werken programma bekijken, dan is Oostburg in het voordeel, zo lijkt het. Van de topploegen krijgen wij al leen IJzendijke nog. Terwijl alle toppers elkaar nog treffen. Al moet je met dit soort be schouwingen wel voorzichtig zijn. Want tegen een ploeg in degradatiezorgen spelen is ze ker zo lastig, als tegen een de gradatiekandidaat. Die zwak ke broeders vechten tenslotte voor hun laatste kans. De titel komt naar mijn smaak terecht bij de club die in de slotfase van de competitie over het meeste geluk beschikt". Mocht Oostburg promove ren, dan lijkt de ploeg een zware tijd tegemoet te gaan. De gemiddelde leeftijd van de spelers van Oostburg, de ploeg van trainer Vancailly uit Knokke, ligt aan de hoge kant. De 29-jarige Leo Fokke over eventuele aanvulling vanuit de jeugd: „Het is jammer dat Oostburg op dit moment geen A-junioren heeft. De jeugd van die leeftijd speelt mee in het tweede en de jongste A-junio ren draaien nog bij de B-ju nioren mee. We hebben geluk kig wel een sterk B-junioren team, maar een stap van de B- jeugd naar de senioren is na tuurlijk enorm groot en vergt veel tijd van aanpassing. Daarom vangen we die jongens eerst op in het tweede, waarin ze zich kunnen ontwikkelen. Enkele spelers van rond acht tien jaar zijn zo langzamer hand rijp voor het eerste. Dat is een positieve zaak. Wat dat betreft ben ik ook nuchter ge noeg. Staat er een jonge speler klaar om mijn plaats in te ne men, dan neem ik graag op de reservebank plaats. Voorlopig gebeurt dat nog sporadisch dat een jeugdspeler doorbreekt. Ik hoop dat dat in de toekomst meer zal gebeuren. Daar moe ten we wel naar toe als we op hoger plan willen spelen". PETER SNELDERS Leo Fokke: Oostburg mist nog voldoende jeugd die voor aanvulling van het eerste team kan zorgen". (Van onze tafeltennismedewerker) WAGENINGEN - De returnwedstrijd tegen Shot heeft voor het Vlissingse Wilno in de promotie ereklas heren geen vruchten afgeworpen, want de Zeeuwen werden met 8-2 voor een voldon gen feit gesteld. Een geflatteerde zege, al moest coach Boone onmiddellijk erkennen dat de zege op zich wel verdiend was. Jeras won eenmaal van De Bruin en Wilfried Dumez slaagde er in Edy Wiggers te kloppen. Drie punten achter stand met nog drie wedstrijden voor de boeg is een grote kloof om degradatie nog te kunnen voorkomen. In de hoofdklasse ontving MZ 1 het Hilversumse Quick, waarin Brakkee een hoofdrol vervulde door driemaal te winnen. Dat was te veel voor de Middelburgers, die met 4-6 de boot net misten. Het da mesteam van MZ kwam thuis tegen Play Fair beter uit de verf door met maar liefst 9-1 aan het langste eind te trekken, waarmee de 7-2-nederlaag werd gewroken. Gispen won ook en blijft met één punt voorsprong aan de leiding. In de promotie over gangsklas namen de kansen van Zand 1 toe, doordat de plaatselijke derby tegen Lau rens met 2-8 werd gewonnen. De achterstand op leider Dive- ko verminderde tot één punt, doordat Diveko op 5-5 bleef staan tegen Wibats 3. MZ 3 kwam weer tot winst door thuis zes partijen te winnen te gen Dordrecht, waardoor de Middelburgers nog steeds niet gedegradeerd zijn. In de landelijke jeugdcom- petitie boekte in de kam- pioensgroep junioren bij de jongens Zand 1 een belangrijk resultaat door bij Odion in Gaanderen een 5-5-remise te bevechten, waardoor de kan sen op de Nederlandse titel zijn versterkt. Het SAR-team uit Kloosterzande wist in de C- klas vrij gemakkelijk baas te blijven over NOAD (8-2), zo dat reeds volgende week, bij winst op rivaal Irene, het kam pioenschap kan worden be haald. Landelijke competitie se nioren: Dames: Ereklas: Hoonhorst - St. Aloysius 4-6, Tempo Team - Amsterdam 8-2; Scylla - Avanti 6-4. Over gangsklas: Steeds Hoger - Meijel 6-4; Salamander - Gis pen 4-6; MZ - Play Fair 9—1. Heren: Prom. Ereklas: JCV - NMB/VDO 9-1; Shot - Wilno 8-2; Scylla - Docos 7-3. Hoofdklas: Nikon V. - Scylla 3 9-1MZ - Quick 4-6; Phoenix - Shot 2 9-1. Overgangsklas: NOAD 2 - Vriendenschaar 1 3-7, Mizu 2 - Wibats 1 6-4; Scylla 5 - MZ 2 4-6. Prom. overgangsklas: MZ 3 - Dor drecht 6-4; Vriendenschaar 3 - Victoria 6-4; B. Maassluis - Docos 3 4-6; St. Laurens - Zand 2-8; Diveko - Wibats 3 5-5; Vriendenschaar 2 - Docos 2 5-5. Kampioensgroep meis jes: Torenstad - Zand 10-0, B- klas: TCS - MZ 5-5, Wester- zicht- TOGB 10-0. Kampioens groep jongens: MZ - Shot 3-7; Odion - Zand 5-5; B-klas: Zand 3 - Twenty One Up 8-2, MZ 2 - Salamanders 2-8, Zand 2 - NMB 9-1, Vriendenschaar - Wilno 1-9, SAR - NOAD 8-2; Marathon - Hotaks 3-7. (Van onze sportmedewerker) KEMZEKE - Peter Gödde zal mogelijk deelnemen aan de monsterklassieker achter dernies Bordeaux-Parijs. Van zijn sponsor heeft hij samen met zijn ploeggenoot Willy Scheers het groene licht gekregen om aan deze wedstrijd deel te nemen. Peter Gödde beslist een week of hij inderdaad zal aanzetten. „Ik weet het nog niet zeker, want het is pas mijn eerste jaar bij de profs. In elk geval beslis ik binnen een week, want je moet zeker zo'n maand trainen voor een dergelijke zware wedstrijd", aldus Gödde. Zijn sponsor zal alles in het werk stellen om de ex-Hulstenaar aan het vertrek van Bordeaux-Parijs te krijgen. TERNEUZEN/NAALDWÏJK - In sporthal „De Pijl" in Naaldwijk werden de finales toestelturnen individueel van het koninklijk Nederlands Christelijk Gymnastiek Verbond gehou den. Bij de dames was het gewest Zeeland vertegenwoordigd door Cyrilla Ducarmon van het Terneuzense EMM. Zij kreeg het in Naaldwijk op te nemen tegen Monique Deerenberg, Bea de Boer en Tineke Eskamp (allen uit Oosterbeek); Elvira Sie - haar grootste concurrente - en Greet van der Ploeg (beiden uit Gro ningen); Susan 't Hoen uit Rotterdam en Joke Meerkerk uit Zuidland. Tijdens de halve finales in Amersfoort had Cyrilla Du carmon het tot een zeer fraaie derde plaats gebracht met een puntentotaal van 41.65, terwijl de nummers twee enéén in Amersfoort respectievelijk 41.80 en 43.35 punten totali seerden. De spanning in de Naaldwijkse sporthal was dan ook te snijden. Cyrilla Ducar mon bewees haar klasse in Naaldwijk overduidelijk. Qua puntentotaal bleef zij in de fi nale haar grootste rivale Elvira Sie één punt "voor, maar door het bijkomende resultaat in Amersfoort moest Cyrilla Du carmon in de eindklassering van het nationale kampioen schap met de tweede plaats ge noegen nemen. Wel liet zij nu Bea de Boer, die haar in Amersfoort nog achter zich had gelaten nu naar de derde plaats verhulzen. Tineke Es- kamp werd vierde. EMM-trai- ner Hans Metsers kon dan ook dik tevreden zijn met de re sultaten van zijn 17-jarige pu pil. Metsers: „De finale leverde winst op voor Cyrilla. Alleen jammer dat haar prestaties in de halve finales in Amersfoort iets minder waren. Over het geheel genomen echter toch een prachtig resultaat". r *:f- -f',' t'-X- (Van onze tennismedewerk- ster) TERNEUZEN - In de ten- nishal te Terneuzen werd de laatste uitwisseling gehouden voor de fasenjeugd. De jongste Zeeuwse jeugd sloot het win- terprogramma met een goede winst af. In december was er een uitwisseling tegen de Lei- dense jeugd in Sassenheim ge weest, die de Zeeuse deelne mers eveneens met 35-29 cij fers hadden gewonnen. De ne derlaag voor Leiden in de re turn was evenwel nog groter. De Zeeuwse ploeg sloot de wedstrijden af met 36 gewon nen en 20 verloren sets. Deze overwinning krijgt nog meer glans omdat Zeeland met drie invallers speelde. Judith van de Berge en Bart Felius waren wegens ziekte verhinderd en Martine Nijsten was eveneens niet van de partij De uitslagen waren als volgt: Ronald Baarends-Michael Dijkstra 6-4 6-1; Mare Zuid- weg-Rogier Liefbroer 3-6 1-6; Peter Heinz Schoolkate-Mi- chael van de Berg 6-1 4-6; Co- rina van de Borgt-Brigit van de Marei 3-6 2-6; Tim van Dijk- Peter Paul Leertouwen 6-2 6-3; Annemarie Verrijzer- Margot Sol 6-1 6-2; Monique Baecke-Evelien Krul 1-6 3-6; Martine van Maarleveld-Irma van Seters 6-1 6-2; Peter Heinz Schoolkate-Michael Dijkstra 6-3 4-6;.Ronald Eaarends-Mi- chael van de Berg 6-5 0-6; Marc Zuidweg-Peter Paul Leertouwen 6-5 6-5; Tim van Dijk-Rogier Liefbroer 6-3 6-5; Martine van Maarleveld-Bri- git van de Marei 6-3 6-5; Mo nique Baecke-Irma van Seters 6-5 6-5; Corina van de Borgt- Margot Sol 6-1 6-2; Annemarie Verrijzer- Evelien Krul 4-6 5-6; Mare Zuidweg-Michael van de Berg 3-7; Peter Heinz Schoolkate-Rogier Liefbroer 2-7; Tim van Dijk-Michael Dijkstra 7-2; Ronald Baar- ends-Peter Paul Leertouwen 7-6; Monique Baecke-Brigit van de Marei 1-7; Corina van de Borgt-Evelien Krul 2-7; Annemarie Verrijzer-Irma van Seters 7-6; Martine van Maar- leveld-Margot Sol 7-0; Tim van Dijk-Michael van de Berg 6-3 6-2; Martine van Maarle- veld-Evelien Krul 6-2 4-5; Monique Baecke-Margot Sol 6-2 6-2; Ronald Baarends-Ro- gier Liefbroer 3-6 2-1; Anne marie Verrijzer-Brigit van de Marei 6-2 2-4; Corina van de Borgt-Ima van Seters 6-2 6-0; Mare Zuidweg-Michael Dijk stra 2-6 0-5; Peter Heinz Schoolkate-Peter Paul Leer touwen 6-5 2-1. (Van onze atletiekmedewerkster) MIDDELBURG - In het kader van de feestelijkheden rond de opening van de nieuwe Middelburgse sporthal „De Kruitmolen" in de wijk Dauwen da ele, houdt de Middelburgse atletiekvereni ging Dynamo'70 een scholierencross. Ruim 400 deelnemers schreven zich in, zodat Dynamo'70 met recht kan spreken van een bij voorbaat geslaagd atletiekgebeu- ren. De eerste serie start om 13.35 uur en wordt weggeschoten door wethouder Gillissen. Start en finish liggen voor de splinter nieuwe sporthal, die vooral voor recreatieve doeleinden werd gebouwd. VLISSINGEN - Marien Vermue staat aan de leiding na zes ronden in het districtskampioenschap biljarten eerste klas bandstoten groep B van Walcheren en de Bevelanden. In de Flandria Bar te Vlissingen waar deze eindstrijd verspeeld wordt zijn nog drie kanshebbers voor de titel. Dat zijn Vermue, Jan van de Walle en S. Walhout. Dit trio zal komende zondag uit gaan maken wie de titel voor zich op mag eisen. De vijfde ronde bracht al twee favorieten en tevens twee clubgenoten in het strijdperk. Van de Walle - tot (Van onze sportmedewerker) GRAAUW - De sportvereni ging St.-Aloy uit Graauw heeft voor dit jaar weer een pro gramma met trimevenementen samengesteld dat klinkt als een klok. Op 25 april wordt het seizoen in Graauw geopend met het Zeeuws kampioen schap voor trimmers. Verder staat voor de derde keer de Ronde van Grauw - een fiets vierdaagse voor trimmers - op het programma. Naast deze evenementen kunnen de trim mers in Graauw aan de slag voor het ploegenkampioen- schap van Zuid-West-Neder land en als klap op de vuurpijl wil de organisatie in Graauw de Omloop van Oost-Zeeuws- Vlaanderen organiseren. De sportvereniging St.-Aloy zal het komende wielerseizoen opnieuw van zich laten horen. Het eerste grote evenement wordt het Zeeuwse trimkam- pioenschap dat op 25 en 26 april zal worden verreden. Vrijdag 25 april is er een indi viduele tijdrit van 13,1 kilo meter die natuurlijk grote in vloed zal uitoefenen op de to taaluitslag. De proloog wordt verreden op het bekende par koers van 7,1 kilometer dat leidt langs de Dorpsstraat, de Kaai, de Stenen Beer, de Zandberg en opnieuw de Dorpsstraat, de Kaai, de Ste nen Beer, de Zandberg en op nieuw de Dorpsstraat waar zo als gebruikelijk de finish ligt. Een dag later is er een rit in lijn over 50 kilometer. Deze titel strijd staat open voor drie leeftijdscategorieën te weten van 16-25 jaar van 26 tot en met 35 jaar en van 26 jaar en ouder. Ook dit jaar staat de Ronde- van Graauw op het program ma. Net als vorig jaar verwacht de organisatie zeker zo'n vijf tien ploegen aan het vertrek. De ploegen die deel willen ne men moeten uit minstens vier renners bestaan en uit hoog stens zes. Ploegen die deel willen nemen kunnen zich tot uiterlijk 15 april opgeven bij Remy Mangnus in de Dorps straat te Graauw. De Ronde van Graauw wordt geopend met een proloog over ruim dertien kilometer. Een dag la ter wordt er een etappe gere den over 50 kilometer die mee zal tellen voor het individueel en het ploegenklassement. Donderdag 8 mei is er in Graauw een ploegentijdrit over 36 kilometer. De renners rijden dan de grote ronde het geen betekent dat men over de Graauw Paal zal rijden. Vrij dag 9 mei is de slotdag met een rit in lijn over 50 kilometer. De Ronde van Graauw staat ook open voor rennners van buiten Zeeland. Onbekende renners voor de jury zullen overigens in de A-categorie worden ge plaatst om verrassingen te voorkomen. Zaterdag 31 mei organiseert de trimfederatie in Graauw een koers. Op 13 september wordt het ploegenkampioenschap van Zuid-West-Nederland verre den. De wedstrijd begint om 14.00 uur en de renners moeten drie keer de grote ronde rijden hetgeen neerkomt op een af stand van 40 kilometer. De ploegen moeten uit minstens vier renners bestaan en ten hoogste uit zes. De sportver eniging St.-Aloy had verder het plan opgevat een koppel- koers te organiseren. Deze koppelkoers kan echter niet doorgaan omdat de KNWU het verbiedt om amateurs samen met trimmers te laten rijden. Het lag in de bedoeling om een amateurrenner aan een trim mer te koppelen, maar na overleg met Wim Evertse is daar een streep doorgezet. De KNWU laat zoiets niet toe. Toch heeft het overleg met Wim Evertse wel iets nuttigs opgeleverd. Indien er geen KNWU-wedstrijden zijn mo gen juryleden trimwedstrijden jureren netgeen m het verleden nog op groot verzet stuitte bij de KNWU. Zaterdag 20 sep tember wordt het trimseizoen voor de sportvereniging St.-Aloy afgesloten met een klassieker. „Het ligt m de bedoeling om de Omloop van Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen te or ganiseren", zei Remy Mangnus op een speciaal belegde verga dering. De organisatie is mo menteel bezig om de nodige vergunningen bij elkaar te krijgen van gemeenten en de provincie. Indien de wedstrijd doorgaat zal deze klassieker ongeveer 85 kilometer lang worden en het ligt in de bedoe ling om de wedstrijd van Graauw naar Graauw te laten verlopen. Verder zullen de plaatsen Kruispolder, Wal soorden, Perkpolder, Osse- nisse (Zeedijk), Noten, Reu- zenhoek, Zaamslag-Veer, Hei kant, St.-Jansteen, Cllnge, Nieuw-Namen, Prospeerpol- der en Graauw aangedaan worden door de rennerskara- vaan. De organisatie zal pro beren deze wedstrijd ook op te laten nemen in het Stern- klassement. In elk geval is dui delijk dat de sportvereniging St.-Aloy de trimsport een warm hart toedraagt. dan toe ongeslagen - moest het opnemen tegen clubge noot Walhout. Walhout had lak aan de opgebouwde re putatie van Van de Walle in dit kampioenschap en klopte deze dan ook gedecideerd. Daardoor kwam Vermue op gelijke hoogte met Van de Walle. Vermue had al eerder in dit kampioenschap een nederlaag moeten incasseren tegen die Van de Walle en kon nu door de misstap van laatstgenoemde speler mooi langszij komen. Komende zondag valt in de laatste ron de uiteraard de beslissing. Als voorlaatste partij (om streeks 15.30 uur) staat het treffen Hoek-van de Walle gepland en als finalepartij (omstreeks 17.30 uur) Wal- hout-Vermue. De kortste, partij staat echter niet op naam van een van de kop stukken. Die valt de als vijfde geklasseerd staande Lau Scheffers ten deel. In de der de ronde had deze speler slechts 17 beurten nodig te gen Walhout om de 55 punten te voltooien. De wedstrijden voor komende zondag begin nen om 13.00 uur. STAND (respectievelijk matchpunten en algemeen gemiddelde): 1 M. Vermue 10-1.92, 2 J. van de Walle 10-1.83, 3 S. Walhout 8-1.87, 4 P. Hoek 6-1.66, 5 L. Schef fers 5-1.85, 6 B. Bos 5-1.61, 7 L. de Looff 4-1.38,8 L. Goet- hals 0-1.34.

de Stem | 1980 | | pagina 15