JUDOPEIL OMHOOG BRENGEN Jean Pierre du Fossé wint tennistoernooi Effect klopt St. Aloysius SENK DE WEE: Rollendriedaag- se in Terneuzen J blijft iar.* ÏEK Tieleman vijlde VERGADERING TERMZEN temng n fouten Boodens aan leiding bandstoten uitslagen Vergade ring tennisbond blijft taagbaar. genomen fckent de eleidelijk lourrente. uitge- hatie bij ïoor ver- CHE BANK met u mee. r Braun heeft indigde in de ■rde in dezelf- kilometer in 4 n kopman, die Wolf naar de ie ritzege. i won, heeft in seconden op litser verkeert ser heeft al te an Italië als in aun(WDL), 22 •Too) op 17 sec,, laeminck (Bel) seppe Saronni laeminck (Bel) tijd, 3. Fons de eppe Matinelli un (WDL) z.t. foewel Kevin een contract et de Engelse b Southamp- aanse topclub en in het werk amburger SV ifen heeft ge- binden. or gaans goed sportkrant Sport zal di- Giuliano van fze week naar om te praten Southampton van Keegan aiding van Ju- thampton een 1 miljoen gulden) bie- iijn rechten op 1 laten vallen. aan een over een jaar erdienen. n. Daar wil ik ireneen". n van Cruijff tats zou een innen zijn het al voor de ouden. Er lie- dat de ploeg rhuizen naar meer wij met oach Gordon in slagen het ■t stadion te si wij serieus en of er be- ior voetbal in :STEM VAN DONDERDAG 28 FEBRUARI 1980 (Van onze sportredactie) SLUIS - Jean Pierre du Fossé is winnaar geworden van het ,gde Steenen Beer-toernooi, dat was georganiseerd door de tntennisvereniglng Sluis. Hij heeft er wel lang op moeten jchten. In 1977 en 1978 was hij al finalist, en nu de derde keer is het wel raak. De als grote favoriet getipte Teun van Heel- ergen moest in zijn jeugdige clubgenoot zijn meerdere erken- jean Pièrre du Fossé heeft (niet gemakkelijk gehad om >t toernooi op zijn naam te srijven. Al in de eerste ronde reeg hij af te rekenen met het rvice-kanon Patrick van iele. Het werd een bekeken 5 overwinning (er werd ge- leeld over 25 minuten). De ilg Philip Haldermans werd ■rvolgens iets simpeler aan de int gezet (8-4) waarna broer Juliën du Fossé nog minder in de tennispap te brokkelen had: 7-2. Tot aan de halve finale had Teun van Heelsbergen het schijnbaar eenvoudiger gehad. Hij boekte een 8—0 overwin ning op Paul Kok en versloeg Egbert Versprille met 6-3. De Belg Robert Decoster staat binnen de lawntennisvereni- ging Sluis al jaren als een uit- (Door Rinus Verberkmoes) AXEL In september 1979 begon hij voor zichzelf met iet geven van judolessen in de gymnastiekzaal van het ldenrustcollege te Terneuzen. Ruim een jaar later had lij zijn eigen Dojo (judozaal) met een vloeroppervlakte an 80 vierkante meter in Axel, compleet met kleedruimte, nietten en centrale verwarming. Douchegelegenheden in nog in aantocht. De verbouw van de ex-timmerwerk- ilaats in de Bastionstraat nam hij geheel voor eigen reke- Redenen om eens met de 32-jarige, uit Yerseke af- iomstige en in het dagelijks leven als chemisch analyst bij )ow Chemical werkzame Henk de Wee te gaan praten. Uit idealisme ben ik.voor aezelf begonnen. Na bij Felix lansen (Goes), Wim Geelhoed iSchore) en Staf de Moor Jxel) getraind te hebben noest ik kiezen. Ik had naar lijn inzicht te weinig trai- iingsmo gelijkheden om tot goede resultaten te komen. Stoppen of voor jezelf begin- sn dacht ik, dat was de keus. Bet is sportschool Zeldenrust (eworden. Een naam die ik heb (ekozen door de binding, die ik methet Zeldenrustcollege heb. Deze naam zal in de toekomst nog wel veranderen. Als ik in het bezit ben van het diploma jcdoleraar. Tot die tijd mag de sportschool namelijk mijn naam niet dragen. Momenteel •erk ik onder toezicht van Km Geelhoed, anders mag het tiet. Met het ABO-diploma en het diploma judoleider mag je alleen onder supervisie van een bevoegd persoon werken. In middels heb ik de diploma's ABO; Recreatiesportleider, judoleider en onlangs het di ploma assistent-judoleraar gehaald. De laatste etappe ben ik nu aan het volbrengen. De opleiding tot judoleraar is erg zwaar, ook al gezien het aantal Hometers dat ik hiervoor moet afleggen. „De cursus wordt namelijk in het KNVB- sportcentrum te Zeist gege ten". Ik ben begonnen aan iets •aarvan ik het eind nog niet kan overzien. Voorlopig loopt Hes boven verwachting, ■'•aast mijn normale werk bij Dow geef ik ook acht uur les in ierneuzen en vijf uur in Axel Per week. Het aantal leerlin gen breidt zich nog steeds uit. 'lomenteel zijn er al ongeveer 150, van wie 200 jeugdleden, 10 senioren en zo'n dertig da- nes. Het is in de judosport een "nicum om voor jezelf te be ginnen met een eigen Dojo. 'elfs deze ruimte is al twee 'vonden verhuurd aan de lief hebbers van yoga. Mijn moti vatie dit op te zetten was Worm. Dit zal gezien de grote hoeveelheid werk die ik er aan heb wel iets afnemen. Ik kom ™gen te kort, ook al omdat ik administratie zelf verzorg. Dat Henk de Wee niet alleen a® judo gedaan heeft is een S'geven. Eens was hij belofte- vul voetballer bij de voetbal- leniging Yerseke. Eenmaal 'angeland bij de selectie moest keus gemaakt worden tus- Se& voetballen of judo. „Het is Mo geworden omdat ik nogal individualistisch ingesteld "ai- Hier was ik minder af hankelijk van de mentaliteit Vn anderen. Je wegstoppen "hter anderen was er niet "■aar bij. Iets wat ik met mijn prestatiedrang nodig had. 'nch is mijn prestatiedrang nooit goed tot zijn recht geko men wat wedstrijdprestatie atreft. Oorzaken als slechte ^geleiding en opvang zijn aar mede debet aan geweest. De fouten die naar mijn me- tjjJP gemaakt zijn, wil ik persé niet meer maken. Voorlo- "gis de start goed geweest en (Van onze sportmedewerker) GOES In „De Omroeper" in Goes is vrijdag en zaterdag een begin gemaakt met de eindstrijd om het kampioen schap 2e klps bandstoten van het district Walcheren-De Be velenden. Na vijf rondes heeft B. Boudens van OKK (Kwa- dendamme) zich van de leiding verzekerd. Zaterdag om twee uur wordt in hetzelfde café de finale ge speeld. De laatste partij wordt tegen vijf uur verwacht. Voorlopige stand: 1. L.B. Boudens (OKK) 132 carambo les, 114 beurten, 6 punten, hoogste serie 7, algemeen ge middelde 1.158. 2. J. Bakker (DOS Middelburg) 131,115, 6, 13, 1.139, 3. R. Adriaenssens (LBV) 139,149,6,6,0.933, 5. J. Bruggeman (Onder Ons) 123. 112,5, 10, 1.098,6. H. Rijsdijk (Thaiia) 136,156,'5, 5,0.872, 7. F. Decoster (VOG) 130, 133, 4, 6, 0.977, 8. L v.d. Berg (BVM) 107, 155,2, 5, 0,690. gekookte speler bekend. Hij deed zijn naam ook nu eer aan en bood Van Heelsbergen uit stekend partij, al moest hij tenslotte met 7-5 het hoofd buigen. Een finale dus tussen Van Heelsbergen en Du Fossé. Niemand durfde een voorspel ling te maken al hoopte men op een doorbraak van de jeugd. De overwinning van Du Fossé is ondanks de uiteindelijke 6-5 uitslag eigenlijk nooit in ge vaar geweest. Via 2-0 en 5-2 werden de eindcijfers vastge legd. Uitslagen kwartfinales: Van Heelsbergen-Versprille 6-3; Decoster-Roozen 5-4; Hal dermans-Jean Pièrre du Fossé 6-3; Juliën du Fossé-Leen- houwers 6-4. Halve finales: Van Heelsbergen-Decoster 7-5; Jean Pièrre du Fossé-Ju- liën du Fossé 7-2. Finale: Jean Pièrre du Fossé-Van Heelsber gen 6-5. Een dag eerder was de jeugd actief geweest in de gemeente lijke gymnastiekzaal (voor tennis eigenlijk een paar meter te klein). Verrassingen vielen hier volop te noteren. De latere winnares bij de meisjes, Anjo den Decker begon geïnspireerd tegen Annemarie van Remor- tel, hetgeen haar een 6-0 over winning opleverde. Daarna werd Joyce Henry - die zeer verrassend Ingrid Remijn de weg had versperd - met 6-1 terug gewezen. De andere Analiste, Desirée Sandhof, had zelfs nog één game minder moeten afstaan over vijf jaar wil ik met een jeugdpioeg in de top van Zuid- Nederland meedraaien. Jon gens die voldoende talent in huis hebben en de motivatie op kunnen brengen om aan de top te komen, ga ik begeleiden en extra trainen. Mijn opleidin gen zijn voor een deel recrea tief en voor een deel prestatief gericht. Scheiding tussen recreatief en prestatief moet er volgens mij zijn. Niet van alle sporters kun je een prestatieve instel ling verwachten. Voor de re creatiesporters moeten er ook mogelijkheden zijn. Ook ben ik, gaat Henk de Wee verder, „de mening toegedaan dat er een centrale jeugdtraining moet komen. Momenteel is er niets. De dialoog om tot ge- richtee training te komen ont breekt. Men blijft te veel in het eigen straatje voorthobbelen. De zaken moeten gecoördi neerd worden. Het eigen be lang zal dan ondergeschikt moeten worden aan het gestel de doel. De sportscholen moe ten de zaken bijeen durven brengen, dat is de enige manier om tot resultaten te komen. De regio is groot genoeg om elkaar niet voor de voeten te lopen. Samen iets opzetten is wat we moeten doen", zegt de fanatie ke Henk de Wee. „Het judopeil ligt te laag, dat moeten we om hoog krijgen". Op de vraag hoe hij de jeugd medisch wil laten begeleiden op weg naar en aan de top om het risico van chronische af wijkingen op latere leeftijd door slechte blessurebehande ling in de jeugdperiode te voorkomen, is Henk even ver rast. Toch vind hij direct een oplossing. „Naar mijn mening Henk de Wee: „Over vijfjaar wil ik met een jeugdpioeg in de top van Zuid-Nederland meedraaien". is de medische begeleiding een situatie om droevig van te worden. Niets wordt er aan ge daan, geen keuring, niets. Bij de prestatief ingestelde jeugd zou medische begeleiding een voorwaarde moeten zijn. De overheid zou een arts de op dracht moeten geven zich te specialiseren in sportbegelei- ding en sportblessures. Tevens moet er dan een regio aange wezen worden waar deze arts zich zou moeten vestigen". Uitspraken die nogal pro gressief en gedurfd zijn, maar wat wil je anders verwachten van een judoleraar die over loopt van ambities en daarvoor zelf keihard werkt. v 1 A-JUNIOREN Hoofdklas A - Kloetinge Al - HW Al 0-1, Terneuzen Al - Robur Al 8-1, AZW Al - Tern. Boys Al 1-1, Vlissingen Al - Yerseke Al 7-0, Goes Al - Steen Al 1-0 gest. Groep A2 - DFS Al - Duiveland Al afg., Zonnemaire Al - Zierikzee Al 0-10, SVOWK Al - Heinkens- zand Al 2-3, Wolfaartsdijk Al - SKNWK Al 1-4. Groep A3 - Veere Al - Zld. Sport Al afg., Bevelanders Al - Middelburg A2 1-6, Dauwendaele Al - Vlissingen A2 3-0, RCS A2 - Noormannen Al 1-1. Groep A4 - Meeuwen Al - Walcheren Al 3-0, Nieuwdorp Al - RCS Al 1-4, Zeelandia Al - Jong Ambon Al 1-1, Patrijzen Al - VCK Al 2-2, Serooskerke Al - Arnemuiden Al 6-4. Groep A5 - SSV Al - Kapelle Al 1-3, Apollo Al - Krabbendijke Al 0-1 gest., Hansw. Boys Al - Kruiningen Al 1-1, Kloetinge A2 - Waarde Al 0-0. Groep A6 - Axel Al - Corn Boys Al 6-1, Aardenburg Al - Ria Al 5-0, Biervliet Al - Hoofdplaat Al 2-0. GroepA7 ZaamslagAl - Vogelwaarde Al 2-6. B-JUNIOREN Hoofdklas B - Tern. Boys BI - Goes BI 3-2, RCS BI - Corn Boys B1 2-0HVV B1 - Vlissin- genBl 1-5, ZierikzeeBl -Ter neuzen BI 0-1. Groep B2 - ZSC BI - Mevo B2 afg., Bruse Boys BI - WIK BI 13-0, Mevo BI - Renesse BI 3-1, Duive land BI - DFS BI 5-0. Groep B3 - Kwadendamme BI - We- meldinge BI 5-1, SVD BI - Apollo BI 4-3, Krabbendijke BI - Rillandia BI 4-1, Yerseke BI - Kloetinge BI 0-4. Groep B4 - Wolfaartsdijk BI - Patrij zen BI 0-2, Cortgene BI - Wissenkerke BI 3-0, Colpl. Boys BI -BorsseleBl 15-0, 's- H. Arendskerke BI - Hein- kenszand BI 2-1, Volharding BI - SSV BI 1-6. Groep B5 - Kloetinge B2 - Yerseke B2 3-0, RCS B3 - Robur B2 3-3, Krui ningen BI - Hansw. Boys BI 3-1, Middelburg B2 - Kapelle B2 4-0. Groep B6 - Meeuwen B2 - Nieuwland B2 7-0, Wal cheren B2 - Middelburg B3 3-1, Zld. Sport B2 - Seroos kerke B2 1-1, Middelburg B4 - RCS B4 9-1, Vlissingen B3 - Zeelandia B2 2-1. Groep B7 - Veere BI - Serooskerke BI afg., Oostkapelle BI - RCS B2 afg., Zeelandia BI - Dauwen daele BI 12-0, Domburg BI - Jong Ambon BI 2-0, Nieuw land BI - Meeuwen BI 2-0. Groep B8 - Arnemuiden BI - Vlissingen B2 3-3, VCK BI - GPC BI 2-2, Breskens BI - Schoondijke BI 16-0, Zld. Sport BI - Hoofdplaat BI 0-0, Oostburg BI - Walcheren BI 4-0. Groep B9 - Terneuzen B2 - Biervliet BI 4-0, IJzendijke BI - Aardenburg BI 0-0, Hoek BI - Cadzand BI 8-0, Sluiskil BI - Groede BI 3-2, Sluis BI - Philip pine B14-0Groep B10 - Vogelwaarde BI - Hontenisse B1 2-3, Axel BI- Zaamslag B1 2-1, Koewacht Cl - Clinge Cl 2-1, EDO BI - AZW BI 0-1, Graauw BI - Steen BI 1-3. Groep Bil - Steen B2 - Corn Boys B2 2-1, Terhole BI - Vo gelwaarde B2 2-2, HVV B2 - HW B3 6-1, Terneuzen B3 - Axel B2 3-0, Hontenisse B2 - Tern. Boys B2 3-3. (Van onze sportredactie) KLOOSTERZANDE - Ben nie Tieleman uit Kloosterzan- de is in een veldrit in het Bel gische Zelzate voor nieuwelin gen en liefhebbers op een ver dienstelijke vijfde plaats geëindigd. Winnaar van deze laatste cyclo-cross van het sei zoen werd de Belg Drik Koole. Er gingen in Zelzate zestien coureurs van start. In totaal heeft Tieleman in het afgelopen cross-seizoen aan 40 veldritten deelgeno men. Twintig keer finishte hij bij de eerste vijf. Tieleman stapt nu over naar de junioren categorie. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN - De algeme ne vergadering zaalvoetbal rayon Terneuzen zal op don derdag 13 maart worden ge houden in café „Du Commer ce" in Terneuzen. De bijeen komst begint om 19.30 uur. Op de agenda staan onder meer de volgende punten ge noteerd: bestuursverkiezing, benoeming kascommissie, be groting en vaststelling finan ciële verplichtingen van de verenigingen, regels zaalvoet bal, competitie, nieuwe afme tingen speelveld, bekerwed strijden en Zeeuws kam pioenschap. DEN HAAG - De Zeeuwse schaatsers hebben op De Uit hof gestreden om de trainings- groeptitel, die geïncasseerd werd door Arjaan van de Kreeke. Frans van de Berge eindigde op de tweede plaats, Mari Stevense moest verstek laten gaan, omdat hij op trai- ningsreis was naar InzelL i i W$. De dames van Morres/Hulst (rechts van het net) in actie tijdens het geslaagde tiende Dullaert bedrijfsvolleybaltoernooi. (Van onze sportmedewerker) HULST - Het damesteam van het Mid delburgse Astrow is winnaar geworden van het tiende Dullaert-bedrijfsvolleybaltoer- nooi, dat in de Hulsterse sporthal „Den Dullaert" werd gehouden. Astrow, met een enorme wedstrijdervaring, slaagde er pas in de laatste wedstrijd van dit toernooi in de zege veilig te stellen. In de eerste set van de laatste partij liet Astrow zich bijnan nog verrassen door het sterk spelende Voor waarts, dat slechts met vijf speelsters aan trad. De krappe winst (15-13) en de duide lijke 15-5 setstanden stelden de toernooi zege veilig. De Astrow - Dames wonnen hun wed strijden tegen Morres (15-7, 15-6) en VC Den Vilder (15-2, 15-4) vrij gemakkeijk. Lybeert/Verstraeten bezorgde Astrow het eerste verliespunt. Het won de eerste set met 15-12, maar kreeg in de tweede set klop met 15-11. Ook tegen Neelemans BB had Astrow het bijzonder moeilijk. In deze enerverende parij werden de punten ge deeld: 14-15 en 15-13. De overige uitslagen bij de dames zien er als volgt uit: Morres-VVC 15-4 15-2; Voorwaarts-Neelemans BB 8-15 15-7; WC- Voorwaarts 1-15 8-15; Neelemans BB-Morres 15—13 15—13; Morre&-Voor waarts 13-15 15-11; Voorwaarts-Lybeert/ Verstraeten 15-5 15-4; Lybeert/Verstrae- ten-Morres 14—15 1015; Neelemans BB-Lybeert/Verstraeten 15-6 15-1; Nee lemans BB-WC 12-15 15-2; WC-Ly- beert/Verstraeten 5-15 5-15. Bij de heren zegevierde het team van Ly beert/Verstraeten, dat de toernooizege de finitief pakte in zijn laatste wedstrijd. Het speelde in die „finale" gelijk tegen Nec- kermann, de onbetwiste leider in de Hus- terse bedrijfsvolleybal competitie. Nec- kermann was ingevallen voor het Vlis- singse PGV, dat zich op het laatse moment had afgemeld. Bij de heren was het toernooi deze keer, in tegenstelling tot voorgaande jaren, zwak bezet. Dit had tot gevolg dat de herenteams elkaar ieder twee keer ont moetten. Invaller Neckermann won zijn eerste wedstrijd tegen het Middelburgse Young Boys vrij moeizaam: 15-13 15-11. In de tweede wedstrijd met Young Boys werden de punten gedeeld. Lybeert/Verstraeten, de latere winnaar, startte met een gelijk spel tegen Young Boys (15-11 13-15). In zijn tweede wedstrijd tegen Young Boys had Lybeert/Verstraeten het alleen in de eerste set (15-11) even lastig, maar de tweede set werd probleemloos gewonnen met 15-6. De beide wedstrijden tussen de kemphanen in de Hulsterse bedrijfsvolleybalcompetitie Neckermann en Lybeert/Verstraeten ein digden allebei in puntenverdelingen: 13-15, 15-10 en 15-5, 5-15. Het wedstrijdsecretariaat van dit de tiende Dullaert-toernooi werd voortreffe lijk verzorgd door Hans Mol en Robert van Kerkhoven. Het was voorzitter Gerrit Naessens van de Hulsterse Bedrijfsvolley balcompetitie, die na afloop van dit door het publiek goed bezochte toernooi de prijsuitreiking voor zijn rekening nam. om zo ver te kunnen komen, al moet wel opgemerkt worden dat Pauline van Remortel ze ker meer verdiend had. De fi nale zou Desiré Sandhof vol gens plan winnen, maar ook een tennisbal is rond en de winterbegeleiding heeft Anjo den Decker zeker geen win deieren gelegd. Een verdiende en duidelijke 5-2 overwinning was voor haarzelf misschien wel de grootste verrassing. Uitslagen halve finales: Sandhof-Van Remortel 6-0; Henry-Den Decker 6-1. Fina le: Den Decker-Sandhof 5-2. Wegens verschillende sport evenementen viel de opkomst van de jongens wat tegen, maar dat wil niet zeggen dat er kwa litatief een mindere winnaar uit de bus kwam. De met veel talent bedeelde Aldo de Krij- ger~won de finalepartij van Dire van Maele met 6-0, maar de'.e cijfers waren toch wel 'etwat geflatteerd. In de halve finale had Jan van Maele dui delijk weer kansen op de over winning gehad, maar bij het luiden van de bel stond hij net met 4-3 achter. Aldo de Krij ger werd dus duidelijk „gered door de bel". Uitslagen halve finales: De Krijger-Van Maele 4-3; Van Maele-Henry 6-0. Finale: De Krijger-Van Maele 6-0. (Van onze tafeltennismede- werker) MIDDELBURG - De kop positie van Zand 2 in de eerste klas van de Zeeuwse afde lingscompetitie tafeltennis is afgelopen week niet in gevaar gekomen. De Middelburgers speelden eerst een vervroegde wedstrijd tegen hekkesluiter MZ 4, dat met 2-8 werd terug gewezen. Enkele dagen later werd ook Arnemuiden 1 aan de zegekar gebonden (7-3). Op nieuw bleef Tom Slager in bei de duels ongeslagen bij Zand 2. Effect/De Kreekzoom 1 wist aansluiting te houden met de leiders door in eigen huis met 6-4 tegen St. Aloysius 1 aan het langste eind te trekken, na een 0-1- achterstand, doordat Bogaert van Roeland won, stoomden de Terneuzenaren door naar een 5-1- voorsprong, waarna Leo Lampert in de achtste partij voor zijn derde overwinning zorgde en daar mee de volle winst binnens leepte voor zijn team. Jo Bo gaert en Johan Braet wonnen elk tweemaal en invaller-ve teraan Miel Dumez bleef op nul staan. De strijd tussen de beide staartteams Big Smash en MZ 4 eindigde in een overwachts grote 8-2 zege voor de Bigge- kerkers. Goes 1 bleef in de tweede klas A onbedreigd aan kop door een monsterscore tegen MZ 7 (10-0). MZ 5 en Weste- raicht 1 bleven goed volgen. De leiding in 2B bleef in handen van ONA 1 al kropen de Oostburgers ditmaal tegen MZ 6 door het oog van de naald via een benauwde remise. Jo han Aers sr. boekte met twee maal winst het beste resultaat. Effect 2 moest met ruim ver schil de punten meegeven aan het bezoekende Arnemuiden 2, dat met 2-8 won. Senioren: le klas: Eff 1 - Aloy 1 6-4, Zand 2 - Arn 1 7-3, B. Sm 1 - MZ 4 8-2, MZ 4 - Zand 2 2-8. 2e klas A: Westz. 1 - Laur 2 9-1, MZ 5 - Zand 4 7-3, Goes 1 - MZ 7 10-0. 2e klas B: Eff 2 - Arn 2 2-8, MZ 6 - ONA 1 5-5. 3e klas A: ONA 2 -Goes4 3-7, MZ 9-Arn 3 4-6, Answ - Kap 2 10-0. 3e klas B: Kerkw 2 - Arn 4 5-5, Scald 1 - Znd 5 7-3. 3e klas C: Goes 2 - Kerkw 1 7-3, Kap 1 - Westz 2 8-2. 3e klas D: SAR - Eff 3 4-6, Aloy 3 - RWS 0-10. 4e klas A: PNL 2 - B. Sm 4 7-3, Kats 1 - Veere 3 10-0, MZ 10 - Bat 1 10-0. 4e klas B: Veere 1 - kerkw 3 37, Kap 4 - Zand 7 10-0, Scald 2 - MZ 14 7-3. 4e klas C: Mar 4 - Kap 3 8-2, Zand 6 - Kats 2 8-2, MZ 13 - Laur 3 2-8.4e klas D: B. Sm 3 - MZ 11 8-2. 4e klas E: Westz 3 - PNL 3 9-1, MZ 12 - Laur 4 0-10. 4e klas F: ATV 2 - Eff 5 2-8, Pzem 2 - AKF 1 1-0. 4e klas G: AKF 2 - ATV 1 3-7, Eff 4 - Aloy 4 9-1. 5e klas A: Kerkw 4 - Goes 6 5-5, MZ 17 - Westz 4 3-7, TTVO 2 - Kap 6 4-6. 5e klas B: Westz 5 - Wilno 2 7-3, Kap 5 - PNL 4 5-5, MZ 16 -Bat 3 4-6. 5e klas C: MZ 18 - Westz 6 10-0, TTVO 1 - KMAP 7 10-0, Laur 7 - Bat 2 8—2. 5e klas D: MZ 19 Laur 6 9-1, B. Sm 5 - MZ 15 5-5. (Van onze tennismedewerk- ster) KAPELLE - Op zaterdag 8 maart vindt in Kapelle de dis trictsledenvergadering, de zo genaamde voorjaarsvergade ring, van de Koninklijke Ne derlandse Lawn Tennis Bond district Zeeland plaats. In deze vergadering zal er met name aandacht worden besteed aan het hoofdstuk fasentraining. Deze fasentraining, die onge veer acht jaar geleden door de tennisbond werd ingevoerd en een landelijke opzet inhoudt ter opvanging van getalen teerde jeugd, valt in het dis trict onder de Commissie Ge selecteerd Jeugdtennis. Het door de Middelburgse ten nisclub MLTC aan de verga dering van 24 november j.l. gerichte schrijven met betrek king tot de opzet van de fasen training zal in punt vier van de agenda uitgebreid behandeld worden. Het bestuur van de MLTC stelt in zijn brief dat er te weinig aansluiting bestaat tussen de basistraining bij de clubs en de fasentraining. Ver der vindt men het aantal kin deren dat fasentraining krijgt te groot en denkt men aan as sistentie voor de districtstrai ner. De voorzitter van de Com missie Geselecteerd Jeugdten nis, de heer F. Baarends, heeft hierop een uiteenzetting over het gevoerde beleid van zijn commissie op schrift gesteld, waarover op de vergadering nog verder gesproken zal wor den. Tijdens deze vergadering worden er tevens twee kandi daten gezocht voor de al eerder genoemde commissie. Eén we gens het vertrek van mevrouw Hoogendoorn, en één ter uit breiding van de commissie. Daarnaast bestaat er in het districtskantoor nog een va cature voor de Commissie Op leidingen. De agenda omvat verder een voorstel van het districtsbestuur tot uitbrei ding van de wintercompetitie. Deze is afgelopen januari ge start met 8 teams verdeel dover twee poules. Gedacht wordt het aantal teams uit te breiden tot 24. Nadat de voorzitters van de verschillende commis sies van bijstand hun medede lingen gedaan hebben, zal dis tricts voorzitter ir. C.W. Won- dergem na de rondvraag de vergadering kunnen sluiten. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN - In café „'t Keldertje" te Terneuzen wordt op donderdag 28 en vrijdag 29 februari en zaterdag 1 maart een rollendriedaagse gehouden. Hieraan zal worden deelgenomen door een twaalftal verenigingen uit Terneuzen. De wedstrijden beginnen iedere avond om zeven uur. De deelnemende verenigingen zijn: voetbalvereniging Terneu zen; voetbalvereniging Terneuzense Boys; voetbalvereniging Spui; voetbalvereniging Hoek; korfbalvereniging Luctor; dui- venvereniging „De Eendracht"; zwemclub De Schelde; voetbal vereniging Terneuzen jeugdleiders; voetbalvereniging Terneu zense Boys jeugdleiders; voetbalvereniging Mistrappers; voet balvereniging Stoffels en de scheidsrechtersvereniging.

de Stem | 1980 | | pagina 15