Kerk Westdorpe werd vertimmerd EXPORUIMTE IN PLAATS VAN BANKEN Koninginnedag Biervliet uitgesteld tot 5 mei Rode Kruis verkocht goed Hoek-Totaal '80 barstensvol met spelen Forse boete en ontzegging rijbevoegdheid I ^Veertien dagen voorwaardelijk voor inwoner Koudekerke ré ï.d. Broek iMeuwe trainer |!.Y. Hoofdplaat I Zeeuwse STELTKLllT EN VOGELBESCHER MING VERGADEREN m Geen extra verkeers maatregelen Pierssens Polderstraat Sluiskil Hoofdplaat Schoondijke Prinses Irene" Terneuzen Terneuzen streek P. Remijnsen: Bushalte aan Rozenlaan MS. patiënten toeren door ^teren Schietingen Zaamslag Droogzwemmen voor filmopnames café Centraal TlO PE STEM VAN DONDERDAG 21 FEBRUARI 1980 16.30 uur en uur, zo. uur, di. uur, woe. istenaarscen- ;tr. 13. Exp. i van Sofie di. t/m vr. 14.00-17.30 19.00-21.30 00-12.30 en (t/m 28 - 20 u: Une 12 j. Luxor- u: „Opname" Werktheater. sater 1 - 20 u: >p safari, a.l. ter 2-20 u: s. 16 j. De Piek en met Marty quis - Nieu- ,ge Klink ex- werk. Werk op die eerste m woe t/m zo. 0 uur (t/m 24 <E 20 u: „Bruin saretier Jan «KERKJE Bistro in den sl Weyland ex- Iderijen. Dag. .00 uur (t/m 28 T12 (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL - Het college van b en w van Terneuzen vindt extra verkeersmaatregelen in de Pierssenspolderstraat in Sluiskil niet nodig. In antwoord op een brief die de bewoners van die straat november vorig jaar aan de raad verstuurden, zeggen b en w dat het verkeer in de Pierssenspolderstraat niet druk is. Wel geeft men toe dat het verkeer is toegenomen. Onder zoek heeft uitgewezen dat ge middeld 31 auto's per uur de weg berijden. Ook al omdat de weg dient voor wijkontslui- ting. ziet men echter geen re den om verkeersdrempels aan te leggen. Het college ontkent in zijn concept-brief dat er parkeer problemen zouden bestaan in ie Pierssenspolderstraat. „Voor wat betreft uw opmer king dat regelmatig automo bilisten over het trottoir rijden op het gedeelte tussen het Eli- sabethziekenhuis en de voor malige gebouwen van De Sterre delen wij u mede dat tij dens het onderzoek'daarvan niets gebleken is. Wel is ge constateerd dat bewoners zelf incidenteel hun auto's op het trottoir parkeren. Het aan brengen van paaltjes, zoals door u verzocht, is naar onze mening dan ook niet noodza kelijk", zo schrijft men. Overigens wil het college bij een reconstructie van de weg wel proberen het verkeer voor het ziekenhuis zo veel mogei- lijk over de Baljuwlaan te lei den. De brief moet nog de ze gen van de gemeenteraad krij gen die 28 februari bijeen komt. (Van onze correspondente) MIDDELBURG - Onder het motto: „De aanhouder wint" bad de 43-jarige J.W. uit Kou dekerke het 15-jarige meisje N. het toilet ingetrokken, waarna hij haar borsten had betast, zo stond in de aanklacht te lezen. Voor de politierechter in Mid delburg ontkende hij het meisje zelfs maar te hebben Het gebeurde op 4 augustus I vorig jaar. Getuigen verklaar- (Van onze correspondent) TERNEUZEN - Tijdens de I openbare commissievergade- I ring van Openbare Werken I verzocht de heer P. Remijnsen (PvdA) de voorzitter, wethou der drs. R. Barbé, aandacht voor een tweetal verkeers problemen. De heer Remijnsen vond dat iet, vooral ten gerieve van de bewoners van het bejaarden tehuis „Vremdike" te Hoek, een grote verbetering zou zijn als de ZWN-bus ook een halte had aan de Rozenlaan. Voorts vroeg hi] aandacht voor de halfuur dienst te Terneuzen. De heer Remijnsen zou voor de mensen van Driewegen en van de flats in de Diepenbrocklaan debus langs Driewegen willen laten rijden, vervolgens af slaan naar de Rooseveltlaan en tenslotte naar de Sloelaan. Wethouder Barbé beloofde een en ander te zullen opnemen I met de ZWN-directie. (Van onze sportmedewerker) HOOFDPLAAT-André van Broek wordt de nieuwe oe- 'enmeester van zondag-vier- aeklasser Hoofdplaat. Hij «°rdt de opvolger van George Bakker, die zoals bekend aan het eind van dit seizoen Hoofdplaat verlaat om in Hoe wacht in dienst te treden. André van de Broek, 29 jaar, woonachtig in Vlissingen, was aan niet onverdienstelijk voet- aller bij Walcheren, Middel- "tg en Vlissingen, en is dit I ,eizoennog als trainer verbon- aan de zaterdagclub neer Arendskerke. Hoofd plaat en Van cfé Broek teken en éénjarige verbintenis. Iden (Van een onzer verslaggevers) 'jjjom uba uappfhj io 'dups uba [ui] uaatsjootpS I ruil ^VIRDAM - Zaterdag IrJ" ."Berd multiple scle- I v„„?,iënten °P initiatief I reai st'cb,'ng centraal bu- een Maatschappelijk werk "bootreis maken op de van wateren. Aan boord I tieo eme"a II zullen ar- C«rieKIS- V8der Abraham> I tn an,) nin8s' Jacques Herb s(eer V°°r een- geze"'8e den later tegenover de politie dat W. al lange tijd achter N., die bij W. als winkelmeisje in dienst was, had aangezeten, waarbij hij herhaaldelijk „er otische taal" had uitgeslagen. Die dag had W. bovendien overvloedig campari geschon ken, iets wat ook zijn echtge note was opgevallen. „Een mesjokke zaak", noemde W. de hele affaire, en hij voegde er nog aan toe dat het jammer was dat de politie zich zo druk maakte met dergelijke „klei nigheden". Een kleinigheid vond de officier van justitie mr. van Nierop de zaak overi gens niet. Hij achtte het wel degelijk bewezen dat W. ge weld had gebruikt om het meisje te dwingen tot het on dergaan van ontuchtige han delingen. Dit bewijs grondde hij vooral op de getuigen verklaringen en die van het slachtoffer zelf, die enkele da gen later aangifte deed bij de politie. Raadsman mr. Ruisink uit Maastricht trok deze be wijzen in twijfel. Een en ander zou gebeurd zijn tussen vijf en negen 's-avonds, de drukste tijd in deze winkel. Bovendien had de echtgenote van W. ver klaard dat N. beschouwd kon worden als „een jongensgek". Mr. Ruisink vond dan ook dat er te veel onzekerheden en twijfels waren die een veroor deling zouden kunnen rechtvaardigen. W. werd ver oordeeld tot een geheel voor waardelijke gevangenisstraf van veertien dagen met een proeftijd van een jaar. TERNEUZEN - De Oost- Zeeuws-Vlaamse vogelwacht De Steltkluut en de Neder landse Vereniging tot Be scherming van Vogels verga deren donderdag 6 maart om 20 uur in hotel Des Pays Bas te Terneuzen. Een medewerker van de laatstgenoemde vereni ging geeft een korte uiteenzet ting over het werk van de vo gelbescherming. Daarna wordt de kleuren film „Rietland in de Randstad" vertoond. Na de pauze, waarin de aanwezigen boeken, pos ters, brochures en nestkasten kunnen worden aangeschaft, wordt de nieuwste door J. van der Kam in 197 9 gemaakte film vertoond, „Weidevogels". Aan het einde van de bijeenkomst wordt een forum gevormd voor de beantwoording van even tuele vragen HENGSTDIJK - Aan' de zondag gehouden schieting in café P. van Dijk, namen 40 schutters deel. Uitslag: Op wip één: hoge vogel: A. de Bakker uit Hengstdijk; eerste en twee de zijvogel: W. vandeBoogaert uit Ossenisse. Op wip twee: •hoge vogel: W. van de Boog- aert; eerste zijvogel: J. Pau wels uit Axel; tweede zij vogel: J. Palmkoek uit Sint Gillis (B). HULST - Aan de zaterdag gehouden schieting in café W. Blommaert, namen 32 schut ters deel. Uitslag: hoge vogel: C. de Cauwer uit Hulst; eerste zijvogel: C. van Gassen uit Hulst; tweede zij vogel: C. D'Hooghe uit Sint Jansteen; grootste aantal (5): Vivian Piessens en J. Vernimmen bei den uit Hulst. (Van onze correspondent) WESTDORPE - Het inte rieur van Westdorpe's grote parochiekerk heeft de laatste tijd belangrijke veranderin gen ondergaan. Enkele en thousiaste vrijwillige mede werkers zijn daar in de afge lopen maanden druk mee be zig geweest. Dat gebeurde op basis van met de parochianen doorge sproken ideeën van pastoor Thiellier, die het hele kerk gebeuren letterlijk dichterbij de mensen wil brengen. Zo zijn achter in het gebouw aan weerszijden vijf banken ver wijderd, waardoor een flinke open ruimte is ontstaan. De bedoeling is om die in de toe komst onder meer te gaan gebruken als expositieruim te. Het leeuwedeel van die werkzaamheden is verricht door een van de parochianen, de heer A. Obrie, die er samen met zijn schoonvader O. Ver- naeve heel wat uurtjes in stopte. Ook andere paro chianen, met name koster W. Gillissen, lieten zich echter niet onbetuigd, onder meer bij het aanbrengen van de nieuwe decoratie en een ge luidsinstallatie. Alle veranderingen leiden er toe dat het kerkgebeuren in zijn geheel wat naar voren is geschoven. Wie nu achterin zit, is er toch nog nauw bij betrokken. Voor het zang koor is definitief een plaats ingeruimd vooraan in het priesterkoor vlakbij de of fertafel, waar ook een elek tronisch orgel staat. Dat wil volgens de pastoor overigens met zeggen dat het grote or gel op het oksaal samen met het koor nooit meer in actie zal komen bij kerkelijke plechtigheden. Pastoor Thiellier: „De liturgie kwam niet meer uit de verf. Daarom hebben we in onderling overleg deze maatregelen ge nomen. Maar dat wil niet zeggen dat we alles wat vroe' ger gewoon was, meteen hebben afgeschaft". De verwachting is in ieder geval dat de veranderingen in de kerk evenzoveel ver fraaiingen zullen betekenen. Er zijn weliswaar een kleine honderd plaatsen minder, maar dat mag niet als een verlies worden gezien. De kerk van de Onze Lieve Vrouw Visitatieparochie is buitengewoon groot en slechts bij hoge uitzondering tot de laatste plaats bezet. SKW - In 't Klup-uus van de Centrale Stichting voor Sociaal en Kultureel Werk te Zaamslag wordt zaterdagavond een „bruin kafee" gehouden. Jong volwassenen kunnen vanaf ne gen uur hier terecht. Er zal on der meer een korte film worden vertoond. De titel hiervan is: Pink Floyd in Pompei'. De toe gangsprijs is drie gulden per persoon. Koninginnedag - Zoals bekend zal op koningin nedag de kroning plaats vin den van prinses Beatrix tot ko ningin. Het evenementenco mité Hoofdplaat wil van deze dag een festiviteit maken die klinkt als een klok. Omdat het te klein van samenstelling is, heeft het besloten die mensen te benaderen die al meerdere malen een steentje hebben bij gedragen tot het organiseren van een groot evenement. Met name de besturen van de wijk- comité's bij het 200-jarig be staan van Hoofdplaat in 1978, het dagelijks bestuur van het comité 200 jaar Hoofdplaat, de leden van de oudercomité's van de beide scholen en vele andere organisaties zijn ge vraagd aanwezig te zijn op een vergadering van het EVC, die gehouden zal worden woens dag 20 februari in café Wes tend te Hoofdplaat. Gepro beerd zal worden een comité op te richten die koninginne dag in Hoofdplaat tot een ware festiviteit zal maken. Soos alleenstaanden - De vereniging Soos Alleen staanden Oostburg houdt za terdag 23 februari om 20 uur een bijeenkomst in zaal Wijf fels te Schoondijke. Het orkest „De Apollo's" verleent er zijn medewerking aan en verder is er bingo en een verloting. Al leenstaanden vanaf 25 jaar kunnen deze bijeenkomst be zoeken. Kaartavond - Zaterdag 23 februari houdt de ontspanningscommissie van de VV Schoondijke weer een kaartavond voor leden en do nateurs in het clubgebouw op sportpark De Molenkreek. Er is weer gelegenheid tot bieden en jokeren, men begint om half acht. (Van onze correspondente) BIERVLIET - Op de onlangs gehouden vergadering van het evenementencomité Biervliet, is besloten om koninginnedag niet, zoals eerder vermeld op 30 april te vieren, maar op 5 mei. Het programma van deze dag ziet er als volgt uit: 9.30 uur rondgang muziek en drumband met kinderen die dienen te verschijnen met ver sierde voertuigen, OmJ 1 uur is er voor de jeugd van het voort gezet onderwijs volleybal op de speelweide. Bi] slecht weer wordt dit in de gymzaal ge houden. Om 14 uur start voor de jeugd van de klassen 4, 5 en 6 een puzzeltocht die start vanaf de markt en ongeveer vijf kilometer lang zal zijn. Bij slecht weer zal voor deze jon gelui een film worden ge draaid. Om 14 uur zijn er voor de kleuters van Biervliet spel letjes op de speelweide en voor de klasse 1, 2 en 3 is de op dracht Indianendorp bouwen. Dit ook op het speelveldje. Bij slecht weer wordt dit in de r.-k. basisschool De Komme ge daan. Om 15 uur wordt op het voetbalveld de eerste aftrap gegeven voor de voetbalwed strijden. De bedoeling is dat dan twee damesteams, een team van Driewegen, eeen team van het buurtschap Driewegen en een team van buurthuis De Péreplu op het veld komen. Om 21 uur start de lampionnenoptocht door het dorp. (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS- Zelfgemaakte artikelen van alle West- Zeeuws-Vlaamse deelnemers aan het welfare-werk van het Rode Kruis gingen gisteren vlot van de hand op een ver koopmiddag in het bejaar dentehuis Ter Schelde in Bres- kens. Er was grote belangstellintg voor deze verkoping, waaraan ook enkele attracties en gratis koffie vastzaten voor de koop grage bezoekers. De leidsters waren zeer tevreden met de opbrengst van 600 gulden, waarvan weer nieuwe mate rialen voor het welfare-werk kunnen worden gekocht. (Van een onzer verslaggevers) HOEK - Half maart hoopt de Stichting Evenementen Hoek het definitieve programma voor de Hoek Totaalfeesten rond te heb ben. De festiviteiten zullen woensdag 30 april (koninginnedag) beginnen en tot en met maandag 5 mei (bevrijdingsdag) voort duren. De spelen die worden georganiseerd zullen niet op lichamelijke prestaties zijn gericht. Voor die spelen is Hoek in tien buurten verdeeld. De ploegen, die zo'n dertig man sterk zullen moeten zijn, zullen elkaar op de sportvelden aan de Lovenpolderstraat bekampen. Elk team wordt onderverdeeld in drie leeftijdsgroe pen: één van zes tot vij ftien jaar, één van zestien tot en met dertig en één van 31 tot en met 96 jaar. Overigens laat de stichting weten dat „ook boven 96-jarigen welkom zijn". De spelen zijn verdeeld in binnen- en buitenspelen. Voor de eerste catgegorie staan onder andere sjoelen, breien en legpuz- zelen op het programma, voor de buitenspelen komen kruiwa gens, fietsen, water, bezems en ballonnen van pas, zo meldt men. De stichting zal wanneer het programma helemaal rond is, nog een stencil huis-a an-huis verspreiden, waarin alle festiviteiten op een rijtje staan. TERNEUZEN - Eén van de drie opleidingsvaartuigen voor de Rijn en binnenvaart van het Koninklijk Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, het m.s. Prinses Irene" zal op dinsdag 26 februari 1980 ligplaats ne men in de Veerhaven, Ponton Westzijde te Terneuzen. Op deze vaartuigen wordt instructie gegeven aan leerlin gen van de opleidingsscholen voor de Rijn- en binnenvaart. Geïnteresseerden bij de vak opleiding voor deze bedrijfs tak kunnen dit speciaal ge bouwde vaartuig bezichtigen 's avonds van 19.00 tot 21.00 VOS-cursus - De VOS-werkgroep West- Zeeuws-Vlaanderen wil te Aardenburg een VOS-cursus beginnen. Dames die hiervoor belangstelling hebben kunnen maandag 25 februari om 20 uur in het dorpshuis hierover ihlichtingen krijgen. Bij vol doende deelneming begint de cursus in maart en wordt door twee begeleidsters gegeven. (Van een onzer verslaggevers) GROEDE - De spelers van Café Centraal hebben gister avond „drooggezwommen" voor de filmopname van het toneelstuk-in-dialect, die vrij dag plaatsvindt. De repetitie was ingelast om de spelers te laten wennen aan de nieuwe entourage: een tot studio om getoverde bouwkeet. Het na- .naak-café is opgebouwd in de Groesche Duintjes, vlakbij het paviljoen De Groe, waar tot nu toe steeds is gerepeteerd. De verfilming gebeurt, met een dikke dertig mille aan subsidies van provincie, ge meenten en Anjerfonds, onder auspiciën van de stichting film Café Centraal. Deze stichting heeft enkele beroepskrachten aangetrokken, onder wie een cameraman en een geluidsdes- kundige. De geestelijke vaders van het stuk, de Bressiaanders Bram Heyboer en Rinus Quaars, hebben alle verto ningsrechten van de film in West-Zeeuws-Vl aan deren overgedaan aan de stichting. (Van onze correspondent) TERNEUZEN - De kantonrechter, mr. C. van Hees, veroor deelde dinsdag tijdens de zitting te Terneuzen de tniet versche nen) Vlissinger J.S., conform de eis van de verkeersschout, de heer J.C.P.M. Boogers, tot drie geldboeten van respectievelijk 60, 60 en 500 gulden en vier maanden onvoorwaardelijk verbod tot het besturen van een motorvoertuig. Verdachte was op 16 au gustus 1979 te Westdorpe aangehouden, waarbij bleek dat de uitlaat van zijn auto niet deugde, een band te ver was afgesleten en de bestuurder geen geldig verzekeringsbewijs kon tonen. Th.P.G. uit Terneuzen had op het Houtenkwartier te Hulst op 28 mei 1979 met zijn vrachtauto en aanhangwagen een bromfietsser aangereden. De verontschuldiging van ver dachte dat hij het meisje niet zou gezien hebben vanwege de „dode hoek" werd niet aange nomen. Conform de eis van de verkeersschout werd G. ver oordeeld tot het betalen van een boete van 200 gulden. A.M. van H. uit Hulst ontsprong op het nippertje de dans van een ontzegging van de rijbevoegd heid. Op 26 juli 1979 reed hij met een auto over de Heuvel straat te Hulst. Er ontbrak een kentekenbewijs en een geldige verzekering. Zijn verweer dat hij de auto daags tevoren uit België had ingevoerd, werd niet aangenomen. Voor het ontbrekende kentekenbewijs kreeg hij, conform de eis een boete van 7 5 gulden en voor het onverzekerd rijden, eveneens conform de eis een boete van 250 gulden en ontzegging van de rijbevoegdheid gedurende drie maanden met een proef tijd van één jaar. R.J. de K. uit Terneuzen kon zich niet meer herinneren dat hij op 30 juni 1979 te Nummer Een met een snelheid van 74 kilometer, in plaats van de toegestane 50 kilometer zou hebben gereden. Bovendien had hij niet aan het verzoek van de officier van justitie voldaan om in de pe riode van 14 tot 29 september 1979 op te geven wie de auto bestuurd had. De kanton rechter toonde hem echter de foto die door de politie was gemaakt. De eis luidde 85 gul den boete, de uitspraak was 75 gulden. De Sassenaar D. van N. had nabij Driekwart op 25 juni 1979 op rijksweg 252 met zijn auto een tractor inge haald, waar dit niet mocht, omdat er, wegens werkzaam heden aan de weg, een ver bodsbord stond. De verkeers schout eiste 60 gulden boete. De uitspraak luidde 50 gulden. Bij een controle op 28 juli 1979 op de Tractaatweg nabij Sas van Gent bleek dat een band van de auto van de Terneuze- naar J. van W. bijna volledig versleten was. Ook al was het „maar" een auto, waarmee zijn vrouw alleen maar bood schappen deed, moet die toch in orde zijn. De boete luidde conform de eis 40 gulden. M. W. uit Middelburg had op 5 juli 1979 op de Willem de Zwij gerlaan te Terneuzen gereden met een snelheid van 60 kilo meter in plaats van 50. De niet- verschenen verdachte werd bij verstek veroordeeld tot een boete van 55 gulden. Ook de Hagenaar E.A. had op 20 juni 1979 nabij Kuitaart te hard gereden met zijn auto en aan hangwagen. „Tachtig kilome ter" vermeldde het proces ver baal. De eis van de verkeers schout luidde 90 gulden. De uitspraak was 75 gulden. Mr. H.N. den Hollander trad op als gemachtigde voor R.E.C. uit Zelzate, die op 1 mei 1979 op de splitsing parallelweg/Westka de de doorgang niet had vrij gelaten en daardoor een aan rijding had veroorzaakt. De eis luidde 150 gulden, de uit spraak was 125 gulden boete.

de Stem | 1980 | | pagina 21